اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

اخبار و گزارشات کارگری 21 آبان 1396، و چرا محمود صالحی را دستگیر می کنند؟…

اخبار و گزارشات کارگری 21 آبان 1396

اعتراضات کارگران تویسرکان همزمان با سفر علی ربیعی به این شهرستان برای افتتاح  ورزشگاه ازجمله کارگران کارخانه صنایع غذایی حمیل(همراه بافیلم)
– اعتصاب وتجمع کارگران کارخانه ایران پوپلین برای دومین روز متوالی
– اعتصاب وتجمع کارگران کارخانه کک و پالایش قطران زرند دراعتراض به عدم پرداخت حق بیمه وتمدیدنشدن دفترچه های درمانی تأمین اجتماعی
– تجمع  دوباره کارگران اخراجی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی مقابل استانداری خوزستان برای بازگشت بکار
– تجمع  اعتراضی کارگران کارخانه فولاد میبد نسبت به بلاتکلیفی معیشتی وشغلی مقابل فرمانداری
 ادامه تجمعات اعتراضی  کارگران شرکت پالایش نفت آبادان مقابل سازمان منطقه آزاد اروند
– تجمع اعتراضی بازنشستگان شرکت فولاد خوزستان نسبت به عدم پرداخت مطالباتشان
– اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران:
بازگرداندن محمود صالحی و رضا شهابی به زندان و غل و زنجیر کردن فعالین کارگری را شدیدا محکوم کنیم
– بیانیۀ جمعی از کارگران و فعالین کارگری در محکومیت بازداشت فواد زندی
 کنفدراسیون اتحادیه های کارگری سوئیس، خواهان آزادی فوری رضا شهابی و اسماعیل عبدی شد
 تداوم بازی  با جان محمود صالحی را تحمل نخواهیم کرد
– محمود صالحی برابر قانون باید آزاد گردد!
– تجمع رانندگان سرویس مدارس کرمان دراعتراض به کاهش نرخ سرویس مقابل اداره کل آموزش و پرورش
– تجمع اعتراضی کشاورزان انار مقابل فرمانداری
– تجمع اعتراضی اعضای تعاونی مسکن «نسیم فجر» مقابل استانداری آذربایجان غربی
– طی نیمه اول سال جاری دراستان کرمانشاه براثر حوادث کاری 15کارگرجان باختند و317کارگرصدمه دیدند
– مرگ کارگر کشتارگاه دزفول بر اثر سقوط در حوضچه پساب
– جان باختن کارگرشهرداری تبریزحین کاردر سانحه رانندگی
 مرگ دو نجات‌غریق در آب گرم نیمه‌کار بندرخمیر

اعتراضات کارگران تویسرکان همزمان با سفر علی ربیعی به این شهرستان برای افتتاح  ورزشگاه ازجمله کارگران کارخانه صنایع غذایی حمیل(همراه بافیلم)

عصر روزگذشته بیستم آبان ماه،همزمان با سفر علی ربیعی به تویسرکان برای افتتاح  ورزشگاه کارگران،جمعی از کارگران این شهرستان ازجمله کارگران کارخانه صنایع غذایی حمیل اعتراضاتشان را نسبت عدم پرداخت حقوق،نداشتن بیمه و…. به بنمایش گذاشتند وخواهان گفتگوی رودررو و بی پرده با وزیرکارشدند.

جمعی ازکارگران صنایع غذایی حمیل به نمایندگی از 120 کارگر کارخانه در مراسم افتتاح ورزشگاه کارگران تویسرکان حضور یافته اند، به امید فرصتی مناسب برای بی پرده حرف زدن با ربیعی بودند که این امر آن طور که باید محقق نشد.

به گزارش یک منبع خبری محلی،دو روز پیش بود که علی ربیعی وزیر کار در توییت خود نوشته بود که «در صدای بلند تهران، پژواک حاشیه‌ها گم شده، ایران فقط تهران نیست.فردا به همدان سفر میکنم دردهای نامرئی روستاها و شهرستان ها باید شنیده شود

با این حال آنچه آن طور که باید و شاید شنیده نشد، لااقل دردهای مردم شهرستان تویسرکان بود، دردهایی که حاکی از قطع شدن بیمه، نگرفتن حقوق، بستری بودن فرزند در بیمارستان و با سیلی صورت خود و خانواده خود را سرخ کردن کارگرانی بود که تنها خواستند حرفشان شنیده شود.

ساعت ها قبل از رسیدن وزیر به تویسرکان بودند کارگرانی که نامه به دست منتظر رسیدنش، تا شاید ربیعی بیاید و به درد و دل هایشان گوش دهد، همان گونه که قرار بود «دردهای نامرئی روستاها و شهرستان ها باید شنیده شود«.

اما این گونه نشد، تعدادی از کارگران شرکت حمیل که می گفتند به نمایندگی از 120 کارگر دیگر شرکت در آیین افتتاح ورزشگاه کارگران تویسرکان حضور یافته اند، به امید فرصتی مناسب برای بی پرده حرف زدن با ربیعی بودند که این امر آن طور که باید محقق نشد.

کارگران نامه به دست به هر کسی می رسیدند می گفتند اجازه بدهید حرف مان را بزنیم، شما برای شنیدن حرف های ما آمده اید، ورزشگاه به چه کار مامی آید زمانی که گرسنه ایم، بیمه مان قطع شده و هزاران مشکل دیگر بر سر راه داریم، بالا و پایین پریدن به کارمان نمی آید!

ربیعی در جمع مسئولان تویسرکانی گفته بود که تا «دو سال و نیم آینده اشتغال را بهبود می بخشیم»، همین حرف سبب شدتا کارگران که در محل حضور داشتند، با صدایی که به جایی نرسید بگویند مشکل ما و شرکت ما و 120 کارگر را حل کنید بهبود دیگری نمی خواهیم.

هنوز پنج دقیقه بیشتر از سخنان وزیر که مبنی بر تصمیم دولت به اخذ سیاست های نشاط آور در جامعه، نگذشته بود که کارگران از کم توجهی ربیعی و گوش ندادن او به حرف هایشان صداهایشان بالا گرفت.

برخی از کارگران ساختمانی تویسرکان هم از قطع شدن بیمه هایشان گلایه مند بودند، آنان می گفتند که با توجه به وضعیت آب  هوایی و رکود ساخت و ساز ما کارگرانی که بیمه ساختمان هستیم نمی توانیم حتی در پاییز به گردوتکانی مشغول شویم و یا اگر کار دیگری انجام دهیم و اتفاقی برایمان روی دهد بیمه مشمول ما نمی شود، می گویند که بیمه شما بیمه کارگران ساختمانی است نه چیز دیگر، خودتان قضاوت کنید در این وانفسای گرانی و نبود ساخت و ساز که با آمدن زمستان به طور کامل هم متوقف می شود، ما در روزهای سرد زمستانی چگونه پول گاز و برق را پرداخت کنیم تا لااقل از سرما به خود نلرزیم؟!

کارگر دیگری هم که از شرکت حمیل بود، هم گفت: بالاجبار کار خود را رها کرده و دست زن و بچه ام را گرفته و به روستا رفته ایم، در ابتدای مهر سال جاری پولی در جیب نداشتم که برای دو فرزند دانش آموزم کیف و کفش خریداری کنم، حتی هزینه کتاب های آنان را هم قرض گرفته ام، چرا وزیر دقایقی نماند تا به حرفمان گوش دهد.

صدای ما از سر بدبختی و نداری گاهی بلند می شود، آنان که مدعی اند لحظه ای تأمل می کردند و به حرف های ما که دلشکسته از روند بی توجهی مسئولان هستیم کمی با حوصله گوش می دادند، اگر نمی توانند مشکل ما را حل کنند لااقل گوش شنوایی برای ما می شدند.

لینک فیلم اعتراضات کارگران:

https://www.aparat.com/v/u5xq8

اعتصاب وتجمع کارگران کارخانه ایران پوپلین برای دومین روز متوالی

روزیکشنبه بیست ویکم آبان ماه، کارگران کارخانه ایران پوپلین برای دومین روز متوالی به اعتصاب  وتجمعشان دراعتراضبه موقتی تر شدن قراردادکار ،عدم پرداخت ماه ها حق بیمه و3ماه حقوق  وبرای اداره مجدد کارخانه توسط کارگران،ادامه دادند.

روز گذشته یکی از کارگران این واحد تولید کننده انواع پارچه های پیراهنی، روپوشی، چادری، ملحفه‌ای و پرده‌ای،گفت:تنها خواسته ما این است شرایط برگردد به حالت قبلی، اعتقاد ما این است که باید شرکت را مانند قبل به کارگران بدهند تا اداره کنند، سال ۸۹ شورای تامین مصوبه ای داشت و شرکت را یک سال به کارگران سپرد، این یک سال بعدش تبدیل شد به سه سال، ما در این سه سال نه تنها این مشکلات را نداشتیم بلکه سود دهی هم داشتیم، حقوق مان سرموقع بود، بیمه ما پرداخت می شد، اضافه کار پرداخت می شد، کسی اخراج نمی شد ولی الان تا یک نفر حرف می زند فورا او را بیرون می کنند.

وی افزود،مشکلی که داریم این است که سه ماه حقوق نگرفته ایم و نه کسی در این شرکت پاسخگوست و نه کسی در استان پاسخگوست.

وی با اشاره به اینکه ساختار قراردادهای ما را نیز تغییر داده اند افزود: تا کنون قراردادهای ۳ ماهه می بستیم اما اکنون قراردادهای کار ما به دستور مدیر شرکت یک ماهه شده است.

این کارگر معترض  افزود،علت این تجمع هم همین مسئله است که ما نماینده ای نداریم که از طرف ما حرف بزند، تنها یک کمیته انضباطی داشتیم که آن را هم مدیر شرکت منحل کرد به واسطه اینکه یکبار همکاران ما تحصن کرده بودند.

وی با بیان اینکه ما نباید تاوان اشتباه مدیران را بپردازیم گفت: وقتی می گوییم چرا حقوق نمی دهید جوابشان این است که داریم بدهی های مدیران گذشته را می دهیم، داریم پول برق و آب و گاز را می دهیم، در حالی که شرکت ۳ شیفت بکوب کار می کند، چطور می شود ورودی دارد اما خروجی ندارد.

کارگر معترض با اشاره به اینکه بیمه سال ۹۵ ما را پرداخت نکرده اند افزود: یعنی اگر الان ما را از شرکت بیرون کنند تامین اجتماعی حقوق بیکاری به ما نمی دهد، خواسته ما حق و حقوق ما است، ما در قبال کار پول می خواهیم، اما متاسفانه کسی پاسخگو نیست.

وی با بیان اینکه در حالی که پول ما را نمی دهند افرادی را به عنوان مشاور و مدیر روابط عمومی با حقوق های میلیونی استخدام می کنند گفت: چطور می شود شرکتی که درآمد ندارد مدیرعاملش ماشین شاسی بلند سوار است، سال گذشته ۹۵میلیون تومان از پول شرکت دادند ماشین خریدند، ۳۰۰ میلیون به بهانه گردشگری خرج مهمانسرا کردند درحالیکه تا کنون یک نفر هم توریست نیامد.

اعتصاب وتجمع کارگران کارخانه کک و پالایش قطران زرند دراعتراض به عدم پرداخت حق بیمه وتمدیدنشدن دفترچه های درمانی تأمین اجتماعی

صبح روز یکشنبه بیست ویکم آبان، کارگران کارخانه کک و پالایش قطران زرند دراعتراض به عدم پرداخت حق بیمه وتمدید نشدن دفترچه های درمانی تأمین اجتماعی شان دست از کارکشیده ودراین واحد تولیدی تجمع کردند.

برپایه گزارش منتشره ، حدود ۱۵۰ نفر از کارگران کارخانه کک و پالایش قطران زرند امروز در محوطه ورودی این کارخانه تجمع اعتراض‌آمیز برگزار کردند.

این کارگران به عدم تمدید دفترچه‌های درمانی تأمین اجتماعی خود معترض شده و کار را تعطیل کردند.

اکبر قلی‌زاده رئیس اداره تأمین اجتماعی شهرستان زرند عدم پرداخت حق بیمه توسط کارفرما را دلیل تمدید نکردن دفترچه‌های کارگران عنوان کرد و اظهار داشت: تا زمان پرداخت بدهی قانون به ما اجازه تمدید را نمی‌دهد.

کارخانه کک و پالایش قطران  درشهرستان زرند، کیلومتر 7 جاده زرند-کرمان واقع شده ودرحال حاضر700نفر در آن مشغول به کار هستند.

تجمع  دوباره کارگران اخراجی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی مقابل استانداری خوزستان برای بازگشت بکار

روزیکشنبه21آبان،جمعی از کارگران اخراجی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه اهواز برای باری دیگردر اعتراض به بیکار شدن خود به دنبال واگذاری تعدادی از جایگاه های سوخت به بخش خصوصی وبرای بازگشت بکار، مقابل ساختمان استانداری خوزستان تجمع کردند.

براساس گزارش منتشره،یکی از تجمع کنندگان گفت: به دنبال واگذاری جایگاه های سوخت به بخش خصوصی، تعداد زیادی از نیروهای پیمانکاری با 12 تا 18 سال سابقه را اخراج کردند و تعداد کمی را نگه داشتند.

وی که خواست نامش فاش نشود افزود: به جای آنکه کارکنان را به قسمت های دیگر شرکت منتقل کنند ما را اخراج کردند.

این تجمع کننده گفت: شرکت هم اکنون جای خالی در بخش های دیگر دارد اما عنوان می کند مجوزی از تهران برای جذب نیرو وجود ندارد.

وی اضافه کرد: از یک ماه پیش تاکنون این چهارمین تجمع کارگران* است اما تاکنون مسئولان جوابی به ما نداده اند.

* ادامه اعتراضات کارگران اخراجی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی مقابل استانداری خوزستان

http://etehadbinalmelali.com/ak/13-8-96/

تجمع  اعتراضی کارگران کارخانه فولاد میبد نسبت به بلاتکلیفی معیشتی وشغلی مقابل فرمانداری

کارگران کارخانه فولاد میبد دراعتراض به بلاتکلیفی معیشتی وشغلی مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

براساس گزارشی که روز21آبان رسانه ای شد، کارگران کارخانه فولاد میبد در اعتراض به عدم پرداخت چندماه حقوق وبلاتکلیفی شغلی مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

ادامه تجمعات اعتراضی  کارگران شرکت پالایش نفت آبادان مقابل سازمان منطقه آزاد اروند

تجمعات اعتراضی  کارگران شرکت پالایش نفت آبادان نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق و ممنوعیت ورود نماینده حقوقی خود، مقابل سازمان منطقه آزاد اروند ادامه دارد.

براساس گزارش منتشره،جمعی از کارگران   واحد های مختلف تولیدی وصنعتی شاغل در منطقه آزاد اروند  حوالی ظهر امروز (۲۱ آبان ماه) برای چندمین بار در اعتراض به ممنوع الورود شدن یکی از نمایندگان حقوقی خود به دفتر اشتغال منطقه آزاد اروند، مقابل ساختمان اداری این مجتمع تجمع کردند.

درهمین رابطه:

تجمع اعتراضی  کارگران شرکت پالایش نفت آبادان نسبت به عدم پرداخت28ماه حقوق مقابل سازمان منطقه آزاد اروند

منع ورود یکی از نمایندگان حقوقی کارگران به دفتر اشتغال این منطقه آزاد اقتصادی

روزیکشنبه 14آبان،جمعی ازکارگران شرکت پالایش نفت آبادان(شرکت هنرآوران آبادان)،دراعتراض به عدم پرداخت28ماه حقوق، مقابل سازمان منطقه آزاد اروند تجمع کردند.

به گزارش یک منبع خبری،حدود 50 نفر از کارگران شرکت هنرآوران آبادان که در شرکت پالایش نفت آبادان مشغول به کار هستند در اعتراض به پرداخت نشدن 28ماه حقوق و مزایای خود مقابل سازمان منطقه آزاد اروند تجمع کردند.

یکی از کارگران این شرکت گفت :90 نفر کارگر ، با سابقه بیش از 10 سال کار در شرکت هنرآوران مشغول به فعالیت هستند که پیمانکار مربوطه در 28 ماه اخیر حقوق و مزایا و حتی حق غذا را به آنها پرداخت نکرده است.

وی افزود : بارها برای برطرف کردن این مشکل به اداره کار مراجعه کرده ایم و در حکمی پیمانکار را ملزم به پرداخت حق و حقوق کرده که تاکنون هیچ گونه حقوقی دریافت نکرده ایم.

وی گفت: برای حل این مشکل نماینده تام الاختیاری را به اداره کار سازمان منطقه آزاد اروند معرفی کرده ایم ولی در کمال تعجب از ورود وی به این سازمان برای پیگیری مطالبات کارگران جلوگیری شده است.

یک منبع خبری دیگر در همین رابطه نوشت،روزیکشنبه14آبان،جمعی از کارگران شاغل در منطقه آزاد اروند در اعتراض به منع ورود یکی از نمایندگان حقوقی کارگران به دفتر اشتغال این منطقه آزاد اقتصادی ، مقابل این دفترتجمع کردند.

بنابه گزارش همین منبع،این اجتماع اعتراضی مقابل محل استقرار دفتر اشتغال منطقه آزاد اروند وبا شرکت جمعی از کارگرانی مشغول بکاردر کارگاه‌های مستقر در محدوده منطقه آزاد اروند، برپاشد.

بنابهمین گزارش،از صبح روز گذشته (شنبه، ۱۳ آبان) تاکنون از ورود یکی از نمایندگان حقوقی کارگران به دفتر اشتغال منطقه آزاد اروند جلوگیری شده است.

دفتر اشتغال منطقه آزاد اروند در محدوده ساختمان اداری مجموعه منطقه آزاد اروند قرار دارد و از قرار معلوم اکنون دو روز است که به این شخص برای ورود به محدوده ساختمان منطقه آزاد اروند و رفتن به دفتر اشتغال اجازه داده نشده است.

برابر ماده 30 قانون اشتغال نیروی انسانی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی چنانچه اختلاف کارگر و کارفرما از طریق سازش حل نشود، پرونده این اختلاف با حضور طرفین اختلاف یا نمایندگان تمام الاختیار آنها و نماینده سازمان منطقه آزاد، در هیات رسیدگی به اختلاف دفتر اشتغال بررسی خواهد شد.

تجمع اعتراضی بازنشستگان شرکت فولاد خوزستان نسبت به عدم پرداخت مطالباتشان

روزیکشنبه21آبان،جمعی از بازنشستگان شرکت فولاد خوزستان دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان در مسجد ارشاد اهواز تجمع کردند.

برپایه گزارش منتشره،حدود 30 نفر از بازنشستگان شرکت فولاد خوزستان با تجمع در مسجد ارشاد اهواز اعلام کردند صندوق بازنشستگی حقوق و مطالبات آنها را پرداخت نمی کند .

یکی از تجمع کنندگان که خواست نامش در خبر ذکر نشود بیان کرد: صندوق بازنشستگی فولاد خوزستان چهار هزار عضو دارد و 2 هزار نفر دیگر نیز در حال بازنشستگی و ملحق شدن به این صندوق هستند.

وی گفت: بازنشستگان فولاد خوزستان چندین مطالبه و خواسته دارند که تا کنون هیچ مسئولی حاضر به رسیدگی و پاسخگویی به این مشکلات نبوده است.

این بازنشسته شرکت فولاد خوزستان افزود: از جمله خواسته های اعضای این صندوق پرداخت به موقع حقوق بازنشستگان و پرداخت مطالبات چند ساله آن ها است.

این فرد عنوان کرد: صندوق بازنشسته فولاد خوزستان از سال 1392 از زیر پوشش وزارت صنعت، معدن و تجارت خارج شد و به بخش خصوصی واگذار شد و از همان زمان مشکلات این صندوق آغاز شد که به خصوصی شدن این صندوق نیز اعتراض داریم.

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران:

بازگرداندن محمود صالحی و رضا شهابی به زندان و غل و زنجیر کردن فعالین کارگری را شدیدا محکوم کنیم

کمیته دفاع از محمود صالحی در اطلاعیه شمار‌ ۹ خود اعلام نموده است که دستگاه قضایی و اطلاعاتی رژیم جمهوری اسلامی در تصمیمی مشترک هرگونه تلاش خانواده محمود برای مرخصی پزشکی ایشان را به شکست کشاندند و روز شنبه ۲۰ آبان ماه برابر با ۱۱ نوامبر محمود صالحی را با تنی بیمار و قلبی نیازمند معالجه فوری به زندان سقز برگرداندند. این در شرایطی است که محمود صالحی نیاز حیاتی به درمان در بیمارستانی مجهز در یکی از شهرهای بزرگ کشور دارد و به هیچ عنوان توانایی تحمیل شرایط زندان را به دلیل بیماریهای قلبی و کلیه ندارد. جمهوری اسلامی طی سالها زندان و اذیت و آزار دو کلیه محمود صالحی را از بین برد و اینکه قلب این مبارز جنبش کارگری ایران را نشانه گرفته است.

در همین روز، سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در بیانیه ای اعلام نمود که رضا شهابی به دلیل عوارض جسمی در ناحیه گردن و کمر و پاهایش روز بیستم آبان از زندان رجایی شهر به درمانگاه بیمارستان خمینی با غل و زنجیر اعزام شد. رضا شهابی پس از معاینه پزشک دوباره به زندان منتقل شد. این رفتار غیرانسانی در شرایطی صورت می گیرد که طبق وعده های پوشالی مقامات ارشد امنیتی جمهوری اسلامی رضا شهابی می بایست تا کنون نه فقط در بیمارستانی خارج از زندان بستری و معاینه میشد بلکه احکام ظالمانه زندان که به حکم او اضافه شده بود همگی لغو میگردیدند.  

طبق همین گزارشات، علی رغم تحمل شرایط بسیار سخت و بیماریهای متعدد، روحیه محمود صالحی و رضا شهابی کاملا بالا بوده و خدشه ای به عزم و استقامت این مبارزین جنبش کارگری ایران وارد نشده است. با این وجود بر همه ماست که نه تنها با شدت تمام غل و زنجیر کردن فعالین کارگری را در سطح گسترده افشا و محکوم کنیم بلکه در عین حال برای هر چه رسواتر کردن سبعیت رژیم آدمکش و کارگرستیز جمهوری اسلامی آنرا مقابل چشمان انسانهای آزادیخواه در سراسر ایران و جهان قرار دهیم. کلیت رژیم جمهوری اسلامی مسئول جان محمود صالحی و رضا شهابی می باشد.

محمود صالحی، رضا شهابی، و دیگر فعالین جنبش کارگری و معلمان در بند باید فوری و بدون قید و شرط آزاد گردند. احکام صادره علیه کلیه فعالین کارگری و معلمان باید لغو گردند و تعقیب و اذیت و آزار فعالین و مدافعین حقوق کارگری متوقف گردد. حمایت و همبستگی طبقاتی گسترده، همه جانبه و بی وقفه می تواند ضامن آزادی این عزیزان و دیگر فعالین کارگری در بند باشد.

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

۱۱ نوامبر ۲۰۱۷

بیانیۀ جمعی از کارگران و فعالین کارگری در محکومیت بازداشت فواد زندی

 به دنبال تشدید فقر و بیکاری، دولت سرمایه داری ایران جهت برخورد با هر گونه اعتراض و نارضایتی از جانب طبقه کارگر و توده های محروم جامعه دست به اعمال فشاری مضاعف و دستگیری فعالین این جنبش نموده است.

در همین راستا، روز شنبه هفتم مهر ماه امسال مأموران لباس شخصی وزارت اطلاعات به شیوه ای بسیار زشت و به دور از شأن انسان با شکستن درب ورودی محل سکونت فعال صِدّیق کارگری فواد زندی، اقدام به دستگیری وی کردند. این ارگان بدون ارائه ی شواهد و مدارکی قانونی  چهل و چهار روز ایشان را در حبس خود نگه داشته است و هنوز هم حاظر به پاسخ گویی نسبت به وضعیت نامبرده نمی باشد.

ما امضا کنندگان ذیل ضمن محکوم کردن هر گونه فشار بر طبقه ی کارگر و سرکوب  فعالین کارگری، خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط فواد زندی و تمامی فعالین کارگری و اجتماعی از جمله محمود صالحی، رضا شهابی، اسماعیل عبدی، محمود بهشتی، محمد نظری و سایرین هستیم.

 – توفیق سبحانی 1

 – حبیب الله کریمی 2

 – حامد محمدی 3

 – سامران محمدی 4

 – شیرکو رستمی 5

 – هوشنگ زمانی 6

 – علی احمدی 7

 – امیر فدوی 8

 – رحمان رحیمی 9

 – عباس اندریاری 10

 – لطف الله احمدی 11

 – فرهاد چتانی 12

 – مهری مرادی 13

 – شادمان بنی بشر 14

 – جبار قادری 15

 – محمد گویلیان 16

 – عزیز عزیزی 17

 – امجد ترکیبی 18

 – صلاح زمانی 19

  بهزاد مرادی 20

 – غزال حسینی 21

 – امجد ساعدی 22

 – طالب رسولی 23

 – رامین کریمی 24

 – فرهاد آذین 25

 – نادر آذین 26

 – رفیق کریمی 27

 – واحد محمدی 28

 – اقبال لطیفی 29

 – جمال اسدی 30

 – حیدر آخته 31

 – علی بهرامی 32

 – سوسن رازانی 33

 – اقبال محمدرضایی 34

 – سرکو حسینی 35

 – خالد حسینی 36

 – فاروق گویلیان 37

 – عبدالله زمانی 38

 – زاهد مرادیان 39

 – یدالله قطبی 40

 – فارس گویلیان 41

 – هیوا زمانی 42

 – محمد عزیزی 43

 – فریبا رضایی 44

 – کژال نصراللهی 45

 – احسن وزیزی 46

 – آرمان محمدی 47

 – دلیر نصراللهی 48

 – غالب حسینی 49

 – جلیل محمدی 50

 – صابر محمدی 51

 – بیژن رستمی 52

 – رحمت محمدی 53

 – هاشم رستمی 54

 – بهرام طاهری 55

 – بهزاد زمانی 56

 – کاوان کریمی 57

 – علی آزادی 58

 – سعید محمدی 59

 – فرامرز شریعتی 60

 – رضا شریفه 61

 – گلباغ بهمنی 62

 – ایوب محمدی 63

 – عایشه اسدی 64

 – خلیل خسروی 65

 – علی اصغر مرادی 66

 – ویدا خسروی 67

 – ثریا امجدی 68

 – حبیب الله فاتحیان 69

 – صدیق محمودی 70

 – چیمن محمدیان 71

 – فرح زندی 72

 – ریزان پسندی 73

 – بهار فتاحی 74

 – نثار صادقی 75

 – ارمین شریفی 76

 – مرضیه عزیزی 77

 – کژال احمدی 78

 – نوشین محمدی 79

 – مستوره زمانی 80

 – ارسلان کریمی 81

 – خبات صالحی 82

 – شهناز رضاقلی 83

 – آرمان نوری زاد 84

 – هیوا پیرحضری 85

 – لطف الله احمدی 86

 – گوهر ناصری 87

 – نقشین ناصری راد 88

 – پیام فتحی 89

 – وفا سعیدی 90

 – ریبوار عبداللهی 91

 – موسی محمدی 92

 – آرمان سعیدی 93

 – آرام زندی 94

 – مریم میرکی 95

 – سامان میرکی 96

 – هاوژین لطفی 97

 – پیشکوت فاتحی 98

 – محمد غلامی 99

 – ریبوار کامرانی 100

 – حسین علی کمانگر 101

 – احمد سجادی 102

 – سهیلا احمدی 103

 – هیمن حاجی میرزایی 104

 – موسی قمری 105

 – سعید صوفی 106

 – هدیه حسینی 107

 – کاوه محمدی 108

کنفدراسیون اتحادیه های کارگری سوئیس، خواهان آزادی فوری رضا شهابی و اسماعیل عبدی شد

 6 نوامبر 2017

به:

وزارت امور خارجه فدرال  سوئیس

سفارت جمهوری اسلامی ایران

generalsekretaer@eda.admin.ch

Deputy@iranembassy.ch

 عالی جنابان ،

آقا و خانم عزیز،

ما از طرف کنفدراسیون اتحادیۀ های کارگری سوئیس SGB / USS خواهان آزادی فوری رضا شهابی هستیم. ما حمایت و همبستگی کامل خود را با رضا شهابی، فعال کارگری و دموکرات  که در زندان بسر می برد و در اعتراض به شکنجه و بد رفتاری، دست به اعتصاب غذا زده است، اعلام می داریم. 

کنفدراسیون اتحادیه های کارگری سوئیس، SGB / USS از مقامات ایران می خواهد که اقدامات لازم را برای آزادی فوری و بدون قید و شرط رضا شهابی و اسماعیل عبدی که به دلیل دفاع از منافع کارگران، زندانی شده اند، انجام دهند.

رضا شهابی، ازاعضای هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، در نهم ماه اوت 2017 مجددا بازداشت شد؛ طبق اعلام دادستان به همسر رضا شهابی، وی باید تا بیست و دوم ماه دسامبر سال 2018 در زندان بماند.

اسماعیل عبدی، از اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران، با اتهامات جعلی به شش سال زندان محکوم شده است. او در زندان پس از 38 روز اعتصاب غذا در اعتراض به تداوم سرکوب معلمان و عدم استقلال قوه قضاییه ایران، به بیمارستان منتقل شد، اما دو روز بعد به زندان اوین بازگردانده شد. اسماعیل عبدی در ماه ژوئن به طور بطور موقت و به قید وثیقه آزاد شد، اما در 27 ژوئیه مجددا زندانی شد.

به زندان افکندن آقایان رضا شهابی و اسماعیل عبدی به شدت در تضاد با تعهدات بین المللی ایران است. بازداشت فعالین کارگری به دلیل فعالیتهای آنها در دفاع از منافع کارگران، بطور کلی به معنای نقض آزادی های مدنی  و بویژه به معنای نقض حقوق سندیکایی است. پیش از این، کمیته آزادی انجمن سازمان جهانی کار (CFA) از شما در خواست کرد که احکام زندان علیه آقای شهابی را لغو و او را بی درنگ آزاد کنید.

ما از شرایط  سخت زندان که به رضا شهابی و اسماعیل عبدی تحمیل شده به شدت نگرایم و نسبت به وضع سلامتی انها بیمناک هستیم . 

جامعه بین المللی و کنفدراسیون اتحادیه های کارگری سوئیس شما را مسئول و پاسخگوی هر گونه بدترشدن وضعیت آنها می داند .

احکام زندان را لغو کنید.

 با احترام

فدراسیون اتحادیه های کارگری سوئیس

لوکا سیریگلیانو

دبیرامور بین الملل

ترجمه و تکثیر از: اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

12 نوامبر 2017

تداوم بازی  با جان محمود صالحی را تحمل نخواهیم کرد

جان محمود صالحی بشدت در خطر است. علاوه بر بیماری حاد کلیوی، محمود دچار بیماری خطرناک قلبی است. بطوریکه به فاصله شش روز پس از بازداشت در زندان دچار حمله قلبی شد و به بیمارستان منتقل گردید. اما بر خلاف همه موازین پزشکی و انسانی، محمود را به عنوان یک بیمار قلبی بستری شده در بخش سی سی یو با غل و زنجیر مورد مراقبتهای پزشکی قرار دادند و علیرغم تاکید پزشکان بیمارستان و گزارش پزشکی قانونی در مورد وضعیت خطیر محمود، او را پس از 9 روز بار دیگر به زندان باز گرداندند.

بازی بسیار خطرناک با جان محمود صالحی و به غل و زنجیر کشیدن او به عنوان یک بیمار قلبی در بخش سی سی یو یک اتفاق و یا عملی خودسرانه از سوی بخشی از قوه قضائیه و نهادهای امنیتی در شهرستان سقز نیست، بلکه نمایش عریانی از سرکوب سیستماتیک و شقاوت علیه حق خواهی ما کارگران توسط سرمایه داری حاکم بر ایران است که هر روزه در اشکال مختلفی از سرکوب خشونت بار کارگران هپکو و آذرآب تا احضارهای دسته جمعی و تعقیب قضائی کارگران نیشکر هفت تپه، صدور حکم شلاق بر علیه فعالان کارگری و به زندان انداختن چهره های سرشناس جنبش کارگری و معلمان، تا ضرب و شتم دست فروشان و به گلوله بستن کولبران و گسترش بی سابقه کودکان کار و تجاوز به آنها و… در جای جای کشور جاری است.

امروز سرمایه داری حاکم بر ایران بی هیچ لفافه و پرده پوشی با عریان ترین شکلی از بربریت و غارت و چپاول دسترنج کارگران و اندوخته های ناچیز صدها هزار نفر از مردم زحمتکش کشور و تحمیل بالاترین درجه از استیصال و درماندگی به میلیونها خانواده کارگری برای گذران زندگی در مقابل ما کارگران و مردم زحمت کش ایران شمشیر از نیام بر کشیده و بی هیچ شرمی، کارگران گرسنه ای را که ماهها حقوق نگرفته اند آماج ضربات باتوم  قرار میدهد، فوج فوج گارد ویژه علیه آنان اعزام میکند و یکی از محبوب ترین چهره های جنبش کارگری ایران را در مقابل چشمان ما مردم ایران و جهانیان در بخش سی سی یو به زنجیر میکشد، ادامه درمان او را متوقف میکند و شرم و ابائی نیز از نمایش چنین صحنه هایی از شقاوت و بربریت ندارد.

اما چیزی که در میان برای ما کارگران و مردم زحمتکش ایران روشن و برای اقلیتی صاحب قدرت که سر در توبره چپاول و غارتگری فرو برده و پشت خود را به قدرت سرکوب لم داده اند ناروشن است  فوران خشم میلیونی کارگران، معلمان و عموم توده های زحمتکش مردم ایران است که با تداوم وضعیت موجود سر بر خواهد آورد.

محمود صالحی باید به فوریت و بی هیچ قید و شرطی آزاد شود. ما به نوبه خود در اتحادیه آزاد کارگران ایران، تداوم بازی با جان محمود صالحی را تحمل نخواهیم کرد و در صورت دوام شرایطی که هم اکنون به این فعال برجسته جنبش کارگری ایران تحمیل شده است دامنه اعتراضات خود را گسترش خواهیم داد.

جعفر عظیم زاده-21آبان

محمود صالحی برابر قانون باید آزاد گردد!

محمود صالحی کارگر ساعت 12 ظهر روز شش مهر ماه 1396  پس از انجام دیالیز او خروج از بیمارستان سقز، توسط  ماموران لباس شخصی با ارائه حکم بازداشت و به زندان مرکزی شهر سقز انتقال یافت. این در حالی است که بیمار دیالیزی پس از انجام دیالیز نیاز به استراحت دارد .

محمود علاوه بر رنج فراوانی که از بیماریهای سخت کلیوی می برد دچار ناراحتی قلبی است  و به همین خاطر در بیمارستان سقز تحت تدابیر شدید امنیتی بستری است . تدابیری که نه تنها  نیاز به آن برای زندانی بیماری با شرایط محمود صالحی موجه نیست بلکه این شیوه نگهداری بیمار بستری با پابند و دست بند خلاف کرامت انسانی و عملی ناشایست و در عین حال بنا بر قانون جرم سیاسی این رفتار خلاف قانون است .

 محمود صالحی نه مجرم و مفسداقتصادی و نه جنایت پیشه و قاچاقچی. جرم محمود دفاع از کارگران و محرومان جامعه برای احقاق حقوق انسانی و مسلم آنان است.

از سوی دیگر بیماری محمود صالحی کاملا محرز بوده و هیچ گونه تمارضی در میان نیست و شدت بیماری های وی به حدی است که طاقت کیفر ندارد و مطابق ماده 502 قانون مجازات اسلامی مصوب 1392 که بر عدم تحمل کیفر زندانی بیمار صراحت دارد؛ ادامه حبس و نگهداری محمود صالحی خلاف قانون است و محمود صالحی برابر قانون آزاد بایدگردد. همین شرایط هم اکنون بر رضا شهابی نیز صدق می کند با این تفاوت که زمان کیفر رضا شهابی به پایان رسیده و باید آزاد  و به آغوش خانواده برگردد.

چه دلیل موجهی وجود دارد که سیستم قضایی کشور نمی خواهد یا نمی تواند قوانین مصوب خود را به اجرا دربیاورد ؟ آیا این رویه نا معقول و غیر منصفانه ای نیست که غارتگران بیت المال به راحتی از محاکمه و کیفر می گریزند وکارگران به صرف مبارزه برای بهبود شرایط زندگی باید با چنین شیوه های ناروا یی کیفر بینند ؟

علی القاعده قوه قضاییه باید جایی باشد تا محروم شدگان از حقوق اجتماعی برای تظلم خواهی بدانجا روی آورند ؛ آیا شایسته است  نظام قضایی کشور همواره مورد پرسش قرار گیرد که چرا محاکم زیر مجموعه اش نسبت به کارگران احکام ناروا صادر و آنان را به جرم های ناکرده متهم و زندانی می کند؟ و به رغم اعتراض به این رویه های نادرست از سوی زندانی حتی با توسل به اعتصاب غذا و به خطر انداختن جان؛ صدای دادخواهی اش شنیده نمی شود ؟

صدای کارگران و محرومان جامعه را پیش از آن که امثال ترامپ و نتانیاهو  و دستگاه های تبلیغاتی وابسته به آنها پژواک دهند بشنوید و با انصاف به داد  بنشینید !

محمود صالحی کارگری است که تحت هیچ شرایطی نه میخواهد و نه قادر است تا علیه امنیت کشور اقدامی بعمل آورد؛ در عین حال بیمار است و به عنوان یک شهروند جمهوری اسلامی باید مورد توجهات پزشکی و درمانی قرار گیرد نه آنکه در شرایطی قرار گیرد که به تشدید بیماریش منجر گردد!

 محمود صالحی برابر با ماده 502 قانون مجازات  اسلامی مصوب 1392  باید بی درنگ آزاد گردد!

حسین اکبری-20آبان

تجمع رانندگان سرویس مدارس کرمان دراعتراض به کاهش نرخ سرویس مقابل اداره کل آموزش و پرورش

روزیکشنبه21آبان،بیش از 200 نفر از رانندگان سرویس مدارس شهر کرمان  دراعتراض به کاهش نرخ بهای ایاب و ذهاب دانش آموزان در سال جاری مقابل اداره کل آموزش و پرورش تجمع کردند.

براساس گزارش منتشره، نماینده رانندگان معترض گفت: رانندگان سرویس مدارس به کاهش نرخ سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان معترض هستند.

وی که نخواست نامش فاش شود ادامه داد: این در حالی است که نرخ سرویس مدارس در برخی شهرستان های استان از جمله رفسنجان و سایر استانها بیشتر است.

وی گفت: نرخ سرویس مدارس در شهرهای دیگر از جمله رفسنجان از 80 هزار تومان آغاز می شود در حالی که این رقم در کرمان از 50 هزار تومان است.

وی تصریح کرد: از هزینه در نظر گرفته شده برای ایاب و ذهاب دانش اموزان پنج درصد سهم آموزش و پرورش و مدرسه و 2درصد هم سهم شرکتهای حمل و نقل است.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه جامع ساماندهی سرویس مدارس اظهار کرد: این سامانه از سوی آموزش و پرورش و به منظور تعیین کیلومتر مسیرها راه اندازی شده است در حالی که این سامانه در بیشتر موارد مسیرها را اشتباه درج می کند.

نماینده رانندگان معترض به کاهش نرخ سرویس مدارس در استان کرمان گفت: طبق قانون هر خودرو می تواند به اندازه تعداد مشخص شده در کارت سرویس دانش آموز سوار کند در حالی که این شیوه برای رانندگان صرفه اقتصادی ندارد.

وی از بیمه نبودن رانندگان سرویس مدارس نیز به عنوان یک معضل نام برد و افزود: سایر ادارات رانندگان سرویس مربوطه را بیمه می کنند.

بیش از 560 هزار دانش آموز در استان کرمان مشغول به تحصیل هستند.

تجمع اعتراضی کشاورزان انار مقابل فرمانداری

روزیکشنبه21آبان،جمعی از کشاورزان اناردر اعتراض به سود بالای بانکها و برای تمدید بازپرداخت وامها مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

براساس گزارش رسانه ای شده بتاریخ21آبان،با توجه به صحبتهای کشاورزان اناری محصول پسته شهرستان انار طی ۲ سال گذشته با خسارت بالایی روبرو بوده و امسال نیز خسارت پسته شهرستان انار بسیار بالا بوده و کشاورزان جهت پرداخت وامهای خود با مشکلات عدیده ای روبرو شده اند .

از دیگر مشکلات کشاورزان بجز درخواست تمدید وامها ،سود بالای بعضی از بانکها ،نحوه برخورد بانکها با ضامنین و وام گیرندگان بود که طی نامه ای اعتراض جمعی خود را به فرماندار ارائه دادند.

تجمع اعتراضی اعضای تعاونی مسکن «نسیم فجر» مقابل استانداری آذربایجان غربی

اعضای تعاونی مسکن «نسیم فجر» مقابل استانداری آذربایجان غربی مقابل استانداری آذربایجان غربی تجمع کردند.

مهم ترین مساله سود تسهیلات بانکی پروژه نسیم فجر می‌باشد که با اختصاص 30 میلیون تومان وام برای هر متقاضی مسکن، خواستار بازگشت کل مبلغ به مقدار 72 میلیون تومان در طی 12 سال هستند که ساکنین و اعضا هرگونه معادله ای که می‌کنند، این وام 7 درصدی به بیش از 130 درصد می‌رسد.

به گزارش یک منبع خبری محلی،تجمع کنندگان گفتند:همه ما جزو اعضای تعاونی مسکن «نسیم فجر» هستیم و امروز پروژه ما ناقص است اما ما به اجبار در حال سکونت می‌باشیم و بانک مربوطه ماهیانه 530 هزار تومان قسط بندی کرده که توان پرداخت آن برای همه ساکنین دشوار است.

اخیرا از طرف همان بانک تحت فشار هستیم که اگر قسط های خود را پرداخت نکنید، به ازای هر روز تاخیر باید 25 هزار تومان پرداخت شود که تمامی ساکنین از پرداخت آن ناتوان هستند.

زمانی که دولت به ما وعده مسکن داده بود، با شعار حمایت از افراد ضعیف و کم درآمد این خانه ها را احداث نمود، همه ما امیدوار به خانه دار شدن بودیم، اما امروز با این قسط بندی های زیاد که توان پرداخت آن را نداریم، این موضوع برای تمام ساکنین محله گلمانخانه مشکل ساز شده است.

علاوه بر این اکثر قسط های مسکن مهر در کل کشور 300 الی 400 هزار تومان می‌باشد، پس چرا از ساکنین این منطقه530 هزار تومان پول دریافت می‌کنند؟ ساکنین اگر توان پرداخت 530 هزار تومان را داشتند، به جای سکونت در 20 کیلومتری خارج از شهر که هیچ خدماتی از قبیل آب و برق و آب و فاضلاب ندارد، در مرکز شهر با بهترین امکانات زندگی می‌کردند، پس چرا این همه مبلغ را که مستحق آن نیست پرداخت کنند؟

هیچ مسئولی تا کنون به مطالبات ما رسیدگی نکرده و اکنون بعد از گذر چندین سال با این بلاتکلیفی موهای سرمان رو به سفید شدن است؛ از مسئولین امر خواستاریم تا برای رضای خدا هم شده این مشکلات را پیگیر شوند.

مساله دیگر اینکه فاضلاب شهرک گلمان با مشکل بزرگی مواجه است؛ اول اینکه خدمات فاضلاب انجام نشده و آب چاه ها و فاضلاب سرازیر می‌شود و حتی گاها جوب های آب محل گذر فاضلاب های شهر گلمان است که در این بین کودکان ما در این مکان بازی می‌کنند و عدم وجود بهداشت موجب بیماری آن ها شده و بوی فاضلاب و تحفن تمامی فضای گلمان را اشغال کرده است.

مهم ترین مساله سود تسهیلات بانکی پروژه نسیم فجر می‌باشد که با اختصاص 30 میلیون تومان وام برای هر متقاضی مسکن، خواستار بازگشت کل مبلغ به مقدار 72 میلیون تومان در طی 12 سال هستند که ساکنین و اعضا هرگونه معادله ای که می‌کنند، این وام 7 درصدی به بیش از 130 درصد می‌رسد.

طی نیمه اول سال جاری دراستان کرمانشاه براثر حوادث کاری 15کارگرجان باختند و317کارگرصدمه دیدند

دكتر كمالي مديركل پزشكي قانوني استان كرمانشاه اعلام كرد: در شش ماهه نخست امسال تعداد مجروحان حوادث كار 317 نفر و تعداد كشته شدگان اين حوادث 15نفر بود، كه به نسبت مدت مشابه از سال 1395 به ترتيب داراي افزايش و كاهش است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل پزشكي قانوني استان كرمانشاه؛ دكتر كمالي در مصاحبه با روابط عمومي اين اداره كل ابراز داشت: طي نيمه نخست امسال در استان، تعداد 317 نفر كه شامل 308 مرد و 9 زن بودند در حوادث كار مجروح شدند كه در مقايسه اين ارقام با مدت مشابه از سال 1395 كه اين تعداد 293 نفر و متشكل از 287 مرد و 6 زن بودند، شاهد افزايش 8 درصدي هستيم.

وي سپس با اشاره به اينكه در شش ماهه ابتداي سال 1396 تعداد 15 نفر و همگي مرد، بر اثر حوادث كار در استان كشته شده اند؛ به ميزان كشته شدگان اين حوادث طي شش ماهه ابتداي سال قبل اشاره كرد و افزود: تعداد متوفيات حوادث كار در شش ماهه نخست سال قبل به ميزان 27 نفر و مشتمل بر 26 مرد و 1 نفر زن بود.

مرگ کارگر کشتارگاه دزفول بر اثر سقوط در حوضچه پساب

صبح روزیکشنبه21آبان،یکی از کارگران کشتارگاه دزفول به علت سقوط در حوضچه پساب حاصل از کشتار دام جان باخت.

سرپرست شهرداری دزفول گفت:در حادثه ای که صبح امروز در کشتارگاه دام این شهر اتفاق افتاد کارگری 40 ساله در حوضچه پساب سقوط کرد.

ایمان کناری افزود:این کارگر با هویت م-ح با سقوط در حوضچه پساب جان باخته است.

جان باختن کارگرشهرداری تبریزحین کاردر سانحه رانندگی

صبح روز21آبان،کارگر خدمات شهری شهرداری تبریز حین کار، بر اثر برخورد یک دستگاه خودرو با وی، جان باخت.

حوالی ساعت 8 صبح امروز، پاکبان واحد تنظیف معاونت خدمات شهری شهرداری منطقه 10، بر اثر تصادف در پل قاری جان خود را از دست داد.

گفتنی است، پارسال نیز شماری از پاکبانان شهرداری تبریز در حوادث رانندگی جان باخته بودند.

مرگ دو نجات‌غریق در آب گرم نیمه‌کار بندرخمیر

روزگذشته(20آبان)،دو نجات‌غریق که قصد نجات یک نوجوان در آب‌گرمِ بندرخمیر را داشتند، جان خود را از دست دادند.

براساس گزارش منتشره،دو نفر که قصد نجات دادن یک نوجوان در حال غرق شدن در آب گرم نیمه کار بندر خمیر را داشتند، به دلیل خفگی در عمق سه متری آب جان خود را از دست دادند.

این حادثه روز گذشته رخ داد و دو نجات غریقِ 16 و 30 ساله که برای نجات جان نوجوان به آب رفته بودند، دچار خفگی شدند و جان خود را از دست دادند.

بندر خمیردر 70 کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده و آب گرم نیمه کار در 65 کیلومتری مرکز این شهرستان قرار دارد.

بیست ویکم آبان ماه1396

akhbarkargari2468@gmail.com

 ***

 

چرا محمود صالحی را دستگیر می کنند ؟

جواب را شاهرخ زمانی قبل از کشته شدنش تو سط رژیم جمهوری اسلامی به اینگونه دستگیری ها  به روشنی داده است. او به درستی ، با تحلیل مشخص از اوضاع ایران وتاکید روی تضادهای لاینحل نظام سرمایه داری، با افشای مشی ضد کارگری نئولیبرالیستی و سر به انحصارات امپریالیستی داشتن رژیم جمهوری اسلامی، نشان داد که چگونه طبقه کارگر هر روز بیش از پیش مورد تجاوز و استثمار قرار می گیرد. او از درون زندان به همراه رفقایش در بیرون از زندان پرچمی را بلند کرد که نشان از راه مستقل طبقه کارگر  داشت. علت اساسی دستگیری محمود صا لحی و دیگر  پیشروان طبقه کارگر درست در این نکته  نهفته است :

طبقه کارگر ایران به چنان رشدی از لحاظ کمی و کیفی رسیده است که به گفته مارکس گور کن نظام سرمایه داری جمهوری اسلامی شده و حاکمان و امپریالیسم و جیره خورانشان به این واقعیت اگاهی دارند.  از طرف دیگر  ازمیان این طبقه میلیونی  کسانی بر خاسته اند که با بکار برد   اساسی ترین اصول علم رهائی طبقه کارگر، با آگاهی به  تاریخ جنبش کارگری ایران و اوضاع کنونی  جهان، به  مدافعان خواسته های به حق  مردم ستمدیده ایران در صحنه مبارزه سیاسی تبدیل شده اند. آنها  همچون شاهرخ  زمانی به نقش تاریخ ساز طبقه کارگر در ایران واقفند ، خود را فرزندان خلف این طبقه می دانند. پیشروان طبقه کارگر هر روز با درایت تراز گذشته  و با دوری  ازخرده کاری ها وفرقه گرائی ها، بدور از شنا در برکه ها  و دنباله روی از اصلاح طلبان  داخلی و بازی در جام جهان نمای قدرت های بزرگ برخلاف احزاب سیاسی که دل به کمک آمریکا واسرائیل بسته اند، رو به  قدرت لایزال طبقه خود دارند. آنها  با نه گفتن به  هر دو جبهه – رژیم چنج آمریکائی و «آشتی ملی»  که چیزی جز ادامه ی استثما روستم نظام سرمایه داری نیست؛ از بدیل کارگری و سوسیالیسم تا پای جان  دفاع می کنند.

دردریای پرخروش جنبش عظیم میلیونی طبقه کارگر غوغائی بر پاست. دوران تاریخی نوینی در جنبش کارگری ایران در حال تکوین است.

پیشروان طبقه کارگر بطور استوار از مشی عمومی مستقل طبقه کارگر  در برابر  ارتجاع داخلی و امپریالیسم جهانی  دفاع می کنند. روی شعار – چاره ی کارگران وحدت و تشکیلات است پا فشاری کرده، وحدت طلبند و برای انقلابی به سود اکثریت عظیم مردم مبارزه می کنند.

پیشروان طبقه کارگر به درستی آگاهند که برای مطمئن شدن به پیروزی هنوز کار زیادی باید صورت گیرد. ایجاد حزب انقلابی بمثابه  وظیفه ای تخطی ناپذیر و مبرم باید در دستور کار روز قرار گیرد و جهت ایجاد تشکل های کارگری وسراسری کردن آنها  باید مُجدّانه مبارزه نمود و برای تضمین پیروزی نهایی طبقه کارگر، اتحادی هنوز بزرگتر و همبستگی ای هنوز گسترده تر از توده های عظیم مردم باید بوجود آورد.

 

محمود صالحی درست این مشی  سیاسی جنبش راستین کارگری را در مراسم خاکسپاری  رفیق همرزمش محمد جراحی بی هراس از دستگیری بیان کرد.

هراس رژیم نه از دارودسته های داخلی خودشان هست و نه از کاسه لیسان دور شیرینی رژیم چنج.

هراس نظام و سرمایه داران داخلی و خارجی از رشد روز افزون مبارزات کار گری است  از چهره های پا در عمل کارگرانی  چون شاهرخ زمانی، کورش بخشنده ،رضا شهابی و  محمود صالحی ………است.

ما ضمن محکوم کردن این رفتار وحشیانه ضد کارگری خواستار آزادی بدون قید و شرط کلیه زندانیان سیاسی هستیم.

محمود صالحی ،رضا شهابی و کلیه زندانیان سیاسی ایران  در سراسردنیا دوستان خوبی دارند. کار زار اخیر دفاع از شهابی گواهی است براین مدعا . حامیان آنها در سراسر جهان  باز بر خواهند خاست و برای آزادی بدون قید شرط آنها مبارزه خواهند کرد.

پیش بسوی تدارک حزب انقلابی طبقه کارگر

جمع قدم اول

٢٠١٧/١١/٣

***

بازگرداندن محمود صالحی و رضا شهابی به زندان و غل و زنجیر کردن فعالین کارگری را شدیدا محکوم کنیم

کمیته دفاع از محمود صالحی در اطلاعیه شمار‌ ۹ خود اعلام نموده است که دستگاه قضایی و اطلاعاتی رژیم جمهوری اسلامی در تصمیمی مشترک هرگونه تلاش خانواده محمود برای مرخصی پزشکی ایشان را به شکست کشاندند و روز شنبه ۲۰ آبان ماه برابر با ۱۱ نوامبر محمود صالحی را با تنی بیمار و قلبی نیازمند معالجه فوری به زندان سقز برگرداندند. این در شرایطی است که محمود صالحی نیاز حیاتی به درمان در بیمارستانی مجهز در یکی از شهرهای بزرگ کشور دارد و به هیچ عنوان توانایی تحمیل شرایط زندان را به دلیل بیماریهای قلبی و کلیه ندارد. جمهوری اسلامی طی سالها زندان و اذیت و آزار دو کلیه محمود صالحی را از بین برد و اینکه قلب این مبارز جنبش کارگری ایران را نشانه گرفته است.

در همین روز، سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در بیانیه ای اعلام نمود که رضا شهابی به دلیل عوارض جسمی در ناحیه گردن و کمر و پاهایش روز بیستم آبان از زندان رجایی شهر به درمانگاه بیمارستان خمینی با غل و زنجیر اعزام شد. رضا شهابی پس از معاینه پزشک دوباره به زندان منتقل شد. این رفتار غیرانسانی در شرایطی صورت می گیرد که طبق وعده های پوشالی مقامات ارشد امنیتی جمهوری اسلامی رضا شهابی می بایست تا کنون نه فقط در بیمارستانی خارج از زندان بستری و معاینه میشد بلکه احکام ظالمانه زندان که به حکم او اضافه شده بود همگی لغو میگردیدند.

طبق همین گزارشات، علی رغم تحمل شرایط بسیار سخت و بیماریهای متعدد، روحیه محمود صالحی و رضا شهابی کاملا بالا بوده و خدشه ای به عزم و استقامت این مبارزین جنبش کارگری ایران وارد نشده است. با این وجود بر همه ماست که نه تنها با شدت تمام غل و زنجیر کردن فعالین کارگری را در سطح گسترده افشا و محکوم کنیم بلکه در عین حال برای هر چه رسواتر کردن سبعیت رژیم آدمکش و کارگرستیز جمهوری اسلامی آنرا مقابل چشمان انسانهای آزادیخواه در سراسر ایران و جهان قرار دهیم. کلیت رژیم جمهوری اسلامی مسئول جان محمود صالحی و رضا شهابی می باشد.

محمود صالحی، رضا شهابی، و دیگر فعالین جنبش کارگری و معلمان در بند باید فوری و بدون قید و شرط آزاد گردند. احکام صادره علیه کلیه فعالین کارگری و معلمان باید لغو گردند و تعقیب و اذیت و آزار فعالین و مدافعین حقوق کارگری متوقف گردد. حمایت و همبستگی طبقاتی گسترده، همه جانبه و بی وقفه می تواند ضامن آزادی این عزیزان و دیگر فعالین کارگری در بند باشد.

 

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

۱۱ نوامبر ۲۰۱۷

info@workers-iran.org

http://etehadbinalmelali.com/ak/

 

***

اطلاعیه شماره ۹ کمیته دفاع از محمود صالحی :محمود صالحی را به زندان برگرداندند

 دستگاه قضائی و اطلاعات رژیم در تصمیمی مشترک هرگونه تلاش برای مرخصی پزشکی محمود صالحی و خانواده اش را به شکست کشاندند و امروز شنبه ۲۰ آبان ماه برابر با ۱۱ نوامبر محمود صالحی را با تنی بیمار و قلبی نیازمند معالجه فوری به زندان برگرداندند.

کمیته دفاع از محمود صالحی ضمن محکوم کردن این تصمیم ضد انسانی ، کلیه تشکلهای کارگری و مردم آزادیخواه داخل و خارج از ایران را به واکنش سریع علیه این اقدام فرامیخواند.

کمیته دفاع از محمود صالحی ۲۰ آبان ماه برابر با ۱۱ نوامبر ۲۰۰۱۷ میلادی

***

 

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

اطلاعات

این ویودی در 12 نوامبر 2017 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: