اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

قدرت نظامی و  اتمی روسیه اکنون ضامن صلح جهانی است: راشا تودی، دیدار لاورف و پمپئو در سوچی- تهدیدهای امریکا علیه ونزوئلا ربطی به دمکراسی ندارد!، و بازی حمله به عراق این بار نباید با ایران انجام شود: یونگه ولت/ ترجمه های رضا نافعی

ما کسی را تهدید نمی کنیم، به کسی حمله نمی کنیم، با توسل به  قدرت تسلیحات خود مال کسی را نمی گیریم . ما  به چیزی نیاز نداریم، عکس آن صادق است، رشد قدرت نظامی روسیه ضمانتی جامع برای صلح جهانی است، زیرا همانطور که همه می دانند این توازن قدرت استراتژیک و توازن قدرت در جهان، از پس از جنگ جهانی دوم تا کنون، عوامل کلیدی برای امنیت بین المللی بوده اند، هستند و خواهند بود… این واشنگتن بود که مسابقه تسلیحاتی جدید را آغاز کرد .  تمام آنچه که روسیه برای  تقویت قدرت دفاعی خود انجام می دهد در مرزهای مجازی قرار دارد که در قراردادهای کنترل تسلیحات مشخص شده اند.  روسیه هیچگاه قصد استفاده از این پتنسیال را برای حمله نداشته است.

قدرت نظامی و  اتمی روسیه اکنون ضامن صلح جهانی است

راشا تودی- ترجمه رضا نافعی

 امارسایت تا کنون4،396،278 

ترجمه 1132

بدبنال سفر پمپئو وزیر خارج امریکا به سوچی (روسیه) و دیدار و مذاکره با پوتین درباره کلیدی ترین مسائل روز جهان، از جمله تولیدات اتمی، بحران کره، فشار سنگین اقتصادی همراه با تهدید نظامی علیه ایران، سوریه و تحریم های جهانی، راشا تودی مقاله زیر که در سال 2018 نوشته شده را منتشر کرد. باحتمال قریب به یقین هدف از انتشار این مقاله، تاکید بر نقطه نظراتی است که روسیه اکنون دارد و در دیدار احتمالی پوتین و ترامپ مطرح خواهند شد.

نمایندگان پنتاگون از سخنان پوتین در باره  وضعیت کشور ناخرسند هستند. رئیس جمهور روسیه از فن آوری بی نظیر موشکی روسیه سخن گفت ولی به دکترین هسته ای روسیه نیز اشاره کرد که استفاده از سلاحهای اتمی را فقط برای دفاع از خود مجاز می داند.  رئیس جمهور روسیه در سخنان خود  درباره وضعیت کشور به دکترین اتمی تازه  امریکا نیز اشاره کرد.توجیهی که ایالات متحده امریکا برای تولید بمبهای کوچک اتمی ارائه کرده ناشی از خطر روسیه، چین و کره شمالی است که رو به افزایش است:

پوتین در سخنان خود گفت ما کسی را تهدید نمی کنیم، به کسی حمله نمی کنیم، با توسل به  قدرت تسلیحات خود مال کسی را نمی گیریم . ما  به چیزی نیاز نداریم، عکس آن صادق است، من این تاکید  را ضروری می دانم ( و این خیلی مهم است) که رشد قدرت نظامی روسیه ضمانتی جامع برای صلح جهانی است، زیرا همانطور که همه می دانند این توازن قدرت استراتژیک و توازن قدرت در جهان، از پس از جنگ جهانی دوم تا کنون، عوامل کلیدی برای امنیت بین المللی بوده اند، هستند و خواهند بود.

John Rood معاون  پنتاگون برای استراتژی دفاعی امریکا در مورد سخنان پوتین چنین گفت: بنظر من سخنان پرزیدنت پوتین گرچه تازگی نداشتند اما نومید کننده بودند.

من فکر می کنم که  گرچه بیانیه پرزیدنت پوتین تعجب آور نبود، اما نومید کننده بود.

در حالی که ما از امکانات روسیه آگاه هستیم و با نگرانی ناظر برخی از تغییرات در دکترین و برنامه توسعه آن هستیم از تصمیم رئیس جمهور فدراسیون روسیه  ناخرسند می شویم که می بینیم  او برای توصیف امکانات موجود این شیوه را انتخاب کرده است.

«جان هیتن»  فرمانده استراتژیک ایالات متحده بر سخنان همکار خود چنین افزود که: اظهارات پوتین نامنتظر نبودند. او قاطعانه تاکید می ورزد که سلاح هائی که روسیه تولید می کند برای ترساندن امریکا و همپیمان های امریکاست.

Rood دردنبال سخنان خود گفت : پرزیدنت پوتین اظهار داشت سلاح های روسیه  مراحل مقدماتی  را پشت سر نهاده اند و این به آن معنی است که در یکی دوماه اخیر یا در سال گذشته به این درجه از تکامل دست نیافته اند.

ولی « رود» آن جمله دائمی واشنگتن را یک بار دیگر تکرار کرد که هدف امریکا از تولید سامانه های دفاع موشکی خنثی کردن سلاحهای استراتژیک اتمی روسیه یا چین نبوده است..

این کارمند پنتاگون تصریح کرد که امریکا به حد کافی سلاح های اتمی و غیر اتمی در اختیار دارد که  در برابر « قدرت های رویزیونیست» بایستد، قدرت هائی که می خواهند نظام جهانی را دگرگون سازند و مرزهای زمینی را تغییر دهند.

 

پوتین: «مسابقه تسلیحاتی را امریکا آغاز کرد».

ژنرال John Hyten  تحلیل » رود» را تایید کرد  و در عین حال هشدار داد که  زرادخانه موجود در امریکا فقط در حدود یک دهه می تواند از دکترین

« تخریب قطعی متقابل » بدون سرمایه گذاری عظیم حمایت کند.

ژنرال « هیتن» گفت از یک حمله عظیم که بگذریم آنها هیچ  لطمه ای نمی توانند به کشورما بزنند که ما نتوانیم در مقابل آن واکنش نشان دهیم . اما ما باید این توانائی را مدرن کنیم زیرا طی 10 تا 12 سال آینده توانائی هائی که امروز داریم به پایان عمر خود می رسند.

پوتین طی سخنانی که بیان کرد گفت این واشنگتن بود که مسابقه تسلیحاتی جدید را آغاز کرد . پوتین تاکید کرد تمام آنچه که روسیه برای  تقویت قدرت دفاعی خود انجام می دهد در مرزهای مجازی قرار دارد که در قراردادهای کنترل تسلیحات مشخص شده اند. پوتین تاکید کرد که روسیه هیچگاه قصد استفاده از این پتنسیال را برای حمله نداشته است.

(عکس، ماکت بمب افکن فضائی است که گفته می شود روسیه درحال ساخت آنست. م)

https://deutsch.rt.com/search?q=Entt%C3%A4uschung+im+Pentagon%3A+Russland+wohl+nicht+zerst%C3%B6rerisch+genug+

 

دیدار لاورف و پمپئو در سوچی- تهدیدهای امریکا علیه ونزوئلا ربطی به دمکراسی ندارد!

یونگه ولت – ترجمه رضا نافعی

 آمار سایت تاکنون4،394،292 

ترجمه 1131

 

سوچی- سرگئی لاوروف  وزیر خارجه روسیه و همکار امریکائیش مایکل پمپئو در پایان گفتگوهای خود در سوچی  خواستار توسعه روابط دوجانبه شدند.

لاوروف گفت گفتگوی آن دو مفید بوده است. پمپئو تاکید کرد که  ایالات متحده آماده  است تا برای ایجاد یک پایه اساسی برای مناسبات با روسیه کوشش کند.

نخستین موضوع مورد بحث امروز تلاش برای انعقاد قراردادی تازه برای کنترل تسلیحات اتمی، پس از خروج امریکا از قرارداد  . INF-بود.

وزرای خارجه هر دو کشور ابراز علاقه کردند که قرارداد تازه ای منعقد گردد. در این ارتباط پمپئو یادآور شد که پرزیدنت ترامپ علاقمند است که چین نیز به این  قرار داد بپیوندد.

پمپئو از روسیه خواست تا به « دخالت» در ونزوئلا پایان دهد و از ساقط کردن پرزیدنت مادور حمایت کند.

لاوروف در کنفرانس مطبوعاتی این درخواست را رد کرد و گفت دموکراسی را نمیتوان با زور مستقر کرد. تهدیدهائی که ما در ارتباط با دولت مادور میشنویم، تهدیدهائی که از دهان مقامات رسمی ایالات متحده شنیده می شود، ارتباطی با دموکراسی ندارند.»

 

بازی حمله به عراق این بار نباید با ایران انجام شود

یونگه ولت – ترجمه رضا نافعی

آمار دیدار از سایت تا کنون

4،390،655

ترجمه 1130

روز دوشنبه وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل گردهم آمدند تا در باره امکانات  برای حفظ  قرارداد اتمی «برجام» با ایران مشاوره کنند و  برغم تحریم های امریکا به مبادلات بازرگانی و بانکی با ایران ادامه دهند. پمپئو، وزیرخارجه امریکا نیز(با لغو توقف در مسکو و رفتن مستقیم به سوچی برای دیدار با پوتین و لاوروف وزیر خارجه روسیه. م) سریعا اعلام کرد که در این کنفرانس حضور خواهد یافت. (پمپئو امروز مستقیما وارد سوچی خواهد شد. م)

 

گزارش ها  در باره خرابکاری علیه کشتی های تجاری در خلیج فارس باعث افزایش تنش در منطقه شده است. امارات متحده عربی روز یکشنبه  اعلام کرد که  علیه چهار کشتی از کشورهای مختلف عملیات انفجاری صورت گرفته است.

خالد الفلیح، وزیر انرژی عربستان سعودی، روز دوشنبه گفت که دو تانکر نفت عربستان سعودی نیز در حادثه بندر فجیره بشدت آسیب دیده اند.

سخنگوی وزارت خارجه ایران نقش این کشور در حادثه فجیره را رد کرد و  «خواستار تحقیق دقیق » در این موارد شد.

ایالات متحده همچنان به افزایش فشار بر رهبری ایران، از جمله از طریق تحریم ها و تهدیدات نظامی ادامه میدهد. کریستف فون لیفن ، سخنگوی گرینپیس،(1) روز دوشنبه هشدار داد و گفت : « اعزام  ناوهای هواپیما بر، هواپیماهای بمب افکن و کشتی های جنگی به منطقه، توسط امریکا ، سخت یادآور آغاز جنگ علیه عراق در سال 2003 است.» ایالات متحده امریکا موظف است، مدارک خود را مبنی  تجاوز ایران (ظاهرا منظور ادعای تجاوز ایران به کشتی های تجاری است که امریکا به بهانه آن ناوهای خود را وارد خلیج فارس کرده) علنی سازد. جنگ عراق نیز با دعاوی دروغین ایالات متحده امریکا موجه جلوه داده شد.

خانم سویم داگدلن معاون فراکسیون حزب چپ ها در مجلس آلمان نیز از دولت آلمان و اتحادیه اروپا خواست تا  روشن سازند که « پایگاههای نظامی امریکا در اروپا  مجاز نیستند برای حمله به ایران مورد استفاده قرار گیرند».

افزون بر این دست یازیدن به اقداماتی موثر برای مقابله با «تحریم های خودسرانه ایالات متحده » علیه ایران ضرورت دارد. تهران نباید علیرغم وفاداری به  برجام و اجرای آن امروز مورد مجازات اقتصادی قرارگیرد».

کشورهای امضاء کننده قرارداد به دلیل آن که ایران تا حدود زیادی از اجرای برنامه اتمی خود چشم پوشید به آن کشور قول دادند که  به انزوای اقتصادی ایران پایان دهند. اما  سرانجام موسسات اروپائی هم به دلیل تحریم های امریکا دیگر به سختی  با ایران ارتباط برقرار می کنند. در پی این روند بود که ایران در هفته گذشته اعلام کرد پس از گذشت 60 روز، از اجرای برخی از مواد قرارداد برجام که در 2015 منعقد گشت، چشم خواهد پوشید.

 

https://www.jungewelt.de/artikel/354634.usa-gegen-iran-warnung-vor-neuem-krieg-am-golf.html

1- سازمان زیست ‌محیطی

https://aayande.wordpress.com/

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 19 مِی 2019 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , , , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: