اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

اخبار و گزارشات کارگری 22 مرداد 1396، و شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست برگزار می کند ! نشست پالتاکی، بحث و تبادل نظر پیرامون: سیاست » رژیم چنج » و سرنگونی از بالا توسط امپریالیستها

اخبار و گزارشات کارگری 22 مرداد 1396

اعتراض به طرح های کارورزی و مهارت آموزی وظیفه ای همگانی (کارگران،معلمان،پرستاران،کارمندان،دانشجویان،فارغ التحصیلان دانشگاه ها،دانش آموزان ،جوانان متقاضی کارو….) است

اعتراض به اجرای طرح های کارورزی و مهارت آموزی دفاع ازدستاوردهای کارگران، حقوق خود ونسل های آینده است

– تجمعات اعتراضی درشهرقم نسبت به جان باختن یک میوه فروش وانتی بدنبال حمله ماموران سد معبر شهرداری
 ادامه تجمعات اعتراضی همه روزه کارگران گروه ملی فولاد ایران،امروزبرای چندمین بار مقابل شعبه مرکزی بانک ملی اهواز
 اعتصاب کارگران فاز 20 و 24 عسلویه دراعتراض به عدم پرداخت3ماه حقوق وبرای همسان سازی حقوق
 اعتصاب وتجمع کارگران کارخانه خودروسازان راین دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق ودیگرمطالباتشان مقابل فرمانداری بم
 برگزاری مراسم یکمین سال درگذشت زنده یاد عمرشاکری
– تجمع متقاضیان مسکن مهرپردیس دراعتراض به خلف وعده دولت مقابل نهادریاست جمهوری
 سوختگی شدید 3کارگرمیانسال در حادثه انفجاریک واحد مسکونی درتهران
 مجروحیت شدید2کارگردرتبریز براثر ریزش دیوار
 مصدومیت9 آتش نشان در حادثه نشت گاز کلر در دزفول

تجمعات اعتراضی درشهرقم نسبت به جان باختن یک میوه فروش وانتی بدنبال حمله ماموران سد معبر شهرداری

عصر روز گذشته(21مرداد)،جمعی از اهالی منطقه نیروگاه قم بدنبال مرگ یک میوه فروش وانتی که پس از حمله ماموران سد معبر شهرداری این شهررخ داد،در بلوار شاهد  تجمع کردند.

صبح امروز22مرداد نیزجمعی از رانندگان وانت بارها در میدان میوه و تره بارقم دست به تجمع زدند وبا بستن خروجی این میدان ضمن اعتراض به اعمال وحشیانه ماموران سد معبر شهرداری قم ومحکوم کردنش،همبستگی خودشان را باخانواده داغ دیده همکارشان بنمایش گذاشتند.

برپایه گزارشات منتشره، ساعت 30/19 روز گذشته(21مرداد)، در منطقه نیروگاه قم یک راننده وانت میوه فروش پس از حمله ماموران سد معبر شهرداری به وی،جانش را از دست داد.

برادر راننده وانت کشته شده می گوید: ماشین های سد معبر آمدند و هر کدام هم چند نفر داخل آن بودند، تا به برادر من رسیدند، برادرم گفت چشم و می رو م، اما اول آنها شروع کردن به فحش دادن و بعد برادرم را  هول دادند و سرش خورد به جدول، بدنبالش برادرم سرش  را گرفت و نشست وسپس بلند شد و آن طرف تر رفت که بعد از چند لحظه از دنیا رفت.

این برادر داغدار افزود،افزود وقتی که اورژانس به محل حادثه رسید دیگر برادر من از دنیا رفته بود، آنها اینقدر داداش من و زدند که نفسش بالا نمی اومد.

در همین رابطه در گزارشی به نقل از دکتر صدیقی آخا مدیر کل پزشکی قانونی استان قم آمده است: در بررسی‌های اولیه آثار ضرب و جرح ناشی از نزاع دیده نشده است، به نظر می‌رسد به دنبال نزاع لفظی، احتمالا علت مرگ سکته قلبی بوده باشد.

آخا افزود: نمونه‌برداری‌های لازم انجام و نتیجه قطعی پس از وصول نتیجه آزمایشات اعلام می‌شود.

مهدی کاهه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قم در ارتباط با جزئیات حادثهٔ مرگ میوه فروش وانتی گفت: در این رابطه پرونده قضایی تشکیل و ۵ نفر از ماموران شهرداری احضار و بازجویی شدند. همچنین بازپرس ویژه قتل از‌‌ همان لحظات اولیه حادثه در محل حضور یافته و در حال بررسی جزئیات و عوامل دخیل در فوت این دستفروش است.

ادامه تجمعات اعتراضی همه روزه کارگران گروه ملی فولاد ایران،امروزبرای چندمین بار مقابل شعبه مرکزی بانک ملی اهواز

امروزیکشنبه22مردادماه،صدها کارگر گروه ملی فولاد ایران در ادامه تجمعات اعتراضی همه روزه شان، برای چندمین بار مقابل شعبه مرکزی بانک ملی اهوازاجتماع کردند.

برپایه گزارشات منتشره،دراجتماع اعتراضی امروز ، حدود500 کارگر رسمی و روزمزد شرکت داشتند.

بنا بهمین گزارشات،سید نور محمدپور مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان خوزستان با تایید معوقات مزدی بیش از ۴ هزار کارگر این واحد تولیدی در خصوص اعتراض کارگران گروه ملی فولاد اهواز گفت: کارگران این کارخانه مدتهاست در پیگیری مطالبات مزدی به حق خود دست به اعتراض می زنند.

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان خوزستان بخش دیگری از مشکلات گروه ملی فولاد اهواز را ناشی از مشکلات مدیریتی دانست وگفت: بانک ملی که اخیرا مدیریت این مجتمع را بر عهده گرفته توان نگهداری مجتمع و پرداخت مطالبات حقوقی کارگران را ندارد.

گفتنی است که دور جدید اعتصاب کارگران گروه ملی فولاد ایران دراعترض به بلاتکلیفی شغلی و  عدم پرداخت حقوق ازروز29تیرماه آغازوطی بیست وپنج روزگذشته تجمعات اعتراضی این کارگران دراین واحد تولیدی،استانداری خوزستان،مقابل شعب بانک ملی ومصلای مهدیه شهر اهوازادامه داشته است.

اعتصاب کارگران فاز 20 و 24 عسلویه دراعتراض به عدم پرداخت3ماه حقوق وبرای همسان سازی حقوق

کارگران یکی از شرکت‌های پیمانکاری در فاز 22 – 24 عسلویه دراعتراض به عدم پرداخت3ماه حقوق وبرای همسان سازی حقوق دست به اعتصاب زدند.

برپایه گزارشات منتشره،در این پروژه نزدیک به 300 کارگر مشغول کارند که از اردیبهشت ماه تا به امروز حقوق ومطالباتشان پرداخت نشده است.

کارگران اعتصابی این شرکت،علاوه بر پرداخت مطالبات عقب مانده،خواهان همسان‌سازی دستمزد شان نسبت به کارگران سایر شرکت‌های فعال در فاز 22 – 24 عسلویه هستند.

بنا بهمین گزارشات،یکی از مسئولان این شرکت در رابطه با اعتصاب کارگران گفت: مدیران ارشد قول داده‌اند که تا روز دوشنبه (23 مردادماه) این معوقات پرداخت شود.

اعتصاب وتجمع کارگران کارخانه خودروسازان راین دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق ودیگرمطالباتشان مقابل فرمانداری بم

صبح امروزیکشنبه22مرداد، کارخانه خودروسازان راین واقع  در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید* دراعتراض به عدم پرداخت5ماه حقوق وحق بیمه،عیدی 2 سال ومطالبات دیگرشان،دست از کار کشیده ومقابل فرمانداری بم احتماع کردند.

بنا به گزارشات منتشره،، تعداد 200 نفر از کارگران ارگ جدید کارخانه راین خودرو که سابقه کار بین 5 تا 20 سال دارند به مدت 5 ماه از اول فروردین امسال هیچ گونه حقوق و مزایا و بیمه دریافت نکردند .

کارگران این کارخانه همچنین عیدی سال های94 و 95 را هم دریافت نکردند و همین امر باعث شد که کارگران  اعتراض خود را به فرمانداری بم بکشانند.

مدیران این کارخانه پیش ازاین تعداد 200 نفر از این کارگران را اخراج کرده است .البته در این خصوص هیچ یک از مسئولین کارخانه پاسخگو نبودند .

* شركت خودروسازان راين در سال ۱۳۸۲ بعنوان یکی از شرکت های تابعه گروه صنایع خودروسازی کرمان در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید و به منظور تولید خودرو، تاسیس و ثبت گردید.

در اسفند سال ۱۳۸۲ و پس از عقد قرارداد همكاري بين شركت خودروسازان راين و شركت هيونداي موتور كره جنوبي ،شركت خودروسازان راين رسما توليدكننده خودروهاي هيونداي در ايران نام گرفت. پس از آن، با راه اندازي خط توليد خودروي هيونداي ورنا (اكسنت) اولين خودروي توليدي اين شركت در خرداد ۱۳۸۳ از خط توليد كارخانه خارج شد.

در ادامه­ روند توسعه شرکت، توليد خودروي آوانته (النترا) با  همکاری شركت هيونداي در دستور کار قرارگرفت و پس از خرید و نصب تجهيزات خط توليد اين خودرو، در مرداد ۱۳۸۴ اولين سری ازاین خودروها توليد شد.

شرکت خودروسازان راین سرانجام موفق به عقد قرارداد همکاری با يكي از برترين شركت هاي خودروسازي چين گرديد.

 در گام نخست با توجه به مزایای ارزیابی شده برای خودروي ولكس C30، تولید این سری از محصولات شرکت گریت وال در دستور کار شرکت خودروسازان راین قرار گرفت و خط توليد اين خودرو به در سال ۱۳۹۰ نصب و راه اندازي شد.

برگزاری مراسم یکمین سال درگذشت زنده یاد عمرشاکری

امروز یکمین سال درگذشت رفیق عزیزمان زنده یاد عمر شاکری بود. او از فعالین کارگری شهر سقز و از اعضای قدیمی کمیته هماهنگی بود که سال گذشته در چنین روزی دچار ایست قلبی شد و متاسفانه برای همیشه از میان ما رفت. نام و یاد عمر شاکری برای همه ما یادآور یک رفیق صمیمی و با صداقت، خوش اخلاق و دوست داشتنی و دارای اندیشه های بزرگ است. او بخشی از مردمی بود که در کنارشان می آمد و می رفت و می زیست و از آروزها و مطالبات شان می گفت. عمر شاکری از داشتن یک زندگی شایسته برای کارگران و مردم زحمتکش صحبت می کرد و اینکه شرط داشتن چنین زندگی ایی، آگاه بودن است. به همین دلیل بود که همواره از شیوه های مختلف تلاش می کرد تا سطح آگاهی و دانش خود و اطرافیان اش را بالا ببرد.

امروز یکشنبه 21 مرداد 96، به مناسبت یکمین سال درگذشت زنده یاد عمر شاکری جمعی از فعالین کارگری شهرهای سقز و بوکان، بر سر مزارش، قبرستان » آیچی » شهر سقز حضور یافتند و یادش را گرامی داشتند.

در این مراسم محمد عبدی پور پس از اعلام یک دقیقه سکوت؛ در باره زندگی کارگری عمر شاکری سخنانی ایراد کرد. در ادامه هم «عزیز سلامت » یکی دیگر از فعالین کارگری، قطعه شعری قرائت کرد.

یاد و خاطره عمر شاکری گرامی و جاوادنه است.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری – 21 مرداد 1396

تجمع متقاضیان مسکن مهرپردیس دراعتراض به خلف وعده دولت مقابل نهادریاست جمهوری

امروز22مرداد،جمعی از متقاضیان مسکن مهر پردیس در اعتراض به محقق نشدن وعده دولت مبنی بر تحویل واحدهای مسکن مهر تا پایان دولت یازدهم، مقابل نهاد ریاست‌جمهوری در خیابان پاستور تهران، تجمع کردند.

سوختگی شدید 3کارگرمیانسال در حادثه انفجاریک واحد مسکونی درتهران

ظهرامروز22مرداد،حادثه انفجار یک واحد مسکونی واقع در بلوار فردوس غربی، بلوار شقایق جنوبی موجب سوختگی شدید سه کارگر میانسال شد.

به گزارش22مرداد پایگاه خبری 125،محمد دیبا معاون عملیات منطقه یک آتش نشانی تهران گفت: کارگران در یک واحد مسکونی 70 متر مربعی در طبقه اول ساختمان 5 طبقه مشغول قیراندود کردن کف این مکان بودند که بدلیل نشت گاز مایع از سیلندر پیک نیکی و رسیدن آن به مشعل روشن، ناگهان انفجار مهیبی در داخل این واحد مسکونی رخ داد.

وی با اشاره به این که این حادثه فقط همراه با انفجار بود و آتش سوزی چندانی رخ نداد، ادامه داد: شدت انفجار به قدری بود که دیوارهای این واحد مسکونی و منازل مجاور و نیز دیوار پارکینگ ساختمان تخریب شد و همچنین شیشه های تمام این واحد مسکونی و واحدهای مجاور شکست.

معاون عملیات منطقه یک آتش نشانی با اعلام این که در این حادثه به لوازم خانه و نیز ساختمان خسارات زیادی وارد شد، تصریح کرد: در این حادثه سه کارگرمیانسال که در حال قیراندود کردن و بازسازی این منزل مسکونی بودند به شدت دچار سوختگی شدند که جهت انجام درمان های لازم به عوامل اورژانس سپرده شدند.

وی در ادامه اظهار داشت: نیروهای آتش نشانی با حضور درمحل حادثه ضمن ایمن کردن محل و ارائه تذکرات ایمنی لازم به ساکنان ساختمان، مصدومین را به امدادگران اورژانس تحویل دادند.

مجروحیت شدید2کارگردرتبریز براثر ریزش دیوار

مدیر عامل سازمان آتش نشانی تبریز ازمجروحیت شدید2کارگردرتبریز براثر ریزش دیوار،خبرداد.

به گزارش22مرداد روابط عمومی سازمان آتش نشانی تبریز، داوود طالب نژاد افزود: بعد از ظهر امروز زمانی که 6 نفر کارگر مشغول دیوار چینی کنار محل گودبرداری بودند، دیوار احداث شده ریزش کرد و 2 نفر از کارگران نیز در زیر آوار مدفون شدند.

وی اظهار داشت: پس از اطلاع رسانی این حادثه، آتش نشانان سریعا به محل حادثه شتافته و 2 کارگر مدفون را با رعایت اصول ایمنی و بدون ایجاد هیچ گونه آسیب، زنده از زیر آوار خارج و به مرگ حتمی آنان پایان دادند.

طالب نژاد تصریح کرد: در این حادثه 2 کارگر 48 و 44 ساله، از ناحیه اعضای مختلف بدن دچار شکستگی و خونریزی شده بودند که هر 2 جهت مداوا در اختیار عوامل اورژانس قرار گرفتند.

مصدومیت9 آتش نشان در حادثه نشت گاز کلر در دزفول

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول گفت:9 نفر از پرسنل آتش نشانی این شهرستان در حادثه نشت گاز کلر شنبه شب مصدوم شدند.

عبدالحسین معظم فر افزود:در حادثه شنبه شب که به علت نشت گاز کلر در منطقه رودبند دزفول رخ داد علاوه بر مصدوم شدن تعدادی از شهروندان 9 نفر از پرسنل آتش نشانی نیز مصدوم شدند.

وی افزود: 6 نفر از آتش نشانان مصدوم به بیمارستان بزرگ و سه نفر به بیمارستان نبوی دزفول منتقل شده و تحت درمان قرار گرفتند.

معظم فر که خود نیز در عملیات مهار آلودگی ناشی از نشت گاز کلر در محل حادثه حضور داشت و دچار مسمومیت شد گفت:یک نفر از آتش نشانان مصدوم همچنان در بیمارستان نبوی در بخش مراقبت های ویژه بستری است که حال عمومی وی مساعد می باشد بقیه نیز در دیگر بخش ها بستری هستند و از وضعیت عمومی مناسبی برخوردارند.

معظم فر ادامه داد:در حال حاضر پنج نفر از آتش نشانان مصدوم که در بیمارستان بزرگ دزفول بستری بودند در حال ترخیص هستند و یک نفر دیگر نیز حال عمومی مساعدی دارد.

مدیر عامل آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول اظهار کرد:به علت وسعت کار و مصدوم شدن تعدادی از آتش نشانان دزفول تمام ماموران اتش نشانی فراخوانده شدند و از نیروهای استراحت آتش نشانی نیز استفاده شد .

وی افزود:در عملیات نشت گاز کلر حدود 40 آتش نشان حضور داشتند.

نشت گاز کلر از انباری متروکه در اطراف میدان رودبند دزفول در شنبه شب موجب بروز مشکل تنفسی برای 475 نفر شد.

عملیات مهار آلودگی ناشی از انتشار گاز کلر در دزفول با بسیج نیروهای امدادی و آتش نشانی بیش از چهار ساعت به طول انجامید.

سیلندرهای گاز کلر صبح روز یکشنبه ار محل حادثه تخلیه شدند.

بیست  ودوم مردادماه1396

akhbarkargari2468@gmail.com

***

 شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست برگزار می کند !

نشست پالتاکی، بحث و تبادل نظر پیرامون: سیاست » رژیم چنج » و سرنگونی از بالا توسط امپریالیستها

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

اطلاعات

این ویودی در 13 اوت 2017 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: