اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

اخبار و گزارشات کارگری 11 تیر 1396

اخبار و گزارشات کارگری 11 تیر 1396

اعتراض به طرح کارورزی و مهارت آموزی وظیفه ای همگانی (کارگران،معلمان،پرستاران،کارمندان،دانشجویان،فارغ التحصیلان دانشگاه ها،دانش آموزان ،جوانان متقاضی کارو….) است

اعتراض به اجرای طرح کارورزی و مهارت آموزی دفاع ازدستاوردهای کارگران، حقوق خود ونسل های آینده است

– ادامه وگسترش اعتصاب وتجمعات اعتراضی کارگران وکارکنان شرکتی مخابرات سراسرکشور
*تجمع اعتراضی کارگران شرکتی مخابرات همدان!
*تجمع اعتراضی کارگران شرکت مخابرات گچساران
*ادامه اعتراضات کارکنان  شرکتی‌ مخابرات در استان‌های مختلف
*اعتصاب و اعتراضات متحدانه نیروهای شرکتی مخابرات مشهد با کشیده شدن به دیگر استانها ابعادی سراسری به خود گرفت
*گزارش تصویری از اعتصاب و تجمعات سراسری پرسنل شرکتی مخابرات 11 تیر ماه 1396
– تجمع اعتراضی معلمان مدارس غیرانتفاعی سراسر کشورمقابل مجلس!
– کارگران نورد و پروفیل ساوه پس از دریافت یکماه حقوق به اعتصاب خود پایان دادند
– تجمع ناظران جهاد کشاورزی کهگیلویه بویراحمد دراعتراض به بلاتکلیفی شغلی مقابل استانداری!
– از230کارگرکارخانه نساجی پاکان190نفرشان تعدیل شدند!
– عدم پرداخت حق سنوات 200کارگربازنشسته کارخانه نخ پارسیلون پس از5سال!
 تجمع دانشجویان دانشگاه خوارزمی در اعتراض به جابجایی خوابگاه

ادامه وگسترش اعتصاب وتجمعات اعتراضی کارگران وکارکنان شرکتی مخابرات سراسرکشور

*تجمع اعتراضی کارگران شرکتی مخابرات همدان!

امروزیکشنبه11تیر؛جمعی از نیروهای شرکتی مخابرات همدان در اعتراض به نداشتن امنیت شغلی،عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل وبرای تبدیل وضعیت  مقابل این شرکت تجمع کردند.

این کارگران خواستار اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل، حذف واسطه‌ها و عقد قرارداد مستقیم که مصوب شده وزارت کار بوده و مخابرات در اجرای آن کوتاهی می کند بودند.

یکی ازاین کارکنان تجمع کننده با بیان اینکه مسئولان مخابرات به صحبت‌های ما اهمیت نمی‌دهند و ما نیز به دنبال حق و حقوق خود هستیمبه خبرنگاری گفت: که قانون کار توسط مخابرات اجرا نمی‌شود و پایه حقوق 900 هزار تومان بود.

وی با اشاره به اینکه از امنیت شغلی برخوردار نیستند، افزود: فعالیت این افراد در شرکت مخابرات به نوعی برده‌داری نوین است.

این نیروی شرکت مخابرات معتقد بود که 80 درصد از فعالیت‌ها به دوش کارکنان شرکتی است در حالی که هیچ آورده‌ای برای آن‌ها ندارد.

این نیروی شرکتی مخابرات با بیان اینکه 600 نفر در استان همدان نیروی شرکت مخابرات هستند و 23 هزار نفر در کشور، افزود: همه نیروهای شرکتی استان همدان مشکل دارند و باید به وضعیت ما رسیدگی شود.

وی با تأکید بر اینکه اعتراض ما در سراسر کشور است، بیان کرد: این تجمع و اعتراض در استان‌های گیلان، مشهد، لرستان و همدان برگزار شده است.

*تجمع اعتراضی کارگران شرکت مخابرات گچساران

صبح امروز11تیر،جمعی از کارگران شرکت مخابرات گچساران در اعتراض به نداشتن امنیت شغلی،عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل وبرای تبدیل وضعیت  در محوطه این شرکت تجمع کردند.

تجمع کنندگان به عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل ووضعیت  قراردادی نشدن خود معترض بودند.

یکی از کارکنان این شرکت به خبرنگار یک منبع خبری محلی گفت:با وجود اینکه کارکنان بخش خصوصی شرکت مخابرات گچساران سهم بزرگی در انجام امورات این شرکت دارند متأسفانه حقوق و دستمزد بسیار پایینی دریافت می کنند.

دیگری  می افزاید:تجمع امروز در اعتراض به حقوق و دستمزد پایین ، قراردادی نشدن ،عدم پرداخت اکثر آیتم های قانون کار و اجرا نشدن طرح طبقه بندی مشاغل بوده است.

*ادامه اعتراضات کارکنان  شرکتی‌ مخابرات در استان‌های مختلف

امروز11تیر،در ادامه اعتراضات کارکنان شرکتی مخابرات در روزهای گذشته، چندین تجمع اعتراضی در شهرها و استان‌های مختلف برگزار شده‌است.

امروز دومین روزی است که این تجمعات به صورت گسترده و همزمان در چندین شهر و استان برگزار می‌شود.

با گذشت بیش از ده روز از شروع اعتراضات کارکنان شرکتی مخابرات در مشهد، این اعتراضات همچنان ادامه دارد و به شهرها و استان‌های دیگر هم کشیده شده است.

درهمین رابطه ایلنا نوشت،صبح امروز (یازدهم تیر) در مشهد، همدان، شیراز، شهرهای استان لرستان و همچین در استان خوزستان، بیش از چند صد نفر  از کارکنان شرکتی مخابرات دست از کار کشیدند و مقابل ساختمان‌های این سازمان تجمع کردند.

این کارکنان که طرف قرارداد با شرکت‌های خصوصی و اغلب در شبکه کابل هوایی مخابرات مشغول به کار هستند،  خواستار اجرایی شدن طرح طبقه بندی مشاغل در مخابرات، عقد قرارداد مستقیم و تامین امنیت شغلی هستند.

شرکتی‌های مخابرات در استان‌های مختلف می‌گویند: تا زمانی که مطالباتمان برآورده نشود، به اعتراضات خود ادامه خواهیم داد.

*اعتصاب و اعتراضات متحدانه نیروهای شرکتی مخابرات مشهد با کشیده شدن به دیگر استانها ابعادی سراسری به خود گرفت

اتحادیه آزاد کارگران ایران: در چهاردهمین روز اعتصاب متحدانه پرسنل شبکه کابل هوائی و زمینی مشهد و ایستادگی آنان بر سر خواستهایشان، این اعتصاب امروز دهم تیر ماه به استانهای لرستان و خوزستان نیز کشیده شد و کارکنان بخش خصوصی مخابرات این استانها ضمن اعتصاب با برگزاری تجمع خواهان اجرای طرح طبقه بندی مشاغل و انعقاد قرارداد مستقیم شدند.

بنا بر گزارشهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، پرسنل شبکه کابل هوائی و زمینی مشهد نیز در چهاردهمین روز اعتصاب خود، همچون روزهای گذشته در مقابل اداره کار استان خراسان رضوی دست به تجمع زدند. در پی این تجمع، جلسه مذاکره ای از ساعت 12 ظهر مابین نماینده های تجمع کنندگان و مسئولینی از اداره مخابرات و اداره کار استان خراسان رضوی برگزار شد اما این جلسه مذاکره بدون حصول نتیجه روشنی  در ساعت 14 ظهر پایان گرفت.

در این جلسه، مسئولین اداره کار و مخابرات مشهد تلاش کردند با دادن وعده شفاهی به پرسنل اعتصابی شبکه کابل هوائی و زمینی مخابرات این شهر، مبنی بر کنسل کردن اخطارهای داده شده به آنان و لغو اخراجهای صورت گرفته و پیگیری مطالباتشان، آنها را وادار به شکستن اعتصاب کنند. اما این پرسنل اعلام کردند تا زمان  کتبی نشدن وعده های داده شده برای رسیدگی به خواستهایشان دست از اعتصاب نخواهند کشید.

مسئولین اداره مخابرات و اداره کار مشهد در حالی در تلاشند تا با دادن وعده های شفاهی اعتصاب پرسنل شبکه هوائی و زمینی مخابرات مشهد را پایان دهند که از سال 94 پرسنل شرکتی مخابرات در سراسر کشور با پنج بار تجمع در مقابل مجلس شورای اسلامی و اعتراضات دیگر، جز با وعده های شفاهی و پوچ برای تحقق خواستهایشان مبنی بر تضمین امنیت شغلی و انعقاد قرارداد مستقیم مواجه نشده اند و بدتر از آن در طول این مدت  بطور مداوم مورد تهدید و  نگه داشتن شمشیر اخراج بر بالای سر خود روبرو بوده اند.  بطوریکه در برخی مراکز مخابراتی کشور همچون مشهد نماینده های آنان مورد ازار و اذیت و اخراج واقع شده اند

امروز در حالی نیروهای شرکتی مخابرات استانهای لرستان و خوزستان به اعتصاب و اعتراض همکاران خود در مشهد پیوستند که زمزمه پیوستن به این اعتصاب در میان نیروهای بخش خصوصی مخابرات استان همدان، فارس، مازندران و برخی دیگر از شهرهای کشور آغاز شده است و چه بسا که از فردا اعتصاب نیروهای شرکتی مخابرات  ابعادی هر چه سراسری تر پیدا کند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – دهم تیر ماه 1396

*گزارش تصویری از اعتصاب و تجمعات سراسری پرسنل شرکتی مخابرات 11 تیر ماه 1396

http://www.etehadeh.com/?page=news&nid=6230

تجمع اعتراضی معلمان مدارس غیرانتفاعی سراسر کشورمقابل مجلس!

صبح امروز (یازدهم تیرماه) بیش از صد نفر از معلمان شاغل در مدارس غیرانتفاعی  سراسر کشور

دراعتراض به سطح پایین دستمزد،نداشتن بیمه وبلاتکلیفی استخدامی به تهران آمدند و مقابل مجلس تجمع کردند.

این معلمان که نه از حق بیمه بهره‌مندند و نه حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار نصیبشان می‌شود، از شرایط شغلی خود به شدت ناراضی هستند.

یکی از حاضران در این تجمع به ایلنا گفت: فرق ما با معلمان رسمی چیست؟ ما هم همان کار را انجام می‌دهیم اما دستمزدمان از آنها خیلی کمتر است؛ در تابستان درآمد نداریم و از مزایای بیمه هم محرومیم و این به هیچ‌وجه عادلانه نیست.

این معلم آزاد خواسته خود را جذب در آموزش و پرورش و برخورداری از مزایای دیگر معلمان عنوان کرد.

این معلمان که از چند روز پیش در فضای مجازی برای این تجمع هماهنگی کرده بودند، از ساعات 8 صبح مقابل مجلس جمع شدند و هم‌اکنون نیز در حال رایزنی با مقامات و نمایندگان مجلس هستند.

کارگران نورد و پروفیل ساوه پس از دریافت یکماه حقوق به اعتصاب خود پایان دادند

کارگران نورد و پروفیل ساوه که از ساعت 16 عصر دیروز در اعتراض به عدم پرداخت  حقوقهایشان، دست از کار کشیده بودند، ساعت یازده صبح امروز پس از دریافت یکماه حقوق، به اعتصاب خود پایان داده و تولید را از سر گرفتند.

این اعتصاب نشان داد که کارفرما همیشه پول آماده پرداخت دارد، اما به نفع خود می بیند که همیشه کارگران را گرسنه و تحت بردگی و فرمان خود نگه دارد  اما اتحاد و همدلی به کارگران نشان داد که حق همیشه گرفتنی است.

 اتحادیه آزاد کارگران ایران – 11 تیر ماه 1396

تجمع ناظران جهاد کشاورزی کهگیلویه بویراحمد دراعتراض به بلاتکلیفی شغلی مقابل استانداری!

پیش از ظهر امروز11تیر،108 نفر از ناظران جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد دراعتراض به بلاتکلیفی و نبود اعتبار برای اشتغال به کار خوددست به تجمع مقابل استانداری زدند.

یکی از این تجمع کنندگان به خبرنگاری گفت: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی در مورخ 12 اسفند ماه سال 90، 10 هزار ناظر بخش کشاورزی به صورت رسمی جذب شدند که از این تعداد تاکنون مشکلات 108 نفر حل نشده و جذب بازار کار نشدند.

وی با بیان اینکه به دلیل کمبود بودجه از یکسال گذشته تاکنون نتوانستیم کار خود را آغاز کنیم، گفت: تمامی مراحل گزینش و مصاحبه همه این 108 نفر انجام شده، حتی پست‌های ما هم مشخص شده اما به دلیل کمبود بودجه در خانه مانده‌ایم و کار خود را شروع نکرده‌ایم که مشکل ما با یک میلیارد تومان حل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه به همه نهادها مراجعه کرده‌ایم اما تاکنون نتیجه‌ای به دست نیامده، افزود: به سازمان جهاد کشاورزی که مراجعه می‌کنیم می‌گویند همه چیز آمده است و فقط باید پول و اعتباری در نظر بگیرند که سازمان برنامه و بودجه با همکاری استانداری باید این مبلغ را تأمین کنند.

دیگر از این معترضین گفت: همه اقدامات لازم از قبیل مصاحبه و گزینش و حتی پست‌ فعالیت همه  این افراد مشخص شده و تعهد 10 ساله برای 108 نفر هم زده شده اما کمبود اعتبار مانع آغاز فعالیت ما شده که انتظار داریم مسؤولان ارشد استانی به فکر رفع این مشکل و دغدغه شغلی ما باشند.

وی بیان کرد: تاکنون به استانداری، سازمان برنامه و بودجه استان، وزارت جهادکشاورزی و سازمان برنامه و بودجه کشور مراجعه کرده‌ایم و منتظریم به خواسته ما جهت رفع این مشکل رسیدگی شود، ضمن اینکه از همه مسؤولان استان کهگیلویه و بویراحمد  انتظار داریم برای حل مشکل ما چاره‌اندیشی کنند.

از230کارگرکارخانه نساجی پاکان190نفرشان تعدیل شدند!

از ۲۳۰کارگر کارخانه نساجی پاکان تنها ۴۰ کارگر باقی‌مانده‌اند و190نفرشان بتدریج طی 10سال گذشته تعدیل شدند.

شماری از کارگران کارخانه نساجی پاکان به ایلنا گفتند: تا یک دهه پیش بیش از ۲۳۰کارگر در این کارخانه نساجی مشغول کار بودند اما با به حداقل رسیدن تدریجی فعال خطوط تولیدی تنها۴۰کارگر در این کارخانه باقیمانده‌اند.

از قرار معمول بیشتر کارگران این واحد صنعتی درقالب اجرای مقررات بازنشستگی و یا خاتمه قرارداد تعدیل شده‌اند.

به گفته کارگران، فعالیت این کارخانه که از  حدود ۵۰ سال پیش برای تولید محصولات ریسندگی وبافندگی  تأسیس شده بود مانند سایر واحدهای صنعتی با مشکل تامین نقدینگی مواجه است.

این منابع کارگری با بیان اینکه این واحد در زمینه فروش و سفارش محصولات تولیدی مشکلی ندارد تصریح کرد: بخش عمده مشکلات این واحد تولیدی به مطالبات دارایی وتامین اجتماعی باز می‌گردد و در این بین پافشاری اداره دارایی برای وصول طلب معوقه باعث نگرانی کارگران باقیمانده از بابت آینده شغلی شده است.

آنها ضمن بیان اینکه هر چند تلاش مدیریت فعلی کارخانه نساجی پاکان را برای از سر پا نگه داشتن کارخانه درخور توجه است، اظهار داشت:  از مدتها قبل مدیران این کارخانه در راستای نجات این  واحد بحران زده  از دولت در خواست دریافت تسهیلات کرد که هنوز با این درخواست موافقت نشده است.

عدم پرداخت حق سنوات 200کارگربازنشسته کارخانه نخ پارسیلون پس از5سال!

حق سنوات نزدیک به ۲۰۰ نفر از کارگران کارخانه نخ پارسیلون که از سال ۹۱ به تدریج بازنشسته شده‌اند پرداخت نشده است.

جمعی از کارگران بازنشسته کارخانه نخ پارسیلون به ایلنا گفتند:که از سال ۹۱ تاکنون احکام بازنشستگی‌ بیشتر آنها به استناد قانون بازنشستگی پیش از موعد مشاغل سخت و زیان آور صادر شده است اما تا این لحظه هنوز بابت سنوات پایان خدمت خود از کارفرمای سابق طلبکارند.

این کارگران که تعداد آنها در حدود  ۲۰۰ نفر است افزودند که بابت این مطالبه بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان طلبکارند.

برابر ماده 24 قانون کار، کارفرمایان باید به هر کارگر در زمان خاتمه قرار داد، مبلغی را تحت عنوان سنوات پایان کار پرداخت نمایند که مبلغ آن نباید از میزان یک ماه دستمزد پایه در ازاء هر سال سابقه کاری کمتر باشد.

کارگران بازنشسته نخ پارسیلون می‌گویند: به دلیل بدحسابی کارفرمای سابق، ارزش مالی این طلب پرداخت نشده آنها روز به روز ناچیزتر شده و این درحالی است که هزینه های زندگی در فاصله این سالها افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است.آنها می‌گویند که از زمان بازنشستگی برای پیگیری این مطالبه مزدی برزمین مانده، تاکنون تجمعات متعددی را مقابل نهاد های مختلف دولتی انجام داده اند.

 

کارگران درباره روند پی‌گیری حقوقی دریافت مطالبات‌شان می‌گویند بعد از بدقولی کارفرما‌ همه کارگران به اداره کار خرم آباد شکایت کردند و با وجود صدور رای پرداخت از سوی هیات‌های تشخیص و حل اختلاف، کارفرما همچنان از عمل به تعهد قانونی خودداری کرده که نتیجه آن ارسال پرونده به دادسرای خرم آباد بوده است.

یکی از این کارگران بازنشسته درباره سرانجام مطالبات خود و سایر همکارانش گفت: مهم‌ترین عامل معوق ماندن سنوات کارگرانی که به مرور از کارخانه نخ پارسیلون بازنشسته می‌شوند کمبود نقدینگی است چنانچه پیش از این کارفرما برای پرداخت مطالبات کارگرانی که جلوتر از ما بازنشسته شده بودند بخشی از املاک کارخانه را فروخت.

این کارگر بازنشسته که به نمایندگی از سایر بازنشستگان  نخ پارسیلون سخن می‌گفت افزود: هم اکنون در آمد حاصل از فروش محصولات این کارخانه صرف هزینه‌های جاری کارخانه و پرداخت حقوق کارگران شاغل می‌شود.

کارگران بازنشسته  نخ پارسیلون می‌گویند  با وجود آنکه کارگران از مشکلات مالی کارخانه آگاهند ،اما کارگران معتقدا بایستی مطالبات تشان به روز محاسبه وپرداخت شود.در غیر اینصورت این کارگرانند که که با پائین آمدن ارزش پولشان زیان می بینند.

تجمع دانشجویان دانشگاه خوارزمی در اعتراض به جابجایی خوابگاه

امروز یکشنبه11تیر،جمعی از دانشجویان پسر دانشگاه خوارزمی در اعتراض به جابجایی خوابگاه خود روبروی دانشگاه خوارزمی تجمع کردند.

درهمین رابطه یکی از دانشجویان دکتری حقوق این دانشگاه به خبرنگاری گفت: به دانشجویان پسر دانشگاه خوارزمی در حال حاضر خوابگاهی در خیابان لاله‌زار اختصاص داده شده است که هم از جهت نزدیکی به دانشگاه و هم از نظر کیفیت بسیار مناسب است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در این خوابگاه حدودا 600 دانشجو مستقر هستند گفت:  مسئولان دانشگاه قصد دارند که دانشجویان پسر را از این مکان به خوابگاه دیگری منتقل کنند و آن را به خوابگاه دخترانه اختصاص دهند که ما به این موضوع و تغییر مکان خوابگاه پسرانه اعتراض داریم و خواهان تجدیدنظر مسئولان در این موضوع هستیم.

این دانشجوی معترض با اشاره به اینکه مسئولان دانشگاه با بهانه جلوگیری از زیاد شدن فساد در خوابگاه دخترانه تصمیم به جابجایی خوابگاه گرفته‌اند و اظهار می‌کنند که با آوردن دختران دانشجو در این خوابگاه کنترل بیشتری روی آنان خواهند داشت گفت: ما به هیچ وجه با این رویکرد مسئولان دانشگاه موافق نیستیم و به این موضوع اعتراض داریم.

در این راستا و در پاسخ به اعتراض دانشجویان به جابجایی خوابگاه، دکتر سبحان‌اللهی رییس دانشگاه خوارزمی با بیان اینکه به محض مطرح شدن موضوع تغییر محل خوابگاه پسران دانشگاه خوارزمی در معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشجویان به این موضوع اعتراض کرده اند گفت: هنوز  تصمیم قطعی در این رابطه گرفته نشده است.

وی ادامه داد: اعتراض دانشجویان تاثیری در اصل موضوع ندارد و ما هر تصمیمی که به مصلحت دانشگاه باشد اتخاد می‌کنیم و در این راستا قطعا سعی می‌کنیم دانشجویان هیچ مشکلی نداشته باشند و تصمیم به نفع آنها باشد.

رییس دانشگاه خوارزمی گفت: امروز با تعدادی از نمایندگان دانشجویان جلسه ای داریم و با هم گفتگو می‌کنیم.

یازدهم تیر ماه 1396

akhbarkargari2468@gmail.com

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

اطلاعات

این ویودی در 2 ژوئیه 2017 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: