اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

اخبار و گزارشات کارگری 9 دی 1396، و تظاهرات مردمی در ایران- جرقه های یک آتش بزرگ!: چریکهای فدائی خلق ایران

اخبار و گزارشات کارگری 9 دی 1396

 سومین روزاعتراضات نسبت به بیکاری،گرانی،اختلاس،اختناق و…با تجمع درتهران، کرج، شهر کرد،گرگان و……
– گزارشاتی درباره کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه
* احضار اسماعیل بخشی و قربان علیپور و برخی دیگر از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه به نیروی انتظامی
*از هفت تپه چه خبر؟
*پیام جمعی از کارگران نیشکر هفت تپه جهت محکوم کردن درگیری حراست و کارگران اعتصابی نی بر ، ارسالی به کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران
*پیام جمعی از کارگران نیشکر هفت تپه در محکومیت حمله نیروهای حراست به کارگران نی بر ارسالی به کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران
– ادامه تجمعات کارگران شهرداری الیگودرز برای حذف پیمانکار وعقد قراردادمستقیم
– تجمعات اعتراضی کارگران ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی تبریز وارد سومین هفته شد
– هفتاد وپنجمین روز تجمعات کارگران کمباین‌سازی تبریزبااعتراض به اداره اوقاف همراه شد
«شبکه همبستگی و مبارزه اتحادیه های کارگری بین المللی» خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط رضا شهابی
-2تا4ماه حقوق کارگران کارخانه هپکو کماکان پرداخت نشده است
– وعده پرداخت قطره چکانی مطالبات کارگران شهرداری مریوان پس ازاعتصاب وتجمع اعتراضیشان*
– عدم پرداخت مطالبات کارگران سد گلورد نکا علیرغم وعده های مسئولان بدنبال اعتصاب وتجمع اعتراضیشان*
– جان باختن 5کارگر شرکت بازیافت و تولید مواد اولیه پلاستیک اصفهان بدنبال سقوط در چاه فاضلاب
 مرگ یک کارگر جوان شرکت سنگ آهن مرکزی بافق بر اثر ضربه اجمیل به سر و قفسه سینه

سومین روزاعتراضات نسبت به بیکاری،گرانی،اختلاس،اختناق و…با تجمع درتهران،کرج،شهرکرد و……

* تهران:

روزشنبه نهم دی ماه،برخی نقاط تهران از جمله میدان انقلاب ، چهارراه ولی‌عصر،دانشگاه تهران تجمعاتی دراعتراض به بیکاری،گرانی،اختلاس،اختناق و…از طرف دانشجویان، جوانان واهالی برپاشد.

درپیاده‌روی مقابل دانشگاه تهران نیز تجمعاتی را شاهد بودیم و تعداد زیادی از مغازه‌های کتابفروشی خیابان انقلاب بسته ویابا پایین کشیدن کرکره ها نیمه بسته  بودند.

دانشجویان دانشگاه تهران نیز در محوطه ورودی دانشگاه دست به تجمع زدند.

گزارشات منتشره حاکی از یورش نیروهای انتظامی به تجمع کنندگان وپرتاب گاز اشک آوربسویشان وتعدادی از معترضان می باشد.

در داخل دانشگاه تهران نیز جمعی از دانشجویان اقدام به سر دادن شعارهایی علیه جناح‌های سیاسی و مسوولان کشور کردند. پس از ساعتی نیروی انتظامی تلاش کرد تا در دانشگاه تهران را به روی دانشجویانی که داخل دانشگاه هستند ببندند که این اقدام با درگیری‌هایی همراه شد  اما سرانجام نیروی انتظامی موفق شد در دانشگاه تهران را به روی دانشجویان تجمع‌کننده ببندد.

* شهر کرد مقابل استانداری چهارمحال و بختیاری:

روزشنبه نهم دی ماه جمعی از جوانان واهالی شهر کرد،در اعتراض به بیکاری و گرانی مقابل استانداری چهارمحال و بختیاری تجمع کردند.این تجمع با دخالت پلیس همراه شد وتجمع کنندگان پس از حدود یکساعت متفرق شدند.

*کرج:

عصر روزشنبه نهم دی ماه،تجمعات اعتراضی نسبت به بیکاری،گرانی،اختلاس،اختناق و…..در مناطقی از شهر کرج منجمله  میدان حصارک ،فلکه اول گوهردشت و…. برگزارشد.

خیر الله ترخانی،سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری البرز گفت: تجمعاتی که عصر امروز در مناطقی از کرج انجام شده بدون مجوز و غیرقانونی بوده  ولی کسی دستگیر نشده است.

*گرگان:

عصر روزشنبه نهم دی ماه ،جمعی از جوانان واهالی گرگان دست به تجمع زدند وباسر دادن شعارهایی نارضایتیشان را نسبت به حکومت ابراز داشتند.

گزارشاتی درباره کارگران مجتمع نیشکر هفت تپه

* احضار اسماعیل بخشی و قربان علیپور و برخی دیگر از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه به نیروی انتظامی

این احضارها در حالی صورت گرفته است که بنابر گزارش های رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران در پی خلف وعده های مکرر کارفرما ، زمزمه شروع اعتصاب دوباره  در بین کارگران قوت گرفته است

اتحادیه آزاد کارگران ایران

9 دی 96

*از هفت تپه چه خبر؟

امروزتعدادی ازبازنشستگان واردشرکت شدند.

اما ازورود نی بران ازدرب اصلی شرکت با گماردن بیش از50 نفرنگهبان روزمزد،مانع ورود نی بران به شرکت شدند.

 پس ازدرگیری لفظی نگهبانان حراست ازدرب شرکت با چوب وچماق خارج واقدام به زدن کارگران نی بر کردند.

دراین درگیری تعدادی ازنی بران مصدوم وشیشه تعداد زیادی ازماشینهای داخل پارکینگ جلوی شرکت شکسته شد.

کارگران نی برکه اکثرا افراد مسن ودارای سابقه 40 ساله هستندبه پاسگاه هفت تپه پناه بردند .

نیروی انتظامی درب کمپ نی بری مستقرشده تامانع درگیری احتمالی شود .

این کارگران که بیشترآنهاغیربومی وساکن استان لرستان هستند.

جهت دریافت حقوق ومزایای معوق وپیگیری وضعیت بازنشستگی خودبه شرکت مراجعه کردندکه باحمله نیروهای حراست مواجه شدند.

درسال 92 مجلس مصوبه ای تصویب کرد که میبایست تعداد زیادی ازکارگران نی برفصلی طرف قراردادشرکت که شامل آن مصوبه میشوندبا پرداخت مبلغ 4درصدسهم کارفرما این افرادبازنشسته شوند.

ولی شرکت نیشکرهفت تپه نسبت به اجرای کامل آن اقدام نکرده است .

درصورتی که کارفرمای نیشکرهفت تپه اگر 10 میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کندحدود200 نفراز 304 نفر نی بر طرف قراردادشرکت بازنشسته میشود.

بارها به آنها قول پرداخت این مبلغ داده میشود ولی عملا اقدامی صورت نمیگیرد.

جمعی از  کارگران شرکت کشت صنعت نیشکر هفت تپه

9 دی 96

*پیام جمعی از کارگران نیشکر هفت تپه جهت محکوم کردن درگیری حراست و کارگران اعتصابی نی بر ، ارسالی به کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران

امروز شنبه 09/10/1396 کارگران نی بر فصلی در پی خلف وعده های مدیریت شرکت مبنی بر پرداخت معوقات و مطالبات بحق خود در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه دست به تجمع اعتراضی زدند و به قصد بستن دروازه شمالی شرکت ( دروازه ورودی کامیونهای حامل نیشکر ) جهت جلوگیری از ورود کامیونهای حامل نیشکر را داشته که توسط نیروهای بخش پیمانکاری حراست که کاملا صورتهای خود را پوشیده بودند بدستور مدیریت شرکت با چوب و چماق بشدت مورد ضرب و شتم قرار گرفتند .

 لذا کارگران نیشکر هفت تپه ضمن محکوم کردن این برخورد وحشیانه از طرف حراست  و انزجار از این اقدام مدیریت با این قشر بسیار زحمتکش ابراز همدردی و همبستگی نموده و اعلام میکنیم ،  پیامدهای این چنین برخوردی را متوجه مدیریت بی درایت و بی کفایت شرکت میدانند .    

ما کارگران سایر بخشهای  شرکت نیشکر هفت تپه اقدام وحشیانه پرسنل حراست شرکت در ضرب و شتم همکاران عزیز و گرامی  و شریف نی بر را  شدیدا  محکوم میکنیم و همبستگی و همدردی خود را اعلام مینماییم ننگ بر سرمایه داران خونخوار که شرف و انسانیت خود را به مال و ثروت فروختند

  جمعی از  کارگران شرکت کشت صنعت نیشکر هفت تپه

9 دی 96

*پیام جمعی از کارگران نیشکر هفت تپه در محکومیت حمله نیروهای حراست به کارگران نی بر ارسالی به کانال اتحادیه آزاد کارگران ایران

سلام علیکم

خسته نباشید عزیز جان

ممنون برای نشر خبر تاسف بار درگیری نیروهای نا آگاه حراست با همکاران نی بری.

ما خواهان پیگیری این مساله از طریق ارگان های قضایی هستیم و همه این یورش ناجوانمردانه در دوربین هایی که در بیرون و داخل دروازه اصلی شرکت قرار دارند قابل مشاهده و بررسی هست.

یادآور می شود که همکاران حراست تا کنون هیچ وقت مانع ورود اعتراض کنندگان به شرکت نمی شدند ولی امروز حتما و بدون شک با دستور مدیریت ، مجبور به انجام این حرکت ناشایست شدند.

همه فیلم ها در اداره های مربوطه (اداره کامپیوتر – حراست – بازرسی – مدیریت) موجود می باشد و راه برای ورود مقام های قضایی و دادستان که همیشه ادعای حق طلبی و همراهی با مظلومان می کند باز است.

 البته بر ما پوشیده نیست که کمافی السابق این دستگاه ها همیار و همکار و همدل مدیریت بوده و هستند.

همچنین از همه بخش های اداری(از جمله:  اداری – مالی – حقوقی و بازرگانی خارجی – بازرگانی مرکزی – مدیریت ورزشی-فرهنگی – بسیج – روابط عمومی و سایر بخش های دفتری) تقاضا داریم در این تکاپوی قانونی همراه همه بخش های کشاورزی و صنعتی شوند و سعی در تخریب و واسطه گری و کمک به مدیریت دست نشانده و مزدور نکنند.

جمعی از  کارگران شرکت کشت صنعت نیشکر هفت تپه

9 دی 96

ادامه تجمعات کارگران شهرداری الیگودرز برای حذف پیمانکار وعقد قراردادمستقیم

کارگران شهرداری الیگودرزاز دومین تجمع* اعتراضیشان طی هفته گذشته مقابل فرمانداری این شهرستان برای حذف پیمانکار وعقد قراردادمستقیم،خبردادند.

براساس گزارش منتشره،کارگران شهرداری الیگودرز از اینکه در سه‌سال گذشته به صورت حجمی در استخدام یک شرکت پیمانکاری هستند؛ اعتراض دارند و خواستار آن هستند که وضعیت استخدامی آنها به قرارداد مستقیم تبدیل شود.

بنابه گفته این کارگران که حدود 200نفرند، در نتیجه حضور پیمانکار حجمی شاهد به تعویق افتادن مطالباتشان هستند و برای همین اواسط هفته گذشته دو نوبت مقابل فرمانداری الیگودرز تجمع کرده‌بودند.

*تجمع اعتراضی کارگران شهرداری الیگودرز نسبت به عقد قرارداد با شرکت های حجمی مقابل فرمانداری

صبح روزشنبه دوم دی ماه،جمعی از کارگران شهرداری الیگودرز دراعتراض به عقد قراردادبا شرکت های حجمی ودرنتیجه کاهش حقوق واخراج تعدادی از کارگران، دست به تجمع مقابل فرمانداری این شهرستان زدند.

مسئولین شورا و شهرداری الیگودرز دربین تجمع کنندگان کارگران شهرداری در مقابل فرمانداری حاضر شده و بجای رفع مشکلات به آنها توهین وحتی این افراد را به اخراج تهدید نمودند.

به گزارش یک منبع خبری محلی، بیش از ۲۰۰ کارگر و پرسنل شرکتی  شهرداری الیگودرز در مقابل فرمانداری شهرستان تجمع نمودند وعلت اعتراض این است که طبق دستور شهردار باید همه کارگران با شرکت های انبوه ساز یا حجمی  قرارداد منعقد کنندکه این سبب کاهش حقوق کارگران شده  و نارضایتی آنهارا بدنبال داشته است.

یکی از این کارگران گفت: یکی از کارگران به نمایندگی ما با مسئول شرکت حجمی  صحبت کرده که طبق اظهارات آنها حداکثر حقوق ما یک میلیون و200هزار تومان و حدود 50 نفرنیز  اخراج می شوند.

وی ادامه داد: همه بچه ها با چندین سال سابقه وبا این حقوق مخارج زندگی خود را تامین می کنند ولی یکی از مسئولین شهرداری  بجای گوش دادن به درد دلهای ما،همه را تهدید کرد که در صورت عدم بازگشت به کار همه  را اخراج  خواهد کرد.

این کارگر با اشاره  اینکه چهار ماه کارگران فضای سبز و 2ماه کارگران خدماتی حقوق دریافت نکرده اند اظهار داشت: شهرداری بجای پرداخت حقوق ما 100هزار تومان بن برای خرید شب یلدا به ما پرداخت نموده است آیا این حق السکوت نیست وامروز نیز یکی از اعضای شورای شهر که بجای رفع مشکل به همه کارگران  توهین نمود که سبب ناراحتی بیشتر این افراد شده است.

یکی دیگر از شرکت کنندگان در این تجمع گفت: حقوق دریافتی ما حدود 2میلیون است که شرکت خرج روزانه ،ماشین آلات را برداشته و در نهایت حدود یک میلیون و 200هزار تومان به کارگر می دهد که این نوعی ظلم در حق کارگران است.

وی نیروهای مازاد شهرداری را حاصل رابطه وباند بازی دانست و اظهار داشت: متاسفانه در دهه های قبل عده ای با رابطه بازی  در شهرداری استخدام شده اند  این افراد کارگر نبوده بلکه نیروهای مازاد در قسمت های دیگر شهرداری هستند.

این نیروی خدماتی شهرداری اضافه کرد: پس از 8 سال کار آیا واقعا ما کارگران باید تاوان نیروی مازاد شهرداری را بدهیم آیا شهردار و اعضای شورای با این حقوق می توانند امورات زندگی خود را بگذرانند؟! فرماندار، نماینده  مجلس نباید  در این خصوص اقدامی انجام دهند؟

محمد یکی دیگر ازاین تجمع کنندگان در گفت گو با هیجار بیان کرد: من بعد از 9سال فعالیت حالا باید شاهد کاهش حقوق باشیم و اضافه کاری و…. حذف می شود همه کارگران انتظار داشتند که  که با حضور شهردار جدید وضعیت کارگران بهبود یابد ولی گویا مسئولین شورای وشهرداری قصد دارند بدهکاریهای  میلیاردی را از جیب کارگران پرداخت نمایند.

وی ادامه داد: شب گذشته زباله ها جمع آوری نشده بدلیل اینکه با هیچکدام از افراد قرارداد منعقد نشده است ولی مسئولین اصلا توجهی نداشته و بجای برطرف نمودن مشکلات  کارگران آنها را تهدید می کنند که در صورت عدم بازگشت به کار اخراج می شوند و  به نوعی می خواهند ” نان بری ” کنند.

یکی از دیگر از نیروهای خدماتی شهرداری اضافه کرد: 12 سال که بعنوان نیروی خدماتی و اداری در شهرداری مشغول به خدمت هستیم وهم اکنون به دستور شهردار باید با شرکتهای حجمی قرارداد منعقد کنیم که مسئول شرکت اعلام نموده که به نیروهای اداری احتیاج نداشته  که حدود 30 نفر از این افراد اداری و مابقی نیز خدماتی،راننده و… می باشند.

وی ادامه داد: برخی شهرها نیروهای خود را رسمی نموده اند ولی  متاسفانه در الیگودرز علاوه شاهد کاهش کارگران می باشند ولی نیروهای اداری در شهرداری وجود داشته که هیچگونه بازدهی ندارند و یا با وجود بازنشستگی به دلیل پارتی هنوز در شهرداری مشغول به فعالیت می باشند.

تجمعات اعتراضی کارگران ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی تبریز وارد سومین هفته شد

تجمعات اعتراضی کارگران ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی تبریز نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی وارد سومین هفته شد.

برپایه گزارش منتشره، تمامی220کارگر ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی تبریز با امضای نامه‌ای سرگشاده خطاب به اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی شهرستان تبریز خواستار پاسخگویی به مطالباتشان شدند.

کارگران ماشین‌آلات تراکتور سازی ایران در این نامه از مسائل مالی و مشکلاتی که به نحوه واگذاری مالکیت این واحد صنعتی بازمی‌گردد به عنوان علت اعتراضات خود یاد کرده‌ و خواستار پیگیری مطالبات قانونی و نظارت قانونی بر نحوه انعقاد واگذاری این واحد صنعتی شده‌اند.

ملزم کردن خریدار این واحد صنعتی به اجرای ماده ۱۲ قانون کار و پذیرفتن مسئولیت تعهدات مربوط به کارگران و پرداخت معوقات مزدی از سوی کارفرمای جدید از جمله درخواستی است که در این نامه دست‌جمعی مطرح شده است.

این کارگران هنوز بابت معوقات سال ۹۴ و نیز ۸ ماه مطالبات مزدی دیگر طلبکارند و در عین حال خواهان تداوم رابطه کاری با کارگران رسمی و تمدید قرارداد مربوط به کارگران قراردادی هستند.

در این نامه همچنین در اعتراض به نحوه پلمپ کارخانه ماشین آلات تراکتورسازی ایران که از روز ۲۳ آذرماه سالجاری صورت گرفته، آمده است: این اقدام بدون اطلاع قبلی کارگران توسط اداره تصفیه و امور ورشکستگی تبریز در حالی صورت گرفته است که قرارداد ۳۰ روزه کاری کارگران با کارفرما هنوز به اتمام نرسیده بود.

کارگران ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی  در ادامه با بیان اینکه با بسته شدن دربهای کارخانه  هم اکنون آنها شانزده روز است که بلاتکلیف  وبیکار مانده اند، در پایان نامه خود آورده اند: در حال حاضر مسئولیت نگهداری از این واحد صنعتی برعهده اداره تصفیه امور در ورشکستگی دادگستری شهرستان تبریز است و در راستای واگذاری این واحد صنعتی برخی از خریداران از کارگران در خواست امضاء وکالت نامه‌ای رسمی را دارند که از مطالبات خود چشم پوشی کنند.

هفتاد وپنجمین روز تجمعات کارگران کمباین‌سازی تبریزبااعتراض به اداره اوقاف همراه شد

روزشنبه نهم دی ماه، کارگران کمباین‌سازی تبریزدرهفتاد وپنجمین روز تجمعشان مقابل درب کارخانه، اعتراضشان را نسبت به اداره اوقاف وبلاتکلیفی شغلی ومعیشتی بنمایش گذاشتند.

براساس گزارش منتشره،کارخانه کمباین‌سازی تبریز «توسعه صنعت آذربایجان» که دست کم ۳۰ سال از آغاز فعالیتش می‌گذرد، از روز دوشنبه هفته گذشته (۴ دی ماه) تعطیل شده است؛ به گفته کارگران علت این تعطیلی به شکایتی بازمی‌گردد که توسط اداره اوقاف و امور خیریه مطرح شده است.

از قرار معلوم قسمتی از تاسیسات این کارخانه د زمین‌های موقوفه واقع شده است و برای همین کارفرمای این واحد صنعتی نزدیک به ۲۰۰ میلیون تومان به اداره اوقاف بدهکار است.

به گفته کارگران که شمار آنها ۴۴ نفر است؛ به دلیل این بدهی، اداره اوقاف با حکم قضایی درب ورودی کارخانه را پلمپ  کرده‌است و این اتفاق در حالی افتاده است خود کارگران دست کم ۲۰ ماه مزد دریافت نشده، طلبکارند.

به گفته معترضان، در آخرین پیگیری‌هایی که با مسئولان استانی انجام داده‌اند، هیچ پاسخ قانع‌کننده‌ای نگرفته‌اند و به همین دلیل ناچار شده‌اند تا در اعتراض به وضع موجود به تجمعات دامنه دارشان ادامه دهند.

درهمین رابطه:

هفتادوسومین روزاعتراضات کارگران کمباین‌سازی تبریز نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی

ازروز دوشنبه چهارم دی ماه همزمان باهفتادمین روز اعتراض کارگران کمباین‌سازی تبریز نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی ،کارخانه باحکم مراجع قضایی  شد.

کارگران این کارخانه روز پنج شنبه هفتم دی ماه برای هفتاد وسومین روز به تجمعشان مقابل کارخانه در راه دست یابی به مطالباتشان ادامه دادند.

براساس گزارش منتشره، کارخانه کمباین‌سازی تبریز «توسعه صنعت آذربایجان» که ۳۰ سال از آغاز فعالیتش می‌گذرد پس از شکایت اداره اوقاف و امور خیریه به دلیل به پرداخت نشدن بدهی با حکم قضایی پلمپ شد.

منابع کارگری در این واحد تولیدی می‌گویند: این پلمب بابت طلب ۲۰۰ میلیون تومانی اداره اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی برای اجاره مساحت اندکی از زمین‌هایی‌ست که طبق توافق با شرکت کمباین‌سازی، این شرکت فعالیت خود را در املاک اوقاف توسعه داده است.

به گفته آن‌ها، از روز دوشنبه هفته جاری (۴ دی ماه) این واحد تولیدکننده انواع کمباین با حکم مراجع قضایی موقتا پلمب شده و کسی هم پاسخگوی مشکلات کارخانه و به تبع آن کارگران نیست.

به گفته این منبع خبری، با وضعیت پیش آمده مجموع ۴۴کارگر این کارخانه که به‌صورت میانگین ۱۸ سال سابقه کاری دارند، نگران از دست دادن شغلشان هستند.

«شبکه همبستگی و مبارزه اتحادیه های کارگری بین المللی» خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط رضا شهابی

شبکه همبستگی و مبارزه اتحادیه های کارگری بین المللی که نزدیک به ۸۰ اتحادیه کارگری کشوری و محلی از برزیل، اندونزی، فلسطین، الجزایر، هائیتی، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، کاتولینا، سنگال، مصر، پاراگوئه، پرو، نیجر، السالوادور، انگلیس، بلژیک، کلمبیا، تونس، یونان، مالی، ترکیه، پاناما، ونزوئلا، مکزیک، کانادا، شیلی ساحل عاج، بورکینا، سوئیس، آلمان، آرژانتین، هنگ کنگ و نیز کمیسیون همبستگی بین المللی اتحادیه «کارگران صنعتی جهان» را در بر می گیرد در بیانیه ای به تاریخ ۲۵ دسامبر ۲۰۱۷ خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط رضا شهابی شد. ترجمه بیانیه و لینک به متن اصلی آن در زیر موجود است.

رضا شهابی را فوری و بدون قید و شرط آزاد کنید!

تشکل های کارگری امضا کننده ذیل، سالها است که وضعیت ‏رضا شهابی، عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، را دنبال می کنند. فعالیت های رضا شهابی ‏در دفاع از حقوق کارگران در ایران کاملا در چهارچوب استانداردهای به رسمیت شناخته شده بین المللی و مقاوله نامه های سازمان جهانی کار بوده است.‏ رضا شهابی بارها به خاطر فعالیت هایش دستگیر شده و حدود شش سال در زندان بسر برده است.

بر اساس گزارش سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، بعد از اینکه رضا شهابی را دوباره به زندان فراخواندند،وی را بطور خودسرانه به دوره ی حبس بیشتری محکوم کرده اند که مشتمل زمانی که او در مرخصی استعلاجی بود نیز می شود؛ بدین ترتیب علاوه بر یک سال حبس جدید، به معنای ۹۶۸ روز حبس اضافی جهت «جبران» شرایط توضیح داده نشده خواهد بود. او از بیماری های بسیاری رنج می برد که معلول شکنجه و فقدان امکانات پزشکی در زندان طی این سال ها می باشد. او در اعتراض به اعتصاب غذا متوسل شد و تنها پس از آن که مسئولان زندان قول تجدید نظر نسبت به تمام محکومیت های اخیرش را دادند، به اعتصاب غذای خود پایان داد. اما هیچ اتفاقی نیفتاد.

اینک مطلع شده ایم که او چند روز پیش در زندان سکته مغزی خفیف داشته است. جان او در خطر است.

امضا کنندگان این نامه قویا به حبس رضا شهابی اعتراض داشته و خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط وی هستند تا او بتواند از درمان مناسبی برای رفع شرایط وخیم جسمی اش بهره ببرد. ما همچنین خاطرنشان میکنیم که جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک عضو سازمان جهانی کار، آی.ال.او، موظف است که به استانداردهای بنیادین سازمان جهانی کار منجمله آزادی تشکل و مذاکرات جمعی احترام بگذارد.

۲۵ دسامبر ۲۰۱۷

شبکه همبستگی و مبارزه اتحادیه های کارگری بین المللی

لینک:

https://workers-iran.org/international-labour-network-of-solidarity-and-struggles-free-reza-shahabi/

 ترجمه و بازتکثیر از اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

2تا4ماه حقوق کارگران کارخانه هپکو کماکان پرداخت نشده است

عضو کارگروه رسیدگی به مسائل هپکو از پرداخت حقوق مهرماه کارگران کارخانه هپکو روزشنبه نهم دی ماه خبردادوافزود:حقوق ماه های آبان وآذر سال جاری کلیه کارگران کارخانه هپکو وحقوق ماه های تیر ومرداد سال گذشته بخش قابل توجه ای ازاین کارگران کماکان پرداخت نشده است.

براساس گزارش منتشره،مجید لطیفی روز شنبه گفت: مجموع حقوق کارگران و کارکنان ستادی کارخانه هپکو برای یک ماه، حدود 24 میلیارد ریال بود که روز شنبه پرداخت شد.

وی ادامه داد: 15 میلیارد ریال این مبلغ از محل تسهیلاتی که در سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای این کارخانه مصوب شده بود تامین شده و 9 میلیارد و 600 میلیون ریال نیز از محل دریافت هزینه طرح های انجام شده در کارخانه پرداخت شده است.

عضو کارگروه رسیدگی به مسائل هپکو بیان کرد: کارکنان هپکو حقوق ماه های آبان و آذر امسال و بخش قابل توجهی از کارگران نیز حقوق ماه های تیر و مرداد سال گذشته را از مدیریت طلب دارند که تمامی تلاش برای به روز شدن مطالبات به کار گرفته شده است.

وعده پرداخت قطره چکانی مطالبات کارگران شهرداری مریوان پس ازاعتصاب وتجمع اعتراضیشان*

پس از اعتصاب وتجمع اعتراضی چهارشنبه ششم دی ماه کارگران شهرداری مریوان، در جلسه‌ای که در فرمانداری مریوان برگزار شد، مقرر شد یکشنبه دهم دی ماه، سه ماه از مطالبات مزدی کارگران پرداخت شود.

براساس گزارشی که نهم دی ماه رسانه ای شد،کارگران شهرداری مریوان می‌گویند: قرار است تا فردا، سه ماه از مطالباتمان را بدهند؛ در شرایطی که بیش از هفت ماه دستمزد طلبکاریم، پرداخت سه ماه معوقات مزدی، می‌تواند بخشی از مشکلاتمان را حل کند.

یکی از این کارگران با بیان این که پس از برگزاری تجمع، در دفتر فرمانداری با حضور شهردار و نمایندگان کارگران، نشستی برگزار شد؛ افزود: در آن نشست کارگران از شرایط بد معیشتی خود صحبت کردند و به مسئولان گفتند که دیگر قادر نیستند حتی نان خالی بخرند.

* اعتصاب وتجمع کارگران شهرداری مریوان در اعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق

تهدید کارگران به اخراج از کار بجای پرداخت مطالباتشان

صبح روز چهارشنبه ششم دی ماه، کارگران شهرداری مریوان در اعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق دست از کارکشیده ومقابل شهرداری تجمع کردند.

برپایه گزارش منتشره،صبح امروز (ششم دی ماه) بیش از دویست نفر از کارگران خدماتی شهرداری مریوان، مقابل دفتر این شهرداری تجمع کردند.

یکی از حاضران در تجمع می‌گوید: بیش از سیصد کارگر شهرداری مریوان در ماههای گذشته دستمزد نگرفته‌اند.

به گفته او،  کارگران تنظیف و خدماتی مریوان، بیش از 5 ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند و از سال گذشته نیز مزایای مزدی معوق از جمله عیدی پرداخت نشده وجود دارد.

او می‌گوید: پرداخت‌هایی که در ماههای اخیر انجام شده مربوط به دستمزد معوق سالهای قبل است.

این کارگر بخش خدمات می‌گوید: بارها به دفتر شهرداری مراجعه کرده‌ایم؛ اما هر بار به بهانه کمبود نقدینگی، از پاسخ صریح به ما طفره رفته‌اند.

به گفته کارگران،صبح امروز در تجمع کارگران شهرداری مریوان به معترضان گفته شد که ممکن است با آنها تسویه حساب شود.

کارگران معترض می‌گویند: از ترس این که قراردادمان تمدید نشود یا با ما تسویه حساب کنند، در ماه های گذشته سکوت پیشه کردیم ولی مسئولان به هیچ کدام از وعده‌های خود عمل نکرده اند.

منابع خبری در شهرداری مریوان ضمن تایید این خبر گفتند: پس از آن که بیش از دویست نفر از  کارگران معترض مقابل شهرداری مریوان جمع شدند، از طرف مسئولان شهرداری به آنها گفته شد که ممکن است با آنها تسویه حساب شود.

به گفته این منابع خبری، کارگران شهرداری مریوان بیش از 7 ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند؛ در عین حال، کارمندان این شهرداری نیز در ماههای گذشته حقوق خود را نگرفته‌اند.

عدم پرداخت مطالبات کارگران سد گلورد نکا علیرغم وعده های مسئولان بدنبال اعتصاب وتجمع اعتراضیشان*

مطالبات کارگران سد گلورد نکا علیرغم وعده های مسئولان بدنبال اعتصاب وتجمع اعتراضیشان،پرداخت نشده است.

به گزارش یک منبع خبری محلی، کارگران سد گلورد نکا درهمین رابطه گفتند:

-مساعده‌‌ی 50هزار تومانی!

گرچه موهای سرش را جفای زمانه سپید کرده و صورتش بر اثر تابش مستقیم خورشید و وزش بادهای سرد، تکیده شده بود، اما صدای جوانش حاکی از آن بود که سن زیادی ندارد.

بغض گلویش را فروخورده بود و می‌گفت: می‌دانید چرا اینجا جمع شده‌ایم؟ چون از برج دو (اردیبهشت‌ماه) تا برج 9 (آذرماه) هنوز کسی یک ریال حقوق نگرفته!

او با صدایی که حالا دیگر به حزن و اندوه آمیخته شده بود، ادامه داد: همه‌ی کسانی که می‌بینید در اینجا برای اعتراض جمع شده‌اند، به یک دردی گرفتارند و تازه وقتی درخواست مساعده می‌کنیم، یک مساعده‌ی 50 هزارتومانی را پیشنهاد می‌دهند که برای گرفتن همان مبلغ بسیار ناچیز هم باید هزینه‌ی کرایه‌ی 50 هزار تومانی را متقبل شویم.

در حالی‌که با چشمانش به نقطه‌ای دوردست خیره شده بود، گفت: الان سوال اینجاست که آن آقایان مسئولی که زن و بچه‌های‌شان در رفاه و آسایش کامل هستند، در مورد ما چه فکری کرده‌اند؟ آیا ما زن و بچه نداریم؟ ما مشکلات نداریم که تا حرف می‌زنیم و لب از لب باز می‌کنیم، محکوم می‌شویم به خانه‌نشینی؟!

-پاداش 17 سال، خدمت بی منت

دیگری جلو آمد و گفت: ما هر روز، ساعت 4 صبح بیدار شده و از خانه بیرون می‌آییم، با این امید که یک لقمه نان حلال بر سر سفره‌ی زن و بچه‌های‌مان ببریم؛ ما برای این کار 17 سال از بهترین روزها و ساعات عمر و زندگی‌مان را گذاشتیم تا در آخر، اینگونه پاداش بگیریم؟!

-معوقات 10 میلیون تومانی

خبرنگار از یکی از آن‌ها، که مویی سپید کرده و صدایش به زور به گوش می‌رسید، پرسید: آیا میانگین مبلغ طلبکاری شما از پیمانکار، به 10 میلیون تومان می‌رسد؟

او در جواب گفت: بله. ما حدود 270 نفر کارگر هستیم که الان افزون بر 7 ماه است که یک ریال، حقوق، عیدی، سنوات و … دریافت نکرده‌ایم.

-صدای ما به جایی نمی‌رسد

نفر بعدی، یک مرد مشهدی میان‌سال بود که می‌گفت از 200 کیلومتر آن‌سوتر از مشهد، به اینجا آمده و درست مثل بقیه‌ی کارگران، 7 ماه است که هیچ پولی دریافت نکرده است.

او که بسیار ناراحت و عصبانی بود، سعی می‌کرد بر عصبانیت خود، فائق بیاید و این‌طور ادامه داد که تنها هزینه‌ی رفت و برگشت من، هر بار حدود 300 هزار تومان برایم آب می‌خورد و زمانی هم که برای دریافت مطالبات معوق، به مسئولان امر مراجعه می‌کنم، می‌گویند وضع مملکت خراب است!

او با خشم آمیخته با اندوه و پریشانی، حرف‌هایش را اینگونه تکمیل کرد که هر بار، وقتی به این وضعیت معترض شده و شکایت خود را به نزد آن‌ها می‌بریم با این پاسخ مواجه می‌شویم که اگر می‌خواهید به کار خود در اینجا ادامه دهید که همینی که هست، اگر هم که اعتراض دارید و می‌خواهید این پروژه را ترک کنید، که به سلامت. ما هم بر دستان شما بوسه می‌زنیم. نمی‌دانیم با این وضعیت پیش‌آمده، چه باید بکنیم؟! متاسفانه صدای ما هم که به جایی نمی‌رسد

-یک نفر از مسئولان هم به سراغ ما نیامد!

آخرین نفر از این میان هم گفت: متاسفم اما باید بگویم که در این مدت هفت ماهی که بر ما اینگونه سخت و طاقت‌فرسا گذشت، یک نفر از مسئولان استان، به سراغ ما نیامدند که بگویند دردتان چیست؟ چه می‌خواهید؟

حداقل انتظاری که از آن‌ها داشتیم این بود که می‌آمدند و می‌گفتند که مثلا به دلیل نداشتن بودجه‌ی مناسب، فعلا کار تعطیل است، آن وقت تکلیف روشن بود و هر کسی به دنبال کار و زندگی خود می‌رفت، نه اینکه 7 ماه را بلاتکلیف و بی‌پول بمانیم!

*اعتصاب وتجمع کارگران سد گلورد نکا دراعتراض به عدم پرداخت6ماه حقوق

صبح روزیکشنبه سوم دی ماه، کارگران سد گلورد نکا دراعتراض به عدم پرداخت6ماه حقوق دست از کار کشیده ودرمحل کارشان تجمع کردند.

براساس گزارش منتشره، کارگران معترض گفتند: مدتها مشغول فعالیت در ساخت سد گلورد و ساخت و سازهای مختلف بوده اند و تنها خواسته اشان این است که اولا حقوق معوقه اشان پرداخت شود و دیگر این که با توجه به مشکلات اقتصادی در معرض بیکاری قرار نگیرند.

آنان با اعلام این که از ماه خرداد امسال حقوقی دریافت نکرده اند ، گفتند که با توجه به متاهل بودن و داشتن فرزندان مدرسه ای ، تاخیر در پرداخت حقوق ، زندگیشان را با مشکل مواجه می کند .

این کارگران بخشی از مشکلات خود در زمینه پرداخت نشدن بموقع حقوق را ناشی از بهانه گیری های پیمانکار دانستند و افزودند : این که هر زمان درخواست پرداخت حقوق داریم به ما بگویند که پول ندارند و وضعیت اقتصادی مناسب نیست ، پاسخ منطقی محسوب نمی شود و ما هم می پرسیم چرا وقتی پول ندارند ، شرکت را تعطیل نمی کنند تا ما هم تکلیف خود را بدانیم .

مسئول روابط عمومی شرکت آب منطقه ای مازندران در این باره به گفت که عقب افتادن سه تا چهار ماهه حقوق کارگران تحت پوشش پیمانکار در اجرای طرح مهمی مانند سد سازی به خاطر در اختیار داشتن تجهیزات موضوعی طبیعی و ظاهرا منطبق با قراردادهای آنان است .

امرالله براری افزود : البته پیمانکار طبق مقررات باید از طریق داشته های خود وضعیت کارگران را مشخص کند ، اما شرکت آب منطقه ای به عنوان مجری بر اساس توافق پس از بررسی های صورت وضعیت ، طلبکاری های پیمانکار را به مرور پرداخت می کند.

وی توضیح داد : به نظر می رسد با توجه به اینکه بسیاری از امکانات و تجهیزات با ارزش شرکت پیمانکاری در اختیار کارگران است ، پیمانکار حداقل 2 تا سه ماه از حقوق کارگران را در اختیار می گیرد تا پس از اتمام کار و تحویل تجهیزات به آنان پرداخت کند .

براری در پاسخ به این پرسش که آیا طلبکاری های این پیمانکار به صورت اوراق قرضه پرداخت می شود یا نقدی است ، گفت : شرکت بیشتر پرداختی ها خود را به این پیمانکار نقدی داده است.

وی افزود : اینکه در اواخر کار پیمانکار ، کارگران دچار برخی مشکلات در زمینه عقب افتادن حقوق و دغدغه بیکاری داشته باشند ، امری طبیعی است چرا که پیمانکار تا زمانی که با شرکت قرار داد دارد ، می تواند کارگر در اختیار بگیرد.

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای مازندران گفت : در حال حاضر سد گلورد در مرحله آبگیری قرار دارد و البته بخشی از اجرای عملیات شبکه آبیاری پائین دست سد ، اندازه گیری و تاج سد نیز باقی مانده که درحال اجراست.

جان باختن 5کارگر شرکت بازیافت و تولید مواد اولیه پلاستیک اصفهان بدنبال سقوط در چاه فاضلاب

ظهرروزشنبه نهم دی ماه،5کارگر شرکت بازیافت و تولید مواد اولیه پلاستیک اصفهان واقع در در شهرک صنعتی جی بدنبال سقوط در چاه فاضلاب،جانشان را ازدست دادند.

براساس گزارشات منتشره،سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: بر اثر سقوط در چاه فاضلاب 5 نفر از کارگران شرکت بازیافت و تولید مواد اولیه پلاستیک، جان خود را از دست دادند.

محمد شریعتی افزود،ساعت 13:10 امروز سقوط به داخل چاه فاضلاب به سامانه 125 اعلام شد که بی‌درنگ نیروهای آتش‌نشانی شهرک صنعتی و تیم‌های نجات ایستگاه 15، 5 و 4 به همراه تجهیزات تخصصی مربوطه و خودروی نجات و خودروی تخصصی مربوط به دستگاه تنفسی به محل حادثه در شهرک صنعتی جی، اعزام شدند.

وی با بیان اینکه محل حادثه یک شرکت بازیافت و تولید مواد اولیه پلاستیکی به وسعت حدود 5 هزار متر بود، افزود: به گفته افراد حاضر در محل کارگران در حال تخلیه چاه فاضلاب بودند که پمپ آن دچار گرفتگی می‌شود و پس از اینکه یکی از کارگران جهت رفع عیب پمپ و در حین پایین رفتن از چاه دچار گازگرفتگی شده و درون چاه سقوط می‌کند، افراد دیگر بدون علم و تجهیزات کافی  یکی پس از دیگری وارد چاه شده و پس از اولین تنفس دچار حادثه و سقوط به انتهای چاه می‌شوند.

 سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان ضمن بیان اینکه 4 تن از کارگران تبعه افغانستان و یک نفر دیگر ایرانی بودند، بیان کرد: آتش‌نشانان در لحظه اولیه اقدام به اکسیژن‌دهی به چاه نموده و همزمان 3 تن از آتش نشانان خبره به سرعت با استفاده از تجهیزات ویژه حوادث چاه و همچنین با زدن دستگاه تنفسی، به منظور نجات افراد به داخل چاه فرستاده شدند.

وی با اشاره به وضعیت بسیار خطرناک این حادثه حتی برای آتش‌نشانان به دلیل وجود گازهای بسیار سمی از جمله آمونیاک، سولفید هیدروژن، متان و دی اکسید کربن، خاطر نشان کرد: در طول عملیات بارها برای همکاران ما علی‌رغم استفاده از تجهیزات تخصصی، مشکلات تنفسی  پیش آمد و حتی انتشار گازهای سمی به دلیل اکسیژن‌دهی به داخل چاه فعالیت در بالای چاه را نیز دچار مشکل کرده بود.

شریعتی ادامه داد: سرانجام پس از تلاش بی‌وقفه، آتش‌نشانان موفق شدند اجساد را از داخل چاه به بیرون منتقل کنند و با  معاینات اولیه عوامل اورژانس حاضر در محل مشخص شد همه افراد در همان لحظات اولیه پس از حادثه جان باخته‌اند.

مرگ یک کارگر جوان شرکت سنگ آهن مرکزی بافق بر اثر ضربه اجمیل به سر و قفسه سینه

شب گذشت(8دی)،یک کارگر 27ساله کارخانه فرآوری شرکت سنگ آهن مرکزی بافق حین کار بر اثر ضربه اجمیل به سر و قفسه سینه  جانش را ازدست داد.

برپایه گزارشات منتشره،یک کارگر27ساله کارخانه فرآوری شرکت سنگ آهن مرکزی بر اثر ضربه اجمیل به سر و قفسه سینه درگذشت که این حادثه طبق گفته شاهدان ساعت ۲۳ دیشب رخ داد.

کارگران در حال تعویض زره‌های اجمیل بودند که این اتفاق رخ می‌دهد.

اجمیل استوانه بزرگ فلزی با زره‌های آهنی در حال گردش است و داخل آن نیز ساچمه‌های بزرگ آهنی برای خرد کردن سنگ آهن است.

نهم دی ماه1396

akhbarkargari2468@gmail.com

 ***

تظاهرات مردمی در ایران- جرقه های یک آتش بزرگ!

 

امروز پنجشنبه هفتم دی 1396 ، هزاران تن از مردم دلاور مشهد ، نیشابور ، کاشمر و چند شهر دیگر کشور در اعتراض به گرانی و فساد و سرکوب و خفقان ، به خیابان ها ریخته و بار دیگر خواست قلبی خود مبنی بر سرنگونی جمهوری اسلامی و ضرورت ایجاد یک دگرگونی انقلابی عظیم در جامعه و نابودی ساختارهای پوسیده نظام استثمارگرانه حاکم را فریاد زدند. تظاهر کنندگان در مشهد با سردادن شعارهای «مرگ بر دیکتاتور» ، «مرگ بر روحانی» ، «نترسید ، نترسید ، ما همه با هم هستیم» ، «اسلامو پله کردید ، مردمو ذله کردید» ، «سر اومد ، سر اومد ، کاسه صبر ملت سر اومد» و… خشم خود نسبت به کلیت رژیم دزد و جنایتکار جمهوری اسلامی و خواست خود مبنی بر پایان دادن به حیات ظالمانه و سرکوبگرانه تقریبا چهل ساله این رژیم را به نمایش گذاردند.  نیروهای سرکوبگر رژیم در مشهد با حمله به مردم مبارز ، به شلیک گلوله های پلاستیکی و گاز اشک آور پرداخته و ضمن ضرب و شتم مردم ، ده ها تن از جوانان به جان آمده را دستگیر و به شکنجه گاه های خود منتقل کردند. اما تظاهر کنندگان با نمایش یک روحیه تعرضی با نیروهای سرکوبگر انتظامی درگیر شدند و سطل های زباله را به آتش کشیدند. عابرین نیز با مشاهده این اوضاع به صفوف تظاهرکنندگان پیوستند.

جرقه های آتشی که امروز در مشهد و شهرهای دیگر ایران برافروخته شده اند ، به هیچ وجه یک اتفاق مجرد و بی ارتباط با فضای عمومی حاکم بر جامعه تحت سلطه ما نیستند. سازشکاران و مغرضینی که همواره می کوشند جنبش توده ها را منحرف یا آن را کم اهمیت جلوه دهند ، سعی خواهند کرد با استناد مثلا به شعارهائی که در این تظاهرات علیه گرانی و دزدیها و فساد حکومتیان مطرح می شود ، تظاهرات مردم جان به لب رسیده از حدود چهل سال حاکمیت رژیم وابسته به امپریالیسم جمهوری اسلامی را صرفا در حد اعتراض به گرانی و غیره جلوه دهند.  اما در شرایطی که بحران اقتصادی ، فقر و فلاکت و بیکاری و گرانی و فساد در جامعه بیداد می کنند ، در حالی که زندگی میلیونها تن از کارگران و زحمتکشان جامعه در شرایط عدم پرداخت دستمزد و حقوق هایشان توسط دولت و سرمایه داران در حال نابودی ست و به طور کلی در شرایطی که کمر کارگران و دیگر توده ها زیر بار ظلم ها و ستم های بی حد و حصر اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی خمیده شده ، طبیعی است که به قول خود توده ها کاسه صبرشان به سر آید و سر به شورش بزنند. در شرایطی که مردم به عینه شاهد شکاف طبقاتی چشمگیر در جامعه هستند ، در شرایطی که هر روز خبر جدیدی از ابعاد دزدی های نجومی مقامات حاکم و غارت مال و حیات توده های محروم به بیرون درز پیدا می کند ، و بالاخره در شرایطی که کوچکترین خواست تغییر در وضع موجود از طرف دولتمردان حاکم با سرکوب و دستگیری و زندان و شکنجه و اعدام پاسخ می گیرد ، به طور واضح به همه نشان می دهد که راهی به جز انقلاب در مقابل آنها قرار ندارد.

شورش های توده ای در مشهد و نیشابور و شهرهای دیگر خبر از طوفان عظیمی می دهند که با خواست نابودی مسببان این اوضاع فلاکتبار در تمام ایران ، در راه است. جلوه های دیگر این طوفان در ماه های اخیر خود را در اعتصاب و اعتراض بزرگ کارگران هپکو ، کارگران هفت تپه و تجمع ها و تظاهرات پراکنده کارگری در سراسر ایران ، اعتراضات سراسری مالباختگان و بازنشستگان نشان داده اند.

شعارهای رادیکال تظاهر کنندگان که این روزها در همه جا به طور سیستماتیک ساختارهای نظام ، دیکتاتوری ، رئیس دولت ، ولی فقیه و حتی لفافه های اسلامی حکومت را نشان گرفته اند (نظیر شعار اسلامو پله کردید ،  مردمو ذله کردید) ثابت می کنند که آنچنان انرژی انقلابی بزرگی در بطن جنبش های توده ای جاری نهفته است که به شرط آزاد شدن در یک مسیر صحیح ، می تواند پیشرفت های انقلابی بزرگی را برای توده های تحت ستم در مبارزاتشان علیه دشمن یعنی دژخیمان حاکم موجب شود.

یکی از مسایلی که در شرایط کنونی باید به آن توجه داشت این است که در شرایط بحرانی و ملتهب هنگامی که توده ها به پا می خیزند ، همواره کسانی که تا دیروز به نحوی نگهدارنده وضع موجود بودند ، پیدا می شوند که با دست گذاردن روی برخی خواست های به حق توده ها سعی می کنند خود را همسو با خواست های آنان و در صف آنان برای تغییر ، جا بزنند تا به این وسیله بتوانند جنبش انقلابی توده ها علیه کلیت رژیم و نظام حاکم را منحرف سازند. با درس گیری از تجارب گذشته باید فریبکاری های چنین نیروهائی را افشاء کرد تا نقشه های پلید آنان آشکار شده و خود آن ها از صفوف توده ها طرد و به بیرون رانده شوند.

وظیفه تمامی جوانان آگاه و انقلابی ست که ضمن متشکل کردن خود با توجه به تجارب گذشته و از جمله درس گیری از جنبش توده ای سال 88 ، مبارزات اجتناب ناپذیر کنونی را به سوی هدف اصلی یعنی نابودی نظام سرمایه داری وابسته حاکم بر ایران کانالیزه کنند ، چرا که تا این سیستم سرمایه داری پا برجاست رژیم های دیکتاتور را در اشکال مختلف (چه اسلامی و چه غیره) بر جان و مال مردم حاکم خواهد ساخت ؛ و همین نظام سرمایه داری وابسته است که عامل تمامی فجایع حاکم بر حیات کارگران و زحمتکشان ، زنان ، خلقهای ستمدیده و سایر آحاد تحت ستم جامعه ماست.

درود بر مردم دلیر بپاخاسته!

جمهوری اسلامی ، با هر جناح و دسته ، نابود باید گردد!

زنده باد انقلاب!

 

چریکهای فدائی خلق ایران

هفتم دی 1396

 

 

 

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 30 دسامبر 2017 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: