اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

اخبار امروز: بعد از حلب نوبت ادلب است، سازمان ملل متحد خواستار ممنوعیت سلاح‌های هسته‌ای، داماد ترامپ و شهرک سازی در مناطق اشغالی فلسطین، پوتین: توافقنامه آتش‌بس سراسری سوریه بین دولت اسد و مخالفان مسلح امضا شد، و …

akhbar-e-emrooz
آزادی سوریه در ادلب ادامه خواهد داشت. این استان در حال حاضر در اشغال یک سلسله از گروه‌های جهادگرا بدون فرماندهی مشترک است. آن‌ها نه قادرند بین خود و نه به مردم غیر نظامی رهبری خود را تحمیل کنند و منطقه عملاً توسط ناتو به کمک شبه نهادهای غیردولتی حکومت می‌گردد. حداقل در ماه‌های اخیر یک اندیشکده‌ آمریکايی به این امر اعتراف کرد. برای غلبه بر جهادگرایان باید قبل از هر چیز خط تدارکاتی آنان یعنی در نزدیکی مرز ترکیه قطع شود. این درست همان مسأله‌ای است که دیپلماسی روسیه آن را در حال حاضر دنبال می‌کند.

syria-map-flag-150x150syria,hands off1240256_678764785469918_909160002_n

 بعد از حلب نوبت ادلب است

تارنگاشت عدالت
 
منبع: ولتر نت
۲۷ دسامبر ۲۰۱۶

آزادی شرق حلب به معنی پایان مساعی برای سرنگونی جمهوری عربی سوریه محسوب می‌شود. این کار با عقب‌نشینی قطر و بعضاً تحول در ترکیه مقدور شد. ولی بخش دیگری از سوریه کماکان در اشغال جهادگرایانی است، که در خدمت ناتو قرار دارند. پیروزی بعدی نظامی و پایان جنگ وابسته به مذاکرات محرمانه‌ای است که هم‌اکنون در بین اعضای پیمان آتلانتیک آغاز می‌شود.

آزادی شرق حلب توسط ارتش عربی سوریه تنها ممکن شد، زیرا بازیگران خارجی اعلام داشتند برای قطع  کمک‌های خود به جهادگرایان در این شهر آماده اند. عقب‌نشینی آن‌ها نه از طریق دولت سوریه، بلکه تنها توسط فدراسیون روسیه مقدور شد.

مسکو توانست نظر قطر را تغییر داده و این کشور را به هم‌پیمان خود مبدل سازد. این چرخش اوايل دسامبر با فروش یک‌پنجم سرمایه شرکت «روس‌نفت» از طرف روسیه به دوحه عملی شد. «روس‌نفت» جواهر روسیه و بزرگ‌ترین شرکت تجارتی جهان است. با این معامله که به بهانه ترمیم بودجه کشور صورت گرفت، «ایگور سه‌چین» و ولادیمیر پوتین سیاست انرژی دو صادرکننده بزرگ گاز به جهان را به شکل جدايی‌ناپذیری متحد ساختند. و در واقع قطر با این‌که از ماه مه ۲۰۱۶ دارای دفتر دايمی در ناتو در بروکسل است، جهادگرایان خود را رها کرد.

طرف دیگر این روند ترکیه است. با این که این کشور عضو ناتو باقی می‌ماند ولی ريیس‌جمهور «رجب طیب اردوغان» شخصاً دشمن واشنگتن شده است. از انتخابات مجلس تاکنون سازمان CIA چهار بار سعی به ترور وی داشته، که آخرین آن روز ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۶ بوده است. لذا مسکو کوشش می‌کند به اردوغان تکیه کند تا ترکیه را از ایالات متحده جدا کند.

با این‌که این مانور بسیار بغرنج است و  می‌تواند زمان‌بر باشد، با این حال چنان هراسی را در تل‌آویو به وجود آورد که دستور قتل سفیر روسیه  «آندره کارلوف» را در آنکارا صادر کرد. قتلی که از طرف «نیویورک دیلی‌نیوز» چهارمین روزنامه بزرگ آمریکا و بلندگوی لابی صهیونیستی طبق روال همیشگی مورد تأيید و خشنودی این روزنامه قرار گرفت. شاید تل‌آویو به همین صورت حامی قتل ريیس دفتر آمریکای لاتین وزارت امور خارجه روسیه «پیتر پولشیکف» نيز باشد، که در همان روز در مسکو صورت گرفت.

پس از این‌که مسکو برای مدت کوتاهی قتل کارلوف را نتیجه دودوزه بازی کردن اردوغان تعبیر کرده بود، زیرا قاتل یکی از محافظين اردوغان بوده، مسکو متوجه شد که احتمالاً این‌طور نیست. سپس ولادیمیر پوتین امنیت روسیه و نمایندگی‌های خود را در خارج تشدید کرد. علاوه براین، این واقعه نشان می‌دهد که ريیس‌جمهور اردوغان با وجود ظاهر، دیگر بر دستگاه حاکمه کشور مسلط نیست.

دستگیری افسران خارجی در یک زیرزمین ناتو در شرق حلب مبین روند مناقشه است. این افراد عمدتاً افسران آمریکايی، انگلیسی، فرانسوی، سعودی و ترک بودند. با انتشار یک لیست ناکامل از ۱۴ نفر، نماینده سوریه بشار جعفری مسؤولیت را متوجه ناتو کرد. این گام نسبت به فوریه ۲۰۱۲ قدمی متفاوت بود. در آن زمان در طی محاصره امارات اسلامی باباعمرو، سوریه با فرانسه و ترکیه به طور دوجانبه تعامل کرد. در آن زمان سوریه ۴۰ افسر ترک و ۲۰ افسر فرانسوی دستگیر شده را به ارتش‌های آن‌ها بازگرداند، حال یا از طریق «میخائیل فرادکف» ريیس سازمان جاسوسی روسیه و یا به طور مستقیم به آدمیرال «گی‌یو» فرانسوی در مرز لبنان. ولی قراردادی که با ريیس‌جمهور وقت نیکولا سارکوزی به امضاء رسید از طرف جانشین وی فرانسوا اولاند رعایت نشد.

وجود یک پناهگاه حفاظتی ناتو در شرق حلب مؤید مطالبی است که ما در مورد نقش هماهنگ کننده عملیات تروریست‌ها توسط  LandCom ناتو در ازمیر منتشر کرده ایم.  ولی شورای آتلانتیک، عالی‌ترین ارگان پیمان آتلانتیک به این عملیات چراغ سبز نداده بود. درست مانند حمله به طرابلس (لیبی) در اوت ۲۰۱۱ واشنگتن از امکانات ناتو بدون اطلاع برخی از اعضای پیمان استفاده کرده و در این اقدام دکترین رامسفلد را به کار بسته بود مبنی براین که برای ایالات متحده آمریکا دیگر ائتلاف‌های همیشگی وجود ندارد، بلکه ائتلاف‌ها موسمی و موقتی و بنا بر میل ایالات متحده آمریکا ایجاد خواهند شد.

آزادی سوریه در ادلب ادامه خواهد داشت. این استان در حال حاضر در اشغال یک سلسله از گروه‌های جهادگرا بدون فرماندهی مشترک است. آن‌ها نه قادرند بین خود و نه به مردم غیر نظامی رهبری خود را تحمیل کنند و منطقه عملاً توسط ناتو به کمک شبه نهادهای غیردولتی حکومت می‌گردد. حداقل در ماه‌های اخیر یک اندیشکده‌ آمریکايی به این امر اعتراف کرد. برای غلبه بر جهادگرایان باید قبل از هر چیز خط تدارکاتی آنان یعنی در نزدیکی مرز ترکیه قطع شود. این درست همان مسأله‌ای است که دیپلماسی روسیه آن را در حال حاضر دنبال می‌کند.

http://www.edalat.org/sys/content/view/11171/38/
***
در سه سال گذشته جنبش کشورهای غیراتمی و جوامع مدنی به طور مستمر رشد کرده و پی‌آمدهای بشری سلاح‌های اتمی را در مرکز توجه مذاکرات خلع سلاح اتمی قرار داده است. پس از سه کنفرانس بزرگ بین‌المللی سازمان «ابتکار بشردوستانه» خواستار ممنوع کردن سلاح‌های هسته‌ای شد و کارگروهی را برای خلع سلاح اتمی در سازمان ملل متحد تأسیس نمود. این کمیسیون امسال در ژنو تشکیل شد و در ماه اوت پس از رأی‌گیری از مجمع عمومی سازمان ملل درخواست کرد در سال آینده تعامل در مورد ممنوع کردن سلاح‌های هسته‌ای را به جریان اندازد. به دنبال آن در ماه سپتامبر ۶ کشور غیراتمی (اتریش، ایرلند، مکزیک، برزیل، آفریقای جنوبی و نیجریه) قطع‌نامه‌ مربوطه را به مجمع عمومی سازمان ملل ارايه کردند. این قطع‌نامه زیر نام L41 روز ۲۸ اکتبر ۲۰۱۶ اول توسط                                  کمیسیون اول با اکثریت غالب آراء پذیرفته شد. رأی‌گیری در مجمع عمومی رسماً نظر کمیسیون را تأيید کرد.

un1

                     سازمان ملل متحد خواستار ممنوعیت سلاح‌های هسته‌ای

                                                                 تارنگاشت عدالت
 
                                                                  منبع: ردگلوب
                                                             ۲۵ دسامبر ۲۰۱۶

روز ۲۴ دسامبر مصادف با عید کریسمس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک تصمیم گرفت از ماه مارس سال آینده تعامل در مورد ممنوع ساختن سلاح‌های هسته‌ای را آغاز کند. با این اقدام سازمان ملل در رابطه با نیات اعلام شده روسیه و ایالات متحده آمریکا در روزهای اخیر در مورد افزایش توان هسته‌ای خود، گام سیاسی نوینی را وعده می‌دهد. با ۱۱۳ رأی موافق اکثریت کشورهای عضو راه را برای طرد سلاح‌های کشتار جمعی گشودند. ۳۵ رأی مخالف این قطع‌نامه که آغاز، پایان و چارچوب کنفرانس مذاکراتی را تعیین می‌کند، بود. ۱۳ کشور رأی ممتنع دادند. این قرارداد قرار است تا ۷ ژوئیه ۲۰۱۷ آماده شده باشد.

ICAN (کمپین بین‌المللی برای خلع سلاح اتمی) با در نظر گرفتن ناتوانی شورای امنیت در تأمین و تضمین صلح جهانی، تصمیم مجمع عمومی سازمان ملل را نقطه عطفی در تاریخ خلع سلاح عمومی و نشانه‌ای از امید تعبیر کرد. «ساشا هاخ» عضو هیأت ريیسه ICAN در آلمان گفت: «… این تصمیم می‌توانند نوری باشد که راه آینده را روشن خواهد ساخت. سیاست نظم جهانی که تاکنون بر پایه قدرت اتمی و مراکز قدرت گذشته بنا شده است، اعتبار خود را به کلی از دست داده. این طور به نظر می‌رسد که گويی مجمع عمومی سازمان ملل با این قطع‌نامه ناقوس آغاز دوران نوینی را به صدا درآورده.» برای خانم «کسانته هال» از سازمان IPPNW این قطع‌نامه یک «هدیه کریسمس» بود و «اکنون باید پاکت این هدیه را گشود. ما از دولت آلمان می‌خواهیم که در مذاکرات سال آینده شرکت کند.»

در سه سال گذشته جنبش کشورهای غیراتمی و جوامع مدنی به طور مستمر رشد کرده و پی‌آمدهای بشری سلاح‌های اتمی را در مرکز توجه مذاکرات خلع سلاح اتمی قرار داده است. پس از سه کنفرانس بزرگ بین‌المللی سازمان «ابتکار بشردوستانه» خواستار ممنوع کردن سلاح‌های هسته‌ای شد و کارگروهی را برای خلع سلاح اتمی در سازمان ملل متحد تأسیس نمود. این کمیسیون امسال در ژنو تشکیل شد و در ماه اوت پس از رأی‌گیری از مجمع عمومی سازمان ملل درخواست کرد در سال آینده تعامل در مورد ممنوع کردن سلاح‌های هسته‌ای را به جریان اندازد. به دنبال آن در ماه سپتامبر ۶ کشور غیراتمی (اتریش، ایرلند، مکزیک، برزیل، آفریقای جنوبی و نیجریه) قطع‌نامه‌ مربوطه را به مجمع عمومی سازمان ملل ارايه کردند. این قطع‌نامه زیر نام L41 روز ۲۸ اکتبر ۲۰۱۶ اول توسط کمیسیون اول با اکثریت غالب آراء پذیرفته شد. رأی‌گیری در مجمع عمومی رسماً نظر کمیسیون را تأيید کرد.

روز ۲۷ مارس ۲۰۱۷ در نیویورک تعامل در مورد ممنوع کردن سلاح‌های اتمی در چارچوب حقوق بین‌الملل آغاز خواهد شد. سازمان ملل قصد دارد در دو نوبت تا ۷ ژوئیه ۲۰۱۷ قراردادی در مورد طرد بین‌المللی سلاح‌های هسته‌ای فراهم سازد و از این طریق این جای خالی در حقوق بین‌الملل، که سلاح‌های هسته‌ای تنها سلاح‌ کشتار جمعی است که تاکنون ممنوع نگردیده، پر خواهد شد.

 http://www.edalat.org/sys/content/view/11170/38/
***

tramp-fascist

داماد ترامپ و شهرک سازی در مناطق اشغالی فلسطین

  *** کمک های خانواده کوشنر حتی به موسساتی ارائه میشود که بعلت اعمال خشونت علیه همسایگان فلسطینی و حتی نیروهای امنتی اسرائیل از دریافت کمک از دولت اسرائیل منع شده اند

  *** بین سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ بنیاد خانواده کوشنر ۳۱۵۰۰۰ دلار به «دوستان ارتش اسرائیل»  کمک کرده است، جارد کوشنر خود در هیات مدیره این سازمان است.

روشنگری. بعد از تصویب قطعنامه  شورای  امنیت در مورد شهرک سازی غیرقانونی اسرائیل در زمین های اشغال شده ی فلسطین، دونالد ترامپ  رئیس جمهور منتخب ایالات متحده گفت این قطعنامه «زیان چشمگیر» برای اسرائیل است و قول داد بعد از ۲۰ ژانویه که او رسما رئیس جمهور میشود، وضعیت تغییر خواهد کرد.

حمایت ترامپ از اسرائیل علاوه بر هماهنگی با سنت سیاست خارجی ایالات متحده، بویژه دست راستی های آن، یک بعد خانوادگی هم دارد. دختر او ایوانکا همسر جارد کوشنر، یهودی اصولگرایی است که در همدستی با دیوید فریدمن که سالهای دراز وکیل ورشکستگی و دلال ترامپ در اداره مستغلاتش بود، به اشکال مختلف به شهرک سازی های غیرقانونی در فلسطین کمک کرده است.  در حقیقت اگر دونالد ترامپ یک نامزد غیرمتعارف و شبه فاشیست نبود، این رابطه باید برای او رسوایی آور محسوب میشد. اما ترامپ نه فقط به این رسوایی وقعی نمیگذارد، بلکه با اعلام راستای سیاست های خود در مورد اسرائیل و کادرهایی که برای اجرای آنها برگزیده  نشان داده، میخواهد بر این روابط و سوابق تکیه کند. یوری آونری، نویسنده و کنشگر بزرگ و مورد احترام اسرائیلی برگماری دیوید فریدمن را سیلی به صورت نیمی از اسرائیلی ها خوانده است و گفته میشود ممکن است جارد به ماموریت برای مذاکرات بین فلسطین و اسرائیل برگزیده شود.

وبسایت کاربونایت تی وی، نوشته است در لیست منضم به  گزارش سال ۲۰۱۵ لابی قدرتمند اسرائیل در آمریکا، «آیپک»، جارد کوشنر ۳۶۰۰۰ دلار به آیپک کمک کرده است. در این مقاله آمده است  کوشنر در کنفرانس ماه گذشته آیپک گفت به پدرزنش یعنی دونالد ترامپ گوشزد کرده  تدابیری در پیش بگیرد که ارتباط مستقیم شهرک های یهودی نشین تسهیل شود. این وبسایت اضافه میکند او در آستانه برگزاری کنفرانس رابطه تلفنی سفیر اسرائیل با ترامپ را برقرار کرده تا خطوط اصلی سخنرانی ترامپ را یادآوری کند. سخنرانی ترامپ در کنفرانس را که در مقابل ۱۸۰۰۰ نفر ایراد شد و تماما درراستای سیاست های اسرائیل بود، کن کورسون سردبیر روزنامه نیویورک آبزور متعلق به جارد، ادیت کرد. کورسون در مصاحبه ای تایید کرد که  سخنرانی های جولیانی شهردار سابق نیویورک را نیز او مینوشت.

جارد که در یک خانواده اصولگرای یهودی تربیت شده و  از مدرسه فریش که یک مدرسه مذهبی خصوصی و ویژه اصولگرایان یهودی  است فارغ التحصیل شده است، حاضر نبود با ایوانکا دختر ترامپ با حفظ مذهب مسیحی اش ازدواج کند، از این رو ایوانکا قبل از مراسم ازدواج بوسیله رابی   همین مدرسه تغییر مذهب داد و یهودی ارتدکس شد . اما مذهب برای جارد فقط یک عقیده شخصی نیست بلکه هم وسیله دخالت در سیاست است و هم مبنایی برای گسترش فعالیت اقتصادی. با اینکه چارلز کوشنر پدر جارد، در سال ۲۰۰۴ به جرم تخلف مالیاتی، تقلب در روند برگزاری دادگاه ( از جمله از طریق بکارگیری دو تن فروش و تهدید شاهدان- نگاه کنید به ویدیوی زیر مقاله)  و پرداخت های غیرقانونی تحت عنوان کمک مالی محکوم شده و دو سال در زندان بود، اما خانواده کوشنر همچنان ثروت عظیم خود را حفظ کرده و جارد خود درلیست متنفذترین سرمایه داران جوان مجله فورچن در سال گذشته در جایگاه ۲۵ ام قرار گرفت.

شهرک سازی، صنعت مفید برای  سرمایه داران بزرگ صهیونیست!

جارد نه تنها از طریق خیریه ها به شهرک سازی در فلسطین کمک  میکند، بلکه شهرک سازی در فلسطین یکی از منابع درآمد برخی از شرکت هایی اوست که او سهام عمده ای در آنها دارد. ازجمله او یکی از شرکای کمپانی آفریکا-اسرائیل اینوستمنت است و در ماه مه سال ۲۰۱۵، در یک معامله ۳۰۰ میلیون دلاری ۵۰،۱ درصد سهام  ساختمان تایم اسکویر در نیویورک را از این کمپانی خرید. کمپانی مزبور که دفتر اصلی اش در منطقه معروف «یهود» در اسرائیل قرار دارد، پروژه های بزرگی از شهرک سازی در ساحل غربی را به اجرا در آورده است. در حقیقت در سال  ۲۰۰۸ وقتی پروژه های شهرک سازی این موسسه در ساحل غربی افشا شد، دولت انگلیس از انتقال سفارتش به «برج کایزا» که توسط این شرکت ساخته شده بود صرفنظر کرد. زندان های خصوصی که این موسسه در نزدیک «بیرشبا» ساخته توسط دادگاه های خود اسرائیل غیرقانونی اعلام شد. بانک دانمارک نیز در سال ۲۰۱۰ زیر فشار جنبش تحریم، نام این شرکت را در لیست تحریمی های خود قرار داد. باید دانست این شرکت اختاپوسی است که شرکت های دختر آن، پروژه های عظیم نه فقط در آمریکا و فلسطین و اسرائیل  بلکه در روسیه، لهستان، چکسلواکی، رومانی و دیگر نقاط جهان را برعهده دارد و گره منافع سهامداران بخش های مختلف آن، همانقدر تنگاتنک است که غیرشفاف و غیرعلنی. آنچه عیان است این است که هم شرکت سرمایه گذاری آفریکا–اسرائیل و هم جارد کوشنر به عنوان یکی از متنفذترین سرمایه داران بزرگ ، تمام تلاش خود را برای حمایت و گسترش شهرک سازی غیرقانونی در فلسطین و تحکیم اشغال و از بین بردن امکان ایجاد دولت فلسطین به کار برده اند.

«خیریه » ها در خدمت گسترش شهرک سازی و اشغال

پول هایی که در خدمت سیاست از طریق «خیریه ها» و موسسات غیردولتی  رد و بدل میشود نیز مثل معاملات تجاری غیرشفاف است. ولی اهداف خانواده کوشنر و جارد در خدمت به شهرک سازی غیرقانونی در فلسطین غیرقابل انکار است. نشریه اسرائیلی هاآرتص گوشه ای از آن را در مقاله ای آورده است که خلاصه ای از آن به نقل از میدل ایست مونیتور– ۶دسامبر ۲۰۱۶ در زیر نقل میشود.

براساس اسناد اداره مالیات، در سال های اخیر والدین جارد کوشنر، داماد و نزدیک ترین مشاور مورد اعتماد دانالد ترامپ ده ها هزار دلار به سازمان ها و موسساتی که بطور غیرقانونی در ساحل غربی مسکن گزیده اند، اهدا کرده است.

خانواده کوشنر هرسال از طریق بنیاد چارلز و سریل کوشنر که پسران شان جارد و جاشوا در هیات رئیسه آن نشسته اند، میلیون ها دلار به کارهای خیریه اختصاص میدهند. این بنیاد در ۱۹۹۷ تاسیس شده است.

 « دوستان آمریکایی بیت ال یشیوا» از جمله سازمان ها و موسسات مستقر در مناطق اشغالی در ساحل غربی است که در سال۲۰۱۳ مبلغ ۲۰۰۰۰ دلار از خانواده کوشنر دریافت کرد. (بیت ال یشیوا یک مدرسه مذهبی است).

روزنامه اسرائیلی هاآرتص گزارش داده است که رئیس موسسه «دوستان آمریکایی بیت ال یشیوا» که دفتر مرکزی اش در نیویورک است، دیوید فریدمن مشاور ارشد ترامپ در رابطه با اسرائیل است. فریدمن که در ۱۵ سال گذشته وکیل ترامپ در اداره املاک خصوصی اش بوده است به ترامپ بسیار نزدیک است و بنا به گزارش هاآرتص ابراز تمایل کرده است که سفیر بعدی آمریکا در اسرائیل باشد.

فریدمن همچنین در میهمانی شام برای جمعیت پول برای «بیت ال یشیوا»  یکی از سخنرانان اصلی بود.

لیست سازمان هایی که از حمایت مالی بنیاد خانواده کوشنر برخودار میشوند همچنین شامل بنیاد اتزیون میشود که اداره مرکزی اش برای جمع آوری پول آمریکایی ها، در نیوجرسی قرار دارد. این بنیاد موسسات زیر را تحت حمایت مالی خود قرار میدهد:

یشیوات هار اتزیون، کیبوتز میگدال اوز و هرزوگ کالج که یک موسسه تربیت معلم است و همه آنها در شهرک غیرقانونی گوش اتزیون واقع در خارج اورشلیم قرار دارند. در سال ۲۰۱۲ بنیاد خانواده کوشنر ۵۰۰۰ دلا رو در سال ۲۰۱۳، ۱۰۰۰۰دلار دیگر به اتزیون اهدا کرده است.

اوهر تورا استون، یکی دیگر از دریافت کنندگان کمک مالی خانواده کوشنر در گوش اتزون واقع در شهرک غیرقانونی عفرات اس که در سال ۲۰۱۱ مبلغ ۵۰۰۰ دلار دریافت کرده است.

اود یوسف چای یشیوا ، که یک مدرسه مذهبی در منطقه اشغالی در ساحل غربی است از بنیاد خانواده ترامپ ۵۰۰ دلار دریافت کرد. به گزارش هاآرتص ، انی مدرسه ی ویژه بعلت شرکت درحملات خشونت بار علیه روستاهای فلسطینی مجاور و نیز علیه نیروهای امنیتی اسرائیل، از بودجه کمک های دولتی چیزی دریافت نمیکند.

خانواده کوشنر در سال ۲۰۱۴، ۱۸ میلیون دلار به مرکز پزشکی شعر زدک واقع در اورشلیم اهدا کرد، این علاوه بر دو میلیون دلاری بود که قبلا اهدا شده بود. خانواده کوشنر، کمک به بیمارستان ها در اسرائیل و ایالات متحده  را در سابقه دارد، اما به نوشته هاآرتز این بزرگ ترین مبلغ اهدا شده توسط این خانواده به  تنها  یک موسسه پزشکی بوده است.

ارتش اسراییل یکی از بهره برداران کلیدی کمک های «خیریه» خانواده کوشنر است. بین سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ بنیاد خانواده کوشنر ۳۱۵۰۰۰ دلار به «دوستان ارتش اسرائیل»  کمک کرده است، جارد کوشنر خود در هیات مدیره این سازمان است.

دیگر سازمان ها و موسسات اسرائیلی که خانواده کوشنر در چهار سال گذشته تحت حمایت مالی قرار داده اند از جمله عبارتند از ارکستر فیلارمونیک اسرائیل «۲۵۰۰ دلار»، آکادمی هنر و طراحی بزالل «۱۰۰۰ دلار»، یونایتد هاتزالاه «۷۰۰۰۰ » دلار، مرکز تحقیقات سرطان اسرائیل «۱۰۰۰۰ دلار»، میرپانیم لاچایل – یک موسسه دیگر مدافع سربازان اسرائیلی« ۴۰۰۰ دلار»، مرکز کودکان شالوا «۲۰۰۰۰ دلار»، بیمارستان  معیانی یشوا « ۲۵۰۰۰ دلار»، مرکز پزشکی رابین «۲۳۰۰۰ دلار».

در خود ایالات متحده، خانواده کوشنر از بسیاری مدارس روزانه یهودی و مراکز خیریه و فرهنگی اسرائیل حمایت میکند. در سال های اخیر بنیاد کوشنر ۳۰۰۰۰ دلار به موسسات مختلف وابسته به چاباد – یک گروه اصول گرای افراطی-  کمک کرده است.

یکی از بزرگ ترین اهدائیه های خانواده کوشنر در سال های اخیر به مدرسه راماز در مانهاتان اختصاص یافته است که۲۵۰۰۰۰ دلار دریافت کرد. رابی هشکل لوکشتین، مدیر سابق راماز،تشریفات تغییر مذهب ایوانکا دختر دونالد ترامپ قبل از ازدواج با جارد را به اجرا درآورد.

در ماه نوامبر سال گذشته، تزیپی هوتوولی معاون وزیر خارجه اسرائیل از پیشنهاد ی  مبنی بر گزینش جارد کوشنر به عنوان سفیر ویژه  مذاکرات خاورمیانه بشدت استقبال کرد.

اسامی برخی نیروهای  دریافت کننده کمک خانواده کوشنر که در متن آمده است:

*Etzion Foundation

*Yeshivat Har Etzion

* Kibbutz Migdal

*Gush Etzion

Ohr Torah Stone

*Od Yosef Chai yeshiva

*Shaare Zedek Medical Centre

* Oz and the Herzog College teachers’ training institution

* Israeli Philharmonic

* Bezalel Academy of Arts and

*United Hatzalah

*Meir Panim Lachayal,

*Shalva Children’s Centre

*Ma’ayanei Yeshua

* Rabin Medical Centre ($23,000)

* Ramaz School

*Rabbi Haskel Lookstein

ویدیوی دادگاه کوشنر

Charles Kushner, Jared’s Dad: 5 Fast Facts You Need to Know

منبع: سایت روشنگری

***
putin3
پوتین: توافقنامه آتش‌بس سراسری سوریه بین دولت اسد و مخالفان مسلح امضا شد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، اعلام کرد که دولت بشار اسد و گروه‌های مخالف مسلح توافقی برای آتش‌بس سراسری در سوریه امضا کرده‌اند.
پوتین گفته است که دولت دمشق و «گروه‌های اصلی مخالفان مسلح» توافقنامه‌ای برای آتش‌بس امضا کرده‌اند. در جلسه‌ای میان رئیس جمهور روسیه و وزیر دفاع این کشور اعلام شد که آتش‌بس از نیمه شب ٣٠ دسامبر (جمعه) اجرا می‌شود.

رئیس جمهور روسیه گفت: «سه سند امضا شده است. اولین سند، میان دولت سوریه و مخالفان مسلح، درباره آتش‌بس در قلمرو جمهوری عربی سوریه است. سند دوم درباره مجموعه اقدامات و تدابیر لازم برای حفظ آتش‌بس است. و سند سوم بیانیه‌ای مبنی بر آمادگی برای مذاکرات صلح سوریه است.»

شبکه خبری اسکای نیوز نیز به نقل از سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه گزارش داد که تماس‌های مستقیمی میان مسکو و آنکارا در جریان است.

وی تأکید کرد که تعداد افراد مسلح وابسته به گروه‌های مخالف که این توافقنامه را با مقامات سوریه امضا کردند، به بیش از ۶۰ هزار تن می‌رسد. بدین ترتیب شرایط لازم برای کاهش تعداد نیروهای روس در سوریه به وجود آمده است.

وی اعلام کرد، آتش‌بس مورد توافق از نیمه‌شب ۳۰ دسامبر اجرا خواهد شد. ارتش سوریه نیز ضمن تأیید این توافق، اعلام کرد که تمامی اقدامات نظامی در سراسر خاک سوریه متوقف می‌شود اما جبهه النصره و داعش از این توافق مستثنی هستند.

هم‌چنین مخالفان سوری اعلام کردند که توافقنامه آتش‌بس فراگیر را امضا کرده‌اند و به زودی جزئیات این اعلام می‌شود.


syrian-army
                                                                           ارتش سوریه از توقف اقدامات جنگی خبر داد
ستاد کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه با اشاره به اینکه از نیمه شب 30 دسامبر همه اقدامات نظامی در این کشور متوقف خواهد شد اعلام کرد که گروههای تروریستی داعش و جبهه النصره و همه گروههای وابسته به آنها از این توافق مستثنی هستند.

ستاد کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه از توقف اقدامات جنگی در این کشور خبر داد.

ستاد کل ارتش سوریه اعلام کرد که توافق توقف اقدامات نظامی از نیمه شب 30 دسامبر اجرایی خواهد شد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از ارتش این کشور اعلام کرد که گروههای تروریستی داعش و جبهه النصره و همه گروههای وابسته به آنها از این توافق مستثنی هستند.

ارتش سوریه همچین اعلام کرد که هدف از این مسئله فراهم کردن شرایط مناسب برای حمایت از روند سیاسی بحران این کشور است.

***
وزیر دفاع ایران: ما بر خلاف ترکیه، با دعوت بشار اسد به سوریه رفتیم 

حسین دهقان، وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه‌ای مفصل با شبکه تلویزیونی «روسیه الیوم» گفت که ایران و روسیه به دعوت دولت قانونی سوریه به این کشور رفته‌اند اما ترکیه به خاک سوریه تجاوز کرده است. او در عین حال ابراز تأسف کرد که مسکو به ترکیه اجازه ورود به خاک سوریه را داده است.

به گزارش راديو فرانسه، به گفتۀ حسین دهقان، شهر حلب سوریه یک نقطه استراتژیک و راهبردی است و «پیروزی» رژیم بشار اسد در این شهر «نقطه عطفی خواهد بود در ادامه مبارزه با جریان‌های تروریستی».
دهقان گفت: «ما و دیگران که در کنار دولت سوریه و در کنار ارتش سوریه هستیم، این مسیر را ادامه خواهیم داد تا تمامی تروریست‌ها شکست را بپذیرند و کسانی که دنبال براندازی نیستند، بنشینند و در قالب مذاکرات سوری-سوری سرنوشت دولت آینده سوریه و کشور را تعیین کنند».

دهقان در بارۀ آیندۀ حلب گفت که ایران نیز بر اجرای آتش‌بس نظارت خواهد کرد اما در عین حال افزود: «ما آنجا نیروی ایرانی نداریم. فقط نیروهای مستشاری هستند، اگرجایی لازم باشد مشورت می‌دهیم».


جبهه النصره بنای سازش ندارد و باید با آن جنگید

وزیر دفاع ایران با تأکید چندباره بر خطر «جبهه‌النصره» و «داعش» گفت: «بایستی با تمام توان با جبهه النصره و داعش مبارزه ادامه پیدا کند چون جبهه النصره عملاً خیلی از مناطق را در اختیار دارد، مسلح است و بنای بر سازش هم ندارد و به دنبال مذاکره هم نیست. خوب طبیعتاً بایستی با آنها جنگید».
دهقان سپس در مورد نقش ترکیه در سوریه گفت: «باید بیشتر بررسی کنیم و ببینیم ترکیه اساساً دنبال چیست؟ آنها یک بهانه‌ای دارند و این را متأسفانه با روس‌ها توافق کردند که به خاک سوریه وارد شوند و تا «الباب» پیش بروند، برای اینکه میان کردهای ترکیه و سوریه فاصله ایجاد کنند. این ظاهر قضیه است ولی ما فکر می‌کنیم که به اینجا ختم نمی‌شود و اگر ترک‌ها بتوانند آنجا مستقر شوند پیامدهای جدی خواهد داشت».

دهقان ادامه داد: «من فکر می‌کنم ترکیه باید به یک سؤال جواب بدهد: آیا ورود آنها به خاک سوریه با درخواست دولت سوریه بوده است؟»

او افزود: «روسیه و ایران به دعوت دولت رسمی حاکم بر سوریه به آنجا رفته‌اند».

وزیر دفاع ایران بار دیگر به موضوع «تروریسم» در سوریه پرداخت و گفت: «داعش و جبهه النصره تجهیزات و تسلیحات قابل توجهی دارند و این قابل نفی نیست… ولی اینکه بتوانند ادامه بدهند یا نه، بستگی دارد به ترکیه و سایر متحدینش».

مسئلۀ نزدیکی آذربایجان و اسرائیل

سرتیپ دهقان در پاسخ به پرسشی دربارۀ روابط اسرائیل و کشور آذربایجان گفت: «ما به دوستانمان در آذربایجان این توصیه را کردیم که باز کردن پای رژیم صهیونیستی به منطقه به نفع آنها نیست… برای ما هم قابل تحمل نیست».

به گفتۀ دهقان در سال گذشته که یکی از هواپیماهای بدون سرنشین اسرائیل از آذربایجان به فضای ایران نفوذ کرد، «ما تذکر دادیم که این کار، کار اسرائیلی‌هاست. اسرائیلی‌ها در بدنه اطلاعاتی آنها نفوذ پیدا کردند. در آن موقع، پذیرفتن این نکته برای رئیس جمهور آذربایجان کمی سخت بود ولی بعد از یک سال معلوم شد که یک شبکه نفوذی بوده و آنها این کار را انجام دادند».

وزیر دفاع ایران افزود: «ما فکر می کنیم دوستان ما در آذربایجان، بایستی این نکته را مراقبت کنند که خیلی‌ها در منطقه و فرامنطقه مایل نیستند که مناسبات ایران و آذربایجان در سطوح راهبردی ارتقاء پیدا کند و سعی در تخریب رابطه دارند».

برگرفته از سایت های مختلف

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 30 دسامبر 2016 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: