اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

اخبار و گزارشات کارگری 9 بهمن 1396

اخبار و گزارشات کارگری 9 بهمن 1396

– روند تهدید به اخراج و تسویه حساب کارگران  معترض مخابرات روستایی ادامه دارد
– گزارش تحصن 9آبان بازنشستگان مقابل سازمان برنامه وبودجه
– تجمع اعتراضی کارگران شرکت تراورس راه آهن لرستان نسبت به نداشتن امنیت شغلی و عدم پرداخت ماه ها حقوق وحق بیمه مقابل مجلس
– اعتصاب وتجمع کارکنان بیمارستان امینی لنگرود دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان
– بازنشستگان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد هم دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان تجمع کردند
– دادگاه تجدید نظر داود رضوی عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد سیزده آبان درشعبه ٣٦ دادگاه انقلاب برگزار میشود
– نجیبه صالح‌زاده همسر محمود صالحی: همسرم به امکانات درمانی نیاز دارد
– گفتگو با نجيبه صالح زاده همسر محمود صالحي و سخنگوي كميته دفاع از او
– پایان اعتصاب کارگران نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان بدنبال وعده پرداخت مطالباتشان
– نیروهای خرید خدمات آموزشی میانه ماهیانه50هزارتومان دستشان را می گیرد
– بیکاری150کارگردرپی تعطیلی کشتارگاه صنعتی دام شمال فارس در شهرستان اقلید
– عدم پرداخت6ماه حقوق کارگران اداره کل ورزش استان همدان
– تجمع اعتراضی دانشجویان واحد تیبای دانشگاه علمی کاربردی نسبت به انحلال مقابل وزارت علوم
– ادامه اطلاع رسانی قطره چکانی درباره کارگران قربانی حادثه آتش سوزی در دستگاه ٩٥ شرکت ملی حفاری ایران در منطقه رگ سفید
– مصدومیت شدید یک کار گر راهسازی بدنبال سقوط کانکس در ماسوله
– مرگ دلخراش یک  کارگر در محفظه آسانسور کارگاه ساختمانی مشهد
 مرگ سنگ‌ کارِ دربیمارستان کوثر سنندج دوروز پس از سقوط از داربست

روند تهدید به اخراج و تسویه حساب کارگران  معترض مخابرات روستایی ادامه دارد

تقابل مخابرات با کارگزاران روستایی که اولین سنگر و ستون ارتباطات روستایی بوده و هستند مدتهای زیادیست که واقعا عرصه را بر این قشر خدمتگذار روستایی تنگ کرده است؛ به گونه‌ایی که هر روز شاهد نامه های تهدید به اخراج و تسویه حساب ، فشار و تحمیل قراردادهای مغایر با قانون کار و تایید نشده از سوی وزارت کار ، ارسال نامه های احضار به کمیته انضباطی برای بازخواست و تهدید ، پلمپ مراکز و …. هستند.

براساس گزارشی که نهم آبان ماه رسانه ای شد،جمعی ازکارگزاران مخابرات روستایی کشورطی نامه ای سرگشاده خطاب به وزیر ارتباطات ضمن اعتراض به ادامه روند تهدید به اخراج و تسویه حساب کارگران  معترض مخابرات روستایی خواستار برآورده شدن مطالباتشان شدند.

بخش هایی از این نامه بقرارزیراست:

شرکت مخابرات ایران طبق اصل 44 قانون اساسی در سال 88 که تا حدوی حالتی خصوصی به خود گرفته است ، همین اصل خصوصی سازی را دستمایه‌ایی برای اجحاف و ظلم و ناعدالتی به نیروهای انسانی خود مخصوصا قشر زحمت کش کارگزاران مخابرات روستایی قرار داده است و از این منظر هیچ گونه توجهی به قوانین مجلس شورای اسلامی ( ماده 83 قانون الحاق ) و مواد قانونی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  ( بخشنامه ها و آئین نامه های قانون کار ) نکرده و اصل را بر تشخیص خود از موضوع در رابطه با کارگزاران میداند.

تقابل مخابرات با کارگزاران روستایی که اولین سنگر و ستون ارتباطات روستایی بوده و هستند مدتهای زیادیست که واقعا عرصه را بر این قشر خدمتگذار روستایی تنگ کرده است؛ به گونه‌ایی که هر روز شاهد نامه های تهدید به اخراج و تسویه حساب ، فشار و تحمیل قراردادهای مغایر با قانون کار و تایید نشده از سوی وزارت کار ، ارسال نامه های احضار به کمیته انضباطی برای بازخواست و تهدید ، پلمپ مراکز و …. هستند و دیگر اینکه سعی و تلاش و اقامه دعوی از طرف شرکت مخابرات برای ابطال بخشنامه وزارت کار در دیوان عدالت اداری نسخه پیچیده شده دیگری برای بی اثر کردن قوانین مجلس و کار است .

اگر ما کارگزاران غیر از اجرای نص قانون مجلس و وزارت کار بیشتر می‌خواهیم صد البته که زیاده خواهیم؛ همچنانکه بارها هم ما را به ناحق متهم به زیاده خواهی نموده‌اند و اگر هم اجرای دقیق و بدون عیب و نقص قوانین را خواستاریم که می‌خواهیم ، این شرکت مخابرات ایران خواهد بود که قانون گریزی می کند و قوانین را دور می‌زند؛ پس باید با جدیت جلوی آن گرفته شود؛ لازم به ذکر است  طبق همان ماده ۸۳ قانون الحاق ، وزارت ارتباطات یکی از آن سه وزارتخانه‌ای‌است که مکلف به حل مشکلات پیش رو شده است.

حقیقتا کارگزاران مخابرات روستایی راه برگشتی برای دوباره از اول شروع کردن ندارند؛ چون تمامی عمر و تحصیلات و توانایی خود را در راه شرکت مخابرات صرف کرده‌اند و حال اگر دولتمردان با افتخار آمار بالای خدمت رسانی به روستائیان عزیز در زمینه تلفن و اینترنت را اعلام می نمایند باید این واقعیت را پذیرفت که کارگزاران در این زمینه نقش آفرینی موثر داشته اند و اکنون آینده همین کارگزاران ارتباطی مستقیم به تمکین مخابرات از قوانین جاری و ساری کشور دارد.

گزارش تحصن 9آبان بازنشستگان مقابل سازمان برنامه وبودجه

فراخوان تجمع وتحصن بازنشستگان

زمان :10،9،8و11آبان ماه1396-ساعت10صبح

مکان:مقابل سازمان برنامه وبودجه

گزارش تجمع و تحصن 8 آبان بازنشستگان مقابل سازمان برنامه وبودجه

گزارش تحصن سه شنبه ۹ آبان ۹۶

امروز سه شنبه متعاقب فراخوان تجمع و تحصن پیشکسوتان بازنشسته،راس ساعت ۹:۳۰ دومین روز تحصن آغاز گردید.

دوستان عزیز از سراسر کشور در تحصن شرکت داشتند .

با اینکه طبق ثبت نام قرار بر شرکت حدود۱۵۰ نفر در تحصن بود با همت کم نظیر دوستان بیش از ۲۵۰ شرکت کننده در تحصن داریم.

در فواصل مختلف بر نامه برخی از  دوستان به  سخنرانی و قرائت مقاله پرداختندو خواسته های پیشکسوتان بازنشسته را برای هزارمین بار به گوش مسئولین رساندند.

شعارهایی که شامل خواسته‌های بر حق پیشکسوتان بازنشسته بود از بلندگو پخش شده و دوستان با سردادن شعار بر روح و شور تحصن افزودند .

امروز هم مثل روز پیش دوستان عزیزی از همه وزارت خانه ها و حتی از پیشکسوتان لشکری حضور چشمگیر داشتند .

همت والای این بزرگ مردان و این بانوان با اراده قابل تقدیر و تحسین است .

تحصن تا شب همراه با روشن کردن شمع ادامه خواهد داشت.

منتظر حضور سبز دوستان در روزهای آتی هستیم

به امید فردایی روشن در سایه همت ، اتحاد و همدلی همه پیشکسوتان بازنشسته کشوری در سراسر کشور

تجمع اعتراضی کارگران شرکت تراورس راه آهن لرستان نسبت به نداشتن امنیت شغلی و عدم پرداخت ماه ها حقوق وحق بیمه مقابل مجلس

صبح روز سه شنبه نهم آبان ماه،جمعی از کارگران شرکت تراورس راه آهن لرستان دراعتراض به نداشتن امنیت شغلی و عدم پرداخت ماه ها حقوق وحق بیمه،مقابل مجلس تجمع کردند.

براساس گزارش منتشره،این کارگران که از استان لرستان راهی تهران شده‌اند، دلیل اعتراض امروز‌ را نداشتن امنیت شغلی وتاخیر در پرداخت  مطالبات مزدی وبیمه‌ای خود عنوان کردند.

به گفته این کارگران پرداخت مطالبات مزدی ماه‌های شهریور و مهر به تاخیر افتاده است و پیش از این نیز تنها نیمی دستمزد ماه‌های تیر و مرداد آنها پرداخت شده است.

در مورد حق بیمه این کارگران نیز گفته می‌شود که تنها حق بیمه اردیبهشت ماه آنها پرداخت شده است.

طبق اظهارات کارگران معترض  یکی دیگر از مشکلات آنها نداشتن امنیت شغلی به سبب داشتن قرار دادهای کوتاه مدت یک ماهه است که باعث نگرانی بیشتر کارگران شده است.

به گفته این کارگران ، شرکت تراورس  در نواحی ریلی کشور حدود ۷ هزار کارگر دارد که مجموع این کارگران از شرایط موجود نگران هستند.

کارگران تراورس لرستان  یادآور شدند که پیش از این نیز به دلیل بی‌توجهی‌مدیریت کارفرما نسبت به مشکلاتشان، اعتراضی مشابهی را انجام داده بودند.

از قرار معلوم  اجتماع امروز کارگران تراورس بتنی لرستان با وعده پیگیری های دو نماینده مجلس از استان لرستان  موقتا خاتمه پیدا کرده است.

گفتنی است  شرکت تراورس  یکی از شرکت‌های اقماری راه آهن است که امور نگهداری خط و ابنیه فنی خط آهن را انجام می‌دهد.

اعتصاب وتجمع کارکنان بیمارستان امینی لنگرود دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان

روز گذشته(8آبان)،کارکنان بیمارستان امینی لنگرود دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان دست از کارکشیده ودر محوطه این بیمارستان تجمع کردند.

به گزارش یک منبع خبری محلی،در این بین که تعداد زیادی از پرستاران بخش‌های مختلف این بیمارستان حضور داشتند و از وضعیت حقوقی خود بسیار متاثر بودند با ابراز گلایه‌مندی خواستار رسیدگی و رفع مشکلات خود توسط مسئولان ارشد دانشگاه شدند.

یکی ازکارکنان معترض این بیمارستان اظهار کرد: درآمد علوم پزشکی استان از بیمارستان ها بوده ولی علت عدم پرداخت مطالبات برای هیچ کدام از کارکنان روشن نیست و موجب مشکلاتی در وضعیت زندگی کارکنان شده است.

بازنشستگان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد هم*دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان تجمع کردند

پیش از ظهر روزسه شنبه 9آبان،جمعی از بازنشستگان جهاد کشاورزی در سه حوزه منابع طبیعی، دامپزشکی و جهاد کشاورزی دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان مقابل استانداری کهگیلویه و بویراحمد تجمع کردند.

براساس گزارش منتشره یکی از بازنشستگان حاضر درتجمع گفت: مسوولان جهاد کشاورزی استان اسفند سال ۹۵، ۹۰ نفر از کارکنان خود را بازنشسته کردند  و قرار شد تا مرداد سال جاری تمامی مطالبات آنها پرداخت شود اما تاکنون پرداخت نشده و به هر جایی هم که سر می‌زنیم کسی پاسخگو نیست.

وی گفت: به ما گفتن اگر از جهاد بیرون بروید و بازنشسته شوید قول می دهیم مطالباتتان را پرداخت کنیم، اما خبری نشده و اگر مسوولان استان کاری برای ما نکنند مقابل وزارتخانه تجمع می‌کنیم.

یکی دیگر از این معترضان گفت: برخی از این افراد سال ۹۴ بازنشسته شدند و به ما وعده دادند که سال ۹۵ پولمان را پرداخت می‌کنند اما حرفهایش فقط وعده الکی بوده است.

دیگر بازنشسته جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه مطالبات بازنشستگان بیش از ۶ میلیارد تومان است، گفت: مسوولان استان باید به وضع ما رسیدگی کنند و صدای ما را بشنوند اما استانداری اجازه حضور در ساختمان و ملاقات با استاندار را نمی‌دهد و حتی به ما می‌گویند به ۱۱۰ زنگ می‌زنیم.

بازنشسته جهاد کشاورزی گفت: با چه روی به خانه‌ها و نزد زن و بچه هایمان بازگردیم وقت ازدواج فرزندانمان رسیده اما با کدام سرمایه و زمینه آنها را فراهم کنیم،  حاضریم زندان برویم اما با دست خالی به خانه باز نگردیم.

یکی دیگر ازتجمع کنندگان  در ادامه با اشاره به اینکه ۹ فرزند دارد گفت: ۶ نفر از فرزندانم  با داشتن مدرک کارشناسی ارشد بیکار هستند و موقع ازدواجشان هم گذشته است.

وی گفت: حقوق و مطالبات خودم که پرداخت نمی‌شود هیچ از مسوولان جهاد کشاورزی خواستیم یکی از فرزندانم را به جای خودم در جهاد کشاورزی به کار بگیرند اما این کار را نکردند و ۲۱۰ نفر نیرو از بیرون سازمان جذب کردند.

فرد دیگری گفت: ۳۵ سال سابقه کار دارم که ۳۱ سال آن را در مناطق محروم سپری کردم حق ما نیست که با این همه خدمت فرزندم که با معدلی خوب فارغ التحصیل شده بیکار باشد و نیرو از بیرون سازمان جذب شود.

 دیگر بازنشسته جهاد کشاورزی با بیان اینکه دستگاه‌ها قبل از بازنشسته کردن افراد باید اعتبار آن را تامین کنند، گفت: سازمان در سال گذشته یکسری نیروی مازاد را بدون پیش بینی اعتبار جذب کرد، دستگاه‌های نظارتی به موضوع جذب این افراد وارد شدند که تعدادی از این افراد غیرقانونی است که این افراد یا باید بروند و یا اینکه نیروهایی را بازنشسته کنید.

وی گفت: مسوولان جهاد کشاورزی به ما گفتند تا رونوشت حکم بازنشستگی شما را ارائه ندهیم نمی‌توانیم تامین اعتبار کنیم که این دروغ روشن بود.

یکی از بازنشستگان گفت: چند ماه به بازنشستگی ما مانده بود که از ما خواستند بازنشسته شویم و حتی کارت ما را از لیست حضور و غیاب حذف کردند و گفتند شما بازنشسته هستید.

*تجمع بازنشستگان جهاد کشاورزی لرستان دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان

صبح روز شنبه6آبان، بازنشستگان جهاد کشاورزی لرستان دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان توسط این نهاد دست به تجمع ز زدند.

بنابه گزارشمنتشره،اداره کل جهاد کشاورزی استان لرستان نه تنها مطالبات بازنشستگی آنان را پرداخت نکرده بلکه با پاس کاری به سازمان برنامه و بودجه و استانداری آنان را بیش از پیش سردرگم کردهاند.

درهمین رابطه نماینده معترضین گفت: بیش از یک سال و نیم از بازنشستگی ما در جهاد کشاورزی استان میگذرد اما متأسفانه نه تنها این نهاد مطالبات ما را پرداخت نکرده بلکه بین مثلث جهاد، استانداری و سازمان برنامه و بودجه سردرگم شدهایم.

وی افزود: هیچ ارگان و نهادی مسئولیت وضعیت بازنشستگان جهاد کشاورزی استان لرستان را بر عهده نمیگیرد.

این معترض تصریح کرد: ما چیزی بیش از حقمان را نمیخواهیم.

وی اشاره کرد: روزگاری که کشور نیاز به سازندگی داشت ما بهعنوان سربازان عرصهی سازندگی از دل و جان برای آبادانی استان تلاش کردیم متأسفانه مسئولین این نهاد در استان هم اکنون با آرامش تمام پشت میز مدیریت‏شان نشستهاند حتی حاضر نیستند حق قانونی ما را پرداخت کنند.

وی تصریح کرد: نزدیک به ۲ سال است که بازنشسته شده‏ایم. 800هزار تومان از حقوقم کسر شده است من هزینه‏های خانواده‏ام را براساس حقوق ماهانه تنظیم کرده‏ام اما هم‏اکنون با این حقوق نمی‏توانم جواب‏گوی خانواده باشم.

این معترض بیان کرد: نه مسئول جهاد کشاورزی استان جوابگوست و نه استانداری و برنامه و بودجه تا برطرف شدن مشکلات‏مان دست از اعتراض برنمی‏داریم.

دادگاه تجدید نظر داود رضوی عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد سیزده آبان درشعبه ٣٦ دادگاه انقلاب برگزار میشود

براساس احضاریه ای که بدست آقای صالح نیکبخت از وکلای سندیکای کارگران شرکت واحد رسیده است ،آقای داود رضوی از اعضای این سندیکا که قبلا از سوی شعبه 26دادگاه انقلاب برای فعالیت های سندیکایی به 5سال حبس تعزیری محکوم شده بود روزشنبه 13آبان ماه ساعت ده صبح باید در شعبه 36دادگاه تجدیدنظردر دادگاه انقلاب تهران حاضر شود.

 ابراهیم مددی نایب رئیس سندیکای کارگران شرکت واحد هم از سوی شعبه 26برای فعالیت های سندیکایی به 5سال و سه ماه حبس تعزیری محکوم شده است که پرونده این عضو سندیکا هم در انتظار دادگاه تجدید نظر میباشد.

 داود رضوی و ابراهیم مددی این دوعضو سندیکا درنیمه های بامداد هشتم سال 1393 توسط نیروهای اطلاعات در منزل شخصی شان دستگیر و به بند 209 زندان اوین منتقل شدند و بعد از22روز بازداشت با قرار صد میلیونی آزاد شدند، آقای رضا شهابی دیگر عضو هیئت مدیره این سندیکا درحال حاضردر زندان رجایی شهر بسر می برد.

سندیکای کارگران شرکت واحد آبان 96

نجیبه صالح‌زاده همسر محمود صالحی: همسرم به امکانات درمانی نیاز دارد

محمود صالحی فعال کارگری که روز ۶ آبان مجددا دستگیر شد، به دو بار دیالیز در هفته نیاز دارد. روز ۷ آبان نجیبه صالح‌زاده همسر او از دادستانی تقاضا کرد مجوز انجام دیالیز محمود صالحی را صادر کند. دادستانی او را به پزشکی قانونی ارجاع داد و پزشکی قانونی صدور چنین گواهی را به دریافت نامه‌ای از بیمارستان منوط کرد. نجیبه صالح‌زاده همسر محمود صالحی در گفتگو با رادیو زمانه نسبت به سلامتی این فعال کارگری زندانی ابراز نگرانی کرد.

محمود صالحی دبیر سابق انجمن صنفی خبازان سقز و از بنیانگذاران کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری است و بارها به سبب تلاش در راه ایجاد تشکل مستقل کارگری بازداشت و زندانی شده است.

دستگیری مجدد محمود صالحی که به بیماری قلبی و مشکل کلیه دچار است با اعتراض تشکل‌های مستقل کارگری و فعالان اجتماعی روبرو شده است.

بیماری کلیه صالحی سال ۹۴ در زندان تشدید شد. او هشتم اردیبهشت ١٣۹۴ توسط نیروهای وزارت اطلاعات دستگیر شد. مسئولان زندان داروهای او را که همسرش هر هفته به زندان می‌برد، در اختیار صالحی قرار ندادند و تنها پس از آن که کلیه صالحی از کار افتاد، ماموران دو بار او را با یک نام مستعار برای دیالیز به بیمارستان توحید سنندج بردند.

صالحی نهم خرداد‌ماه ١٣۹۴ در حالی که بشدت بیمار بود با قید وثیقه آزاد شد. دادگاه انقلاب او را به ۹ سال حبس تعزیری محکوم کرد و اعتراض صالحی به حکم، منجر به ارسال پرونده او به دادگاه تجدید نظر شماره ۴ سنندج شد.

مامورانی که ۶ آبان ۱۳۹۶ محمود صالحی را هنگام خروج از بیمارستان دستگیر کردند، برگه‌ی حکم یک سال زندان او را در دست داشتند. اما حکم دادگاه یا احضاریه برای صالحی ارسال نشده بود.

به گفته نجیبه صالح‌زاده، روز سه‌شنبه ۸ آبان نوبت دیالیز محمود صالحی است. انقال او به بیمارستان اما منوط به تایید پزشکی قانونی و موافقت دادستانی و مسئولان زندان است.

گفتگوی تلفنی زمانه با نجیبه صالح‌زاده را بشنوید. این گفتگو، ظاهرا بعلت یک اختلال فنی، نیمه‌کاره ماند و صدای نجیبه صالح‌زاده با پخش موسیقی جایگزین شد:

https://soundcloud.com/radiozamaneh/tpsgdqxtkvct

گفتگو با نجيبه صالح زاده همسر محمود صالحي و سخنگوي كميته دفاع از او

نجيبه صالح زاده، همسر محمود صالحي و سخنگوي كميته دفاع از او، در گفتگو با راديو ندا با شرح ماجراي بازداشت وي در بيمارستان از سوي نيروهاي لباس شخصي، از كساني كه صدايش را مي شنوند خواست كه » سكوت نكنند و پشتيبان خانواده ي نه تنها محمود بلكه همه زندانيان سياسي و عقيدتي باشند و آنها را تنها نگذارند!»

گوش کنید:

http://www.radioneda.de/2017/10/30/Salehi171030.mp3

پایان اعتصاب کارگران نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان بدنبال وعده پرداخت مطالباتشان

کارگران نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان  بدنبال وعده پرداخت مطالباتشان به اعتصابشان خاتمه داده وروزسه شنبه نهم آبان برسرکارشان بازگشتند.

برپایه گزارش منتشره بتاریخ نهم آبان ماه،معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار شیروان گفت: با پیگیری هایی که از اداره کار و شرکت مپنا در تهران انجام شد، مقرر شد معوقات حقوق کارگران پرداخت شود.

 صمد ایزانلو با بیان اینکه کارگران متحصن پیمانکاری نیروگاه چهار ماه حقوق دریافت نکرده اند، افزود: تحصن کارگران امروز به پایان رسید. وی تعداد کارگرهای دارای مطالبه شامل کارگران شرکت نصب نیرو (از شرکت های گروه مپنا) و پیمانکاران را 200 نفر اعلام کرد و گفت: روزهای آینده حداقل حقوق دو ماه کارگران پرداخت خواهد شد.

درهمین رابطه:

سومین روز اعتصاب کارگران نیروگاه شیروان

امروزدوشنبه هشتم آبان ماه برای سومین روزمتوالی، کارگران نیروگاه شیروان(شرکت نصب نیرو) در اعتراض به عدم پرداخت ماه ها مطالبات،سطح ناچیز حقوق وشرایط کاری،به اعتصابشان ادامه دادند ومقابل درب ورودی این واحد تولیدی تجمع کردند.

براساس گزارشی که هشتم آبان ماه رسانه ای شد،یکی از کارگران نیروگاه نصب نیرو شیروان حاضر در تجمع در خصوص علت برگزاری اجتماع اعتراضی کارگران گفت: شمار زیادی از کارگران شاغل در این نیروگاه بیش از یک سال بابت حقوق بیمه اجباری و تکمیلی، اضافه کاری، عیدی، پاداش و بن کارگری از کارفرما طلبکارند.

وی افزود: در سال جاری مطابق با 6ماهه گذشته هیچ مبلغی را از سوی مسئولین نیروگاه دریافت نشده و غیر از مطالبات معوقه یاد شده، کارگران نیروگاه در یک سال و نیم گذشته دستمز ماهیانه خود را با تاخیر دریافت کرده‌اند.

این کارگر ادامه داد: وضعیت نامطلوب مالی در حالی برای بیش از یک سال به کارگران نیروگاه تحمیل شده‌ است که کار در محیط‌های نیروگاهی یکی از مشاغل پرخطر و حادثه خیز تلقی می‌شود.

کارگر دیگری عنوان کرد: حقوق ماهیانه من یک میلیون و صد هزار تومان است اما عملا ماهیانه حقوقی دریافت نمی‌کنم، اضافه کاری را هم قطع کرده و زندگیم دچار مشکل شدیدی شده است.

وی به مشقت‌های زندگی خود اشاره کرد و گفت: هر روز برای گذران زندگی مواد غذایی را از مغازه داران شهرم قرض گرفته‌ام اما اکنون حسابم زیاد شده( دو میلیون تومان) و کسی دیگر حاضر نیست به چیزی قرض بدهد.

همیشه وعده پرداخت حقوق را می‌دهند و می‌گویند شنبه پرداخت می‌شود اما ازفروردین واردبیهشت96  تاکنون شنبه‌های بسیاری گذشته است و هنوز خبری از حقوق نیست.

کارگر نیروگاه ادامه داد،  حقوق سال 95 را کامل نگرفته‌ایم اگر اعتراضی هم صورت می‌گیرد جا به جایی انجام می‌شود و یا برای شخص معترض عدم نیاز به کار و اخراج نوشته می‌شود.

یکی دیگر از کارگران نصب نیرو شیروان به هشت ماه حقوق معوق خود اشاره و عنوان کرد: علاوه بر حقوق هنوز عیدی و سنوات را دریافت نکرده‌ایم و نزدیک به یک سال است که هزینه بیمه ما واریز نشده است.

کارگر نصب نیرو گفت: توان پرداخت مخارج زندگی را ندارم تا جایی که کنتور گازم را جمع کردند و بدون گاز زندگیمان مختل شده است روزه‌دار بودیم  ولی گازی برای پخت و پز نداریم.

وی اظهارداشت: کسی دیگر به ما قرض نمی‌دهد دیگر نان خالی هم نداریم، موتورم را برای مخارج زندگی فروختم ولی الان دیگر هیچ پولی برای تامین نیازهای اولیه خانواده‌ام ندارم.

آشنایی با شرکت ها وپیمانکارانی که حقوق کارگران نیروگاه شیروان را پرداخت نمی کنند:

پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان در کیلومتر ۹ جاده شیروان به مشهد واقع شده است.

کارفرمای این پروژه سازمان توسعه برق ایران، مشاور کارفرما شرکت مهندسین مشاور قدس نیرو و ناظر کارگاهی شرکت مشانیر است.

– پیمانکاران اصلی این پروژه، شرکت توسعه یک و دو مپنا هستند.

شکل‌گیری گروه مپنا، با تأسیس «شرکت مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران» یا به اختصار «مپنا» در ۲۲ مرداد ماه سال ۱۳۷۲ خورشیدی و توسط وزارت نیروی جمهوری اسلامی ایران آغاز می‌شود.

مپنا، یک بنگاه اقتصادی ایرانی است که به همراه ۴۱ شرکت زیرمجموعه خود، تحت عنوان “شرکت گروه مپنا” در زمینه توسعه و ساخت نیروگاه‌های حرارتی، همچنین اجرای پروژه‌هاى نفت و گاز و حمل و نقل ریلى، به صورت پیمانکار اجرایی کلید در دست (EPC) و سرمایه‌گذاری خصوصی (IPP) فعالیت می‌کند.

شرکت نصب نیرو از شرکت‌های برجسته‌ی گروه مپنا به عنوان یکی از بزرگترین پیمانکاران صنعتی در حوزه انرژی شناخته می‌شود. این شرکت بیش از ۱۹۰ پروژه را در زمینه‌های نیروگاهی و صنعتی در داخل و خارج کشور به انجام رسانده است.

نیروهای خرید خدمات آموزشی میانه ماهیانه50هزارتومان دستشان را می گیرد

یکی از این معلمان بخش خصوصی می‌گوید: با ما ۵۰۰ هزار قرارداد می‌بندند که مجبوریم از همین قرارداد حق بیمه ۱۵ روز را پرداخت کنیم؛ یعنی ۱۵۰ هزار تومان می‌پردازیم؛ می‌گویند اگر می‌خواهید بیمه یک ماهه واریز کنیم، باید ۱۵۰ هزار تومان دیگر به ما بدهید تا بیمه کامل واریز شود؛ یعنی برایمان ماهی دویست هزار تومان باقی می‌ماند؛ ما مجبوریم برای رفت و آمد به مدارس حداقل ۱۵۰ هزار هم پول سرویس بدهیم؛ با کمال تعجب و ناراحتی باید گفت؛ در نهایت  برایمان فقط ۵۰هزار تومان باقی می‌ماند.

براساس گزارش رسانه ای شده بتاریخ نهم آبان،جمعی از نیروهای خرید خدمات آموزشی میانه می‌گویند در حالی که دستمزدمان از حداقل مصوب نیز کمتر است، از حق بیمه و سایر خدمات رفاهی محرومیم.

این نیروها که از سه سال پیش مشغول به کارند، می‌گویند: در دورترین و صعب العبورترین روستاها مشغول خدمت هستیم؛ ولی با این وجود  وضعیت قراردادی که ما می‌بندیم، به شدت نامناسب است.

یکی از این معلمان بخش خصوصی می‌گوید: با ما ۵۰۰ هزار قرارداد می‌بندند که مجبوریم از همین قرارداد حق بیمه ۱۵ روز را پرداخت کنیم؛ یعنی ۱۵۰ هزار تومان می‌پردازیم؛ می‌گویند اگر می‌خواهید بیمه یک ماهه واریز کنیم، باید ۱۵۰ هزار تومان دیگر به ما بدهید تا بیمه کامل واریز شود؛ یعنی برایمان ماهی دویست هزار تومان باقی می‌ماند؛ ما مجبوریم برای رفت و آمد به مدارس حداقل ۱۵۰ هزار هم پول سرویس بدهیم؛ با کمال تعجب و ناراحتی باید گفت؛ در نهایت  برایمان فقط ۵۰هزار تومان باقی می‌ماند.

این معلم به مساله دیگری اشاره می‌کند و می‌گوید: دو سال است پول نفت مدرسه را نیز از جیب خودمان پرداخت می‌کنیم ؛ به ما می‌گویند موقع تسویه حساب پولش را می‌دهیم ؛ این در حالیست که  حقوقمان را بعد از یک سال می پردازند.

وی با بیان این که صدای نیروهای خرید خدمات آموزشی به جایی نمی‌رسد؛ می‌گوید: در استخدام چند ماه قبل هم که نیروهای پیش دبستانی، حق التدریس و استخدام شدند، نامی از این نیروهای خرید خدمات آموزشی نبود. با این وضعیت ما نیروهای خرید خدمات آموزشی بلاتکلیف و سرگردان مانده‌ایم و هیچ مرجعی پاسخگوی ما نیست.

بیکاری150کارگردرپی تعطیلی کشتارگاه صنعتی دام شمال فارس در شهرستان اقلید

حدود دو ماه است که تنها کشتارگاه دام صنعتی شمال فارس در شهرستان اقلید تعطیل و ۱۵۰کارگر آن بیکار شده اند.

این مجتمع کشتارگاهی حدود ۱۷ سال به صورت دولتی اداره می‌شد و تنها چند ماهی ست که به بخش خصوصی واگذار شده است.

براساس گزارشی که نهم آبان رسانه ای شد،یکی از کارگران باسابقه  این کشتارگاه می‌گوید: حق و حقوقش پرداخت نشده و مدیران مجتمع گفته اند دیگر نیازی به کارگر ندارند .

حالا کارگران این  مجتمع ظهر ها ، دست‌خالی به خانه‌برمی گردند و از شغلی که قرار بود ، چرخ زندگی‌شان را بچرخاند ناامید شده اند .

عدم پرداخت6ماه حقوق کارگران اداره کل ورزش استان همدان

شش ماه حقوق کارگران شرکتی اداره کل ورزش استان همدان پرداخت نشد است.

به گزارش یک منبع خبری محلی،این کارگران مجبورند صبح علی‌الطلوع از خانه بیرون بروند و پاسی از شب به خانه برگردند تا بقال محله و صاحب خانه برای دریافت طلب او را نبینند.

تجمع اعتراضی دانشجویان واحد تیبای دانشگاه علمی کاربردی نسبت به انحلال مقابل وزارت علوم

ظهر امروز9آبان، جمعی از دانشجویان واحد تیبای دانشگاه علمی کاربردی با تجمع مقابل وزارت علوم اعتراضشان را نسبت به حکم انحلال این مرکزبنمایش گذاشتند.

براساس گزارش منتشره،یکی از شرکت کنندگان در این تجمع اعتراضی که خواست نامش فاش نشود، با انتقاد از انحلال این واحد دانشگاهی اظهار کرد: در حالی که بیش از یک ماه از آغاز سال تحصیلی جدید گذشته، دانشگاه علمی کاربردی بدون اطلاع قبلی حکم انحلال واحد «تیبا»ی این دانشگاه را صادر کرده و به همه دانشجویان واحد اعلام شده که برای ادامه تحصیل به دانشگاه علمی کاربردی واحد «مو» منتقل شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: مرکز علمی کاربردی «تیبا» اولین مرکز آموزشی در رشته مراقبت زیبایی در کشور  است که با حمایت ها و تلاش های رییس هیات موسس تعاونی این واحد، اولین دوره دانشجویان را در مهر ۹۲ دوره  کاردانی و کارشناسی جذب کرد. اما به دلیل تبعیض های اعمال شده از سوی دانشگاه علمی کاربردی اجازه برگزاری دوره پودمانی این واحد که با تایید و امضای وزارت علوم راه اندازی شده بود، داده نشد.

این معترض به دانشگاه علمی کاربردی به دلایل انحلال این واحد اشاره کرد و گفت: متاسفانه دانشگاه علمی کاربردی به دلایل غیر منطقی نظیر عدم وجود نمازخانه آقایان،  نبودن کیفیت آموزش، عدم مهارت اساتید و نداشتن کد مدرسی …… این واحد را منحل کرده و کد مدرسی اساتید را غیرفعال کرده ا ست.

وی اظهار کرد: به دلیل خاص بودن رشته زیبایی ما به اساتید مهارت محورنیاز داشتیم و هیچ استاد ID دار در این زمینه وجود ندارد ما مجبور شدیم  از ID اساتید دیگر استفاده کردیم حتی برای دریافت آی دی برای اساتید پرونده آنها از سال 92 به دانشگاه علمی کاربردی ارسال شد و آنها هیچ پاسخی ندادند.

نماینده دانشجویان معترض خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد ۱۵۰ دانشجوی در رشته های آرایش، پیرایش و پوست ومو در مقطع کاردانی مشغول به تحصیل هستند و حدود سه ترم است که هیچ دانشجوی جدیدی جذب نکردیم.

وی در پایان گفت: در حالی حکم انحلال این مرکز را دریافت کرده ایم که رییس دانشگاه علمی کاربردی همواره اعلام داشتند هیچ مرکزی منحل نمی شود بلکه ظرفیت مراکز صفر خواهد شد.

ادامه اطلاع رسانی قطره چکانی درباره کارگران قربانی حادثه آتش سوزی در دستگاه ٩٥ شرکت ملی حفاری ایران در منطقه رگ سفید

امروز سه شنبه نهم آبان،تعداد کارگران مصدوم حادثه آتش سوزی در دستگاه ٩٥ شرکت ملی حفاری ایران در منطقه رگ سفید،راچهارنفر اعلام کردند.

 برپایه گزارش منتشره،حسن نسیمی مسئول روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان با اشاره به مرگ  دوکارگرای که در حادثه روز یکشنبه جان باختند ، افزود: متاسفانه در این حادثه تعداد ۴ کارگر دیگر دچار سوختگی وجراحت شده اند.

مصدومیت شدید یک کار گر راهسازی بدنبال سقوط کانکس در ماسوله

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: دو نفر از کارگران راهسازی مسیر ماسوله به ماجلان که در داخل کانکس نگهبانی در حال استراحت بودند، به دلیل وزش باد همراه کانکس به داخل دره سقوط کردند.

مهدی ولی پور روز سه شنبه اظهار داشت: یکی از کارگران که وضعیت بهتری نسبت به مصدوم دیگر داشت خود را به جاده رسانده و پس از چند ساعت توسط یکی از خودروهای عبوری خود را به منطقه مسکونی رسانده و درخواست کمک می کند.

وی خاطر نشان کرد: نجاتگران هلال احمر توسط تیم اورژانس 115 مستقر در ماسوله پس از اطلاع از حادثه، برای امدادرسانی عازم محل شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان بیان داشت: امدادگران هلال احمر برای امدادرسانی کارگر دیگر که به شدت دچار شکستگی و خونریزی شده بود، اقدام کردند.

مرگ دلخراش یک  کارگر در محفظه آسانسور کارگاه ساختمانی مشهد

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری مشهد از مرگ یک کارگر در محفظه آسانسور کارگاه ساختمانی مشهد خبر داد.

آتشپاد حسن جعفری صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد: کارگر جوانی که در یک کارگاه ساختمانی مشغول فعالیت در محفظه آسانسور  بود دچارحادثه شد و جانش را از دست داد.

وی با بیان اینکه محل حادثه یک ساختمان در حال احداث ۱۰طبقه در محدوده سرافرازان بود گفت: پس از حضور آتش‌نشانان در محل مشاهده شد کارگر ۳۲ ساله حین کار ساختمانی در بالای کابین ، به دلیل حرکت ناگهانی و نامشخص آسانسور بین سقف طبقه دهم و کابینه آسانسور گیر کرده است.

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد بیان کرد: آتش‌نشانان با استفاده از تجهیزات مخصوص این کارگر را خارج کرده و به عوامل اورژانس مستقر در محل حادثه تحویل دادند که آنها مرگ وی را به دلیل شدت بالای آسیب‌دیدگی تایید کردند.

مرگ سنگ‌ کارِ دربیمارستان کوثر سنندج دوروز پس از سقوط از داربست

روزسه شنبه نهم آبان،یک سنگ‌کارِ سنندجی دو روز پس از سقوط از داربست، در بیمارستان کوثر سنندج فوت کرد.

براساس گزارش منتشره،امروز (نهم آبان)  رضا مرادی، استادِ سنگ‌کارِ سنندجی در بیمارستان کوثر سنندج فوت کرد.

مرادی، اهل روستای «باخله» از توابع سنندج، دو روز پیش حین کار  دچار حادثه شد؛ او از داربست طبقه دومِ یک ساختمانِ در حال ساخت سقوط کرد؛  پس از بروز حادثه، ماموران اورژانس او را به بیمارستانِ کوثرِ سنندج منتقل کردند.

این کارگر باسابقه، روزهای گذشته را در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری بود؛ اما متاسفانه صبح امروز فوت کرد.

پزشکان، آسیب شدید به جمجمه را علت مرگ عنوان کرده‌اند.

رضا مرادی،  حدودا 45 ساله بود ؛ او دو فرزند داشت که هم اکنون بدون سرپرست مانده‌اند.

نهم آبان ماه1396

akhbarkargari2468@gmail.com

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

این وب‌گاه برای کاهشِ هرزنامه‌ها از Akismet استفاده می‌کند. در موردِ نحوهٔ پردازشِ داده‌هایِ دیدگاهتان بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 31 اکتبر 2017 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , , , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: