اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

عراق به كجا ميرود؟: كانال رسمي تلگرام وابسته به حزب كار ايران – توفان

وقتي ارتش آمريكا بدون احازه دولت عراق وارد خاك اين كشور ميشود مبين اين امر است كه عراق فاقد استقلال سياسي است و با هزار بند مرئي و نامرئي در چنگال استعمار اسير است. نارضايتي آمريكا با برخي ازسياستهاي دولت عراق نظير عدم پيروي از واشنگتن درمورد تحريم اقتصادي عليه ايران، نزديكي با دولت سوريه و مخالفت با تجاوز بِه يمن … سبب شده است كه از مدتها قبل خواهان تغيير در حكومت عراق و جايگزيني او با يك حكومت يك دست گردد كه تمام و كمال از سياست راهبردي او در منطقه پيروي نمايد. حمايتهاي آمريكا و اسراييل و عربستان از تطاهرات هاي اخير و تلاش درجهت بِه انحراف بردن اهداف و مسير اصلي مبارزه مردم سياستي، حساب شده، و در راستاي منافع راهبردي امپرياليسم، صهيونيسم و وهابيسم در عراق و منطقه است… بي جهت نيست كه رسانه هاي امپرياليستي غربي توجه كمتري به مبارزات ضد سرمايه داري وضد امپرياليستي و ضد نوليبرالي مردمان شيلي و إكوادور و ساير ممالك آمريكاي لاتين و آفريقا نشان ميدهند و درعوض تمام اخبار و گزارشات را بسوي لبنان و عراق ودرجهت منافع آمريكا و اسراييل و عربستان سوق داده تا سوار بر جنبش اعتراضي مردم گردند. مبارزه مردم عراق برعليه دستگاه فساد، فقر و نكبت و بيكاري و گرسنگي برحق است و اين مبارزات بايد سرانجام منجر بِه خروج قواي متجاوز آمريكا و كوتاه شدن دست اين ابر قدرت و تامين استقلال كامل سياسي اين كشور گردد. سكوت درقبال اشغال و دشمن عمده مردم عراق يعني امپرياليسم آمريكا كه اين كشور را در چنگال خويش دارد، خيانت بِه منافع توده مردم و ملت عراق است. مردم عراق حق دارند مفسدان را مجازات و دست دزدان را از سرنوشت خويش قطع نمايند. اما اينها همه بايد هوشيارانه صورت گيرد تا لاشخوران بين المللي حاصل اين فداكاريها را در جهت منافع غارتگرانه و استعماري خود كاناليزه ننمايند!

عراق به كجا ميرود؟

كانال رسمي تلگرام وابسته به حزب كار ايران – توفان

اعتراضات گسترده و خونين در کشور همسايه ما عراق در روزهای اخیر كه دهها كشته و صدها مجروح بجاي گذاشته به یکی از تحولات مورد توجه محافل سیاسی رسانه ای جهان مبدل شده است که از جمله اهداف و مطالبات معترضین می توان به اصلاح وضعیت اسفناك اقتصادی در آن کشور را اشاره کرد.

مردم معترض و جان بِه لب رسيده عراق به مشکلات معیشتی و اقتصادی، فساد ودزدي در میان مسئولان کشور، کمبود امکانات رفاهي و خدماتي، بیکاری و برخی دیگر مظاهر موجود در جامعه که ناشی از بی ثباتی اقتصادی، تنشهاي فرقه اي و مداخلات امپرياليستي است، انتقادات جدی داشته و از مسئولان دولتی درخواست دارند که نسبت به رفع این مشکلات سريعا اقدام نمايند .

به تازگی ۱۵۰۰ نیروی نظامی امپرياليسم آمریکا از شمال سوریه خارج و به سمت غرب عراق وارد شدند که این تصمیم آمریکا بدون اجازه و هماهنگی با دولت مرکزی عراق صورت گرفته و اقدامی است که جای تامل از سوی یکی از عوامل خارجی تاثیرگذار بر روند تحولات عراق دارد. اين امر نشان ميدهد كه عراق همچنان در اشغال امپرياليسم آمريكا قراردارد و آمريكا اين كشور را ملك شخصي خود براي كنترل منابع طبيعي و مهار دولت مركزي براي منافع. ژئوپليتيك خود محسوب ميكند.

وقتي ارتش آمريكا بدون احازه دولت عراق وارد خاك اين كشور ميشود مبين اين امر است كه عراق فاقد استقلال سياسي است و با هزار بند مرئي و نامرئي در چنگال استعمار اسير است.

نارضايتي آمريكا با برخي ازسياستهاي دولت عراق نظير عدم پيروي از واشنگتن درمورد تحريم اقتصادي عليه ايران، نزديكي با دولت سوريه و مخالفت با تجاوز بِه يمن … سبب شده است كه از مدتها قبل خواهان تغيير در حكومت عراق و جايگزيني او با يك حكومت يك دست گردد كه تمام و كمال از سياست راهبردي او در منطقه پيروي نمايد.

حمايتهاي آمريكا و اسراييل و عربستان از تطاهرات هاي اخير و تلاش درجهت بِه انحراف بردن اهداف و مسير اصلي مبارزه مردم سياستي، حساب شده، و در راستاي منافع راهبردي امپرياليسم، صهيونيسم و وهابيسم در عراق و منطقه است.

چنانچه مردم معترض و مصيبت ديده عراق بخاطر فقدان رهبري انقلابي نتواند مبارزات عدالت خواهانه خود را بر عليه نيروي اشغالگر و متجاوز آمريكا اين دشمن عمده ملت و مسبب اصلي ويراني عراق پيوند زند و دوست و دشمن را ازهم تميز دهد، مبارزاتش بِرغم تمام از جان گذشتگي ها و تلفات جاني با شكست روبرو خواهد شد و وضعيتي وخيمتر و دهشتناكتر از اين بر آنها تحميل خواهد گشت. خطر جنگ داخلي و تكه تكه شدن عراق و سلطه كامل آمريكا و اسراييل و عربستان بر هر يك از مناطق پاره شده و محاصره ايران و گسترش جنگ قومي سناريوي خطر ناكي است كه بايد مورد توجه قرار گيرد .

بي جهت نيست كه رسانه هاي امپرياليستي غربي توجه كمتري به مبارزات ضد سرمايه داري وضد امپرياليستي و ضد نوليبرالي مردمان شيلي و إكوادور و ساير ممالك آمريكاي لاتين و آفريقا نشان ميدهند و درعوض تمام اخبار و گزارشات را بسوي لبنان و عراق ودرجهت منافع آمريكا و اسراييل و عربستان سوق داده تا سوار بر جنبش اعتراضي مردم گردند. 

مبارزه مردم عراق برعليه دستگاه فساد، فقر و نكبت و بيكاري و گرسنگي برحق است و اين مبارزات بايد سرانجام منجر بِه خروج قواي متجاوز آمريكا و كوتاه شدن دست اين ابر قدرت و تامين استقلال كامل سياسي اين كشور گردد.

سكوت درقبال اشغال و دشمن عمده مردم عراق يعني امپرياليسم آمريكا كه اين كشور را در چنگال خويش دارد، خيانت بِه منافع توده مردم و ملت عراق است.

مردم عراق حق دارند مفسدان را مجازات و دست دزدان را از سرنوشت خويش قطع نمايند. اما اينها همه بايد هوشيارانه صورت گيرد تا لاشخوران بين المللي حاصل اين فداكاريها را در جهت منافع غارتگرانه و استعماري خود كاناليزه ننمايند! چنين باد!
٧ آبان ١٣٩٨

https://t.me/totoufan
كانال رسمي تلگرام وابسته به حزب كار ايران – توفان

عکس ‏‎Toufan HezbeKar‎‏

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

این وب‌گاه برای کاهشِ هرزنامه‌ها از Akismet استفاده می‌کند. در موردِ نحوهٔ پردازشِ داده‌هایِ دیدگاهتان بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 31 اکتبر 2019 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: