اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

نهادهای همبستگی با جنبش کارگری درایران برگزار می­کنند: از سری جلسات تجارب و مباحث کارگری مراسم گرامیداشت شهرام یوسفی به سفر نخست وزیر سوئد به ایران یکصدا اعتراض کنیم!: شورای هماهنگی علیه کشتار جمهوری اسلامی ( فریاد خاوران)، و بیانیه 145 هشدار به خانواده انقلابیون، فعالین کارگری، معلمان و دانشجویان: از مهدی پناهی دوری کنید

دریافتی:

 

نهادهای همبستگی با جنبش کارگری درایران برگزار می­کنند:

از سری جلسات تجارب و مباحث کارگری

shahram-usefi

مراسم گرامیداشت  شهرام یوسفی

شهرام یوسفی از فعالین شناخته شده و محبوب جنبش کارگری و کمونیستی ایران در ۲۵ نوامبر ۲۰۱۶ بدنبال سالها مبارزه با بیماری سرطان در سن ۵۶ سالگی درگذشت و خانواده، دوستان و هم طبقه ای های خود را در اندوهی عمیق فرو برد. شهرام در تاریخ ۳ دسامبر ۲۰۱۶ در شهر لندن-انتاریو خاکسپاری شد. بدینوسیله از کلیه دوستان و علاقمندان دعوت میکنیم که با حضور خود در این جلسه یاد این مبارز طبقه كارگر و

دیگر مبارزین جنبش کارگری و سوسیالیستی ایران را گرامی بداریم.

Paltalk

Otage: Iran –  Tajarobe Kargari

Category: Asia,… Subcategory: Iran

  یکشنبه 22 ژانویه 2017

ساعت 20.00 بوقت اروپای مرکزی

3 بهمن 1395 ساعت 22.30 بوقت ایران

نهادهای همبستگی به برگزاری یک سلسله جلسات عمومی با فعالین کارگری و یا عضو تشکلها و نهادهای کارگری، برای انتقال تجربه وبحث حول مسائل مهم سیاسی جنبش کارگری و … برای کمک به ایجاد تشکل­های مستقل کارگری در دورۀ حاضر میپردازد.

nhkommittehamahangi@gmail.com

http://nahadha.blogspot.com/

***

swedish-pm-stephen-lofan-and-rohani

به سفر نخست وزیر سوئد به ایران یکصدا اعتراض کنیم!

موج فجایع در ایران علیه اکثریت شهروندان آنچنان رسا است که حتی تمامی نهادهای بین المللی نگرانی خود را ابراز میکنند.هم اکنون استفان لوفن نخست وزیر سوئد و عضو حزب سوسیال دمکرات قصد سفر به ایران را دارد تا همراه با سرمایه داران و کارفرمایان سوئد بتوانند قراردادهای اقتصادی با دولت استبدادی ایران بسته و درسود و بهره بری هرچه بیشتری از کارگران ایران سهیم شوند.

کارگران و مردم در ایران انتظار دارند که در مبارزه با رژیم جمهوری اسلامی در ایران از همبستگی دیگر کارگران و مردم کشورها، اتحادیه ها، سندیکاها، سازمانهای مترقی و دمکرات برخوردار شوند و از آنها میخواهند که به هر شکل میتوانند در مقابل دولتهای سازشکار و همکار جمهوری اسلامی اعتراض کنند.

logofaryad-e-khavaran

شورای هماهنگی علیه کشتار جمهوری اسلامی ( فریاد خاوران)

Rådet mot den Iranska Islamiska regimens massmord (Khavarans rop)

JANUARI 2017

Protestera mot Stefan Löfvens resa till Iran!

Alla stater och politiker vet mycket väl om Iranska Islamiska republikens våld, förtryck, aggression och anfall mot det Iranska folket.

Nu vill Statsminister Löfven besöka Iran för att röja vägen för svenska kapitalisters investeringar i Iran. Stefan Löfven vill skaka hand med den iranska regimen för att möjliggöra exploateringen av det iranska folket utan att bry sig om det sociala och ekonomiska helvete i Iran. Stefan Löfven agerar som mäklare för kapitalismen och överklassen.

Det Iranska folket ser det svenska folket och i andra länders folk som sina solidariska medkämpare. Iranska arbetare hoppas på det svenska arbetare och folkets stöd i sin kamp mot det iranska islamiska republiken och alla regimer och stater som backar upp den i diplomatins och fredens namn.

 

i@gmail.com

***

بیانیه 145

هشدار به خانواده انقلابیون ، فعالین کارگری ، معلمان و دانشجویان

panahimehdi

از مهدی پناهی دوری کنید.

بیش از یک سال از قتل عمد شاهرخ زمانی، کارگر سوسیالیست انقلابی، در زندان رجایی شهر می گذرد و این نیز نه آخرین، بلکه تنها یکی دیگر از انبوه جنایاتی بود که به کارنامه نزدیک به چهار دهه حاکمیت خون و کشتار جمهوری اسلامی ایران اضافه شد.

اما بر خلاف خواسته جمهوری اسلامی، کشته شدن شاهرخ زمانی نتوانست جنایتی پیش پاافتاده وانمود شود که بی سر و صدا در حاشیه دیگر جنایت ها رخ می دهد. مرگ رفیق شاهرخ، پایان او نبود. بلکه برعکس از این پس چهره و فعالیت های شاهرخ به کارگران، معلمان و دانشجویان وجوانان و زنان مبارز بسیاری معرفی شد. افزایش روزافزون این محبوبیت انقلابی و تأثیرگذاری فعالیت های شاهرخ تا دم مرگ باعث شده است که جمهوری اسلامی احساس خطر کند. از این جا به بعد است که پروژه وزارت اطلاعات برای مهار و بی اثر کردن این روند انقلابی آغاز شده است.

مهدی پناهی همکار و شریک تجاری ماموران وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران (از برج سازان شهر تهران و دلالان صادرات نفت به روسیه با مشارکت چهره های اطلاعاتی و سپاهی)، مهره ای است برای اجرای دومین پروژه وزارت اطلاعات برای تخریب چهره انقلابی شاهرخ پس از حذف فیزیکی او.

مهدی پناهی که پیش از این با تهدید و ارعاب از برگزاری مراسم های بزرگداشت شاهرخ زمانی جلوگیری و در عوض چندین مراسم کنترل شده و فرمایشی را جایگزین کرد، طی ماه های گذشته مشغول به تخریب هدفمند شاهرخ زمانی بوده است. مهدی پناهی با تخریب وجهه شاهرخ زمانی از یک سو ماموریت محوله اش را از طرف وزارت اطلاعات انجام می دهد و از سوی دیگر به عنوان یک کارفرما، سرمایه دار و شریک تجاری ماموران  پاداش خوش خدمتی هایش را با قراردادهای کلان می گیرد. که از هر جهت در صف طبقاتی مقابل کارگران است، اینک در تلاش است از در دوستی به درون جنبش کارگری نفوذ کند.

نسبت خویشاوندی مهدی پناهی با خانواده شاهرخ زمانی، برگ برنده اوست برای اعمال نفوذ در میان خانواده زمانی. شاهرخ در گذشته بارها به رفقا و آشنایش گفته بود که مهدی پناهی دو بار در گذشته او را لو داده است. درست به همین دلیل تا زمانی که شاهرخ هنوز به دست همکاران مهدی پناهی در زندان کشته نشده بود، وی لحظه ای جرأت نزدیک شدن به خانواده شاهرخ را نداشت. با حذف فیزیکی شاهرخ، این مانع نیز خود به خود حذف شد.

بلافاصله پس از قتل شاهرخ، مهدی پناهی ظاهر شد و این در وهله نخست در پوشش نسبت های خویشاوندی بود. مهدی پناهی نخستین  نقش و ماموریت خود را در مهار و کنترل مراسم سالگرد شاهرخ بازی کرد. از هر مراسم مستقلی که به دلیل محبوبیت شاهرخ نزد جوانان و کارگران پیشرو می توانست به تجمعی افشاگر حکومت اسلامی مبدل شود، با همدستی و کمک مهدی پناهی جلوگیری شد. دست اندرکاران برنامه ریز مراسم ها شناسایی و به ماموران معرفی شده بودند، به طوری که بسیاری از دوستان شاهرخ احضار و تهدید شدند. از برگزاری هرگونه مراسم مستقل ممانعت شد، اما در عوض مراسمی نمایشی با دخالت و مشاوره نامحسوس مهدی پناهی برگزار شد. از آن پس با گذشت هر روز نقش او در تخریب و سوء استفاده از نام شاهرخ بیشتر شده است. رفقای داخل برای مهار او مجبور شدند حدود دو ماه پیش دست بکار شوند و با او بر خورد کنند. اما مهدی پناهی برعکس مصمم تراز پیش شده است. هم اکنون علیه بیش از دوازده نفر از رفقای شاهرخ پرونده هایی تشکیل شده اند که  در برخی از آن ها نقش مهدی پناهی به وضوح مشاهده می شود.

اکنون مهدی پناهی به روش های مختلف هم از محبوبیت شاهرخ زمانی برای انجام دادن ماموریت های دیگر و آینده خود سوء استفاده می کند و هم در هرجای ممکن نیز دست به تخریب چهره شاهرخ می زند:

1-  دوستان معتمدی که در محافل رفت و آمد مهدی پناهی حضور دارند، در جریان بدگویی ها و تخریب های نظام مند مهدی پناهی علیه شاهرخ هستند.

2  – مهدی پناهی و برخی از افرادی که به هر دلیلی از او مستقیماً خط می گیرند، هرآن چه را که به شاهرخ تعلق دارد تخریب می کنند. از اهداف و فعالیت ها و اصول مبارزاتی شاهرخ تا دوستان و رفقای او و تشکل های که خود در تشکیل آن ها دخالت و حمایت مادی و معنوی داشت.

3  – مهدی پناهی به بهانه خویشاوندی با شاهرخ زمانی و به اعتبار او، به دیدن خانواده های مبارزان جان باخته و زندانیان سیاسی می رود تا با جلب اعتماد آن ها، اولا در آینده وظایف محوله خود را بهتر انجام بدهد (همان گونه که در اولین سالگرد شاهرخ برای مهار مراسم ها علیه رفقای شاهرخ فعالیت کرده بود) و هم اعتماد جلب شده را به سپری برای  جلو گیری از افشاگری بیشتر علیه جمهوری اسلامی و مقابله با افشاگری علیه خود مبدل کند. مهدی پناهی در این راه بی شرمانه سعی دارد با پول های انباشت شده از طریق استثمار کارگران و رانتخواری و شراکت با ماموران جمهوری اسلامی ، این خانواده ها را نیز آلوده کند.

4  – مهدی پناهی با نقشه از پیش طراحی شده وزارت اطلاعات، با نزدیک شدن دوباره به خانواده شاهرخ توانست ضمن جلوگیری از افشاگری و پیگیری پرونده قتل، نقش جنایت کارانه جمهوری اسلامی را کمرنگ کرده واز تلاش دوستان و خانواده شاهرخ در راستای تحقیق قتل جلو گیری نماید، این یکی از مهمترین وظیفه و نقشی بود که وزارت اطلاعات به عهده مهدی پناهی گذاشته بود.

مبارزین انقلابی جوانی که تاریخ را خوانده یا خاطرات انقلابیون را شنیده اند، می دانند که ساواک چگونه از افراد شکسته برای شناسایی و به تور انداختن انقلابیون استفاده می کرده است. اکنون سپاه و وزارت اطلاعات از مهدی پناهی به عنوان همکار و شریک تجاری و سیاسی خود همین سود را می برند.

ما به عنوان رفقای شاهرخ زمانی خود را مسئول می دانیم تا به خانواده انقلابیون، خانواده زندانی یان و جان باختگان اعتراضات، رفقای کمونیست، فعالین کارگری، معلمان ، دانشجویان و زنان و جوانان مبارز نسبت به مخاطرات هرگونه ارتباط با مهدی پناهی هشدار بدهیم  :

1  – ما از خانواده شاهرخ عزیز می خواهیم اجازه ندهند مهدی پناهی از اعتبار آن ها و شاهرخ و اعتبار یکی از کانون های انقلابی دهه های 50 و 60 سوء استفاده کند و ماموریت هایش را علیه راه و آرمان های شاهرخ و دیگر انقلابیون پیش ببرد، این تاوان سنگینی خواهد داشت. اگر خانواده شاهرخ مایل به فعالیت در جهت انقلابی ندارد، که البته حق طبیعی آنان است، لااقل اجازه ندهند مهدی پناهی از آنان به نفع ضد انقلاب بهره برداری کند.

2  – از خانواده های فعالین زندانی و جان باختگان به دست جنایت کاران جمهوری اسلامی می خواهیم به مهدی پناهی اجازه ندهند با سوء استفاده از نسبت خویشاوندی با شاهرخ و خانواده او، به مناسبات آنان وارد شود. چرا که او از هر سخن و اعتماد شما علیه آرمان های افراد انقلابی و علیه اهداف و آرمان های شاهرخ زمانی سوء استفاده می کند تا جای پایی برای خود باز کند و در آینده نقشه های طراحی شده وزارت اطلاعات را عملی سازد.

3 –  از کارگران ، دانشجویان، معلمان، زنان و جوانان انقلابی می خواهیم در هر جا و همه حال اکیدا مراقب باشند، چرا که داشتن هر گونه رابطه با مهدی پناهی همکار و شریک تجاری وزارت اطلاعات هر لحظه می تواند به فعالیت و مبارزه و زندگی شما ضربه بزند. اعلام می کنیم شما وظیفه دارید بقیه رفقا را در این رابطه آگاه کنید تا از بیشتر عملی شدن نقشه های وزارت اطلاعات به دست مهدی پناهی جلوگیری کنید. نسبت به پول های آلوده ای  که مهدی پناهی از قِبل رانتخواری و شراکت با ماموران حکومت جمهوری اسلامی و استثمار کارگران  به دست آورده و انباشته و از آن برای تطمیع افراد برای سکوت در برابر تخریب گری هایش استفاده می کند، باید به طور جدی هوشیار بود.

 

سرنگون باد رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی

 

پیش به سوی انقلاب کارگری

کمیته حمایت از شاهرخ زمانی

17/10/1395

متن و عکس زیر حدود دو ماه پیش از طریق فعالین داخل که مهدی پناهی را به خوبی می شناسند در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

panahimehdi

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

اطلاعات

این ویودی در 8 ژانویه 2017 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: