اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

۷۲ سال پس از پیروزی ضدفاشیستی بزرگ خلق‌ها: خبرگزاری بین‌المللی کمونیستی/تارنگاشت عدالت

اتحادیۀ اروپایی، و طبقه بورژوازیی در هر کشور سعی می‌کنند این حقیقت تاریخی را پاک کنند…«در روز اول ماه مه ۱۹۴۵، پرچم سرخ با داس و چکش، پرچم اتحاد شوروی، بر فراز رایشتاگ به اهتزاز درآمد. در ۹ مه، آلمان فاشیستی بدون قیدو‌شرط تسلیم شد. بدينسان پیروزی علیه بلوک فاشیستی امپریالیستی تضمين شد. ارتش سرخ، اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی با خسارات و قربانی‌های عظیم برای رهایی خلق‌ها، یک نقش قطعی در درهم شکستن آن ایفاء کرد.آن‌ها سعی در بازنویسی تاریخ دارند تا درس‌هایی را که امروز می‌تواند مبارزه خلق‌ها را تقویت کند، پاک کنند. آن‌ها تاریخ رویدادهای این دوره را تحریف می‌کنند و به تلاش‌های خود برای نامیدن نهم مه به عنوان «روز اروپا» ادامه داده، به نحو تحریک‌آمیزی کمونیسم را با هیولای فاشیسم هم‌تراز قرار می‌دهند. در عین‌حال، اتحادیۀ اروپایی در ششم مه به اصطلاح «خانه اروپايی تاریخ» را با هدف سیستماتیک کردن تحریف تاریخ، که مدت طولانی است آگاهی طبقه کارگر و مردم را مسموم ساخته و به ویژه جوانان را هدف قرار داده، در بروکسل افتتاح خواهد کرد. ما، ابتکار کمونیستی اروپایی، از همۀ اين رويدادها الهام گرفته و به مبارزه علیه تحریفات تاریخی سرمایه اتحادیۀ اروپایی ادامه خواهیم داد. برای سرنگونی نظام گندیده سرمایه‌داری که بحران، جنگ، فاشیسم می‌آفریند.»

۷۲ سال پس از پیروزی ضدفاشیستی بزرگ خلق‌ها

تارنگاشت عدالت

منبع: خبرگزاری بین‌المللی کمونیستی
۸ مه ۲۰۱۷

ابتکار کمونیستی اروپایی در روز هفتم مه در برلین یک مراسم انترناسیونالیستی مهم با موضوع زیر برگزار کرد:

«۹ مه، ۷۲ سال پس از پیروزی ضدفاشیستی خلق‌‌ها: ما با الهام از اين رويداد، به مبارزه علیه تحریف تاریخ توسط سرمایه اتحادیۀ اروپایی ادامه می‌دهیم. برای سرنگونی نظامی که بحران، جنگ، فاشیسم می‌آفریند.»

در اين مراسم یک هیأت نمایندگی نيز از سوی کمیته مرکزی حزب کمونیست يونان و به سرپرستی گیورگوس مارینوس عضو هيأت سیاسی، شرکت داشت.

 

 

مراسم از جانب سازمان‌های حزب کمونیست یونان و حزب کمونیست ترکیه در آلمان حمایت می‌شد. فهرست احزاب شرکت‌کننده به شرح زیر است:
 
حزب کمونیست انقلابی فرانسه
قطب نوزایی کمونیستی در فرانسه
حزب کمونیست یونان
حزب کارگران ایرلند
حزب کمونیست ایتالیا
حزب کمونیست خلق‌های اسپانیا
حزب سوسیالیست کارگری کرواسی
حزب کمونیست کارگری بلاروس- بخش حزب کمونیست اتحاد جماهبر شوروی سوسیالیستی
حزب کمونیست نروژ
حزب کارگران مجارستان
حزب کمونیست لهستان
حزب کمونیست کارگری روسیه
حزب کمونیست سوئد
حزب کمونیست ترکیه

نماینده‌ای از حزب کمونیست آلمان نیز در مراسم حضور داشت.


در صبح، نمایندگان احزاب ابتکار کمونیستی اروپایی از بنای یادبود جنگ شوروی در پارک ترپ‌تاور، آرامگاه هزاران سرباز ارتش سرخ که در یک نبرد سخت برای تصرف برلین در آوریل و مه ۱۹۴۵ در آنجا جان باختند، حضور یافتند و یک تاج گل نثار کردند. مجسمۀ باشکوه سرباز شوروی در مرکز بنای یادبود قرار دارد.

برنامه مراسم با سخنرانی نمایندگان احزاب کمونیست شرکت‌کننده در«ابتکار» آغاز شد و با یک کنسرت از سرودهای ارتش سرخ و دیگر سرودهای انقلابی ادامه یافت. پس از سخنرانی افتتاحیه نمایندگان منطقه‌ای حزب کمونیست یونان و حزب کمونیست ترکیه، احزاب شرکت کننده اعلام کردند که تلاش‌های امپریالیست‌ها در تحریف تاریخ نمی‌تواند این واقعيت را که پیروزی علیه فاشیسم به ارتش سرح تعلق دارد، پنهان کند.

دبیرخانه ابتکار کمونیستی اروپايی در بیانیه-دعوت‌نامۀ مراسم و در اشاره به اهمیت پيروزی بزرگ ضدفاشیستی خلق‌ها، نوشت:

«در روز اول ماه مه ۱۹۴۵، پرچم سرخ با داس و چکش، پرچم اتحاد شوروی، بر فراز رایشتاگ به اهتزاز درآمد. در ۹ مه، آلمان فاشیستی بدون قیدو‌شرط تسلیم شد. بدينسان پیروزی علیه بلوک فاشیستی امپریالیستی تضمين شد. ارتش سرخ، اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی با خسارات و قربانی‌های عظیم برای رهایی خلق‌ها، یک نقش قطعی در درهم شکستن آن ایفاء کرد.

اتحادیۀ اروپایی، و طبقه بورژوازیی در هر کشور سعی می‌کنند این حقیقت تاریخی را پاک کنند.

آن‌ها سعی در بازنویسی تاریخ دارند تا درس‌هایی را که امروز می‌تواند مبارزه خلق‌ها را تقویت کند، پاک کنند. آن‌ها تاریخ رویدادهای این دوره را تحریف می‌کنند و به تلاش‌های خود برای نامیدن نهم مه به عنوان «روز اروپا» ادامه داده، به نحو تحریک‌آمیزی کمونیسم را با هیولای فاشیسم هم‌تراز قرار می‌دهند. در عین‌حال، اتحادیۀ اروپایی در ششم مه به اصطلاح «خانه اروپايی تاریخ» را با هدف سیستماتیک کردن تحریف تاریخ، که مدت طولانی است آگاهی طبقه کارگر و مردم را مسموم ساخته و به ویژه جوانان را هدف قرار داده، در بروکسل افتتاح خواهد کرد.

ما، ابتکار کمونیستی اروپایی، از همۀ اين رويدادها الهام گرفته و به مبارزه علیه تحریفات تاریخی سرمایه اتحادیۀ اروپایی ادامه خواهیم داد. برای سرنگونی نظام گندیده سرمایه‌داری که بحران، جنگ، فاشیسم می‌آفریند.»

 

http://icp.sol.org.tr/europe/72-years-after-great-antifascist-victory-peoples

http://www.solidnet.org/greece-communist-party-of-greece/cp-of-greece-event-for-the-72nd-anniversary-of-the-great-antifascist-victory-of-the-peoples-in-berlin-en-ru-es-ar-de-sq

 

 

 

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

اطلاعات

این ویودی در 14 مه 2017 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: