اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

بوی خون شما را از خود بی‌خود می‌کند: بیانیه حزب کمونیست ترکیه پیرامون حمله ایالات متحده آمریکا به سوریه، و ننگ بر تجاوز آمریکا!: بیانیه حزب کمونیست سوریه، شبکه همیستگی/تارنگاشت عدالت

دشمنان مردم سوریه به حمله به این کشور- که با استفاده از باندهای جهادگرا و شبکه‌های تروریستی بین‌المللی آن‌را  عذاب داده‌اند- ادامه می‌دهند. ما به اردوغان هشدار می‌دهیم: ما ترا برای جهادی که قصد داری با موشک‌های ایالات متحده براه بیاندازی محاکمه خواهیم کرد. سناریوی حمله شیمیایی در ادلب توسط کسانی ساخته شد که پی‌بردند وضعیت در سوریه علیه نیروهای تحت حمایت آن‌ها تغییر کرده است. این تکرار ناشیانه همان بازی است که در تابستان ۲۰۱۳ سعی در انجام آن داشتند اما نهایتاً به شکست  انجامید. حمله موشکی اخیر ایالات متحده یک واکنش به رویداهای اخیر در ادلب نیست. آن‌ها برای این حملات موشکی تدارکات ویژه دیده بودند و با تصاویری که در اختیار رسانه‌های جهان قرار دادند یک بهانه آفریدند.

تارنگاشت عدالت

منبع: حزب کمونیست ترکیه
۷ آوریل ۲۰۱۷

بیانیه حزب کمونیست ترکیه پیرامون حمله ایالات متحده آمریکا به سوریه

بوی خون شما را از خود بی‌خود می‌کند: دست‌ها از سوریه کوتاه!

دشمنان مردم سوریه به حمله به این کشور- که با استفاده از باندهای جهادگرا و شبکه‌های تروریستی بین‌المللی آن‌را  عذاب داده‌اند- ادامه می‌دهند. مشارکت رسانه‌های امپریالیستی و عوامل هوادار شریعت یک سناریوی سلاح شیمیایی را در ادلب جعل کرد و نتیجتاً برای حمله موشکی ایالات متحده یک دستاویز ساخت.

ما به اردوغان هشدار می‌دهیم: ما ترا برای جهادی که قصد داری با موشک‌های ایالات متحده براه بیاندازی محاکمه خواهیم کرد. خیر! جرأت نکن جنایت دیگری بر جنایات خود بیفزایی و این کشور را در نابودی خودت درگیر کنی.

هنگامی‌ که باندهای جهادگرایی که آن‌ها علیه مرم سوریه مسلح و رها کرده بودند از نفس افتادند، آن‌ها ۱۸۰ درجه چرخیدند و به بهانه نبرد با «دولت اسلامی در شام و عراق» متوسل شدند. ایالات متحده، نیروهای هوادار اردوغان، اسراییل… دشمنان مردم سوریه این‌بار برای تجزیه و اشغال سوریه دروغ نبرد علیه «ترور اسلامی» را اختراع کردند.

رویهم‌رفته، کاری که آن‌ها کردند حمایت از باندهای جهادگرا بود.

سناریوی حمله شیمیایی در ادلب توسط کسانی ساخته شد که پی‌بردند وضعیت در سوریه علیه نیروهای تحت حمایت آن‌ها تغییر کرده است. این تکرار ناشیانه همان بازی است که در تابستان ۲۰۱۳ سعی در انجام آن داشتند اما نهایتاً به شکست  انجامید.

حمله موشکی اخیر ایالات متحده یک واکنش به رویداهای اخیر در ادلب نیست. آن‌ها برای این حملات موشکی تدارکات ویژه دیده بودند و با تصاویری که در اختیار رسانه‌های جهان قرار دادند یک بهانه آفریدند. آن تصاویر تدارکات کارزار رسانه‌ای است که «اشتباهاً» روز پیش اعلام  کردند.

اردوغانِ درمانده قصد دارد یک‌بار دیگر از وضعیت برای خودش وظیفه‌ای بتراشد. اردوغان دشمن اصلی مردم سوریه است. او عامل اصلی قتل‌عام‌ها، مرگ کودکان، و همه رنج‌هایی است که مردم سوریه برده‌اند.

اگر اردوغان تصور می‌کند از برکت این ماجراجویی در سوریه قادر خواهد بود سرنوشت ناگزیر خود را به عقب بیاندازد، اشتباه می‌کند. پیامد احتمالی آن این خواهد بود که برای نجات خود کشور را  به درون آتش بیاندازد.

ما توجه مردم خود را به این فاکت جلب می‌کنیم که اردوغان یک‌بار دیگر سرنوشت خود را به سرنوشت دولت صهیونیست اسراییل- خبیث‌ترین نیرو در منطقه- گره زد. راهی که با نمایش «یک دقیقه‌ای» او آغاز شد یک‌بار دیگر به همصدایی با اسراییل ختم شد.

رویداد اخیر یک بازی قدرت خونین توسط ایالات متحده است. دولت ایالات متحده ممکن است از تمایل اردوغان به مشارکت در این بازی خونین استقبال کند. چیزی که تعیین می‌کند دشمنان مردم سوریه تا کجا می‌توانند بروند دیواری است که خلق‌ها در برابر تجاوز ایالات متحده برپا خواهند داشت.

امپریالیسم به دلیل آینده تاریک خود هیچ آینده‌ای برای بشریت ارائه نمی‌کند. این روشن است که نظم جهانی متکی بر استثمار و ستم دچار یک بحران چندجانبه است. در این بحران، خصومت مراکز امپریالیستی علیه خلق‌ها با درگیری‌ها و کشمکش‌ها در میان مرکز امپریالیستی همراه است. موفقیت کسانی که علیه این نظم کثیف ایستاده‌اند تعیین خواهد که آیا این درگیری‌های به یک بحران برای بشریت مبدل خواهد شد یا نه.

ما به شما هشدار می‌دهیم: حتا راجع به این فکر نکنید. برای باندی که اکنون در دولت است امکان یک «آینده خوش» وجود ندارد. نگذارید سرانجام محتوم شما به یک فاجعه برای کشور بیانجامد.

ما از مردم‌مان می‌خواهیم: جنگ افروزان را ساکت کنند. دشمنان مردم سوریه را بشناسند؛ آن‌ها دشمنان همه خلق‌های خاورمیانه هستند، اجازه ندهید کشور به ماجراجویی‌های خونین کشانده شود و کسانی را که این قصد را دارند دلگرم نکنید.

اکنون دادن رأی «نه» در ۱۶ آوری اهمیت بسیار بیش‌تری دارد. ما برای پایان دادن به باز‌های خونین نیز، «نه» می‌گوییم!

کمیته مرکزی حزب کمونیست ترکیه

https://www.tkp.org.tr/en/duyurular/you-lose-yourself-when-you-smell-blood-hands-syria

***

در بامداد ۷ آوریل ۲۰۱۷، نیروهای ایالات متحده از کشتی‌های خود در مدیترانه شرقی یک ضربه موشکی سنگین به یک پست نظامی سوریه وارد کردند. این گام تجاوزگرانه در بستر سیاست امپریالیستی و صهیونیستی برای از بین‌بردن و تقسیم سوریه، که دژ استوار پایداری در مواجهه با سلطه کامل استعماری بر مدیترانه شرقی و بطور کلی بر جهان عرب است، برداشته می‌شود. تجاوز آشکار آمریکا علیه سوریه همه توهمات درباره امکان خنثا‌سازی ایالات متحده را از بین می‌برد. امپریالیسم آمریکا دشمن اصلی آزادی خلق‌ها، از جمله مردم سوریه است. آمریکا بزرگ‌ترین تروریست بین‌المللی در جهان است. حزب کمونیست سوریه از توده‌های مردم سربلند ما می‌خواهد در مواجهه با تجاوز امپریالیستی صفوف خود را هرچه فشرده‌تر نموده همه نوع حمایت در اختیار ارتش ملی دلیر ما در نبرد سترگ آن علیه متجاوزین و همدستان آن‌ها در باندهای تروریستی قرار دهند.

 

ننگ بر تجاوز آمریکا!

تارنگاشت عدالت

منبع: شبکه همیستگی

بیانیه حزب کمونیست سوریه: ننگ بر تجاوز آمریکا!

در بامداد ۷ آوریل ۲۰۱۷، نیروهای ایالات متحده از کشتی‌های خود در مدیترانه شرقی یک ضربه موشکی سنگین به یک پست نظامی سوریه وارد کردند.

این حمله یک گام جدید تجاوز امپریالیسم آمریکا علیه میهن ما سوریه است، که قبلاً بدون هیچ توجیه پذیرفته‌شده در حقوق بین‌الملل واحدهای نظامی امریکایی را در شمال-شرق کشور ما مستقر کرد. این تجاوز تبلور رویکرد کلی امپریالیسم آمریکا در حمله به حاکمیت دولت‌ها و آزادی خلق‌ها در راستای رسیدن به ابزار توسعه‌طلبانه دائم، نمایانگر ماهیت امپریالیسم است.

این گام تجاوزگرانه در بستر سیاست امپریالیستی و صهیونیستی برای از بین‌بردن و تقسیم سوریه، که دژ استوار پایداری در مواجهه با سلطه کامل استعماری بر مدیترانه شرقی و بطور کلی بر جهان عرب است، برداشته می‌شود.

تجاوز آشکار آمریکا علیه سوریه همه توهمات درباره امکان خنثا‌سازی ایالات متحده را از بین می‌برد. امپریالیسم آمریکا دشمن اصلی آزادی خلق‌ها، از جمله مردم سوریه است. آمریکا بزرگ‌ترین تروریست بین‌المللی در جهان است.

حزب کمونیست سوریه از توده‌های مردم سربلند ما می‌خواهد در مواجهه با تجاوز امپریالیستی صفوف خود را هرچه فشرده‌تر نموده همه نوع حمایت در اختیار ارتش ملی دلیر ما در نبرد سترگ آن علیه متجاوزین و همدستان آن‌ها در باندهای تروریستی قرار دهند.

حزب کمونیست سوریه به افکار عمومی مترقی جهان، به همه نیروهای مترقی و دمکراتیک، به جهان آزاد مراجعه نموده از آن‌ها می‌خواهد تجاوز امپریالیسم آمریکا علیه سوریه را محکوم کنند و همبستگی خود را با پایداری ملی سوریه که بطور مؤثر به مبارزه نیروهای رهایی‌بخش جهان علیه دشمن امپریالیستی کمک می‌کند افزایش دهند.

زنده باد پایداری ملی سوریه!

سوریه زانو نخواهد زد!

هیأت سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست سوریه
دمشق، ۱۷ آوریل ۲۰۱۷

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

اطلاعات

این ویودی در 8 آوریل 2017 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , , , , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: