اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

رویاروئی نظامی میان روسیه و امریکا نزدیک شده!، و بازی خطرناک ترامپ می تواند به جنگ جهانی ختم شود!: یونگه ولت- ترجمه های رضا نافعی

برغم تبلیغات بی حد و مرز ضد روسی در پایان سال 2016 با آزاد شدن حلب توسط ارتش سوریه شکست نظامی خورد کننده ای نصیب همه متجاوزان غربی  شد که دم از ارزش های انسانی می زنند. شکست غرب  این تهدید  را در پی داشت که جنگ را بطور نامحدود به درازا خواهد کشاند. به این معنی که هر گفتگوئی را تخریب خواهد کرد، بویژه  انعقاد هر قرارداد صلحی را  که برکناری اسد بخشی از آن نباشد. اگر قرار باشد صلحی برقرار گردد باید به آن صورتی باشد که غرب دستورر می دهد… خطر رو در روئی نظامی بین امریکا و روسیه که تا کنون خطری انتزاعی بود اینک تبدیل به خطری مشخص شده است.

رویاروئی نظامی میان روسیه و امریکا نزدیک شده!

یونگه ولت – ترجمه رضا نافعی

آنچه تا کنون صورت گرفته  نتیجه مطلوب، یعنی تغییر رژیم در سوریه  را به بار نیاورده  است. وزارت خارجه المان در آگوست 2016 ترکیه،  عضو ناتو را «پایگاه مرکزی برای گروههای اسلامگرا» نامید. ولی معاملات اردوغان  با داعش کمک های لجیستیک او، اردن و اسرائیل به دیگر باند های آدمکش، حملات هوائی اسرائیل به نیروهای نظامی سوریه برای نجات جهادگرایان نیز موثر نبود. دخالت صریح امریکا و  کشورهای عربی خلیج فارس در 2014 و نیز ارتش آلمان که حالا آن نیز به آنها پیوسته فقط سبب تضعیف مقاومت سوریه در برابر تجاوزگران شد، که همکاری روسیه با ارتش سوریه در سپتامبر 2015 جلوی آن را نیز گرفت. برغم تبلیغات بی حد و مرز ضد روسی در پایان سال 2016 با آزاد شدن حلب توسط ارتش سوریه شکست نظامی خورد کننده ای نصیب همه متجاوزان غربی  شد که دم از ارزش های انسانی می زنند.

شکست غرب  این تهدید  را در پی داشت که جنگ را بطور نامحدود به درازا خواهد کشاند. به این معنی که هر گفتگوئی را تخریب خواهد کرد، بویژه  انعقاد هر قرارداد صلحی را  که برکناری اسد بخشی از آن نباشد. اگر قرار باشد صلحی برقرار گردد باید به آن صورتی باشد که غرب دستور می دهد. پرزیدنت ترامپ نیز از روزی که رئیس جمهور امریکا شده همین استراتژی را دنبال می کند: اولا هم برتعداد نیروهای نظامی خود در سوریه افزوده و هم  توپخانه را به میدان آورده و هم بر تعداد بمباران ها افزوده است. ثانیا هر کار از دستش بر آید می کند تا هیچ قرار ملاقاتی به نتیجه نرسد. بمباران روز جمعه را باید از این زمره شمرد که در عین حال به معنی افزودن بر میزان مخاطرات نیز هست. خطر رو در روئی نظامی بین امریکا و روسیه که تا کنون خطری انتزاعی بود اینک تبدیل به خطری مشخص شده است.

روزنامه آلمانی «فرانکفورتر آلگماینه » روز شنبه از این عدم قطعیت گله کرد که : «دکمه  را فشار دادن به معنی داشتن استراتژی برای خاموش کردن تنور بلاخیز سوریه نیست.» اشتباه می کند. استراتژی هست و با وارد آوردن ضربات هوائی  ادامه  پیدا کرد، که در عین حال تلاشی بود برای خارج کردن غرب از وضعیت دفاعی که در اثر دنبال کردن مشی استراتژی خود گرفتار آن شده است. افزایش تهدید نظامی و در عین حال ادامه مذاکرات مخلوطی است که در خدمت این استراتژی است. اُلدرم بُلدرم  کردن همراه با اقدامات غیر قابل پیش بینی  را در برابر سواحل کره نیز می بینیم. در ضمن آلمان هم در صف اول قرار دارد. آخرین مدرک: مجله اشپیگل خبر داده که ارتش آلمان در پائیز سال جاری برای نخستین بار با جت های جنگنده در رزمایش اسرائیل شرکت خواهد کرد، «در بزرگترین رزمایش در تاریخ نظامی اسرائیل» همراه با چندین کشور عضوناتو.   برای رسیدن به جنگ جهانی کمبود استراتژی ندارند.

http://www.jungewelt.de/artikel/308767.weltkriegsstrategie.html

 ***

وضعیت کنونی حاصل سیاست امپریالیستی است که  امریکا و همپیمانهایش پس از فروپاشی اتحاد شوروی در پیش گرفتند…صدراعظم مرکل، پرزیدنت اولاند، می نخست وزیر انگلیس، گابریل وزیر خارجه آلمان، اعلیحضرت جلاد ریاض و نتانیاهو استعمار گر و دستیار جهادگرایان، نمیتوانند  رضایت یواشکی خود را از این که سر اسد و پوتین تلافی در آورده اند، پنهان کنند. دولت های دمشق و مسکو  تا کنون سخت ترین شکست نظامی را به این باند قصابان –  زن و مرد –   که خودشان را پلیس جهان می دانند وارد آورده اند. آدم هائی از این قماش ، چنین شکستی را فراموش نمی کنند. آخرین راه حل آنها از همه نظر بازی با جنگ جهانی است.

بازی خطرناک ترامپ می تواند به جنگ جهانی ختم شود!

یونگه ولت- ترجمه رضا نافعی

حمله امریکا به یک فرودگاه نظامی در سوریه خطر تنش های جهانی را جهش وار افزایش داه است. احتمال درگیری با نیروهای روسیه بیشتر شده  و این به معنای افزایش خطر یک جنگ جهانی است. این بار دو قدرت بزرگ  با هم رو در رو نشده اند، زیرا قبلا خبر حمله به مسکو داده شده بود و روسیه   امکانات دفاعی خود را بکار نگرفت. واکنش مسکو به حمله چنین بود که قرارداد دوجانبه خود با واشنگتن را که برای اجتناب از  پیش آمدن وقایع خطرناک، بویژه میان نیروی هوائی دو کشور منعقد شده بود را لغو کرد. این اقدام با توجه به ماجراجوئی امپریالیسم ، واکنشی مدبرانه بوده است.

وضعیت کنونی حاصل سیاست امپریالیستی است که  امریکا و همپیمانهایش پس از فروپاشی اتحاد شوروی در پیش گرفتند. پرزیدنت ترامپ  نیز از چند هفته پیش  همان سیاست رئیس جمهور قبلی را ادامه می دهد، با این تفاوت که « فاکت های بدیل» یعنی ادعاهای تهاجمی بی اساس را  نیز بعنوان دلیل   آغاز جنگ  بر روش تهاجمی خود افزوده است. اما رد پای خونینی که او پس از آغاز کار خود در 20 ژانویه برجای نهاده جای شگفت زدگی باقی نمی گذارد و کاملا واضح است: ترامپ 8 روز پس از ورود به کاخ سفید در روزهای 28 و 29 ژانویه اعلام کرد که  نیروهای ویژه امریکا در یمن دست به حمله زده اند، 30 نفر غیر نظامی در این حمله کشته شدند، البته یک « جی آی» امریکائی هم از پای در آمد. روز 17 مارس : امریکا موصل را بمباران کرد و فقط در یک حمله 200 تن از مردم کشته شدند. تعداد کشته شدگان چنان زیاد است که حتی رسانه های اصلی غربی هم نتوانستند سکوت کنند. اما از این که بگذریم کلامی در باره این که در آن شهر واقع در شمال عراق چه رخ داد ننوشتند. البته گزارشگران «جاسازی شده» در محل فراوانند ولی کارشان خبرنگاری نیست. روز 18 مارس مسجدی در شمال سوریه بمبارن شد و 40 نفر کشته شدند. روز 20 مارس بمب های نیروهای ائتلاف تحت هدایت امریکا ، که از سال 2014 گویا علیه داعش  در سوریه می جنگند 33 نفر را که  به مدرسه ای پناه برده بودند، ازپای درآوردند.  حتی « آندره آ  بوم » دبیر هفته نامه لیبرال  آلمانی die Zeit  سخن از «تاکتیک جدید سبعیت» می گوید که با بمیدان آمدن ترامپ بکار گرفته می شود.

ترامپ می تواند به همپیمانهای خود از عربستان سعودی گرفته تا اسرائیل، لندن، پاریس و برلین اعتماد داشته باشد، نشان آن هم واکنش های آنها به فرمان حمله او به سوریه است: صدراعظم مرکل، پرزیدنت اولاند، می نخست وزیر انگلیس، گابریل وزیر خارجه آلمان، اعلیحضرت جلاد ریاض و نتانیاهو استعمار گر و دستیار جهادگرایان، نمیتوانند  رضایت یواشکی خود را از این که سر اسد و پوتین تلافی در آورده اند، پنهان کنند. دولت های دمشق و مسکو  تا کنون سخت ترین شکست نظامی را به این باند قصابان –  زن و مرد –   که خودشان را پلیس جهان می دانند وارد آورده اند. آدم هائی از این قماش ، چنین شکستی را فراموش نمی کنند. آخرین راه حل آنها از همه نظر بازی با جنگ جهانی است.

http://www.jungewelt.de/artikel/308696.schlächter-am-werk.html

 

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

اطلاعات

این ویودی در 10 آوریل 2017 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , , , , , , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: