اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

ینس استولتنبرگ، روسیه را تهدید نکنید پیمان جدید منع موشک های میانبرد هسته ای بین تمام کشور های دارنده سلاح های هسته ای(بفارسی و انگلیسی): فرح نوتاش -جبهۀ جهانی ضد امپریالیست- قدرت زنان

روسیه بارها خطرات لغو این پیمان را که به از سر گیری دوبارۀ مسابقۀ تسلیحات هسته ای خواهد انجامید توضیح داده است و در متقاعد کردن آمریکا به ادامۀ تعهد به » پیمان آی-ان-اف » سعی وافر کرده است.    اما آمریکا برای دفاع از تصمیمش و خروج از این پیمان به بهانه های بی اساس متوصل شده و عزم خود را برای لغو پیمان تغییر نداده است.از آنجایی که نمی توان یک قرار داد یک طرفه را ادامه داد، از 26 ژوئن 2019 تا سوم ژوئیه 2019 شورای عالی پارلمان روسیه، در واکنش به حرکت آمریکا، خروج روسیه را نیز از این پیمان تأیید کرده است. و حالا رئیس سازمان ناتو،» ینس استولتنبرگ» ، در مصاحبه ای با «بی بی سی» روسیه را به لغو پیمان » آی- ان-اف » محکوم کرده و طوطی وار ادعاهای بی پایۀ آمریکا، مبنی بر لغو «پیمان منع موشک های میانبرد هسته ای» توسط روسیه را تکرار می کند. استولتنبرگ به روسیه التیماتوم داده که اگر تا دوم ماه اوت، موشک های » نه- ام- هفتصد وبیست و نه» خود را ( که آمریکا بدون سند ادعا می کند که ناقض پیمان منع موشک های میانبرداست) از میان نبرد، یک واکنش سنجیدۀ نشان خواهد داد. و از روسیه می خواهد که در پیمان باقی بماند. این خواهش مثل این است که زنی شوهرش را طلاق بدهد و از مرد تقاضا شود که همچنان به این ازدواج وفادار باقی بماند! این پیمان با برجام فرق دارد. پیمان آی-آن-اف میان دو کشور روسیه و آمریکاست ، و حال اینکه برجام پیمانی بین ایران، 5+1 و اتحادیۀ اروپا است. از اینرو بعد از خروج آمریکا بقیۀ ممالک در پیمان اصرار داشتند که ایران در برجام باقی بماند.

ینس استولتنبرگ، روسیه را تهدید نکنید

پیمان جدید منع موشک های میانبرد هسته ای بین تمام کشور های دارنده سلاح های هسته ای 

فرح نوتاش                      جبهۀ جهانی ضد امپریالیست      قدرت زنان           وین   19.07.2019

در 21 اکتبر 2018 آمریکا از پیمان منع موشکهای میانبرد هسته ای خارج شد.

این پیمان در تاریخ 10 دسامبر 1987 بین رونالد ریگان و میکائل گورباچف برای موشک های هسته ای با برد 500 تا 5500 کیلومتر به امضاء رسیده بود.  

از آن زمان، روسیه بارها خطرات لغو این پیمان را که به از سر گیری دوبارۀ مسابقۀ تسلیحات هسته ای خواهد انجامید توضیح داده است و در متقاعد کردن آمریکا به ادامۀ تعهد به » پیمان آی-ان-اف » سعی وافر کرده است.    

اما آمریکا برای دفاع از تصمیمش و خروج از این پیمان به بهانه های بی اساس متوصل شده و عزم خود را برای لغو پیمان تغییر نداده است.

از آنجایی که نمی توان یک قرار داد یک طرفه را ادامه داد، از 26 ژوئن 2019 تا سوم ژوئیه 2019 شورای عالی پارلمان روسیه، در واکنش به حرکت آمریکا، خروج روسیه را نیز از این پیمان تأیید کرده است. و حالا رئیس سازمان ناتو،» ینس استولتنبرگ» ، در مصاحبه ای با «بی بی سی» روسیه را به لغو پیمان » آی- ان-اف » محکوم کرده و طوطی وار ادعاهای بی پایۀ آمریکا، مبنی بر لغو «پیمان منع موشک های میانبرد هسته ای» توسط روسیه را تکرار می کند.

استولتنبرگ به روسیه التیماتوم داده که اگر تا دوم ماه اوت، موشک های » نه- ام- هفتصد وبیست و نه» خود را ( که آمریکا بدون سند ادعا می کند که ناقض پیمان منع موشک های میانبرداست) از میان نبرد، یک واکنش سنجیدۀ نشان خواهد داد. و از روسیه می خواهد که در پیمان باقی بماند.

این خواهش مثل این است که زنی شوهرش را طلاق بدهد و از مرد تقاضا شود که همچنان به این ازدواج وفادار باقی بماند! این پیمان با برجام فرق دارد. پیمان آی-آن-اف میان دو کشور روسیه و آمریکاست ، و حال اینکه برجام پیمانی بین ایران، 5+1 و اتحادیۀ اروپا است. از اینرو بعد از خروج آمریکا بقیۀ ممالک در پیمان اصرار داشتند که ایران در برجام باقی بماند.

امروز ترامپ با نقض پیمان های هسته ای جهان را با خطرناک ترین مسائل روبرو کرده است. آشفتگی در آب های گرم با نقض پیمان برجام منعقد در14. 07. 2015 و نقض پیمان 1987 با روسیه.

تجزیه و تحلیل علت این مشکلات، می تواند کمک به یافتن راه حل شود.

همه می دانند که ترامپ مردی با کیفیت های لازم برای احراز مقام ریاست جمهوری نیست. افرادی که از آمریکا آمده اند توضیح می دادند که بر مبنای یک توافق ظاهری ترامپ به عنوان یک رقیب انتخاباتی هیلاری کلینتون برگزیده شده بود. و قرار بوده که هیلاری رئیس جمهور شود و مردم هم به هیلاری رأی داده بودند. پس هر آنچه که باعث این تغییر شده، علت اصلی محسوب می شود.

ترامپ تعهدات بسیاری به «دولت در سایۀ آمریکا» داده است. این دولت در سایۀ آمریکا، که همواره رئیس جمهور های آمریکا را کنترل می کند و اگر لازم بداند ترور می کند، خشن ، جنگ افروز، نژاد پرست و طراح تمام جنگ ها و مشکلات جهان است. برنامه اش پادشاهی بر کل جهان، رژیم پنهان صهیونیستی آمریکا است. ترامپ برای رئیس جمهور شدن به آنان قول داده هر آنچه که آنان می خواهند برایشان انجام دهد. هر آنچه که روی می دهد، با دستور آنان و اجرای ترامپ است.

از طرف دیگر ترامپ یک تاجر (دلال) موفق بوده است. و این بدان معناست که او قادر بوده با حقه مردم را بفریبد و سرمایۀ آنان را تصاحب کرده و به اموال خود بیافزاید. او شخصیت واقعی یک دلال را داشته و دارد. ارزش «احترام به پیمان ها» برای او صفر است. او به خود اجازه می دهد مثل فیل پا بر روی هر چیزی بگذارد. او شخصی غیر قابل اعتماد و غیر مسئول است که فقط منافع شخصی خود را می بیند.  او هر کاری می توانسته بر علیه مردم فلسطین انجام داده است. کار هایی که هیچ کدام از رئیس جمهور های قبلی آمریکا حتا خواب انجام آن را نیز نمی دیدند. فریبکارانه ترین نقشۀ باند او «معاملۀ قرن» ارائه شده توسط جرارد کوشنر داماد ترامپ است. که 50 میلیارد از بن سلمان سلاخ سعودی حق السکوت بگیرد و به فلسطینیان بدهد. آن هم نه به دست خودشان بلکه، به دست بانک های صهیونیستی تا برای فلسطینیان کار تولید کنند. و البته درمقابل اینهمه بخشش، حتما انتظار داشت تا مردم فلسطین نیز از حق خود بر کشورشان بگذرند و آن را یکجا به اشغال گران صهیونیستی تقدیم کنند تا صلح دائم بر قرار گردد!

محمود عباس، حماس و کل جهان حامی فلسطینیان این طرح را رد کردند.

ترامپ توسط افرادی محاصره شده که خوب می دانند چگونه او را کنترل کنند تا هر کاری که

می خواهند انجان دهد. او خواهان 4 سال ریاست جمهوری بعدی است ، برای او اهمیت ندارد که در احراز آن چه ارائه دهد. او فاقد شخصیت است. پس جهان از چنین شخصی چه انتظاری می تواند داشته باشد؟ هیچ.

راه حل: به تاریخ نگاه کنیم

اتحاد جماهیر شوروی و روسیۀ امروز، همواره خواهان جهانی، بدون سلاح های هسته ای بوده اند.  

روسیه هرگز به کشوری حمله نمی کند. ولی اگر مورد حمله قرار گیرد، به هر قیمتی برنده خواهد شد. پس اگر اتحادیۀ اروپا به روسیه حمله نکند، هیچ خطری از طرف روسیه اتحادیۀ اروپا را تهدید نخواهد کرد.

ترامپ همواره همینطور خواهد ماند. غیر قابل اعتماد و غیر مسئول.

دولت در سایۀ آمریکا ، ذاتا جنگ افروز، نژاد پرست و دارای طمعی بی پایان است. این آمریکاست که برای زور گویی بر جهان و حمله های پیاپی به کشور های جنوبی، نیاز به فاصله ای به نام بمب اتم دارد.

پس اتحادیۀ اروپا می تواند از آمریکا بخواهد تا آمریکا ناتو را ترک کند. و پایگاه ها و موشک هایش را از اروپا جمع کند و برود.

سازمان ناتو می تواند تبدیل به ارتش اتحادیۀ اروپا بشود. و ناتو آنگاه دیگر مورد سوء استفاده برای جنگ های غارتگرانه به کشور های جنوب نخواهد شد. و دیگر پناهنده ای به اروپا نخواهد آمد.

پس باید پیمان جدید منع موشک های هسته ای میانبرد، توسط تمام کشور های دارندۀ سلاح های هسته ای امضاء گردد.  

زنده باد انسانیت و فردای جهانی بدون تسلیحات هسته ای

نه به آمریکای جنگ افروز

نه به قضاوت خطا علیه روسیه

womens-power.farah-notash.com

http://www.farah-notash.com

Women’s Power

 

 ***

Jens Stoltenberg stop threatening Russia!

The world needs a new INF Treaty signed by all nuclear armed countries

Farah Notash                     Worlds Anti-imperialist Front       Women’s Power

Vienna 19.07.2019

On 21st October 2018, the USA pulled out of the “Intermediate-Range Nuclear Forces, INF Treaty” (signed by R. Reagan and M. Gorbachev, 10 .12.1987) which banned missiles with a range 500-5500 kilometers.

Since then, Russia has many times explained the danger of this termination, as it will re-ignite a Nuclear Arms race, and tried to persuade the USA to stay in the agreement. But the USA, to defend its decision, has only come up with baseless excuses and restated its determination to cancel this treaty. So, as there can be no one-sided agreement, during 26.o6.2019 – 03.07.2019, the Russian upper house of parliament has confirmed Russia’s withdrawal from the agreement in response to the American move. And now, NATO Chief Jens Stoltenberg in a BBC interview blames Russia for the collapse of the agreement, parroting US groundless accusations that Russia had supposedly been violating the treaty.

Stoltenberg has given Russia an ultimatum for August 2nd: if Russia does not destroy its 9M729 missiles (the US claims, without providing any evidence, that these missiles violate the INF treaty) then NATO will make a “measured, defensive response”.  

This is as if, when a woman divorces a man, the man is told to be loyal to his wife! This agreement is different to Iran’s Nuclear agreement. The INF is between 2 countries. The other is between Iran, EU and 5+1 countries. When the US left, the rest still were in that agreement. That is why the other countries insisted that Iran should stay in the agreement.    

Today the most dangerous problems arising in the world, are due to Trump breaking International Nuclear Agreements. The chaos in the warm waters, causing one problem after the other, is due to breaking Iran’s Nuclear agreement of 14.07.2015.  On the other side, breaking the “Intermediate-Range Nuclear Forces, INF Treaty”1987, with Russia.

The analysis of the cause helps to find the solution.

Everyone knows Trump is not a man with the qualities for being a president. Some people coming from the USA have explained, it was a superficial agreement that he would act as the opponent to Hillary Clinton in the election campaign. Hillary was to be president. And the people did vote for Hillary, so what has happened in between, is to be considered as the main cause.

Trump has a great deal of obligation to the “US Shadow Government”.

This Shadow Government who has always controlled all US presidents, and is a harsh warmonger and racist, is the designer of all the worlds wars and problems. And has plans for world domination: the US Zionist hidden regime. Trump, to become president, promised to them to do what they want. All that is happening comes from their orders but executed by Trump.

On the other side, Trump was a successful dealer, that means he was able to use tricks and cheat other people to take possession of more of their capital. He has the true character of a dealer; the value of respecting agreements has zero meaning for him. He lets himself walk like an elephant over everything. He is an unreliable person who only sees his own personal benefit. So, he has done everything he could against the Palestinians, as no previous US president ever dreamt of doing. His gang’s most deceitful plan was Jared Kushner’s Deal of the Century: To take 50 Billion from Slaughterer Saudi Bin Salman and give it to Zionist banks, to make jobs for Palestinians. And of course, in return to this great generosity, the Palestinians would give their country as a present to the occupiers!!

Mahmood Abas, Hamas and the world supporting Palestinians refused it.

Trump is surrounded with people who know how to control him to get what they want. And as he is very ambitious to become president again for the next four years, he does not mind what he offers. He has no personality. So, what can the world expect from such a person? Nothing.

Solution: Look at history.

The USSR, and Russia today, have always been for world without nuclear weapons. Russia would never attack any country, but if it is attacked, no matter the price, it will be the winner. As long as the EU doesn’t attack Russia, there will be no danger from Russia.

Trump will always be the same, unreliable and irresponsible.

The US Shadow Government will always be a warmonger, racist and with no limits to its greed. It is the USA who need Atom Bombs for bulling the world and constant attacking countries of the south.

 So the EU can ask the USA to leave NATO. The USA can pack up all its bases and missiles from all EU lands and go.

NATO can become the EU’s army. Then NATO would not be misused for any plundering wars in southern countries. And there wouldn’t be any refugees for

Then a new INF Treaty could be signed by all the countries having nuclear weapons.

Long live humanity and for a world without nuclear weapons

No to warmonger USA

No to misjudging of Russia

womens-power.farah-notash.com

http://www.farah-notash.com

Women’s Power

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

اطلاعات

این ویودی در 20 ژوئیه 2019 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: