اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

بیانیه بین‌المللی در همبستگی با انقلاب بولیواری: مارکسیسم-لنینیسم امروز، و لحظه حیاتی برای ونزوئلا: رابرت ناوان -صدای سوسیالیستی/تارنگاشت عدالت

ما احزاب کمونیست، کارگری، و انقلابی امضاء کننده زیر، بمناسبت شرکت در پانزدهمین کنگره حزب کمونیست ونزوئلا که در میهن بولیوار و چاوز برگزار شد: همبستگی خود را با مردم ونزوئلا، با روند بولیواری تأکید بر حاکمیت و تغییرات اجتماعی که از ریاست جمهوری هوگو چاوز در ونزوئلا ادامه داشته، و همبستگی خود را با مبارزه حزب کمونیست ونزوئلا بمثابه سازمان طبقه کارگر ونزوئلا اعلام می‌کنیم. دعوت به برگزاری یک روز جهانی همبستگی با جمهوری بولیواری ونزوئلا و مردم آن و حق آن‌ها برای تعیین آزادانه آینده خود، و علیه خشونت امپریالیستی و کارزارهای تحریک‌آمیز رسانه‌ای در روز چهاردهم ژوئیه ۲۰۱۷ می‌نماییم.

بیانیه بین‌المللی در همبستگی با انقلاب بولیواری

تارنگاشت عدالت

منبع: مارکسیسم-لنینیسم امروز

ما احزاب کمونیست، کارگری، و انقلابی امضاء کننده زیر، بمناسبت شرکت در پانزدهمین کنگره حزب کمونیست ونزوئلا که در میهن بولیوار و چاوز برگزار شد:

همبستگی خود را با مردم ونزوئلا، با روند بولیواری تأکید بر حاکمیت و تغییرات اجتماعی که از ریاست جمهوری هوگو چاوز در ونزوئلا ادامه داشته، و همبستگی خود را با مبارزه حزب کمونیست ونزوئلا بمثابه سازمان طبقه کارگر ونزوئلا اعلام می‌کنیم.

تهاجم تجاوزگرانه امپریالیسم یانکی و نوکران آن‌را  که گروه‌های خشونت‌گرای فاشیستی را با اهداف نابود کردن شرایطی که به مردم ونزوئلا امکان می‌دهد در آرامش زندگی کنند، نابود کردن عملکرد نهادین قانونی کشور و پیشرفت‌هایی که در سال‌های اخیر به دست آمده، و ایجاد یک محاصره و بایکوت اقتصادی که بر عرضه کالاهای اساسی به جمعیت تأثیر می‌گذارد- سازماندهی و تأمین مالی می‌کند رد و محکوم می‌کنیم.

دعوت به برگزاری یک روز جهانی همبستگی با جمهوری بولیواری ونزوئلا و مردم آن و حق آن‌ها برای تعیین آزادانه آینده خود، و علیه خشونت امپریالیستی و کارزارهای تحریک‌آمیز رسانه‌ای در روز چهاردهم ژوئیه ۲۰۱۷ می‌نماییم.

حزب کمونیست خلق‌های اسپانیا

حزب کمونیست برزیل
حزب کمونیست برزیلی
حزب کمونیست آرژانتین
حزب خلق‌های پاناما
حزب کمونیست آلمان
جبهه خلق برای آزادی فلسطین
حزب کمونیست نروژ
حزب کمونیست بریتانیا
حزب کمونیست ایرلند
حزب کمونیست رومانی
جبهه دمکراتیک برای آزادی فلسطین
حزب کمونیست پرتغال
حزب کمونیست پاراگوئه
حزب کمونیست ترکیه
حزب کمونیست کلمبیا

 

کاراکاس، ونزوئلا
۲۶ ژوئن ۲۰۱۷

https://mltoday.com/article/2788-international-declaration-of-solidarity-with-bolivarian-revolution/91

***

در ایرلند ما حتا یک گروه دروغین حقوق بشر به نام «جامعه ونزوئلایی در ایرلند» داریم که با استفاده از تاکتیک معمول آپوزیسیون «دمکراتیک» در ونزوئلا سعی می‌کند گردهمایی‌هایی را که خلاف نظرات آن‌ها اطلاع‌رسانی می‌کنند بهم بزند…خشونت شدیدی که گروه‌های مرتبط با آپوزیسیون راست در ونزوئلا مرتکب می‌شوند تاکنون موجب کشته شدن بیش از ۸۰ نفر شده است. دارایی‌های عمومی و محلی، بویژه دارایی‌های مرتبط با دستاوردهای انقلاب هدف تهاجم قرار گرفته، و میلیون‌ها دلار خسارت واد شده است. یله، مسئولیت این‌ عمدتاً بر دوش مادورو است: او اقدامات سخت‌تر را اعلام کرد اما در عمل هیچ‌کاری نمی‌کند. گروهی که مرتکب این خرابکاری شد زیاد بزرگ نبود: چند پلیس عادی و تعدادی سرباز می‌توانست خیلی سریع با این مقابله کند. اگر کسی بخواهد، بعنوان مثال در انگلستان یا فرانسه، چنین کاری کند به احتمال قوی او را با گلوله خواهند زد.

لحظه حیاتی برای ونزوئلا

تارنگاشت عدالت

منبع: صدای سوسیالیستی

نویسنده: رابرت ناوان

ژوئیه ۲۰۱۷ 

خشونت شدیدی که گروه‌های مرتبط با آپوزیسیون راست در ونزوئلا مرتکب می‌شوند تاکنون موجب کشته شدن بیش از ۸۰ نفر شده است. دارایی‌های عمومی و محلی، بویژه دارایی‌های مرتبط با دستاوردهای انقلاب هدف تهاجم قرار گرفته، و میلیون‌ها دلار خسارت واد شده است. امروز (اول ژوئیه) خبر رسید که ۵۰ تُن مواد غذایی بمقصد خانواده‌های فقیر توسط اوباش آتش زده شد.

رفیق شان ادواردز، که برای کنگره حزب کمونیست ونزوئلا در کاراکاس بسر می‌برد، خود را در میان یکی از این حوادث خشونت‌بار یافت. در زیر شرح آن‌چه (در ۳۰ ژوئن) اتفاق افتاد و برخی نظرات منتشر می‌شود:

«من همین امروز شاهد یکی از این آشوب‌گری «سنگربندها» بودم. صبح امروز برای یک سفر یک روزه به مریدا رفتم. یک جمع دوست‌داشتنی در اتوبوس بود، بغیر از من و یک کلمبیایی همه ونزوئلایی بودند. ما برای دیدن بک دریاچه زیبا به یک منطقه کوهستانی می‌رفتیم. پس از همه توقف‌ها حدود ساعت  هشت‌‌و‌‌ربع بعدازظهر به چند کیلومتری مریدا رسیدیم. جاده مقابل با لاسیتک‌های خودرو‌ به آتش کشیده شده بود. تا ساعت ده‌و‌نیم بعدازظهر شعله‌ها فروکش کرد، راه باریکی برای عبور اتوبوس ما باز شد و راننده حرکت کرد. چیزی به سمت اتوبوس ما پرتاب شد، اما ما بدون هیچ حادثه‌ای به شهر رسیدیم.

اولین پلیسی که دیدم موقعی بود که صحنه را ترک می‌کردیم- این نمونۀ پاسخ بسیار ناکافی دولت است. بله، مسئولیت این‌ عمدتاً بر دوش مادورو است: او اقدامات سخت‌تر را اعلام کرد اما در عمل هیچ‌کاری نمی‌کند. گروهی که مرتکب این خرابکاری شد زیاد بزرگ نبود: چند پلیس عادی و تعدادی سرباز می‌توانست خیلی سریع با این مقابله کند. اگر کسی بخواهد، بعنوان مثال در انگلستان یا فرانسه، چنین کاری کند به احتمال قوی او را با گلوله خواهند زد.

من فکر می‌کنم مادورو نگران کارزار رسانه‌های سرمایه‌داری است و به این دلیل به این گروه‌ها برخورد نمی‌کند. باندها با وقاحت زیادی رشد می‌کنند. من مطمئن هستم از مرگ اورلاندو فیگوئرا خبر دارید: او را زنده سوزاندند، و شبه نظامی‌ها هنوز دستگیر نشده‌اند. دو مرد دیگر نیز در حالی‌که از یک مهمانی بازمی‌گشتند آتش زده شدند.

خانه آن‌ها در بلوک مسکونی جدیدی قرار داشت که توسط «مأموریت مسکن ونزوئلا»-که برای مردم محلات فقیرتر خانه می‌سازد- ساخته شده بود. نشانی آن‌ها کافی بود که در ذهن بیمار حمله‌کنندگان محکوم به مرگ شمرده شوند.»

همانطور که شان خاطر نشان شد، کارزار جهانی دروغ‌پراکنی حتا بندرت به افراد بیگناهی که کشته می‌شوند، یا حتا به هدف قرار گرفتن عامدانه هواداران انقلاب اشاره می‌کند. در ایرلند ما حتا یک گروه دروغین حقوق بشر به نام «جامعه ونزوئلایی در ایرلند» داریم که با استفاده از تاکتیک معمول آپوزیسیون «دمکراتیک» در ونزوئلا سعی می‌کند گردهمایی‌هایی را که خلاف نظرات آن‌ها اطلاع‌رسانی می‌کنند بهم بزند.

در شرایطی که نیروهای راست پس از انتخاب دونالد ترامپ جرأت پیدا کرده اند، این یک‌بار دیگر یک لحظه بسیار حیاتی برای ونزوئلا، آمریکای لاتین، و احتمالاً جهان است.

 

http://www.communistpartyofireland.ie/sv/06-venezuela.html

 

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: