اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

جدیدترین مقالات سایت نوید نو

جدیدترین مقالات سایت نوید نو

 

شماره  1032                  2 بهمن ماه1398

ساختارهای حاکمیت مطلق ولایت فقیه را باید هدف قرار داد

 • هرنوع حرکت به جلو در درون کشور در مسیر دستیابی به آزادی‌ها و برآورده شدن خواست‌های اجتماعی و اقتصادی مردم و همچنین هرگونه گشایش در مناسبات بین‌المللی و به‌ویژه با آمریکا در راستای حفظ منافع ملی کشورمان، همگی، به تغییرهای ساختاری‌ای واقعی در حاکمیت موجود وابسته‌اند. در این ارتباط، نخستین گام‌های ناگزیر عبارتند از:
بیانیه دفتر مطبوعاتی حزب کمونیست یونان در باره کنفرانس برلین

 • کنفرانس برلن در نهایت نه توانسته است و نه می تواند راه حلی که صلح ، ثبات ، و منافع مردم لیبی را تضمین نماید فراهم آورد. گذشته از همه ، شرکت کنندگان کنفرانس خودشان مسئول جنگ 2011 ناتو و از هم گسیختن لیبی ، مسئول ستیزه های نظامی کنونی که برای مردم کشور بدبختی بار آورده است هستند.
بحران امروز بین امریکا – ایران در تصمیم حمله امریکا به عراق ریشه دارد

 استفن زونس- برگردان : هاتف رحمانی

 • تبعات تصمیم غیر قانونی ، غیر ضروری و به صورت قابل پیش بینی تراژیک امریکا برای حمله به عراق هنوزبا ماست. این تبعات بحران جاری با ایران را ، که اوایل ژانویه  همه ما را به طور خطرناکی به لبه جنگی همه جانبه برد، و به سقوط دردناک هواپیمای مسافربری منجر شد و وضعیت (متشنج) بسته به تارمویی را باقی گذاشت در بر می گیرد.

سه دلیل برای مخالفت با جنگ با ایران

انتونی دیماگیو- برگردان : هاتف رحمانی

 • امریکا بر لبه جنگ ایستاده است. تلاش های لفظی رئیس جمهور ترامپ برای عرضه خود به عنوان رئیس جمهور»ضد جنگ» با حمله او به ایران به عنوان یک تقلب افشا شده است.  اورولی تر از همه این ادعای ترامپ است که به دنبال حمله ی سال نو به سفارت امریکا در بغداد، ترور قاسم سلیمانی ژنرال ایرانی برای جلوگیری از جنگ  ضروری بود. در واقعیت ضربه امریکا به سلیمانی نشانگرتشدید جنایتکارانه ی ستیزه بین دو کشور است. ترور ژنرال به درستی به مثابه اقدام جنگی ارزیابی شد، از این رو ادعای آن که این ضربه گامی به سوی صلح است ادعایی پوچ است.

خط لوله بانیاس، خون‌بهای قاسم سلیمانی؟

فریبرز مسعودی- روزنامه نگار

 • اگرچه کسی منکر آسیب‌های جدی تحریم‌ها بر صنعت نفت ایران نمی‌تواند باشد اما سیاست نابود کردن بنیه فنی و تخصصی صنعت نفت و استقلال شرکت ملی نفت ایران در دولت احمدی‌نژاد و تعهد پیگیرانه آن در دوره وزارت بیژن زنگنه به بهانه خصوصی‌سازی و قرارداهای نوع جدید، تنها به تهی ساختن صنعت نفت ایران از نیروهای متخصص و کارآمد منجز شد و صنعت نفت ایران از این حیث آسیب‌های بیشتری از تحریم‌های ظالمانه غرب دید

شماره  1031                  24 دی ماه1398

جنبش ملی دموکراتیک ایران و چالش های جمهوری اسلامی ایران و آمریکا

 • تنش های موجود در روابط ایران و آمریکا متاثر از عوامل تاثیرگذار متعددی است که در حوزه های تاریخِ ژئوپلیتیک منطقه ی خاورمیانه ، اهداف توسعه طلبانه امپریالیستی و استراتژی خاورمیانه بزرگ و نوین ایالات متحده آمریکا، رقابت های منطقه ای ایران و عربستان ، نقش ایران درکنار روسیه در ممانعت از نابودی دولت سوریه توسط نیروهای تحت حمایت ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا، توسعه طلبی پان اسلامیستی ایران در خاورمیانه به ویژه در حمایت از حزب اله لبنان و حماس در برابر صهیونیسم، حمایت ایران از حوثی ها در یمن و شیعیان بحرین و…
بیانیه زیر جهت انتشار به نویدنو ارسال شده است

بیانیه گروهی از فعالان سیاسی ایران

 باید اراده مردم جاری شود

 • روند رخدادهای هفته های اخیر، درپی اقدام تروریستی دولت آمریکا وترور قاسم سلیمانی وقربانی شدن دهها تن از مردم درمراسم خاکسپاری او، جان باختن 176تن از سرنشینان هواپیمای اوکرایینی درپی شلیک موشک های سپاه، انکار ودروغپردازی و نیز پاسخگو نبودن مستمر مسئولان، نشانه بی کفایتی حاکمان جمهوری اسلامی است وکوهی از درد وسوگواری وبی آیندگی بر مردم میهنمان آوار کرده است.

  بیانیه مطبوعاتی حزب کمونیست پاکستان در باره ایران

 • اقدام بی پروای آقای دونالد ترامپ رئیس جمهورایالات متحده امریکا در کشتن قاسم سلیمانی ژنرال ایرانی همراه با افراد دیگر همراه او با یک حمله پهپادی در بغداد ، عراق ظالمانه و نقض کامل قوانین بین المللی استقلال کشورعراق است که رژیم دیوانه ایران درمقابل با شلیک موشک به پایگاه های نظامی امریکا در عراق بدان پاسخ داد. انگیزه اصلی آقای ترامپ روشن کردن آتش جنگ ویرانگر دیگری در خاورمیانه بود.
بیانیه مشترک احزاب کمونیست و کارگری در باره حمله جنایتکارانه امریکا در خاورمیانه

برگردان : هاتف رحمانی

 • بهانه مورد استفاده ناتو، و اتحادیه اروپا، در راستای «تطهیر» حمله جدید امپریالیستی ،در جنگ های امپریالیستی علیه یوگسلاوی، افغانستان، عراق ، سوریه و لیبی نیز مورد استفاده قرار گرفته  بود، و همه آن بهانه ها تحریک علیه خلق ها را تشکیل می دهند. ما همبستکی خود را با خلق های ایران و عراق تکرارمی کنیم ، تحریم های غیر انسانی علیه مردم ایران و هر دخالت خارجی در امور دو کشور را محکوم می کنیم.
 • ما از حقوق خلق های ایران و عراق برای مبارزه و درخواست مطالباتشان دربرابر سیاست ضد مردمی حمایت می کنیم ،و اقدامات سرکوبگرانه را محکوم می کنیم و درخواست می کنیم که بی درنگ به این اقدامات پایان داده شود.

با امضا های به روز شده

تنش های نظامی اخیر در منطقه و خیزش های مردمی در ایران و عراق

جلسه پرسش و پاسخ تلگرامی احمد جواهریان  جمعه ۲۰ دی ۱۳۹٨

 • ترور سلیمانی توسط ترامپ، با توجه به خیزش آبان در ایران و جنبش مردم عراق علیه رژیم فاسد ، بنظرم هدیه بسیار بزرگی به دورژیم فوق بود، هرچند برای کوتاه مدت، پوششی بود بر جنایت، و آرامش جنبش، در عین مبارزه با جنگ افروزی توسط دو رژیم آمریکا و جمهوری اسلامی، چه راهکاری پیش روی مردم در ادامه جنبش در زمان حاضر قراردارد؟
 قبرس نباید در طرح های جنگ طلبانه امریکا- اسرائیل – عربستان سعودی شرکت کند

بیانیه استفانوس استفانو سخنگوی کمیته مرکزی اکل در باره تحولات خاورمیانه

 • تحولات خاورمیانه و مدیترانه شرقی سبب نگرانی در میان خلق های همسایه ما و سراسر جهان شده است .  آن رخ داد ها هم زمان به خاطر آن که  مجرم همان مجرم است خشم  شدیدی را بر می انگیزد. مجرم ایالات متحده امریکا است که در سال های گذشته همراه با متحدان خود عراق ، افغانستان ، لیبی و سوریه را غرق خون کرد . امروز آن ها بار دیگر ایران را هدف گرفته اند.

زنان ایران و ۵۰ سال حکومت خاندان پهلوی

آغاز و فرود مبارزات زنان ایران

ملکه محمدی

لنین تاکید می کند که: «جنبش زنان باید وسیع ترین قشرهای زنان را در بر گیرد، به بخشی از جنبش توده ای تبدیل شود و نه تنها بخشی از جنبش پرولتاریا، بلکه بخشی از جنبش همه استثمار شوندگان و ستمکشان باشد » بر بنیاد این آموزش لنین در حالی که پیشاهنگ زنان در کنار طبقه کارگر ایران برای رهائی کامل خود و محو استثمار مبارزه می کند، شعارهای جنبش زنان عام و همه گیر است که هر زنی را که از ستم خانوادگی، بی سوادی و نابرابری در اجتماع رنج می برد باید به دور خود گرد آورد، بسیج کند و به صحنه مبارزه گسیل دارد.

 

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

اطلاعات

این ویودی در 23 ژانویه 2020 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: