اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

بحران منطقه شدت می‌گیرد: گزارشگران

تاریخ جنگ ویتنام و اشغال کشور عراق و افغانستان نشان داده است که تئوریزه کردن لزوم توسل به سلاح و حمله نظامی و دخالت مستقیم از سوی امپریالیست ها تا کنون تنها بر دروغ و صحنه سازی استوار بوده است. سناریو های  دروغین و بهانه های هجوم نظامی به کشورها اگر چه مصرف آغازین داشته است اما در درازمدت افشا شده اند و دروغین بودن انها پیدا. رژیم بشار اسد ظرفیت هر گونه جنایتی را داراست همانطور که دولت صدام حسین داشت اما امپریالیسم آمریکا برای کشور گشایی و تجاوز به حریم کشور های دیگر نیازمند ابزاری تبلیغاتی است که آنرا تدارک و تهیه می بیند. دونالد ترامپ ضمن اشاره به دلایل حمله موشکی آمریکا به سوریه گفت بشار اسد به کودکان، زنان و افراد بی گناه حمله شیمیایی کرد و در این حمله بچه ها و نوزادان زیبا قربانی شدند. و اضافه می کند که: هیچ فرزند خداوند نباید هدف و قربانی چنین درد و آزاری قرار بگیرد.این سخنان از زبان میلیاردری دیوانه بیرون می آید که برای انباشت سرمایه هنگفت خود تا کنون از هیچ جنایتی فرو نگذاشته است. تولید و فروش اسلحه, دامن زدن به رقابت های تسلیحاتی, افزایش سلاح های هسته ای و تخریب محیط زیست انسانها از اقدامات اولیه او بوده است. واضح است که بزرگترین و بیشترین قربانیان اینگونه فجایع مردم غیر نظامی هستند و هم از اینرو گزینه حمله نظامی آمریکا به سوریه نه از باب پشتیبانی از دولت بشار اسد با سوابق جنایی اش که شایسته سرنگونی است, بلکه از زاویه دفاع از صلح و مردم سوریه, محکوم است.

بحران منطقه شدت می‌گیرد

 گزارشگران

روند قطبی شدن هر چه بیشتر درگیری های نظامی در خاورمیانه سرعت بیشتری گرفته است. آمریکا استفاده از حمله هوایی شیمیایی را دستاویز حمله موشکی و وسیع خود به پایگاه هوایی دولت بشار اسد کرده و بر نگرانی های موجود در این منطقه افزوده است. عربستان, ترکیه و اسرائیل و قطعا کشورهای منطقه خلیج فارس با حمایت از این اقدام دولت ترامپ, پشت سر او صف بسته و می بندند. بریتانیا و آلمان و فرانسه نیز تا کنون از این حمله پشتیبانی کرده اند.

جالب اینجاست که تحرکات و رایزنی های این طیف بسیار پیشتر از اقدام حمله شیمیایی مورد نظر صورت گرفته بود. دیدار ترامپ با رهبران کشورهای عربستان, ترکیه و اسرائیل مدت ها قبل صورت گرفته و به یقین قول و قرار های میلیاردی درآمد های نفتی برای پشتیبانی از این حمله گذاشته شده است. از سوی دیگر مثلث روسیه , دولت بشار اسد و جمهوری اسلامی نیز بنظر میرسد که وزنه مقابل را در برابر این ائتلاف متمرکز تر نمایند.

 روسیه و ایران این حملات را محکوم کرده اند. کره شمالی چه بلحاظ سیاسی و چه از نظر جغرافیایی فاقد مولفه هایی است که بتواند مستقیم و تنگاتنگ در این معادلات شرکت جوید. با توجه به اقدامات و تهدیدات دولت ترامپ و چنانچه و به هر دلیلی آتش جنگ در آن منطقه افروخته شود, مختصات متفاوتی با تشدید بحران منطقه خاورمیانه  خواهد داشت.. آنچه بنظر میرسد و چنانچه روند نظامی موجود توسط ارتباطات حاشیه ای و دیپلماتیک متوقف نشود میتوان انتظار داشت که دامنه جنگ نیز وسعت گرفته و بر ویرانه های بجا مانده تا کنونی افزوده شود. آنچه محتمل است صدمات و خسارت های جانی بجا مانده از این روند پرشتاب نظامیگیری است که ابعاد هولناکی داشته و خسارات بمراتب گسترده تری بجا خواهد گذاشت. اوردوغان و دولتش از این واقعه بهره برده و سرکوب کردهای منطقه را دوچندان خواهد کرد.

این اقدام را میتوان به فرشته نجاتی دانست که دولت ترامپ را از مهلکه بحرانهای داخلی کشور آمریکا بیرون خواهد کشید و به نیروهای ارتجاعی داعش تنفسی جهت بازسازی میدهد. میتوان پیشبینی کرد که این اقدام دولت ترامپ از بحران و جنگ خانمانسوز در سوریه نمی کاهد بلکه بر آتش آن می دمد.

تاریخ جنگ ویتنام و اشغال کشور عراق و افغانستان نشان داده است که تئوریزه کردن لزوم توسل به سلاح و حمله نظامی و دخالت مستقیم از سوی امپریالیست ها تا کنون تنها بر دروغ و صحنه سازی استوار بوده است. سناریو های  دروغین و بهانه های هجوم نظامی به کشورها اگر چه مصرف آغازین داشته است اما در درازمدت افشا شده اند و دروغین بودن انها پیدا. رژیم بشار اسد ظرفیت هر گونه جنایتی را داراست همانطور که دولت صدام حسین داشت اما امپریالیسم آمریکا برای کشور گشایی و تجاوز به حریم کشور های دیگر نیازمند ابزاری تبلیغاتی است که آنرا تدارک و تهیه می بیند.

دونالد ترامپ ضمن اشاره به دلایل حمله موشکی آمریکا به سوریه گفت بشار اسد به کودکان، زنان و افراد بی گناه حمله شیمیایی کرد و در این حمله بچه ها و نوزادان زیبا قربانی شدند.
و اضافه می کند که: هیچ فرزند خداوند نباید هدف و قربانی چنین درد و آزاری قرار بگیرد.

این سخنان از زبان میلیاردری دیوانه بیرون می آید که برای انباشت سرمایه هنگفت خود تا کنون از هیچ جنایتی فرو نگذاشته است. تولید و فروش اسلحه, دامن زدن به رقابت های تسلیحاتی, افزایش سلاح های هسته ای و تخریب محیط زیست انسانها از اقدامات اولیه او بوده است.

واضح است که بزرگترین و بیشترین قربانیان اینگونه فجایع مردم غیر نظامی هستند و هم از اینرو گزینه حمله نظامی آمریکا به سوریه نه از باب پشتیبانی از دولت بشار اسد با سوابق جنایی اش که شایسته سرنگونی است, بلکه از زاویه دفاع از صلح و مردم سوریه, محکوم است.

07.04.2017

www.gozareshgar.com

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

اطلاعات

این ویودی در 7 آوریل 2017 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , , , , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: