اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

طرح جدید اسرائیل به منظور ضمیمه مناطق اشغالی با حمایت ایالات متحده: انتونی بلچیکبرز، و اسرائیل به شهروندان کودک خود ترس و تنفر نسبت به فلسطینی ها را اختصاصی آموزش می دهد: جاناتان کوک/ رنجبر- ارگان حزب رنجبران

سایه های شوم حوادث سوئز در سال ۱۹۵۶ و پروژه بزرگ اسرائیل:

طرح جدید اسرائیل به منظور ضمیمه مناطق اشغالی با حمایت ایالات متحده

توسط: انتونی بلچیکبرز – ۱۶ می، ۲۰۱۷

رنجبر ارگان حزب رنجبران

افزایش عظیم ارسال تسلیحات و وام به احتمال قول دادن سیاست دولت ترامپ برای مسلح کردن اسرائیل به منظور غلبه و تسلط بر خاور میانه بزرگ به نمایندگی از جانب آمریکا خواهد بود.
رئیس جمهور جمهوری خواهان ایالات متحده با استفاده از میلیاردها دلار از بودجه های کازینویی به علاوه قدرت کمیته مصالح عمومی آمریکا و اسرائیل (۱ ) و لابی های مرکز بازجویی (۲ ) در واشنگتن و وست مینستر، به ترتیب – هر دو بازی کن کلیدی در یک جنبش بین المللی برای قانونی جلوه دادن اشغال اسرائیل از کرانه غرب و شرق اورشلیم و بلندی های جولان می باشد.
پس از اتمام تسخیر این سرزمین ها، دولت ناتانیاهو ظاهراً در نظر دارد الحاق یک جانبه سرزمین های اشغالی را عملی سازد، در حالی که هم زمان پنج میلیون فلسطینی بومی را در یک انتقال اجباری از سرزمین ابا و اجدادی خود به اردوگاه های پناهندگان جدید به کشورهای مجاور مثل لبنان، مصر، اردون و سوریه بفرستد.


این نشانه ی آغاز پروژه ی « اسرائیل بزرگ » می باشد: یعنی یک نقشه توسعه طلبانه غیر قانونی که از رودخانه نیل تا فرات ادامه خواهد داشت تا اینکه نقشه صهیونیستی لیکود را برای هژمونی هسته ای خود که قادر به کنترل نه تنها خاورمیانه بلکه، از طریق عوامل خود و نوکران تعیین شده خود در پارلمان انگلیس و آمریکا باشد و از این طریق سیاست دفاعی خارجی و تجارت جهانی سازمان ناتو، نفتا، انگلیس، و اتحادیه اروپا را دیکته کند.
انتظار می رود ترامپ وعده حمایت از ادامه شهرک سازی و پس از آن الحاق آنها را بدهد، هم چنانکه او ایجاد یک دولت فلسطینی را که آشکارا نقض قوانین بین المللی و خواست سازمان ملل می باشد را عمداً رد می کند.
در مخالفت مستقیم با ارزش های سخت بدست آمده دمکراتیک که برای آن بسیاری از نیروهای متحده در دو جنگ جهانی کشته دادند، این سیاستمدار تن پرور و از خود راضی و حامیان او قصد دارند جهان را به زمان سلطه نظامی به منظور پرورش استعمار نو و حالت دولت فوق العاده هسته ای برگرداند که اراده خود را در جهت اقتصادی سیاسی به بیش از نیمی از جمعیت جهان دیکته و تحمیل کند که البته شامل فرو پاشی اتحادیه اروپا نیز خواهد شد.
اما، این تنها در صورتی رخ می دهد اگر انگلستان، اروپا و شورای امنیت سازمان ملل حاضر باشند که اجازه چنین فاجعه جهانی را بدهند.
۱ – The American Israel Public Affairs Committee (AIPAC)
2 – Center For Inquiry ( CFI)

***********


اسرائیل به شهروندان کودک خود ترس و تنفر نسبت به فلسطینی ها را اختصاصی آموزش می دهد

توسط :جاناتان کوک، تحقیقات جهانی، ۱۷ می ُ ۲۰۱۷

در هفته گذشته یک جلوه از سبک کار پلیسی در جامعه در حضور صدها نفر از مخاطبان کودک توسط ویدیو به نمایش گذاشته شد. آیا به کودکان ده ساله راه های ایمنی از خطر نشان داده شد، اندرز در مورد اینکه چه کنند وقتی گم می شوند، یا نحوه گزارش در مورد سوء ظن از کسی که در اطراف مدرسه پرسه می زند؟
نه خیر، در اسرائیل آنها طور دیگری عمل می کنند. در این ویدیو چهار افسر برگزاری یک عملیات ضد تروریستی ساختگی در پارکی در نزدیکی تل آ ویو را نشان می دهد. تیم نیروهای پلیسی بر روی موتور سیکلت با غرّش می آیند و به طرف « تروریست ها » شلیک می کنند.
همانطورکه او دراز کشیده بر روی زمین به سختی مجروح شده، افسران پلیس تمام فشنگ های اسلحه خود را از نزدیک به طرف فرد مجروح شلیک می کنند. در اسرائیل این عمل به عنوان « تأیید کشتن » شناخته شده است. در هر جای دیگر این عمل اعدام یا قتل نامیده می شود که کودکان از خوشحالی دست می زنند.
در اینجا شنیده می شود این یک یادآوری یا خاطره بسیار ناراحت کننده از اعدام تقریباً عینی از فیلم سال گذشته بود. یک پزشک جوان ارتش به نام الور آزاریا دیده می شود که گلوله ای در مغز یک فلسطینی ناتوان و از کار افتاده در هبرون خالی می کند. یک دادگاه نظامی او را تنها به ۱۸ ماه برای قتل نفس محکوم می کند.
تا بحال در مورد این اتفاق وحشتناک بسیار کم صحبت شده است. بیشتر اسرائیلی ها از جمله مقامات دولتی، الور آزاریا را قهرمان می نامند. در یکی از مراسم مذهبی اخیر به نام پیوریم، پوشیدن لباس آزاریا و خود را به شکل آزاریا درآوردن مورد علاقه کودکان بود.
شواهد فراوانی وجود دارد که سرویس های امنیتی اسرائیل هنوز بطور منظم فلسطینی های واقعی را به قتل می رسانند.


گروه حقوق بشر اسرائیل، بتسلم (۱ ) قتل یک دختر مدرسه ی ۱۶ ساله در اورشلیم به نام فاطمه هجیجی در هفته گذشته که در یک گلوله باران به قتل رسید را محکوم کرد. او پس از بیرون کشیدن یک چاقو در فاصله قابل ملاحظه ای از ایست بازرسی پلیس در جا میخکوب شده بود. او هیچ خطری را اقامه نمی کرد، این گروه حقوق بشری اعلام داشت که او نمی بایست به قتل می رسید.
پلیس در مورد صحنه اعدام مُصر بود و آنرا یک نمایش « قدرت مثبت » برای جوانان نامید. این رویداد به سختی استثنایی بود.
این ماه در سراسر اسرائیل، ارتش روز استقلال اسرائیل را با آب و تاب و طبق معمول با آوردن “جاذبه” خود – تانک ها، مخازن اسلحه و نارنجک – برای کودکان به منظور بازی، نشان داد. در حالیکه خانواده ها سگ های ارتش را که هنوز در پی « تروریست » بودند، نگاه می کردند.
در خلال شهرک سازی در کرانه غرب، ارتش دست و پای پسر بچه ها را با رنگ، زخم های گلوله نقاشی شده مشاهده می شود. مایه خون مانند بطور متقاعد کننده از آدمک ساختگی با دست و پای قطع شده می ریزد. ارتش گفت که این واقعه یک استانداردیست که « بسیاری از خانواده ها لذت می برند ».
هدف از در معرض گذاشتن کودکان در یک سن تأثیر پذیر به اینقدر خون و کشتار مشکل نیست که تبدیل به عبادت بشود. این عمل وحشت، در کودکان ایجاد می کند، یعنی بی اعتمادی و ترس از هر کس خارج از قبیله یا خانواده خود. بدین ترتیب آنها بیشتر به سربازان مطیع تبدیل می شوند، عاجز از کنترل خود در اثر شادی دست به اسلحه می برند هم چنانکه آنها بر فلسطینی ها در سرزمین اشغالی حاکمیت دارند.
احساسات تعدادی از مربیان چنان بالا می گیرد که آنها متوجه می شوند که خود آنها نیز در این سوء استفاده عاطفی و روانی شریکند.
یادبود روز هالوکاست، در مدارس اسرائیلی در ماه گذشته مشخص شد، تا حد زیادی از رسالت جهانی مانند اینکه ما باید انسانیت دیگران را تشخیص بدهیم و احترام بگذاریم و به پشتیبانی از ستم دیدگان قد علم کنیم، اجتناب می ورزد. در عوض به دانش آموزان تا سنین ۳ ساله گفته شده که هالوکاست به عنوان هشداری ست که تا ابد باید مراقب بود – که اسرائیل و ارتش نیرومند آن تنها وسیله ایست که می تواند از یک نسل کسی دیگری توسط غیر یهودیان جلوگیری کند.
سال گذشته زیودگانی، مدیر یکی از معتبر ترین مدارس اسرائیل باعث خشم و اضطراب عمومی شد زمانی که او اعلام کرد که این مدرسه دیگر دانش آموزان کودک را به سفرهای سالانه به آشویتس نخواهد فرستاد. این یک آئین (تشریفات مذهبی) گذار برای دانش آموزان کودک اسرائیلی ست. او سوء استفاده از هالوکاست را « وابسته به یک بیماری » و قبلاً تعیین شده نامید و قصد آن « تولید ترس و تنفر » است تا « ناسیونالیسم افراطی » را القاء کند.
این اتفاقی نیست که این سفرها – ابلاغ این پیام که یک ارتش قوی برای بقای اسرائیل حیاتی ست – درست قبل از اینکه نو جوانان به ۳ سال خدمت در ارتش فرا خوانده می شوند صورت می گیرد.
بطور فزاینده، آنها هیچ پیام دیگری در مدرسه دریافت نمی کنند. دگانی در زمره تعداد کمی از مدیران مدارسی هستند که دیگران را دعوت می کنند تا سکوت را بشکنند، یک گروه از سربازان خبر چین این وقایع غیر انسانی نقش خود در ارتکاب به جنایت جنگی را به بحث و تبادل نظر گذاشتند.
در پاسخ، وزیر آموزش و پرورش، نفتالی بنت، رهبر حزب مهاجرین تازه، گروه های مخالف را که سکوت را می شکنند را ممنوع اعلام کرده. او هم چنین کتابها و فیلم های مربوط به کسانی که با هم دلی و هم دردی بیشتر نسبت به کسانی که خارج از خانواده یا قبیله یهودی تشویق می شوند را ممنوع اعلام کرده است.
نظر سنجی نشان می دهد که این تعرض به آزادی بیان نتیجه مطلوبی دارد می دهد. کودکان دانش آموز حتی بیشتر از والدین شان ناسیونالسیت افراطی هستند. بیش از چهار پنجم آنها فکر می کنند هیچ امیدی به صلح با فلسطینی ها وجود ندارد.
این سبک نگرش تنها تخریب در بدست آوردن صلح می باشد. این شیوه برداشت هم چنین هر فرصتی را از یهودیان اسرائیلی که خواست یک زندگی مسالمت آمیز با اقلیت بزرگی از شهروندان فلسطینی را در میان خود دارند را سلب می کند.
نیمی از دانش آموزان (کودک) یهودی معتقدند که این فلسطینی ها که ٪۲۰ جمعیت را تشکیل می دهند نباید اجازه داشته باشند که در انتخابات شرکت کنند. این ماه وزیر دفاع، آویگدور لیبرمن، نمایندگان اقلیت در مجلس را “نازی ها” نامید و پیشنهاد نمود که آنها باید به همان سرنوشت مشابه دچار گردند.
این شووینیسم افراطی در هفته گذشته به قانون تفسیر شد که اسرائیل را به عنوان حکومت متشکل از یک قوم یا یک ملتی از مردم یهودی، (نه شهروندان آن) در سراسر دنیا تعریف می کند. اقلیت فلسطینی بطور قابل اجرایی به کمی بیش از بیگانگان مقیم در میهن خود تبدیل شدند.
دگانی و دیگر حامیان او در حال از دست دادن این نبرد که به منظور آموزش برای صلح و آشتی ست، هستند. اگر آینده یک جامعه با کودکان و نو جوانان آن گره خورده، در واقع چشم انداز برای اسرائیلی ها و فلسطینی ها بسیار تلخ و غم افزا می باشد.

یک نسخه از این مقاله برای اولین بار در مجله شهروند در ابو ظبی انتشار یافت.
۱ – B’ T Selem

http://www.ranjbaran.org/01_ranjbaronline/?p=3586

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

اطلاعات

این ویودی در 2 اوت 2017 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , , , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: