اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

مقالات سایت نویدنو

logo-rahmani-navid-nou

مقالات سایت نویدنو

شماره 882  

1395/10/16

درحمایت از: راه‌حل صلح‌آمیز برای پایانِ جنگ در سوریه!

واقعیت این است که آنچه در سوریه جریان داشته و دارد، به‌طرزی مشخص و پررنگ بر موازنهٔ نیروها و آیندهٔ سیاسی منطقه اثر خواهد داشت. دلیل اینکه چرا کشورهای امپریالیستیِ عضو پیمان «ناتو» از تحول‌های سوریه و نتیجهٔ نهاییِ نبرد شرقِ حلب به‌شدت برافروخته‌اند، پذیرشِ ناگزیر نقشِ مشخص و جدید روسیه در جغرافیای سیاسی منطقه و تثبیتِ آن است که در واقع با تخلیهٔ حلب از نیروهای تروریست و گردن نهادن به نتیجهٔ این مرحله از درگیری‌ها تحقق پیدا کرد.

1395/10/16

سروش: طبری را با دهان و فک شکسته برای مناظره آوردند! 

آقایان سروش ها که روزی محفل آرای تهاجم بربرمنشانه حکومت مذهبی نو برآمده بودند وخود نیز به غضب همین حکومت گرفتار آمده اند از باب روشن شدن حقیقت و ادای دین به باورهای خود آیا تا کجا سکوت را بر پرتو افکنی بر جنایت های شنیع اربابان قدرت ترجیح خواهند داد ؟

تجربه بشری جوامع اثبات می کند که هیچ رازی برای همیشه مکتوم نخواهد ماند .

ما را مدد کنید

سیاوش کسرایی

ای داد، ای هوار

از جور این گروه سبک مغز نا بکار!

 

اینان که می برند بزرگان ما را به بند

اینان که می کشند رفیقان ما به خون

اینان که می زنند عزیزان ما به دار!

آیا روسیه امپریالیست است؟

نویسنده : ویکتور ایوانویچ گالکو نامزد اکادمی علوم اقتصاد روسیه

برگردان: شهریارقاسمی

سرمایه داری انحصاری مرحله توسعه و رشد یافته سرمایه داری رقابت آزاد است. تراکم وتمرکز تولید منجر به تشکیل انحصارهایی که در نتیجه رشد این تمرکز بوجود امده است، می شود و ادغام انحصارات صنعتی و بانکی سرمایه مالی و الیگارشی مالی را بوجود می اورد. در این مرحله صدور سرمایه اهمیت ویژه ای کسب می کند. تراکم و تمرکز به چنان سطحی از رشد می رسند که اتحادیه های انحصاری را تشکیل می دهند تا تعداد انگشت شماری از قویترین دولتها، جهان را بین خود تقسیم کرده و برای تقسیم مجدد آن مبارزه می کنند.

1395/10/16

سخنرانی نماینده حزب کمونیست فدراسیون روسیه

 در هیجدهمین همایش حزب های کمونیست وکارگری در هانوی – ویتنام

برگردان : هاتف رحمانی

ماهیت غارتگر بهره کشانه امپریالیسم امروز به صورت شفافی بیان می شود . سرمایه داری به خاطر گرایش حاشیه سود به کاهش، با تشدید بهره کشی ، احتکارهای مالی ، و ماجراجویی های نظامی با این گرایش مبارزه می کند.

وضعیت بین المللی رو به زوال است . امریکا و ناتو با ایجاد پایگاه های نظامی جدید حضور خود در بخش های مختلف جهان را پیوسته گسترش می دهند.

1395/10/16

ادعای دیالکتیک و بی طرفی در جنگ سوریه؟! 

 مسعود امیدی

چطور می شود به متدولوژی دیالکتیک باور داشت و منزه طلبانه از بیطرفی در جنگی صحبت نمود که ارتجاع منطقه و امپریالیسم آمریکا و اروپا با بسیج و گسیل صدها هزار تروریست از بیش از ٨۰ کشور جهان شعله های آتش این جنگ را بر افروخته اند ؟!
فلسفه دیالکتیک قرار است در خدمت تغییر جهان قرار گیرد نه بی طرفی در یک جنگ مداخله گرانه ارتجاعی- امپریالیستی بین المللی و تروریستی داعشی بر ضد یک کشور مستقل در راستای پیشبرد استراتژی خاورمیانه نوین. 

1395/10/16

پولشویی در خیریه‌های تاجر

«٢۵٠ نفر با تشکیل مافیا در کشور، ٩۶‌ هزار ‌میلیارد تومان را مدیریت می‌کنند و پاسخ‌گوی دولت و مردم هم نیستند»؛ «هفت‌هزار مؤسسه خیریه در کشور کار اقتصادی می‌کنند و یک صفحه هم صورت‌حساب مالی ارائه نمی‌کنند»؛ «برخی از این مؤسسات دارای شرکت هواپیمایی به ارزش شش‌میلیارد دلارند که با این وضعیت نمی‌توان جلوی فساد و رانت اقتصادی را گرفت».

شماره 881  

1395/10/12

مراسم خاکسپاری و یادمان رفیق مسعود ملکی

مراسم خاکسپاری و یادمان رفیق مسعود ملکی ، عضو کمیته مرکزی حزب ما در روز پنجشنبه، پنجم ژانویه ۲۰۱۷ برابر با ۱۵ دی ماه ۱۳۹۵ در شهر کلن آلمان برگزار می‌شود.

مراسم خاکسپاری از ساعت دو و نیم(۱۴/۳۰) واقع در
Westfriedhof, Venloer Str. 1132, 50829 köln
شروع خواهد شد.

1395/10/15

نئونازی های اوکراین درشب ژانویه 2017در میدان کیف

م . چابکی

بنا به گزارش خبرگزاری ریا نووستی درشب اول ژانویه هزاران نفر اعضاء وهواداران حزب ناسیونالیست آزادی» سوابودا» در مرکز شهر کیف با مشعل نورانی به مناسبت 108 مین سالگرد استپان باندرا رهبر ناسیونالیسم اوکراین گرد هم آمدند و سالروز اورا  جشن گرفتند.

در این نمایش خیابانی که  به افتخار روز تولد باندارا » فاشیست اوکراینی»  سازمان داده شده بود .طرفداران حزب آزادی»سوابودا» با حمایت 700 پلیس درخیابانهای اصلی تا میدان استقلال کیف بدرقه شدند.

1395/10/14

شش درسی که  در مبارزه با رژیم های سرکوبگر، در تلاش برای حفظ مردم و زمین آموختم

تری اودندهی – برگردان : هاتف رحمانی

امریکا به خاطر گزینش دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب در حال تجدید نیرو  است . تمام دلالت های اولیه نشان می دهند که امریکا گرفتار تغییر مصیبت بار رهبری است ، خیلی شبیه رژیم های مستبد در قسمت های دیگر جهان که ما عادت داریم در باره آن ها بخوانیم

1395/10/14

کِشته‌های کنگره بیستم

یوری امیلیانوف – برگردان : ا. م. شیری

دوداش مبتلا به ماجراجویی از ارتکاب جرم و جنایت آشکار اجتناب نکرد. جوخه‌های او به بانک ملی مجارستان هجوم برده، یک میلیون فورینت (واحد پول مجارستان. م.) آن را به سرقت بردند. هزاران جنایتکار دیگر نیز که شورشیان همراه با زندانیان سیاسی از زندانها آزاد کرده بودند، به غارتگری بی‌امان دست زدند. نفرات وحشت‌زده پلیس در خانه‌ها پنهان شده بودند. تأمین امنیت شهروندان غیرنظامی در حد توان هیچ کس نبود.

1395/10/11

سیاست ضد روسی پنتاگون

احمد سپیداری

براستی که، اقدام حزب دمکرات و شخص هیلاری کلینتون و چه بسا خود آقای اوباما در پشت پرده، برای حذف برنی ساندرز از دور رقابت هاست که ننگ آور است و نه افشای آن.

زاینده رود صدایم می زند

زاینده رود تنها یک رود نیست که بر بلندای کوهها زاده شود و در مسیر خود تمدن بیافریند و بر تالاب شگفت انگیز گاوخونی، سر بر زمین فرو برد و صدها کیلومتر دورتر، دگرباره قصه زندگی را در مظهر قناتها زایش کند، زاینده رود و گاوخونی و دیگر رودها و دیگر تالابها، همه و همه در زنجیره ای به هم متصلند که چون یکی فرو افتد، دیگران نیز فرو می افتند

1395/10/09

اطلاعیهٔ کمیتهٔ مرکزی حزب تودهٔ ایران:

بدرود رفیق مسعود ملکی

رفیق مسعود ملکی، عضو کمیتهٔ مرکزی حزب تودهٔ ایران، انسان مبارز و پاکی که بیش از شش دهه از عمر پربارش را در راه تحقق آرمان‌های والای طبقهٔ کارگر و زحمتکشان به‌مبارزه سپری کرد، روز سه‌شنبه، ۷ دی‌ماه ۱۳۹۵، مسیر عمر دردمند و پرافتخارش را به‌پایان رساند.

نویدنو درگذشت رفیق مسعود ملکی گرامی را به خانواده و همه دوستان ورفقای او تسلیت می گوید .

1395/10/08

نمایش امضای «منشور حقوق شهروندی»

در رژیم ضد مردمی و استبدادی ولایت فقیه!

تجربه همین دهه ها همچنین به ما آموخته است که با ادامه رژیم ولایت فقیه نمی توان به استقرار آزادی و تحولات بنیادین و پایدار در راه تحقق حقوق مردم و استقرار عدالت امیدوار بود. بر این اساس ما معتقد نیستیم که حسن روحانی عزم جدی‌ای برای حل این مسئله داشته باشد. هدفِ حسن روحانی از رونماییِ «منشور حقوق شهروندی» دفاع از حقوق شهروندان را دربر نمی‌گیرد، بلکه حربه ای تبلیغاتی برای انتخابات ریاست جمهوری پیشِ‌رو است

1395/10/09

آنجا که روحانی یکی از » ما» می شود

آقای حسن روحانی رئیس جمهور ایران در سخنرانی در مراسمی به نامه آقای اصغر فرهادی هم اشاره و سخنانی کلی بر زبان می راند ، سخنانی که می تواند سخن هر کسی باشد جز رئیس جمهور . آقای رئیس جمهور با قیافه ای حق به جانب کوچکترین اشاره ای به جایگاه ومسئولیت خود نمی کند و بی پروا در ادامه سخنانش می فرماید

1395/10/09

سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر):

 سرسپردگی به قدرت های خارجی را با تمام توان افشاء کنیم! 

نباید فراموش کرد که مردم ایران نیازی به متوسل شدن به افراد وحشی و مرتجعی چون ترامپ ندارند، آنها خود در جوش و خروشند. مبارزات روزمره کارگران، معلمان، پرستان، زنان و جوانانی که عرصه را بر رژیم تاریک اندیش تنگ کرده اند؛ زندانیان سیاسی که قهرمانانه لب بر غذا بسته اند تا از حق حیات و شرف انسانی خود دفاع کنند؛ دگراندیشان دینی که از حق آزادی عقیده و اندیشه دفاع می کنند ؛ ملیت هائی که بر ستم ملی شوریده اند؛ مدافعان محیط زیست که نجات طبیعت را پیشه کرده اند؛ حاشیه نشینان و گورخواب هائی که خواهان حق زندگی و تامین اجتماعی هستند و مالباختگانی که حق خود را می خواهند ، همه و همه جویبارهای رود خروشانی هستند که می تواند بنیاد جمهوری اسلامی را از ریشه براندازد.

1395/10/08

گزارش ویژه «شهروند» از گورخواب‌های نصیرآباد

زندگی در گور

٥٠ زن، مرد و کودک، شب‌ها در گور می‌خوابند

در هر گور یک تا ٤ نفر زندگی می‌کنند

نامه فرهادی به روحانی در واکنش به زندگی گورخواب‌ها:

 سراسر وجودم شرم است و بغض

در این گزارش نام یکی از کسانی که شب های سرد استخوان‌سوز را در گوشه گوری نشسته به صبح می‌رساند و به تعبیر تلخ گزارشگر مرگ را زندگی می‌کند، «آرمان» است. این نام مرا رها نمی‌کند. «آرمان» گم شده‌ای که در گور پیدایش کرده‌اند. شرم بر ما.

1395/10/08

«جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» آبادگرانی دیگر ؟

جمعی از اعضای کابینه دولت‌های نهم و دهم با امضای بیانیه‌ای از «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» حمایت کردند. 

ریاست هیات موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با محمدحسین رحیمیان نماینده سابق رهبر ایران در بنیاد شهید است.
سایر اعضای هیات موسس عبارتند از مهدی چمران، حمیدرضا حاجی‌بابایی، یحیی آل‌اسحاق، مرضیه وحید دستجردی، رضا روستاآزاد، محمود خسروی وفا، مهدی محمدی، علیرضا مرندی و نادر طالب‌زاده. 

http://www.rahman-hatefi.net

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

اطلاعات

این ویودی در 6 ژانویه 2017 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: