اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

فراخوان کمونیست‌های لبنان به مقاومت در برابر امپریالیسم: بیانیه هیأت سیاسی حزب کمونیست لبنان

دشمن صهیونیستی از نتایج آخرین نشست ریاض، در پی اعلام سیاست‌های عادی‌سازی و اتحادهای آینده بهره‌ برده است. دشمن صهیونیستی که حمایت از حملات خود را دیده، به اقدامات امنیتی تجاوزگرانه در بیت‌المقدس دست زده است، این را فقط می‌توان تحقق نهادینه شدن سیاست‌های استعماری، همراه با ادامه مصادره زمین و تاریخ با هدف پاک کردن هویت عربی و محو آن از بیت‌المقدس و ساکنین آن دانست. خلق فلسطین با پایداری و دفاع خود از الاقصی عزم و تصمیم خود را برای چالش و مقابله تهاجم استعماری اعلام کرده است؛ این حمایت همه نیروها و جنبش‌های ملی، فلسطینی و عربی، و حفظ رشد انتفاضه را برای تقویت مقابله به‌مثل طبیعی با عملیات صهیونیستی و سعی آن برای نابود کردن آرمان فلسطین می‌طلبد.

فراخوان حزب کمونیست لبنان

تارنگاشت عدالت 

منبع: حزب کمونیست لبنان

بیانیه هیأت سیاسی حزب کمونیست لبنان

فراخوان کمونیست‌های لبنان به مقاومت در برابر امپریالیسم

 

آنچه که در فلسطین، و به طور مشخص در بیت‌المقدس اشغالی می‌گذرد بدون تردید ماهیت تجاوزگر و نژادپرست اشغال صهیونیستی را که تفرقه در میان خلق فلسطی می‌پراکند، و سکوت رژیم‌های عربی و هم‌دستی آن‌ها با اشغال را تأیید می‌کند.

دشمن صهیونیستی از نتایج آخرین نشست ریاض، در پی اعلام سیاست‌های عادی‌سازی و اتحادهای آینده بهره‌ برده است. دشمن صهیونیستی که حمایت از حملات خود را دیده، به اقدامات امنیتی تجاوزگرانه در بیت‌المقدس دست زده است، این را فقط می‌توان تحقق نهادینه شدن سیاست‌های استعماری، همراه با ادامه مصادره زمین و تاریخ با هدف پاک کردن هویت عربی و محو آن از بیت‌المقدس و ساکنین آن دانست.

هيأت سیاسی حزب کمونیست لبنان، ضمن محکوم کردن این تجاور ددمنشانه اسرائیل علیه خلق فلسطین، به قیام خلق تحت رهبری ساکنین بیت‌المقدس و فلسطینی‌ها که علی‌رغم چنددستگی و تفرقه در همه جا به پا خاستند، درود می‌فرستد. خلق فلسطین از این طریق آرمان خود را در جهت صحیح، در جهت دشمن غداری که فقط می‌تواند زبان مقاومت را بفهمد، و تنها می‌توان با مقاومت با آن مقابله کرد، هدایت نمود.

خلق فلسطین با پایداری و دفاع خود از الاقصی عزم و تصمیم خود را برای چالش و مقابله تهاجم استعماری اعلام کرده است؛ این حمایت همه نیروها و جنبش‌های ملی، فلسطینی و عربی، و حفظ رشد انتفاضه را برای تقویت مقابله به‌مثل طبیعی با عملیات صهیونیستی و سعی آن برای نابود کردن آرمان فلسطین می‌طلبد.

از سوی دیگر، آزادسازی عرسال از افراطیون، به دست مقاومت اسلامی و ارتش لبنان در کنار حمایت ملی گسترده، یک بار دیگر برای مردم لبنان اولویت مقاومت مشترک در برابر حملات خارجی برآمده از پروژه آمریکایی-اسرائیلی و آلت دست آن‌ها را- چه رژیم‌ها یا قدرت‌های سیاسی، چه گروه‌های افراطی- نشان می‌دهد.

بر این بستر، هیأت سیاسی حزب به همه شهدایی که در نبرد برای آزادسازی کوه‌های عرسال به پا خاستند درود می‌فرستد و خواهان رهایی باقی کوهستان، حمله به پایگاه‌های امنیتی شناخته شده گروه‌های افراطی، و خشک کردن منابع اقتصادی و سیاسی آن‌هاست.

هئأت سیاسی هم‌چنین بر نیاز به مقاومت سرسختانه در برابر چالش‌های داخلی و خطرات ناشی از نظام و گفتمان فرقه‌ای چندین نیروی سیاسی لبنان، که در جهت بهبود موضع خود در معادله سیاسی داخلی به دنبال سرکوب بُعد ملی این نبرد هستند، تأکید می‌کند.

در همین راستا، هیأت سیاسی همه کمونیست‌ها و ملیون را به مقاومت و ایستادگی در برابر هر حمله نظامی از جانب افراطیون، برای دفاع از روستاهای خود و برای همکاری در مقابله با خطرات، بر پایه طرح ما برای رهایی و یک نگاه ملی واحد فرامی‌خواند.

هم‌سو با همین منطق مقاومت، حزب سیاست‌های اجتماعی و اقتصادی طبقه حاکم را محکوم می‌کند.

حزب تصویب افزایش دستمزد را به مثابه نتیجه مبارزات مستمر سندیکایی و مردمی طی بیش از پنج سال ارزیابی کرده، سیاست‌های تبعیضی بین بخش‌های گوناگون را با هدف ایجاد تفرقه در جنبش سندیکایی و از بین بردن آنچه که از دولت رفاه باقی مانده، محکوم می‌کند.

هیأت سیاسی هم‌چنین بر اهمیت تصویب یک قانون برای بهبود سیاست‌های مالیاتی، بهبود مستغلات، و مالیات بر بهره‌ای که بانک‌ها از طريق اوراق قرضه می‌گیرند- و همه این‌ها خواست جنبش‌های سندیکایی و مردمی نیر هست- تأکید کرد و خواهان افزایش و گسترش آن‌ها و کاهش مالیات غیرمستقیم است که طبقه کارگر و بی‌چیزان را هدف قرار می‌دهد.

بر این بستر، و نظر به چشم‌انداز تصویب بودجه، هیأت سیاسی از دولت می‌خواهد تلاش‌های خود را برای گسترش حوزه مالیات‌ها و کارمزدهای غیرمستقیم که بر طبقات میانی و کارگر تأثیر می‌گذارند، و عامدانه به جای مجبور کردن بورژوازی به پرداختن بخش بزرگ‌تری از مالیات‌ها، با آن‌را بر دوش بی‌چیزان می‌گذارد، متوقف کند.

هیأت سیاسی مشخصاً نسبت به پافشاری مشکوک طبقه حاکم به تأیید و تحمل فساد در هزینه‌های عمومی و عقب‌گرد دهشتناک در تسهیلات عمومی هشدار می‌دهد. این تأیید رسمی آشکارا در تقابل با ضرورت مصاف ملی با چالش‌های سیاسی و امینتی کنونی در کشور است.

این هم‌چنین به طور باورنکردنی با نیاز به مصاف با خطرات فاجعه‌بار اقتصادی، مالی، پولی که در نتیجه سیاست‌های دولت‌های متوالی در لبنان، که غیر از الگوهای رشد ناپایدار و تشدید کسری پولی و بدهی عمومی، کسری دايم در موازنه خارجی و گسترش فزاینده فقر، بیکاری، محرومیت اجتماعی و مهاجرت هم‌میهنان جوان چیزی تولید نکرده، در تضاد است.

 

بیروت، ۳۱ ژوئیه ۲۰۱۷
هیأت سیاسی حزب کمونیست لبنان

https://drive.google.com/file/d/0B-PP8SlF2WQEbEdReTA0OE1OdmM/view

http://www.edalat.org/sys/content/view/11591/

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

اطلاعات

این ویودی در 6 اوت 2017 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , , , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: