اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

اخبار و گزارشات کارگری 15 مرداد 1396، تجمع جامعه پرستاری اهواز مقابل دانشگاه جندی‌شاپور، الهه کولایی: تحمیل حجاب شکست خورده است، و سلفی‌های [جلفی‌های] پرحاشیه نمایندگان مجلس با موگرینی + تصاویر

اخبار و گزارشات کارگری 15 مرداد 1396

اعتراض به طرح های کارورزی و مهارت آموزی وظیفه ای همگانی (کارگران،معلمان،پرستاران،کارمندان،دانشجویان،فارغ التحصیلان دانشگاه ها،دانش آموزان ،جوانان متقاضی کارو….) است

اعتراض به اجرای طرح های کارورزی و مهارت آموزی دفاع ازدستاوردهای کارگران، حقوق خود ونسل های آینده است

– احضار وتفهیم اتهام53کارگرمعترض مجتمع کشت وصنعت نیشکر هفت تپه در شعبه یکم دادیاری دادگاه شوش
– احضار و محاکمه دسته جمعی کارگران رنجدیده شرکت نیشکر هفت تپه را قویا محکوم میکنیم و خواهان محاکمه کارفرما و کسانی هستیم که در نهادهای امنیتی و قضائی با احضار و بازداشت کارگران، تکیه گاهی برای ستمگریهای کارفرما شده اند
– ازسرگیری اعتراضات کارگران کارخانه آذرآب اراک نسبت به عدم پرداخت مطالباتشان وتعلیق یکی از همکارانشان از کار
– تجمعات اعتراضی پرستاران ودانشجویان پرستاری سراسرکشورنسبت به طرح تربیت پرستار بیمارستانی
* تجمع پرستاران در مقابل وزارت بهداشت
* تجمع اعتراضی پرستاران ودانشجویان پرستاری اهواز مقابل دانشگاه جندی‌شاپور
* تجمع اعتراض آمیز دانشجویان پرستاری شیراز
* تجمع اعتراضی دانشجویان دانشکده پرستاری بندرعباس
* تجمع دانشجویان پرستاری خراسان شمالی جلوی درب استانداری
 تجمع اعتراضی پرستاران بیمارستان کوثرنسبت به عدم پرداخت ماه ها مطالباتشان مقابل استانداری سمنان
– تجمع اعتراضی کارگزاران روستایی شرکت مخابرات قزوین نسبت به نداشتن امنیت شغلی و بلاتکلیفی استخدامی مقابل استانداری
– تجمع اعتراضی کارکنان اتوبوسرانی مشهد نسبت به عدم پرداخت ماه ها حق بیمه
– تجمع کارگران شهرداری کهنوج دراعتراض به عدم پرداخت بموقع حقوق
– مهاجران افغانستان در ایران
به مناسبت 15 مرداد روز همبستگی با کارگران افغانستانی مهاجر
– اعتراض رسانه ای تعمیرکاران قطارهای مسافربری نسبت به بالا بودن نرخ مصدومیت
 تجمع اعتراضی اهالی روستای افین مقابل درب استانداری خراسان جنوبی
– حداکثرسازی سود جایی برای ایمنی کارگران باقی نگذاشته
– کشته وزخمی شدن 2 کارگرجوان درحادثه انفجارمعدن زغال ‌سنگ دیزین
– جان باختن یک کارگر جوشکار اهل سنندج در تهران 
– جان باختن یک کارگر ساختمانی در روستای حربده محمودآباد براثر برق گرفتگی
– کشته وزخمی شدن2برادر حین لایروبی نهردر روستای ناریان طالقان براثر ریزش کوه
 مرگ مرد میانسال در مغازه تعمیرات ضبط خودرو

—————

احضار وتفهیم اتهام53کارگرمعترض مجتمع کشت وصنعت نیشکر هفت تپه در شعبه یکم دادیاری دادگاه شوش

روز یکشنبه  پنجاه سه کارگر کشت وصنعت نیشکر هفت تپه در شعبه یکم دادیاری دادگاه شوش به اتهام شرکت در اعتصابات اخیر وهمچنین تحریک کارگران تفهیم اتهام شدند وبا سپردن کفالت وفیش حقوقی به طور موقت ازاد شدند. لازم به ذکر است حضور دیگر کارگران چشم گیر بود  سندیکای کارگران کشت وصنعت هفت تپه هر گونه پرونده سازی برای تمامی کارگران ودیگر مزد بگیران را محکوم میکند .

  با امید به همبستگی تمامی کارگران

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

 مورخ   ۹۶/۵/۱۵

احضار و محاکمه دسته جمعی کارگران رنجدیده شرکت نیشکر هفت تپه را قویا محکوم میکنیم و خواهان محاکمه کارفرما و کسانی هستیم که در نهادهای امنیتی و قضائی با احضار و بازداشت کارگران، تکیه گاهی برای ستمگریهای کارفرما شده اند

دادگستری شوش و راهروهای آن امروز یکی از شلوغ ترین و پر مشغله ترین روز های کاری خود را پشت سر گذاشت. امروز بیش از یکصد کارگر شرکت نیشکر هفت تپه  در این بیدادگاه حاضر شده بودند تا تاوان حق خواهی خود را به ضرب و زور احضار و محاکمه پس دهند تا اگر از گرسنگی نیز جان دادند و اگر از سر استیصال و درماندگی برای گذران زندگی، خانواده هایشان نیز از هم فروپاشید و اگر فرزندانش نیز از تحصیل بازماندند و برای لقمه ای نان به خیل کودکان کار و خیابان پیوستند باز هم جرائت اعتراض برای دریافت حق الزحمه کاری که ماهها پیش انجام داده اند نداشته باشند.

امروز 53 کارگر رنجدیده نیشکر هفت تپه که روزهای بسیار سخت و عذاب آوری را توام با فلاکت ناشی از عدم دریافت دستمزدهایشان  در طول ماههای گذشته سپری کرده بودند با احضاریه شعبه اول دادیاری دادگستری شهرستان شوش در این محل حاضر شدند تا بدلیل اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای ناچیزشان مورد بازجوئی و پرونده سازی و بازداشت قرار گیرند. اما همکارانشان، آنان را تنها نگذاشتند و به تعداد  53 کارگر احضار شده، 53 کارگر دیگر نیز در محل دادگستری شهرستان شوش حاضر شدند و با سپردن قرار کفالت 20 میلیون تومانی،  آزادی موقت همکاران خود را ضمانت کردند.

به غل و زنجیر کشیدن کارگران نیشکر هفت تپه از طریق احضار و بازجوئی و بازداشت در حالی ادامه دارد که بدنبال هفته ها اعتراض از سوی این کارگران، کارفرما فقط بخش بسیار کوچکی از مطالبات آنها را پرداخت کرده و اینک با اتکا به نیروی سرکوب و قوه قضائیه در صدد دادن درسی به آنان  است تا دیگر کارگری جرائت اعتراض به بردگی و فقر و گرسنگی و عدم پرداخت دستمزد نداشته باشد.

اینک حکومتی که 39 سال پیش با داعیه مستضعف پناهی و ترجیح کوخ نشینان بر کاخ نشینان زمام امور را در این مملکت بدست گرفت در حال زدن شلاق بر گرده کارگران معدن آق دره و بگیر  و ببند کارگرانی است که در نیشکر هفت تپه و جای جای این کشور، فقط دستمزد کاری را که ماهها پیش انجام داده اند طلب کرده اند.

اما آنچیزی که کارفرمای نیشکر هفت تپه و دولت و حکومت حامی اش از درک آن عاجزند این است که دیگر دوران برده داری و به غل و زنجیر کشیدن انسانها و تحمیل بیگاری و گرسنگی بر آنان به پایان رسیده است و اگر امروز ، هزاران کارگر شرکت نیشکر هفت تپه و کارگران دیگر مراکز بزرگ صنعتی در خوزستان، خیابانهای شهر شوش را در اعتراض به چنین اقدام ننگینی از سوی نهادهای قضائی و امنیتی اشغال نمیکنند نه از آنروست که به این وضعیت ننگ آلود تمکین کرده اند بلکه آنان در حال فرو خوردن خشم و انزجار خود از شرایط مصیبت بار کنونی هستند که دیر یا زود با تداوم سیاست سرکوب اعتراضات و مطالبات کارگری، همچون آتشفشانی مهیب فوران خواهد کرد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران، احضار و بازداشت بیش از 66 نفر از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه را که از زمان اعتراض آنان در جاده بین المللی اندیمشک اهواز صورت گرفته است قویا محکوم میکند و با تاکید بر محاکمه کارفرمای شرکت نیشکر هفت تپه بدلیل عدم پرداخت دستمزدهای کارگران این شرکت و محاکمه کسانی که در نهادهای قضائی و امنیتی با احضار و بازداشت کارگران، تکیه گاهی برای تداوم ستم گریهای کارفرما شده اند، از همه سازمانهای کارگری و حقوق بشری در سرتاسر جهان و کارگران و تشکلهای مستقل کارگری در کشور میخواهد تا در برابر ستمی که بر کارگران رنجدیده شرکت نیشکر هفت تپه اعمال میشود سکوت نکنند و با اعتراضات وسیع و متحدانه خود، حق خواهی آنان را مورد حمایت قرار دهند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – 15 مردادماه 1396

ازسرگیری اعتراضات کارگران کارخانه آذرآب اراک نسبت به عدم پرداخت مطالباتشان وتعلیق یکی از همکارانشان از کار

اخبار وگزارشات کارگری:امروزیکشنبه15مرداد، کارگران کارخانه آذرآب اراک دراعتراض به توخالی در آمدن وعده های کارفرما ومسئولین طراز اول استان مرکزی مبنی بر پرداخت مطالباتشان وتعلیق یکی ازهمکاران معترضشان از کار، دست به تجمع زدند.

کارگران کارخانه آذرآب اراک طی ماه های خردادوتیردراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوقشان دست به اعتصاب،راهپیمایی وتجمعات اعتراضی در محل کارشان،میدان مرکزی شهر ومقابل استانداری مرکزی زدند وهربار بدنبال وعده و وعید کارفرما ومسئولین طراز اول استان مرکزی بطور موقتی به اعتراضشان خاتمه دادند.

این کارگران پیش ازاین اول خردادماه سال جاری درهفتمین روزاعتصابشان دراعتراض به عدم پرداخت3ماه حقوق راهی مرکزشهر اراک شدند ودرمیدان صنعت تجمع کردندوبدنبال وعده پرداخت مطالباتشان طی دوهفته به اعتصابشان خاتمه دادند.

دوهفته بعد ازاین تاریخ،کارگران کارخانه آذرآب بتاریخ16خردادماه بدلیل خلف وعده کارفرما و4 ماهه شدن حقوق معوقه شان مقابل استانداری مرکزی تجمع کردند.

روز25تیرماه کارگران کارخانه آذراب اراک دراعتراض به خلف وعده مجدد کارفرما مبنی برپرداخت مطالباتشان دست به راهپیمایی زدند و دوباره راهی مرکزشهر اراک شدند تا اعتراضاتشان رادرسطح گسترده تری بنمایش بگذارند.ساعت‌ها حضور کارگران در میدان شهدای اراک،همچون گذشته و اعتراضات قبلی این کارگران هیچ مسئولی به خود زحمت حضور نداد، این بار هم هیچ مسئولی در این تجمع برای صحبت با کارگران حاضر نشد تا انکه در نهایت فرماندار اراک به میان این کارگران آمد و با سخنانی روتین و تکراری سعی به گفتاردرمانی کرد.

روز شنبه31تیرماه، کارگران کارخانه آذرآب اراک درادامه اعتراضاتشان نسبت به عدم پرداخت 5ماه حقوق،بازهم مقابل استانداری مرکزی تجمع کردند وبدنبال وعده و وعیدها مبنی بر پرداخت مطالباتشان بطورموقتی به اعتراضاتشان خاتمه دادند.

ازآن تاریخ تابه امروز نه تنها مطالباتشان بطورکامل پرداخت نشد بلکه یکی از کارگران معترض این واحد تولیدی نیز از کار معلق شد.

توخالی در آمدن وعده و وعیدهای کارفرما ومسئولان طراز اول استان مرکزی ونیزتعلیق از کار یکی از کارگران معترض دلایل تجمع اعتراضی امروزکارگران کارخانه آذر آب اراک اعلام شده است.

تجمعات اعتراضی پرستاران ودانشجویان پرستاری سراسرکشورنسبت به طرح تربیت پرستار بیمارستانی

امروزیکشنبه15مرداد ماه،پرستاران ودانشجویان پرستاری سراسر کشوردراعتراض به طرح تربیت پرستار بیمارستانی ازجمله درتهران،اهواز،شیراز،بندرعباس،بجنوردو……….تجمع کردند.

* تجمع پرستاران در مقابل وزارت بهداشت

امروزیکشنبه 15مرداد،جمعی از پرستاران در اعتراض به «طرح تربیت پرستار بیمارستانی»مقابل وزارت بهداشت تجمع کردند.

به گزارش ایلنا درهمین رابطه،ماموران نیروی انتظامی با هدایت پرستاران به پارک جنب وزارتخانه از آنها خواستند تا نماینده‌شان را برای گفتگو و مذاکره معرفی کنند.

ماموران حراست وزارت بهداشت از ساعتی قبل از شروع این تجمع با قراردادن نرده‌هایی، جلوی وزارتخانه را مسدود و مانع تجمع پرستاران در مقابل وزارتخانه شدند.

پرستاران نیز با در دست داشتن پلاکارد هایی خواستار توقف طرح تربیت پرستار در بیمارستان‌ها شدند.

* تجمع اعتراضی پرستاران ودانشجویان پرستاری اهواز مقابل دانشگاه جندی‌شاپور

صبح امروز15مرداد،جمعی از پرستاران ودانشجویان پرستاری اهوازدر اعتراض به طرح تربیت پرستار بیمارستانی مقابل دانشگاه جندی‌شاپور تجمع کردند.

* تجمع اعتراض آمیز دانشجویان پرستاری شیراز

امروز15مرداد،جمعی از دانشجویان پرستاری شیرازبا در دست داشتن پلاکارد و دست نوشته هایی به مصوبه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعتراض کردند.

به گفته این دانشجویان، طبق مصوبه وزارت بهداشت برخی از بیمارستان‌ها می‌توانند به صورت مستقیم افراد متقاضی پرستاری را جذب کنند که با این کار دیگر نیازی به گذراندن دوره دانشگاهی نخواهد بود.

حذف قانون پرستاری بدون گذراندن دوره آکادمیک و جذب فارغ التحصیلان پرستاری در مراکز درمانی از خواسته‌های اصلی این دانشجویان بود.

هیچ یک از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز حاضر به پاسخگویی به تجمع کنندگان نشدند.

مسئول روابط علوم پزشکی شیراز در گفتگو با خبرنگاری گفت : این بخشنامه کشوری است و مسئولان وزارت بهداشت باید پاسخگو باشند.

* تجمع اعتراضی دانشجویان دانشکده پرستاری بندرعباس

امروز15مرداد،جمعی از دانشجویان پرستاری و پرستاران مراکز علمی و درمانی هرمزگان، با تجمع و تشکیل زنجیره انسانی در محوطه بیرونی دانشکده پرستاری بندرعباس، به طرح موسوم به تربیت پرستار بیمارستانی اعتراض کردند.

به گزارش یک منبع خبری محلی، تجمع کنندگان اجرای این طرح را موجب به خطر افتادن جدی سلامت بیماران و مراجعان به بیمارستان ها و مراکز درمانی دانستند.

این عده همچنین با اشاره به وجود فارغ التحصیلان بیکار دانشکده های پرستاری، از بین رفتن حقوق تحصیل کردگان این رشته و همچنین فراهم شدن بستری برای بهره کشی از پرستاران و تزلزل شدید امنیت شغلی آنان را از دیگر آسیب های این طرح معرفی کردند.

معترضان در بندرعباس با امضای طوماری خواستار بازنگری و توقف این طرح از سوی وزارت بهداشت شدند.

شرکت کنندگان در این تجمع و زنجیره انسانی، کاغذهایی در دست داشتند که بر روی آنها شعارهایی از جمله: «نه به عقب گرد 100 ساله» و «نه به تربیت پرستار بیمارستانی» به چشم می خورد.

پیش از تشکیل زنجیره انسانی در محوطه دانشکده پرستاری بندرعباس، برخی مسئولان این دانشکده در اقدامی قابل تامل، با نیروی انتظامی تماس گرفتند و پس از ورود پلیس، از تجمع کنندگان خواستند از ساختمان خارج شوند.

پس از مذاکره و رایزنی، مسئولان با تشکیل زنجیره انسانی در محوطه بیرونی (حیاط دانشکده ) موافقت کردند.

همزمان با تجمع اعتراضی در بندرعباس، برنامه مشابهی در برخی دیگر از شهرهای ایران برگزار شد.

* تجمع دانشجویان پرستاری خراسان شمالی جلوی درب استانداری

امروز15مرداد،دانشجویان رشته پرستاری دانشگاه های دولتی و آزاد بجنورد برای اعتراض به اجرای طرح تربیت پرستاران بیمارستانی و بیان مطالبه خود از وزارت بهداشت جلوی درب استانداری خراسان شمالی تجمع کردند.

به گزارش یک منبع خبری محلی،یک دانشجوی رشته پرستاری دانشگاه دولتی بجنورد در این باره اظهار کرد: وزارت بهداشت سه سال قبل طرح تربیت پرستاران بیمارستانی را تعریف کرد تا در راستای کاهش نیروی پرستاران بیمارستانی در سطح کشور اجرایی شود.

این دانشجو تعریف و اجرایی کردن این طرح را تصمیم اشتباه وزارت بهداشت برای جبران کمبود نیروهای پرستاری بیمارستان ها در سطح کشور خواند، گفت: در این طرح نیروهای پرستاری بدون طی کردن تحصیلات دانشگاهی در این رشته به طور مستقیم همانند کارورزان آموزش می بینند.

وی افزود: در این طرح، نیروهای پرستاری فقط در بیمارستان ها آموزش عملی می بینند و هیچ تحصیلات تئوری و دانشگاهی نخواهند داشت.

وی خاطر نشان کرد: این در حالی است که دانشجویان رشته پرستاری در دانشگاه ها علاوه بر طی کردن آموزش های تئوری در قالب 148 واحد درسی همچنین آموزش های عملی را در دوره طی کردن دوره طرح پشت سر می گذرانند.

این دانشجو با اشاره به اینکه وزارت بهداشت به جای اینکه برای جبران کمبود نیروی پرستاری بیمارستانی، این طرح را اجرایی کند، این سوال را مطرح کرد: چرا وزارت بهداشت فارغ التحصیلان رشته پرستاری که تعداد زیادی از آنها بیکار و جویای کار در بیمارستان ها هستند را جذب نمی کند.

وی خاطر نشان کرد: در دفترچه کنکور امسال رشته تربیت پرستاران بیمارستانی در قالب آموزش عملی بدون تحصیلات دانشگاهی گنجانده شده است که اجرایی شود.

وی گفت: در همین راستا، دانشجویان رشته پرستاری در سراسر کشور از جمله خراسان شمالی به طور همزمان تجمع اعتراضی درباره اجرای این طرح انجام ندادند.

یک استاد دانشگاه حاضر در این تجمع نیز که در این تجمع شرکت کرده بود عنوان کرد: با توجه به اینکه پرستاران مراقبت جان بیماران بر عهده دارند، حال اجرای این طرح جایگاه این رشته را 50 سال به عقب باز می گرداند.

وی تصریح کرد: پرستاران دانشجویان رشته پرستاری از تحصیلات دانشگاهی این رشته دفاع می کنند و مخالف اجرای این طرح هستند.

این استاد دانشگاه خاطر نشان کرد: تجمع امروز دانشجویان می بایست به طور سراسری در جلوی درب دانشکده های پرستاری انجام می شد که دانشگاه بجنورد اجازه این تجمع را نداد و بنابراین دانشجویان مجبور شدند که جلوی درب استانداری استان تجمع کنند.

یکی از اعضای هیات عملی رشته پرستاری دانشکده پرستاری دانشگاه بجنورد نیز اظهار کرد: اجرای این طرح و حذف آموزش دانشگاه در رشته پرستاری به آینده شغلی این رشته آسیب خواهد زد و با اجرای این طرح تحصیلات دانشگاهی در رشته پرستاری کمرنگ خواهد شد و نیروهای پرستار جدید نیز بی سواد از دانش این رشته خواهند بود.

وی با یادآوری این مطلب که دانشگاه علوم پزشکی موافق اجرای این طرح و مخالف تجمع دانشجویان پرستاری دانشکده های دانشگاه های دولتی و آزاد بجنورد بودند، گفت: این نهاد حاضر به شنیدن مطالبه این معترضان نشد.

این عضو هیات علمی یادآور شد: پس از تجمع دانشجویان، نمایندگان این دانشجویان به داخل استانداری دعوت شدند و جلسه ای برای پیگیری مطالبه این دانشجویان معترض تشکیل شد تا به وزارت بهداشت منعکس شود.

تجمع اعتراضی پرستاران بیمارستان کوثرنسبت به عدم پرداخت ماه ها مطالباتشان مقابل استانداری سمنان

امروز15مرداد،جمعی از پرستاران بیمارستان کوثر سمنان با تجمع مقابل استانداری سمنان نسبت به عدم پرداخت ماه ها مطالبات خود اعتراض کردند.

به گزارش یک منبع خبری محلی،پرستاران حاضر در این تجمع که نوشته هایی با مضمون » مطالبات 11 ماهه پرسنلی کجاست؟» به دست داشتند، به عدم پرداخت 11 ماهه کارانه های خود اعتراض داشتند.

این پرستاران که بیشتر آنان را زنان تشکیل می دادند با شعار «ای شادنوش نمونه، ساخت و ساز و رها کن، حق ما رو ادا کن» خواستار پیگیری مطالبات خود از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان شدند.

یکی از پرستاران حاضر در این تجمع اظهار کرد: متاسفانه پول هایی که باید به پرسنل درمان بیمارستان پرداخت شود برای ساخت و ساز صرف می شود. ما در این اعتراض خواستار ورود مقامات ارشد استان به موضوع مطالبات چندین ماهه پرستاران هستیم.

گفتنی است تجمع اعتراضی پرستاران در شرایطی برگزار می شود که سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمعه این هفته (30 تیر) به استان سمنان سفر می کند.

تجمع اعتراضی کارگزاران روستایی شرکت مخابرات قزوین نسبت به نداشتن امنیت شغلی و بلاتکلیفی استخدامی مقابل استانداری

ظهرامروزیکشنبه15مرداد،کارگزاران روستایی شرکت مخابرات قزوین دراعتراض به نداشتن امنیت شغلی و بلاتکلیفی مقابل استانداری تجمع کردند.

براساس گزارشات منتشره،در این تجمع که بیش از 50 نفر حضور داشتند، معترضان ضمن برگزاری این تجمع خواستار رسیدگی مسؤولان استان به وضعیت کنونی خود شدند.

یکی از شرکت‌کنندگان در این تجمع به خبرنگاران گفت: ما نسبت به روشن شدن وضعیت حقوق و همچنین قراردادهایمان با شرکت مخابرات اعتراض داریم و می‌خواهیم مسؤولان به داد ما برسند.

این معترض مقابل استانداری قزوین از نبود اطمینان شغلی برای خود و خانواده‌اش گلایه داشته و عنوان کرد: واقعا این نوع برخورد با کارگزاران روستایی به ناحق است چرا کسی صدای ما را به گوش مسؤولان نمی‌رساند.

پیش از این نیز کارگزاران روستایی و دفاتر ICT در تهران و استان‌های دیگر دست به تجمعات مشابهی زده و خواستار احقاق حقوق خود شده‌اند.

 

یادآور می‌شود بیشتر تجمع‌کنندگان خواستار اجرای قانون بودجه در خصوص پرداخت حق بیمه و انعقاد قرارداد مستقیم با مخابرات هستند.

حرف اصلی این افراد این است که در بند 62 قانون بودجه 92 آمده است: مخابرات باید طبق قانون کار با «کارگزاران روستایی» قرارداد مستقیم منعقد و بیمه سنوات گذشته آنها را پرداخت کند که به گفته آنها این کار تا امروز انجام نشده است.

تجمع اعتراضی کارکنان اتوبوسرانی مشهد نسبت به عدم پرداخت ماه ها حق بیمه

امروز15مرداد،جمعی از کارکنان اتوبوسرانی مشهد دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حق بیمه در میدان شهدا این شهرتجمع کردند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد با اشاره به تجمع امروز کارکنان اتوبوسرانی مشهد، گفت: اعتراض این افراد نسبت به عدم دریافت حق بیمه بوده که در حال حاضر مشکلشان با قراردادی که با بیمه منعقد شد حل شده است.

علی‌اصغر نیشابوری در گفت‌وگو با خبرنگاری با اشاره به اعتراض امروز عده‌ای از کارکنان اتوبوسرانی مشهد در میدان شهدا، اظهار کرد: این افراد نیروهای رسمی سازمان اتوبوسرانی مشهد نبوده و نیروهای یکی از شرکت‌های طرف قرارداد اتوبوسرانی هستند.

وی ادامه داد: طبق مصوبه شورای شهر سازمان اتوبوسرانی موظف به نظارت بر پرداخت‌هایی است که شرکت‌ها به کارمندان خود پرداخت می‌کنند تا حداقل‌های حقوق قانون کار در موردشان رعایت شود، اما حق بیمه و پرداخت مالیات مستقیما بر عهده خود شرکت‌ها است.

نیشابوری تصریح کرد: با توجه به اینکه این شرکت چند ماهی است که حق بیمه کارمندان خود را پرداخت نکرده است نیروهایش معترض بودند و با جلسه‌ای که با اداره کار برگزار شد مقرر شد شرکت بیمه حق بیمه کارکنان این شرکت را به صورت اقساطی دریافت کند تا مشکل بیمه این افراد حل شود.

وی خاطرنشان کرد: این موضوع به رانندگان معترض منعکس شده است و عده‌ای میدان شهدا را ترک کردند، اما عده‌ای که از موضوع اطلاع ندارند همچنان در میدان شهدا حضور دارند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد با تکذیب هرگونه درگیری میان معترضین و کارکنان شهرداری، عنوان کرد: خود من نیز در محل تجمع حضور داشتم و هیچ درگیری اتفاق نیفتاده است.

تجمع کارگران شهرداری کهنوج دراعتراض به عدم پرداخت بموقع حقوق

امروز15مرداد، کارگران شهرداری کهنوج دراعتراض به عدم پرداخت بموقع حقوقشان دست به تجمع زدند.

به گزارش یک منبع خبری محلی،یکی از این کارگران گفت:  چند سالی است که حقوق کارگران شهرداری به موقع پرداخته نمی شود و اگرهم پرداخت کنند حدود 500 تومان و معیشت و زندگی خانوادگی ما را دچار بحران کرده چرا که با این گرانی ها بعضی از همکاران ما به نان شب محتاج شده اند.

یکی دیگر از کارگران شهرداری بیان کرد:حقوق های ما بیش از 2 ماه است که پرداخت نشده  و گاهی با بی نظمی های بسیار زیادی پرداخت می شود و حقوقی که چندماه یک بار واریز می شود و آن هم فقط یکی از ماه های عقب افتاده واریز می شود و در این وضعیت گرانی و بی پولی دیگر نمیدانیم چگونه در چشمان همسر و فرزندان مان  نگاه کنیم.

مهاجران افغانستان در ایران

به مناسبت 15 مرداد روز همبستگی با کارگران افغانستانی مهاجر

من مهاجرم

من زنم، مَردَم، کودکم / فقیر، غیرقانونی، بدون مدرک، بدون حق و حقوق! / بدون کار/  مخفی/ طفیلی؟ / سودجو، شیاد … ؟

نه! نه! فقط مخفی

نه متعلق به جایی‌ام که از آن گریخته‌ام / که تحت تجاوز و بمباران است،

نه به کشوری که‌ آرزوی رسیدن به آن را دارم / و نه به جایی که از آن می‌گذرم

فقط مخفی! مخفی!

هیچ جایی به من خوش‌آمد نمی‌گویند، / در همه جا غریبه هستم

حتی میان نوع بشر!

پروانه- ق

کانون مدافعان حقوق کارگر – توی آسانسور بود با فرغونی با باقیمانده کچ روی آن. هفده هجده ساله می نمود. غمی در چشمانش موج می زد. پرسید مریض دارید. گفتم بله. آرزوی شفای بیمارم را کرد. می​گفت اهل مزار شریف است و مدت زیادی نیست که به ایران امده است و از طریق یک شرکت پیمانکاری کار پیداکرده است با روزی ۶۰ هزار تومان.

امکان ندارد از خانه خارج شوی و با یکی از این مهاجران برخورد نکنی. آنها را همه جا می بینی، مشغول به کارهای مختلف. در مزارع صیفی جات در حال چیدن خیار و گوجه و وجین کردن،  در پارک​ها مشغول رسیدگی به گل و گیاه،  در نیمه های شب در حال جاروکشی کوچه ها، در عمق زمین در حال کندن چاه، در گاوداری ها و مرغداری ها، سر ساختمان های فرسوده درحال تخریب ، در حال ساختن ساختمان های جدید، به عنوان سرایدار و در تولیدی ها در حال دوخت و دوز یا در خانه ها مشغول کارهایی مانند خیاطی و منجوق دوزی و … .  زنان مهاجر نیز همراه با همسران و پدران خود مشغول به کارند. کودکان افغانستانی نیز از سنین بسیار کم وارد بازار کار می شوند.

از سال​های بسیار دور، از شروع جنگ در افغانستان در دهه ۵۰ شمسی، ورود این سیل مهاجران به ایران شروع شد و همچنان تداوم یافته است و دیگر مهاجران افغانستانی بخشی از این ملک و بوم شده اند. اما با این وجود از خیلی از حقوق اولیه یک مهاجر محرومند. چرا؟

لینک متن کامل:

http://www.kanoonm.com/2813#more-2813

اعتراض رسانه ای تعمیرکاران قطارهای مسافربری نسبت به بالا بودن نرخ مصدومیت

تعمیرکاران قطارهای مسافربری ضمن اعتراض به بالا بودن نرخ مصدومیت،خواهان رعایت اصول ایمنی کار برای جلوگیری ازبروز حوادث منجر به مصدومیت کارگران شدند.

کارگران تعمیرکار قطارهای مسافربری به ایلنا گفتند: بایستی برای تعمیرکاران، تمهیدات ایمنی اندیشه شود تا به دلایل مختلف ازجمله لغزندگی بین سطوح، دچار مصدومیت نشوند.

به گفته این کارگران، نرخ مصدومیت تعمیرکاران بالاست و می‌توان با رعایت ایمنی از این حوادث جلوگیری کرد.

این کارگران از آسیب‌دیدگی شدید پای یکی از پرسنل تعمیرکار در پارکینگ مسافری راه‌آهنِ تهران به علت لغزنده بودن سطح بین خطوط، در روزهای گذشته خبردادند.

گفته می‌شود؛ این کارگر در حال بازدید قطار بندرعباس-تهران بود که ناگهان سنگ‌های بزرگ بین خط ۱۳ و ۱۴ زیر پایش چرخیده و باعث خم شدن ناگهانی زانو و افتادن کل وزن بر روی زانو شده که بر اثر فشار وارده، کارگر موردنظر  از ناحیه زانو و تاندون و رباط پای راست دچار آسیب‌دیدگی شده است.

این کارگران خواستار نظارت دقیق‌تر بازرسان وزارت کار بر شرایط شغلی کارگرانِ تعمیرکار شدند و گفتند: باید پیمانکاران و کارفرماها به رعایت اصول ایمنی ملزم شوند.

تجمع اعتراضی اهالی روستای افین مقابل درب استانداری خراسان جنوبی

صبح روزگذشته(14مرداد)، جمع زیادی از اهالی روستای افین شهرستان زیرکوه خراسان‌جنوبی در اعتراض به آنچه که مشکلات احتمالی ناشی از ساخت سازه بتنی بر روی رودخانه این روستا می‌خواندند مقابل استانداری خراسان جنوبی تجمع کرده و خواستار توقف اجرای این طرح شدند.

براساس گزارشات منتشره،روزگذشته حدود 300 نفر از اهالی روستای افین شهرستان زیرکوه خراسان‌جنوبی به آنچه که مشکلات احتمالی ناشی از ساخت سازه بتنی بر روی رودخانه این روستا می‌خواندند مقابل استانداری تجمع کرده و با پلاکاردها و شعارهایی از استاندار خراسان‌جنوبی درخواست کردند تا اجرای این طرح متوقف شود. خشک شدن قنوات روستای افین، اراضی و باغات از جمله اعتراضات افراد تجمع کننده مقابل استانداری خراسان‌جنوبی بود.

حداکثرسازی سود جایی برای ایمنی کارگران باقی نگذاشته

یک پژوهشگر حقوق کار و تامین اجتماعی معتقد است که کلید مفقوده حوادث کار در ایران به خصوصی‌سازی‌ و سپردن کار به دست کارفرمایانی بازمی‌گردد که کوچک‌ترین شناخت و تجربه‌ای از مسائل ایمنی و اداره نمودن یک واحد تولیدی نداشتند.

فرشاد اسماعیلی پژوهشگر حقوق کار و تامین اجتماعی در گفت‌و‌گو با ایلنا، اظهار داشت: کلید مفقوده حوادث کار در ایران به خصوصی‌سازی‌ و سپردن کار به دست کارفرمایانی بازمی‌گردد که کوچک‌ترین شناخت و تجربه‌ای از مسائل ایمنی و اداره نمودن یک واحد تولیدی نداشتند.

وی با بیان اینکه در ادبیات متولیان خصوصی‌سازی اثری از ضرورت انتقال آموزش مهارت‌های ایمنی کار به کارفرمایان به گوش نمی‌رسد، افزود: از قرار معلوم در اندیشه مدافعان خصوصی‌سازی تنها حداکثرسازی سود مرکزیت دارد و ایمنی محیط کار که با جان کارگران گره خورده است، محلی از اعراب ندارد.

اسماعیلی با بیان اینکه مطابق آمار ثبت شده در همین دست از کارخانه‌ها روزانه ۴ و نیم کارگر بر اثر حوادث ناشی از کار فوت می‌کنند، تصریح کرد: در این شرایط مشخص نیست که با چه منطقی خصوصی‌سازی در اقتصاد ایران توجیه می‌شود. امری که تنها تعداد خانواده‌های بی‌سرپرست را افزایش داده است.

این پژوهشگر حقوق کار و تامین اجتماعی در ادامه افزود: پرسش بنیادی‌تر این است که مدافعان خصوصی‌سازی در وزاتخانه‌ها و نهادهای مربوطه روی این مسئله مهم که کارفرمایان برای تامین ایمنی محیط کار هزینه می‌کنند یا نه، نظارتی داشته‌اند؟

اسماعیلی در ادامه با بیان اینکه می‌توان نتیجه گرفت که کارفرمایان هم برای مدیریت کارگاه و هم برای رعایت مسائل ایمنی بیشتر نیازمند آموزش هستند، افزود: هم اکنون کارخانه‌های بزرگ کشور رو به ورشکستگی گذاشته‌اند همان کارخانه‌هایی که زمانی تحت مدیریت دولت در دهه ۶۰ و ۷۰ روزهای خوبی را پشت سر می‌گذاشتند و حداقل می‌توانستند دستمزدهای کارگران خود را به موقع پرداخت کنند.

اسماعیلی این سوءمدیریت را ناشی از نبود علاقه از سوی کارفرمایان به نظام تولید به مثابه یک پیکره اجتماعی واحد دانست و افزود: تولید یک حلقه از زنجیره حیات اجتماعی است اما در صورت مفقود شدن همین یک حلقه کل پیکره اجتماعی به مثابه یک نظم بنیادین ازهم می‌پاشد پس مسببان اوضاع فعلی تنها کارخانه‌ها را با بی‌تدبیری به ورشکستگی نکشانده‌اند بلکه حیات یک ملت را به ورطه نابودی کشانده‌اند.

این پژوهشگر حقوق کار و تامین اجتماعی برای نمونه به آنچه که در معادن کشور پس از خصوصی‌سازی می‌گذرد، اشاره کرد و افزود: در حالی ۴۴ کارگر در حادثه معدن زمستان یورت استان گلستان جان خود را از دست دادند که این معدن به دست بخش خصوصی اداره می‌شد و بخش خصوصی هم مدعی بود که فعالیت این معدن به صرفه نبوده است. این در حالی است که فلسفه خصوصی‌سازی کوتاه کردن دست دولت از تصدی‌گری امور به منظور افزایش بهره‌وری و سوددهی صنایع است.

اسماعیلی گفت: پس حالا باید از مدافعان وضع موجود انتظار پاسخگویی داشت چراکه آن‌ها بودند که بر سپردن امور به دست بخش خصوصی اصرار داشتند اما حالا تنها کاری که از دستشان برمی‌آید این است که از مرگ کارگران «عمیقا» اظهار تاسف کنند.

وی با بیان اینکه در معادن استان کرمان هم در انتظار یک حادثه نشسته‌ایم، اظهار داشت: هر چند وقت یکبار کارگران معادن ذغال سنگ استان کرمان به علت انفجار یا گاز گرفتگی جان خود را ازدست می‌دهند اما بازهم به جای اینکه نظارت‌ها را بر ایمنی معادن محکم کنند با این استدلال که آن‌ها به‌صرفگی ندارند صرفا صورت مسئله را پاک می‌کنند.

این پژوهشگر حقوق کار و تامین اجتماعی در پایان گفت: البته نمی‌گوییم که کارخانه‌های دولتی همه مسائل ایمنی را رعایت می‌کنند و حقوق کارگران را به موقع می‌دهند و بیمه‌شان می‌کنند و به فکر سود نیستند اما مدیران بخش خصوصی چنان که کارنامه‌شان نشان داد اصلا بنیه علمی کارگاه داری و کارخانه داری را نداشتند و در یک کلام باید گفت که کارخانه‌های بزرگ دولتی را به خاک سیاه نشاندند.

کشته وزخمی شدن 2 کارگرجوان درحادثه انفجارمعدن زغال ‌سنگ دیزین

شب گذشته(14مرداد)، 2 کارگرجوان درحادثه انفجارمعدن زغال‌سنگ دیزین کشته وزخمی شدند.

برپایه گزارشاتی که امروزرسانه ای شد، دکتر پیرحسین کولیوند، سرپرست اورژانس کشور در این باره گفت: در ساعت 22:01 شنبه شب گذشته، با گزارش انفجار در معدن زغال‌سنگ در چمستان – جاده لاویج – روستای دیزین کلا – معدن کاردار، بلافاصله یک دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شد.

کولیوند افزود: این حادثه منجر به مصدومیت 2 نفر شد که یک مصدوم بر اثر سوختگی شدید فوت شده که حدودا 22 ساله و مجهول‌الهویه (از اتباع افغانستان) بود و یک مصدوم دیگر 21 ساله و سوختگی بالای 60 درصد داشته است.

وی گفت: هر دو مصدوم با آمبولانس 115 به بیمارستان امام نور منتقل شدند.

درهمین رابطه امروز ایسنا طی گزارشی تحت عنوان-تکرار سناریو معدن زغال‌سنگ آزادشهر در «دیزین‌کلا«-نوشت:

بعد از انفجار دومین معدن زغال سنگ در سال جاری، مدیرکل معادن غیرفلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت علت حادثه معدن دیزین کلا را تجمع گاز و جرقه های به وجود آمده حین حفاری اعلام کرد.

در پی وقوع انفجار در معدن زغال سنگ دیزین کلای نور استان مازندران که دو تن در این حادثه کشته و زخمی شدند، سیف الله امیری مدیرکل معادن غیرفلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به گزارش‌های کلی که تاکنون از این حادثه به وزارتخانه واصل شده است، گفت: این انفجار در ساعت ۲۲:۰۱ شب گذشته اتفاق افتاد که بررسی‌های نشان می‌دهد به احتمال زیاد معدن کاران در حین حفاری به یک مخزن گاز طبیعی رسیدند که به خاطر جرقه های ادوات حفاری دچار انفجار مهیب شد.

وی با اشاره به ابعاد انسانی حادثه گفت: در این معدن ۱۸ نفر  کار می‌کنند که بر اثر حادثه دیشب یک نفر که احتمالا تبعه افغانی بوده و از شرایط قانونی فعالیت این کارگر در آن واحد معدنی اطلاعی در دست نیست، به خاطر سوختگی بالا درگذشت و یک نفر دیگر نیز زخمی شده است.

نبود تهویه همچنان قربانی می‌گیرد

در حالی که بعد از اتفاق تاسف‌بار معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر گلستان وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور قاطعی را مبنی بر لزوم رسیدگی به وضعیت استاندارد معادن زغال سنگ و بازرسی فوری از همه واحدهای معدنی صادر کرد، هادی حمیدیان – رئیس سازمان مهندسی معدن استان مازندران-  با اشاره به اینکه این معدن از تهویه طبیعی استفاده می‌کرد، اظهار کرد: متاسفانه این واحد از واحدهایی بود که تهویه طبیعی داشت و این موضوع خلاف قانون است چرا که بر اساس قانون باید تمام واحدهای معدنی زیرسطحی از تهویه موضعی و فن برای جابجایی هوا استفاده کنند زیرا بستر تمام حادثه‌های به وقوع پیوسته در زغال سنگ موضوع تجمع گاز است و اگر تهویه مناسبی در معادن برقرار باشد، ضریب وقوع حادثه به شدت کاهش می‌یابد.

وی ادامه داد: همان‌طور که حادثه شب گذشته نیز نشان داد موضوع انفجار گاز تجمع کرده در حین کار باعث شد تا تلفات جانی و مالی اتفاق بیفتد گرچه ما از این می ترسیدیم که ابعاد حادثه در این معدن بسیار شدیدتر از موردی که پیش آمده باشد.

معدن حادثه‌دیده مسئول فنی نداشت

حمیدیان در رابطه با این معدن حادثه دیده گفت: متاسفانه می‌توان گفت که یکی از دلایل اصلی وقوع حادثه در معدن دیزین کلا نبود مسئول فنی در این معدن بود که این یک ایراد قانونی وارد بر صاحب معدن به شمار می‌رود چرا که از اسفندماه سال گذشته مالک معدن درخواستی برای معرفی مسئول فنی به آن معدن ارائه نکرد و همین موضوع باعث شد تا گزارشی از این معدن به دست ما نرسد و باید در نظر داشت که اگر مسئول فنی در این معدن حضور داشت حداقل‌های قانونی در آن رعایت می‌شد و این حادثه تلخ رخ نمی‌داد.

معدن دیزین کلا از معادنی بود که باید تعطیل می‌شد

رئیس سازمان مهندسی معدن استان مازندران با بیان اینکه اخیرا بازرسی جامعی از واحدهای معدنی زغال سنگ استان صورت گرفته است، گفت: بعد از اتفاق تلخی که برای معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر افتاد، وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور قاطعی در بازرسی از منابع زغال سنگ دادند که با اهتمام نظام مهندسی معدن ایران در کنار کمبود بودجه‌ای که وجود داشت، از ۵۰ معدن زغال سنگ استان بازرسی شد که بر اساس پروسه تعریف شده ارائه گزارش نهایی از این معادن تا شش ماه به طور می‌انجامد.

وی افزود: اما گزارش‌های ابتدایی از معدن زغال سنگ حادثه دیده شهرستان نور نشان می‌دهد که این معدن به خاطر شرایطی که داشته در لیست معادنی بود که قرار است پیشنهاد تعطیلی آنها به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه شود.

حمیدیان با اشاره به وضعیت معادن استان گفت: ۵۰ معدن زغال سنگ استان ۲۲ معدن فعالیت دارند گرچه هنوز گزارش نهایی از آخرین بازدیدها توسط کمیته‌ای فنی ارائه نشده است اما بر اساس تجربیاتی که وجود داشته و گزارش‌های اولیه رسیده می‌توان گفت که ۳۰ درصد از معادن فعال در وضعیت ایمن در حال فعالیت هستند، ۴۰ تا ۵۰ درصد از معادن فعال در شرایط حادثه‌خیز قرار دارند که به خاطر وضع بد تهویه یا دیگر مسائل غیرایمنی می‌توانند پیامدهای مالی و جانی را رقم بزنند. همچنین ۲۰ تا ۳۰ درصد دیگر از معادن نیز به خاطر کمبود تجهیزات و ابعاد کوچک استفاده از تهویه برایشان توجیه مالی ندارد که همین امر می‌تواند موجب حادثه شود

شب گذشته یک معدن زغال سنگ کوچک در منطقه دیزین کلای شهرستان نور استان مازندران دچار انفجاری مهیب شد که در پی آن یک نفر کشته و دو نفر مجروح شدند. این حادثه در حالی رخ داد که بیش از حدود سه ماه از فاجعه افنجار معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر گلستان که در آن بیش از ۴۰ نفر از معدن کاران کشته شدند، می‌گذرد. وزیر صنعت، معدن و تجارت بعد از حادثه آزادشهر دستور داد تا همه معادن زغال در اسرع وقت مورد بازرسی سازمان نظام مهندسی معادن ایران قرار بگیرند.

جان باختن یک کارگر جوشکار اهل سنندج در تهران 

بر اساس خبر دریافتی روز شنبه  14/05/96کارگری به نام » تیمور ملای » در حین جوشکاری در یکی از محلات تهران، از طبقه دهم ساختمانی ده طبقه، سقوط کرده و متاسفانه در دم جانش را از می دهد.

تیمورملای 24 ساله، اهل سنندج و دارای یک فرزند بوده است. کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری ضمن تسلیت به خانوده این کارگر جان باخته، نا امن بودن محیط کار را سبب این گونه حوادث می داند.

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری – 15 مرداد 1396

جان باختن یک کارگر ساختمانی در روستای حربده محمودآباد براثر برق گرفتگی

یک کارگرساختمانی حین کار در روستای «حربده » شهرستان محمودآباد دچار برق گرفتگی شد وبدلیل شدت صدمات وارده جانش را ازدست داد.

مرکز فوریت های پلیسی 110 در پی کسب خبری مبنی بر مرگ مشکوک کارگری ساختمانی در روستای «حربده » این شهرستان به محل اعزام شدند.

در این حادثه کارگری به نام «مهدی – ی» 40 ساله، برقکار ساختمان های مسکونی که در حال رفع اتصال سیم های برق در یکی از ساختمان های مسکونی در این روستا بوده دچار برق گرفتگی شد .

این گزارش حاکی است، با کمک عوامل امدادی نامبرده به بیمارستان منتقل شد اما به دلیل شدت صدمات وارده ناشی از برق گرفتگی جان باخت .

کشته وزخمی شدن2برادر حین لایروبی نهردر روستای ناریان طالقان براثر ریزش کوه

امروز15مرداد،2برادر حین لایروبی نهردر روستای ناریان شهرستان طالقان براثر ریزش کوه کشته وزخمی شدند.

امیر محمدی، معاون عمرانی فرماندار طالقان دراین خصوص گفت: دو برادر که در روستای ناریان مشغول لایروبی نهر روستا بودند، براثر ریزش کوه زیر آوار گرفتار شدند.

وی ادامه داد: به رغم تلاش ماموران امدادرسانی، پس از آواربرداری یکی از دو برادر بر اثر شدت جراحت جان باخت.

مرگ مرد میانسال در مغازه تعمیرات ضبط خودرو

صبح امروز15مرداد،یک مرد میان سال در حادثه آتش سوزی مغازه تعمیرات ضبط خودرو جانش را از دست داد.

به گزارش15مرداد پایگاه خبری 125، حوالی ساعت 8:30 صبح امروز با اعلام بروز اتش سوزی یک واحد تجاری در خیابان رسالت به سامانه تلفنی 125 ؛ بلادرنگ آتش نشانان ایستگاه های مجاور در معیت آتشپاد سوم » ایوب خجسته » سرپرست سه ایستگاه آتش نشانی عازم محل آتش سوزی شدند

آتشپاد سوم ایوب خجسته روز یکشنبه در شرح جزییات این حادثه گفت : ماموران آتش نشانی با حضور در محل حادثه ، یک باب مغازه تعمیرات پخش خودرو را رویت کردند که دود ناشی از آتش سوزی فضای مغازه را فرا گرفته بود .

به گفته وی : ماموران آتش نشانی ضمن باز کردن درب مغازه ، با برقراری ایمنی در محل ، اقدام به انجام عملیات کاوش و پیشگیری از برگشت حریق نمودند .

سرپرست ایستگاه 29 آتش نشانی مشهد ، اظهار کرد : آتش نشان در جریان عملیات کاوش با جسم بی جان مرد میانسالی برخورد کردند که بلافاصله مراتب از طریق ستاد فرماندهی به عوامل انتظامی گزارش شد .

پانزدهم مردادماه1396

akhbarkargari2468@gmail.com

 

***
تجمع جامعه پرستاری اهواز مقابل دانشگاه جندی‌شاپور/معترضان با «طرح تربیت پرستار بیمارستانی» مخالفند + عکس

صبح امروز جامعه پرستاری اهواز در اعتراض به طرح تربیت پرستار بیمارستانی تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، صبح امروز (۱۵ مرداد) جامعه پرستاری اهواز در اعتراض به طرح تربیت پرستار بیمارستانی دست به تجمع زدند.

در این تجمع که از ساعت ۹ صبح، مقابل دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز برگزار شده، جمعی از پرستاران و دانشجویان پرستاری اهوازی شرکت کرده‌اند.

تجمع‌کنندگان خواستار لغو طرح تربیت پرستار بیمارستانی هستند.

در روزهای گذشته اعتراضات به طرح تربیت پرستار بیمارستانی شدت گرفته است؛ پرستاران می‌گویند: تربیت پرستار در بیمارستان‌ها، هم از اعتبار و تخصص پرستاری آکادمیک می‌کاهد و هم سلامت مردم را با «غیرفنی‌نگری» تهدید می‌کند.

***


الهه کولایی: تحمیل حجاب شکست خورده است

الهه کولایی، عضو شورای هماهنگی مجمع زنان اصلاح‌طلب با بیان این که «قانونی کردن و نگاه اجبار و تحمیل به حجاب با نیازهای بشری و به ‌ویژه نیازهای زنان در جامعه‌ی ما انطباق و سازگاری نداشته است»، تصریح کرد: ارزیابی دقیق از عملکرد این حوزه به خوبی نشان می‌دهد که به شدت نیازمند بازنگری و نقد صریح و همه جانبه‌ی سیاست‌ها و برنامه‌هایی هستیم که در این زمینه اجرا شده است. 

الهه کولایی، به هزینه‌های گزافی که از محل منابع ملی در حوزه‌ی عفاف و حجاب صرف شده اشاره کرد و افزود: این حجم عظیم منابع و تمرکز بر موضوع عفاف و حجاب و نتایج حاصل از آن که امروز در جامعه پیش روی ما قرار گرفته، نشان می‌دهد متأسفانه این سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌ها با واقعیات سازگاری نداشته و موفقیت آمیز نبوده است. نتیجه‌ی لغو حجاب اجباری نیز وضعیتی غیرطبیعی خواهد بود، چراکه تجربه‌های زیادی نشان داده هر نوع تحمیل و فشار بامنطق یا بی‌منطق پاسخ مناسب و قابل پیش بینی نداشته است. ما اولین جامعه‌ی اسلامی نیستیم که با این مسأله رو به رو شده‌ایم؛ نگاهی به مدل‌های موجود در جوامع اسلامی از مالزی و اندونزی تا عربستان به خوبی نشان می‌دهد شیوه‌هایی که مورد بهره برداری قرار گرفته، بیش از آن که نتیجه بخش و کارساز بوده باشد به بحران آفرینی منجر شده است. / انصاف نیوز

***
رفتار عجیب برخی نمایندگان برای گرفتن سلفی [جلفی] با موگرینی واکنش هایی را در پی داشت. رفتار عجیب برخی نمایندگان برای گرفتن عکس یادگاری با موگرینی واکنش های گسترده ای در فضای مجازی به همراه داشت که در ذیل تعدادی از آن تصاویر را مشاهده می کنید.

مشروطیت و مشروعیت نمایندگان بی‌شخصیت و آدم ندیده!

العالم

سلفی‌های [جلفی‌های] پرحاشیه نمایندگان مجلس با موگرینی + تصاویر

رفتار عجیب برخی نمایندگان برای گرفتن سلفی با موگرینی واکنش هایی را در پی داشت.

رفتار عجیب برخی نمایندگان برای گرفتن عکس یادگاری با موگرینی واکنش های گسترده ای در فضای مجازی به همراه داشت که در ذیل تعدادی از آن تصاویر را مشاهده می کنید.


اخبار روز: «عکس – استقبال پرشور از فدریکا موگرینی در مجلس اسلامی»!!
Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

اطلاعات

این ویودی در 6 اوت 2017 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , , , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: