اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

بیانیه پیرامون ۶۰مین سالگرد پیمان رم: شبکه همبستگی/تارنگاشت عدالت

 طبقه کارگر، مردم اروپا نیرومندند و می‌توانند مبارزات خود را تشدید کنند، برای جبران زیان‌هایی که طی بحران متحمل شدند و بطور کلی برای تأمین خواست‌های خود براساس نیازهای خویش نبرد کنند، با انحصارات و نظام استثمارگر مبارزه نموده راه خود را برای قدرت خود و اقتصادی که در خدمت منافع آن‌ها و ارضای نیازهای معاصر آن‌هاست برگزینند، خود را از زنجیرهای اتحایدۀ اروپایی و دیگر اتحاد‌ها امپریالیستی آزاد سازند. آینده مردم اروپا سوسیالیسم، تنها راه واقعی خروج از بربریت سرمایه‌داری است… اتحادیۀ اروپایی برای خدمت به منافع سرمایه‌داران، نه کارگران، تشکیل شد. هدف از تشکیل اتحادیۀ اروپایی و معیار استراتژی آن دائمی ساختن استثمار سرمایه‌داری، تأمین قابلیت رقابت سرمایه اروپایی و نیاز آن به نیروی کار بدون حقوق است. هر آن‌چه کارگران از طريق مبارزه طبقاتی و فشار اعمال‌شده توسط اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی، و دیگر کشورهای سوسیالیستی بدست آورده بودند پس گرفته می‌شود. در هر‌حال، تصادفی نیست که اتحادیۀ اروپایی در کمونیسم‌ستیزی، تحریف حقیقت تاریخی، مقایسه تحریک‌آمیز کمونیسم با دیو فاشسیم نقش فعالی دارد… ابتکار کمونیستی اروپایی تأکید می‌کند که مردم باید برای منزوی ساختن مدیران و نیروهای ذخبره سرمایه، مانند به اصطلاح اروپا گریزان، ناسیونالیست‌ها و نیروهای فاشیستی، که با مواضع خود درباره اتحادیۀ اروپایی شعار می‌دهند و در عمل هدفشان نگه داشتن مردم هر کشور در راه رشد سرمایه‌داری است مبارزه نمایند، آن‌ها بخش‌ها طبقه بورژوازی را نمایندگی می‌کنند و می‌خواهند خود مدیریت و دائمی ساختن نظام سرمایه‌داری را بدست گیرند.

 بیانیه پیرامون ۶۰مین سالگرد پیمان رم

 تارنگاشت عدالت

منبع: شبکه همبستگی

بیانیه ابتکار کمونیستی اروپایی دربارۀ ۶۰مین سالگرد پیمان رم

اتحادیۀ اروپایی علی‌رغم جشن‌های بسیاری که به‌مناسبت ۶۰مین سالگرد تشکیل خود برگزار می‌کند، نمی‌تواند ماهیت امپریالیستی، مأموریت ضدمردمی خود را پنهان نماید. اتحادیۀ اروپایی برای خدمت به منافع سرمایه‌داران، نه کارگران، تشکیل شد. هدف از تشکیل اتحادیۀ اروپایی و معیار استراتژی آن دائمی ساختن استثمار سرمایه‌داری، تأمین قابلیت رقابت سرمایه اروپایی و نیاز آن به نیروی کار بدون حقوق است. به این دلیل در عمل نشان داده شده که جشن‌ها درباره کامیابی اقشار مردمی پس از بنیانگذاری جامعه اقتصادی اروپایی، تشکیل اتحادیۀ اروپایی و پول واحد اروپایی نه تنها برای خلق‌ها هیچ پایه واقعی ندارد، بلکه بالعکس حمله تمام عیار علیه کارگران-مردم را پنهان می‌نماید. هر آن‌چه کارگران از طريق مبارزه طبقاتی و فشار اعمال‌شده توسط اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی، و دیگر کشورهای سوسیالیستی بدست آورده بودند پس گرفته می‌شود. در هر‌حال، تصادفی نیست که اتحادیۀ اروپایی در کمونیسم‌ستیزی، تحریف حقیقت تاریخی، مقایسه تحریک‌آمیز کمونیسم با دیو فاشسیم نقش فعالی دارد.

خط سیاسی اتحادیۀ اروپایی بار بحران اقتصادی را بر دوش کارگران می‌گذارد، و در کنار اقدامات برای رونق بخشیدن به اقتصاد سرمایه‌داری و افزایش سوددهی سرمایه، بر ویرانه‌های حقوق کارگران-مردم پا می‌نهد. با این هدف، اقدامات ضدمردمی جدید به اجرا گذاشته می‌شوند، و در جهت تقویت سرمایه اتحادیۀ اروپایی به زیان رقبای بین‌المللی آن- یعنی ایالات متحده آمریکا، چین، روسیه- مکانیسم‌هایی که با امتیازات، معافیت‌های مالیاتی، یارانه‌های جدید از آن حمایت می‌کنند تکثیر می‌گردند.

در فضای حاد شدن رقابت بر سر منابع انرژی، راه‌های انتقال آن منابع و کنترل بر بازارها، انحصارات اروپایی برای تحمیل منافع خود در مناطق دارای اهمیت استراتژیک، یک نقش رهبری در مداخلات امپریالیستی علیه سوریه، اوکرائین، عراق، لیبی و دیگران بازی می‌کنند. بعلاوه، اتحادیۀ اروپایی و دولت‌های عضو آن تدارک نظامی خود را از طريق اتحادیۀ دفاعی اروپایی، ارتش اروپایی، تقویت همکاری بین اتحادیۀ اروپایی و ناتو، مسابقه تسلیحاتی افزایش می‌دهند، این‌ها فاکت‌هایی است که بر تشدید خطر یک درگیری نظامی گسترده اشارت دارند.

اتحادیۀ اروپایی و دولت‌های عضو آن، در همان جهت ارتجاعی، مکانیسم‌های سرکوب، شنود، پروفایلینگ و ارعاب مردم را با هدف اساسی جلوگیری از فعالیت جنبش کارگری-مردمی تشدید می‌کنند.

مردم باید هشیار باشند. آن‌ها نیابد خون خود را در جنگ‌ها برای منافع امپریالیست‌ها بریزند، جنگ‌هایی که قربانیان اصلی آن آوارگان هستند.

طبقه کارگر و اقشار مردمی فقیر در اروپا طی سال‌ها تجربیات زیادی کسب کرده‌اند؛ تنها را به پیش، زیر سؤال بردن اتحادیۀ اروپایی است. نشان داده می‌شود که اتحادیۀ اروپایی نه ابدی است و نه ناگزیر.

هر سناریویی که «درباره آینده اروپا» پیش گرفته شود، مردم بازندگان اصلی خواهند بود. ابتکار کمونیستی اروپایی مردم را به مبارزه و رد هم هواداران دیرپای اتحادیۀ اروپایی-سوسیال دموکرات‌ها و لیبرال‌ها- و هم آن‌هایی که به نام به اصطلاح «اصول اساسی اتحادیۀ اروپایی که نادیده گرفته شد»-مانند نیروهای حزب چپ اروپایی-توهم می‌آفرینند فرامی‌خواند.

در عین‌حال، ابتکار کمونیستی اروپایی تأکید می‌کند که مردم باید برای منزوی ساختن مدیران و نیروهای ذخبره سرمایه، مانند به اصطلاح اروپا گریزان، ناسیونالیست‌ها و نیروهای فاشیستی، که با مواضع خود درباره اتحادیۀ اروپایی شعار می‌دهند و در عمل هدفشان نگه داشتن مردم هر کشور در راه رشد سرمایه‌داری است مبارزه نمایند، آن‌ها بخش‌ها طبقه بورژوازی را نمایندگی می‌کنند و می‌خواهند خود مدیریت و دائمی ساختن نظام سرمایه‌داری را بدست گیرند.

طبقه کارگر، مردم اروپا نیرومندند و می‌توانند مبارزات خود را تشدید کنند، برای جبران زیان‌هایی که طی بحران متحمل شدند و بطور کلی برای تأمین خواست‌های خود براساس نیازهای خویش نبرد کنند، با انحصارات و نظام استثمارگر مبارزه نموده راه خود را برای قدرت خود و اقتصادی که در خدمت منافع آن‌ها و ارضای نیازهای معاصر آن‌هاست برگزینند، خود را از زنجیرهای اتحایدۀ اروپایی و دیگر اتحاد‌ها امپریالیستی آزاد سازند. آینده مردم اروپا سوسیالیسم، تنها راه واقعی خروج از بربریت سرمایه‌داری است.

مردم باید با اسثتمار سرمایه‌داری بشیوه‌ای گسترده و سازمان‌یافته مبارزه نمایند، باید مبارزه علیه اتحادیۀ اروپایی و ناتو را تشدید نمایند.

۲۴ مارس ۲۰۱۷

http://icp.sol.org.tr/sites/default/files/pdf/treaty_rome_60_years.pdf

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

اطلاعات

این ویودی در 4 آوریل 2017 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: