اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

توطئه جدید آمریکا و ترکیه علیه رهبران ارشد حزب کارگران کردستان‌(پ.ک.ک)!: پلاتفرم دموکراتیک جنبش‌ها و خلق‌های ایران

پلاتفرم دموکراتیک جنبش‌ها و خلق‌های ایران، توطئه مشترک آمریکا و ترکیه علیه رهبران ارشد پ.ک.ک را شدیدا محکوم می‌کند؛ رهبرانی که تمام زندگی خود را وقف مبارزه رهایی‌بخش و انقلابی، به‌ویژه برای رهایی مردم کرد کرده‌اند. ما از همه انسان‌ها، نیروهای آزادی‌خواه، برابری‌طلب و عدالت‌جو می‌خواهیم که این اقدام غیرانسانی و تروریستی حکومت‌های جنگ‌طلب و اشغال‌گر آمریکا و ترکیه را محکوم کنند و با صدای بلند و با تمام قدرت خواهان آزادی عبداله اوجالان شوند. پ.ک.ک، یک جنبش سیاسی – اجتماعی مطرح آزادی‌خواه، برابری‌طلب و سوسیالیست در ترکیه و منطقه است که در جهان نیز طرفداران بی‌شماری دارد. این جنبش نه برای حاکمیت، بلکه برای یک جامعه آزاد و برابر و انسانی بدون «دولت – ملت» مبارزه می‌کند که مردم سرنوشت خودشان را به‌دست خویش رقم بزنند!

توطئه جدید آمریکا و ترکیه علیه رهبران ارشد حزب کارگران کردستان‌(پ.ک.ک)!

 

آمریکا سه‌شنبه ششم نوامبر 2018، اعلام کرد: «جایزه‌های مالی بسیار بزرگی را برای اطلاعاتی که منجر به کشف هویت یا مخفی‌گاه رهبران ارشد حزب ممنوعه کارگران کردستان ترکیه موسوم به «پ.ک.ک» شود، در نظر گرفته است.»

به‌گزارش خبرگزاری رویترز، در پی سفر متیو پالمر، معاون وزیر امور خارجه آمریکا به آنکارا سفارت آمریکا، بیانه‌ای در این رابطه منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است که واشینگتن جایزه‌هایی به ارزش 5 میلیون دلار برای دریافت اطلاعاتی درباره «مراد قریلان» تعیین کرده است.

هم‌چنین آمریکا برای هرگونه اطلاعاتی که منجر به کشف هویت یا یافتن مخفیگاه «جمیل بیک» و «دوران کالخان» شود، به ترتیب 4 و 3 میلیون دلار جایزه تعیین کرده است.

 

 

کنگره ملی کردستان، اطلاعیه وزارت خارجه آمریکا در مورد تعیین جایزه برای سر رهبران و انقلابیون کردستان را به‌شدت محکوم کرد.

در بیانیه ک.ن.ک در تقبیح اطلاعیه وزارت خارجه آمریکا، آمده است:

«روز گذشته (سه‌شنبه 6 نوامبر 2018) وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که برای بازداشت سه رهبر و انقلابی‌ کرد به‌نام‌های جمیل بایک، مراد کاراییلان و دوران کالکان جایزه تعیین کرده است. ما ضمن رد این موضع آمریکا، با تمام توان خود در مقابل آن ایستادگی می‌کنیم. هم‌چون کنگره ملی کردستان این رفتار را بشدت محکوم و رسوا می‌نماییم.

جمیل باییک، مراد کاراییلان و دوران کالکان هر کدام بیش از چهل سال است که با سربلندی پیشاهنگی انقلاب کردستان را بر دوش گرفته‌اند. جمیل باییک و مراد کاراییلان در عین حال از اعضای کنگره ملی کردستان هستند. عضویت آنان برای ما مایه‌ افتخار است. این سه انقلابی تمام عمر خویش را برای خدمت به ملت کردستان صرف کرده‌اند و شبانه‌روز بدون هیچ‌گونه چشم‌داشتی به خلق خدمت می‌کنند. اینان تمام زندگی خود را وقف مبارزه با زورگویی و اشغال‌گری کرده‌ و از انسانیت دفاع کرده‌اند … لازم است نام آنان را با طلا نوشت…  

به‌همین دلیل، ضمن محکوم کردن اطلاعیه وزارت خارجه دولت آمریکا، از حکومت این كشور می‌خواهیم از مواضع ریاکارانه و غیرمشروع دست برداشته و این لیست غیرعادلانه را حذف کند.»

شایان ذکر است که عبداله اوجالان رهبر سابق پ.ک.ک و چهره سرشناس امروزی منطقه خاورمیانه و جهان، 20 سال است تنها زندانی جزیره ایمرالی در حومه استانبول است. پس از کودتای ساختگی حکومت ترکیه، خبری از وی نیست.

هر بار وکلای وی درخواست ملاقات می‌کنند از سوی قوه قضاییه ترکیه رد می‌شود. ​​​​​​​وکلای عبدالله اوجالان برای ملاقات با وی، به دادستانی عمومی جمهوری در شهر بورسا رفتند. روز سه‌شنبه ششم اکتبر 2018، 761‌مین باری است که وکلا برای کسب موافقت دادستانی برای انجام ملاقات با اوجالان به  بورسا رفتند.

به‌گزارش فرات نیوز، «صبح امروز هر کدام از چنگیز یورکلی، مظلوم دینچ و محرم شاهین از وکلای رهبر خلق کرد عبدالله اوجالان برای دیدار با موکل خود به دادستانی عمومی جمهوری در شهر بورسا- ترکیه مراجعه کردند. 

قابل ذکر است که دادستانی عمومی حکومت ترکیه در بورسا، از سال 2011 تاکنون، 760 بار با بهانه‌های واهی هم‌چون بدی شرایط آب‌و‌هوا و بهانه‌های دیگر درخواست وکلای اوجالان را برای انجام ملاقات رد کرده‌اند.»

 

دست‌های اردوغان و حکومتش، به‌خون هزاران انسان در ترکیه و روژآوا آلوده است. حکومت ترکیه، حکومتی فاشیست و اشغال‌گر و تبه‌کار و دشمن درجه یک آزادی و برابری و مردم حق‌طلب کرد است.

دولت ترکیه، دست‌کم از کودتای 1980 تاکنون، همواره مردم کرد و پ.ک.ک را با هدف نابودی آن‌ها سرکوب کرده است و در این مدت از جمله با حمایت ناتو و آمریکا، کوه‌های قندیل را که بخشی از پایگاه‌های پ.ک.ک در آن منطقه واقع شده بمباران کرده است. بنابراین هم آمریکا و هم دولت ترکیه، مخفیگاه رهبران پ.ک.ک را به‌خوبی می‌شناسند اما می‌دانند که هیچ‌کس جرات نزدیک شدن به این منطقه را ندارد. در عین حال، پ.ک.ک فقط در قندیل نیست و به‌عنوان یک جنبش اجتماعی در منطقه و اروپا پایگاه‌های اجتماعی بسیار قوی دارد.

مردم کرد، برای مقابله با تروریسم دولتی، کشتار روزانه‌ مردم در شهرهای آمد، شرنخ، نصیبین، جزیر و زندانی شدن ده‌ها هزار سیاست‌مدار و نماینده‌ کرد در کردستان ترکیه، اشغال عفرین در روژآوا و ده‌ها مطالبه‌ مبارزه می‌کنند. این مردم را نباید تنها گذاشت و نباید در قبال زورگویی و قلدری اردوغان و دولت او و حامیانش سکوت کرد.

پلاتفرم دموکراتیک جنبش‌ها و خلق‌های ایران، توطئه مشترک آمریکا و ترکیه علیه رهبران ارشد پ.ک.ک را شدیدا محکوم می‌کند؛ رهبرانی که تمام زندگی خود را وقف مبارزه رهایی‌بخش و انقلابی، به‌ویژه برای رهایی مردم کرد کرده‌اند. ما از همه انسان‌ها، نیروهای آزادی‌خواه، برابری‌طلب و عدالت‌جو می‌خواهیم که این اقدام غیرانسانی و تروریستی حکومت‌های جنگ‌طلب و اشغال‌گر آمریکا و ترکیه را محکوم کنند و با صدای بلند و با تمام قدرت خواهان آزادی عبداله اوجالان شوند.

پ.ک.ک، یک جنبش سیاسی – اجتماعی مطرح آزادی‌خواه، برابری‌طلب و سوسیالیست در ترکیه و منطقه است که در جهان نیز طرفداران بی‌شماری دارد. این جنبش نه برای حاکمیت، بلکه برای یک جامعه آزاد و برابر و انسانی بدون «دولت – ملت» مبارزه می‌کند که مردم سرنوشت خودشان را به‌دست خویش رقم بزنند!

 

پلاتفرم دموکراتیک جنبش‌ها و خلق‌های ایران

هشتم نوامبر 2018

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

اطلاعات

این ویودی در 8 نوامبر 2018 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: