اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران برگزار می کنند: از سری جلسات تجارب و مباحث کارگری به یاد کارگران جانباخته خاتون آباد! جنایات جمهوری اسلامی هیچگاه فراموش نخواهد شد!،همبستگی و همدردی اعضای سندیکای کارگران شرکت واحداتوبوسرانی تهران با آتش نشانان!، و علت اصلی فاجعه پلاسکو وجود جمهوری اسلامی سرمایه داری است: قدم اول

nahadhay-e-hambasteginahadhay-e-hambastegikharej1

نهادهای همبستگیبا جنبش کارگری در ایران برگزار می کنند:

از سری جلسات تجارب و مباحث کارگری

به یاد کارگران جانباخته خاتون آباد!

جنایات جمهوری اسلامی هیچگاه  فراموش نخواهد شد!،

همه علاقمندان و دست اندرکاران جنبش کارگری را دعوت میکنیم که در بحث آزاد در مورد افزایش دستمزد شرکت نمایند.

پیش بسوی ایجاد جنبش افزایش دستمزد!

Paltalk

 Otage: Iran –  Tajarobe Kargari

Category: Asia,… Subcategory: Iran

   یکشنبه 5 فوریه 2017

ساعت 20.00 بوقت اروپای مرکزی

17 بهمن 1395 ساعت 22.30 بوقت ایران

نهادهای همبستگی به برگزاری یک سلسله جلسات عمومی با فعالین کارگری و یا عضو تشکلها و نهادهای کارگری، برای انتقال تجربه وبحث حول مسائل مهم سیاسی جنبش کارگری و … برای کمک به ایجاد تشکل­های مستقل کارگری در دورۀ حاضر میپردازد.

nhkommittehamahangi@gmail.com

http://nahadha.blogspot.com/

***syndica-firefighters syndica-firefighters2

همبستگی و همدردی اعضای سندیکای کارگران شرکت واحداتوبوسرانی تهران با آتش نشانان!

چهارشنبه ششم بهمن ماه جمعی ازاعضای سندیکای کارگران شرکت واحداتوبوسرانی تهران باحضور درایستگاه شماره یک واقع در میدان حسن آباد به بستگان و خانواده و همکاران اتش نشان های مسقر در این ایستگاه تسلیت گفتند وبااهداء شاخه های گل باآنان ابراز همدردی وهمبستگی کردند،یکی از جانباختگان اتش نشان در این ایستگاه کار میکرد .

***

پلاسکو  نمونه ی بارزی از چهره ی  خشونت بار سرمایه داری موجود در ایران است. حادثه ی پلا سکو بارها تکرار شده و تا هنگامی که این رژیم بر سر قدرت است  بازهم تکرار خواهد شد. مزد ارزان وبردگی مطلق کارگران  با پائین ترین امکانات ایمنی ،چنین است روش  حاکمیت . دارودسته ی سرمایداران بزرگ  کنونی ایران  نافشان به نظام سیاسی اسلامی به رهبری ولایت فقیه  خامنه ای گره خورده است و در این نزدیک چهار دهه امتحان خود را داده اند. و بار دیگر با آتش سوزی پلاسکو  معلو م شد چگونه جهنمی برای زحمتکشان است. 

plasco-buildingplasco_building_on_fire_by_emi_uploaded_by_mardetanha_12

علت اصلی فاجعه پلاسکو وجود جمهوری اسلامی سرمایه داری است

 

آتش سوزی در ساختمان پلا سکو تهران   فاجعه ی بزرگی و غم سنگینی است که هیچگاه فراموش نخواهد شد.امر بدیست که نباید اتفاق می افتاد و کاملن قابل پیش گیری بود . هرگونه شیادی در این زمینه که مشیت الهی براین بوده محکوم است و در این چند روز، اکثر رسانه های حقیقت جوومترقی علل بروز چنین حادثه ای را توضیح داده اند.

در پشت این»  کمدی الهی » جمهوری اسلامی  سرمایه داری  خشن و بی رحمی قرار دارد که  مدیر عاملش ولایت فقیه  علی خامنه ایست و موازینش  از دوران بربریت جامعه ی ایلاتی حجاز بر می خیزد. مبارزهی متشکل کارکران سرکوب می شود ، هرگونه اعتراضی  از سوی کارگران نسبت به تجاوز سرمایدران با گسیل نیروهای حراست که  تحت فرماندهی مدیر عامل  است  در نطفه خفه می شود ،پیشتاران را دستگیر می کنند و با ضرب وشتم  به زندان های دراز مدت محکوم می کنند ، شلاق در میدان های شهر می زنند تا درس عبرتی شود برای دیگر کارگرانی که در تدارک اعتصاب واعتراض دیگری هستند. رفیق کارگری که برای مدت طولانی در این ساختمان پلا سکو  کار می کرده می نویسد :

«اری پلاسکو برای چند صد نفر بهشتی بود اما برای هزاران نفر کارگری که جوانی و عمرشان را از پله های پلاسکو بالا و پایین رفته و در بهترین حالت ارزوی خوردن یک پرس غذا را داشتند جهنمی بیش نبوده که شعله هایش امروز دیده شد و در میان این شعله ها سوختن همنوعان خود را شاهد بودیم که به خاطر انباشت سرمایه، تعدادی چه مظلومانه می سوزند و این سوختن تا زمانی تشکلات مستقل و سرخ کارگری موجود نباشد ادامه دارد»
رفقا

پلاسکو  نمونه ی بارزی از چهره ی  خشونت بار سرمایه داری موجود در ایران است. حادثه ی پلا سکو بارها تکرار شده و تا هنگامی که این رژیم بر سر قدرت است  بازهم تکرار خواهد شد. مزد ارزان وبردگی مطلق کارگران  با پائین ترین امکانات ایمنی ،چنین است روش  حاکمیت . دارودسته ی سرمایداران بزرگ  کنونی ایران  نافشان به نظام سیاسی اسلامی به رهبری ولایت فقیه  خامنه ای گره خورده است و در این نزدیک چهار دهه امتحان خود را داده اند. و بار دیگر با آتش سوزی پلاسکو  معلو م شد چگونه جهنمی برای زحمتکشان است.

جمع قدم اول در خدمت ایجاد حزب انقلابی طبقه کارگر ضمن همدردی طبقاتی با خانواده  و دوستاران  قربانیان این حادثه بر این باور است :

رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی چون دیواری پوسیده است که فرو خواهد ریخت

براین باور است که با مبارزه ی هدفمند تشکل های موجود کارگری مستقل می توانند فدراسیون سراسری کارگری را برپا سازند 

براین باور است که طبقه کارگر احتیاج مبرم به حزب سیاسی پیش قراول دارد و کارگران از خود گذشته ، آبدیده در میارزات، می توانند با متشکل شدن گامی بزرگ در اینجهت بردارند.

 

در مراسم تشیع کشته شدگان فاجعه پلاسکو روز پنجشنبه دست داشتن مسئولین جمهوری اسلامی در این فاجعه را افشا کرده ، خواهان محاکمه مسببین این فاجعه باشیم.

 

جمع قدم اول

6/بهمن ماه 1395

***

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

اطلاعات

این ویودی در 27 ژانویه 2017 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: