اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

اخبار کارگری ایران: ممانعت از بستری شدن بهنام ابراهیم زاده در بیمارستان، خبری اضطراری در مورد وضعیت بهنام ابراهیم زاده …

اخبار و گزارشات کارگری ایران

kargari-akhbar-va-gozareshat

ممانعت از بستری شدن بهنام ابراهیم زاده در بیمارستان

روز سه شنبه ۳۰ آذرماه، بهنام ابراهیم زاده، فعال کارگری زندانی، جهت معالجه به بیمارستان امام خمینی منتقل و بدون درمان به زندان بازگردانده شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، بهنام ابراهیم زاده که از دیسک کمر و درد شدید در ستون فقرات و مهره های گردن رنج می برد، روز سه شنبه ۳۰ آذرماه، بنا به تشخیص پزشکان و با هزینه شخصی خود برای بستری شدن، از زندان رجایی شهر به بیمارستان امام خمینی اعزام و بدون تکمیل دوره درمانی به زندان منتقل گشته است.

یک منبع مطلع از وضعیت این زندانی به خبرنگار حقوق بشر در ایران گفت: “پس از اعزام، پزشکان برای بستری شدن آقای ابراهیم زاده به او داروی بیهوشی تزریق کرده اند اما مأموران بعد از چند ساعت به بازگرداندنش به زندان پافشاری کرده و این زندانی درحالت بیهوشی به رجایی شهر منتقل شده است.”

گفتنی است که پزشکان تأکید کرده اند که این زندانی سیاسی می بایست سریعا در بیمارستان تحت عمل جراحی و معالجه قرار گیرد.

بهنام ابراهیم‌زاده، فعال کارگری که از سال ۱۳۸۹ در بازداشت به سر می‌برد، در مردادماه سال ۱۳۹۴ علی‌رغم پایان دوران محکومیت ۵ ساله خود، در پی پرونده‌سازی جدید از سوی مسئولان به ۷ سال و ۱۰ ماه و ۱۵ روز حبس تعزیری و چهارصدوپنجاه هزار تومان جریمه محکوم شد. اتهام او «اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی و خارجی» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و همچنین «فک قرار بازداشت» و «استفاده از تجهیزات ماهواره و پاسور» عنوان شده که به دلیل فعالیت‌های او در زندان می‌باشد.

وی که سابقه چندین دستگیری دارد، آخرین‌بار، در بیست و دوم خردادماه سال ۱۳۸۹ بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. وی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، بدون حضور وکیل، به بیست سال حبس تعزیری محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ۵ سال کاهش یافت.

بهنام ابراهیم‌زاده برخلاف اصل تفکیک جرائم دربند زندانیان عادی زندان رجایی‌شهر نگهداری می‌شود. لازم به توضیح است که در بند عمومی، زندانیان جرائم موادمخدر و جرائم خطرناک نگهداری می‌شوند و بعضاً زندانیان سیاسی پس از انتقال به این بند امنیت جانی ندارند و مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرند.

گفتنی است این زندانی سیاسی تاکنون چندین‌بار در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرائم در زندان دست به اعتصاب غذا زده است.
behnam-ibrahimzadeh

خبری اضطراری در مورد وضعیت بهنام ابراهیم زاده

بهنام ابراهیم زاده را وسیعا حمایت کنیم. این خبر را در همه جا انتشار دهیم.

در روزهای اخیر به دلیل آنکه معاون داخلی زندان رجائی شهر کرج، بخاطر اخبار پخش شده در فضای مجازی مبنی بر اینکه برخی پرسنل زندان رجائی شهر در وارد کردن مواد مخدر و روان گردان شیشه به داخل زندان دست دارند، بهنام را احضار و او را تهدید میکنند که اگر نسبت به تکذیب این اخبار سریعا اقدام ننماید، بلایی به سر اوخواهند آورد که دیگر نام خودش را نیز به یاد نیاورد، بهنام اظهار بی اطلاعی کرده و حاضر به قبول این کار نمیشود. این زندانبان وحشی بهنام را به سوئیت شماره ۳۵ بند ۱۰ زندان رجائی شهر انتقال میدهد، یعنی همان اتاقی که وقتی زندانیانی که مرتکب قتل شده اند، قبل از اجرای حکم قصاص و در شب آخر عمرشان به این محل انتقال داده میشوند، که البته بسیار دیده شده است که چنین زندانیانی در آخرین لحظات عمرشان، به دلیل آنکه اجرای حکم قصاصشان به تاخیر بیافتد، مبادرت به ارتکاب قتلی جدید میشوند!!

و حتی پس از آنکه این زندانی سیاسی را اینچنین به چنین جای خطرناکی منتقل مینمایند، به هنگام اخذ آمار صبح گاهی سوئیت ۳۵ در مورخ ۷ دیماه ۱۳۹۵ افسر نگهبانی به نام ترابیان اقدام به تحریک زندانیان مرتکب قتل که خطرناک تلقی میشوند نموده و با جملاتی نظیر اینکه «شماها خاک خورده های این زندان هستید و به این شخص (بهنام) اجازه عرض اندام ندهید و او را کتک بزنید و مطمئن باشید که من پشت شما خواهم بود تا زیر سوال نروید» ، اما وقتی که امتناع کردن آنها را در این خصوص میبیند، وحشیانه شروع به فحاشی نسبت به شخص بهنام ابراهیم زاده و خانواده اش مینماید .

پس از گذشت ساعاتی، افسر نگهبانی اندرزگاه مجددا با احضار زندانیانی که » شرور و قاتل آن سوئیت » محسوب میشوند، نظیر حمید و بهنام بخشایش (دو زندانی برادر که مرتکب قتل هایی هم در خارج از زندان و هم در داخل زندان شده اند) را احضار و به آنها اعلام میکند که اگر نسبت به ضرب و شتم و حتی کشتن بهنام ابراهیم زاده اقدام کنند، نه تنها که آنها را در گزارش ماموران زندان، بعنوان ضاربین بهنام ابراهیم زاده معرفی نخواهد کرد، بلکه گزارش قتل این زندانی را طوری تنظیم خواهد کرد که گوئی او خودزنی کرده است.

این خبر به روشنی وضعیت اضطراری بهنام ابراهیم زاده و وضع زندانها را نشان میدهد. درخواست ما اینست که وسیعا خبر رسانی کنید. این خبر را به همه جا توییت کنید. خانواده بهنام را مورد گرمترین حمایت قرار دهید.

بهنام ابراهیم زاده یک فعال دفاع از حقوق کارگر، حقوق کودک و حقوق انسانهاست. او بخاطر مبارزاتش و با اتهاماتی امنیتی در زندان است. بهنام باید فورا آزاد شود. احکام صادر شده برای او باید فورا لغو شود. بهنام باید تحت درمان بیماریهایش قرار گیرد. این خبر هشدار دهنده است. از بهنام به هر شکل که میتوانید و با کارزاری گسترده حمایت و پشتیبانی کنید.

ما ضمن حمایت و دفاع از آزادی بهنام ابراهیم زاده و همه زندانیان سیاسی از تمامی سازمانها ، نهاد ها و احزاب می خواهیم به هر شکل ممکن دست به اعتراض بزنند و اعتراضات خود را تا عقب نشینی ماموران جمهور اسلامی جنایت کار ادامه بدهند.

 

کمیته حمایت از شاهرخ زمانی

٧دی ٩٥


اعتراض کارگران پلی اکریل بی نتیجه خاتمه یافت/ کارگران در خیابان راهپیمایی کردند

ایلنا: پس از تجمع صبح امروز مقابل استانداری، کارگران پلی اکریل در خیابانهای اصفهان راهپیمایی کردند. فرماندار اصفهان در جمع معترضان حاضر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پس از تجمع صبح امروز مقابل استانداری اصفهان، کارگران پلی اکریل اعتراض خود را با راهپیمایی در خیابانهای اصفهان ادامه دادند.

این کارگران می گویند ابتدا مقابل دفتر امام جمعه رفتیم و پس از آن، فرماندار اصفهان با حضور در محل تجمع، به صحبت کردن پرداخت. به گفته  کارگران، صحبت های فرماندار متقاعد کننده نبوده و فقط حرف های تکراری گذشته بازگو شده است. کارگران می گویند: مسئولان راه حل عملی برای حل مشکل پلی اکریل ارائه نمی دهند.

از قرار معلوم، پس از صحبت های فرماندار باز هم کارگران به راهپیمایی در خیابان سپه اصفهان ادامه داده اند که این اعتراض با برخورد مواجه شده و نیروی انتظامی کارگران را متفرق کرده است.

کارگران پلی اکریل حوالی ساعت دو بعدازظهر از خاتمه بدون نتیجه این تجمع صنفی خبر دادند.


بست نشینی سه کارگر اخراجی فولاد چدن درود در محوطه کارخانه

به دنبال گذشت 25 روز از ممنوعیت حضور سه نفر از کارگران کارخانه فولاد وچدن درود، کارگران یاد شده صبح امروز در اعتراض به وضعیت به وجود آمده اقدام به بست نشینی در محوطه محل کارشان کردند.

منابع  کارگری ایلنا در استان لرستان با اعلام این خبر به ایلنا گفتند؛ حوالی ساعت  9 صبح امروز، سه نفر از کارگران اخراجی فولاد درود که پیشتر ورود آنها به محل کارشان به دلایل نامعلوم از سوی کارفرما ممنوع اعلام شده بود،  در اعتراض به از دست‌دادن شغل و مختل شدن زندگی روزانه خانواده‌هایشان در در محوطه کارخانه اقدام به بست نشینی کردند.

هویت این کارگران پوریا دیناوند ، بهمن فولاد وند وسیامک یار احمدی عنوان شده است و از قرار معلوم شدت فشار روحی نشای از تعلیق از کار و توقف درآمدهای مزدی آنها باعث شده است تا این کارگران برای پیش برد خواسته‌های صنفی خود، دست به این اقدام اعتراضی بزنند.کارفرمای کارگران شلاق‌خورده آق دره از ایلنا شکایت کرد

شرکت پویا زرکان پیمانکار بهره‌برداری از معدن طلای آق دره از خبرگزاری کار ایران بابت انعکاس اخبار کارگران این واحد معدنی به دادسرای فرهنگ و رسانه شکایت کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پس از تصویب طرح تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از پرونده نحوه برخورد با کارگران معدن طلای آق دره در منطقه تکاب استان آذربایجان غربی، خبرنگار ایلنا در گزارشی وضعیت کارگران شلاق خورده این معدن را مرور  کرد.

این گزارش که چندان باب میل مدیران شرکت پویازرکان در مقام کارفرمای معدن آق دره نبوده است، باعث شده که با وجود انتشار توضیحات رسمی مدیر عامل این شرکت، در روزهای اخیر شکایتی تحت عنوان نشر اکاذیب از خبرگزاری ایلنا در داسرا فرهنگ و رسانه مطرح شود.
کارگران پلی اکریل باز هم تجمع کردند 


صبح امروز چند صد نفر از کارگران شرکت پلی اکریل اصفهان برای چندمین بار مقابل استانداری اصفهان تجمع کردند.

به گزارش ایلنا، صبح امروز کارگران شرکت پلی اکریل اصفهان برای چندمین بار در هفته‌های گذشته دست به تجمع اعتراضی زدند.

در این تجمع که از ساعت نه صبح مقابل فرمانداری اصفهان برگزار شده است، حدود ۵۰۰ نفر از کارگران شرکت دارند.

این کارگران که دستمزد آن‌ها در ۶ ماه گذشته پرداخت نشده، می‌گویند: آخرین دریافتی ما از کارخانه مربوط به خرداد ماه است و ما در شرایط فعلی به هیچ وجه توانایی اداره کردن هزینه‌های زندگی را نداریم.

کارگران پلی اکریل می‌گویند: هیات اجرایی مستقر در کارخانه نیز تا کنون نتوانسته مشکلات این واحد تولیدی را حل کند، هنوز خطوط تولید راه نیفتاده و ۲۰۰۰ کارگر این کارخانه همچنان سرگردانند.

از قرار معلوم در تجمع امروز صبح کسی از مسئولان استانی در جمع معترضین حاضر نشده است. یکی از تجمع کنندگان می‌گوید: مسئولان حاضر نیستند صدای ما را بشنوند اما ما به اعتراضات خود ادامه خواهیم داد.

پرداخت مطالبات کارگران گروه ملی فولاد منوط به افزایش تولید شد

اپس از برگزاری سه نوبت اعتراض صنفی توسط کارگران گروه ملی صنعتی، مدیریت این مجموعه صنعتی ، پرداخت مطالبات این کارگران را منوط به افزایش تولید کرد.

به گزارش ایلنا، کارکنان شرکت گروه ملی فولاد برای سومین بار در یک هفته اخیر در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مطالبات خود دست به تجمع زده‌اند، و در این میان که مدیریت مجموعه در مقام کارفرما از تهران به نزد آنها در اهواز رفته و اعلام کرده است برای اینکه معوقات شما را پرداخت کنیم باید تولید افزایش یابد.

در همین خصوص یکی از نماینده کارگران در خصوص اقدامات کارفرمای این شرکت به ایلنا گفت: ظاهرا اعتراضات صنفی‌ما چندان خوشایند کارفرما نبوده است و برای همین مدیریت مجموعه در جلسه خود با کارگران مراتب نارضایتی خود را اعلام کرده است.

بخشی از مشکلات این کارگران با پرونده اختلاسی که چند سال پیش در گروه ملی فولاد اتفاق افتاده است، ارتباط دارد و در همین راستا اکنون مدتی است که در میان کارگران این مجموعه صنعتی صحبت از واگذاری مالکیت این گروه در میان است.

کارکنان این مجموعه صنعتی می‌گویند به همین دلیل تا مشخص شدن وضعیت مجموعه، امکان پرداخت مطالبات مزدی آنها نیست، مگر این که از محل فروش عواید محصولات کارخانه بتوان برای این مسئله تامین اعتبار مالی کرد.

براساس این اظهارات که به نقل از مدیریت مجموعه در اختیار ایلنا قرار گرفته‌است، در صورت مشخص شدن وضعیت شرکت، تسویه مطالبات معوقه کارکنان آغاز خواهد شد.

مدیریت مجموعه در جلسه اخیر خود با کارگران خواستار آن شده است تا به منظور به سودآور کردن فعالیت‌ خطوط تولید، سقف تولید کارخانه از حدود ۳۰ تا ۵۰ هزار تن تا ۱۰۰ هزار تن افزایش یابد و در مقابل این اظهارات کارگران نگرانند که مبادا در صورت بروز چنین اتفاقی بازهم مشکل پرداخت مطالبات آنها حل نشده باقی بماند.

در عین حال ظاهرا کارکنان این مجموعه نسبت به وظایفی که درشرایط نامساعد کنونی به عنوان حامی مالی یکی از تیم‌های ورزشی برعهده این واحد صنعتی گذاشته شده، معترضند.

***

دست معلم فداکار مدرسه «کاتب»، در آتش سوخت؟

شمس الدین  امانتی

طبق معمول هر ساله با فرارسیدن فصل زمستان و سرد شدن هوا ، تکرار حوادث آتش سوزی ناگوار مشابه با آنچه که در مدرسه دخترانه روستای شین آباد از توابع «پیران شهر» در ۱۵ آذر ماه سال ۹۱ به دلیل استفاده از بخاری نفتی، منجر به سوختگی شدید ۲۷ دانش‌آموز دختر و جانباختن دو همکلاسی آنها شد، امسال نیز با آغاز فصل سرما و کمبود امکانات ایمنی و استفاده از وسائل گرمایشی غیر استاندارد و فرسوده مخصوصاً در مدارس مناطق محروم منجر به مسمومیت بر اثر نشت گاز در خوابگاه دانش آموزان دختر و سوختگی یکی از معلمان زحمتکش در مدرسه«کاتب»شد. مختصری از گزارش این دو حادثه ناگوار بە قرار زیر است.

– گازگرفتگی۱۶دانش آموز «مارگونی» در روز سه شنبه ۲۰ آذر ماه ۹۵.

«کریم اختری»رئیس آموزش و پرورش بخش «مارگون» از توابع شهرستان بویراحمد، به خبرنگار مهر گفت«این دانش آموزان در خوابگاه دبیرستان دخترانه کار و دانش «رضوان» دچار گازگرفتگی شده بوند که ساعت چهار صبح به بیمارستان منتقل شدند، از این تعداد چهار دانش‌آموز بستری و ۱۲ دانش‌آموز نیز به صورت سرپایی درمان شدند، فرسودگی دودکش شوفاژ این خوابگاه، علت گازگرفتگی این دانش آموزان بود.»

– به گزارش مهر «در روز دوشنبه ۲۲ آذر ماه ۹۵، «رضا ساقی» معلم فداکار، آتش سوزی در مدرسه «کاتب» در روستای «حماملو» از توابع مشگین شهر را مهار و از آسیب رسیدن به دانش آموزان جلوگیری کرد.»

این حادثه بر اثر نقص فنی سیستم سوخت رسانی بخاری نفتی در کلاس درس به وقوع پیوست که معلم این روستا با فداکاری و از جان گذشتگی خویش اقدام به مهار آتش کرد و همه دانش آموزان به موقع از کلاس درس خارج شدند. به این ترتیب از تکرار حادثه وحشتناک مدرسه دخترانه «انقلاب» در روستای «شین آباد» جلوگیری کرد. در این حادثه هر دو دست «رضا ساقی» معلم این مدرسه به شدت سوخت.

طبق اظهارات مسئولین آموزش و پرورش رژیم اسلامی، هنوز ۷۵ هزار کلاس از ۵۰۰ هزار کلاس درس در ایران تحت سلطه رژیم اسلامی، با بخاری نفتی یا گازی غیر ایمن«گرم» می‌شوند. که متأسفانه وقوع چنین حوادثی مشابه با آنچه که در مدارسه«انقلاب»در شین آباد، «کاتب» در بویر احمد، خوابگاه دانش آموزان دختر در بخش «رضوان» و …… رخ داد، در این ۷۵ هزار کلاسی(هر چند آما واقعی بیشتر از ۷۵ هزار است) که از بخاری های نفتی و گازی کهنه و زوار در رفته استفاده می کنند، متأسفانه دور از انتظار نیست.

اما تهدید و ناامنی جانی دانش آموزان و نگرانی والدین آنها تنها به آتش سوزی بر اثر استفاده از بخاری های نفتی محدود نیست، بنا به گفته«رضا نیک نژاد»کارشناس آموزش و پرورش رژیم اسلامی،‌ «هم اکنون احتمال مرگ ۵/۴ میلیون دانش‌آموز به دلیل رخدادهای طبیعی در مدارس فرسوده وجود دارد. این پیش بینی جدای از بروز برخی اتفاقات ناگوار در کشور است. با بررسی وضعیت مدارس کشور و آمار۳۰درصدی مدارس فرسوده باید به این امر اذعان داشت که میزان مدارس فرسوده و نیازمند تعمیر بیش از این ارقام است.»

عنوان کردن«کمبود»بودجه از جانب رئیس سازمان نوسازی مدارس، نه تنها جهت «برچیدن» سیستم گرمایشی فرسوده و غیراستاندارد بلکه تحت عنوان حفاظت، مرمت، ایجاد ساختمان های جدید و سایر عرصه های آموزشی مستمسکی است به منظور فریب افکار عمومی که در نهایت به فرهنگ سیستم حاکم بر ایران ارتقاء یافته است به نحوی که فساد در آن نهادینه و به قانون تبدیل شده است. نمونه بارز این فساد، حقوق نجومی مسئولین رژیم اسلامی و افشای اختلاس ۸۰۰۰ میلیاردی تومانی در صندوق ذخیره فرهنگیان کشور، علی رغم شناسائی افراد خاطی و عدم پیگیری پول های غارت شده فرهنگیان زحمتکش که خود بیشترین مشکل معیشتی را دارند.

برای معلمان و والدین آن تعداد از دانش آموزانی که در مدارس ناامن و غیر استاندارد درس میخوانند سوال های زیادی در این خصوص مطرح است از جمله اینکه چرا سیستم گرمایشی حوزەهای جهل و خرافه تحت نام «حوزە علمیه» ، «مدارس فیضیه» و …… که روزانه به تدریس خرافه و به انحراف کشاندن افکار کودکان و نوجوانان مشغولند خبری از بخاری نفتی و آتش سوزی در این نوع از مدارس نیست؟

چرا حادثه ای مشابه با آنچه که در مدرسه روستای«شین آباد»رخ داد در این مدارس تکرار نخواهد شد؟

چرا حجره محل استراحت طلبه ها آتش نمی گیرند؟ چرا دست و صورت آخوندی آسیب نمی بیند و طلبه های این نوع از مدارس دچار گازگرفتگی، مسمومیت و خفگی نمی شوند؟

چرا گوشه عبا و عمامه آخوندی آتش نمی گیرد؟

نه اینکه این بخش مفت خور و انگل جامعە، از دست رنج پدران و مادران کودکان مدارس»شین آباد» ، «مارگونی» ، «کاتب» و دهها مدرسه و کلاس ناامن دیگر تغذیه می شوند؟

تا کی کارگران و ستمدیدگان باید هزینه سیستم های گرمایشی و سرمایشی امن را جهت محل زندگی و تدریس این حاکمان مفتخور و طلبه های آنها را بپردازند؟

طبیعی است که در چنین شرایطی، اضطراب، نگرانی، دلهره و دلواپسی والدین این تعداد از دانش آموزانی که فرزندانشان در این ۷۵ هزارکلاسی که در فصل زمستان و سرما به دلیل استفاده از بخاری نفتی و ناایمن که سلامتی جسمی و روحی آنها با خطراتی جدی مواجه است و نا امنی حاصل از یک سال تحصیلی با آمار ۳۰ در صدی از مدارس تخریبی مورد نظر«رضا نیک نژاد»کار شناس آموزش و پرورش رژیم اسلامی، که جان ۴/۵میلیون دانش آموز را در مقابل حوادث طبیعی با خطر جدی مواجه خواهند کرد، به کودکان آنها منتقل خواهد شد که در نهایت تأثیر منفی بر یادگیری، شادابی و نشاط فرزندان این تعداد از خانواده ها در محیط مدرسه خواهد داشت.

متأسفانه نه تنها دانش آموزان، بلکه معلمان آنها نیز فاقد تشکل مستقل خود از دولت و ارگانهای حکومتی هستند و به همین دلیل صدای اعتراض آنها در این پروسه از بی عدالتی از سوختن و جانباختن این تعداد از دانش آموزان و معلمان آنها در مناطق محروم و دور افتاده در کلاس درس، به دلیل بی توجهی و عدم احساس مسئولیت سیاستگذاران رژیم اسلامی در آموزش و پرورش، تا کنون انعکاس وسیعی نداشته و جایگاه واقعی خود را نیافته است.

تآمین امنیت جانی و روحی کودکان در مدارس، حفظ شخصیت و دفاع از حقوق پایمال شده معلمان فداکار و دلسوز آنها در تقابل با سودپرستی سرمایەداران و دولت حامی آنان در ایران زیر سلطه رژیم اسلامی، در گرو آگاهی، مبارزە و سازمانیابی متحدانه کارگران و محرومان جامعە، جهت پایان دادن به نظام سرمایه داری و سازماندهی جامعە ای شایستە زندگی انسان ها ممکن و عملی است.

دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵

 
گورخواب‌های گورستان نصیرآباد: همین یک گور را هم با کتک از ما گرفتند 

محل جدید استقرار گورخواب‌های گورستان نصیرآباد

در حالی ‌که فرماندار شهریار وعده داده بود به وضعیت افراد بی‌خانمان که در گورهای خالی گورستان نصیرآباد شهریار می‌خوابند رسیدگی شود، بر اساس گزارش رسانه‌های ایران، مسئولان شهریار دریک طرح ضربتی صبح امروز ‹با ضرب و شتم ‹، این گورخواب‌ها را از گورستان بیرون کردند.

به گزارش بی بی سی، یکی از این افراد به روزنامه قانون گفت: «ما را به حال خود بگذارید، صبح زود یک سری از مسئولان آمدند و ما را با کتک بیرون کردند، الان همین گور را هم برای خوابیدن نداریم.»

گفته می‌شود این افراد پس از رانده شدن از گورستان به خانه‌ نیمه‌کاره‌ای در همان حوالی پناه بردند.

در همين رابطه: پدیده جدید گور خوابی به جای کارتن خوابی!

اخبار دریافتی و برگرفته از سایتهای گوناگون

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

اطلاعات

این ویودی در 28 دسامبر 2016 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: