اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

آبروی ریخته: ردگلوب/ تارنگاشت عدالت، و فاش شدن جزئیات فراری دادن «کلاه‌سفیدها» از سوریه: مجله هفته

«کلاهخودسفیدها» نه تنهادر جبهه مخالفین مسلح دولت قرار داشتند بلکه حتا برخی از آنان فعالانه با اسلحه در زدوخوردها شرکت داشته اند. آنها میلیونها دلار و یورو از آمریکا، انگلیس و آلمان دریافت کردند تا از هرموقعیتی برای بدنام کردن دولت و ارتش سوریه و همینطور هم‌پیمان روس آنها استفاده کنند و آنان را «جنایتکار جنگی» معرفی نمایند. دروغ‌‌های کلاهخود سفیدها که اغلب با عکس‌ها و ویدئوهای جعلی تقویت میشد توسط رسانه‌های «دمکراسی‌های» غربی در سطح جهان پخش شد. آنها با این دروغ که جان آنان اکنون در خطر است حداقل به طور موقت برای آخرین‌بار به اربابان خود خدمت کردند. به اصطلاح جرات و شجاعت آنان از این‌جا معلوم می‌شود که برای فرار در مقابل هموطنان خود به دشمن علنی کشور سوریه، اسرائیل متوسل میگردند. اینجا هم باز چهره واقعی آنان آشکار می‌شود… مردم «معمولی» که از جنگ، خشونت و فقر در میهن خود می‌گریزند، با انواع و اقسام اذیت و آزارها تا حد مقابله نظامی روبرو هستند تا از ورود آنها به قاره اروپا جلوگیری به عمل آید … ولی «کلاهخود سفیدها» خیلی راحت با اتوبوس‌های مسافربری از منطقه جنگی تخلیه شده و با هواپیما به کشورهای اروپائی برده میشوند و با دور زدن هرنوع سلسله مراتب لازم برای کسب پناهندگی، حق زندگی در غرب را دریافت میکنند.

آبروی ریخته

تارنگاشت عدالت

منبع: ردگلوب

۲۳ ژوئیه ۲۰۱۸

آخر هفته گذشته اخبار در مورد «نجات امدادگران» سوری و خانواده هایشان در رسانه‌های غربی جنجالی به پا کرد. بیش از ۸۰۰ نفر با عملیات به اصطلاح صاعقه‌آسای اسرائیل  از مرز سوریه عبور داده شده و جانشان نجات یافت.

رسانه‌ها از یک اقدام انساندوستانه بی‌سابقه سخن گفتند و تهور و شجاعت سربازان اسرائیلی را مورد ستایش قرار دادند که جان خود را به خطر انداخته و وارد خاک سوریه شده بودند. این که آنها با این اقدام حقوق بین المللی را نقض کرده و حریم مرزی کشوری را زیرپا گذاردند نقشی ایفا نکرد زیرا اسرائیل در این کار و در اشغال غیرقانونی مناطق بیگانه تجربه دارد. و علاوه برآن گفته شد که چندین کشور غربی آماده‌اند تا این مبارزین شجاع را که در تبلیغات غربی به نام «کلاهخودسفید» شهرت گسترده‌ای یافته اند، بدون هرگونه مانع ادارای در کشور خود پذیرا شوند.

مردم «معمولی» که از جنگ، خشونت و فقر در میهن خود می‌گریزند، با انواع و اقسام اذیت و آزارها تا حد مقابله نظامی روبرو هستند تا از ورود آنها به قاره اروپا جلوگیری به عمل آید و اگر با ذلت در دریای مدیترانه غرق نشوند، مجبورند مراحل پیچیده و بغرنجی را پشت سر بگذارند تا شاید (!) به عنوان پناهنده پذیرفته شوند ولی «کلاهخود سفیدها» خیلی راحت با اتوبوس‌های مسافربری از منطقه جنگی تخلیه شده و با هواپیما به کشورهای اروپائی برده میشوند و با دور زدن هرنوع سلسله مراتب لازم برای کسب پناهندگی، حق زندگی در غرب را دریافت میکنند.

اکنون این سئوال مطرح می‌شود که این افراد از دست چه کسانی فرار میکنند و چرا؟ این سئوال را میتوان غیرمستقیم پاسخ داد. پس از اینکه ارتش رسمی سوریه به کمک هم‌پیمانان خودهم اکنون در نزدیکی مرز اسرائیل شهرها و دهات را یکی پس از دیگری از وجود باندهای چپاولگر مسلح آزاد میسازد، فضای حرکت برای این افراد روز به روز تنگتر می‌گردد. کسانی که اسلحه به دست علیه دولت قیام کرده بودند باید اکنون یا تسلیم شوند و یا سلاح‌های خود را تحویل داده و به مناطق دیگر کشور تبعید گردند که در آنجا نیز با سرنوشت مشابهی روبرو خواهند بود.

ولی همه این‌ها چه ربطی به «کلاهخود سفیدها» دارد؟ این سازمان طبق گویش رسمی یک سازمان دفاع مدنی است که وظیفه اش نجات هزاران نفر است. گویا این گروه از نظر سیاسی بی‌طرف است یعنی به به هیچ یک از دو طرف مخاصمه در جنگ سوریه تعلق ندارد.

فرار کنونی آن‌ها با نزدیک شدن ارتش سوریه در مقابل جهانیان پرده از چهره واقعی این «امدادگران» برمیدارد. برای خوانندگان این تارنگاشت راز سربه مهری نیست که «کلاهخودسفیدها» نه تنهادر جبهه مخالفین مسلح دولت قرار داشتند بلکه حتا برخی از آنان فعالانه با اسلحه در زدوخوردها شرکت داشته اند. آنها میلیونها دلار و یورو از آمریکا، انگلیس و آلمان دریافت کردند تا از هرموقعیتی برای بدنام کردن دولت و ارتش سوریه و همینطور هم‌پیمان روس آنها استفاده کنند و آنان را «جنایتکار جنگی» معرفی نمایند. دروغ‌‌های کلاهخود سفیدها که اغلب با عکس‌ها و ویدئوهای جعلی تقویت میشد توسط رسانه‌های «دمکراسی‌های» غربی در سطح جهان پخش شد. آنها با این دروغ که جان آنان اکنون در خطر است حداقل به طور موقت برای آخرین‌بار به اربابان خود خدمت کردند.

به اصطلاح جرات و شجاعت آنان از این‌جا معلوم می‌شود که برای فرار در مقابل هموطنان خود به دشمن علنی کشور سوریه، اسرائیل متوسل میگردند.

اینجا هم باز چهره واقعی آنان آشکار می‌شود.

***

فاش شدن جزئیات فراری دادن «کلاه‌سفیدها» از سوریه

مجله هفته

روزنامه عبری‌زبان «هاآرتص» روز گذشته در گزارشی به قلم «سمدار پِری» خبرنگار حوزه خاورمیانه، جزئیات جدیدی از عملیات انتقال اعضای این تشکل از سوریه به جولان اشغالی و سپس به اردن را برملا کرد.

این گزارش که با استناد به منابع اسرائیلی و غربی متعدد و نیز گفته‌های فعالان در گروه «کلاه‌سفیدها» و روزنامه‌نگاران اسرائیلی است، از برخی مسائل مبهم پرده برمی‌دارد. به عنوان مثال، یکی از اعضای کلاه‌سفیدها گفت، بامداد یکشنبه گذشته نتوانست خود را به دوستانش جهت سوار شدن به اتوبوس‌های حامل این عناصر برساند و به همین دلیل، مجبور شد در روستای کوچکی در مرزهای مشترک با ترکیه مخفی شود و زمانی‌ که این خبرنگار اسرائیلی (پِری) به وی پیشنهاد می‌کند برای نجات از حملات ارتش سوریه به ترکیه فرار کند، در پاسخ گفت: «در ترکیه اوضاع بدتر است؛ این دولتی که تشکلِ ما را تاسیس کرد و در خاک خود آموزش داد، موضع خود را تغییر داده است و دیگر به ما اعتمادی ندارد و در مورد ما بسیار منفی می‌‌اندیشد.»

از گزارش مذکور این‌گونه برداشت می‌شود که این شرق‌شناس اسرائیلی (پِری) با شماری از عناصر گروه مذکور تماس‌های تلفنی و مکاتبات اینترنتی داشته است. دو تن از این عناصر ـ که این روزنامه عبری‌زبان فقط نام مستعار آنها را ذکر کرده است ـ گفته‌اند که نتوانسته‌اند خودشان را به اتوبوس‌های حامل کلاه‌سفیدها به جولان برسانند؛ از این‌ روی در سوریه مانده‌اند.

این دو تن، با بیان این‌که زندگی‌شان در خطر است، از اسرائیل و کشورهای غربی خواستند، برای نجات دیگر اعضای تشکل کلاه‌سفیدها در سوریه، وارد عمل شوند. این افراد ادعا کرده‌اند که دولت سوریه آنها را در فهرست سیاه قرار داده است و آنها و دیگر دوستان‌شان را بازرسی می‌دهد و به خاطر فعالیت‌هایشان به قتل می‌رساند.

این دیپلمات در ادامه تصریح کرد؛ در آغاز امر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل با این ایده مخالفت کرد، چون نمی‌خواست «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه و روس‌ها را خشمگین کند. در این میان، کشورهای غربی به فکر راهکاری برای خروج از این بحران افتادند، ولی هیچ یک از ایده‌های مطرح، قابلیت اجرایی شدن نداشتند. همین امر باعث شد که «جاستین ترودو» نخست‌وزیر کانادا و «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا با نتانیاهو تماس تلفنی برقرار کردند که بالاخره نخست‌وزیر اسرائیل موافقت کرد این کلاه‌سفیدها وارد اراضی اشغالی شوند.

این روزنامه اسرائیلی همچنین فاش کرد که اردن نیز از بیم تشدید تنش در روابط با سوریه، ابتدا مشتاق نبود از عناصر کلاه‌سفیدها استقبال کند، ولی اعضای این گروه که در اردن حضور دارند، در منطقه‌ای نزدیک پایتخت «امان» اسکان داده شده‌اند. با این حال، مقام‌های اردنی از نزدیک شدن خبرنگاران به این منطقه خودداری می‌کنند.

این شرق‌شناس اسرائیلی در ادامه تأکید کرد، احتمال انتقال عناصر کلاه‌سفیدها به اراضی اشغالی یا آمریکا وجود ندارد، چون نتانیاهو نمی‌خواهد بحرانی جدید با سوریه و روسیه ایجاد کند. هما‌ن‌گونه که نتانیاهو نیز تصریح کرده است تل‌آویو از کلاه‌سفیدها استقبال نمی‌کند.

https://mejalehhafteh.com/2018/07/29/

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

اطلاعات

این ویودی در 30 ژوئیه 2018 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: