اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

آخرین روز اول ماه با رائول در مقام رییس‌جمهور: تله‌سور، و پيمان با میهن: گرانما بین‌المللی/تارنگاشت عدالت

بیش از ۱۶۰۰ خارجی از ۳۴۹ سازمان سندیکایی از ۸۶ کشور نیز در کنار هزاران کارگر کوبایی راهپیمایی کردند… هزاران کوبایی در هاوانا گرد‌آمدند تا حمایت خود را از انقلاب کوبا نشان داده و روز جهانی کارگر را با یک راهپیمایی عظیم گرامی دارند. مراسم و راهپیمایی از میدان انقلاب خوزه مارتی آغاز شد و در صف مقدم آن یولیسس گویی‌لارته دبیرکل فدراسون کارگران کوبا و رائول کاسترو ریيس‌جمهور کوبا که در فوریه آینده از ریاست جمهوری کناره خواهد گرفت، حرکت می‌کردند. گویی‌لارته گفت که کوبا از حق خود برای عدالت اجتماعی دست نخواهد کشید و با ایمان به نبرد خود با سرمایه‌داری که به گفته او همراه با نولیبرالسم چالش‌های مقابل کشورهای آمریکا لاتین و کارائیب را چندین برابر می‌کند، ادامه خواهد داد. بیش از ۱۶۰۰ خارجی از ۳۴۹ سازمان سندیکایی از ۸۶ کشور نیز در کنار هزاران کارگر کوبایی راهپیمایی کردند.

آخرین روز اول ماه با رائول در مقام رییس‌جمهور

تارنگاشت عدالت 

منبع: تله‌سور
۱ مه ۲۰۱۷

 

در روز جهانی کارگر هزاران کوبایی تعهد خود را به انقلاب کوبا نشان دادند

 

هزاران کوبایی در هاوانا گرد‌آمدند تا حمایت خود را از انقلاب کوبا نشان داده و روز جهانی کارگر را با یک راهپیمایی عظیم گرامی دارند.

مراسم و راهپیمایی از میدان انقلاب خوزه مارتی آغاز شد و در صف مقدم آن یولیسس گویی‌لارته دبیرکل فدراسون کارگران کوبا و رائول کاسترو ریيس‌جمهور کوبا که در فوریه آینده از ریاست جمهوری کناره خواهد گرفت، حرکت می‌کردند.

 

جوانان علامت‌هایی را در دست داشتند که بر روی آن در کنار عکس رییس‌جمهور پیشین کوبا و رهبر انقلاب کوبا که در نوامبر سال پیش درگذشت، نوشته شده بود «من فیدل هستم.» به گزارش گرانما، حدود ۵۰هزار جوان در پیشاپیش راهپیمایی امسال که برای جوانان کشور نامگذاری شده بود، حضور داشتند.

 

 

گویی‌لارته گفت که کوبا از حق خود برای عدالت اجتماعی دست نخواهد کشید و با ایمان به نبرد خود با سرمایه‌داری که به گفته او همراه با نولیبرالسم چالش‌های مقابل کشورهای آمریکا لاتین و کارائیب را چندین برابر می‌کند، ادامه خواهد داد.

رهبر کارگران کوبا در مورد روابط با ایالات متحده گفت: «روابط بین دو ملت باید براساس احترام و سود متقابل گسترش یابد، اما واشنگتن نباید انتظار داشته باشد که کوبا هیچ امیتازی بدهد که به استقلال و حاکمیت آن لطمه بزند.»

یک دانشجو به نام لیلین گونزالس به پرنسا لاتینا گفت: «چون کوبا به ما تعلق دارد، چون تعهد ما به یک کشور سوسیالیستی، شکوفا، پایدار و مستقل است، ما در این میدان شلوغ انقلاب در هاوانا آینده را نمایندگی می‌کنیم.»

 

 

گویی‌لارته بر حمایت و همبستگی بی قید‌وشرط  مردم کوبا از انقلاب بولیواری ونزوئلا در مواجهه با چیزی که او آن‌را تهاجم راست، آزار دیپلماتیک و تحریکات سیاسی علیه دولت رییس‌جمهور مادورو نامید، مجدداً تأکید کرد.

ونزوئلا، بولیوی و اکوادور نیز روز دوشنبه راهپیمایی‌های بزرگی در حمایت از دست‌آوردهای کارگری دولت‌های سوسیالیستی در این کشورها برگزار کردند.

بیش از ۱۶۰۰ خارجی از ۳۴۹ سازمان سندیکایی از ۸۶ کشور نیز در کنار هزاران کارگر کوبایی راهپیمایی کردند.

http://www.telesurtv.net/english/news/Thousands-March-in-Cuba-for-Last-May-Day-with-Raul-as-President-20170501-0017.html

 

***

همه کوبا صبح امروز بیرون می‌آید، میدان‌ها و پارک‌ها را پُر می‌کند تا بر تعهد خود به انقلاب مجدداً تأکید نماید. کارگران و کل مردم کوبا برای بزرگداشت روز جهانی پرولتاریا و پیروزی‌های بسیار ما، متعهد به ادامه ساختمان یک جامعه عادلانه‌تر برای همه، بیرون می‌آیند. این نخستین روز اول ماه مه بدون فیدل است، اما فیدل در هر کوبایی که به خیابان‌ها می‌آید، در همه آن‌هایی که با مفهوم انقلاب تجدید پیمان می‌کنند، و در همه آن‌هایی که در سراسر جهان به ایده‌های رهایی بشر که او پیوسته از آن‌ها دفاع می‌کرد وفادار مانده اند، حضور خواهد داشت. تعداد کثیری از هیأت‌های نمایندگی فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری به سرپرستی جورح ماوریکوس دبیرکل فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری در جشن‌های روز اول ماه مه که در هاوانا، کوبا در ۱ مه ۲۰۱۷ برگزاز شد شرکت کردند.

پيمان با میهن

تارنگاشت عدالت

 

منبع: گرانما بین‌المللی
۱ مه ۲۰۱۷

 

همه کوبا صبح امروز بیرون می‌آید، میدان‌ها و پارک‌ها را پُر می‌کند تا بر تعهد خود به انقلاب مجدداً تأکید نماید.

 

کارگران و کل مردم کوبا برای بزرگداشت روز جهانی پرولتاریا و پیروزی‌های بسیار ما، متعهد به ادامه ساختمان یک جامعه عادلانه‌تر برای همه، بیرون می‌آیند. این روز، روز تعهد به آینده است، زیرا کوبا که در سال ۱۹۵۹ تصمیم به انقلابی گرفت که به دست فروتنان و برای فروتنان بود-به هوش، تلاش، و محبت تک تک شهروندان نیازمند است.

این روز اول ماه مه به جوانان، به ۵۵-مین سالگرد تأسیس لیگ جوانان کمونیست اختصاص یافته، و چریک قهرمان ارنستو چه‌گوارا را پنچاه سال پس از نبردی که در آن از پا درآمد، به مثابه یک سرمشق انقلابی به یاد می‌آورد.

این نخستین روز اول ماه مه بدون فیدل است، اما فیدل در هر کوبایی که به خیابان‌ها می‌آید، در همه آن‌هایی که با مفهوم انقلاب تجدید پیمان می‌کنند، و در همه آن‌هایی که در سراسر جهان به ایده‌های رهایی بشر که او پیوسته از آن‌ها دفاع می‌کرد وفادار مانده اند، حضور خواهد داشت.

 

شرکت هیأت فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری در راهپیمایی هاوانا

منبع: فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری
۱مه ۲۰۱۷

 

تعداد کثیری از هیأت‌های نمایندگی فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری به سرپرستی جورح ماوریکوس دبیرکل فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری در جشن‌های روز اول ماه مه که در هاوانا، کوبا در ۱ مه ۲۰۱۷ برگزاز شد شرکت کردند.

شرکت هیأت نمایندگی فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری در چهارچوب نخستین نشست شورای رهبری فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری پس از برگزاری موفقیت‌آمیز ۱۷-مین کنگره فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری در اکتبر گذشته، صورت گرفت.


فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری برای ابراز همبستگی خود با مردم کوبا و برجسته ساختن اهمیت نقش آمریکای لاتین و کارائیب برای جنبش کارگری دارای سمتگیری طبقاتی تصمیم گرفت نشست شورای رهبری را در هاوانا، کوبا برگزار کند.

http://www.wftucentral.org/wftu-delegation-headed-by-the-general-secretary-of-the-wftu-attended-the-may-day-rally-in-havana-cuba/

 

 

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

اطلاعات

این ویودی در 2 مه 2017 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: