اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

گوشه ای از درد و رنج ملت ستم‌دیده ایران- اخیرا برادران لاریجانی کنار رفتند، اما به چه قیمتی: نوشته: احمد مزارعی

از نگاه صاحب‌نظران، مشکلات اجتماعی، نبود آزادی تشکل، آزادی مطبوعات، آزادی بیان، آزادی تظاهرات و بطور کلی نبود ابزارها و ارگان‌هایی است که مردم بتوانند بوسیله آن‌ها و بطور مستقلانه ابراز وجود کنند. امروز در بیش‌تر کشورهای دنیا این حقوق‌ها برای مردم برسمیت شناخته شده است. حتی در بیش‌تر کشورهای اسلامی بویژه درعراق، لبنان، اردن هاشمی، تونس، و سوریه تشکیل احزاب و یا هر تجمع دیگری آزاد و برسمیت شناخته شده است… امروز، خانواده لاریجانی، و برادر رییس جمهور، در نازو نعمت بسر می‌برند، و بقول آقای بهمنی، رییس سابق بانک مرکزی، شش‌هزار آقازاده درخارج، یک‌صد و ده میلیارد دلار، یعنی بیش از ذخیره ارزی کشور هشتاد میلیونی ایران، پول در بانک‌های خارج دراختیار دارند، اما تنها سیصد نفرشان تحصیل می‌کنند. موشک‌ها ونیروهای مسلحی که نتوانند امنیت و حق حیات باعزت و کرامت را برای ملت خود فراهم کنند، چه ارزشی دارند. ز اشک و آه مردم بوی خون اید...

گوشه ای از درد و رنج ملت ستم‌دیده ایران

اخیرا برادران لاریجانی کنار رفتند، اما به چه قیمتی
نوشته: احمد مزارعی، هفتم خرداد1399
داستان برادران لاریجانی و عمل‌کردهای شوم و جنایت‌باری که آنها داشتند را خوانده اید.
کنار رفتن‌شان به این دلیل نبود که آن‌ها به اتهام آن‌همه تجاوز، غارت‌گری و تضییع آشکار حقوق ملت ستم‌دیده، مظلوم و محروم از حق یک زندگی انسانی مورد تعقیب قرار گرفتند، بل‌که آن‌ها از تجاوزات و…سیر و خسته شدند.
درطول زندگی نکبت‌بار این خانواده، بارها کارگران ستم‌دیده بخاطر این‌که برای گرفتن حقوق‌شان که گاها بیش از یک‌سال به تأخیر افتاده بود، دست به اعتراض زده بودند، مورد ضرب و شتم ماموران امنیتی قرار گرفته، و در مقابل چشم مردم و خانواده هایشان تحقیر شدند. نماینگان معلمان به حبس‌های طویل المدت محکوم شدند. اخیرا لیستی ازاختلاس‌گران که به حبس و…. محکوم شده اند منتشر شده که تازگی ندارد.  اولا این‌ها درزندان که بیش‌تر شبیه به هتل بوده، از غذاهای رستوران‌های معروف و یا غذای خانگی و هم‌چنین برخورداری از مکان خوب برای گذران دوره زندان، ازسیستم‌های الکترونیک برای دیدار با خانواده و مدیریت معاملات اقتصادی، و از مرخصی با کمک مسئولان زندان استفاده می‌کنند، و درحقیقت باید گفت این محکومیت‌ها بیش‌تر به خیمه شب بازی شبیه است تا یک برخورد جدی با فاسد ترین مجرمان وخون‌خواران.
حی و حاضر٬ برادر رییس جمهور، فریدون روحانی به بدترین اختلاس وجابجایی اموال مردم که دو قلم آن یک‌میلیارد و پانصد میلیون درهم امارات بود دست زد، و ده ها مورد دیگر که تنها به پنج‌سال زندان محکوم شد. اما تنها پس از یک‌روز، آن‌هم بازدید از زندان به خانه برگشت.
اما راز این‌که چرا طی چهل سال گذشته این‌همه چنین اتفاقاتی افتاده و هم‌چنان ادامه دارد در چیست؟
بدون دادن پاسخ به این سوال و ریشه یابی آن‌همه حوادث دل‌خراش در این کشور، آب هم از آب تکان نخواهد خورد.
از نگاه صاحب‌نظران، مشکلات اجتماعی، نبود آزادی تشکل، آزادی مطبوعات، آزادی بیان، آزادی تظاهرات و بطور کلی نبود ابزارها و ارگان‌هایی است که مردم بتوانند بوسیله آن‌ها و بطور مستقلانه ابراز وجود کنند. امروز در بیش‌تر کشورهای دنیا این حقوق‌ها برای مردم برسمیت شناخته شده است. حتی در بیش‌تر کشورهای اسلامی بویژه درعراق، لبنان، اردن هاشمی، تونس، و سوریه تشکیل احزاب و یا هر تجمع دیگری آزاد و برسمیت شناخته شده است.
درعراق، پس از نخست وزیر شدن نوری مالکی درسال ۲۰۰۶، تقریبا همه گونه آزادی‌های فردی، اجتماعی، کارگری و سیاسی آزاد اعلام شدند.
درعراق، بویژه درمیان احزاب شیعی، هم‌چون حزب الدعوه به رهبری مالکی،٫حزب مقتدی صدر، حزب حکیم، و یا در لبنان، در میان تشکیلات حزب الله، … درمیان اینان می‌توان گفت مطلقا رشوه، اختلاس٬ دزدی و فساد مالی و اخلاقی وجود ندارد.
درعراق، در حزب مقتدی صدر از معروف ترین تشکیلات قدرت‌مند موجود، رشوه واختلاس بی معنی است. چندی پیش یک معمم وابسته به تشکیلات مقتدی صدر به یک خلاف مالی دست زده بود، اما پس از کشف حقیقت، مقتدی صدر طی اخطاری شدیداللحن از وی خواست که فورا خودرا خلع لباس کرده و دیگر اسمی از تشکیلات صدری‌ها نبرد.
دزدی، فساد مالی، اخلاقی، رذالت و شناعت در میان غالب سران جمهوری اسلامی مورد شرم و سرزنش عراقی‌ها و لبنانی‌ها است. چندی پیش مدیر تلویزیون المیادین لبنان، آقای سامی کلیب در یکی از مصاحبه هایش با وزیر خارجه سابق لبنان، کمی مؤدبانه درمورد این‌ وضعیت ایران صحبت به میان آورد، و نویسنده دیگر عراقی با نام شاهر (نام کوچکش را بیاد ندارم)، درمورد فساد در میان مسولان ایرانی مقاله مفصلی نوشت. این شخص اخیر، سال‌هایی بصورت تبعید در ایران بسر‌برده است.
آیت الله سیستانی مرجع بسیار قدرت‌مند و امین ملت عراق، اکنون سی وپنج‌سال است که در یک خانه قدیمی در نجف اشرف، بصورت اجاره ای زندگی می‌کند. درعراق آزادی هرتشکلی برسمیت شناخته شده است. برای مثال: حزب کمونیست عراق با تشکیلات ایت الله مقتدی صدر ایتلاف کرده است. درلبنان، میان حزب الله و حزب کمونیست و سایر تشکلات دموکراتیک کارگری، زنان و… رابطه ای کاملا دوستانه برقرار است، و درسوریه  هم همین‌طورست.
مسولان جمهوری اسلامی تا کی می‌خواهند سر خودرا زیر برف نگه‌دارند؟!
امروز ملت ایران از زن ومرد، بویژه زنان، مدارج بالایی را از تحصیل علم، شرکت دربسیاری میدان‌های علوم مختلف در عرصه داخلی و حتی جهانی پیموده اند، اما دولت اختلاس‌گران با آنان بمثابه سفیه و مهجور رفتار می‌کند. وقتی ملت این‌همه اجحافات، تجاوزات ودزدی‌های اشکار را به عیان می‌بیند، و جرأت اعتراض را ندارد، خودرا تحقیرشده می‌شمارد و احساس می‌کند که عددی بی اراده و بمثابه شیی بی‌حقوق است، زیرا از حق اعتراض، بیان، و تشکل محروم است.
و اما آخرین درد و رنجی که در روزهای اخیر شاهدش بودم:
دانش‌جویی را می‌شناختم که سال گذشته هم‌چون اتش‌پاره بود. عشق به ایران، عشق به ادامه تحصیل تا مراحلی که برای وطنش افتخار بیافریند، و عشق به همه چیز.
آخرین روزهایی که دیدمش بسیا ر افسرده، ناامید و از شدت گرفتاری‌های گوناگونی که برای خانواده اش پیش آمده بود، دیگر نمی‌خواست با من صحبت کند، و از رو در رویی با من اباء داشت.
امروز، خانواده لاریجانی، و برادر رییس جمهور، در نازو نعمت بسر می‌برند، و بقول آقای بهمنی، رییس سابق بانک مرکزی، شش‌هزار آقازاده درخارج، یک‌صد و ده میلیارد دلار، یعنی بیش از ذخیره ارزی کشور هشتاد میلیونی ایران، پول در بانک‌های خارج دراختیار دارند، اما تنها سیصد نفرشان تحصیل می‌کنند.
موشک‌ها ونیروهای مسلحی که نتوانند امنیت و حق حیات باعزت و کرامت را برای ملت خود فراهم کنند، چه ارزشی دارند.
ز اشک و آه مردم بوی خون اید
که آهن را دهی گر آب و آتش دشنه فولاد می‌گردد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

این وب‌گاه برای کاهشِ هرزنامه‌ها از Akismet استفاده می‌کند. در موردِ نحوهٔ پردازشِ داده‌هایِ دیدگاهتان بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 27 مه 2020 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: