اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

به استقبال انقلاب اکتبر «شهامت، مبارزه، عمل»: سایت حزب کمونیست بلاروس/ تهیه ونگارش:  م. چا بکی

نیروی قدرتمند و خلاق انقلاب اکتبر توانست اقتصاد عقب مانده  صنعتی را از تکنیک گاوآهن به فضای کیهانی برساند. اتحاد شوروی با آزاد سازی جامعه از دست بورژوازی با  تحقیقات علمی با استقلال اقتصادی و خلاقیت وبرایری که مورد خواست توده ها بود تمدن جدیدی را بنا نهاد که حزب بلشویک در آن نقش اساسی داشت… به نظر می رسد فتوحات انقلاب رویایی بیش نبود که در خواب دیده می شد. اما پدران ما به پیروی از اندیشه لنین اعتقاد داشتند که می توان با «شهامت، مبارزه، عمل» به تحقق این حقیقت آرمانی دست یافت که موفق هم شدند… اساس انقلاب 1917 مسیر تاریخ جهان را به طرز چشمگیری تغیر داد بطوریکه آغازگر دوران جدیدی از رشد بشری براساس اصل برابری، عدالت و انسان دوستی شد؛ آرمان انقلاب اکتبر الهام بخش خلقهای جهان سمبل آزادی و برابرطلبی گردید.

به استقبال انقلاب اکتبر «شهامت، مبارزه، عمل»  

سایت حزب کمونیست بلاروس

تهیه ونگارش:  م. چا بکی  17 آبان 1398 برابر با 08/11/ 2019 

7 نوامبر 2019 در روز پنجشنبه 9 صبح، میدان استقلال مینسک پایتخت جمهوری بلاروس شاهد مراسم با شکوهی  به مناسبت 102 – مین سالگرد  انقلاب سوسیالیستی اکتبر بود.

پرچم ها ی سرخ حزب کمونیست همراه با تصاویر« و.ای. لنین » و آرم داس وچکش  در بخش دیگر پرچم ملی بلاروس به اهتزاز در آمد . جوانان حزب کمونیست در پلاکاردهای  پارچه ای با شعار » زنده باد اکتبر کبیر» ، زنان با پوشش های سرخ  رنگین با نشان حزب کمونیست بلاروس همچون گلها، جلوه خواصی به جمع می داد ند. پارتیزانها و مبارزین جبهه فاشیستی برای نسل جوان از شاهکارها در نبرد با نازی ها سخن می گفتند رفقای رهبری حزب کمونیست بلاروس از رشد حزب بویژه عضویت نسل جوان خبرمی دادند. خبرنگاران عکاسان و فیلم برداران فعال از هر طرف انجام وظیفه می نمودند. دبیران کمیته مرکزی و نمایندگان گروه ها و اتحادیه های کارگری، کارمندی با دسته های گل یرای بنای یادبود آماده بودند. کثرت جمعیت با نواختن مارش با  نظمی در دو طرف میدان قرار گرفتند. دبیر اول و دبیر دوم و دبیران کمیته های منطقه ای کادرها واعضای سازمان جوانان و زنان کمونیست در وسط میدان مستقر شدند. پیشاپیش صف، گارد جوان با تاج گل  دردست با قدم های هم آهنگ با مارش و همراه آنان شرکت کنندگان آرایش یافته به حرکت درآمد ند. پس از رسیدن به بنای یاد بود « و . ای . لنین »  با  نثار گل به بنای یادبود ادای احترام نمودند.

سپس «الکسی سوکول» دبیر اول کمیته مرکزی حزب کمونیست همراه با هیئت نمایند گی در چند قدمی مجسمه لنین قرار گرفت و پیام تبریک حزب کمونیست را به شرکت کنندگان اعلام نمود . وی همراه سخنی کوتا در ستایش از انقلاب اکتبر  گفت: نیروی قدرتمند و خلاق انقلاب اکتبر توانست اقتصاد عقب مانده  صنعتی را از تکنیک گاوآهن به فضای کیهانی برساند. اتحاد شوروی با آزاد سازی جامعه از دست بورژوازی با  تحقیقات علمی با استقلال اقتصادی و خلاقیت وبرایری که مورد خواست توده ها بود تمدن جدیدی را بنا نهاد که حزب بلشویک در آن نقش اساسی داشت .

 دبیر اول  انقلاب اکتبر را با قدمت بیش از 100 سال دانست و گفت به نظر می رسد فتوحات انقلاب رویایی بیش نبود که در خواب دیده می شد. اما پدران ما به پیروی از اندیشه لنین اعتقاد داشتند که می توان با «شهامت، مبارزه، عمل» به تحقق این حقیقت آرمانی دست یافت که موفق هم شدند. از صمیم قلب به مناسب سالگرد انقلاب اکتبر تبریک می گویم. از مردم بلاروس برای تحقق رویا های خود می خواهیم با «شهامت، مبارزه، عمل» درمسیر آفرینش و پیشرفت اجتماعی و عدالت پیشرو باشند.

  رئیس جمهور بلاروس نیز پیام تبریکی به مناسبت انقلاب اکتبر و قهرمانانی که پایه استحکام  به جامعه بخشیدن ارسال داشت که در سایت حزب کمونیست انتشار یافت. الکساندر لوکاشنکو گفت: اساس انقلاب 1917 مسیر تاریخ جهان را به طرز چشمگیری تغیر داد بطوریکه آغازگر دوران جدیدی از رشد بشری براساس اصل برابری، عدالت و انسان دوستی شد؛ آرمان انقلاب اکتبر الهام بخش خلقهای جهان سمبل آزادی و برابرطلبی گردید.

  درا ین پیام آمده است اولین بار کشور بلاروس تشکیل گردید. مردم به حق حاکمیت قانونی و تعین سرنوشت و توسعه یک فرهنگ و وحدت ملی و تقویت آن پی برده اند .

الکساندر لوکاشنکو گفت: ما سرزمین مادری را با فداکاری  دگر گون ساختیم، دستیابی به استقلال با حفظ دستاوردهای اتحاد شوروی یک کشور مستقل که مردم ما احساس غرور از تربیت قهرمانانه در نسل گذشته دارند با غم و شادی گذشته آنان شریک اند، ما با ابتکار و انجام کار خلاق با در نظر گرفتن منافع  ملی کشور خود پیش می رویم.

مراسم بزرگداشت انقلاب اکتبر که در ساعت 10 صبح به وقت مینسک به پایان رسید. شرکت کنندگان با نظم خاصی با فشردن دست ها و تاکید به عهد پیمان پراکنده شدند.

تهیه ونگارش :  م . چا بکی  17 آبان 1398 برابر با 08/11/ 2019    بهره گیری ار سایت حزب کمونیست بلاروس  همراه با تصاویر

http://comparty.by/news/derzayte-borites-deystvuyte-torzhestvennoe-vozlozhenie-cvetov-k-pamyatniku-vi-leninu?fbclid=IwAR

 

 

.

 

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

این وب‌گاه برای کاهشِ هرزنامه‌ها از Akismet استفاده می‌کند. در موردِ نحوهٔ پردازشِ داده‌هایِ دیدگاهتان بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 11 نوامبر 2019 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: