اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

حزب کمونیست ونزوئلا: نه به مداخله نظامی خارجی در سوریه!: شبکه همبستگی، حزب عدالت و توسعه و آمریکا در سوریه شریک جرم‌اند: کمیته مرکزی حزب کمونیست ترکیه، و اردوغان را متوقف کنيد: فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری

حزب کمونیست ونزوئلا مخالفت شدید خود را با نقشه‌های دولت ترکیه برای تهاجم و اشغال قلمرو سوریه، در چهارچوب یک تهاجم نظامی جدید که با دست‌آویز جنگ با نیروهای تروریستی در شمال سوریه سازماندهی شده  است، اعلام می‌کند. حزب کمونیست ونزوئلا همبستگی راسخ خود را با مبارزه مردم سوریه علیه تجاوز امپریالیستی، در جهت رسیدن به صلح و به رسمیت شناخته شدن حاکمیت و استقلال خویش اعلام می‌کند.

حزب کمونیست ونزوئلا: نه به مداخله نظامی خارجی در سوریه!

تارنگاشت عدالت

منبع: شبکه همبستگی

۱۱ نوامبر ۲۰۱۹

حزب کمونیست ونزوئلا: نه به مداخله نظامی خارجی در سوریه!

حزب کمونیست ونزوئلا مخالفت شدید خود را با نقشه‌های دولت ترکیه برای تهاجم و اشغال قلمرو سوریه، در چهارچوب یک تهاجم نظامی جدید که با دست‌آویز جنگ با نیروهای تروریستی در شمال سوریه سازماندهی شده  است، اعلام می‌کند.

این اقدام نقض آشکار حاکمیت جمهوری عربی سوریه و یک گام خطرناک در راستای گسترش جنگ و پی‌آمدهای دهشتناک آن بر جمعیت است

این اقدام نقض آشکار حاکمیت جمهوری عربی سوریه و یک گام خطرناک در راستای گسترش جنگ و پی‌آمدهای دهشتناک آن بر جمعیت است.

حزب کمونیست ونزوئلا همبستگی راسخ خود را با مبارزه مردم سوریه علیه تجاوز امپریالیستی، در جهت رسیدن به صلح و به رسمیت شناخته شدن حاکمیت و استقلال خویش اعلام می‌کند. در این خصوص، ما خواهان پایان دادن فوری به حضور نیروهای نظامی خارجی اشغال‌کنندۀ قلمرو سوریه، احترام به تمامیت ارضی کشور عربی و توقف هر اقدام نظامی خارجی تجاورگرانه علیه قلمرو آن هستیم.

بخش بین‌الملل حزب کمونیست ونزوئلا

https://www.solidnet.org/article/CP-of-Venezuela-No-to-foreign-military-intervention-in-Syria/

http://www.edalat.org/sys/content/view/13157/38/

***

سوریه هنوز تحت اشغال واقعی قرار دارد و یک کشور تقسیم شده است. باندهای جهادگرا و نیروهای مسلح آن‌ها هنوز در مناطق مشخصی به ارعاب و ترور دست می‌زنند. حزب عدالت و توسعه طی هشت سال گذشته مرتکب جنایت بزرگی شده است. حزب عدالت و توسعه حاکمیت یک کشور دیگر را نادیده می‌گیرد. صلح در سوریه فقط زمانی می‌تواند برقرار شود که همه امپریالیست‌ها و نیروهای اشغالگر از منطقه خارج شوند. این سوری‌ها هستند که می‌توانند آینده خویش را تعیین کنند.

حزب عدالت و توسعه و آمریکا در سوریه شریک جرم‌اند

تارنگاشت عدالت

 

منبع: چپ، پرتال خبری حزب کمونیست ترکیه
۹ اکتبر ۲۰۱۹

حزب کمونیست ترکیه: «حزب عدالت و توسعه و ایالات متحده در سوریه شریک جرم‌اند»

حزب کمونیست ترکیه درباره تهاجم نظامی به شمال سوریه، که در آن ترکیه به حملات زمینی و هوایی دست زده است، بیانیه‌ای منتشر کرد. حزب کمونیست ترکیه با فریاد کردن «دست‌ها از سوریه کوتاه!» می‌گوید حزب عدالت و توسعه و ایالات متحده به مدت هشت سال در سوریه شریک جرم هستند.

سوریه هشت سال است که دچار مصیبت است.

حدود هشت سال پیش در سوریه تظاهرات ضددولتی آغاز شد. این تظاهرات به زودی در شهرهای مشخصی به قیام و درگیری‌های مسلحانه مبدل شد. سپس همراه با درگیر شدن نیروهای خارجی، جنگ داخلی و اشغال به وسیله قدرت‌های امپریالیستی به سرکردگی ایالات متحده آغاز شد.

در آن‌زمان، نقشه‌های امپریالیسم ایالات متحده برای خاورمیانه در دست اجرا بود. دولت حزب عدالت و توسعه بیش از حد مشتاق بود در این نقشه‌ها نقش بازیگر اصلی را ایفا کند

در آن‌زمان، نقشه‌های امپریالیسم ایالات متحده برای خاورمیانه در دست اجرا بود. دولت حزب عدالت و توسعه بیش از حد مشتاق بود در این نقشه‌ها نقش بازیگر اصلی را ایفا کند . ایالات متحده و حزب عدالت و توسعه تسلیح و تعلیم گروه‌های گوناگون را علیه دولت اسد در سوریه آغاز کردند. ناتو، «میت» (آژانس ملی اطلاعاتی ترکیه) و «سیا» همگی در سوریه گرد آمدند. باندهای جهادگرا به پیشرفته‌ترین سلاح‌ها مجهز شدند. از این باندها چندین ارتش تشکیل شد. ترکیه مسؤولیت تعلیم این ارتش‌ها را به عهده گرفت. گویا این کافی نبود، نشست‌هایی با نمایندگان این باندها در آنتالیا و استامبول برگزار شد. اعضای این باندها از ترکیه حقوق دریافت می‌کردند. حزب عدالت و توسعه از مداخله در امور سوریۀ همسایه فراتر رفت و نقش تحریک مستقیم یک حنگ داخلی را در سوریه عهده‌دار شد. اما، روند آن‌طور که ایالات متحده و حزب عدالت و توسعه پیش‌بینی کرده بودند، پیش نرفت. مردم سوریه علیه اشغال امپریالیستی و باندهای ارتجاعی مقاومت کردند.

از سوی دیگر، مردم سوریه در این هشت سال بهای بسیار سنگینی پرداختند. سوریه صدها هزار نفر را از دست داد. میلیون‌ها نفر آواره شده اند. آن‌ها در نیمه قرن بیست‌ویکم در معرض تاریکی قرون وسطایی قرار گرفتند. در برخی مناطق، اهالی مورد وحشیانه‌ترین بربریت و تعصب واقع شدند.

حزب عدالت و توسعه در هشت سال گذشته مرتکب جنایت شده است
سوریه هنوز تحت اشغال واقعی قرار دارد و یک کشور تقسیم شده است. باندهای جهادگرا و نیروهای مسلح آن‌ها هنوز در مناطق مشخصی به ارعاب و ترور دست می‌زنند.

حزب عدالت و توسعه طی هشت سال گذشته مرتکب جنایت بزرگی شده است. حزب عدالت و توسعه حاکمیت یک کشور دیگر را نادیده می‌گیرد.

آن‌ها آشکارا به باندهای جدایی‌طلب، جهادگرا پول و تعلیم می‌دهند و آن‌ها را به مثابه نیروهای مسلح در سوریه مستقر می‌کنند.

حزب عدالت و توسعه با ایالات متحده جنایتکاران اصلی در پشت تراژدی انسانی در سوریه هستند

حزب عدالت و توسعه با ایالات متحده جنایتکاران اصلی در پشت تراژدی انسانی در سوریه هستند . این جنایت، که آن‌ها به نام آوردن آزادی برای مردم سوریه به آن دست زدند، زخم بزرگی را باز کرده که برای سال‌ها نه فقط در سوریه، بلکه در کل منطقه التیام نخواهد یافت.

حزب عدالت و توسعه و ایالات متحده در جنایت در سوریه شریکند
نه حزب عدالت و توسعه و نه ایالات متحده آمریکا یا هر نیروی امپریالیستی دیگر نمی‌توانند برای مردم سوریه صلح بیاورند.

روشن است که لفاظی درباره صلح و آزادی از سوی کسانی که بر نیروهای امپریالیستی تکیه می‌کنند، کسانی که وضعیت را در مفاهیمی مانند دولت خودمختار، محل خاص، ناحیه‌گرایی- که چیزی به غیر از محصول استراتژی‌های امپریالیستی برای ایجاد تفرقه در میان مردم نیست- یا کسانی که بر این یا آن ناسیونالیسم تکیه می‌کنند، پوچ است.

تصمیم برای یک آینده مسالمت‌آمیز و شکوفا فقط به مردم سوریه تعلق دارد. مطالبات طبقه کارگر سوریه که طی هشت سال گذشته در برابر مداخله امپریالیستی مقاومت کرده است، روشن می‌باشد: استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی

تصمیم برای یک آینده مسالمت‌آمیز و شکوفا فقط به مردم سوریه تعلق دارد. مطالبات طبقه کارگر سوریه که طی هشت سال گذشته در برابر مداخله امپریالیستی مقاومت کرده است، روشن می‌باشد: استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی .

عملیات امروز حزب عدالت و توسعه علیه کشوری، که حاکمیت آن با دست‌آویز قرار دادن امنیت ترکیه نادیده گرفته می‌شود، غیرقابل قبول است.

به علاوه، این فاکت که این عملیات با ادعای بازگشت آوارگان سوری به خانه‌هایشان توجیه می‌شود چیزی به غیر از یک ریاکاری بزرگ نیست.

نیروهای امپریالیستی خطر واقعی برای امنیت ما هستند
خطر واقعی برای امنیت کشور ما ناتو، ایالات متحده و نیروهای امپریالیستی و آن‌هایی هستند که بر همکاری با آن‌ها پاقشاری می کنند.

صلح در سوریه فقط زمانی می‌تواند برقرار شود که همه امپریالیست‌ها و نیروهای اشغالگر از منطقه خارج شوند. این سوری‌ها هستند که می‌توانند آینده خویش را تعیین کنند.

کمیته مرکزی حزب کمونیست ترکیه

https://news.sol.org.tr/tkp-akp-and-usa-are-partners-crime-syria-176252

http://www.edalat.org/sys/content/view/13154/38/

***

فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری تهاجم نظامی ترکیه به سوریه را محکوم می‌کند. ما با کسانی که از حق مردم سوریه برای تعیین حال و آینده خویش، بدون مداخله خارجی و جنگ‌های امپریالیستی حمایت می‌کنند، هم‌صدا هستیم. ما در همبستگی با همه ملیت‌هایی که در سوریه زندگی می‌کنند، ایستاده ایم.

اردوغان را متوقف کنيد

تارنگاشت عدالت

منبع: فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری
۱۰ اکتبر ۲۰۱۹

فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری تهاجم نظامی ترکیه به سوریه را محکوم می‌کند.

هدف حقیقی ترکیه ضربه زدن به کردها و ایجاد شرایط  برای مداخله در امور داخلی سوریه است.

ما به نمایندگی از جانب طبقه کارگر جهانی سازوکارهای امپریالیستی را که عملاً چراغ سبز تحمل را به تجاوز ترکیه نشان داده اند، محکوم می‌کنیم

ما به نمایندگی از جانب طبقه کارگر جهانی سازوکارهای امپریالیستی را که عملاً چراغ سبز تحمل را به تجاوز ترکیه نشان داده اند، محکوم می‌کنیم.

ما با کسانی که از حق مردم سوریه برای تعیین حال و آینده خویش، بدون مداخله خارجی و جنگ‌های امپریالیستی حمایت می‌کنند، هم‌صدا هستیم. ما در همبستگی با همه ملیت‌هایی که در سوریه زندگی می‌کنند، ایستاده ایم. یک بار دیگر نقش و ریاکاری سازمان‌های بین‌المللی نشان داده شد.

دبیرخانه فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری

http://www.wftucentral.org/stop-erdogan/

http://www.edalat.org/sys/content/view/13155/38/

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 14 اکتبر 2019 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: