اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

اس 300 های روسی سپر دفاعی سوریه در برابر اسرائیل: یونگه ولت، دیدار امنیتی- اطلاعاتی روسیه- ایران- چین و پاکستان، و زمان رهائی جهان از چنگال»دلار» رسیده است!: راشا تودی – ترجمه های رضا نافعی

راکت هائی که از این دستگاه پرتاب می شوند قادرند  راکت های در حال پرواز دشمن را در فاصله ای حتی بیش از 250 کیلومتر خنثی کنند، افزون بر این میتوانند در آن واحد چند هدف را  یک جا منهدم سازند. سامانه دفاعی اس 300 طی دوهفته آینده به نیروی نظامی سوریه تحویل داده خواهد شد. پیش از این قرار بود که دستگاه مزبور در سال 2013 در اختیار سوریه قرار گیرد. وزیر دفاع روسیه گفت ولی بنا به تقاضای اسرائیل از این کار صرفنظر شد. » ولی حالا دیگر وضع تغییر کرده است ، و   تقصیراز ما نیست.»

اس 300 های روسی سپر دفاعی سوریه در برابر اسرائیل

سوريه در انتظار موشك هاي ضد هوايي روسي

یونگه ولت – ترجمه رضا نافعی

 

آمار سایت تا کنون 4،202،938

مقاله

1067

 

سرگئی شوی ایگو، وزیر دفاع روسیه خبر از مستقر ساختن دستگاه دفاعی اس 300 در سوریه داد. راکت هائی که از این دستگاه پرتاب می شوند قادرند  راکت های در حال پرواز دشمن را در فاصله ای حتی بیش از 250 کیلومتر خنثی کنند، افزون بر این میتوانند در آن واحد چند هدف را  یک جا منهدم سازند. سامانه دفاعی اس 300 طی دوهفته آینده به نیروی نظامی سوریه تحویل داده خواهد شد،.

 پیش از این قرار بود که دستگاه مزبور در سال 2013 در اختیار سوریه قرار گیرد.   وزیر دفاع روسیه گفت ولی بنا به تقاضای اسرائیل از این کار صرفنظر شد. » ولی حالا دیگر وضع تغییر کرده است ، و   تقصیراز ما نیست.»

پرزیدنت پوتین روز دوشنبه به پرزیدنت اسد در سوریه  اطلاع داد که اس 300 در اختیار سوریه قرار خواهد گرفت. دیمیتری پسکو، سخنگوی دولت تاکید کرد که این دستگاه دفاعی  برای حفاظت از جان نظامیان روسی بکار گرفته خواهد شد و برای خصومت با کشور ثالثی نخواهد بود.

اینطور که پیداست تصمیم مسکو وقتی اتخاذ شد که یک هواپیمای روسیه با 15 سرنشین نظامی در یک مانور حیله گرانه هواپیماهای اسرائیلی در آسمان روسیه سرنگون شد. این هواپیما همچنین حامل پیشرفته ترین فنآوری الکترونیک اکتشافی بود . این هواپیما  در حال فرود آمدن به فرودگاه حمیم واقع در لاذقیه  بود که یک هواپیمای اسرائیلی از نوع اف 16 آن را در برابر راکت های دفاعی سوریه  سپر خود ساخت و موجب سقوط آن شد.

ضد هوائی  اس 200 که در اختیار ارتش سوریه بود نتوانست  هواپیمای  ایلیوشین روسی را  بعنوان هواپیمای روسی باز شناسد.

اسرائیل بعدا  ادعا کرد که  جت های اسرائیل در زمانی که  نیروی ضد هوائی سوریه  راکت های خود را پرتاب می کرد، خود را به آسمان اسرائیل رسانده بودند.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه، این اظهارات را نادرست خواند و آن را رد کرد. او با بکار گرفتن یک  انیمیشن ویدئویی  فضای هوائی ساحل سوریه را نشان داد. آنچه بخوبی مشاهده شد این بود که،  اولا، جت های اسرائیلی در آن لحظه در فضای بین المللی قرار داشتند، ثانیا مشاهده می شد که جت اسرائیلی چگونه خود را پشت  هواپیمای اکتشافی روسیه  پنهان کرد. بنا به اظهارات  کناشنکو هواپیمای روسی  مثل روزهای قبل، در ساعت معین، درمنطقه لاذقیه، پرواز اکتشافی خود را انجام میداده است. برغم آن که ارتش اسرائیل ازتوافق روسیه- اسرائیل در مورد این پروازها  مطلع بوده، معهذا در همین ساعت  دست به حمله زده است.

این خبر که  قرار بوده حمله در شمال سوریه صورت گیرد، گمراه کننده است، زیرا همه می دانند که لاذقیه در سواحل جنوبی سوریه قراردارد. حمله اسرائیل برای هواپیماهای مسافری در این منطقه نیز خطرناک بوده است.

سخنگوی ارتش روسیه تاکید کرد که رفتار خلبان اسرائیلی که به مرگ 15 تن پرسنل نظامی روسیه انجامید یا  غیرحرفه ای بوده است یا ناشی از بی توجهی جنایتکارانه.  روسیه  در طی سالهای گذشته  به یک سلسله  از تقاضا های اسرائیل  جامه عمل پوشانیده است. تانک های اسرائیل که  در سال 1982 در منطقه ای ، تحت تسلط حزب الله، ، از کار افتاده بودند  و بعدا  به روسیه فرستاده شدند ، به اسرائیل پس داده شدند.

کنیسه ای که در بخش قدیمی شهر  حلب، تحت کنترل نیروهای خارجی قرار داشت، با کمک روسیه  بازسازی شد.

روسیه واسطه شد و از تهران خواست  تا نیروها و سلاحهای سنگین خود را از منطقه مرزی اسرائیل در ارتفاعات جولان دور سازد.

کماندوهای ویژه روسیه ، برای کمک به دست یافتن به  اجساد  سربازان اسرائیلی در منطقه ای که  تحت تسلط داعش بود، جان خود را به خطر انداختند.

ممکن ساختن بازگشت سربازان کلاه آبی سازمان ملل به ارتفاعات جولان نیز از جمله کمک های صورت گرفته به اسرائیل بود.

 

https://www.jungewelt.de/artikel/340471.syrien-raketen-für-damaskus.html

https://t.me/siteaayandema به تلگرام آینده ما بپیوندید

***

داعش نیز پس از رانده شدن از سوریه و عراق، در صدد برآمد با استفاده  از خلاء قدرت در افغانستان خود را دوباره  سر و سامان بدهد. مناطق تمرکز داعش در افغانستان شرق و شمال است. خونین ترین حمله های ماههای اخیر در افغانستان کار داعش بوده است. رسانه هائی که امریکا را مورد نقد قرار می دهند و همچنین رسانه های پاکستانی  پیوسته این  ادعا را تکرار می کنند که نیروهای نظامی امریکا کور هستند و  نمی خواهند  فعالیت های داعش را ببینند. دیپلمات های روس نیز روش ارتش امریکا را در مناطق جنگی بارها مورد  انتقادات مشابهی قرارداده اند.  افزون بر اینها، در ماه فوریه رهبر ایران واشنگتن  را متهم ساخت به این که عالما و عامدا به  داعش امکان می دهد که به افغانستان نفوذ کند تا بتواند حضور نظامی خود را در منطقه، که پیوسته بیشتر مورد سوال  قرار می گیرد، توجیه کند .

دیدار امنیتی- اطلاعاتی روسیه، ایران، چین و پاکستان

راشا تودی- ترجمه رضا نافعی

آمار سایت تا کنون 4،199،658

مقاله1075

سران سرویس های اطلاعاتی روسیه، ایران، چین و پاکستان، برای گفتگو در اسلام آباد گرد هم آمدند تا در باره دو موضوع گفتگو کنند:

1- یافتن راهی برای استقرار صلح در افغانستان ،

2- مقابله با تهدید فزاینده داعش که رو به گسترش است.

 امریکا این اقدام را تهدیدی برای خود می داند!

سرگئی ایوانوف، رئیس  دفتر مطبوعاتی  سرویس اطلاعات خارجی روسیه، روز سه شنبه  به آژانس خبرگزاری تاس گفت مقامات برجسته سرویس اطلاعات خارجی 4 کشور بر ضرورت  تقویت «اقدامات هماهنگ» علیه داعش در افغانستان تاکید ورزیده اند.

این نظر می تواند به آن معنی باشد که کشورهای شرکت کننده در این همایش قصد دارند  در آینده – مستقل از امریکا – برای استقرار امنیت در افغانستان بر تلاش های  خود بیافزایند.

امریکا به تلاش های چهار کشور مذکور با سوء ظن می نگرد.  «کای بیلی هاچیسون» نمایده امریکا در ناتو در گفتگو با  » رادیو اروپای آزاد» که مورد حمایت امریکاست، ادعا کرد که  «روسیه اصلا کمک نمی کند، ایران مطلقا کمک نمی کند».

سخنگوی سرویس اطلاعاتی روسیه در باره دستور جلسه مذکرات نمایندگان چهار کشور گفت «موضوع  اصلی مذاکرات این گروه پرداختن به مخاطراتی است که از سربلند کردن نظامی داعش در قلمرو افغانستان ناشی می شود.

شرکت کنندگان در کنفرانس به این نتیجه رسیدند که نفوذ داعش در افغانستان برای  امنیت کشورهای مذکور متضمن خطر است و برای پیشگیری از تداوم این خطر باید دست به اقدامات هماهنگ زد.

ایوانوف گفت، سران سازمانهای اطلاعاتی چهارکشور از جمله  سرگئی ناریشکین مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه بر تشدید و توسعه همکاری های محلی برای پایان بخشیدن به چالش در افغانستان  تاکید کردند .

سران سازمان های اطلاعاتی روسیه، ایران، جمهوری خلق چین و پاکستان چند روز پس از سفر نامنتظره پمپئو وزیر خارجه امریکا به افغانستان، با یکدیگر دیدار کردند.

وزیرخارجه امریکا در این سفر به توافق دولت مرکزی با طالبان  برای آتش بس اشاره کرد و آن را نشان عملی بودن  استقرار صلح میان دولت مرکزی و طالبان دانست. پمپئو گفت ما پس از آتش بس و مشاهده واکنش مردم افغانستان نسبت به آن سخت تشویق شدیم » بنظرما  این نشانه  خوبی است برای  روند صلح در افغانستان». (پس از انتشار این ادعای وزیر خارجه امریکا، طالبان ضمن تکذیب این ادعا رسما اعلام کرد که در خواست امریکا برای مذاکره را رد کرده است.م)

ایالات متحده و متحدان آن در سال 2001 بر اساس قطعنامه 1373 شورای امنیت سازمان ملل متحد حمله به افغانستان را به عنوان نقطه شروع مبارزه علیه تروریسم آغاز و افغانستان را اشغال کردند.  17 سال بعد ، گروه افراطی طالبان که قرار بود از قدرت رانده شود، مبارزات نظامی خود را علیه واحدهای ناتو و دولت افغانستان که تحت حمایت امریکا قرار داشت شدید تر کرد.

داعش نیز پس از رانده شدن از سوریه و عراق، در صدد برآمد با استفاده  از خلاء قدرت در افغانستان خود را دوباره  سر و سامان بدهد. مناطق تمرکز داعش در افغانستان شرق و شمال است. خونین ترین حمله های ماههای اخیر در افغانستان کار داعش بوده است.

رسانه هائی که امریکا را مورد نقد قرار می دهند و همچنین رسانه های پاکستانی  پیوسته این  ادعا را تکرار می کنند که نیروهای نظامی امریکا کور هستند و  نمی خواهند  فعالیت های داعش را ببینند. دیپلمات های روس نیز روش ارتش امریکا را در مناطق جنگی بارها مورد  انتقادات مشابهی قرارداده اند.  افزون بر اینها، در ماه فوریه رهبر ایران  واشنگتن  را متهم ساخت به این که عالما و عامدا به  داعش امکان می دهد که به افغانستان نفوذ کند تا بتواند حضور نظامی خود را در منطقه، که پیوسته بیشتر مورد سوال  قرار می گیرد، توجیه کند .

در سال 2014 داعش کارزار  تروریستی خود را در عراق و سوریه آغاز کرد ، در هر دو کشور عربی مناطقی را اشغال  و  » خلافت» خود خوانده خویش را اعلام کرده بود.

 https://deutsch.rt.com/der-nahe-osten/72845-ohne-usa-geheimdienste-russlands-irans-china-pakistan-kooperation-afghanistan/

https://t.me/siteaayandema به تلگرام آینده ما بپیوندید

***

تحریم های امریکا غیر قانونی هستند، این تحریم ها ناقض کلیه اصول بازرگانی جهانی و مصوبات سازمان ملل هستند. بانک های معتبر روسیه اعلام کردند، گرچه کاستن از وابستگی به دلار دشوار است اما گامی است  اجتناب ناپذیر. « دلار امریکا را نمی توان فورا کنار نهاد. بویژه اگر اهمیت نقش آن را در اقتصاد در نظر بگیریم . اما  اگر این کار را امروز آغاز نکنیم، هرگز به نتیجه ای نخواهیم رسید . بنا بر این حالا باید شروع کنیم.»

زمان رهائی جهان از چنگال»دلار» رسیده است!

راشا تودی- ترجمه رضا نافعی 

آمار سایت تا کنون4،196،658

مقاله 1074

دلار امریکائی بشدت بد نام شده است، و اعتماد به دلار امریکا در سراشیبی است. این ارزیابی  لاوروف ، وزیرخارجه روسیه، از اعتبار بین المللی دلار است.

لاوروف روز جمعه، هنگام دیدار از سارایوو، پایتخت بوسنی، اظهار داشت : روسیه در پی یافتن تدابیری برای کاستن بیشتر از وابستگی خود به دلار است.

وزیر خارجه روسیه گفت :»ما هم اکنون به نتایجی دست یافته ایم و از هیچ تلاشی برای رهائی خود از وابستگی به کشورهائی که با شرکای بین المللی خود چنین رفتاری دارند، کوتاهی نمی کنیم»

بنا به اظهارت وزیرخارجه روسیه تحریم های امریکا اعتماد به  پولی را که برای مبادلات بازرگانی بیش از دیگر ارزها بکار گرفته می شود، بشدت متزلزل ساخته است.

این اظهارات لاوروف واکنشی بود در مورد تحریم های تازه امریکا علیه روسیه. وزارت دارائی  امریکا 33 نفر از اتباع روسیه را در فهرست تحریم های خود قرار داده است.  تمام این کسان از اعضای وزارت دفاع و بخش اطلاعات روسیه هستند.

  لاوروف گفت که پیوسته تعداد بیشتری از همکاران ما در آسیا و امریکا لاتین در مورد دلار به تصمیمات مشابه ما روی می آورند، بنظر من این روند رو به افزایش دارد.

لاوروف یکبار هم در ماه اگوست  نیزباره گفت بود که تحریم های امریکا غیر قانونی هستند، این تحریم ها ناقض کلیه اصول بازرگانی جهانی و مصوبات سازمان ملل هستند.

بانک های معتبر روسیه اعلام کردند، گرچه کاستن از وابستگی به دلار دشوار است اما گامی است  اجتناب ناپذیر. » دلار امریکا را نمی توان فورا کنار نهاد. بویژه اگر اهمیت نقش آن را در اقتصاد در نظر بگیریم . اما  اگر این کار را امروز آغاز نکنیم، هرگز به نتیجه ای نخواهیم رسید . بنا بر این حالا باید شروع کنیم.»  این ارزیابی آندره ای کاستین، پرزیدنت و  رئیس شورای اجرائی VTB بانک است که دومین بانک بزرگ روسیه است.

https://deutsch.rt.com/wirtschaft/76480-russischer-aussenminiter-us-sanktionen-sind/

https://t.me/siteaayandema به تلگرام آینده ما بپیوندید

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

این وب‌گاه برای کاهشِ هرزنامه‌ها از Akismet استفاده می‌کند. در موردِ نحوهٔ پردازشِ داده‌هایِ دیدگاهتان بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 30 سپتامبر 2018 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: