اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

اخبار و گزارشات کارگری 20 مرداد 1396، و رضا شهابی آزاد باید گردد: سندیکای نقاشان استان البرز

اخبار و گزارشات کارگری 20 مرداد 1396

اعتراض به طرح های کارورزی و مهارت آموزی وظیفه ای همگانی (کارگران،معلمان،پرستاران،کارمندان،دانشجویان،فارغ التحصیلان دانشگاه ها،دانش آموزان ،جوانان متقاضی کارو….) است

اعتراض به اجرای طرح های کارورزی و مهارت آموزی دفاع ازدستاوردهای کارگران، حقوق خود ونسل های آینده است

– فراخوان همبستگی بازنشستگان خطاب به شاغلین
 اعتراض کارگران گروه ملی فولاد ایران روزجمعه هم جریان پیداکرد
 اعتراض جمعی از کارگران فلزکار به خلف وعده شرکت تعاونی مسکن در تحویل آپارتمان‌هایشان
 بیکاری 74 کارگرکارخانه دستمال کاغذی سبحان چرام
 جان باختن2کارگرجوان در حادثه ریزش کانال فاضلاب بیرجند

فراخوان همبستگی بازنشستگان خطاب به شاغلین

قابل توجه دوستان شاغل

دوستان و همراهان شاغل سلام

نظر به اینکه اهداف صنفی پیشکسوتان و شاغلین نهایتا به هم مرتبط هستند و هر اتفاق مثبتی به نفع هر دو طرف خواهد بود.

 از آنجا که ما در حقیقت آینده شما هستیم و باز از آنجایی که ما همواره در فعالیتهای صنفی دوش در دوش و در کنار هم گام برداشتیم.

 از شما دعوت می شود در حماسه تجمع کشوری 31 مرداد در کنار ما قرار گرفته و همصدا با پیشکسوتان ندای حق خواهی سر دهید .

تابستان است و الحمدلله مشکل مدرسه هم ندارید

منتظر حضور پر شورتان هستیم

وعده دیدار : روز سه شنبه 31 مرداد 96 ساعت 10 صبح مقابل مجلس شورای اسلامی

اعتراض کارگران گروه ملی فولاد ایران روزجمعه هم جریان پیداکرد

امروزجمعه20مرداد،جمعی از کارگران گروه ملی فولاد ایران با حضوردرمصلای مهدیه اهوازوحمل پلاکاردهایی، اعتراضشان را نسبت به بلاتکلیفی شغلی وعدم پرداخت ماه ها مطالبات،ادامه دادند.

این کارگران با اعتراض در روز جمعه وهمه روزه کردن تجمعات اعتراضیشان عزم راسخشان را در راه احقاق حقوق برحقشان بنمایش گذاشتند.

برپایه گزارشاتی که عصرامروز رسانه ای شد، کارگران گروه ملی فولاد ایران باحمل پلاکاردها و دست نوشته هایی اعتراضات روزهای گذشته شان را نسبت به بلاتکلیفی شغلی وعدم پرداخت ماه ها مطالباتشان در مصلای مهدیه اهوازادامه دادند.

درهمین رابطه:

ادامه اعتصاب وتجمعات اعتراضی کارگران گروه ملی فولاد ایران

صبح روزسه شنبه۱۷مرداد،بیش از ۵۰۰ نفر از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد مقابل برج سرپرستی بانک ملی خوزستان واقع درامانیه اهواز تجمع کردند.

این کارگران پیش از ظهر روز دوشنبه شانزدهم مردادماه هم مقابل شعبه مرکزی بانک ملی اهواز واقع  در خیابان ۲۴ متری تجمع کردند.

یکی از کارگران گروه ملی فولاد ایران: حدود ۲۰ روز است که شرکت خوابیده و کسی کار نمی‌کند، سنوات ۲ سال کارگران را پرداخت نمی‌کنند برخی نیز ۳ و جمع دیگری نیز ۴ سال از شرکت طلب دارند.

مسئولان فقط وعده می‌دهند ولی هیچ کدام عملی نمی‌شود قرار بود روز یکشنبه یعنی ۱۵ مرداد حقوق پرداخت شود ولی خبری نشد تمام کرایه خانه، قسط‌‌های وام ما عقب افتاده است نمی‌دانیم چه کار کنیم کسی پاسخگوی ما نیست.

یکی از کارگران معترض به خبرنگاری گفت: الان ۲ سال است که قسط وام‌ها رو از حقوق بچه‌ها کم می کنند ولی به بانک‌های مربوطه نمی‌دهند، مبلغی نیز بابت بیمه تکمیلی کسر می‌شود اما به بیمه‌ها داده نمی‌شود.

وی ادامه می‌دهد: بیمه تامین اجتماعی را از حقوقمان کم می‌کنند ولی مبلغ آن را به بیمه نمی‌دهند این پول‌هایی که جمع می‌کنند کجا رفته است کسی نمی‌داند.

این کارگر تصریح می‌کند: تولیدی که در سال ۱۳۹۶ داشته‌ایم پول و سودش کجا می‌رود این را هم کسی خبر ندارد.

یکی دیگر از کارگران نیز در همین ارتباط بیان می‌کند: متاسفانه مدیرعامل گروه ملی هم در مصاحبه‌هایش می‌گوید که کارگران فقط ۲ ماه طلب دارند در صورتی که این طور نیست.

وی یادآور می‌شود: مسئولان فقط وعده دروغ می‌دهند مدیرعامل در مصاحبه با خبرگزاری‌های اعلام می‌کند که فقط یک ماه حقوق معوق داریم چرا این صحبت‌ها را در جمع کارگران انجام نمی‌دهد چرا از ما فراری است.

این کارگر اضافه می‌کند: چرا شرکت در اهواز است ولی مدیرعامل آن در تهران زندگی می‌کند و به اینجا نمی‌آید اگر هوا گرم است برای ما هم گرم است و ما در این دمای بالا کار می‌کنیم.

وی تاکید می‌کند: دمای کارخانه ۷۰ تا ۸۰ درجه درجه است کار ما با آهن ۱۴۰۰ درجه است شوخی نیست ۱۴ سال کار می‌کنیم ولی این دستمزد و حقوق حق یک پرسنل زحمت کش در این گرمای شدید هوا نیست.

یکی دیگر از کارگران معترض گروه ملی نیز می‌گوید: دلیل تجمع ما این است که بچه‌ها ۴ ماه حقوق نگرفتند و بیمه‌ها پرداخت نشد، کارکنان وضع معیشتی خوبی ندارند.

وی ادامه می‌دهد: الان حدود ۲ سال است که کارخانه به این روز افتاده و مسئولان رسیدگی نمی‌کنند و توجهی به ما ندارند، دلایش هر چه باشد ولی نباید وضعیت معیشت کارکنان را تحت شعاع قرار دهد.

این کارگر خاطرنشان می‌کند: آن طوری که مسئولان می‌گویند شرکت به بانک ملی واگذار شده ولی مسئولان بانک ملی نیز تا کنون به مطالبات ما پاسخی ندادند.

در همه خبرگزاری‌های آمده که گروه ملی به بانک ملی واگذار شده ولی هیچ کس جوابگوی ما نیست ما هم به خاطر این جمع شده‌ایم که کسی جوابگوی ما باشد، اینها حرف‌های کارگری است که با مشقت زندگی خود را می‌چرخاند و ادامه می‌دهد: پرسنل مستقیم ۳ هزار نفر هستند ولی با خانواده حدود ۲۰ هزار نفر هستیم که ۴ ماه حقوق نگرفتیم و بیمه ما نیز پرداخت نشد.

وی با بیان اینکه مشکلات زیادی برای کارگران گروه ملی به وجود آمده، عنوان کرد: کارخانه‌ای که روزی کارخانه ما در خاورمیانه حرف اول را می‌زد الان با مشکل مواجه شد. ما به عنوان پرسنل این کارخانه دوست داریم یکی بیاید و جواب ما را بدهد که چرا این مشکلات به وجود آمده، یک نفر بیاید بگوید حق و حقوق شما با من هست تا بدانیم طرف حساب ما چه کسی است.

بانک ملی نه مشکلات را برطرف می‌کند و نه شرکت را واگذار می‌کند ما را بلاتکلیف گذاشته است، اینها آغازگر سخنان یکی دیگر از کارگران گروه ملی فولاد ایران است که ادامه می‌دهد: کارگران فقط ما ۳ هزار نفر نیستیم بلکه راننده اتوبوس‌ها، راننده جرتقیل هست که جمعا حدود ۲۰ هزار نفر هستیم.

وی اضافه می‌کند: آقای حسن‌زاده از مسئولان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفته اگر کار گروه ملی بخوابد قلب فولاد خوزستان نیز به تپش می‌افتد چون فولاد خوزستان ششم‌های این گروه را به صورت مرتب می‌خرد.

اما یکی دیگر از کارگران گروه ملی فولاد ایران در تکمیل سخنان دوستش می‌گوید: حدود ۲۰ روز است که شرکت خوابیده و کسی کار نمی‌کند، سنوات ۲ سال کارگران را پرداخت نمی‌کنند برخی نیز ۳ و جمع دیگری نیز ۴ سال از شرکت طلب دارند.

وی بیان می‌کند: مسئولان فقط وعده می‌دهند ولی هیچ کدام عملی نمی‌شود قرار بود روز یکشنبه یعنی ۱۵ مرداد حقوق پرداخت شود ولی خبری نشد تمام کرایه خانه، قسط‌‌های وام ما عقب افتاده است نمی‌دانیم چه کار کنیم کسی پاسخگوی ما نیست.

لینک اخبار مرتبط:

کارگران گروه ملی فولاد ایران درنوزدهمین روز اعتصابشان مقابل شعبه مرکزی بانک ملی اهواز تجمع کردند

http://etehadbinalmelali.com/ak/16-05-96/

اعتراض جمعی از کارگران فلزکار به خلف وعده شرکت تعاونی مسکن در تحویل آپارتمان‌هایشان

جمعی از کارگران فلزکاراعتراضشان را نسبت به خلف وعده شرکت تعاونی مسکن در تحویل آپارتمان‌هایشان،رسانه ای کردند.

این کارگران در روزهای گذشته باحضور درخبرگزاری ایلنا،از تاخیر شرکت تعاونی در تحویل مسکن‌هایی که قراردادش را سال‌ها پیش بسته‌اند، اعتراض کردند.

به گفته این کارگران، شرکت هسا۱ به عنوان پیمانکار که مسئول واگذاری ۴۲ واحد مسکونی به این کارگران در فاز 6 شهر جدید پرند بوده، خلف وعده کرده و آپارتمان‌ها را تحویل نداده است.

کارگران می‌گویند: از اوایل دهه ۹۰ قرار بوده آپارتمان‌ها به کارگران واگذار شود اما تاکنون این واگذاری انجام نشده؛ در روزهای گذشته شرکت مربوطه با کارگران تماس گرفته و خواستار پرداخت پول بیشتر از قرارداد منعقده شده است تا بتواند آپارتمان‌ها را تحویل بدهد.

به گفته کارگران، قرار بوده این آپارتمان‌ها را با ۱۴ میلیون تومان به آن‌ها واگذار کنند که نه تنها این اتفاق نیفتاده، بلکه چند برابر این مبلغ پول درخواست کرده‌اند.

کارگران فلزکار می‌گویند: توان پرداخت مبلغ بیشتر را نداریم ؛ خانه‌دار که نشده‌ایم هیچ، از ارزش سرمایه‌ای که پیش شرکت داریم نیز در این سال‌ها به شدت کاسته شده است.

بیکاری 74 کارگرکارخانه دستمال کاغذی سبحان چرام

رئیس صنعت معدن و تجارت چرام ازبیکاری 74کارگرکارخانه دستمال کاغذی سبحان چرام ودرآستانه ورشکستگی قرار گرفتن این واحد صنعتی خبرداد.

به گزارش یک منبع خبری محلی، باقر افشین گفت:درکارخانه دستمال کاغذی سبحان چرام82کارگر اشتغال داشتنداما ‌اکنون به علت شرایط نامناسب اقتصادی فقط حدود ۸ نفر در حال کار است که با این وضعیت ورشکسته می شود.

جان باختن2کارگرجوان در حادثه ریزش کانال فاضلاب بیرجند

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند گفت:روزگذشته(19مرداد)، 2 کارگر که در کانال فاضلاب شهر بیرجند مشغول به کار بودند، بر اثر ریزش کانال جان خود را از دست دادند.

موسی میرزایی پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگاریافزود: این 2 کارگر در خیابان معصومیه مشغول گودبرداری برای لوله گذاری فاضلاب بودند که بر اثر ریزش خاک زیر آوار ماندند.

وی با بیان اینکه این حادثه ساعت 16:35 عصر روز19مرداد روی داد گفت: بلافاصله 2 تیم فرماندهی و چهار تیم عملیاتی از ایستگاه شماره 5 آتش‌نشانی بیرجند در محل حادثه حضور یافتند و با امدادگران جسد بی جان این 2 کارگر را از زیر خاک بیرون کشیدند.

وی اضافه کرد: این 2 کارگر حدود 30 و 35 سال سن دارند و اطلاع دقیقی از هویت آنان نداریم.

بیستم مرداد ماه 1396

akhbarkargari2468@gmail.com

 

 

***

رضا شهابی آزاد باید گردد.

کارگران ، زحمتکشان و  آزادی خواهان  زندانی میشوند و اختلاس گران و دزدان اموال مردم آزادانه به غارت و چپاول کارگران و زحمتکشان و مردم ادامه می دهند،  هر کارگر و معلم و پرستاری حق انسانی و طبقاتی خود را مطالبه کند ، احضار ، دستگیر ، محاکمه و زندانی می شود ، از این بابت است که به بهانه اجرای قانون و تحت شرایط گروگان گیری (وثیقه آزادی موقت،)  رضا شهابی مجددا» به زندان بر گردانده می شود.

کارگران هفت تپه را دسته ، دسته احضار و زندانی می کنند، اسماعیل عبدی را زندانی    می کنند، کارگران آق دره را شلاق می زنند ، کارگران معدن یورت را از طریق عدم هزینه برای امنیت کاری  به کام مرگ بردند، سرمایه شرکت های تولیدی را آقازاده ها ، مدیران و روسای ادارات بالا کشیده در مقابل صد ها هزار کارگر حقوقهایشان  معوقه می شود ، بازنشستگان  پس اندازهایشان غارت می شود ، غارت گران موسسات مالی و بانک ها را به ورشستگی کشانده ، موجودی سپرده گذاران را صفر می کنند ، از یک طرف با غارت و اختلاس و رشوه گیری باعث اضمحلال تولید شده میلیون ها کارگر و دانشجو، و … را بیکار می کنند و در مقابل با طرح های استثمار گرانه مضاعف کارورزی، استاد و شاگردی ، کار آزمایشی، حذف        بیمه ها، حذف استخدام رسمی و تحمیل قرارداد های موقت و سفید امضا و … به غارت و استثمار شدیدتر کارگران ، معلمان ، دانشجویان و کودکان و زنان دهها بار بیشتر دامن       می زنند، برای حفظ امنیت غارت گران فعالین کارگری و معلمی و آزادیخواهان زندانی       می شوند. قوانین در چنین جامعه ای ضد کارگران و زحمتکشان و آزادیخواهان است.

ما سوال می کنیم چرا مسئولین تعاونی های مسکن کارگران شرکت واحد که نه تنها در انجام وظایف خود جهت تحویل خانه های کارگران شرکت واحد کوتاهی کرده و پول کارگران را حیف و میل کردند محاکمه نمی شوند و آزادانه به تخلفات گذشته خود ادامه می دهند در مقابل رضا شهابی زندانی می شود؟

چرا مسئولین یانک ها و موسسات مالی که با طرح ها و نقشه های غارت گرانه سپرده های مردم را بالا کشیده اند آزادند و هنوز در مسند قدرت هستند و محاکمه نمی شوند در مقابل مال باخته ها هر روز همه گونه سرکوب می شوند؟ چرا مدیریت شرکت کشت و صنعت هفت تپه که سال هاست کارگران را آزار داده و چپاول کرده و حقوقشان را بار ها و بارها معوقه  کرده و به انها توهین می کند آزاد است ولی کارگران که حقوقشان را می خواهند احضار و محاکمه می شوند؟ چرا صاحبان معدن یورت که با عدم هزینه کردن برای لوازم ایمنی جان کارگران باعث مرگ بیش از 40 کارگر شده اند هنوز آزاد هستند و در غارت و جنایت علیه کارگران شریک جرم اند، در عوض کارگران معدن یورت مجبور به عذر خواهی و دچار تعویق حقوق و انواع سرکوب ها  می شوند؟  و چرا …؟

ما کارگران سندیکای نقاشان استان البرز برگرداندن رضا شهابی به زندان را شدیدا» محکوم می کنیم و خواهان آزادی بی قید و شرط و فوری او و دیگر کارگران و معلمان و زحمتکشان زندانی هستیم . ما گرفتن وثیقه در مقابل آزادی موقت را ، گروگان گیری دانسته و گرو کشی از طریق توقیف اسناد و اموال مردم به عنوان وثیقه را عمل ضد انسانی و ضد آزادی دانسته این عمل ضد آزادی را محکوم می کنیم ، بنا براین ما خواهان حذف این سنت و رسم ضد انسانی گروگان گیری از کل سطح محاکم هستیم.

 

رضا شهابی آزاد باید گردد.

کارگران و معلمان زندانی آزاد  باید گردند.

کارگر زندانی، زندانی سیاسی، آزاد باید گردد.

سندیکای نقاشان استان البرز

19 / 5 /1396

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

اطلاعات

این ویودی در 11 اوت 2017 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , , , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: