اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

بازی با آتش: سباستیان کارلنز، دنیای جوان/تارنگاشت عدالت، و ادعای حمله به خان شیخون، صحنه‌سازی برای حمله آمریکا: ایسنا

در سال ۱۹۵۰ ارتش آمریکا کوشش کرد تا از درگیری کره  علیه جمهوری جوان خلق چین استفاده کند ولی این دخالت ۲۰ سال قبل از جنگ ویتنام آمریکا را با بدترین شکست خود روبرو کرد.  همین که نیروهای آمریکا به مرزهای کشور نزدیک شدند صدهاهزار سرباز چینی وارد خاک کره شدند و بمعنی واقعی کلمه آمریکائی‌ها را زیر پا له کردند. تنها زیر این فشار بود که واشنگتن راضی به مذاکره شد.جنوب شرقی آسیا برای اولین بار گورستان لهو و لعب کشورگشایانه امپریالیستی نبوده است. امروز دیگرحریفان ایالات متحده آمریکا یعنی چین و کره شمالی ارتش‌های پیاده‌نظام با تجهیزات نامناسب و بدوی                                                                         نیستند بلکه امروز با موشک‌های اتمی مجهز می باشند.

                                                                               بازی با آتش

                                                                                          تارنگاشت عدالت

                                                                                              دنیای جوان

                                                                                            سباستیان کارلنز

                                                                                            ۱۹ آوریل ۲۰۱۷

 

بورژوازی هم برای خود مسئله‌ای است: اگر رقیب نداشته باشد جهان را زمین و بازار خود محسوب می‌کند. برای طبقه حاکمه در آلمان و ایالات متحده آمریکا در سال ۱۹۸۹ هم درست همین‌طور بود. آنها بدون چالش سیستم سرمست می‌شوند و فکر می‌کنند می‌توانند انظار عمومی را بدلخواه تحمیق کنند.

تشدید اخیر اوضاع در درگیری با کره (در حال حاضر آمریکا ناوهای هواپیمابر خود را بسوی کره گسیل داشته و با حمله نظامی تهدید می‌کند) توسط رسانه‌های هیات حاکمه بشکل نمایش‌های تلویزیونی پراحساس ولی کم ارزش Soap Opera ارائه می‌گردد.  ـ دو فرد دیوانه پوکر میزنند. برای  نمایش کتک‌کاری این دو باید دست بدامان  تئوری بازی، روان‌شناسی عامیانه و ازخود متشکر بودن آلمانی شد.

به روایت روزنامه «بیلد» آلمانی یک دیوانه از پیونگ‌یانگ «خواهان بمب است». آن دیوانه دیگر در واشنگتن این بمب را در اختیار دارد و با سرور و شادمانی زاردخانه خودبه اصطلاح موشک‌های هدایت شونده و «مادر همه بمب‌ها» را انگولک می‌کند.  و اکنون مستر ترامپ مطمئناً قصد دارد رویش یک قارچ اتمی را بصورت زنده تجربه کند.  واکنون سئوالی که بین ما و بدترین حالت Super GAU مطرح می‌شود این است: «کدام طرف اول کنار خواهد زد.» (دی ولت)

فاکت‌ها را درنظر بگیریم: رئیس جمهور آمریکا می‌خواهد درس ادب بدهد (ترامپ روز دوشنبه گفت: کیم یونگ اون باید ادب شود.) مسئله برسر تجدید نظر در نظم سیاسی شرق آسیاست. در کره تقریباً ۶۵ سال است که جنگ حاکم است. مرز بین کره شمالی و جنوبی  فقط یک مرز کشوری نیست بلکه یک منطقه غیرنظامی است. فقط یک قرارداد آتش بس در سال ۱۹۵۳ کشت و کشتار را پایان بخشید. تا امروز هنوز قرار داد صلحی به امضاء نرسیده است. در آنزمان ایالات متحده آمریکا یکی از جناح‌های درگیر جنگ بود. (چین هم همین‌طور)

اکنون هرچه که برای تشدید اوضاع لازم است فراهم شده: رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا ترامپ که می‌خواهد با زور کیک را از نو تقسیم کند. دولت کره شمالی که احتمال آن می‌رود برایش رفته رفته جنگ سرد تبدیل به جنگ گرم شود و چین که نمی‌تواند اجازه دهد قرارداد ۱۹۵۳ پاره پاره شود زیرا که هزینه این صلح بسیار بالا بود و میلیونها نفر کره‌ای و چینی آن را با جان خود پرداختند.

در آن زمان (در سال ۱۹۵۰) ارتش آمریکا کوشش کرد تا از درگیری کره  علیه جمهوری جوان خلق چین استفاده کند ولی این دخالت ۲۰ سال قبل از جنگ ویتنام آمریکا را با بدترین شکست خود روبرو کرد.  همین که نیروهای آمریکا به مرزهای کشور نزدیک شدند صدهاهزار سرباز چینی وارد خاک کره شدند و بمعنی واقعی کلمه آمریکائی‌ها را زیر پا له کردند. تنها زیر این فشار بود که واشنگتن راضی به مذاکره شد.

همه این چیزها واقعاً رخ داده است هرچند هم که رئیس جمهور ایالات متحده و رسانه‌های هیات حاکمه بخواهند آن را نادیده انگارند. بخاطر داشته باشید: جنوب شرقی آسیا برای اولین بار گورستان لهو و لعب کشورگشایانه امپریالیستی نبوده است. ولی تغییراتی را که بوجود آمده را نیز نباید فراموش کرد: حریفان ایالات متحده آمریکا در آن دوران یعنی چین و کره شمالی دیگر ارتش‌های پیاده‌نظام با تجهیزات نامناسب و بدوی نیستند بلکه امروز با موشک‌های اتمی مجهز می باشند.

 

 

      ***

ما نمی‌دانیم در آن پایگاهی که ما در آن روز حدود ساعت ۱۱:۳۰ به آن حمله کردیم انبار مواد شیمیایی یا انباری از هر چیزی از این قبیل وجود داشته است یا خیر. آنها می‌گویند که حمله در حدود ساعت ۶ صبح صورت گرفته است. ما هیچ حمله‌ای در آن زمان نداشتیم. ما پیام رسمی را به سازمان ملل فرستادیم و خواهان اعزام هیاتی برای تحقیقات درخصوص رخداد صورت گرفته در خان شیخون شدیم اما آنها تا بدین لحظه هیچ هیاتی را نفرستاده‌اند چراکه غرب و ایالات متحده مانع از آمدن هر هیاتی می‌شوند. به این دلیل که اگر چنین هیاتی بیاید در خواهد یافت که گفته‌هایشان پیرامون رخداد صورت گرفته در خان شیخون و سپس حمله به فرودگاه الشعیرات ساختگی و دروغ در دروغ بوده است.

 ادعای حمله به خان شیخون، صحنه‌سازی برای حمله آمریکا

ایسنا
 
اسد: ادعای حمله به خان شیخون یک صحنه‌سازی برای حمله آمریکا بود
البغدادی دستگیر نشده است
رئیس‌جمهوری سوریه با تاکید بر اینکه ارتش سوریه در حمله شیمیایی به خان شیخون در ادلب نقشی نداشت، تاکید کرد که این حمله یک صحنه ساختگی برای توجیه حمله آمریکا به فرودگاه الشعیرات در حمص بود.

به گزارش ایسنا، بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه در مصاحبه با خبرگزاری‌های روسی که ریاست جمهوری سوریه بخش‌هایی از این مصاحبه‌ را منتشر کرده است با تکذیب بازداشت ابوبکر البغدادی، سرکرده داعش توسط نیروهای سوری یا روسی در مرزهای سوریه و عراق گفت که این خبر درست نیست.

وی گفت: این مرزها تا به این لحظه تحت تصرف داعش است و تحت کنترل سوری‌ها یا روس‌ها یا حتی غربی‌ها و آمریکایی‌ها یا هر طرف دیگری قرار ندارد، تنها داعش این مرزها را تحت تصرف خود دارد.

اسد در مورد حمله صورت گرفته در خان شیخون و حومه ادلب نیز گفت: این منطقه تحت تصرف جبهه النصره است. این گروه همان القاعده است. تنها اطلاعاتی که تمامی جهان در اختیار دارند چیزهایی است که به صورت کلی در اینترنت و در رسانه‌های مختلف بالاخص در رسانه‌های غربی منتشر می‌شود، در نتیجه ما نمی‌توانیم در مورد گزارش‌های آنها حکم دهیم. ما نمی‌دانیم در آن پایگاهی که ما در آن روز حدود ساعت ۱۱:۳۰ به آن حمله کردیم انبار مواد شیمیایی یا انباری از هر چیزی از این قبیل وجود داشته است یا خیر.

اسد گفت: آنها می‌گویند که حمله در حدود ساعت ۶ صبح صورت گرفته است. ما هیچ حمله‌ای در آن زمان نداشتیم و در نتیجه دو احتمال وجود دارد؛ نخست اینکه حمله در هنگام ظهر صورت گرفته و احتمال دوم اینکه این رخداد یک مساله ساختگی بوده و حمله‌ای در کار نبوده است.

وی درخصوص انجام تحقیقات سازمان‌های بین‌المللی درخصوص این رخداد گفت: از زمانی که تروریست‌ها در چند سال قبل اولین حمله را به ارتش ما در حلب ترتیب دادند ما از سازمان ملل خواستیم تا هیاتی را اعزام کنند تا گفته‌های ما مبنی بر اقدام تروریست‌ها در استفاده از گازهای سمی علیه ارتش ما تایید شود. پس از آن نیز حملات مشابهی صورت گرفت و آنها هیچ هیاتی نفرستادند.

اسد خاطرنشان کرد:‌ ما پیام رسمی را به سازمان ملل فرستادیم و خواهان اعزام هیاتی برای تحقیقات درخصوص رخداد صورت گرفته در خان شیخون شدیم اما آنها تا بدین لحظه هیچ هیاتی را نفرستاده‌اند چراکه غرب و ایالات متحده مانع از آمدن هر هیاتی می‌شوند. به این دلیل که اگر چنین هیاتی بیاید در خواهد یافت که گفته‌هایشان پیرامون رخداد صورت گرفته در خان شیخون و سپس حمله به فرودگاه الشعیرات ساختگی و دروغ در دروغ بوده است.

رئیس‌جمهور سوریه با بیان اینکه تدارکاتی از قبل برای حمله آمریکا به فرودگاه الشعیرات صورت گرفته بود، گفت: رخداد خان شیخون صحنه ساختگی برای توجیه حمله به پایگاه هوایی الشعیرات بود.

***
Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

اطلاعات

این ویودی در 21 آوریل 2017 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: