اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

گزارشی از تظاهرات ایرانیان در سوئد علیه سفر ظریف به این کشور و میزبانی مقامات سوئد از نماینده یک رژیم جنایتکار!: سازمان هوادار چریکهای فدایی خلق ایران در سوئد

تظاهرات ایرانیان آزاده در استکهلم علیه وزیر خارجۀ منفور جمهوری اسلامی و میزبانان و حامیان سوئدی اش و برخورد وحشیانه پلیس سوئد با معترضین، به خوبی نشان داد که چگونه و برغم تمامی ادعاهای دروغین مقامات سوئد در مورد دفاع از «آزادی» و «حقوق بشر» و «دمکراسی» و «حقوق زنان»، چگونه منافع طبقه حاکم و دولت سوئد با رژیم های وابسته و سرکوبگر و زن ستیز نظیر جمهوری اسلامی گره خورده است.

گزارشی از تظاهرات ایرانیان در سوئد علیه سفر ظریف به این کشور و میزبانی مقامات سوئد از نماینده یک رژیم جنایتکار!

سازمان هوادار چریکهای فدایی خلق ایران در سوئد

در پی اطلاعیه‌ای که در روز پنجشنبه ۲۵ مردادماه از جانب وزارت امور خارجه سوئد منتشر شد، مطلع شدیم که محمدجواد ظریف، وزیر خارجۀ رژیم منفور و وابسته به امپریالیسم جمهوری اسلامی در پی دیدار خود از فنلاند و ملاقات با مقامات این کشور در روزهای ۲۹ و ۳۰ مردادماه (امروز و فردا) مهمان رسمی دولت سوئد می‌باشد. در پی این اطلاع، تعدادی از سازمان ها و جریانات چپ و انقلابی از جمله هواداران چریکهای فدایی خلق ایران بیانیه‌هایی در محکومیت این سفر منتشر کرده و از ایرانیان و نیروهای مبارز برای شرکت در اعتراضاتی که علیه دعوت دولت سوئد از وزیر خارجه رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی، سازمان یافته بود، دعوت کردند.

این تظاهرات با شرکت گسترده ایرانیانی مواجه شد که برای رساندن صدای اعتراض کارگران، زنان و جوانان و توده های ستمدیده ایران علیه رژیم سرکوبگر و جنایتکار جمهوری اسلامی و حمایت امپریالیست ها از موجودیت آن و حفاظت از این رژیم در مقابل انقلاب گرسنگان، در محل تظاهرات جمع شده بودند.

از سوی دیگر، از ساعات اولیه صبح، پلیس سرکوبگر سوئد با سازماندهی یک نیروی بزرگ و تجهیزات کامل به منطقه ریخته و تمامی راه های ورودی و گذرگاه هایی که به وزارت امورخارجه سوئد (جایی که قرار بود ظریف و همراهان او در آنجا پذیرایی شوند) ختم می شد را بسته بودند. تعداد بسیار زیادی از ماشین‌های پلیس به همراه پلیس‌های سوار بر اسب و یا پیاده به همراه سگ های پلیس برای کنترل جمعیت و سرکوب معترضین تجهیز شده بودند. در حقیقت دولت سوئد و پلیس سرکوبگر آن، برای حفاظت از یک مهمان جنایتکار و حمایت از منافع رژیم متبوع وی، منطقه تظاهرات را به یک میدان جنگ تبدیل ساخته بودند و با نقشه قبلی و بسیج نیرو، کمر به سرکوب معترضینی بسته بودند که برای اعتراض به رژیم دزد و وابسته و قاتل کارگران و زنان و جوانان ایران و میزبانانش به این تظاهرات آمده بودند.

پس از تجمع اولیه، جمعیت به سوی ساختمان وزارت خارجه سوئد به راه افتاد و شعارهای بسیاری به زبان های فارسی و سوئدی سرداده شد که برخی از آنها به شرح زیر بودند: «سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی»، «ظریف جنایتکار، استفان لوون (نخست وزیر سوئد) فریبکار» ، «جاسوسخانه های رژیم در سوئد تعطیل باید گردند» و …

در جریان این تظاهرات، مامورین پلیس تمامی افرادی که تلاش می‌کردند صدای توده‌های تحت ستم ایران را از خیابان ها به کریدورها و اتاق های وزارت امورخارجه برسانند، با استفاده از اسب، سگ و باتوم، به طور وحشیانه ای مورد تهاجم خود قرار می‌دادند. در این تهاجمات چند تن از معترضان مورد ضرب و جرح قرار گرفته و چند نفر نیز دستگیر شده و به بازداشتگاه فرستاده شدند.

تظاهرات ایرانیان آزاده در استکهلم علیه وزیر خارجۀ منفور جمهوری اسلامی و میزبانان و حامیان سوئدی اش و برخورد وحشیانه پلیس سوئد با معترضین، به خوبی نشان داد که چگونه و برغم تمامی ادعاهای دروغین مقامات سوئد در مورد دفاع از «آزادی» و «حقوق بشر» و «دمکراسی» و «حقوق زنان»، چگونه منافع طبقه حاکم و دولت سوئد با رژیم های وابسته و سرکوبگر و زن ستیز نظیر جمهوری اسلامی گره خورده است.

در حاشیۀ تظاهرات موفقیت آمیز ایرانیان علیه ظریف جنایتکار و میزبانانش، یک نکته قابل توجه وجود داشت. در ابتدای حرکت، برخی از سلطنت‌طلبان با پرچم ها و پوسترهای خود به جمع فعالین چپ و فعالین چریکهای فدایی خلق نزدیک شده و ابتدا با پخش سرود با صدای بلند، شروع به تحمیل خود به سایرین و ایجاد مزاحمت کرده و سپس کوشیدند تا با شعارها و پرچم های خود که سمبل ارتجاع و دشمنی با منافع توده های ستمدیده ایران هستند، خود را به جمع ما تحمیل کنند. این عمل غیر دمکراتیک و تحمیلی به طور طبیعی نمی توانست با اعتراض کمونیست ها و چپ های انقلابی ای روبرو نگردد که تجربه جنایات پنج دهه حکومت ضد خلقی و دیکتاتوری شاه و رضا خان قلدر و ساواک و ارتش ضد خلقی پهلوی بر حیات و هستی مردم ما را به یاد دارند. جالب آنجاست که این دار و دسته، که دشنمی شان با توده های تحت ستم بر هیچ کسی پوشیده نیست و همچون جمهوری اسلامی، حیاتشان با اعمال دیکتاتوری و پایمال کردن حق توده ها گره خورده، زمانی که با اعتراض ما به خاطر مخدوش کردن صفوف معترضین بدست آنها روبرو شدند، مدعی شدند که با تحمیل خود به جمع مبارزین دارند از»حق دمکراتیک خود» دفاع می کنند. اما زمانی که عده ای در مقابل زورگویی های آنها خواستند که اگر واقعا مدافع منافع مردم ستمدیده ایران و طرفدار آزادی و دمکراسی هستند جنایت های ساواک را محکوم کنید، آنها سکوت اختیار کرده و با تلاش برای بر هم زدن و مخدوش کردن صفوف معترضین، ماهیت ضد دمکراتیک خود و ادعاهایشان را علنا به همگان نشان دادند. ورود ناخواسته سلطنت‌طلبان به جمع منجر به آن شد که این بخش از حرکت اعتراضی، زودتر از زمان مورد نظر، خاتمه یابد.

 

در جریان این تظاهرات، فعالین سازمان در سوئد با حمل پرچم و بنرهای بزرگ حاوی تصاویر جنایات جمهوری اسلامی علیه کارگران و مردم محروم ایران، تعداد بسیار زیاد اعلامیه های فارسی و سوئدی درافشای رژیم جمهوری اسلامی و محکومیت دولت سوئد به خاطر مهمانداری از جنایتکاران در میان جمعیت پخش کردند که تاثیر مبارزاتی بسیار مثبتی داشت.

 

جمهوری اسلامی با هر جناح و دسته نابود باید گردد!

زنده باد انقلاب گرسنگان برای نان، کار و آزادی!

سازمان هوادار چریکهای فدایی خلق ایران در سوئد

20 آگوست 2019

 

http://www.siahkal.com/index/right-col/Gozaresh-Sued-Zarif-20%20Aug%202019.pdf

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

اطلاعات

این ویودی در 23 اوت 2019 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: