اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

اگر سلاح اتمی بد است برای همه بد است…: خبرگزاری بین‌المللی کمونیستی/تارنگاشت عدالت، ضرورت حمایت از کره شمالی: ناصر محمدی/تحلیل ایران، و رهبر کره شمالی پرچم سفید را بالا نخواهد برد: دولت بهار

این روشن است که ایالات متحده آمریکا چگونه به کشورهایی که به آن‌ها «ناسزا می‌گوید» حمله می‌کند. این بدین معنی است که اگر جمهوری دمکراتیک خلق کره می‌گوید مورد تهدید قرار دارد، واقعیت را می‌گوید. عراق را ببینید، افغانستان را ببینید، گرانادا را ببینید، پاناما را ببینید…خجالت آخرین چیزی است که ما باید از این‌ها انتظار داشته باشیم…سلاح اتمی بد است. اما برای همه بد است. سلاح اتمی باید بدون استثنا محو شود…آهای، وزارت امورخارجه! شما، به شدیدترین نحو یک کشور کوچک را که هزاران کیلومتر دور است، و توسط قدرت‌های قهار امپریالیستی اشغال و مورد ناسزا قرار گرفته محکوم می‌کنید، اما ما شما را محکوم می‌کنیم و می‌پرسیم: آیا نگه داشتن ۵۰ سلاح اتمی که می‌تواند به ما و مردم منطقه آسیب جدی برساند تحریک‌آمیز و غیرمسئولانه نیست؟ نگه داشتن سلاح‌های اتمی در سرزمین خود بدون هیچگونه کنترل بر آن‌ها یکی از بدترین مصیبت‌ها برای یک کشور است. در جهان فقط پنج کشور این دیوانگی را دارند، چهار کشور دیگر مجبور شده اند، ما قلباً داوطلب شدیم. جمهوری دمکراتیک خلق کره حداقل خود کنترل بر سلاح‌‌ها را دارد. ما خود را برای مرگ میلیونی به اراده فرا-آتلانتیک سپرده‌ ایم!

اگر سلاح اتمی بد است برای همه بد است…

تارنگاشت عدالت

منبع: خبرگزاری بین‌المللی کمونیستی
۵ سپتامبر ۲۰۱۷

تأملات کمال اوکویان دبیرکل حزب کمونیست ترکیه پیرامون بیانیه دولت حزب عدالت و توسعه ترکیه درباره آزمایش بمب هیدروژنی جمهوری دمکراتیک خلق کره

من به شدیدترین نحو وزارت امورخارجه را محکوم می‌کنم…

قدرت تخریبی هر یک از بمب‌ها اتمی تاکتیکی ب-۶۱ در پایگاه هوایی اینجرلیک ده برابر بمب اتمی است که بر روی هیروشیما انداخته شد.

 

پیش از این، آن‌ها عاشق آن بودند که جمهوری دموراتیک آلمان را «آلمان شرقی» بنامند، اکنون آن‌ها دوست دارند جمهوری دمکراتیک خلق کره را «کره شمالی» بخوانند. این ممکن است طولانی و پیچیده باشد اما بیایید از واژه‌های جنگ سرد استفاده نکنیم.

جمهوری کره در جنوب، و جمهوری دمکراتیک خلق کره در شمال قرار دارد…

وزارت امورخارجه ما اخیراً علیه جمهوری دموکراتیک خلق کره اعتراض کرد. به گفته خودشان، آن‌‌را به «شدیدترین نحو محکوم کردند»: «ما آزمایش بمب هیدروژنی جمهوری دمکراتیک خلق کره را در ۳ سپتامبر ۲۰۱۷، یک عمل غیرمسئولانه و تحریک‌آمیز می‌دانیم، ما آن‌را به شدیدترین نحو محکوم می‌کنیم.»

تصور می‌کنم ادعای یک «قدرت بزرگ» بودن این چنین- با فضولی کردن در هر چیز- کار می‌کند.

در هر حال، این نخستین باری نیست که ترکیه در موضوع کره فضولی می‌کند.

دولت حزب دمکرات سال ۱۹۵۰ پسران ما را به جنگ کره فرستاد و با دنباله‌روی از ایالات متحده آمریکا آن‌ها را فدای تجاوزگری امپریالیستی کرد.

جنگ کره که سه سال طول کشید با یک دروغ آغاز شد. درست شبیه ادعای وجود سلاح‌‌های کشتار جمعی در عراق، درست شبیه ادعای استفاده دولت اسد از سلاح‌های شیمیایی…

ایالات متحده آمریکا کره را که پس از جنگ جهانی دوم استقلال خود را بدست آورده بود اشغال کرد و سعی کرد با دروغ حمله شمال به جنوب تمام کره را همراه خود کند. این کار نکرد، میهن‌دوستان کره، با پشتیبانی اتحاد شوروی و جمهوری خلق چین در عرصه نظامی ایالات متحده آمریکا را چالش کردند. تا آنجا که به سربازان ترکیه مربوط می‌شود، آن‌ها برای خروج امن ارتش ایالات متحده قربانی شدند.

در سه سال میلیون‌ها نفر کشته شدند، و کره به دو حکومت تقسیم شد. ترکیه پس از استقرار شرم‌آور سربازانش [در کره] به عضویت ناتو جذب شد، و با یک فاجعه دیگر به آن پاداش داده شد.

امروز، یکی از آن دو حکومت، حکومتی که سال‌ها تجاوزگری ایالات متحده آمریکا را تجربه کرده، در مسیر تولید سلاح‌های اتمی حرکت می‌کند.

ترکیه با بهانه ایمن‌ساختن خود در بزرگ‌ترین بنگاه جنایتکار، در ناتو، ثبت نام کرده است؛ این چشم‌انداز دفاعی ترکیه بود. جمهوری دمکراتیک خلق کره هیچ نهاد بین‌المللی امنی ندارد که به آن پناه ببرد.

این روشن است که ایالات متحده آمریکا چگونه به کشورهایی که به آن‌ها «ناسزا می‌گوید» حمله می‌کند. این بدین معنی است که اگر جمهوری دمکراتیک خلق کره می‌گوید مورد تهدید قرار دارد، واقعیت را می‌گوید. عراق را ببینید، افغانستان را ببینید، گرانادا را ببینید، پاناما را ببینید…

سلاح اتمی بد است. اما برای همه بد است. سلاح اتمی باید بدون استثنا محو شود.

دولت حزب عدالت و توسعه جمهوری دمکراتیک خلق کره را محکوم می‌کند. خوب، چرا آن‌ها کشورهایی را که دارای سلاح‌ای کشتار جمعی هستند که قادر است ده‌ها بار جهان را نابود کند «به شدیدترین نحو محکوم» نمی‌کنند.

این آقایان که درست پس از شکست باندهایی که در سوریه با پول و اسلحه از آن‌ها حمایت می‌کردند، گریان خواهان کمک ناتو شدند و موشک های آلمانی و هلندی در کشور ما مستقر شد، در آن هنگام «شدیدترین نحو» را نمی‌شناختند.

آن‌ها از این‌که با اخم بگویند «آهای آمریکا!» لذت می‌برند، آن‌ها حتا به این عادت کرده اند. اما خجالت هم خوب چیزی است، آن‌ها باید بخود بگویند «ما در تجزیه کره سهم خود را داشتیم، بهتر است چیزی نگوییم.»

خجالت آخرین چیزی است که ما باید از این‌ها انتظار داشته باشیم.

آهای، وزارت امورخارجه! شما، به شدیدترین نحو یک کشور کوچک را که هزاران کیلومتر دور است، و توسط قدرت‌های قهار امپریالیستی اشغال و مورد ناسزا قرار گرفته محکوم می‌کنید، اما ما شما را محکوم می‌کنیم و می‌پرسیم: آیا نگه داشتن ۵۰ سلاح اتمی که می‌تواند به ما و مردم منطقه آسیب جدی برساند تحریک‌آمیز و غیرمسئولانه نیست؟

بگذارید بیادتان بیاوریم که هر یک از این بمب‌های اتمی تاکتیکی ب-۶۱ ده برابر بمب اتمی هیروشیما قدرت انفجاری دارد.

این روزها بین ترکیه و ایالات متحده آمریکا تنش وجود دارد، که نیمی از آن واقعی و نیم دیگر موهوم است. خوب، چرا سلاح‌های اتمی یک موضوع موجب نگرانی نیست؟ وزارت امور خارجه چه خواهد گفت اگر ایالات متحده آمریکا فردا ترجیح بدهد سلاح‌های اتمی را منتقل کند و بگوید ترکیه «دیگر امن نیست»؟ آیا از آن‌ها خواهند خواست نروند، یا به آن‌ها خواهند گفت سلاح‌های اتمی را بگذارید و بروید، آیا با سکوت از کنار آن خواهند گذشت؟ آیا آن‌را به شدیدترین نحو محکوم خواهند کرد؟

نگه داشتن سلاح‌های اتمی در سرزمین خود بدون هیچگونه کنترل بر آن‌ها یکی از بدترین مصیبت‌ها برای یک کشور است. در جهان فقط پنج کشور این دیوانگی را دارند، چهار کشور دیگر مجبور شده اند، ما قلباً داوطلب شدیم.

جمهوری دمکراتیک خلق کره حداقل خود کنترل بر سلاح‌‌ها را دارد. ما خود را برای مرگ میلیونی به اراده فرا-آتلانتیک سپرده‌ ایم!

آن‌ها چه چیز را به «شدیدترین نحو محکوم  می‌کنند»؟

دست مریزاد!

http://icp.sol.org.tr/international/nuclear-weapon-villainous-it-villainous-everyone

http://www.edalat.org/sys/content/view/11659/38/

***

یادمان باشد که همین کره شمالی تنها کشوری در جهان بود که از آغاز جنگ تحمیلی زمانیکه تمام کشورهای  جهان به حمایت از صدام علیه جمهوری اسلامی ایران پر داختند به حمایت از جمهوری اسلامی ایران پرداخت  و پس از موشک باران شهرها توسط صدام کمک‌های زیادی را در ارسال موشک به ایران نمود از جمله موشک‌های کرم ابریشم و بالستیک. کره شمالی از هیچگونه کمکی به جمهوری اسلامی ایران در طول جنگ تحمیلی دریغ ننمود و هر تجهیزاتی که مورد نیاز ما بود در اختیار ما گذاشت. لذا به پاس قدر‌دانی از این اقدامات شایسته به جاست که در این مقطع حساس کنونی جمهوری اسلامی ایران به حمایت از کره شمالی علیه یاوه گویی‌های امریکا  بپردازد و دست از سکوت در این امر بردارد.

 

ضرورت حمایت از کره شمالی

تحلیل ایران

ناصر محمدی
۱۲۵ شهریور ۱۳۹۶

چندین ماه است که مناقشه کره شمالی با امریکا پس از جنگ لفظی از مرحله تنش عبور نموده و به مرحله بحران رسیده است بویژه پس از آزمایش بمب هیدروژنی که زلزله ای به قدرت ۶,۳ ریشتر ایجاد نمود. بحران از زمانی شدت گرفت که آمریکا اقدام به تحریم روسیه، ایران و کره شمالی  نمود.

یادمان باشد که همین کره شمالی تنها کشوری در جهان بود که از آغاز جنگ تحمیلی زمانیکه تمام کشورهای  جهان به حمایت از صدام علیه جمهوری اسلامی ایران پر داختند به حمایت از جمهوری اسلامی ایران پرداخت  و پس از موشک باران شهرها توسط صدام کمک‌های زیادی را در ارسال موشک به ایران نمود از جمله موشک‌های کرم ابریشم و بالستیک و این در حالی است که در نقطه مقابل چین به ارسال موشک به عراق اقدام می نمود.

کره شمالی از هیچگونه کمکی به جمهوری اسلامی ایران در طول جنگ تحمیلی دریغ ننمود و هر تجهیزاتی که مورد نیاز ما بود در اختیار ما گذاشت. لذا به پاس قدر‌دانی از این اقدامات شایسته به جاست که در این مقطع حساس کنونی جمهوری اسلامی ایران به حمایت از کره شمالی علیه یاوه گویی‌های امریکا  بپردازد و دست از سکوت در این امر بردارد.

http://www.tahlileiran.ir/a/132336.html

 

 

***


رهبر کره شمالی پرچم سفید را بالا نخواهد برد
دولت بهار

۲۰ مرداد ۱۳۹۶


دولت بهار: به نظر می رسد رهبر کره شمالی تنها کسی است که با چالش طلبی آمریکا بر حق خود در توسعه برنامه موشک‌های بالستیک به منظور دفاع از کشورش در برابر تجاوز احتمالی آمریکا تاکید دارد.

به گزارش دولت بهار به نقل از روزنامه رای الیوم، عبدالباری عطوان سردبیر این روزنامه با اشاره به تهدیدهای آمریکا علیه کره شمالی و بی توجهی محض رهبر این کشور به این تهدیدها نوشت: به نظر می رسد رهبر کره شمالی تنها کسی است که چالش طلبی آمریکا را علنی کرده  و بر حق کره در توسعه سلاح اتمی و موشک های بالستیک و استفاده از آن در دفاع از کشورش در برابر هرگونه تجاوز احتمالی آمریکا تاکید دارد.

جنگ لفظی و زبان زور و تهدید علیه کره شمالی
جالب اینکه دولت آمریکا در بحران با کره شمالی به جنگ لفظی علیه این کشور و رهبر آن اکتفا کرده و در یان خصوص او را فاقد شایستگی رهبری و حتی دیوانه توصیف کرده است؛ توصیفی که در مورد معمر قذافی رهبر لیبی نیز به کار می برد.

اما در مورد تهدیدهای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا علیه کره شمالی از جمله اینکه پیونگ یانگ را به زمینی سوخته تبدیل کرده و نظام حاکم آن را سرنگون خواهد کرد، حال آنکه همه این تهدیدها فقط به این دلیل است که کره شمالی سامانه موشک های بالستیک خود را توسعه بخشیده است تا جایی که قادر است به خاک آمریکا برسد و همچنان نیز آزمایشات موشکی خود را ادامه می دهد.

بی توجهی محض رهبر کره شمالی به تهدیدهای آمریکا
این تهدیدها کوچکترین تاثیری در رهبر کره شمالی نداشته است و در پاسخ به آن اظهار داشت، فرماندهی نظامی کشورش نقشه پرتاب موشک های بالستیک (چهار موشک) به سمت پایگاه نظامی هسته ای آمریکا در اقیانوس آرام و در فاصله ۳۵۰۰ کلیومتری سواحل کره  را در دست دارد.

در تنگنا قرار دادن ترامپ
کیم جونگ اون در نظر ندارد پایگاه ههای نظامی آمریکا را به طور مستقیم هدف قرار دهد بلکه با این اظهارات به دنبال عرض اندام در برابر آمریکا و جهان و در تنگنا قرار دادن ترامپ است و علاوه بر این در صدد است توانایی دفاعی آمریکا را در بوته آزمایش قرار دهد و نشان دهد این توانایی در برابر موشک های کره شمالی عاجز است که این به مثابه فاجعه ای برای آمریکا و وجهه و شکوه نظامی آن است.

تلاش تیلرسون برای آرام کردن بحران

در این میان رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا در تلاش برای کاهش تهدیدهای رئیس جمهور آمریکا برآمده و گفت، کشورش آماده گفت وگو با کره شمالی به منظور حل و فصل بحران کنونی است و مشکل آمریکا با کره شمالی فقط در آزمایش های اتمی خلاصه نمی شود بلکه به آزمایشات موشک های بالستیک این کشور نیز مربوط می شود.

نکته قابل توجه اینکه تحریم های جدید شورای امنیت علیه کره شمالی که تحت فشار آمریکا اعمال شد، موجب نخواهد شد رهبر کره شمالی از آزمایشات موشک های بالستیک دست بردارد حتی اگر این آزمایشات سالانه یک میلیارد دلار برای خزانه دولتی هزینه داشته باشد زیرا چین و روسیه و تایلند بیشتر نیاز خود به آهن، ذغال و ماهی را از کره شمالی تامین می کنند.

در این میان باید در نظر داشت که جنگ لفظی و ناسزای آمریکا به رهبر کره شمالی او را به هراس نمی اندازد، زیرا او رهبر یک کشورعرب نیست و اگر مهارت در حکومت را تسلیم و بالابردن پرچم سفید در برابر اولین تهدید آمریکا بدانیم، باید بگوییم که بی شک رهبر کره شمالی به چنین مهارتی نیاز ندارد چرا که به سادگی متوجه است که هر کس تسلیم شد چیزی جز توهین و حقارت نصیبش نشده و در برابر باج خواهی  نیز قرار گرفت.

http://www.edalat.org/sys/content/view/11658/38/

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

اطلاعات

این ویودی در 9 سپتامبر 2017 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , , , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: