اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

طرح عمو سام جهت ایجاد «کردستان بزرگ» و تجزیه سوریه: مرکز رسانه درون سوریه/روسیه امروز، برگردان: آمادور نویدی

یک ارتش خارجی که بطور غیرقانونی در یک کشور مستقل غملیات نظامی انجام می‌دهد، می‌تواند راست راست راه بیفتد و مسیر ارتش مشروع دولت مذکور را در آزادساختن شهر خویش از وجود تروریست‌ها مسدود نماید. چه دنیای عجیبی‌ست، و چه احترام زیادی برای قوانین بین المللی گذاشته می‌شود. باور نکردنی‌ست، نه؟ … آمریکایی‌ها جهت روغن‌کاری چرخ‌های ارابه جنگ، به پول، و سلاح‌های مورد نیاز متوسل شدند. آن‌ها به فرماندهان میدان جنگ داعشی رشوه داده و حقوق واحدهای یگان‌های مدافع خلق (وای پی جی) و ارتش آزاد سوریه (اف اس ای) را افزایش داده اند. دولت آمریکا درنظر دارد که رقه را تا ماه آوریل تسخیر کند و داعش را در این تابستان در کشورهای عراق و سوریه ازبین ببرد. اجرای این طرح نیاز به دادن امتیازاتی به کُردها داشت. به این دلیل‌ست که آمریکا در صورت پیروزی به آن‌ها، وعده ایجاد کشور مستقل «کردستان بزرگ» را داده است. 

طرح عمو سام جهت ایجاد «کردستان بزرگ» و تجزیه سوریه

نوشته: مرکز رسانه درون سوریه

برگردان: آمادور نویدی

واشنگتن از تشکیل کشور «کردستان بزرگ» در سوریه و عراق حمایت کرد

ایجاد «کردستان بزرگ» با کمک عمو سام

مرکز رسانه درون سوریه اثبات طرح ایجاد کشور کردستان بزرگ را بدست آورده است.

نقشه کردستان بزرگ

طبق اسنادی که در اختیار ما قرار گرفته است، مقامات آمریکایی و کُردهای سوریه هفته گذشته بر سر مرزها در قلمرو سوریه به توافقی دست یافته اند، که در صورت فتح رقه و ال– تبقاه ۴۵ کیلومتری غرب رقه)، خودمختاری کردستان به کُردها را تضمین کرده است. این توافق، گزارش درباره طرح‌ آمریکا جهت تقستم سوریه را تأئيد می‌کند.

علاوه براین، واشنگتن در حال حاضر مرزهای کشور جدید کردستان بزرگ را در قلمرو کشورهای سوریه و عراق مشخص کرده است. این کشور قرارست که پس از شکست داعش و سقوط نهایی جمهوری عربی سوریه ایجاد شود. طبق (طرح) ارتش آمریکا، کُردها تنها نیرویی هستند که قادرند داعش را شکست دهند.

 

دولت جدید آمریکا جهت تقویت موقعیت خود، آزادی به اصطلاح پایتخت داعش، رقه را در آینده اعلام نمود. آمریکایی‌ها جهت روغن‌کاری چرخ‌های ارابه جنگ، به پول، و سلاح‌های مورد نیاز متوسل شدند. آن‌ها به فرماندهان میدان جنگ داعشی رشوه داده و حقوق واحدهای یگان‌های مدافع خلق (وای پی جی) و ارتش آزاد سوریه (اف اس ای) را افزایش داده اند. دولت آمریکا درنظر دارد که رقه را تا ماه آوریل تسخیر کند و داعش را در این تابستان در کشورهای عراق و سوریه ازبین ببرد. اجرای این طرح نیاز به دادن امتیازاتی به کُردها داشت. به این دلیل‌ست که آمریکا در صورت پیروزی به آن‌ها، وعده ایجاد کشور مستقل «کردستان بزرگ» را داده است.

 

برگردانده شده از:

Washington Sponsored State of “Great Kurdistan” To Be Created in Syria And Iraq

By Inside Syria Media Center

http://www.informationclearinghouse.info/46747.htm

https://en.insidesyriamc.com/2017/03/24/breaking-news-state-of-great-kurdistan-to-be-created-in-syria-and-iraq/

 

***

عمو سام در تدارک تجزیه سوریه

نوشته: روسیه امروز

برگردان: آمادور نویدی

 نیروهای آمریکایی در تدارک تقسیم سوریه مانع پیشروی ارتش سوریه  شدند

عملیاتی با حمایت آمریکا در نزدیک رقه صورت گرفت، که هدفش «جلوگیری از پیش‌روی نیروهای دولتی سوریه از غرب» بود. به عبارت دیگر، بالکانیزه کردن سوریه.

جاده ای‌که به رقه می‌رود اکنون توسط نیروهای آمریکایی و متحدانش مسدود شده است. شانس بازگشت رقه ( و مناطق اطرافش) به سوریه کم تا هیچ برآورد شده است. ارتش‌های خارجی و پروکسی ها (نیابتی ها) چاقوهای خود را برای تجزیه سوریه تیز کرده اند..

نیروهای ویژه آمریکا، کُردهای سوریه و جنگ‌جویان عرب اکنون  یک «پایگاه استراتژیک» را از دست دولت اسلامی(داعش) در شمال سوریه گرفته اند؛ و با این‌کار، آن‌ها راه پیش‌روی ارتش سوریه را در حالی‌که از غرب به رقه نزدیک می‌شد، «مسدود» کرده اند (۱).

کُردها- به رهبری نیروهای دمکراتیک سوریه (اس دی اف) در روز یکشنبه اعلام کردند که پایگاه هوایی تبقاه، در ۴۵ کیلومتری غرب رقه، پایتخت بالفعل دولت اسلامی عراق و شام (داعش) در سوریه را به تصرف خود درآورده اند.

اوایل این هفته، نیروهای آمریکایی جنگ‌جویان کُرد (اس دی اف) را از طریق هوایی (هلی‌کوپتر) به پشت خطوط داعش منتقل کردند که به آن‌ها اجازه دهد حملات خود را بر رقه راه اندازی نمایند، که در روز جمعه ائتلاف به یکی از ورودی های سد رسید.

نیروهای کُرد (اس دی اف)، از شمال در ۱۰ کیلومتری رقه بودند،  و به نتیجه رسیدند که باید قبل از این‌که حملات خود را کنند بطور مؤثر شهر را محاصره نمایند.

اما درحالی‌که رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی بی سر و صدا اشاره کرد (۲) اسکورکا گفت:

علاوه بر بازپس‌گیری سد، نیروهای دمکراتیک کرد سوریه (اس دی اف) گفته اند که عملیات حمایت شده توسط آمریکا با هدف جلوگیری از پیش‌روی نیروهای دولتی سوریه از غرب بوده است.

نیروهایی که از طریق هوا در سوریه فرود آمدند، چهار روستای کوچک را در منطقه غرب تبقاه تسخیر نمودند و شاه‌راه مهمی را قطع کردند که استان رقه، دیرالزور، و حلب را وصل می‌کرد.

نیروهای دمکراتیک کُرد سوریه (اس دی اف) در اوایل این ماه، آخرین جاده اصلی رقه را قطع کردند، که محاصره شهر را از شمال، شرق و غرب تنگ کنند.

تنها راه ورود و خروج از رقه  از روی روخانه فرات است که شهر را از جنوب هم مرز  می‌کند.

باور نکردنی‌ست، نه؟ یک ارتش خارجی که بطور غیرقانونی در یک کشور مستقل غملیات نظامی انجام می‌دهد، می‌تواند راست راست راه بیفتد و مسیر ارتش مشروع دولت مذکور را در آزادساختن شهر خویش از وجود تروریست‌ها مسدود نماید.

چه دنیای عجیبی‌ست، و چه احترام زیادی برای قوانین بین المللی گذاشته می‌شود.

خیلی جالب خواهد شد که واکنش مسکو را ببینیم. آیا این طرح همیشه بخشی از «معامله» در سوریه بوده است؟ یا واشنگتن امیدوارست که سوریه، ایران و روسیه سرنوشتی را که آمریکا برای رقه مقرر نموده، قبول میکنند؟

در ارتباط بمانید.

 

منابع:

(۱)-

US-backed forces ‹capture› Tabqa airbase from ISIL

http://www.aljazeera.com/news/2017/03/backed-forces-capture-tabqa-air-base-isil-170327033050002.html

(۲)-
U.S.-Backed Forces Airdrop Behind Enemy Lines In Syria For First Time

http://www.rferl.org/a/us-backed-forces-airdrop-behind-enemy-lines-syria-near-raqqa-first-time-euphrates-dam-tabqa/28385700.html

 

برگردانده شده از:

US Forces Block Syrian Army Advance in Preparation For Syria Partition

http://www.informationclearinghouse.info/46743.htm

http://russia-insider.com/en/prepare-partition-us-forces-block-syrian-armys-advance-raqqa/ri19344

 

 

1 دیدگاه برای “طرح عمو سام جهت ایجاد «کردستان بزرگ» و تجزیه سوریه: مرکز رسانه درون سوریه/روسیه امروز، برگردان: آمادور نویدی

  1. eb1384
    1 آوریل 2017

    طرح انگلیسی- صهیونیستی ایجاد کشور جعلی اسرائیل در شرق میانه یکی از سخیف ترین طرحهای قرن بیستم بود که تا کنون تمام بشریت مترقی را بخود مشغول داشته است.
    بدنبال نابودسازی اتحاد شوروی و بالکانیزه کردن یوگسلاوی، امپریالیسم جهانی تحت رهبری صهیونیسم باصطلاح بین الملل اینک در قرن بیست ویکم به بحساب کشتارهای میلیونی و ویرانی بی سابقه چندین کشور به فکر ایجاد یک غده سرطانی بدخیم دیگر در منطقه بنام «کردستان بزرگ» است.
    اگر بشریت ترقیخواه نتواند از تشکیل این غده بدخیم جلوگیری نماید، کل منطقه و جهان در آتش جنگهای دائمی استعماری خواهد سوخت.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: