اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

افشاگری تاریخی نماینده بولیوی در شورای امنیت!: تله‌سور، و حمله ایالات متحده آمریکا به سوریه محکوم است: ردگلوب/ تارنگاشت عدالت

ساشا لیورنتی نماینده بولیوی در سازمان ملل با انتقاد شدید از تجاوز ایالات متحده علیه سوریه، پایه این حرکت یک‌جانبه را با نمایش رسوای کالین پاول وزیر امورخارجه پیشین ایالات متحده در شورای امنیت مقایسه کرد، که با ارائه مدارک جعلی درباره به‌اصطلاح برنامه سلاح‌های کشتار جمعی عراق جنگ آمریکا علیه عراق را توجیه کرد. لیورنتی در حالی‌که یک تصویر بزرگ از سخنرانی «سلاح‌های کشتار جمعی» کالین پاول را در دست داشت سخنرانی پرشوری ایراد کرد و داستان ایالات متحده درباره حمله روز سه‌شنبه به سوریه را رد کرد و به تاریخ مداخلات امپریالیستی ایالات متحده در دیگر ملت‌ها، از جمله در آمریکا لاتین اشاره کرد. وی گفت «ایالات متحده اکنون معتقد است که بازرس، وکیل، قاضی و جلاد است. این با حقوق بین‌الملل مطابقت ندارد.»

افشاگری تاریخی نماینده بولیوی در شورای امنیت!

تارنگاشت عدالت

منبع: تله‌سور
۷ آوریل ۲۰۱۷

نماینده بولیوی در سازمان ملل درباره حمله به سوریه: «تاریخ به ما می‌آموزد: ایالات متحده برای توجیه جنگ‌ها دروغ می‌گوید»

نماینده بولیوی در شورای امنیت سازمان ملل: «من معتقدم برای ما حیاتی است چیزی را که تاریخ به ما می‌آموزد بیاد داشته باشیم. ایالات متحده اکنون معتقد است که بازرس، وکیل، قاضی و جلاد است.»

 

ساشا لیورنتی نماینده بولیوی در سازمان ملل با انتقاد شدید از تجاوز ایالات متحده علیه سوریه، پایه این حرکت یک‌جانبه را با نمایش رسوای کالین پاول وزیر امورخارجه پیشین ایالات متحده در شورای امنیت مقایسه کرد، که با ارائه مدارک جعلی درباره به‌اصطلاح برنامه سلاح‌های کشتار جمعی عراق جنگ آمریکا علیه عراق را توجیه کرد.

لیورنتی در حالی‌که یک تصویر بزرگ از سخنرانی «سلاح‌های کشتار جمعی» کالین پاول را در دست داشت سخنرانی پرشوری ایراد کرد و داستان ایالات متحده درباره حمله روز سه‌شنبه به سوریه را رد کرد و به تاریخ مداخلات امپریالیستی ایالات متحده در دیگر ملت‌ها، از جمله در آمریکا لاتین اشاره کرد. وی گفت «ایالات متحده اکنون معتقد است که بازرس، وکیل، قاضی و جلاد است. این با حقوق بین‌الملل مطابقت ندارد.»

بولیوی اکنون عضو غیردائم شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

نماینده بولیوی روز جمعه به نشست اضطراری شورای امنیت گفت: «من معتقدم برای ما حیاتی است چیزی را که تاریخ به ما می‌آموزد بیاد داشته باشیم و به این‌مناسبت (در سال ۲۰۰۳) ایالات متحده تأکید کرد، آن‌ها تأکید کردند که همه مدارک لازم را برای اثبات این‌که عراق سلاح‌های کشتار جمعی دارد در دست دارند اما آن‌سلاح‌ها هرگز پیدا نشد… هرگز پیدا نشد.»

در ۵ فوریه ۲۰۰۳، پاول وزیر امورخارجه ایالات متحده «مدارک» جعلی را ارائه کرد که نشان می‌داد دولت صدام حسین در عراق سلاح‌های کشتار جمعی، از جمله سلاح‌هاشیمیایی تولید می‌کرد. نمایش او طی این سال‌ها بسیار بی‌اعتبار شده، زیرا هیچ مدرکی دال بر وجود برنامه سلاح‌های کشتار جمعی عراق هرگز پیدا نشد. خود پاول در آن مورد اظهار تأسف کرد و آن‌را یک «قصور اطلاعاتی بزرگ» نامید، قصوری که ریشه آن در اغراق‌گویی و تفسیر دروغین خود او از مکالمات درونی دولت عراق بود…

————————-
عدالت: برای سخنرانی نماینده بولیوی به نشانی زیر مراجعه نمایید:

https://www.youtube.com/watch?v=dJdu0OZ9hr8

***

در آن زمان دولت اوباما بلافاصله پس از حمله هولناک شیمیايی در غوطه روز ۲۱ اوت ۲۰۱۳ دولت سوریه را مسؤول اعلام کرد، ولی همان‌طور که بعدها معلوم شد، سازمان جاسوسی آمریکا روز پیش از حمله اطلاع داشته که ترکیه گاز سارین در اختیار جبهه النصره نهاده و علاوه برآن، این جبهه خود قادر بوده گاز سارین تولید کند و در ضمن آن‌ها می‌دانستند که گاز سارینی که مورد استفاده قرار گرفته بود به دلیل ترکیب ویژه خود نمی‌توانسته به زرادخانه سوریه تعلق داشته باشد.

 حمله ایالات متحده آمریکا به سوریه محکوم است

تارنگاشت عدالت
 
منبع: ردگلوب
۸ آوریل ۲۰۱۷
کمیسیون کشوری شورای عالی صلح حمله موشکی ایالات متحده آمریکا به فرودگاه سوری شعیرات را محکوم می‌کند. این اقدام به معنی نقض حقوق بین‌الملل است و تنش بین روسیه و ایالات متحده در سوریه را تشدید می‌کند. استدلال ريیس‌جمهور آمریکا دونالد ترامپ فقط یک ادعاست.

در آن زمان دولت اوباما بلافاصله پس از حمله هولناک شیمیايی در غوطه  روز ۲۱ اوت ۲۰۱۳ دولت سوریه را مسؤول اعلام کرد، ولی همان‌طور که بعدها معلوم شد، سازمان جاسوسی آمریکا روز پیش از حمله اطلاع داشته که ترکیه گاز سارین در اختیار جبهه النصره نهاده و علاوه برآن، این جبهه خود قادر بوده گاز سارین تولید کند و در ضمن آن‌ها می‌دانستند که گاز سارینی که مورد استفاده قرار گرفته بود به دلیل ترکیب ویژه خود نمی‌توانسته به زرادخانه سوریه تعلق داشته باشد.

از این‌رو کمیسیون کشوری شورای عالی صلح با این تحلیل که سازمان جاسوسی ترکیه MIT و شعبه القاعده در سوریه یعنی جبهه النصره در آن زمان مسؤول حمله شیمیايی در غوطه بوده اند، موافق است.

دولت سوریه در آن زمان نمی‌توانست علاقه‌ای به آزمایش صبر و خویشتن‌داری دولت آمریکا داشته باشد که مدام تهدید می‌کرد اگر سوریه از خط قرمز عبور کند با برخورد شدید این کشور روبهرو خواهد شد. ذخایر گازهای شیمیايی سوریه در آن زمان به کمک اقدامات پرهزینه‌ای زیر نظر سازمان بازدارندگی از به کارگیری جنگ‌افزارهای شیمیايی OPCW از کشور خارج گردید و نابود شد.OPCW  جایزه صلح نوبل دریافت کرد.

اکنون پس از این حمله هولناک در خان شیخون دولت ایالات متحده با پشتیبانی صدراعظم آلمان خانم آنگلا مرکل باز به سرعت دولت سوریه را مسؤول این اقدام اعلام کرد و آن هم بدون این‌که هیچ تحقیقاتی صورت گرفته باشد و هیچ سند قانع کننده‌ای مثلاً در مورد نحوۀ حمله، انگیزه، ترکیب سلاح شیمیايی، مبدأ و مجریان آن در دست باشد. آنچه که چشم‌گیر است، زمان وقوع حمله است که درست قبل از آغاز کنفرانس بین‌المللی سوریه انتخاب شده و جالب این‌که پس از حمله آمریکا به سوریه معارضین ضد اسد خواستار ادامه دخالت نظامی آمریکا در سوریه شده اند. رویکرد جنگی دولت جدید آمریکا باید متوقف گردد.

کمیسیون کشوری شورای عالی صلح حمله ایالات متحده به سوریه را از نظر حقوق بین‌الملل تهاجم تعبیر می‌کند؛ تهاجم علیه یک عضو سازمان ملل متحد که از حق حفاظت توسط ملل در مقابل حمله برخوردار است. ما خواستار محکوم کردن این تهاجم ایالات متحده آمریکا از طرف دولت آلمان هستیم.

این اقدام جنگی ایالات متحده آمریکا می‌تواند روابط شکننده با روسیه را بیش‌تر متزلزل کند. این اقدام برای ارعاب دولت سوریه و دیگر حریفان سیاسی آمریکا در سطح جهان از جمله ایران، روسیه، چین و کره شمالی است. با این اقدام دمدمی‌مزاجی دولت جدید آمریکا تشدید می‌شود.

کمیسیون کشوری شورای عالی صلح از مردم می‌خواهد علیه این اقدام جنگی ایالات متحده آمریکا اعتراض کنند.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: