اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

گرامیداشت روز جهانی کارگر در استاوانگر-  نروژ: فعالین چریکهای فدایی خلق ایران در استاوانگر – نروژ، و گزارش کوتاهی از آکسیون مبارزاتی فعالین چریکهای فدایی خلق ایران    در تورنتو – کانادا

گرامیداشت روز جهانی کارگر در استاوانگر نروژ

 

در روز اول ماه مه، شهر استاوانگر همچون سال‌های گذشته، شاهد حضور تعداد زیادی از فعالین کارگری و احزاب مختلف نروژی و هواداران طبقه کارگر بود که با تجمع و راه پیمایی به بزرگداشت روزجهانی کارگر پرداختند.

 

در این روز، به روال هر سال شرکت کنندگان برای راه‌پیمایی در مقابل «خانه مردم» این شهر گرد هم آمدند و سپس در طول مسیر «خانه مردم» به سمت مرکز شهر به همراه نواختن مارش های کارگری راه‌پیمایی کردند.

 

شرکت کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی، خواسته‌ها و مطالبات خود را اعلام کرده بودند؛ که در طول مسیر راه‌پیمایی مورد تایید و استقبال دیگر مردمی که در حاشیه مسیر ایستاده بودند قرار می گرفت. برخی از شعارهای نوشته شده بر روی بنرها از این قرار بود: «ما خواهان حقوق برابر بدون در نظر گرفتن جنسیت هستیم!» ، «صد سال کار با روزی ۸ ساعت کافی‌ست، ما خواهان ۶ ساعت کار در روز هستیم!»، «برای یک سازماندهی بزرگ و تدارک کاری جدی در امر کار و زندگی به پا خیزید!»، » نه به اتحادیه اروپا (EU) و نه به منطقه اقتصادی اروپا  (EEA)!، «نه به ناتو!» و …

 

همچنین پلاکاردهایی در مخالفت با سازمانی تحت عنوان «متوقف کردن اسلام گرایی در نروژ» (stopp islamiseringen av norge – SIAS)  به چشم می‌خورد. این گروه ضد اسلامی مخالف حضور مسلمانان در جامعه نروژ و دیگر نقاط جهان می باشد و عملیات‌های تروریسیتی – به طور اخص از یازده سپتامبر ۲۰۰۱ و انفجار برج‌های دو قلو در نیویورک – را بهانه تفکرات نژاد پرستانه و تبعیض‌آمیز خود قرار داده اند.  بی آن‌که اندیشیده باشند که چه قدرت های اهریمنی ای این دار و دسته های وابسته و ضد انقلابی را ساخته و تجهیز کرده اند و یا عملیات‌های تروریستی از جانب گروه‌های اسلام‌گرا، از طرف چه نیروهایی، طبقۀ حاکم چه کشورهایی و برای پیشبرد چه سیاست و سرانجام رساندن چه اهدافی تدارک دیده شده‌اند. این گروه نیز به تازگی در شهر استاوانگر شروع به فعالیت نموده است.

 

پس از پیمودن مسیر راه‌پیمایی در پایان مراسم ، نمایندگان احزاب مختلف در پارک مرکز شهر به سخنرانی پرداختند. در این سخنرانی‌ها سیاست دولت در مسایلی همچون درآمد کم خانواده‌ها، کمک هزینه ناچیز برای کودکان، حقوق بسیار پایین خانواده‌های از کار افتاده و یا بیکار و بیماران زیر طوفان انتقاد سخنرانان قرار گرفته شد. همچنین به وجود عوارض بسیار بالای جاده‌ها در شهر استاوانگر نیز اعتراض شد. این سخنان مورد تشویق حاضران قرار گرفت.

 

گفتنی‌ست که از نوامبر سال گذشته تعداد ایستگاه‌های عوارض جاده‌ای در شهر استاوانگر به ۳۸ عدد افزایش پیدا کرده است؛ و معترضین به این سیاست‌،این حد از عوارض را با درآمدهای کم خانواده ها منطبق نمی دیدند و آن را وسیله ای جهت افزایش شکاف طبقاتی می دانستند. آن ها همچنین درآمدهای بسیار بالای دولت‌مردان و اقشار مرفه جامعه – بیشتر از سیصد هزار کرون در سال – را جلوه ای از این نابرابری‌ها برمی شمردند. لازم به ذکر است که تعداد شرکت کنندگان در راه‌پیمایی امسال بیشتر از سال‌های گذشته بود.

 

فعالین چریک‌های فدایی خلق ایران در استاوانگر نیز همچون سال‌های گذشته برای گرامی‌داشت اول ماه مه، روز جهانی کارگر، در مراسم این روز بزرگ شرکت داشتند.

 

فعالین چریکهای فدایی خلق ایران در استاوانگر – نروژ

دوم مه ۲۰۱۹

***

cherikha-logo

گزارش کوتاهی از آکسیون مبارزاتی فعالین چریکهای فدایی خلق ایران

 

 در تورنتو – کانادا

 

در تاریخ ۸ مه  ۲۰۱۹ ، با فراخوان نیرو های سیاسی از جمله فعالین چریکهای فدایی خلق ایران در تورنتو ، یک آکسیون در اعتراض به دستگیری و زندانی کردن فعالین کارگری توسط رزیم سرکوبگر جمهوری اسلامی انجام شد. این حرکت از ساعت ۵:۳۰ تا ۷ بعد از ظهر در مقابل پلازای ایرانیان انجام شد. شرکت کنندگان با شعارهای فارسی و انگلیسی به افشای جنایات جمهوری اسلامی پرداختند و همچنین سخنرانی هایی در مورد شرایط مبارزاتی در ایران و ضرورت تشدید مبارزه و سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی توسط شرکت کنندگان انجام شد.

 

پیروز باد مبارزات کارگران ایران

مرگ بر رژیم ضد کارگری جمهوری اسلامی

 

فعالین چریکهای فدایی خلق ایران تورنتو- کانادا

10 مه 2019

 

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

این وب‌گاه برای کاهشِ هرزنامه‌ها از Akismet استفاده می‌کند. در موردِ نحوهٔ پردازشِ داده‌هایِ دیدگاهتان بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 13 مه 2019 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: