اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

مگر چپ‌ها نباید از مردم و شعارهایشان حمایت کنند؟: كانال رسمي تلگرام وابسته به حزب كار ايران – توفان كار ايران

تبليغ فلسطين‌ستيزی همدستی با آدم‌خواران و شكنجه‌گران و كودك‌كُشان جهانی است، چه بدان آگاه باشند يا نه‌باشند. سوريه ستيزی و نفرت‌پراکنی علیه مردم سوریه مشروعیت‌بخشیدن به جانواران تروریست داعشی در سوریه است و چنین سیاستی جز دامن‌زدن به کینه و نفرت بین خلق‌های ایران و سوریه و کلاً زحمتکشان ملل مختلف خاورمیانه معنا نمی‌دهد. این سیاست خدمت به منافع اسراییل و امپریالیسم آمریکا در منطقه است، که بخشی از خاک سوریه را به اشغال خود درآورده‌اند. کمونیستها و همه رهروان راه طبقه کارگر و مدافعین راستين سوسیالیسم همواره مُبشر برابری و دوستی و همبستگی تمام زحمتکشان ملل جهان بوده و هستند. تنها چنین پرچم و شعاری است که مظهر اتحاد، دوستی، تفاهم، همبستگی و همسرنوشتی ملل مختلف را بازتاب می‌دهد. تنها با به اهتزاز درآوردن پرچم اتحاد و همبستگی و مبارزه بی‌امان علیه دشمنان بشریت و شعارهای نفرت‌انگیز نژادپراستانه و شوونیستی است که می‌توان به وظیفه انترناسیونالیستی، برابری و وحدت‌طلبانه جامه عمل پوشید.

مگر چپ‌ها نباید از مردم و شعارهایشان حمایت کنند؟

كانال رسمي تلگرام وابسته به حزب كار ايران – توفان كار ايران

Toufan HezbeKar

🔹✍️📌پرسش: دوستان امروز شعارهای مردم ایران روشن است. مردم شعارهایی می‌دهند که برخلاف گروه‌های سیاسی از جمله حزب شما است. شعارهای مخالفت با کمک به سوریه، لبنان، فلسطین و یمن زمانی مطرح می شوند که مردم نان شب ندارند. مگر چپ‌ها نباید از مردم و شعارهایشان حمایت کنند؟

✍️پاسخ: حزب ما از شعارها و مطالباتی دفاع می‌کند که دارای مضمون و اهداف مترقی باشند.

حزب ما به عنوان یک حزب کمونیست و انترناسیونالیست از حقوق تمام آحاد توده مردم و تحت ستم دفاع می‌کند و به تبلیغ وحدت و همبستگي می‌پردازد. لازم به یادآوری است که در هر جنبش اعتراضی فاقد رهبری انقلابی و کمونیستی، بروز هر شعاری، حتا شعار بر ضد اهداف انسان‌دوستانه تظاهرکنندگان امکان‌پذیر است. دشمنان مردم با سوء استفاده از خلاء سیاسی موجود شعارهای نژادپرستانه و صهیونیست‌پرستانه و امپریالیست‌پرستانه و انحرافی را از طريق رسانه‌های امپرياليستی به درون جنبش می‌برند، تا آن را از مسیر طبیعی خود منحرف کنند. از جمله شعار «فلسطین، سوریه عامل بدبختیه»! يكی از اين شعارهای ارتجاعی است.

چنین شعاری چه آگاهانه یا ناآگاهانه باشد خوشخدمتی و تطهیر رژیم نژادپرست و متجاوز و استعماری اسرائیل است که غزه فلسطين با بیش از یک میلیون زن و مرد و كودك و پير و جوان را تحت محاصرۀ دریایی، هوایی و زمینی درآورده و نان، آب و دارو و ابتدائی‌ترين نيازهای انسانی را بر آنها حرام اعلام کرده است. روزی نيست كه كودكان و جوانان فلسطينی در اعتراض به وضع ضدانسانی موجود به گلوله بسته نشوند. حقوق بشرطلبان رياكار «متمدن» در مورد اين بزرگترين زندان جهان سكوت مرگ كرده‌اند!

تبليغ فلسطين‌ستيزی همدستی با آدم‌خواران و شكنجه‌گران و كودك‌كُشان جهانی است، چه بدان آگاه باشند يا نه‌باشند.

سوريه ستيزی و نفرت‌پراکنی علیه مردم سوریه مشروعیت‌بخشیدن به جانواران تروریست داعشی در سوریه است و چنین سیاستی جز دامن‌زدن به کینه و نفرت بین خلق‌های ایران و سوریه و کلاً زحمتکشان ملل مختلف خاورمیانه معنا نمی‌دهد. این سیاست خدمت به منافع اسراییل و امپریالیسم آمریکا در منطقه است، که بخشی از خاک سوریه را به اشغال خود درآورده‌اند.

کمونیستها و همه رهروان راه طبقه کارگر و مدافعین راستين سوسیالیسم همواره مُبشر برابری و دوستی و همبستگی تمام زحمتکشان ملل جهان بوده و هستند. تنها چنین پرچم و شعاری است که مظهر اتحاد، دوستی، تفاهم، همبستگی و همسرنوشتی ملل مختلف را بازتاب می‌دهد. تنها با به اهتزاز درآوردن پرچم اتحاد و همبستگی و مبارزه بی‌امان علیه دشمنان بشریت و شعارهای نفرت‌انگیز نژادپراستانه و شوونیستی است که می‌توان به وظیفه انترناسیونالیستی، برابری و وحدت‌طلبانه جامه عمل پوشید.

باید توجه کرد که عامل بدبختی ملت و همه زحمتکشان ایران، نظام ضدبشری سرمایه‌داری حاکم بر ایران، سياست‌هاي نيوليبرالي، اختلاس و دزدی و رانت‌خواری است و این ربطی به ملل فلسطین و سوریه، لبنان و یمن ندارد. شعار حزب ما برخلاف آن شعارهای انحرافی، که شما بر شمردید، شعار صحیح اتحاد و همبستگي خلق‌های منطقه عليه ارتجاع و امپرياليسم را طرح می‌کند. حزب ما به جای شعار اسراییلی «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران«، شعار «چه غزه، چه سوریه، چه لبنان، چه ایران، وحدت زحمتکشان بر ضد ستمگران» را طرح می‌کند!

تنها با طرح شعارهای صحیح و وحدت‌طلبانه با روح همبستگی و برادری و برابری است که می‌تواند راه‌گشای مشکلات مردم ایران و منطقه باشد. دنباله‌روی از مردم و شعارهای انحرافی و «همه با هم» سیاست صحیحی نیست و حزب ما ضمن حمایت از مبارزات مردم بر ضد رژیم جمهوری اسلامی به مبارزه علیه شعارهای انحرافی نیز می‌پردازد و در جهت تقویت مطالبات و اهداف مترقی جنبش مردم، که برای آزادی، دمکراسی، عدالت اجتماعی و استقلال است، از هیچ کوششی دریغ نمی‌ورزد.

نقل از توفان الکترونیکی شماره ١٥٠نشریه الکترونیکی حزب کارایران دی ماه ١٣٩٧

https://t.me/totoufan
كانال رسمي تلگرام وابسته به حزب كار ايران – توفان كار ايران

عکس ‏‎Toufan HezbeKar‎‏

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

این وب‌گاه برای کاهشِ هرزنامه‌ها از Akismet استفاده می‌کند. در موردِ نحوهٔ پردازشِ داده‌هایِ دیدگاهتان بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 30 ژوئن 2019 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: