اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

اخبار و گزارشات کارگری 12 مرداد 1396، و فراخوان همبستگی با حزب کمونيست ونزوئلا

اخبار و گزارشات کارگری 12 مرداد 1396

اعتراض به طرح های کارورزی و مهارت آموزی وظیفه ای همگانی (کارگران،معلمان،پرستاران،کارمندان،دانشجویان،فارغ التحصیلان دانشگاه ها،دانش آموزان ،جوانان متقاضی کارو….) است

اعتراض به اجرای طرح های کارورزی و مهارت آموزی دفاع ازدستاوردهای کارگران، حقوق خود ونسل های آینده است

– فراخوان تجمع بازنشستگان سراسر کشور
– ادامه بلاتکلیفی معیشتی وشغلی کارگران مجتمع کشت وصنعت مهاباد
– به بازماندگان کارگران جان باخته معدن زمستان یورت فقط یک پانزدهم مطالباتشان پرداخت شد
– وخامت حال یک کارگر ساختمانی درپی سقوط از ارتفاع در فشم
– جان باختن یک جوان بر اثر برق گرفتگی در منطقه جمکران قم
 جان باختن3کارگر حین گودبرداری در گرمدره کرج براثر ریزش آوار

فراخوان تجمع بازنشستگان سراسر کشور

زمان: سه شنبه 31 مرداد ماه  ساعت 10 صبح

مکان: مقابل مجلس شورای اسلامی

فراخوان تجمع  کشوری (اولین تجمع سال 96)

دوستان و همراهان عزیز ، پیشکسوتان پیشرو

همانطور که مستحضر می باشید برای استیفای حقوق از دست رفته خود راههای بسیاری را آزموده ایم و در سال جدید نیز ، تا کنون مسیر مذاکره و رایزنی را پیش گرفته ایم ، ولی بر هیچکس پوشیده نیست که پشتوانه قوی و محکم مذاکره یک تجمع وسیع و عظیم خواهد بود .

تا کنون دولت متقبل شده :

در بازه زمانی 5 ساله حقوق بازنشستگان را همترازی و از طرفی بعد از 37 سال برای اولین بار  ردیف بودجه در لایحه بودجه برای بازنشستگان در نظر گرفته شده

ولی اینها کافی نیست ،ما خواهان اجرای دقیق و صحیح قانون مدیریت خدمات کشوری هستیم و مهمترین خواسته ما این است که قانون با در نظر گرفتن منافع بازنشستگان در مجلس به تصویب برسد .

از این رو  در کنار مذاکره و رایزنی ، ما پیشکسوتان همدل و متحد در تجمعی سراسری شرکت کرده و یکبار دیگر وظایف دولت و مجلس را در برابر قشر عظیمی از ملت یادآور می شویم .

و تا گرفتن حق قانونی خود از پای نخواهیم نشست .

از آنجا که همواره شاغلین عزیز درخواست همراهی با پیشکسوتان را داشته و از طرفی آینده اقتصادیشان نیز با موفقیت پیشکسوتان ارتباط مستقیم دارد ، از دوستان شاغل نیز دعوت میکنیم تا در این حرکت عظیم ما را همراهی نمایند

وعده ما :

روز سه شنبه 31 مرداد ماه  ساعت 10 صبح

مقابل مجلس شورای اسلامی

منتظر حضور سبز شما همراهان همیشه هستیم

پیشکسوتان پیشرو کشوری

ادامه بلاتکلیفی معیشتی وشغلی کارگران مجتمع کشت وصنعت مهاباد

تعداد قابل توجهی از کارگران شرکت سرمایه گذاری سبز با شرکت های اقماری اش معروف به کشت و صنعت مهاباد که بیش از بیست ماه بود معوقات مزدی خود را دریافت نکرده بودند در نهایت اسفند ماه سال گذشته با مراجعه به اداره کار این شهرستان نسبت به دریافت حق بیمه بیکاری اقدام نموده اند که متاسفانه تا به امروز این درخواست آنها هم عملی نشده است.

کارگران مجتمع کشت وصنعت مهاباد علی رغم توقیف چندین ماهه واحد شماره دو این شرکت به نفعشان از سوی دادگستری شهرستان همچنان بلا تکلیف هستند و به دلیل معوقات مالیاتی و بانکی امکان فروش و واگذاری این واحد را در ازای رسیدن به حق و حقوق قانونی خود را ندارند.

بر اساس گزارش یک منبع خبری محلی، مسئولان استانی و شهرستانی طی دوران دولت یازدهم به کرات مشکلات به وجود آمده در کشت و صنعت مهاباد را به نحوه واگذاری این واحد تولیدی صنعتی در دولت قبل مربوط می کردند.

این مسئولان که در طول این چهار سال عمر دولت تدبیر و امید، دهها بار شاهد اعتراض و اعتصاب و تجمعات کارگران این مجموعه بودند در مرحله اول با انکار و بی تفاوتی به موضوع و سپس با تهدید کارگران برای پایان دادن به تجمعات خود در مقابل ساختمان شرکت، فرمانداری و اداره کار این شهرستان نهایتا با اعلام این موضوع که این واحد و مطالبات و معوقاتش به بخش خصوصی ارتباط دارد از مسئولیت پذیری در قبال این کارگران رنج دیده طفره رفتند؛ تا جایی که در آخرین سفر استاندار دولت یازدهم در آذربایجان غربی به مهاباد؛ علی رغم انتظار چندین ساعته کارگران در مقابل فرمانداری این شهرستان”سعادت”حاضر به رویارویی با این کارگران نشد و با راهنمایی فرماندار وقت مهاباد از درب دوم فرمانداری خارج شد.

موضوع مهم دیگری که می توان به آن اشاره کرد زد و بند های پنهان و پشت پرده برخی از اطرافیان یکی از مسئولان این شهرستان برای تصرف این واحد تولیدی با قیمت غیر واقعی و ناعادلانه است که با اعتراض بسیاری از کارگران کشت و صنعت و دلسوزان این شهرستان روبه رو شده است.

این فرد که همیشه و در جلسات و گردهمایی های مختلف به یکی از افراد نزدیک به این مسئول مهابادی، تهران نشین تبدیل شده است در ایام انتخابات ریاست جمهوری هم هزینه های گزاف تبلیغات ستاد انتخاباتی روحانی در این شهرستان را بر عهده گرفته بود.

به نظر می رسد با پایان کار دولت یازدهم و به تبع آن استقرار دولت دوازدهم این فرد نتیجه حاتم بخشی های دم انتخاباتی خود برای روحانی را خواهد دید و در ازای پرداخت قسطی مطالبات دولتی این شرکت صاحب مایملک ارزشمند این مجموعه با قیمت گذاری غیر واقعی خواهد شد.

به بازماندگان کارگران جان باخته معدن زمستان یورت فقط یک پانزدهم مطالباتشان پرداخت شد

یک مدرس حوزه بیمه درپژوهشکده بیمه گفت: تاکنون دیه کامل به بازماندگان این حادثه داده نشده بلکه با نسبت 20 به 300 پرداخت شده است. وی علت این امر را قصور کارفرما در اعلام تعداد واقعی نیروهای شاغل دراین معدن اعلام کرد.

براساس گزارشاتی که امروز رسانه ای شد محمدحسین غریب، روزگذشته(11مرداد)، درچهارمین دوره آموزش خبرنگاران حوزه بیمه افزود:قاعده بیمه‌ای می‌گوید که اگر نیرو و ریسک را درست نگفته باشید به همان نسبت پول پرداخت نمی‌شود.در حادثه معدن زمستان یورت، کارفرما، تعداد کارگران را 20 نفر اعلام کرد ولی تعداد واقعی کارگران 300 نفر بود و برهمین اساس بیمه نیز به نسبت 20 به 300 به آنان دیه داد.وی گفت: یعنی براساس قاعده نسبی پرداخت.همان طوری که حق بیمه یک بیستم از کارفرما دریافت شده است دیه نیز به همان نسبت پرداخت می‌شود.

 محمدحسین غریب درپاسخ به پرسشی درباره این که چرا شرکت بیمه گر مربوط نیامده است دیه را به همان نفراتی که بیمه شده اند کامل پرداخت کند، گفت: درماده 10 قانون بیمه‌ای که درسال 1316 نوشته شده و درتمام دنیا نیز اجرا می‌شود، آمده است که به چه نسبت از سرمایه حق بیمه می‌پردازید؟ باید فرق بین تضمین و حق بیمه را بدانید، بعضی‌ها  فکر می‌کنند که بیمه یک نوع ضمانت است درحالی که در ضمانت بانکی،  منزل یا شرکت و غیره درضمانت پرداخت وام قرار می‌گیرد اما بیمه ضمانت نیست، بیمه می‌گوید که یک دهم میزان سرمایه را حق بیمه بدهید، حالا اگر کسی فریب بدهد،  بیمه به همان نسبتی که اعلام کرده است به او می‌پردازد.

به گفته وی درحادثه پلاسکو نیز 160 نفر از 600نفر بیمه بودند ولی بیمه نامه‌ها یشان کمتر از مقدار واقعی بود. وی افزود: درحادثه معدن زمستان یورت نیز مدیران بیمه‌ای می‌توانستند استدلال کنند که کشته شده گان جزو همان 280 نفری بوده اند که حق بیمه شان پرداخت نشده است وبه این ترتیب هیچ دیه‌ای پرداخت نمی‌کردند، چون نام دقیق بیمه شدگان دراین معدن اعلام نشده بود.

  وخامت حال یک کارگر ساختمانی درپی سقوط از ارتفاع در فشم

مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس تهران از وخامت حال یک کارگر ساختمانی درپی از ارتفاع در شهر فشم خبر داد.

حسن عباسی روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگاری افزود: ساعت 10 امروز حادثه سقوط کارگر ساختمانی در فشم به مرکز اطلاع رسانی اورژانس تهران اعلام شد.

وی بیان کرد: بدلیل مصدومیت کارگر 27 ساله تبعه افغانستان و نیاز فوری اقدامات پزشکی بلافاصله بالگرد اورژانس هوایی تهران به شهر فشم منتقل شد.

عباسی ادامه داد: عوامل اورژانس و پس از انجام اقدامات اولیه درمانی این مصدوم بدحال را زنده از طریق بالگرد اورژانس هوایی به بیمارستان شهدای هفتم تیر منتقل کردند.

جان باختن یک جوان بر اثر برق گرفتگی در منطقه جمکران قم

روزگذشته(11مرداد)،یک جوان حین کار در منطقه جمکران قم دچاربرق گرفتگی شد وجانش را ازدست داد.

برپایه گزارشی که امروز منتشرشد،عصر روزگذشته(11مرداد)،یک مورد برق گرفتگی در منطقه جمکران به اورژانس۱۱۵ گزارش شد که پرسنل آمبولانس اورژانس در کمترین زمان به محل حادثه رسیدند و فرد حادثه دیده را همراه با عملیات احیای قلبی و ریوی به مرکز درمانی نکویی انتقال دادند.

با وجود تلاش‌های فراوان و بی‌وقفه پرسنل اورژانس۱۱۵ و اورژانس مرکز نکویی – فرقانی برای احیای این فرد که مردی حدودا ۳۵ ساله بود، متأسفانه عملیات احیا موثر واقع نشد و برق گرفتگی منجربه فوت وی شد.

بنا بهمین گزارش،در روزهای گذشته نیز برق گرفتگی یکی از کارگران مرتبط با اداره برق در زمان نصب ترانس در گلزار شهدای روستای کرمجگان موجب جان باختن وی شد.

جان باختن3کارگر حین گودبرداری در گرمدره کرج براثر ریزش آوار

پیش از ظهر امروز12مرداد،3کارگر ساختمانی حین گودبرداری ساختمانی در گرمدره کرج براثر ریزش آوار جان باختند.

معاون خدمات شهری شهرداری گرمدره با اشاره به حادثه ریزش آوار در گرمدره هنگام گودبرداری ساختمان، اظهار کرد: فوت سه فرد محبوس شده زیر آوار این حادثه تائید شده است.

دوازدهم مردادماه1396

akhbarkargari2468@gmail.com

***
حزب کمونیست آلمان در نشست فوق‌العادۀ کمیتۀ مرکزی حزب در تاریخ ۳۰ ژوئيه ۲۰۱۷ خواستار همبستگی با حزب کمونیست ونزوئلا شد: مبارزه طبقاتی در ونزوئلا شدت می‌يابد. حفظ دست‌آوردهای انقلاب بولیواری هنوز به شکلی پایدار متحقق نشده است؛ نيروهای  ارتجاعی در ماه‌های اخير چهرۀ خود را نشان دادند، که می‌توان سيمای فاشیسم را در آن تشخيص داد. حزب برادر ما، حزب کمونیست ونزوئلا، تنها حزب در اين کشور آمریکای جنوبی است که به سوسیالیسم علمی اعتقاد دارد. اعضای آن، همانند اعضای حزب متحده سوسياليست ونزوئلا (PSUV)، با خطر مرگ مواجه هستند. حزب کمونيست آلمان، به مثابۀ حزبی که ده‌ها سال تجربۀ همبستگی بين‌المللی را پشت سر دارد، همۀ هواداران و اعضای خود را فرامی‌خواند در کارزار جمع‌آوری کمک مالی برای حزب کمونيست ونزوئلا شرکت کنند.

 فراخوان همبستگی با حزب کمونيست ونزوئلا

تارنگاشت عدالت
 
منبع: رد گلوب
۱ اوت ۲۰۱۷
 
حزب کمونیست آلمان (DKP) در نشست فوق‌العادۀ کمیته مرکزی حزب در تاریخ ۳۰ ژوئيه ۲۰۱۷ خواستار همبستگی با حزب کمونیست ونزوئلا (PCV) شد:
مبارزه طبقاتی در ونزوئلا شدت می‌يابد. حفظ دست‌آوردهای انقلاب بولیواری هنوز به شکلی پایدار متحقق نشده است؛ نيروهای ارتجاعی در ماه‌های اخير چهرۀ خود را نشان دادند، که می‌توان شکل و ظاهر فاشیسم را در آن تشخيص داد.

حزب برادر ما، حزب کمونیست ونزوئلا (PCV)، تنها حزب در اين کشور آمریکای جنوبی است که به سوسیالیسم علمی اعتقاد دارد. اعضای آن، همانند اعصای حزب متحد سوسياليست ونزوئلا (PSUV)، با خطر مرگ مواجه هستند. حزب کمونیست ونزوئلا در نامه‌ای به حزب کمونيست آلمان خواستار همبستگی حزب ما برای:

– حفط زندگی و تداوم مبارزۀ اعضای آن؛
– تقويت کردن سازمان حزبی از جهات گوناگون، تا در دشوارترين لحظات مبارزۀ طبقاتی نيز بتواند کارايی همساز بودن با اشکال مختلف مبارزۀ طبقاتی را داشته باشد؛ شده است.

بدين خاطر حزب کمونيست آلمان، به مثابۀ حزبی که ده‌ها سال تجربۀ همبستگی بين‌المللی را پشت سر دارد، همۀ هواداران و اعضای خود را فرامی‌خواند در کارزار جمع‌آوری کمک مالی برای حزب کمونيست ونزوئلا شرکت کنند.

ما خواستار:

– پشتيبانی از حزب کمونیست ونزوئلا و بدين ترتيب انقلاب بولیواری!

– پشتیبانی از حزب کمونیست ونزوئلا و بدين ترتيب مبارزه با ارتجاع و فاشیسم در ونزوئلا!

– پشتيبانی از حزب کمونیست ونزوئلا و بدين ترتيب کمک به مبارزه ضدامپریالیستی!

هستيم.

– زنده باد همبستگی بین‌المللی!

VENCEREMOS

ما پيروز می‌شويم!
رفقای ما در ونزوئلا به حمايت ما نياز دارند!
Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: