اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

اخبار و گزارشات کارگری 20 شهریور 1396 بثینه دختر 5 ساله یمن نه می بخشیم و نه فراموش می کنیم!: دوپوستر اعتراضی از برهان عظیمی

اخبار و گزارشات کارگری 20 شهریور 1396

یک ماه از اعتصاب غذای رضاشهابی گذشت

این فعال کارگری زندانی را آزاد کنید

– فراخوان بازنشستگان برای تجمع روز ۲۵ شهریور
– ادامه تجمع کارگزاران مخابرات روستایی سراسر کشور مقابل ساختمان مرکزی شرکت مخابرات برای دومین روزمتوالی
– تجمع اعتراضی کارگران سازمان آب و فاضلاب استان کرمانشاه مقابل استانداری
– اعتصاب وتجمع کارگران شهر کاج دراعتراض به بروزنشدن حقوق وعدم پرداخت7ماهه اش مقابل فرمانداری اردل
– تجمع اعتراضی کارگران فضای سبزشهرداری آبادان نسبت به عدم 4ماه حقوق مقابل ساختمان سازمان پارک ها و فضای سبز
تهدید به اخراج از کارکارگران معترض
– یادداشتی از کارگر سابق یک و یک برای رضا شهابی و سندیکای واحد
– عدم پرداخت 9ماه کارانه پرستاران شرکتی همدان
– کارگر پارس خودرو برای رسیدن به سرویس شرکت جانش را گذاشت
– افزايش 100 درصدي مرگ های حوادث كاردراستان مازندران طی سال جاری
– ناپدید شدن یک کارگر حفاری چاه نفت در مسجد سلیمان
– مرگ یک کارگر ساختمانی دراراک بدنبال سقوط از ارتفاع
– مرگ سیم بان اداره برق جاسک براثر برق گرفتگی
 جان باختن2کارگر مقنی درحادثه ریزش قنات در روستای ساق زاوه

فراخوان بازنشستگان برای تجمع روز ۲۵ شهریور

تکریم ظاهری را تحریم میکنیم

زمان: روز شنبه ۲۵ شهریور- ساعت ۹ الی ۱۲

مکان: تالار وحدت (رودکی ) خیابان حافظ خیابان استاد شهریار

دوستان و همراهان عزیز

پیشکسوتان پیشرو

تا زمانی که معترفین به مغفول ماندن حقوق ما در راه جبران کوتاهی های خویش قدم مثبتی برنداشته اند تکریم بازنشسته معنایی ندارد .

تا زمانی که پیشکسوت از نظر اقتصادی تامین نباشد تکریم ظاهری معنایی ندارد.

 ما پیشکسوتان ضمن تحریم این تکریم های ظاهری همراه و همصدا در سراسر کشور ندای حق طلبی سر داده و اجرای قانون را ازمسئولین مطالبه خواهیم کرد.

درادامه مسیر مطالبه گری تجمعی باشکوه خواهیم داشت .

تجمعی که در آن تکریم واقعی پیشکسوتان کشوری را یادآور می‌شویم .

منتظر حضور پر شور شما جوانان قدیم و پیشکسوتان امروز هستیم .

مقدمتان گل باران

وعده دیدار:

 روز شنبه ۲۵ شهریور

ساعت ۹ الی ۱۲

تالار وحدت

(رودکی ) خ حافظ خ استاد شهریار

حضور شهرستانی های عزیز مانند همیشه مایه امتنان و افتخار خواهد بود

ادامه تجمع کارگزاران مخابرات روستایی سراسر کشور مقابل ساختمان مرکزی شرکت مخابرات برای دومین روزمتوالی

امروزدوشنبه20شهریوربرای دومین روزمتوالی، کارگزاران مخابرات روستایی سراسر کشوردراعتراض به عدم انعقاد قرارداد دائم و اجرانشدن کامل طرح طبقه‌بندی مشاغل مقابل ساختمان مرکزی شرکت مخابرات،ادامه دادند.

براساس گزارشات منتشره،این کارگران که از استان‌های مختلف به تهران آمده اند، برای دومین روز مقابل شرکت مخابرات ایران جمع شدند.

یکی ازکارگران معترض حاضر مقابل ساختمان مرکزی شرکت مخابرات گفت: عقد قرارداد دائم و اجرای دقیق طرح طبقه بندی خواسته‌هایی است که کارگزاران مخابرات روستایی مدتهاست از طرق مختلف مطالبه می‌کنند.

بنا به همین گزارشات،روز گذشته پس از خاتمه تجمع، نمایندگان کارگزاران با مسئولان شرکت مخابرات جلسه‌ای برگزار کردند که ظاهرا این جلسه به نتیجه مطلوب نرسیده است.

کارگران تجمع کننده گفتند: از نتیجه جلسه راضی نیستیم و نتوانستیم در مورد شرایط قرارداد و اجرای طرح طبقه‌بندی با مخابرات به توافق برسیم.

درهمین رابطه:

تجمع اعتراضی کارگزاران مخابرات روستایی کشورنسبت به عدم انعقاد قرارداد دائم و اجرانشدن کامل طرح طبقه‌بندی مشاغل مقابل شرکت مخابرات ایران

امروزیکشنبه19شهریور،بیش ازپانصد کارگزارمخابرات روستایی از استانهای مختلف به تهران آمدند و دراعتراض به عدم انعقاد قرارداد دائم و اجرانشدن کامل طرح طبقه‌بندی مشاغل مقابل ساختمان مرکزی شرکت مخابرات ایران تجمع کردند.

براساس گزارشات منتشره،تجمع‌کنندگان که از شهرها و استانهای مختلف به پایتخت آمده‌اند، می‌گویند: ما خواستار انعقاد قرارداد دائم و اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل براساس مصوبات وزارت کار هستیم.

یکی از تجمع‌کنندگان که از استان گیلان به تهران آمده، می‌گوید: بارها از راه‌های مختلف مطالباتمان را پیگیری کرده‌ایم اما تاکنون پاسخی نگرفته‌ایم؛ به همین دلیل است که رنجِ سفر به پایتخت را به جان خریدیم تا در کنار همکارانمان به اوضاع اعتراض کنیم.

قابل یادآوری است که حدود4هزار کارگزار در روستاهای کشور در دفاتر مخابراتی مشغول بکارهستند.

تجمع اعتراضی کارگران سازمان آب و فاضلاب استان کرمانشاه مقابل استانداری

در هفته گذشته، کارگران سازمان آب و فاضلاب استان کرمانشاه دراعتراض به نداشتن امنیت شغلی،سطح پایین حقوق وعدم پرداخت بموقع مطالباتشان مقابل استانداری تجمع کردند.

براساس گزارشی که امروز20شهریور رسانه ای شد، کارگران سازمان آب و فاضلاب استان کرمانشاه درخلال هفته گذشته دراعتراض به خطر اخراج از کار، سطح پایین حقوق وپرداخت نشدن ماه ها حقوشان،دست به تجمع مقابل استانداری کرمانشاه زدند.

خبراین تجمع که با دخالت نیروی انتظامی وبازداشت2نفر از کارگران معترض پخش شده بود،تکذیبیه نیروی انتظامی مبنی بربازداشت را بدنبال داشت.

بنابه همین گزارش،بدنبال تجمع اعتراضی کارگران سازمان آب و فاضلاب استان کرمانشاه ، مبلغ دو میلیارد و ششصد میلیون ریال از طرف سازمان آب و فاضلاب استان به حساب پیمانکاران برای پرداخت حقوق معوقه این کارگران واریز شد.

اعتصاب وتجمع کارگران شهر کاج دراعتراض به بروزنشدن حقوق وعدم پرداخت7ماهه اش مقابل فرمانداری اردل

روزگذشته(19شهریور)،کارگران شهرداری کاج از توابع شهرستان اردل در استان چهارمحال و بختیاری، دراعتراض به بروزنشدن حقوق وعدم پرداخت7ماهه اش دست ازکارکشیده ومقابل فرمانداری اردل تجمع کردند.

 به گزارش یک منبع خبری محلی،يکي از اين کارگران تجمع کننده گفت: بيش از ۷ ماه است که به ما حقوق نداده اند و همچنين بر اساس قانون کار افزايش حقوق نداشتيم.

وي با بيان اينکه همه ما با مشکلات مالي روبرو هستيم و هيچیک از مسئولان وضعيت ما را درک نمي کنند، گفت: نه پيمانکار، نه مسئولان شهرداري و نه اعضاي شوراي شهر کاج سرشان براي اين کارگران درد نمي کند، آنها فقط به فکر جيب خودشان هستند.

يکي ديگر ازاین کارگران معترض بيان داشت: آيا آقاي شهردار کاج يا ديگر مسئولين شهرستاني خودشان مي توانند يک ماه بدون حقوق زندگي کند، کارگراني که تنها محل درآمدشان از اين راه است، سزاوار نيست که حقوقشان پرداخت نشود.

وي ادامه داد: اين کارگران همه سرپرست خانواده و داراي زن و فرزند هستند و درآمدي جزء اين راه ندارند و بدون شک نياز به درمان دارند و اين اجحاف و ظلمي است که در حق آنها مي شود.

تجمع اعتراضی کارگران فضای سبزشهرداری آبادان نسبت به عدم 4ماه حقوق مقابل ساختمان سازمان پارک ها و فضای سبز

تهدید به اخراج از کارکارگران معترض

امروزدوشنبه20شهریور،جمعی از کارگران فضای سبزشهرداری آبادان دراعتراض به عدم پرداخت4ماه حقوق مقابل ساختمان سازمان پارک ها و فضای سبز این شهرتجمع کردند.

کارگران معترض در گفت و گو با خبرنگاران اظهارکردند: در بخش فضای سبز شهرداری آبادان کار می کنیم و چهار ماه است که حقوق و مزایای ما پرداخت نشده است.

آنها افزودند: از مسئولان شهرداری آبادان و شورای اسلامی شهر تقاضای رسیدگی به مشکل پرداخت نشدن حقوق خود را داریم.

یکی از این کارگران نیزگفت:مدت چهار ماه است که حقوق و مزایای کارگران فضای سبز پرداخت نشده و تاکنون چندین نوبت از مسئولان امر خواستار رسیدگی به مشکل پرداخت حقوق شدیم ولی کسی به فکر ما نیست.

وی که خواست نامش ذکر نشود افزود:کارگران در صورت اعتراض نیز تهدید به اخراج می شوند.

یادداشتی از کارگر سابق یک و یک برای رضا شهابی و سندیکای واحد

با اینکه قرار بود مثل هر روز سر ساعت سر کارم بروم اما امروز به دنبال اخباری که از سندیکای شرکت واحد تهران که یکی از اعضای باسابقه و فعالش توی زندان در اعتصاب غذاست بدستم رسید، با خودم گفتم تا چیزی راجع به ایشان و سندیکای با ارزششان ننویسم به خودم این اجازه را نخواهم داد که سر کارم بروم چه اینکه خوب می دانم سرنوشت کار من و سایر کارگران در گرو سرنوشت رضا و همکارانش در سندیکای شرکت واحد است پس دیر یا زود خبر فاجعه به گوش ماهم خواهد رسید اگر غافل باشیم چه به قول برتولت برشت«آنکه هنوز می خندد خبر فاجعه بار نشنیده است«.

درست نه سالم بود که برای اولین بار توی کارخانه ی یک و یک مشغول کار شدم، این فرصتی بود که سه ماه تعطیل مدارس در تابستان در اختیار کودکی می گذاشت تا فرصت کار پیدا کند. آن روزها نه من که سن و سال کمی داشتم و نه پدرم که خود از دوازده سالگی به طور دائم استخدام شده بود درکی از ممنوعیت کار کودک نداشتیم و او یعنی پدرم به این فرصت به چشم کمکی کوچک به معیشت خانواده نگاه می کرد و من که آرزویم بود سر از محل کار پدرم در بیاورم(یک ویک شرکت تولید مواد غذایی است) آن برایم نوعی کنجکاوی کودکانه بود. البته تناقضی هم در این بین بود و آن اینکه آن سال ها شرکت که دولتی هم بود دانش آموزان ممتاز کارکنانش را به جشنی با شکوه دعوت می کرد و علاوه بر پذیرایی مفصل در آن روز  مبلغ پنج هزار تومان هم به حساب بانکی دانش آموزان به عنوان جایزه واریز می کرد اما این اجازه را به آنها نمی دادند تا در طی گردشی علمی کنجکاوی های کودکانه شان ارضا شود و دیگر به این خاطر تن به کار ندهند.(چه بسا سودشان در این بوده است). اما متاسفانه این روزهای خوب رفته رفته طی سالیان تاریخشان به سر آمد و احتمالا با جابه جایی یک مدیر عامل که من درست یادم نیست این سنت هرساله به فراموشی سپرده شد. با این حال همچنان کودکان در کارخانه به کار گرفته می شدند.

اما اوضاع آنچنان بد نبود تا وقتیکه سیاست های اصل ۴۴ ابلاغ شده و پیرو آن شرکت یک و یک به بخش خصوصی واگذار شد و نوبت به تعدیل نیرو و بازنشستگی های اجباری رسید. اگرچه از طرف دیگر ممنوع شدن کار کودکان راه را بر اغنای کنجکاوی کودکانی بست که شاید احساس مرا در سن نه سالگی داشتند.

امروز یک و یک همچنان خصوصی است، کارکنانش به حدقل رسیده است، کارفرما علارغم اعتراضات وسیع کارکنان سهم بیمه چند سال پیاپی نیروهای دائم موقت را به حساب نریخته و دستمزدشان با پنج یا شش ماه عقب افتادگی پرداخت می شود و فشار کار به حداکثر رسیده است با این وجود اگر نبود اعتراضات و مقاومت کارکنان چه بسا وضع از این هم وخیم تر می شد و آن نجواهای شایعه گونه انتقال کارخانه به جای دیگر رنگ واقعیت می گرفت و امروز این منطقه ی خشکسالی زده ی سرتاسر گرفتار بیکاری همین روزنه ی امید به جا مانده از پس سالیان را که در آغاز نام و شهرتش را از منطقه ی دشت مرغاب گرفته و بعدها به یک و یک معروف شده را نداشت.

برگردیم به سندیکای شرکت واحد، همکاران و هم سرنوشتان رانندگان زحمتکش آنچه امروز مثل روزنه ی امیدی برای مردم این منطقه باقی مانده از صدقه ی سر شورای اسلامی کار نبوده و نیست بلکه بخاطر مقاومت کارکنان و اتخاذ رویه اتحاد و همدلی با مردم و برپایی اعتراضات بوده است، آنها حتی سندیکا هم نداشتند و صرفا هماهنگی ها را خودجوش به وجود می آوردند، پس قدر سندیکایتان را بدانید و تحت هیچ شرایطی عقب ننشینید و نگذارید جان فشانی های دلسوزانی چون رضا شهابی و سایر اعضا به هدر رود.

همانطور که همکاران شما به زیرکی در یافته اند تلاش آن دسته ی کوچک خود فروخته و روسای سرسپرده شان که سنگ شورای اسلامی کار تحمیلی و فرمایشی را به سینه می زنند و برای تشکیل آن حتی حاضرند به تهدید و زور متوسل شوند، تلاشی جهت پایمال کردن حق و حقوق شماهاست و برای نفع کارفرما. پس با اتحاد و همدلی و مقاومت که رمز پیروزی در چنین برهه های حساسی است این تعدی گری را پس زده و خنثی کنید و این را بدانید که از آنجا که استمرار مبارزه ی طبقه کارگر و زحمتکش در گرو اتحادشان است، قطعا نه تنها کارگران آگاه یک و یک بلکه در هر شرکت و کارخانه و کارگاهی که آگاهی کارگری بدانجا راه پیدا کرده باشد در هر گوشه ی دنیا به شما و جان فشانی هایتان افتخار خواهند کرد و از آنجا که حبس ظالمانه ی رضا شهابی قطعا بی ارتباط با انتخابات فرمایشی و تحمیلی پیش رو نیست بیایید یکصدا بگوییم:

نه به شورای فرمایشی و تحمیلی

رضا شهابی را آزاد کنید!

از طرف کارگر سابق یک و یک

برگرفته از کانال تلگرام سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه

عدم پرداخت 9ماه کارانه پرستاران شرکتی همدان

9ماه کارانه پرستاران شرکتی همدان پرداخت نشده است.

براساس گزارشاتی که امروز رسانه ای شد،وضعیت کاری پرستاران بسیار اسف‌بار است و آنها حدودا9 ماه پیش کارانه و آن هم 50 درصدش پرداخت شده است.

کارگر پارس خودرو برای رسیدن به سرویس شرکت جانش را گذاشت

اتحادیه آزاد کارگران ایران : صبح روز شنبه 18 شهریور 96 محمد رضا واحدی از کارگران شرکت پارس خودرو در شهرک اندیشه در حال حركت به سمت سرويس  با يك خودرو ی نيسان تصادف و فوت كرد

طبق اخبار ارسالی به اتحادیه آزاد کارگران ایران ، محمد رضا واحدی جوان 36 ساله با بیش از 12 سال سابقه کار در قسمت نگهبانی شرکت پارس خودرو بر اثر منفعت طلبی آنان جانش را از دست داد

طبق گزارشات ارسال شده ،شرکت پارس خودرو به خاطر كاهش هزينه در روزهاي تعطيل سرويس های ایاب و ذهاب را به ميادين شهرها كاهش مي دهد .

 در حالي كه پرسنل نگهبانی تعطيلي ندارند و بايد سرويس كامل داشته باشند .

محمد رضا واحدی  نیز صبح روز شنبه برای رسیدن به محل سرویس در روز تعطیل در اثر تصادف جانش را گذاشت تا سودجویان ،سود بیشتری ببرند

اتحادیه آزاد کارگران ایران ضمن ابرازهمدردی و عرض تسلیت به خانواده ی محترم محمد رضا واحدی و همکارانش ، برخورداری از سرویس ایاب و ذهاب ایمن و کامل را بدیهی ترین حقوق اولیه کارگران میداند

20 شهریور 96

افزايش 100 درصدي مرگ های حوادث كاردراستان مازندران طی سال جاری

مرگ و مير ناشي از حوادث كار در چهار ماهه امسال دراستان مازندران نسبت به مدت مشابه سال قبل 100 درصد افزايش يافت و از 17نفر در چهار ماهه سال گذشته به 34 نفر در سال جاري رسيده است.

به گزارش20شهریور روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان مازندران ،دکتر عباسی با بیان اینکه از این تعداد 30 نفر متاهل و ما بقی مجرد هستند افزود : در چهار ماهه سال جاري 33 مرد بر اثر حوادث كار در استان جان باخته‌اند.

وی تصریح کرد : بر اساس آمارهاي موجود سقوط از بلندي با 17 مورد فوتي رتبه اول مرگ‌هاي ناشي از حوادث كار را به خود اختصاص مي دهد، همچنين برق گرفتگی و اصابت جسم سخت هر کدام با 7 فوتي و سایر با 3 در رتبه هاي بعدي مرگ بر اثر حوادث كار قرار دارند.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران افزود :در چهار ماهه امسال بيشترين مرگ‌هاي ناشي از حوادث كار با 11 مورد در خرداد ماه و كمترين آن با 6 مورد در تیر ماه ثبت شده‌ است .

این مقام اجرایی استان تصریح کرد : طي اين مدت شهرستان‌هاي بابل با 7 فوتي ، آمل و ساری هر کدام با 3 فوتي بيشترين موارد مرگ بر اثر حوادث کار را داشتند که در مقابل آن شهرستان‌هاي رامسر ، فریدونکنار و نور گزارشی از مرگ بر اثر حادثه کار گزارش نشده است.

عضو شورای قضایی استان با اشاره به اینکه تعداد 31 نفر از فوت شدگان ایرانی و ما بقی دارای ملیت غیر ایرانی هستند گفت :سنین 31 تا 40 سال با 14 مورد بیشترین و سنین کمتر از 20 سال با 1 مورد کمترین موارد را به خود اختصاص دادند.

رشد 7 درصدی مصدومین حوادث کار

مدیر کل پزشکی قانونی استان در خصوص مصدومین چهار ماهه حوادث کار گفت : تعداد 287 (274 نفر مرد و 13 نفر زن) نفر در این چهار ماهه به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 7 درصد افزایش داشت.

ناپدید شدن یک کارگر حفاری چاه نفت در مسجد سلیمان

یک کارگر حفاری چاه نفت در مسجد سلیمان از ظهر شنبه هفته جاری در کوهستان های مسجد سلیمان  مفقود شده است.

درهمین رابطه صادق سلامت معاون امداد و نجات هلال احمرگفت: این کارگر 45 ساله تبعه چین به نام ‹چنگ چانگ چون› پس از تمام شدن کار خود تصمیم گرفت بدون همراهی با سایر همکاران خود و پیاده از محل کار به سمت استراحتگاه خود حرکت کند که در آخرین تماس تلفنی که شنبه ساعت یک ظهر با همکار خود داشت اعلام کرد که در کوهستان مسیر خود را گم کرده است.

وی گفت: از شامگاه شنبه جست وجو برای یافتن این کارگر در کوهستان های مسجد سلیمان آغاز شده و یک بالگرد و سگ های زنده یاب به محل اعزام شده اند اما هنوز این کارگر حفاری چاه نفت پیدا نشده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان از تداوم جست و جو برای یافتن کارگر گمشده در منطقه تل بزان شهرستان مسجدسلیمان به صورت هوایی و زمینی خبر داد.

سلامت، بابیان اینکه چانگ چون در یک کمپانی چینی پیمانکار دکل های حفاری در مسجد سلیمان مشغول کار است، افزود: با توجه به گستردگی و وسعت منطقه و کوهستان های سخت گذر، از بالگرد و سگ زنده یاب برای یافتن این فرد استفاده می شود که هنوز پیدا نشده است.

مرگ یک کارگر ساختمانی دراراک بدنبال سقوط از ارتفاع

روزگذشته(19شهریور)،یک کارگر ساختمانی52ساله هنگام کار در اراک با سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داد.

حدود ساعت ۱۴ و ۴۳ دقیقه روز گذشته در پی اعلام مرکز فوریت سامانه ۱۱۰ مبنی بر سقوط کارگری از ساختمان در حال ساخت در شهرستان اراک عوامل انتظامی و امدادی جهت بررسی موضوع در محل حاضر شدند.

با بررسی به عمل آمده مشخص شد کارگری52ساله در هنگام کار در ساختمان در حال ساخت بدنبال سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داده است.

مرگ سیم بان اداره برق جاسک براثر برق گرفتگی

امروز20شهریور،سیم بان تعمیرات اداره برق جاسک چهار روز پس از برق گرفتگی حین کاردربیمارستان،جانش را ازدست داد.

رئیس اداره برق شهرستان جاسک گفت: چهار روز پیش ابراهیم نوتراش سیمبان ۴۰ ساله بخش تعمیرات بخش لیردف در روستای سدیچ به علت شوک الکتریکی و سقوط از تیرق برق دچار حادثه شد که پس ازانتقال به بیمارستان محمدی بندرعباس، امروز صبح فوت شد.

محمود انصاری افزود: علت مرگ سقوط از تیربرق و جراحات شدید بوده است.

جان باختن2کارگر مقنی درحادثه ریزش قنات در روستای ساق زاوه

صبح روزگذشته(19شهریور)،2کارگرمقنی درحادثه ریزش قنات در روستای ساق زاوه جان باختند.

 به گزارش یک منبع خبری محلی،مدیر مرکز حوادث و فوریتهای پزشکی تربت حیدریه از مرگ 2مقنی بر اثر ریزش قنات در روستای ساق زاوه خبر داد.

جواد امیری افزود: صبح روز19شهریور، ساعت 40/9طی تماس تلفنی با مرکز ارتباطات 115 بلافاصله آمبولانس چخماق و همچنین با هماهنگی بعمل آمده،نیروهای امدادی(هلال احمر و آتش نشانی) به محل اعزام شدند.

 وی گفت: در مرحله نخست عملیات امدادی چند ساعته تاکنون یکی از افراد خارج شده که متاسفانه فوت کرده و عملیات امداد وجستجو برای فرد دوم همچنان در حال انجام است.

وی به افزایش آمار ریزش قنات و آوار در ماه های اخیر که ناشی از عملکرد مقنی های با ایمنی پایین و غیر اصولی انجام می شود، هشدار داد.

 بیستم شهریورماه1396

akhbarkargari2468@gmail.com

***

بثینه دختر 5 ساله یمن

نه می بخشیم و نه فراموش می کنیم!

Inline image 1

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

اطلاعات

این ویودی در 11 سپتامبر 2017 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , , , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: