اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

اخبار و گزارشات کارگری 9 مرداد 1396

اخبار و گزارشات کارگری 9 مرداد 1396

اعتراض به طرح های کارورزی و مهارت آموزی وظیفه ای همگانی (کارگران،معلمان،پرستاران،کارمندان،دانشجویان،فارغ التحصیلان دانشگاه ها،دانش آموزان ،جوانان متقاضی کارو….) است

اعتراض به اجرای طرح های کارورزی و مهارت آموزی دفاع ازدستاوردهای کارگران، حقوق خود ونسل های آینده است

 نشست تبعات اجتماعی طرح کارورزی لغوشد
– تعدادی از رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه امروز نهم مرداد در مقابل اداره مرکزی شرکت واحد دست به تجمع اعتراضی زدند
– تجمع اعتراضی کارگران روغن نباتی پارس قو نسبت به عدم پرداخت بیش از 3ماه حقوق مقابل شرکت مالک کارخانه(نهال گل)
– ادامه اعتراضات کارگران کارخانه تولید ریزدانه‌های شب‌تاب فراهان نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی!
– تجمع کارگران اخراجی شرکت شهرک صنایع دریایی ساحل اروند دراعتراض به عدم پرداخت مطالبات وبرای بازگشت بکار مقابل ساختمان سازمان منطقه آزاد اروند
– گزارشی در باره تجمعات اعتراضی دامنه دار کارگران پروژه قطارشهری اهواز
– عدم پرداخت4ماه حقوق کارگران شرکت پیمانکاری تراورس راه آهن شمال شرق
تهدید کارگران به اخراج در صورت اعتراض
– بازگشت بکار125 کارگرکارخانه روغن نباتی جهان بدون پرداخت مطالباتشان!
– عدم پرداخت ماه حقوق کارگران پروژه پالایشگاه کالیمانی
– محرومیت کارگران عضو صندوق بازنشستگی آینده سازازشمول قوانین کاروتامین اجتماعی
– گزارشی درباره شرایط کاری دردناک 1200کارگرمرز پرویز خان
 تجمع اعتراضی متقاضيان مسکن مهر در فرودگاه سنندج همزمان باسفر وزير راه و شهرسازي
– جزئیات مرگ 3 کارگر شهرک صنعتی نظرآباد
– مرگ 2کارگرحین کار دراستان خوزستان براثر گرمازدگی
-2کارگردر حادثه ریزش ساختمان کیانپارس اهواز جان باختند
 کشته وزخمی شدن2کارگرجوان در میناب براثرریزش دیواره کانال حین گود برداری
 جان باختن یک  كارگر مسن در لنگرود بر اثر سقوط از ارتفاع

نشست تبعات اجتماعی طرح کارورزی لغوشد

وزارتخانه های علوم وکار با بهره گیری از نهادهای امنیتی مانع برگزاری نشست تبعات اجتماعی طرح کارورزی شدند.

اخباروگزارشات کارگری:بعد از ظهرامروزنهم مردادماه،بدعوت اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی علوم اجتماعی سراسر کشوروباهمکاری انجمن علمی دانشجویی سلامت ورفاه اجتماعی دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی و انجمن های علمی دانشجویی،انسان شناسی،جامعه شناسی،برنامه ریزی ورفاه اجتماعی ومطالعات توسعه اجتماعی دانشگاه تهران نشستی تحت عنوان – تبعات اجتماعی طرح کارورزی.اشتغال یا بحران اشتغال؟ – باشرکت پرویز صداقت،یاشار دارالشفا،حسین اکبری وفرشید یزدانی درسالن شاملو دانشگاه علوم بهزیستی وتوانبخشی واقع دراوین برگزارشود.

براساس آخرین خبرها،وزارتخانه های علوم وکار با بهره گیری از نهادهای امنیتی مانع برگزاری این نشست شدند.

قابل یادآوری است که این نشست قراربود پیش از این درتالار مطهری دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزارشود کهدر پی ممانعت  مسئولان دانشگاه تهران ، آدرس نشست تغییر کرد.

تعدادی از رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه امروز نهم مرداد در مقابل اداره مرکزی شرکت واحد دست به تجمع اعتراضی زدند

امروز نهم مرداد ماه تعدادی از رانندگان شرکت واحدبه علت عدم تحویل منازل مسکونی خود از سوی تعاونی مسکن شرکت واحد از ساعت ۱۰صبح تا ۱۴و سی در مقابل اداره مرکزی شرکت واحد واقع در خیابان هنگام دست به تجمع اعتراضی زدند و تا ساعت ۱۴و سی این اعتراضات ادامه داشت.

 رانندگان پلاکادر های به همراه داشتند که شعارهایی بروی آنها نوشته بود ندکه از بی کفایتی مدیریت وشهردارتهران سخن میگفت و رانندگان مرتبا شعارهایی از قبیل (مسکن ما را ندید این وضع ادامه دارد) (سنندجی نجومی برده حق ماها را خورده)(تسهیلات مسکن را مدیر چپاول کرده)(ملک نجومی تو ما را بی مسکن کرده)(مدیر بی کفایت عامل بی مسکنی )(کارگران بیدارند از دزدی ها بیزارند)را سر میدادند.

کارگران عضو پروژه سپیدار دو وسه هستند که در حال حاضر ۷۰ عضو دارد و بیش از چهار سال از زمان تحویلش گذشته و متاسفانه بعد از چند سال اعتراض مقابل شورای شهر و شهرداری تا کنون رانندگان نتیجه مطلوبی نگرفته اند و خانه هایشان نیمه ساخته و بلاتکلیف رها شده است و مرتبا عوامل مدیریت و تعاونی از نبود بوده و اعتبار سخن میگویند در صورتی که رانندگان تقریبا ۶۰ تا ۷۰در صد ساخت را پرداخت کرده اند.

 در پایان این اعتراض مدیر عامل تعاونی و بازرس در جمع معترضین حضور پیدا کردند و همان مشکلات قبلی را تکرار کردند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران وحومه

نهم مرداد۹۶

تجمع اعتراضی کارگران روغن نباتی پارس قو نسبت به عدم پرداخت بیش از 3ماه حقوق مقابل شرکت مالک کارخانه(نهال گل)

پیش از ظهر امروزنهم مردادماه،حدود100نفر ازکارگران کارخانه روغن نباتی پارس قودراعتراض به عدم پرداخت بیش از سه ماه حقوق مقابل شرکت مالک کارخانه(نهال گل)تجمع کرده‌اند.

برخی از کارگران حاضر در تجمع به ایلنا گفتند: دستمزد، اردیبهشت، خرداد، تیر ۹۶ و بخشی از دستمزد بهمن ماه سال ۹۵ آنها پرداخت نشده است.

تعداد کل کارگران کارخانه روغن قو بیش از ۱۵۰ نفر است. آنها با بیان اینکه کارفرما مطالبات سال ۹۵ را تقریبا به صورت کامل پرداخت کرده است، افزودند: همچنین مشکلاتی درخصوص تمدید نشدن دفترچه بیمه‌های تامین اجتماعی وجود داشت که با پرداخت طلب سازمان تامین اجتماعی این مشکل برطرف شد.

ادامه اعتراضات کارگران کارخانه تولید ریزدانه‌های شب‌تاب فراهان نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی!

صبح امروز9مرداد، کارگران کارخانه تولید ریزدانه‌های شب‌تاب فراهان(گلاسبید)دراعتراض به تعطیلی موقت این واحد تولیدی وعدم پرداخت ماه ها حقوق وحق بیمه جلوی درب محل کارشان اجتماع کردند.

این کارگران روزگذشته(8مرداد)،مقابل فرمانداری فراهان تجمع اعتراضی برپادکرده بودند وچند روز پیش ازاین از مدیر عامل شرکت راهداران در اداره کار، رفاه و تعاون اجتماعی شکایت کردند.

به گزارش یک منبع خبری محلی،کارگران چند روز گذشته با تعطیل شدن کارخانه به دلیل نبود مواد اولیه، برای پیگیری ۶ ماه حقوق معوقه، از مدیرعامل شرکت راهداران شکایتی را تنظیم کردند.

با تعامل و رایزنی مسئولین، مدیر عامل شرکت متعهد شد که قرار داد جدیدی با کارگران تنظیم شود و یک ماه حقوق معوقه تا آخر وقت اداری واریز شود، کارگران از ابتدای هفته جاری مشغول به کار شده و قرار شد شکایت خود را پیگیری نکنند.

روز گذشته کارگران این کارخانه با حضور و تجمع در فرمانداری فراهان خواستار رسیدگی به مشکلات این کارخانه شدند  اما کارگرانی که بیش از ۱۹ ماه بلاتکلیف هستند باز هم صدایشان شنیده نشد.

صبح امروز هم کارگران با تجمع درب کارخانه اعتراض خود را به وضع موجود اعلام کردند.

یکی کارگران این کارخانه گفت: صبح امروز مدیر عامل شرکت به نگهبانی اعلام کرده که کارگران را به داخل کارخانه راه ندهند و در تماسی که با مدیرعامل داشتیم گفته بود؛ کارگرانی که میخواهند کار نکنند و مشکل ساز شوند وارد کارخانه نشوند.

بختیاری نژاد، مدیر عامل شرکت رهنما در تشریح اعتراض کارگران گفت: به دستور مسئولین ذی ربط از ورود کارگرانی که قصد اعتصاب در محیط کار را داشتند به محیط کارخانه جلوگیری شده است.

وی افزود: در پی اعتراض امروز جلوی درب کارخانه و پیگیری برای رضایت کارگران بنا شد تا آخر هفته یک ماه از حقوق معوقه به حساب کارگران واریز شود و کارگران از فردا مشغول به کار شوند.

بختیاری نژاد اظهار کرد: چند روز گذشته هم یک ماه از معوقات کارگری پرداخت شده بود و برای پرداخت معوقات کارگری مجبور شدیم که محصول شرکت را زیر قیمت در بازار به فروش برسانیم تا رضایت خاطر کارگران را به دست آوریم.

مدیر عامل شرکت بیان کرد: ضعف مدیریتی و بدهکاری های گذشته پاشنه آشیل این کارخانه است، این کارخانه دوسال گذشته در مصالحه واجاره پیمانکار بوده است که خسارات سنگینی را به شرکت وارد کرده است.

وی ادامه داد: بدهی های گذشته هنوز دامن گیر این شرکت است و از سویی نبود بازار فروش محصولات تهدیدی برای حیات این شرکت بوده است.

بختیاری نژاد اظهار کرد: تولیدات این شرکت در رنگ آمیزی و خط کشی جاده ها استفاده می شود اما متاسفانه امسال با توجه به بدقولی دولت در پرداخت طلب پیمانکاران این بخش ، استقبالی از مناقصه برای رنگ آمیزی جاده ها نشده است.

مدیر عامل شرکت رهنما بیان کرد: در مناقصه سال جاری در بخش راهداری استقبالی از سوی پیمانکاران نبوده است و با این وضعیت خریدی هم از محصول تولیدی ما نشده است.

وی بیان کرد: بدهی های راهداری به پیمانکاران و بدقولی ها در پرداخت طلب آن ها رکود بازار فروش ما را به دنبال داشته است.

درهمین رابطه:

شکایت کارگران کارخانه تولید ریزدانه‌های شب‌تاب فراهان نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق وحق بیمه

چند روز پیش مشکلات و حقوق معوقه ۵ ماهه و حق بیمه پرداخت نشده، سکوت کارگران کارخانه تولید ریزدانه‌های شب‌تاب فراهان را شکست و هر یک از این کارگران برای پیگیری حقوق معوقه خود از مدیر عامل شرکت راهداران در اداره کار، رفاه و تعاون اجتماعی شکایت کردند.

اسعدی، مسئول اداره کار، رفاه و تعاون فراهان با اشاره به موضوع شکایت کارگران گفت: این کارگران برای پیگیری معوقات ۵ ماهه خود از شرکت راهداران، شکایتی تنظیم کرده بوند.

وی افزود: با مراجعه این کارگران به این اداره و پیگیری معوقات، جلسه تعاملی با مدیرعامل شرکت گلاسبید و کارگران برگزار شد تا مشکلات کارگران با تعامل برطرف شود.

اسعدی اظهار کرد: مدیر عامل شرکت گلاسبید متهعد شد که یک ماه از حقوق کارگران را پرداخت کند و با کارگران به غیر از ۲ نفر قرارداد جدید تنظیم شود و کارگران از شنبه هفتم مردادماه امسال دوباره مشغول به کار شوند.

مسئول اداره کار، رفاه و تعاون فراهان ادامه داد: این شرکت در سه شیفت کاری مشغول به کار است و محصول تولیدی هم در بازار فروش مشکلی ندارد اما متاسفانه ضعف مدیریتی و بدهکاری‌های سابق دامن گیر این شرکت شده است و در چرخه تولید این شرکت خلل وارد می کند.

وی تصریح کرد: این شرکت در حال حاضر بالای ۶۰۰ میلیون تومان بدهی به شرکت گاز و حدود ۵۰ میلیون تومان به شرکت برق بدهکار است.

به گزارش یک منبع خبری محلی،این روزها اولین کارخانه تولید ریزدانه‌های شب‌تاب خاورمیانه با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کند و بار مشکلات این واحد سکوت کارگران را شکست و برای پیگیری مطالبات خود شکایت کردند.

این شرکت توسط شرکت تعاونی راهداران در شهرک صنعتی تاسیس شد و برای ۲۵ کارگر فرصت شغلی ایجاد کرد. اما نخستین تولیدکننده رنگ دانه‌‌ای کشور پس از ۱۱ سال فعالیت از اواخر سال ۹۴ با مشکلات و تنگناهای شدید مالی مواجه شده است.

محصول تولیدی این شرکت در خط کشی خیابان‌ها و معابر کاربرد دارد. محصولات شرکت نیز بازار خود را دارد تا جایی که تولیداتش توسط راه و شهرسازی خریداری می شود.

از بهمن ماه سال ۹۴، تعطیلی های مکرر بلای جان کارگران این شرکت شده و بیشترین استرس را متوجه کارگران و خانواده های آنها می کند، بیکاری، مرخصی اجباری، حقوق معوقه، دپو شدن محصولات این شرکت قصه تکراری برای کارگران و مسئولان است.

بدهی میلیونی این شرکت به شرکت‌های گاز و برق یکی از پاشنه آشیل‌های این شرکت برای تولید است چراکه چندی پیش اداره برق شهرستان فراهان اقدام به قطع برق شرکت کرد ولی با پا در میانی فرماندار این مشکل مرتفع شد.

این شرکت روز به روز به شرکت های گاز و برق مقروض تر می شود و در حال حاضر شرکت بدهی ۵۰۰ میلیونی به شرکت گاز دارد و ۵۰ میلیون تومان، رقم فیش پرداخت نشده اداره برق است.

اعتراضات کارگری هم دیگر راه به جایی نمی بَرد و کسی دردی از کارگران دوا نمی کند، کارگران سرگردان در ادارات شهرستان برای پیگیری مشکلاتشان در نهایت با رایزنی مسئولان و دریافت یک ماه حقوق معوقه مجدد بر سر کار بازمی‌گردند، پس از چند ماه کار و فعالیت مجددا قصه بیکاری و حقوق معوقه تکرار می‌شود.

در ماه اخیر برق این کارخانه برای چندین بار قطع شد و با خاموشی دستگاه های تولید کارگران بلاتکلیف در پای دستگاه های تولید زانوی غم معیشت به بغل گرفتند، با پا درمیانی مسئولان شهرستانی برق کارخانه وصل شد ولی دوباره نفس های این کارخانه با نبود مواد اولیه تولید به شمارش افتاد و چند روزی است که به دلیل نداشتن مواد اولیه چرخ های کارخانه از کار افتاده است.

کارگران این کارخانه در اعتصاب قبلی جلوی درب کارخانه مدام از بی توجهی مسئولان به وضعیت کارگران این کارخانه گلایه داشتند و بیان کردند؛ مسئولان اصلا به فکر کارگر نیستند و تنها در بازدید از این کارخانه مشکلات کارخانه از جمله بدهی برق و گاز را پیگیری می کنند و به فکر حقوق عقب افتاده کارگران نیستند.

این روزها حقوق معوقه و مشکلات معیشی چرخ زندگی شان را فلج کرده است، یکی از کارگران که نخواست نامی از او در خبر ذکر نشود گفت: باید خجالت خانواده‌مان را بکشیم، چند روز پیش هم شرکت گاز، می خواست گاز خانه ام را قطع کند با التماس و خواهش مهلت گرفتم، به تمام فروشگاه ها و کسبه بدهکاریم؛ آیا مسئولان خودشان می توانند با شرایط ما زندگی کنند؟

وی ادامه داد: متاسفانه مسئولان شهرستان به جای پیگیری مشکلات کارگران، سنگ کارخانه را به سینه می زنند و در پیگیری مطالبات کارگران به دنبال منافع خود، از جمله تشویقی و غیره هستند.

این کارگر بیان کرد: متاسفانه حق بیمه کارگران هم چند ماه پرداخت نشده است و این موضوع برای کارگران مشکل ساز می شود.

وی از فروش محصولاتی که پیمانکار قبلی برای پرداخت سنوات در اختیار مدیر جدید کارخانه قرار داده گفت و ادامه داد: پیمانکار قبلی برای پرداخت سنوات ما، محصولات دپو شده در کارخانه را در اختیار مدیرعامل جدید قرار داده که این محصولات که سهم سنوات ما بود، هم به فروش رفته اما دریغ از اینکه پولی به جیب کارگر برود و حتی عدم پرداخت بیمه کارگری، تعدادی از کارگران که کار را رها کردند و دنبال بیمه کارگری رفتند را به مشکل انداخته است و نمی توانند از مزایای بیمه بیکاری استفاده کنند.

چند ماه پیش هم این کارخانه تولیدات دپو شده خود را در بسته های بدون آرم با قیمتی پایین تر از قیمت بازار به پیمانکاران طلبکار راهداری واگذار می کرد و این موضوع سبب ناراحتی کارگران شده بود.

این شرکت علاوه بر اینکه از ضعف مدیریت کارگرانش حال و روز خوشی ندارد، رعایت سلامت شهروندان فراهانی را هم به فراموشی سپرده است.

در تهیه این محصول از شیشه استفاده می شود. در چرخه تولید این محصول، سیلیس از پسماندهای این محصول است که متاسفانه مورد بی‌توجهی مسئولین ذی‌ربط قرار گرفته و به راحتی در محوطه کارخانه رها شده است.

پسماند محصول تولیدی در فضای کارخانه دپو شده است و پراکندگی گرد و غبار سیلیس موجود در پسماند این کارخانه می تواند مشکلات زیست محیطی را به وجود آورد.

تجمع کارگران اخراجی شرکت شهرک صنایع دریایی ساحل اروند دراعتراض به عدم پرداخت مطالبات وبرای بازگشت بکار مقابل ساختمان سازمان منطقه آزاد اروند

امروز دوشنبه 9مرداد،حدود70 کارگر اخراجی شرکت شهرک صنایع دریایی ساحل اروند دراعتراض به عدم پرداخت مطالبات وبرای بازگشت بکار مقابل ساختمان سازمان منطقه آزاد اروند تجمع کردند.

کارگران اخراجی شرکت صنایع دریایی ساحل اروند در باره علت تجمع اعتراضیشان به خبرنگاران گفتند:9 ماه است که از سوی شرکت اخراج شدیم و سنوات و عیدی ما نیز پرداخت نشده است.

این کارگران افزودند:هر کدام از این کارگران، بیش از 6 سال سابقه کار در شرکت را دارند، ولی از 9 ماه پیش همه کارگران اخراج شده اند.

آنها اظهارکردند: پس از اخراج کارگران، شرکت کارگران هندی، بنگلادشی و شهرستانی جذب این شرکت شدند، در حالی که اولویت استخدام و جذب با کارگران بومی است.

این کارگران گفتند:شرکت صنایع دریایی ساحل اروند حتی اضافه کاری کارگران را نیز پرداخت نکرده و انتظار دارند با کمترین هزینه برای آنها کار کنیم.

گزارشی در باره تجمعات اعتراضی دامنه دار کارگران پروژه قطارشهری اهواز

جمعی از کارگران پیمانکاری پروژه قطار شهری اهواز از سه‌شنبه گذشته تاکنون دست‌کم به مدت ۴ روز تجمع اعتراضی برپا کرده‌اند.

از قرار معلوم این اجتماعات اعتراضی در روزهای سوم، چهارم، هفتم و هشتم مرداد در مقابل استانداری خوزستان برپا شده است.

حاضران در این اجتماع اعتراضی به عنوان کارگر فنی ترانسفور، تعمیرات، عملیات خاکی و اجرا در پروژه قطار شهری اهواز مشغول کارند که از تابستان سال گذشته بابت بخشی از مطالبات مزدی خود بستانکارند.

گفته شده است؛ بی‌توجهی‌های پیمانکار پروژه قطار شهری اهواز در پرداخت مطالبات مزدی کارگران دلیل اصلی این تجمعات بوده است. این درحالی‌ست که در هفته‌های گذشته حدود ۹۰ نفر از جمعیت ۴۴۰ نفری کارگران این مجموعه پس از خاتمه قرارداد کار، اخراج شده‌اند.

پیگیری‌های خبرنگارایلنا از استانداری خوزستان درباره صحت برپایی تجمع اعتراضی،به تایید این تجمع منجر شد اما تلاش برای اطلاع از چگونگی رسیدگی به مشکلات این کارگران بی‌نتیجه باقیماند.

در عین حال هوشنگ شیرمردی، از اعضای کنونی شورای اسلامی شهر اهواز، درخصوص این اتفاق گفت: کارگران پروژه قطار شهری اهواز که از سال گذشته بابت مطالبات مزدی پرداخت نشده خود طلبکارند و برای همین روز گذشته در مقابل استانداری یک تجمع اعتراضی برپا شد.

وی افزود: اعتراض روز گذشته خاتمه یافته اما هنوز طلب کارگران پرداخت نشده است و در همین رابطه قرار است امروز با حضور مسئولان مربوطه؛ جلسه‌ای در خصوص چگونگی بازپرداخت مطالبات کارگران تشکیل شود.

این عضو شورای اسلامی شهر اهواز با بیان اینکه طبق قانون مسئولیت پرداخت این طلب مزدی برعهده پیمانکار پروژه قطارشهری اهواز است، افزود: شرکت کیسون در مقام پیمانکار این پروژه مدعی است که کارفرمای اصلی در دریافت صورت وضعیت‌های مالی مربوط به این پروژه با تاخیرهایی مواجه است و همین مسئله باعث تشدید مشکل نقدینگی شده است.

عدم پرداخت4ماه حقوق کارگران شرکت پیمانکاری تراورس راه آهن شمال شرق

تهدید کارگران به اخراج در صورت اعتراض

حقوق350 کارگر شرکت پیمانکاری تراورس راه آهن شمال شرق از 4ماه پیش پرداخت نشده است.این کارگران تهدید شده اند در صورت دست زدن به اعتراض از کارشان اخراج خواهند شد.

به گزارش یک منبع خبری محلی،بیش از 350  کارگر شرکت تراورس راه آهن شمال شرق، چهار ماه حقوقشان به تعویق افتاده و از شرکت طلبکار هستند.

شرکت تراورس راه آهن شمال شرق از شرکت‌های اقماری راه‌آهن است که در زمینه امور نگهداری و ابنیه فنی خطوط راه‌آهن فعالیت می‌کند.

یکی از کارگران راه آهن با انتقاد از تعویق حقوقشان گفت: حقوق یک ماه کارکرد ما با توجه به مشکلات و گرانی های اخیر جوابگوی نیاز زندگی مان نیست حال با این همه تاخیر به مدت چهار ماه واقعا در شرایط سختی بسر می بریم.

وی با بیان اینکه جرات اعتراض نداریم، پیمانکار اعلام کرده است هرکس اعتراض کند اخراج و جای او نیروی جدید جایگزین می شود، افزود: با توجه به بیکاری موجود در شهرستان این کار برای پیمانکار بسیار آسان است و بدون در نظر گرفتن سابقه کار افراد، نیروهای معترض از شرایط پرداخت حقوق و یا هر مساله دیگر را از کار بیکار می کنند.

یکی دیگر از کارگران این شرکت با اعتراض به گرانی های موجود گفت: برای خانواده و فرزندان با دست خالی چگونه مواد ضروری خانه را تهیه کنیم، دیگر هیچ کس به ما قرض نمی‌دهد و خجالت زده خانواده می باشیم.

وی افزود: توان خرید را ندارم، خجالت‌زده مغازه ‌دارانی هستم که از گذشته قرض گرفته ام.

 

کارگر شرکت تراورس با اشاره به اینکه اگر کار پیمانکاری را به شرکت‌های توانمند واگذار می‌کردند، ما کارگران با این مشکلات مواجه نمی‌شدیم، بیان کرد: متاسفانه زدوبندهای کارفرمایان باعث درد سر کارگران می شود.

وی ادامه داد: ما به مسئولانی که با دیدن وضعیت بیکاری و فقر ما اشک بریزند احتیاج نداریم به مسئولانی نیازمندیم که با دیدن سفره های خالی ما راهکار ارائه‌ دهند.

یکی دیگر از کارگران با بیان اینکه کارگرانی که از سال ۸۹ به شرکت تراورس منتقل شدند، جزء زیر مجموعهٔ راه آهن محسوب نمی شوند، گفت: این کارگران نمی‌توانند مانند کارگران فعلی راه آهن مزایا دریافت کنند شرکت دولتی مثل راه آهن می‌تواند به کارگرانش مزایا پرداخت کند اما شرکت خصوصی به دلیل شرایطی که در تامین منابعش دارد، با توجه به شرایط مالی اش از این قاعده مستثنی است.

بازگشت بکار125 کارگرکارخانه روغن نباتی جهان بدون پرداخت مطالباتشان!

به گفته کارگران کارخانه روغن نباتی جهان، فعالیت این واحد تولیدی پس از یک وقفه حدودا سه هفته‌ای، از صبح روزشنبه (هفتم مردادماه) از سرگرفته شده است.

تعدادی از کارگران کارخانه روغن نباتی جهان با اعلام این خبر به ایلنا گفتند: پس از حدود سه هفته توقف فعالیت‌های خط تولید، امروز سومین روزی است که مشغول کارند.

این کارگران یادآور شدند: فعالیت تولیدی کارخانه روغن نباتی جهان از روز ۱۸ تیر ماه متوقف و در تمام این مدت جمعیت ۱۲۵ نفری کارگران این واحد صنعتی از حضور در محل کار خود منع شده بودند.

آن‌ها می‌گویند: چندین سال است این کارخانه با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فعالیت خود را از سر گرفته است و هم اکنون حدود ۱۲۵کارگر  در این کارخانه مشغول کارند.

این کارگران با بیان اینکه در حال حاضر مهمترین دغدغه آنها مشکل مسئله معوقات مزدی و بیمه‌ای است، افزودند: باتوجه به بازگشایی کارخانه امیدواریم که این مسئله نیز مرتفع شود.

از قرار معلوم این کارگران از سال گذشته تاکنون نزدیک به شش ماه مطالبات مزدی طلبکارند و در عین حال تا همین چندی پیش به دلیل آنچه که مطالبات پرداخت نشده سازمان تامین اجتماعی عنوان شده بود برای استفاده از خدمات این سازمان با مشکلاتی روبرو بودند که این مسئله در نتیجه مذاکرات کارفرما با سازمان تامین اجتماعی مرتفع شده است.

عدم پرداخت ماه حقوق کارگران پروژه پالایشگاه کالیمانی

6ماه است که حقوق کارگران شاغل در پروژه پالایشگاه کالیمانی پرداخت نشده است.

براساس گزارشاتی که طی چند روز گذشته رسانه ای شده است،علاوه برپرداخت نشدن 6ماه حقوق کارگران شاغل در پروژه پالایشگاه کالیمانی،حتی از کارگران بومی منطقه نیز پول قرض گرفته شده است .

برپایه همین گزارشات،از پرداخت مطالبات افرادی که تجهیزات خود را اعم از وسایل مکانیکی که ماه ها برای اجرای این پروژه در منطقه کالیمانی بکار گرفته اندهم خبری درمیان نمی باشد.

یادآوری: تجهیز کارگاه پالایشگاه کالیمانی خراسان شمالی از اواسط دی ماه سال 1395 در زمینی به مساحت چهار هکتار درشهرستان مانه و سملقان آغازشده است.

در همان مقطع زمانی مدیرکل دفتر جذب سرمایه گذاری استانداری خراسان‌شمالی ، با اشاره به اینکه ساخت این پایشگاه توسط سرمایه گذار اسپانیایی انجام می‌شود، افزود: مقرر شده است تا با ساخت این پروژه روزانه 100 هزار بشکه محصول تولید شود.

به گفته وی تولید بنزین یکی از محصولات این واحد تولیدی است.

وی با بیان اینکه خوراک این واحد تولیدی از کشورهای CIS تامین می‌شود، ادامه داد: در ساخت این پروژه 2.8 میلیارد یورو سرمایه گذاری خارجی انجام می‌شود.

محرومیت کارگران عضو صندوق بازنشستگی آینده سازازشمول قوانین کاروتامین اجتماعی

صدها تن از اعضا صندوق بازنشستگی آینده ساز،کوچکترین صندوق از 16 صندوق بازنشستگی کشور ازشمول قوانین کاروتامین اجتماعی کشور و مصوبات هیات وزیران محروم هستند.

براساس گزارشی که امروزرسانه ای شد،به موجب اساسنامه این موسسه ,با اعضا این صندوق در تمام مسایل پیش روی مطابق اساسنامه و آیین نامه های داخلی رفتار می شود.

این محرومیت بخش بزرگی از اعضا پانزده هزارنفری عضو را با مشکلات عدیده ای مواجه نموده است.

اکنون بخش بزرگی از کارگران بازنشست شده این صندوق حقوق کمتری نسبت به همترازانشان در تامین اجتماعی دریافت می کنند.

همچنین بسیاری از کارگران مشمول قوانین سخت و زیان آور نیز بدلیل عدم توانایی کارفرمایان در برابر مطالبه مبالغ گزاف و خارج از ظابطه, از سوی صندوق ,متاسفانه نمیتوانند از مزایای این قانون بهره مند شوند ضمن آنکه امنیت شغلی بخش قراردادی این کارگران نیز به شدت در حال تهدید است.

سرنوشت کارگران بیکار شده عضو این صندوق هم  تاسف بارترین بخش ماجرا است.

همه این کارگران برابر ماده 2 و ماده 148 قانون آمره کار,کارگر محسوب شده و می بایست توسط کارفرمایان طبق قانون تامین اجتماعی کشور بیمه میگردیدند.

امری که با دخالت برخی مسئولان وقت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و توافق مسئولان سازمان تامین اجتماعی وقت, صرفا جهت رونق بخشیدن به این موسسه , محقق نگردید و به جای آن با تغییر مقصد واریز حق بیمه و بدون رعایت ضوابط قانون نقل و انتقال حق بیمه پایه چند هزار نفر از کارگران صنایعی که (در آن زمان)  زیر مجموعه سازمان گسترش چون ایرانخودرو ,سایپا و تراکتورسازی و ….بودند به حساب موسسه ای به نام صندوق بازنشستگی آینده ساز واریز گردیده است

متاسفانه علی رغم آنکه موسسه (صندوق حمایت و بازنشستگی آینده ساز ) اقدام به دریافت حق بیمه پایه 14700 نفر و صدور حکم بازنشستگی برای قریب به 4700 نفر از این تعداد نموده و عملا از سالها پیش در حوزه بیمه گری که جزء امور عمومی و حاکمیتی کشور محسوب می شود ورود نموده اما هیچگاه هیات وزیران نام این موسسه را در فهرست (موسسات عمومی غیر دولتی )ذکر ننموده است.

واین به معنی منع قانونی برای دیوان عدالت اداری در رسیدگی به شکوائیات کارگران این صندوق و دستمسکی برای عدم دخالت قانونی در اوضاع این موسسه باشد.

از سال 1385 سازمان تامین اجتماعی بر اساس ابلاغیه ای ممنوعیت عضوگیری کارگران در صندوقی غیر از تامین اجتماعی را در بدو استخدام کارگر را به واحدهای تولیدی گوشزد نمود.

این امر موجب قطع ورودی صندوق آینده ساز از صنایع و آغاز یک بحران مالی از آن سال به بعد گردید.

در سالهای اخیر اعتراضات بسیاری بر نحوه مدیریت,عدم وجود دموکراسی در مجمع عمومی , بی انظباطی های مالی و حتی نحوه شکل گیری و نبود مجوز بیمه گری صندوق مطرح گردید. اما همواره مسئولان صندوق به جای حل مسأله با تکیه بر برخی چهره های صنعت و اقتصاد کشور که به برکت (نبود سقف پرداخت حقوق ایام بازنشستگی برای حقوق های بالا) طرفداران پروپا قرص صندوق هستند به لاپوشانی مساله مبادرت ورزیده اند.

اما آنچه که امروز کارگران عضو این صندوق را متفق القول نموده لزوم پایان یافتن دوران محرومیت شان از قانون کار ,قانون تامین اجتماعی و مصوبات هیات وزیران است چه با صندوق و چه بدون صندوق است.

گزارشی درباره شرایط کاری دردناک 1200کارگرمرز پرویز خان

اگر کسی این روزها سری به مرز رسمی پرویزخان بزند می بیند که کارگران چه سختی هایی را تحمل می‌کنند. هنوز هم بخشی از این مرز رسمی آسفالت مناسبی ندارد. گرما از یک طرف، جوابگو نبودن آب سرد کن ها و تعداد زیاد کارگران از سوی دیگر، نبود سرویس بهداشتی مناسب، سر و صدای کامیون ها و تریلرها ‌ برخی از مشکلاتی است که کارگران هر روز با آن‌ها دست و پنجه نرم می کنند.  فعالان در مرز رسمی پرویزخان نیز از کمبود امکانات رفاهی و خدماتی به ویژه نبود زیرساخت هایی همانند توقفگاه خودرو، سرویس های بهداشتی، نمازخانه و محل استقرار و استراحت رانندگان، کارگران و مسافران گلایه دارند.

یکی از کارگران شاغل در امر تخلیه و بارگیری کالا در مرز رسمی پرویزخان نبود امنیت شغلی را مهم‌ترین دغدغه فراروی کارگران بیان کرد و گفت: تنها 10 روز در ماه حق بیمه ما واریز می شود و دستمزدها نیز بسیار پایین است. 

براساس گزارشات رسانه ای شده،کارگران بخش تخلیه و بارگیری کالا در مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین که بیش از هزار و 200 نفر هستند این روزها با شرایط سخت و در گرمای 50 درجه ای مرداد کارمی کنند.

مرز رسمی پرویزخان به عنوان شاهراه بزرگ اقتصادی کشور از سال 76 در زمینی به مساحت 30 هکتار راه‌اندازی شد، اما با گذشت 18 سال از این زمان هنوز امکانات رفاهی، خدماتی و زیرساخت های این مرز تا رسیدن به نقطه مطلوب مهیا نشده است. این روزها که گمرک مدیریت این مرز را به دست گرفته در حال سامان‌دهی آن است تا بتواند آن را به نظم خاصی برساند، اما در این میان کارگرانی هستند که ریش و موی خود را در بخش تخلیه و بارگیری کالا در این مرز رسمی سپید کرده اند و هنوز هم از نبود امکانات رفاهی و استراحتگاه در پرویزخان گلایه دارند.

اگر کسی این روزها سری به مرز رسمی پرویزخان بزند می بیند که کارگران چه سختی هایی را تحمل می‌کنند. هنوز هم بخشی از این مرز رسمی آسفالت مناسبی ندارد. گرما از یک طرف، جوابگو نبودن آب سرد کن ها و تعداد زیاد کارگران از سوی دیگر، نبود سرویس بهداشتی مناسب، سر و صدای کامیون ها و تریلرها ‌ برخی از مشکلاتی است که کارگران هر روز با آن‌ها دست و پنجه نرم می کنند.  فعالان در مرز رسمی پرویزخان نیز از کمبود امکانات رفاهی و خدماتی به ویژه نبود زیرساخت هایی همانند توقفگاه خودرو، سرویس های بهداشتی، نمازخانه و محل استقرار و استراحت رانندگان، کارگران و مسافران گلایه دارند.بر این اساس شرکت های خدماتی که در مرز رسمی پرویزخان با برگزاری مناقصه در این مرز مشغول به‌کار می شوند شرایط مندرج در مناقصه را می پذیرند و باید طوری برنامه ریزی کنند تا شرایط کارگران بهتر و امکانات رفاهی مناسبی برای آنها فراهم شود.

یکی از کارگران شاغل در امر تخلیه و بارگیری کالا در مرز رسمی پرویزخان نبود امنیت شغلی را مهم‌ترین دغدغه فراروی کارگران بیان کرد و گفت: تنها 10 روز در ماه حق بیمه ما واریز می شود و دستمزدها نیز بسیار پایین است.

  «مراد – م» افزود: گرد و غبار موجود در فضا، گرمای بیش از حد هوا در تابستان، سرما و گل و لای در فصل زمستان و نبود جایگاه مناسب برای استراحت کارگران از مشکلات کارگران شاغل در بازارچه پرویزخان قصرشیرین است.  وی اظهار کرد: گاهی‌ که بنا به دلایلی صادرات متوقف می‌شود آن روز را بیکار هستیم و تنها درآمدمان از محل تخلیه و بارگیری کالاست که آن هم با توجه به کم شدن میوه و تره بار در فصل تابستان مشکلاتی را برای ما ایجاد کرده است.

«رضا – ف» نیز دیگر کارگری شاغل در مرز رسمی پرویزخان که دارای مدرک دانشگاهی است نیز با گلایه از کمبود آب سردکن در این مرز، بیان کرد: برخی تاجران از چند کارگر انحصاری برای تخلیه بارها استفاده می کنند و از این رو با توجه به کم شدن تقاضای عراق برای پذیرش بار یا تعطیلی گاه و بیگاه این مرز، باعث می شود ما دست خالی برگردیم.

 دیگر کارگری که از ذکر نامش خودداری کرد هم افزود: چند‌ سال است که در مرز رسمی پرویزخان به کارگری مشغولم، اما وضعیت کارگران طی این مدت هیچ تغییری نکرده و دستمزدی که دریافت می کنیم بسیار ناچیز است و همین امر باعث شده تا از نظر معیشتی با مشکلات زیادی مواجه شویم

تجمع اعتراضی متقاضيان مسکن مهر در فرودگاه سنندج همزمان باسفر وزير راه و شهرسازي

امروز9مرداد همزمان باسفر وزير راه و شهرسازي به سنندج،جمعی از متقاضيان مسکن مهر با در دست داشتن پلاکاردهاي مقابل درب فرودگاه سنندج تجمع کرده اند.

به گزارش یک منبع خبری محلی،هنوز هواپيماي حامل وزير راه و هيئت همراه او در فرودگاه سنندج به زمين ننشسته، و جمع زيادي از متقاضيان مسکن مهر 1728 واحدي دگايران سنندج براي اعلام اعتراض خود وزير راه مقابل فرودگاه تجمع کردند.

بنرهايي با نوشته هايي هم چون کدام دهه فجر؟، سود مشارکت ناعادلانه و تحميلي به مسکن مهر دگايران در دست متقاضيان است.

اجازه گرفتن عکس از تجمع اين افراد به عکاسان داده نشد ولي به اصرار خبرنگاران فردي به عنوان نماينده اين افراد معترض به ميان خبرنگاران آمده و به بيان موارد اعتراضشان پرداخت.

نماينده متقاضيان مسکن مهر 1728 واحدي دگايران به خبرنگاران گفت: چند بلوک از واحدهاي مسکن مهر متعلق به مددجويان بهزيستي و کميته امداد است ولي متاسفانه در ساخت اين واحدها هيچ توجهي به وضعيت اين افراد نشده است و آنها توانايي پرداخت اقساط را ندارند.

وي عنوان کرد: اگر اين واحدها را به موقع در سال 91 به ما تحويل مي دادند سود مشارکت را  شامل نمي شد ولي متاسفانه اکنون هر کدام از ما بايد 12 تا 14 ميليون تومان سود مشارکت را هم پرداخت کنيم.

وي ادامه داد: ميزان وام اين واحدها از 25 ميليون تومان به 30 و بعد 38 ميليون افزايش پيدا کرده است ولي متاسفانه وضعيت ما براي تحويل اين مسکن ها مشخص نيست.

وي گفت: با احتساب سود مشارکت در طول 15 سال آينده ما بايد ماهانه 553 هزار تومان پرداخت کنيم و اين ميزان در توان بيشتر متقاضيان نيست.

وي بيان کرد: سود مشارکت قصور پيمانکار و مسولان اداره کل راه و شهرسازي بوده لذا ما درخواست حذف آن را داريم.

متاسفانه چند واحد را به متقاضيان تحويل دادند در حالي که هيچ امکانات و خدماتي هم چون اب، برق و گاز را ندارد و در کل امکان سکونت در آنها وجود ندارد.

جزئیات مرگ 3 کارگر شهرک صنعتی نظرآباد

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نظرآباد درباره مرگ سه کارگر در شهرک صنعتی نظرآباد که در اثر گازگرفتگی جان خود را از دست داده‌اند، توضیحاتی ارائه کرد.

محمد قیومی با اشاره به جزئیات مرگ سه کارگر تاسیسات در شهرک صنعتی نظرآباد که ساعات پایانی شنبه شب – 7 مرداد – رخ داد،به خبرنگاران گفت: سه نفر از کارگران یک شرکت معروف برای مدت 15 روز، ماموریت پیدا می‌کنند تا سیستم تصفیه‌خانه شهرک صنعتی نظرآباد را سرویس کنند.

وی افزود: بنا بر شواهد این افراد در ساعات پایانی شب در محلی که تجمع پساب بوده فعالیت خود را ادامه می‌داده‌اند که به یک باره دچار گاز گرفتگی شده و جان خود را از دست می دهند و با توجه به اینکه نگهبان مجموعه چندین ساعت از آن‌ها بی‌خبر می‌شود برای سرکشی به محل مراجعه کرده و با اجساد بی‌جان این سه نفر روبه‌رو شده و موضوع را به پلیس اطلاع می‌دهد.

دادستان عمومی و انقلاب نظرآباد با تاکید بر اینکه اجساد برای تشخیص علت قطعی مرگ به پزشکی قانونی تحویل داده شده‌اند تصریح کرد: شواهد موجود از مرگ این سه کارگر بر اساس گاز گرفتگی حکایت دارد ولی منتظر اعلام نظر قطعی پزشکی قانونی درباره علت مرگ هستیم که در روزهای آینده مشخص خواهد شد.

مرگ 2کارگرحین کار دراستان خوزستان براثر گرمازدگی

قائم مقام معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: گرمادزگی در چند هفته اخیر، جان 2 کارگر را در این استان گرفت.

دکتر رمضان احدی دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاری اظهار کرد: یک کارگر 55 ساله کارخانه آلومینیوم سازی مسجدسلیمان در ساعت چهار بعد از ظهر شنبه هفته جاری(7مرداد) در هنگام کار کردن در اوج گرما به علت توقف عملکرد قلب و ریه جان خود را از دست داد چون تعریق زیاد و بالا رفتن دمای بدن در اثر گرما می تواند باعث ایست قلبی شود.

وی افزود: نیروهای اورژانس این فرد را در حین رساندن به بیمارستان از طریق ماشین شخصی تحویل گرفته و در طول مسیر عملیات احیا را انجام می دادند اما فرد فاقد علائم حیاتی بود.

احدی ادامه داد: همکاران حوزه بهداشت و درمان اطلاعی از سابقه بیماری های قلبی و عروقی کارگر فوت شده گزارش ندادند و پزشکی قانونی مرگ بیمار را توقف کارکرد قلب و ریوی در اوج گرما گزارش کرد.

قائم مقام معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: کارگاه عمرانی شرکت آلومینیوم سازی مسجد سلیمان استانداردهای لازم طب کار و حفاظت فردی را ندارد و زمان کاری ادارات و شرکت های تولیدی تا ساعت 13 باید رعایت شود.

وی بیان کرد: گرما عامل تشدید کننده در افراد با بیماری های زمینه ای است اما این عامل در یک فرد سالم نیز با بالا بردن دمای بدن و بدون بیماری زمینه ای نیز می تواند منجر به مرگ شود.

احدی اظهار کرد: همچنین یک کارگر 31 ساله در ساعت چهار بعد از ظهر 19 تیر ماه بر اثر گرمازدگی در محل کوره های آجرپزی در کوت عبدالله شهرستان کارون فوت کرد.

2کارگردر حادثه ریزش ساختمان کیانپارس اهواز جان باختند

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از پایان عملیات امداد و نجات در محل حادثه امروز کیانپارس اهواز وجان باختن2کارگر خبر داد.

محمود روزبهانی به خبرنگاران گفت:به دنبال اعلام یک مورد ریزش آوار در یکی از ساختمان‌های در حال احداث کیانپارس به مرکز پیام سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز در ساعت 11:03 دقیقه امروز، اکیپ‌هایی از این سازمان شامل 22 نفر آتش‌نشان و هفت دستگاه خودروی اطفای حریق و امداد و نجات از پنج ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: به علت سنگینی ترافیک، اکیپ‌های آتش‌نشانی ظرف پنج دقیقه در ساعت 11:08 دقیقه که خیابان ششم غربی فاز دو کیانپارس بود، رسیدند. در این حادثه در اثر گودبرداری در یک زمین برای احداث ساختمان، دیواره زیرین سمت چپ، ریزش کرده و روی دو کارگری که در آن قسمت در حال فعالیت بودند، می‌ریزد و در واقع این دو کارگر زیر آوار دفن می‌شوند.

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز افزود: با تلاش آتش‌نشانان و آواربرداری صورت گرفته، جنازه اولین کارگر که متأسفانه یک دست وی قطع شده بود، از زیر آوار خارج می‌شود و دقایقی بعد با ادامه عملیات آواربرداری، جسد دومین کارگر نیز از زیر آوار خارج و توسط آمبولانس انتقال می‌یابد. حدود 10 دقیقه بعد، دست قطع شده اولین کارگر نیز از زیر آوار پیدا و خارج می‌شود.

روزبهانی در رابطه با این‌که گفته می‌شود این حادثه یک مصدوم نیز داشته است، عنوان کرد: در این حادثه یک کارگر که دورتر از محلی که دیوار ریزش کرده بود، ایستاده بود، از سر تا پا آلوده به گرد و غبار ناشی از ریزش آوار می‌شود که مردم فکر می‌کنند وی مصدوم شده است اما در واقع این کارگر دچار مصدومیت خاصی نشد.

وی در خصوص علت این حادثه گفت: بحث اصولی یا غیراصولی بودن گودبرداری این ساختمان و عوامل دیگر دخیل در آن توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان در حال بررسی است و این سازمان باید در این زمینه اظهارنظر کند.

کشته وزخمی شدن2کارگرجوان در میناب براثرریزش دیواره کانال حین گود برداری

مسئول آتش‌نشانی میناب از ریزش دیواره کانال در محل گودبرداری فاضلاب در شهرک المهدی میناب در روز گذشته(8مرداد)خبر داد و گفت: در این حادثه یک کارگر18ساله کشته و کارگری 27ساله مصدوم شد.

مهران ذاکری در گفت‌وگو با خبرنگاری، در تشریح این حادثه افزود: حوالی ساعت 18:40 روز گذشته(8 مرداد) در شهرک المهدی میناب، حادثه ریزش در محل گودبرداری خط انتقال فاضلاب به سامانه آتش‌نشانی شهر میناب اعلام و مأموران ایستگاه بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه با حضور آتش‌نشانان در محل حادثه مشاهده شد در محل گودبرداری شده کارگران مشغول کار بودند، تصریح کرد: قسمتی از دیواره به علت نامشخص تخریب و بر روی دو نفر فرومی‌ریزد و زیرخاک محبوس می‌شوند.

مسئول آتش‌نشانی میناب بابیان اینکه آتش‌نشانان به‌محض حضور در محل حادثه بلافاصله این دو نفر را از زیرخاک‌ها خارج کردند، ادامه داد: یکی از این‌ها جوان 27 ساله‌ای بود که دچار مصدومیت شد و دیگری نیز جوان 18 ساله‌ای بود که به تأیید اورژانس جان خود را ازدست‌داده بود.

ذاکری با اشاره به اینکه این کانال‌کشی جهت انتقال فاضلاب انجام‌شده است، خاطرنشان کرد: دلیل اصلی این اتفاق هنوز معلوم نیست و نیروهای آتش‌نشان پس از اطلاع به‌سرعت در محل حادثه حضور یافتند.

جان باختن یک  كارگر مسن در لنگرود بر اثر سقوط از ارتفاع

فرمانده انتظامی لنگرود از یک کارگر 76 ساله بر اثر فروپاشی آشیانه طیور و سقوط از ارتفاع در این شهرستان خبر داد

سرهنگ حسین نیک فرد، فرمانده انتظامی گیلان با اعلام این خبر گفت: برابر اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر مشکوک بودن یک صحنه فوت در سطح شهرستان،بلافاصله ماموران انتظامی به محل اعزام شدند

وی افزود: ماموران در محل مشاهده کردند که مرد 76 ساله‌ای به علت خونریزی ناشی از سقوط از ارتفاع جانش را از دست داده است

سرهنگ نیک فرد با بیان اینکه در تحقیقات پلیس مشخص شد این فرد به عنوان کارگر در منزل کارفرما حضور داشت، خاطرنشان کرد:این کارگر به منظور تخریب لانه مرغ از طریق نردبان به بالای سقف لانه رفته بود که پوسیدگی و قدیمی بودن چوب‌ها، سقوط او به زمین و مرگ وی را رقم زده است.  

نهم مرداد ماه 1396

akhbarkargari2468@gmail.com

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

اطلاعات

این ویودی در 1 اوت 2017 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: