اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

دست‌ها از بولیوی كوتاه، و درحاشیه كودتا در بولیوی رییس جمهورخودخوانده و مورد تایید سیا!: كانال رسمی تلگرام وابسته به حزب كار ایران – توفان

به دنبال اعلام نتایج نهایی انتخابات، مخالفان اعلام کردند که این نتایج را قبول ندارند و دست به اعتراض های خشونت آمیز زدند. بخشی از معترضان در همین روزهای اخیر با هدایت «اپوزیسیونی» كه معلوم نیست سرش به كجا وصل است به دفتر «تلویزیون بولیوی» و رادیو «پاتریا نوئوا» حمله کرده و کارکنان این دو رسانه را مجبور کردند از ساختمان­ها خارج شوند . این اعتراضات كه مورد پشتیبانی امپریالیسم آمریكا قرار دارد نشان می­دهد كه كودتایی از مدتها قبل برای سرنگونی دولت ملی و مستقل بولیوی كه درطی این مدت به ملت خدمت كرده و زیر بار حقارت نرفته و دست رد به سیاستهای جنایتكارانه آمریكا زده است؛ طرح ریزی شده است. استعفای امروز مورالس، شكلی از بیش از ١٩٠ كودتای نظامی است كه در این كشور كوچكٌ رخ داده است و امپریالیسم آمریكا صحنه گردان اصلی این كودتا بوده است .

دست‌ها از بولیوی كوتاه

درحاشیه كودتا در بولیوی

كانال رسمی تلگرام وابسته به حزب كار ایران – توفان

سرانجام پس از فشارهای امپریالیستی، تحریم اقتصادی، خرابكاریهای تروریستی، به‌­ویژه از سوی دستگاه جاسوسی ایالات متحده آمریكا و رسانه­های مرتبط و بسیج بخشی از مردم فریبخورده و ناراضی …. به درخواست فرمانده ارتش بولیوی، مورالس رییس جمهور منتخب این كشور بعد از یک دهه قدرت سیاسی مجبور گشت به­‌خاطر پرهیز از درگیری خونین و كشته شدن احتمالی تعدادی ازمردم از پست ریاست جمهوری استعفا دهد .

 

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، استعفای مورالس از قدرت در حالی منتشر می­شود که وی بعد از ظهر روز یکشنبه در نطقی تلویزیونی از برگزاری انتخابات مجدد در این کشور خبر داد.

مورالس در مصاحبه خبری گفت:

«تصمیم گرفت ه­ام انتخابات سراسری جدید برگزار شود که بار دیگر به­ ملت بولیوی اجازه رأی­‌گیری دموکراتیک در راستای انتخاب دولت جدید را می­دهد.»

 

چندی پیش از این سازمان کشورهای آمریکایی (OAS) كه تحت نفوذ كاخ سفید هستند از دولت بولیوی خواسته بودند که نتایج انتخابات ریاست جمهوری برگزار شده در بیستم اکتبر (بیست و هشتم مهر ماه) را ملغی اعلام کرده و به­برگزاری انتخابات مجدد تن دهد.

 

نتایج این انتخابات نشان می­داد که مورالس ۴۷.۰۸ درصد آرا و «کارلوس مسا» رقیب وی ۳۶.۵۱ درصد آرا را در انتخابات ریاست جمهوری بدست آورده­ اند که بدین ترتیب مورالس می­توانست اختلاف ۱۰ درصدی را برای پیروزی در همان دور اول بدست بیاورد.

به دنبال اعلام نتایج نهایی انتخابات، مخالفان اعلام کردند که این نتایج را قبول ندارند و دست به اعتراض های خشونت آمیز زدند.

بخشی از معترضان در همین روزهای اخیر با هدایت «اپوزیسیونی» كه معلوم نیست سرش به كجا وصل است به دفتر «تلویزیون بولیوی» و رادیو «پاتریا نوئوا» حمله کرده و کارکنان این دو رسانه را مجبور کردند از ساختمان­ها خارج شوند .

این اعتراضات كه مورد پشتیبانی امپریالیسم آمریكا قرار دارد نشان می­دهد كه كودتایی از مدتها قبل برای سرنگونی دولت ملی و مستقل بولیوی كه درطی این مدت به ملت خدمت كرده و زیر بار حقارت نرفته و دست رد به سیاستهای جنایتكارانه آمریكا زده است؛ طرح ریزی شده است. استعفای امروز مورالس، شكلی از بیش از ١٩٠ كودتای نظامی است كه در این كشور كوچكٌ رخ داده است و امپریالیسم آمریكا صحنه گردان اصلی این كودتا بوده است .

 

حزب كارایران (توفان) این كودتای آمریكایی را قویا محكوم می­كند و همبستگی خود را با رییس جمهور منتخب و ملت بولیوی اعلان می­دارد .

حزب كار ایران ( توفان)

یكشنبه ١٠ نوامبر ٢٠١٩ میلادی

https://t.me/totoufan

كانال رسمی تلگرام وابسته به حزب كار ایران – توفان

***

امپریالیسم آمریكا و همه متحدین آن كه از پایمال كردن حقوق ملی و دمكراتیك و تلاشهای عدالتخواهانهً رژیم مورالس ابراز شادمانی می­كنند و وقیحانه عنصر سرسپرده و نولیبرالی نظیر جنینه انز كه به­ صورت غیرقانونی خود را رییس جمهور ملت بولیوی نامید مورد تایید قرارداده ­اند مسببین اصلی فقر و فلاكت و كشتار و آدمكشی در بولیوی و در سراسر آمریكای لاتین هستند و جنایاتشان بی پاسخ نخواهد ماند. مردم بولیوی سالهاست پی به­ ماهیت گندیده لیبرال دمكراسی و نولیبرالیسم امپریالیستی برده و راه دیگری را برای تحقق حقوق ملی و انسانی خود انتخاب كرده­ اند .مبارزه­ ای كه در بولیوی و یا سایر ممالك آمریكای لاتین جاری است مبارزه ­ای است برعلیه نولیبرالیسم امپریالیستی، مبارزه­ای برای آزادی و استقلال و عدالت اجتماعی و قطع نفوذ امپریالیسم بر سرنوشت ملت. این نبردی است طولانی با افت و خیزهای فراوان و در نهایت با پیروزی سوسیالیسم به­ عنوان تنها پرچم رهایی ملت بولیوی و سایر ملل جهان به عمر انگلی و ضد بشری امپریالیسم و سگان هار بومی­ اش پایان خواهد داد!

دست‌ها از بولیوی كوتاه!

رییس جمهورخودخوانده ومورد تایید سیا!

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در بیانیه ای ضمن ابراز رضایت از استعفای اوو مورالس( بخوانید كودتا!) تلویحاً خواستار وقوع کودتایی مشابه در ونزوئلا و نیکاراگوئه شد.

ترامپ در این بیانیه‌ ضمن «غیرقانونی» اعلام كردن دولت‌های ونزوئلا به ریاست «نیکلاس مادورو» و نیکاراگوئه به ریاست «دانیل اورتگا»، گفت، استعفای مورالس زنگ خطر را برای این دولت‌ها به صدا درآورده است.

 

به نوشته خبرگزاری «رویترز» وی در این بیانیه مدعی شد: «استعفای روز گذشته رئیس‌جمهور اوو مورالس، لحظه مهمی برای دموکراسی در نیم‌کره غربی بود. این تحولات پیام محکمی را به رژیم‌های نامشروع در ونزوئلا و نیکاراگوئه می‌دهد که اراده مردم همواره پیروز است».

 

مورالس در واکنش به تکیه «جنینه آنز» بر کرسی ریاست جمهوری بولیوی گفت: «این خیانت‌بارترین و وحشتناک‌ترین کودتا در تاریخ است».

او افزود: «سناتور دست راستی افراطی و وابسته به کودتاچیان، بدون به حد نصاب رسیدن قانونگذاران در مجلس و در جمع حامیانش و با کمک نیروهای مسلح و پلیس که مردم را سرکوب می‌کنند، خودش را رئیس سنا و سپس رئیس‌جمهور موقت خواند».

 

و ما اضافه می­كنیم كه امپریالیسم آمریكا و همه متحدین آن كه از پایمال كردن حقوق ملی و دمكراتیك و تلاشهای عدالتخواهانهً رژیم مورالس ابراز شادمانی می­كنند و وقیحانه عنصر سرسپرده و نولیبرالی نظیر جنینه انز كه به­ صورت غیرقانونی خود را رییس جمهور ملت بولیوی نامید مورد تایید قرارداده ­اند مسببین اصلی فقر و فلاكت و كشتار و آدمكشی در بولیوی و در سراسر آمریكای لاتین هستند و جنایاتشان بی پاسخ نخواهد ماند.

مردم بولیوی سالهاست پی به­ ماهیت گندیده لیبرال دمكراسی و نولیبرالیسم امپریالیستی برده و راه دیگری را برای تحقق حقوق ملی و انسانی خود انتخاب كرده­ اند .مبارزه­ ای كه در بولیوی و یا سایر ممالك آمریكای لاتین جاری است مبارزه ­ای است برعلیه نولیبرالیسم امپریالیستی، مبارزه­ای برای آزادی و استقلال و عدالت اجتماعی و قطع نفوذ امپریالیسم بر سرنوشت ملت.

این نبردی است طولانی با افت و خیزهای فراوان و در نهایت با پیروزی سوسیالیسم به­ عنوان تنها پرچم رهایی ملت بولیوی و سایر ملل جهان به عمر انگلی و ضد بشری امپریالیسم و سگان هار بومی­ اش پایان خواهد داد!

 

زنده باد خلق بولیوی !

مرگ بر امپریالیسم آمریكا این بزرگترین تروریست دولتی جهان، ناقض حقوق ملل و حقوق بشر !

191113

برگرفته از كانال

https://t.me/totoufan

كانال رسمی تلگرام وابسته به حزب كار ایران – توفان

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

این وب‌گاه برای کاهشِ هرزنامه‌ها از Akismet استفاده می‌کند. در موردِ نحوهٔ پردازشِ داده‌هایِ دیدگاهتان بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 14 نوامبر 2019 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: