اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

اخبار و گزارشات کارگری 15 آذر 1395

اخبار و گزارشات کارگری 15 آذر 1395

kargari-akhbar-va-gozareshat

لایحه اصلاح قانون کار احمدی نژاد – روحانی نه!

تغییرقانون کار بنفع کارگران آری!

– تعدادی از رانندگان شرکت واحد دراعتراض به ضرب و شتم همکارانشان توسط پلیس چراغ های اتوبوس خود را ۱۵آذر روشن کردند
– بیانیه ی سندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه درباره تجمع کارگران شرکت واحد
– کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری ایران:کارگران معترض اتوبوس رانی تهران را حمایت کنیم.
– اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران:
یورش نیروهای انتظامی و امنیتی به تجمع کارگران شرکت واحد را محکوم می کنیم
– دومین تجمع اعتراضی کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران درسال جاری نسبت به بلاتکلیفی واگذاری مسکن
– اعتصاب کارگران کارخانه سیمان خاکستری نی ریزدراعتراض به عدم پرداخت 5ماه حقوق
– اعتصاب وتجمع کارگران کارخانه لیفتراک سازی سهند تبریز برای دومین روز متوالی دراعتراض به عدم پرداخت 3ماه حقوق
– ازسرگیری اعتراضات کارگران روغن نباتی گلنازبدنبال توخالی درآمدن وعده ها
– اعتصاب کارگران کارخانه دیزل سنگین آمل(شرکت دسا)دراعتراض به عدم پرداخت بیش از 3ماه حقوق
– خاتمه اعتصاب وتجمعات اعتراضی کارگران کارخانه آلومینیوم المهدی – هرمزآل با وعده رسیدگی به مشکلاتشان
– پرداخت بخشی از مطالبات کارگران کارخانه فولاد بویر‌صنعت یاسوج بدنبال تجمع اعتراضیشان
– عدم پرداخت6ماه حقوق کارگران آب و فاضلاب روستایی شادگان
– نگرانی کارگران معدن سه چاهون بافق از پرداخت نشدن حق بیمه
– تعطیلی کارخانه قند قهستان به دلیل تقلب بانک صادرات/ کشت خربزه و هندوانه بجای تولید قند/ اقتصاد 14 هزار خانواده از هم پاشید
– اتحادیه آزاد کارگران ایران – با گرامیداشت 16 آذر، همبستگی و همراهی خود را با بیانیه فراگیر دانشجویان کشور اعلام میداریم
– انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه: از بیانیه فراگیر دانشجویان قاطعانه حمایت کنیم
– حمایت جمعی از فعالان صنفی معلمان از بیانیه فراگیر (صنفی / آموزشی) دانشجویان ایران
– تجمع بازنشستگان آموزش وپرورش یزد
– تجمع اعتراضی خریداران خانه های بنیاد مسکن در فرمانداری تفت
– مرگ کارگر دریانورد شرکت ملی نفتکش

syndicate wahed2syndika-wahed

تعدادی از رانندگان شرکت واحد دراعتراض به ضرب و شتم همکارانشان توسط پلیس چراغ های اتوبوس خود را ۱۵آذر روشن کردند

درود به شرف شما رانندگان زحمت کش و پر تلاش

پس از هماهنگی های روز گذشته شهردار تهران با نیروی انتظامی برای سرکوب تجمع رانندگان و کارگران شرکت واحد، امروز دوشنبه پانزدهم آذر رانندگان اتوبوس بخش هایی از شرکت واحد تهران در اقدامی اعتراضی با سرعت مطمینه حداکثر 30 کیلومتر حرکت کردند و چراغ های اتوبوس را نیز طی روز روشن کردند.

بنا بر مشاهدات عینی مدیر عامل شرکت واحد با وحشت از اتحاد رانندگان تمامی نیروهای حراست، بازرسی و بهره برداری شرکت واحد را بر سر چهار راه ها مستقر کرده و روشن کردن چراغ اتوبوس ها ممانعت بعمل می آورند.

دوشنبه 15 آذر از صبح تا بعد از ظهر تمام سامانه ها و خطوط بی ارتی مملو از نیروهای حراست و بازرسی بوده است. نیروهای حراستی و بهره برداری شرکت واحد به دستور سنندجی مدیر عامل شرکت واحد اجازه نمیدادند رانندگان شرکت واحد، چراغ روشن کنند .راننده هایی که  با چراغ روشن تردد میکردند ، عوامل مدیریت با یک دستگاه دوربین فیلم برداری ، فیلم میگرفتند و به راننده ها میگفتند که باید چراغ  هایتان را خاموش کنید. به نوعی عوامل مدیریت با ایجاد رعب و وحشت قصد داشت  رانندگان را از چراغ روشن کردن منصرف بکند ،این وضعیت تا ساعت چهار بعد از ظهر ادامه داشت. اما رانندگان از تصمیم و خواسته خودشان همان اعتراض به برخورد خشن نیروی انتظامی به تجمع همکارانشان که برای پیگیری مسکن به شهرداری تهران مراجعه کرده بودند عقب نشینی نکردند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه سرکوب اعتراضات صنفی رانندگان و کارگران شرکت واحد را محکوم می کند و به شهردار تهران و مدیریت هشدار می دهد تا دیر نشده نسبت به پرداخت تسهیلات حقه مسکن کارگران اقدام نمایند در غیر اینصورت عواقب عدم پرداخت تسهیلات مسکن متوجه آنان خواهد بود.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

https://telegram.me/vahedsyndica

بیانیه ی سندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه درباره تجمع کارگران شرکت واحد

امروز۱۴اذر کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تجمعی مسالمت آمیز با خواست مشخص شدن وضعیت مسکن خود در جلوی  شهرداری تهران داشتند که با یورش ماموران سرکوب گر و حافظان سرمایه رو برو شدند و با خبر شدیم ک تعدادی از این کارگران توسط ماموران مورد ضرب و شتم قرار گرفته  عده ای از آنان دستگیر و به بازداشتگاه های مختلفی منتقل شدند ،سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ضمن حمایت از خواسته های بحق هم طبقه ای های خود هر گونه تعرض را به حقوق کارگران محکوم کرده و خواهان آزادی بی قدو شرط کارگران بازداشتی هستیم.

سندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه

۱۴ اذر

کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری ایران:کارگران معترض اتوبوس رانی تهران را حمایت کنیم.

امروز  مورخه 14 آذر  سندیکای کارگران شرکت اتوبوس رانی تهران جهت تامین مسکن و در اعتراض به تعاونی مسکن خود تجمع پرشکوه  در مقابل شهرداری تهران واقع در خیابان بهشت  ضلع جنوبی پارک شهر برگزار کردند. که متاسفانه پلیس با کارگران درگیر شد.و پس از ضرب شتم کارگران تعداد بیش از ده ها نفر از کارگران را دستگیر و بازداشت نمود. طی این درگیری حال سه نفر از کارگرا ن وخیم بوده است .

این تجمع کارگران که با سرکوب ضد انسانی پلیس ، به درگیری منتهی شد تا ساعت 14  هم چنان تداوم داشته است.

کمیته پیگیری ایجاد تشکل کارگران ، ضمن حمایت از مطالبات کارگران شرکت اتوبوس رانی تهران و دفاع از هرگونه تجمع و اعتراض کارگران جهت تحقق مطالباتشان .سرکوب و یورش به اعتراضات کارگری را محکوم میکنیم.

اعتراضات کارگری حق ما کارگران است .ما برای تحقق مطالبات خود از پای نخواهیم نشست .بلکه با تمام توان همچنان به اعتراضات خود ادامه خواهیم داد.

پر توان و باشکوه باد اعتراضات کارگری.

پیش به سوی اعتراضات سراسری کارگران ایران .

مستحکم و برافراشته باد پرچم سندیکای کارگران شرکت اتوبوس رانی تهران و حومه.

کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری ایران

14 آذر 1395

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران:

یورش نیروهای انتظامی و امنیتی به تجمع کارگران شرکت واحد را محکوم می کنیم

روز یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ تجمع آرام و مسالمت آمیز کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در مقابل شهرداری تهران «بابت عدم پرداخت تسهیلات مسکن براساس مصوبه شورای مسکن شهرداری اعم از مسکن نگرفته ها و پروژهای نیمه کاره تعاونی مسکن»  با یورش وحشیانه نیروهای های انتظامی و امنیتی به خشونت کشیده شد. نیروهای سرکوب گر با هجوم به کارگران  تجمع کننده ، آنان را مورد ضرب و شتم  قرار دادند که در نتیجه تعدادی از کارگران زخمی شدند و عده ای نیز  پس از بازداشت به مقر پلیس امنیت در میدان  ارگ انتقال داده شدند؛ اما طبق گزارش سندیکای کارگران شرکت واحد «درآنجا از پذیرش مصدومین خوداری کردند لذا مصدومین با اورژانس به بیمارستان سینا منتقل شدندکه پس از مداوا آزاد میشوند والباقی دستگیرشدگان نیز پس از چند ساعت در مقر پایگاه هفتم پلیس امنیت در ارگ آزاد شدند. لازم به ذکر است که دیگررانندگان محل را ترک نکرده وبا فشار به پلیس خواستار آزادی دوستان خود بودند که پلیس مجبور به خواسته ایشان گردید.»

طی چند ماه گذشته این دومین باری است که کارگران شرکت واحد برای کسب مطالبات معوقه مسکن  به تجمع اعتراضی  دست می زنند.  کارگران شرکت واحد در دوازدهم مرداد امسال نیز در تجمعی  که توسط سندیکای کارگران شرکت واحد در برابر شهرداری تهران بر پا گردید، خواهان پاسخگویی و احقاق حق مسکن خود شده بودند.

شعار ها ی کارگران شرکت واحد در تجمع دیروز از یک سو نشان دهنده عمق خشم و نفرت آنان از  تداوم پایمال شدن حقوق بدیهی شان توسط شهرداری تهران و مدیران و مقامات حکومتی و از سوی دیگر افشا کننده ماهیت رژیمی است که در منجلاب فساد، دزدی و اختلاس غوطه می خورد. اختلاس های  نجومی توسط مقامات دولتی و از جمله مقامات بلند پایه شهرداری و نیز حقوق های سرسام آور مدیران دولتی  که دیگرهمگان از آن اطلاع دارند، بن مایه و آماج  شعارهای کارگران شرکت واحد در این تجمع بود که حق مسلم شان توسط این رژیم فاسد زیر پا گذاشته می شود.  این ها بخشی از شعارهای کارگران در این تجمع بود: «تسهیلات مسکن را  مدیر چپاول کرده؛ شهردار نظاره می کنه  مدیر چپاول می کنه؛ نیروی انتظامی خجالت خجالت؛ شهردار بالا نشین، معضل ما را ببین؛  شهردار باید بدونه مسکن ما را نده، این وضع ادامه داره: شهردار باید بدونه، دوباره بر می گردیم – کارگران درد دارند، مشکل مسکن دارند؛ مدیر بی کفایت  عامل بی مسکنی ست – – قالیباف قالیباف پول مسکن من کجاست – مسکن ما را ندید  این وضع ادامه داره؛ مشکلات را رفع نکنی اعتصاب هم تو راهه».

ما ضمن اعلام همبستگی با کارگران شرکت واحد تهران و حومه و پشتیبانی از خواسته های آنان، یورش وحشیانه و ضرب شتم کارگران تجمع کننده توسط نیروهای انتظامی و امنیتی را به شدت محکوم می کنیم . رژِیم جمهوری اسلامی  که پیکرش را چپاول و دزدی و اختلاس در بر گرفته بهتر است بداند که  دیگر نمی تواند با سرکوب و ضرب و شتم و بگیر و ببند صدای کارگران را  که  کارد به استخوانشان رسیده،  خاموش کند.

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران

۴ دسامبر ۲۰۱۶

info@workers-iran.org

http://etehadbinalmelali.com/ak/

دومین تجمع اعتراضی کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران درسال جاری نسبت به بلاتکلیفی واگذاری مسکن

«سهم ما دود و آلودگي هواست اما از مسکن بي‌بهره‌ايم»

کارگران شرکت‌واحد براي دومين‌‌بار در يک سال گذشته نسبت به بلاتکلیفی واگذاری مسکن تجمع کردند.

«اين دومين تجمع ما در يک سال اخير است. اگر در اينترنت، 12 مرداد همين امسال را سرچ کنيد، مي‌بينيد که در آن روز هم تجمعي برگزار کرديم تا به وضعيت واگذاري مسکن اعتراض کنيم و امروز هم آمديم روبه‌روي شهرداري تا از شهردار بخواهيم به ما که زيرمجموعه شهرداري هستيم، توجه کند اما دريغ از يک پاسخ قانع‌کننده. فقط نيروي انتظامي، کارگران تجمع کننده را متفرق کرد و درنهايت، تجمع، بي‌نتيجه پايان يافت.»

اينها گفته‌هاي يکي از کارگران شرکت‌واحد اتوبوسراني تهران است. مي‌گويد، ما در اين شهر با هزارويک‌ سختي کار مي‌کنيم و وظيفه سخت حمل‌و‌نقل عمومي را با اين وضعيت اسفبار ناوگان فرسوده شهري برعهده گرفته‌ايم اما هيچ صدايي از ما شنيده نمي‌شود و رسانه‌اي هم نداريم تا صداي ما را به گوش مسئولان برساند… .

وعده‌هايي که بر باد رفت

روز يکشنبه، 14 آذر، چندصد نفر از کارگران شرکت‌واحد اتوبوسراني در اعتراض به نحوه واگذاري مسکن به کارگران شرکت‌واحد اتوبوسراني از سوي شهرداري تهران در مقابل ساختمان شهرداري تهران تجمع کردند. در اين تجمع که از ساعت 10 صبح در خيابان  بهشت برگزار شد، کارگران و رانندگان شرکت‌واحد اتوبوسراني، خواستار اين شدند تا شهرداري به وعده‌هاي خود درباره واگذاري مسکن از سوی تعاوني شرکت‌واحد عمل کند.

يکي از فعالان کارگري درباره دلايل برگزاري اين تجمع مي‌گويد: حدود 6 هزار کارگر شرکت‌واحد از هيچ‌گونه تسهيلات مسکني در  سال‌هاي گذشته استفاده نکرده‌اند. شهرداري چندي پيش ادعا کرد که با 50 درصد تخفيف به کارگران کم‌درآمد، مسکن واگذار کرده است اما به شما مي‌گويم که يک نفر از کارگران تاکنون از اين تسهيلات استفاده نکرده‌اند. حال سؤال اينجاست که مگر کارگران شرکت‌واحد، جزء کارگراني که شهرداري ادعا مي‌کند نيستند؟ پس چرا از اين تسهيلات بي‌بهره مانده‌اند؟

اين کارگر شرکت‌واحد در ادامه مي‌گويد: ما اينجا جمع شديم که بگوييم خبري از اين تسهيلات نيست و تسهيلاتي که قرار بود طبق پروژه‌هاي قبلي به کارگران تعلق بگيرد، همچنان معلق باقي مانده است و بخش بزرگي از پروژه‌هاي مختلفي که تعاوني شرکت واحد براي تخصيص مسکن به کارگران استارت زد، به دلايل مختلفي در سال‌هاي گذشته نيمه‌کاره ماند اما حالا مي‌شنويم که براي ادامه کار مي‌خواهند اقساط وام کارگران که چهار سال ديرکرد خورده را به زور از راننده بگيرند. شما تصور کنيد براي خانه‌اي که هنوز تحويل نگرفته‌ايد، جريمه ديرکرد اقساط پرداخت کنيد. آيا اين انصاف است که کارگر را در چنين شرايطي قرار مي‌دهند؟!

بخشی ازیک گزارش وقایع اتفاقیه

اعتصاب کارگران کارخانه سیمان خاکستری نی ریزدراعتراض به عدم پرداخت 5ماه حقوق

کارگران کارخانه سیمان خاکستری نی ریز دست از کار کشیدند تا با اعتصابی چندباره شاید بتوانند حقوق معوقه و حقشان را از مسئولان این واحد صنعتی دریافت کنند.

این چندمین اعتصاب کارگران کارخانه سیمان خاکستری در 6 ماهه ابتدایی سال 95 به حساب می رود.

به گزارش15آذر نبض نی ریز،عدم پرداخت حقوق معوقه کارگران کارخانه سیمان خاکستری نی ریز مسبب اعتصاب دوباره کارگران این واحد صنعتی شد.

شایان ذکر است ؛ درپی عدم پرداخت حقوق معوقه، بار دیگر کارگران این کارخانه دست از کارکشیده و اعتصاب کرده اند تا شاید با این کار بتوانند حق و حقوق خود را ازمسئولان و هیئت مدیره این کارخانه بگیرند.

حال باید دید چگونه است که کارخانه ای که قرار است برای جوانان این شهر اشتغال زایی داشته باشد چنین از پرداخت حقوق جوانانی که با هزاران امید به آینده در این کارخانه مشغول شده اند ناتوان مانده و مسئولان شهر باید بررسی و تحقیق انجام داده تا علت بوجود آمدن چنین مشکلی را به مردم گزارش داده تا هیچ شک و شبهه ای باقی نماندو با متخلفین برخورد قانونی صورت گیرد.

گفتنی است ؛ این چندمین اعتصاب کارگران کارخانه سیمان خاکستری در 6 ماهه ابتدایی سال 95 به حساب می رود.

جمعی از کارگران سیمان خاکستری به دلیل عدم پرداخت حقوق های معوقه شان دست به اعتصاب زدند و برای چندمین بار سیمان خاکستری را برای یک روز کامل به تعطیلی کشاندند.

به گفته این افراد: حدود 5 ماه است که حقوقشان را دریافت نکرده اند و با مشکلات و هزینه های بالای موجود زندگی را به سختی سپری می کنند و از آنجایی که اکثر این افراد متاهل هستند و در خانه های اجاره ای زندگی می کنند دچار مشکل شده و کسی جواب گوی آنها نیست.

این کارگران گفتند که کارفرماهایش در جواب اعتصاب آنها می گویند اگر می توانید با شرایط موجود کار کنید در غیر این صورت از کارخانه بیرون روید و در جایی دیگر مشغول به کار شوید.

این کارگران معتقدند که: این تقاضایی ناجوانمردانه و غیر منطقی می باشد لذا با رسانه ای شدن این مسئله و رساندن درد دل و پیام ما به مسئولین کمک کنید شاید گره ای از مشکلات ما باز شود و پیام کارگران این کارخانه را که برای چندمین بار از مسئولین تقاضای رفع این مشکل را دارند به گوش مسئولین برسانید.

اعتصاب وتجمع کارگران کارخانه لیفتراک سازی سهند تبریز برای دومین روز متوالی دراعتراض به عدم پرداخت 3ماه حقوق

از روز گذشته(14آذر) تاکنون شماری از کارگران کارخانه لیفتراک سازی سهند تبریزدر اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود دست از کار کشیده ودر محوطه کارخانه تجمع کرده اند.

به گزارش15آذرایلنا،منابع خبری در کارخانه « لیفتراک سازی سهند تبریز » علت برپایی این اعتراض دو روزه را سه ماه معوقات مزدی اعلام کرده‌اند.

به نقل از کارگرانی که در این اجتماعی اعتراضی شرکت دارند گفته می‌شود،در کارخانه لیفتراک سازی سهند تبریز حدود170 نفر کارگر رسمی وقرار دادی فعالیت دارند که کارفرما علاوه بر تاخیر مطالبات مزدی شهریور ماه تاکنون، از واریز حق بیمه آنها نیز خودداری کرده است.

طبق اظهارات کارگران به صورت مشخص  میزان بدهی این کارخانه به تامین اجتماعی در حدود 3 میلیارد و700 میلیون تومان است که این موضوع باعث شده‌است تا تامین اجتماعی تبریز در برخی از ماه ها سال راضی به تمدید  دفترچه های در مانی کارگران نشود.

به گفته کارگران ، زمانی وضعیت تولید در کارخانه لیفتراک سازی سهند تبریزبسیار  خوب بود اما بعد از آنکه مدیریت کارخانه از تقریبا 4 سال پیش به بخش خصوصی واگذار شده است، مشکلات کارخانه آغاز شده  ودر حال حاضر با وجود آنکه مشکل خاصی در زمینه تولید وفروش محصولات کارخانه مشاهده نمی شود، سه ماه دستمزد کارگران پرداخت نشده است.

ازسرگیری اعتراضات کارگران روغن نباتی گلنازبدنبال توخالی درآمدن وعده ها

کارگران روغن نباتی گلناز کرمان برای باردیگر در محیط کارخانه دست به تحصن زده اند زیرا نه تنها روغنی برای  تولید و تصفیه نیست بلکه وعده های مدیر ارشد هم بر لب کوزه انتظار قرار گرفته اند .

کارگران روغن نباتی گلناز کرمان که دو روز در محیط کارخانه به دلیل معوقات و عدم تحقق وعده های مدیران ارشد این کارخانه تحصن کرده بودند امروز15آذر برای اعاده حقشان رسما به دادگاه ماهان شکایت خود را تقدیم کردند .

به گزارش” 15آذرکارگران کرمان ،کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان که نزدیک به ۹ ماه ، حاشیه ساز شده است و هر روز فرازو نشیب بسیاری برای کارگرانش ایجاد می کند؛ یک ماه پیش درست  بعد از تصادف یک کارگر در مقابل کارخانه و حضور با تاخیر ۶ ماهه مدیر ارشد این کارخانه جناب ورزیده کار تهرانی در کرمان اندکی رنگ ثبات به خود گرفت .

هنوز یک ماه از تدابیر پوچ این مدیر ارشد در عرصه تولید و عزل و نصب های نمایشی نمی گذرد که با تمام شدن حواله روغن دوباره  ، هم برنامه زمانبندی و هم اشتیاق کارگران برای تولید بر باد رفت .

درست یک هفته پبیش بود که یکی از کارگران کارخانه در حین تولید در بخش آمونیاک دچار سانحه شد و اسید بر روی صورت وی پاشید و منجر به خانه نشینی این کارگر شد گرچه حال عمومی وی خوب است اما به نظر می اید این کارخانه تبدیل به لانه عنکبوتی شده است که تنها برای ذینفعان سود دارد و مابقی قرباینان این ذینفعان هستند .

در همان هفته چندین بار با مدیریت کارخانه تماس گرفتیم تا شرح ما وقع را برای ما روشن سازد اما گویی همچنان مدیران سعی دارند در پشت دیوار شیشه ای نظاره گر باشند تا اینکه برای رسانه ها شفاف سازی کنند .

اما اکنون بعد از گذشت یک هفته از ما جرا دوباره کارگران در محیط کارخانه دست به تحصن زده اند زیرا نه تنها روغنی برای  تولید و تصفیه نیست بلکه وعده های مدیر ارشد هم بر لب کوزه انتظار قرار گرفته اند .

امروز نیز یک از کارگران این کارخانه  گفت : امروز با ۵۰ نفر از دیگر کارگران کارخانه برای اعاده حیثیت و به دست آوردن حقوق و مزایا و وعده هایی که یک مدیر ارشد به ما داده  اما عملی نشده است ، از وی به دادگاه شهرستان ماهان شکایت ببریم تا شاید این اوضاع اندکی بهبود یابد و حق مان را از طریق دادگاه و مواد قانونی به دست آوریم .

نماینده این کارگران اذعان کرد : از مدیر کارخانه هم آبی گرم نمی شود زیرا سکوت اختیار کرده است و وقتی از وی می خواهیم که با مدیر ارشد تماس بگیردو برای وی شرح ماوقع را بیان کرد ، اذعان می کند؛ که مدیر ارشد جواب تلفن همراه ما را نمی دهد .

با این اوصاف به نظر می رسد این کارخانه هم که روزگاری سود می خورد و سود می رساند اکنون در گیرو دار انواع مشکلات پولی مالی  از سرمایه در گردش تا نداشتن مدیران با کفایت و بادرایت قرار گرفته  است .

اعتصاب کارگران کارخانه دیزل سنگین آمل(شرکت دسا)دراعتراض به عدم پرداخت بیش از 3ماه حقوق

ازظهرامروز15آذر،تمامی کارگران کارخانه دیزل سنگین آمل برای دریافت حقوق معوقه خود دست به اعتصاب زدند و در نمازخانه این شرکت  تجمع کردند.

بنابه گزارش منابع خبری محلی،تنها مدیر کارخانه و مسؤل حراست شرکت در جمع اعتصاب کنندگان حضور نداشتند.

بنا بر این گزارش، کارکنان شرکت دیزل سنگین آمل(دسا) در طول 105 روز گذشته حقوق دریافت نکردند.

همچنین رانندگان سرویس‌های این شرکت نیز صبح 15آذر در اعتراض به حقوق معوقه خود دست به اعتصاب زدند و از انتقال کارکنان به شرکت خودداری کردند و اقدام آنها موجب اعتصاب سایر کارگران این شرکت شد.

لازم به ذکر است کارگران شرکت دسا اعلام کردند این اعتصاب فردا هم ادامه خواهد داشت.

خاتمه اعتصاب وتجمعات اعتراضی کارگران کارخانه آلومینیوم المهدی – هرمزآل با وعده رسیدگی به مشکلاتشان

به دنبال تجمع اعتراضی دو روز گذشته کارگران مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزآل ، قائم مقام رئیس هیئت مدیره کارخانه شب گذشته با حضور در میان معترضین وعده داد که ظرف مدت یک ماه به مشکلات آنان رسیدگی می کند.

به گزارش15آذرایلنا، منابع خبری از  مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزآل گفتند، اعتراض کارگران این مجتمع صنعتی پس از دو روز خاتمه یافته است.

در این باره گفته می‌شود که شب گذشته قائم مقام رئیس هیئت مدیره  کارخانه با حضور در میان  معترضین وعده داده است  که ظرف مدت یک ماه برای حل این مشکل پیش آمده، اقدامات لازم را صورت خواهد داد.

بر این اساس، صبری خطاب به کارگران از برگزاری جلسات گوناگون با  اعضای هیات مدیره  در زمنیه مشکلات پیش آمده سخن گفته است.

درهمین رابطه:

*اعتصاب یکپارچه کارگران کارخانه آلومینیوم المهدی – هرمزآل

امروز14آذر،تمامی کارگران کارخانه آلومینیوم المهدی – هرمزآل درادامه تجمع دیروز و محقق نشدن مطالبات و خواسته‌هایشان، در محل کار خودشان حاضر شده اما دست از کار کشیده اند.

به گزارش14آذر ایلنا ، یکی از کارگران معترض در این باره گفت: خریدار شرکت هیچ توجهی به مطالبات و خواسته‌های کارکنان ندارد و دیگر تحمل این وضعیت برای کارگران و خانواده‌های آنها دشوار است.

وی خاطرنشان کرد:در اعتراض به بی توجهی های خریدار شرکت دست از کار کشیده ایم و تا رسیدن به خواسته های به حقمان وضعیت همین روال ادامه پیدا خواهد کرد.

یک منبع آگاه در واحد تولید شرکت آلومینیوم «المهدی هرمزآل» با بحرانی خواندن شرایط حال حاضر دیگ های تولید آلومینیوم گفت:اگر تحصن کارگران ادامه پیدا کند و عملیات های «ست و تب»بر روی دیگ‌ها انجام نشود، در روزها و شاید ساعات آتی شاهد خارج شدن یکی پس از دیگری دیگ‌های تولید آلومینیوم از مدار تولید باشیم.

بنابهمین گزارش، صبح دیروز حدود 500 نفر از کارگران شرکت آلومینیوم «المهدی هرمزآل» در اعتراض به عدم پرداخت 9 ماه مطالبات معوقه خود، نبود امنیت شغلی، عدم امضای قرار داد تمامی کارکنان مجتمع و بحرانی کردن شرایط خط تولید توسط خریدار شرکت، در محل این کارخانه تجمع کردند.

*تجمع کارگران کارخانه آلومینیوم المهدی – هرمزآل دراعتراض به نداشتن امنیت شغلی وکاهش حقوق

سایه بیکاری بالای سر200کارگراین مجتمع

صبح امروز13آذر،دست کم 500 کارگرمجتمع آلومینیوم المهدی هرمزآل دراعتراض به نداشتن امنیت شغلی وکاهش حقوق در محوطه کارخانه تجمع کردند.

به گزارش13آذرایلنا،جمعی از کارگران  مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزآل  واقع در استان هرمزگان خبردادند که امروز شنبه (13 آذر ماه)،به همراه تعداد زیادی از  همکاران بخش خدماتی کارخانه در محوطه کارخانه تجمع کرده اند.

یکی از کارگران مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزآل در مورد مطالبات خود  وهمکاران بخش خدماتی کارخانه می گوید: در مجتمع آلمینیوم المهدی حدود 2400 کارگر مشغول کارند این کارگران علاوه بر آنکه فاقد امنیت شغلی اند کارفرمای بخش خصوصی کارخانه در پرداخت مطالبات آنان بی توجه ای می‌کند.

به گفته این کارگر  در حال حاضر حدود 9 ماه است (از اسفند 94) با ورود کارفرمای بخش خصوصی برخی از مزایای مربوط به حق افزایش تولید و پرداختی‌های ویژه اعیاد  کارگران پرداخت نمی شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره مطالبات کارگران بخش خدماتی کارخانه آلومینیوم المهدی هرمز آل گفت:حدود 600 کارگر در بخش خدماتی مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزآل که  به کارهای خدماتی همانند  نگهداری ازفضای سبز ،آبدارخانه ،نظافت و غیره تحت  مسئولیت پیمانکار فعالیت دارند به دلیل نداشتن وضعیت شغلی  نامشخصی به همراه سایر کارگران کارخانه دست به اعتراض زده اند.

به گفته وی این کارگران با سوابق کار 2 تا 15 سال سابقه کار  فاقد امنیت شغلی بوده واز قرار معلوم کارفرما  قصد دارد به بهانه مشکلات مالی کارخانه با حدود  200 نفر از آنان تسویه حساب کند.

همچنین گفته می‌شود که کارگران خدماتی مورد نظر از اتفاقات اخیر پیگیر یکسان سازی حقوق و سایر مزایای قانونی خود  همانند دیگرهمکاران شاغل  در کارخانه بوده اند که تاکنون این خواسته آنها محقق نشده است.

پرداخت بخشی از مطالبات کارگران کارخانه فولاد بویر‌صنعت یاسوج بدنبال تجمع اعتراضیشان

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از پرداخت بخشی از مطالبات کارگران فولاد بویر‌صنعت یاسوج خبر داد و گفت: مابقی مطالبات آنها نیز توسط بنیاد تعاون ارتش پرداخت خواهد شد.

به گزارش 15آذرفارس ، روز گذشته حدود 200 کارگر کارخانه فولاد بویر‌صنعت یاسوج در اعتراض به عدم‌پرداخت مطالبات چندین ساله خود مقابل فرمانداری بویراحمد تجمع کردند.

طبق گفته این کارگران، کارخانه فولاد بویر‌صنعت یاسوج حدود یک‌میلیارد تومان به کارگران بدهکار است اما در این بین کسی پاسخ‌گو نبوده و فریاد و تلاش این کارگران نیز تاکنون به‌جایی نرسیده است.

علی‌رغم پیگیری‌ها و برگزاری جلسات مکرر در استانداری، فرمانداری و شورای تامین شهرستان هنوز سر این افراد بی‌کلاه مانده و هر‌بار وعده دو یا سه‌ماهه برای پرداخت مطالبات‌شان به آنها داده شده و آنها را رد می‌کنند.

در همین خصوص عصر امروز فتاح محمدی در جواب سوال خبرنگاران مبنی بر چرایی رسیدگی و تعیین تکلیف این کارگران، اظهار کرد: تاکنون دو بار در این مورد با بنیاد تعاون ارتش نشست و گفت‌وگو داشته‌ایم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در نتیجه این پیگیری‌ها، بخشی از مطالبات گذشته این کارگران پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: مابقی مطالبات آنها نیز پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به قول بنیاد تعاون ارتش در خصوص پرداخت مطالبات کارگران فولاد یاسوج، گفت: مسؤولان بنیاد گفته‌اند که مطالباتی که مربوط به ماست را قطعا تسویه خواهیم کرد.

این مسؤول با اشاره به اینکه این کارخانه در حال‌حاضر به بخش‌خصوصی واگذار شده است، یادآور شد: در خصوص عیدی، پاداش یا حقوق پرداخت نشده این کارگران باید آقای باقری، مدیر کارخانه طی نشست و گفت‌وگو با فرماندار پاسخگوی این موضوع باشد.

محمدی ادامه داد: اگر کارگران در این خصوص اعتراضی دارند باید از طریق فرمانداری یا مراجعه به مراجع قضایی موضوع را پیگیری و حل کنند.

گفتنی است؛ کارگران معترض کارخانه فولاد یاسوج روز گذشته به رسانه‌ها، گفتند: تاکنون چندبار جلوی استانداری، فرمانداری و صدا و سیما تجمع کرده و به مراجع قضایی نیز شکایت کرده‌ایم.

طبق گفته این کارگران در نتیجه شکایت آنها حکم توقیف اموال این کارخانه صادر شده اما هیچ‌گونه همکاری برای اجرای حکم با این کارگران صورت نمی‌گیرد.

درهمین رابطه:
*تجمع دوباره کارگران کارخانه فولاد یاسوج دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان مقابل فرمانداری بویراحمد

ظهر امروز14آذر، حدود ۲۰۰ کارگر کارخانه فولاد یاسوج در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات خود برای چندمین بار مکرر این بار در فرمانداری بویراحمد تجمع کردند.

به گزارش منابع خبری محلی،این افراد  گفتند: برای چندمین بار است که تجمع کرده‌ایم اما علی‌رغم پیگیری‌های مکرر تاکنون مسؤولان پاسخگوی ما نبوده‌اند.

یکی از این کارگران، گفت: تاکنون چندین بار مقابل استانداری و صدا و سیما تجمع کرده‌ایم و هر بار مسؤولان وعده بررسی و حل مشکل را می‌دهند اما بعد از رفتن ما قول آنها نیز فراموششان می‌شود.

وی با بیان اینکه عیدی، پاداش و دیگر معوقات ما از سال ۹۲ تاکنون پرداخت نشده است، گفت: تاکنون به سازمان‌های مختلف مربوطه، فرمانداری، استانداری و دادگستری مراجعه کرده‌ایم ولی کاری برای ما نکرده‌اند.

یکی دیگر از این افراد ادامه داد: بسیاری از این کارگران نان‌آور خانواده هستند و دریافت نکردن حقوق برای آنها مشکلات خانوادگی زیادی ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه حدود دو ماه پیش شورای تأمین شهرستان بویراحمد با حضور همه اعضای آن برگزار شد، گفت: رضا باقری (مدیر کارخانه) در این شورا قول داد تا دو ماه آینده معوقات کارگران را پرداخت کند.

این کارگر کارخانه فولاد یاسوج، افزود: اکنون دو ماه تمام شده و مطالبات ما همچنان باقی‌مانده است.

یکی دیگر از آنها، میزان مطالبات کارگران این کارخانه را حدود یک میلیارد تومان عنوان کرد و بیان داشت: مسئولان و آقای باقری الان دو سال است که هر دفعه به ما وعده دو ماه دیگر می‌دهند.

وی با اشاره اینکه اغلب این افراد خسته و حتی از جان خود سیر شده‌اند، گفت: بعضی از همکاران می‌گویند در صورتی‌که مشکل ما حل نشود جلوی استانداری و فرمانداری خودمان را آتش خواهیم زد.

این کارگر کارخانه فولاد با اشاره به ماشین چند میلیونی مدیر کارخانه، گفت: چطور مدیر می‌تواند برای خود ماشین مدل بالا و چند میلیونی بخرد اما به می‌گوید کارخانه پول ندارد؟

محمدکاظم نظری فرماندار بویراحمد در این رابطه گفت: در جلسه ای که با حضور مجموعه استانداری و کارفرما برگزار شد، قرار بود ظرف دو ماه به مسئله حقوق کارگران خاتمه داده شود و تا به امروز باید حقوق آنها پرداخت می شد.

وی ادامه داد: امروز دو باره با کارفرما صحبت کردیم و قول داده که مشکل را برطرف کند و اگر حقوق کارگران پرداخت نشود بر اساس تعهداتی که در جلسه مذکور انجام گرفته، با کارفرما برخورد خواهد شد.

فرماندار بویراحمد تصریح کرد: این کارگران به دلیل مشکل معیشتی در رنج بسر می برند و کارفرما باید به تعهدات خود عمل کند.

به گفته این کارگران بیش از ۱۸۰ نفر کارگر از کارخانه فولاد یاسوج مطالبه دارند که برخی از آنها به دلیل وضعیت معیشتی به استان یزد جهت کار مهاجرت کرده اند.

*راهپیمایی وتجمعات اعتراضی کارگران کارخانه فولاد یاسوج نسبت به عدم پرداخت بیش از یکسال حقوق مقابل استانداری کهگیلویه و بویراحمد ،سازمان بازرسی وصداو سیمای استان

کارگران بجای پاسخگویی به خواسته هایشان تهدید به بازداشت شدن

امروز5مهر،کارگران کارخانه فولاد بویرصنعت یاسوج برای چندمین بار دراعتراض به عدم پرداخت بیش از یکسال حقوق جلوی استانداری کهگیلویه و بویراحمد و صدا و سیمای استان تجمع کردند.

یکی از این کارگران بیان کرد: قبل از تجمع در مقابل استانداری برای پیگیری مطالباتمان به سازمان بازرسی مراجعه کردیم، آنجا هیچ بی‌احترامی نکردیم و فقط برای دریافت مطالباتمان تجمع کردیم اما به پلیس تلفن کردند که ما را دستگیر کنند.

این کارگر معترض کارخانه فولاد بویراحمد اضافه کرد: تا زمانی که پاسخ درستی دریافت نکنیم به تجمع خود در مقابل استانداری ادامه می‌دهیم ولو اینکه این تجمع یک هفته هم به طول بیانجامد.

به گزارش 5مهرکبنانیوز ، کارگران کارخانه فولاد بویرصنعت یاسوج که بیش از یک سال است حقوقی دریافت نکرده اند، برای چندمین بار در جلوی استانداری کهگیلویه و بویراحمد و صدا و سیمای استان تجمع کردند.

اگر چه در تاریخ ۱۳ شهریورماه ۹۵ در کمیسیون کارگری شورای تأمین استان مصوب گردید کارخانه فولاد بویرصنعت یاسوج وابسته به بنیاد تعاون ارتش تمام بدهی های کارگران را ظرف ۱۰ روز پرداخت کنند، اما تاکنون در این راستا هیچ اقدامی صورت نگرفت.

به گزارش کبنا، این کارگران برای چندمین بار نیز در جلوی استانداری کهگیلویه و بویراحمد برای احقاق حقوق خود تجمع اعتراضی در کمال آرامش برگزار کردند و خواستار مطالبات خودشان شدند.

کارگران به خبرنگاران گفتند، همه ما دارای خانواده و فرزند هستیم و به لحاظ مالی در مضیقه هستیم.

بنا بر این گزارش، در دست کارگران کارخانه فولاد بویرصنعت یاسوج حکم توقیف اموال کارخانه است، اما این حکم به دلیل عدم همکاری نهادهای مربوطه هنوز اجرا نشده است.

کارگران در ادامه اعتراض خود بعد از شنیدن سخنان کارشناسان استانداری کهگیلویه و بویراحمد به سمت صدا و سیمای مرکز استان رفتند تا در آنجا نیز از طریق این رسانه ملی اعتراض خود را به گوش مسئولان برسانند. البته آنجا هم توفیقی حاصل نشد.

براساس این گزارش، یک سال است که کارگران کارخانه فولاد بویرصنعت یاسوج حقوق دریافت نکرده اند و بعد از چندین بار تجمع در جلوی استانداری کهگیلویه و بویراحمد و تصمیم شورای تأمین استان مبنی بر پرداخت تمام بدهی های آنها ظرف ۱۰ روز از سوی کارخانه و همچنین صادر شدن حکم توقیف اموال به نفع آنها، هیچ کاری برای این کارگران نشده است.

فارس امروزدرهمین رابطه تحت عنوان هشتمین تجمع بی‌نتیجه کارگران فولاد بویراحمد/ فریادهایی که در نطفه خفه می‌شوند،نوشت:

کارگران کارخانه فولاد بویراحمد برای دریافت مطالبات 365 روزه خود برای هشتمین بار در مقابل استانداری کهگیلویه و بویراحمد تجمع کردند.

یکی از کارگران معترض این کارخانه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مدت یکسال است که هیچ‌گونه حقوق و مزایایی دریافت نکرده‌ایم، افزود: حکم توقیف اموال این کارخانه صادر شده اما هیچ‌گونه همکاری با کارگران برای اجرای این حکم صورت نمی‌گیرد.

این کارگر کارخانه فولاد بویراحمد اضافه کرد: بیشتر کارگران این کارخانه نان‌آور خانه هستند و به این دلیل که حقوق خود را دریافت نکرده‌اند  شرمنده زن و فرزندشان می‌شوند.

وی عنوان کرد: بیشتر کارگران این کارخانه مبلغ 30 میلیون تومان از این کارخانه طلبکار هستند اما کسی پاسخگو نیست و فریاد ما هم به جایی نمی‌رسد.

یکی دیگر از این کارگران در ادامه با اشاره به اینکه با شروع فصل مدارس شرمنده فرزندانمان شدیم، گفت: حکم توقیف اموال کارخانه فولاد بویراحمد مصوبه شورای تأمین است اما با ما همکاری صورت نمی‌گیرد.

وی اضافه کرد: مالک سابق این کارخانه بنیاد تعاون ارتش بوده و وقتی به این بنیاد مراجعه می‌کنیم می‌گوید مطالبات شما باید از سوی مالک جدید(آقای باقری) پرداخت شود و مالک جدید می‌گوید بنیاد ارتش باید در این زمینه پاسخگو باشد.

این کارگر کارخانه فولاد بویراحمد با اشاره به اینکه 250 نفر از کارگران این کارخانه حتی عیدی سال‌های 91 تاکنون را دریافت نکرده‌اند، افزود: مطالبات ما از این کارخانه یک میلیارد و 400 میلیون تومان است.

یکی دیگر از این کارگران بیان کرد: قبل از تجمع در مقابل استانداری برای پیگیری مطالباتمان به سازمان بازرسی مراجعه کردیم، آنجا هیچ بی‌احترامی نکردیم و فقط برای دریافت مطالباتمان تجمع کردیم اما به پلیس تلفن کردند که ما را دستگیر کنند.

وی اضافه کرد: هدف ما تنها بیان مشکلاتمان و اینکه یک سال است حقوق دریافت نکردیم و زندگی سختی هم داریم اما با ما چنین برخوردی شد.

این کارگر معترض کارخانه فولاد بویراحمد اضافه کرد: تا زمانی که پاسخ درستی دریافت نکنیم به تجمع خود در مقابل استانداری ادامه می‌دهیم ولو اینکه این تجمع یک هفته هم به طول بیانجامد.

کارگر دیگری با بیان اینکه کارخانه فولاد بویراحمد به لحاظ ایمنی و بهداشتی مشکلاتی برای کارگران ایجاد کرده، گفت: چهار ماه است که به کارگران لباس کار داده نشده و بسیاری از کارگران دچار سوختگی شدند و حتی برخی به خاطر این وضعیت خانه‌نشین شدند.

کارگر کارخانه فولاد بویراحمد اضافه کرد: کارگران با این شرایط سخت به کار ادامه می‌دهند اما مطالبات آنها پرداخت نمی‌شود و برای دریافت مطالبات به حقشان حتی مورد توهین هم قرار می‌گیرند.

کارگردیگری با اشاره به بدهی 55 میلیونی کارگران به بیمه گفت: از خرداد ماه تاکنون بیمه پرداخت نکرده‌ایم.

کارگر کارخانه فولاد صنعت بویراحمد با اشاره به اینکه برخی از کارگران بدون اینکه با آنها قراردادی امضا شود در کارخانه به کار مشغول هستند، بیان کرد: کسی پاسخگوی ما نیست و نمی‌دانیم برای دریافت مطالباتمان به کجا مراجعه کنیم.

سپس محمدباقر شریفی کارشناس پیگیری حوزه سیاسی استانداری با حضور در بین معترضان کارخانه فولاد بویراحمد وبااشاره به اینکه با رئیس دفتر بازرسی بنیاد تعاون ارتش تماس گرفته شد، گفت: در این تماس تلفنی خواستار گفت‌وگو با رئیس بنیاد تعاونی ارتش شدم که در جواب به من گفتند به شما ربطی ندارد.

کارشناس پیگیری حوزه سیاسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد افزود: 10 روز پیش جلسه‌ای برای رفع مشکلات کارگران فولاد یاسوج گرفته و قرار بود بنیاد تعاون ارتش مطالبات کارگران را پرداخت کند اما تاکنون کاری صورت نگرفته است.

شریفی با بیان اینکه دست‌اندرکاران بنیاد تعاون ارتش در تهران برای پرداخت مطالبات کارگران کوتاهی می‌کنند، بیان کرد: این کارگران یکسال است که حقوق دریافت نکردند و در آستانه ماه مهر هم شرمنده زن و فرزندان خود شدند که استانداری کهگیلویه و بویراحمد تلاش خود را برای پیگیری مطالبات این کارگران انجام می‌دهد و انتظار داریم دست‌اندرکاران مربوطه در تهران به خود بیایند و پاسخ درستی به ما بدهند.

شریفی خطاب به مسؤولان بنیاد تعاون ارتش گفت: اگر کسی 5 روز حقوق دریافت نکند با چه مشکلاتی مواجه می‌شود در حالی کارگران این کارخانه یکسال است که حقوق دریافت نکرده‌اند، دست‌اندرکاران این بنیاد به فکر خانواده این افراد باشند.

عدم پرداخت6ماه حقوق کارگران آب و فاضلاب روستایی شادگان

حدود 100 کارگر شاغل در بخش های مختلف اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان شادگان حدود شش ماه است که حقوق و مزایایی دریافت نکرده اند.

به گزارش15آذرایرنا،یکی از کارگران شاغل در اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان شادگان روز دوشنبه در خصوص مشکلات دریافت حقوق خود و همکارانش، گفت:از فروردین ماه سال جاری تاکنون تنها، حقوق خردادماه و تیرماه پرداخت شده است.

وی که خواست نامش در خبر ذکر نشود، افزود:حتی طی این دو ماه نیز، اضافه کار همکاران پرداخت نشده است.

این کارگر شاغل در اداره آب و فاضلاب روستایی شادگان، از مدیریت آبفار و مسوولان شادگان خواست که در خصوص پرداخت حقوق این قشر، تمهید کنند.

حسین عبدالخانیان مدیر اداره اب و فاضلاب روستایی شهرستان شادگان نیز با تایید خبر تعویق در پرداخت حقوق کارگران این اداره، گفت:اداره آب و فاضلاب استان خوزستان باید در پرداخت حقوق به این اداره کمک کند.

عبدالخانیان افزود:پرسنل رسمی، قرارداد معین و طرحی ها با احتساب آذرماه چهارماه حقوق معوق دارند و آبداران نیز با احتساب آذرماه، پنج ماه حقوق عقب مانده دارند.

وی گفت:صاحبان خودروهای استیجاری نیز 9 ماه است که دریافتی حقوق نداشته اند.

عبدالخانیان از مسولان محلی و استانی به ویژه استانداری خوزستان خواست، برای حل این مشکل به این اداره کمک کنند.

رئیس اداره آبفار شادگان ادامه داد:باتوجه به تخصیص نیافتن اعتبارات دولتی و ضعیف بودن بنیه مالی شرکت، توجه ویژه مسوولان را خواستاریم.

علیداد کیانی معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان نیز در این خصوص گفت:مشکل پرداخت حقوق کارگران اداره آب و فاضلاب روستایی شادگان تا آخر هفته حل می شود.

وی اضافه کرد:با پیگیری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان، این مشکل که مربوط به تمامی اداره های زیرمجموعه استان است، تا آخر هفته جاری و حداکثر اوایل هفته آینده حل می شود.

نگرانی کارگران معدن سه چاهون بافق از پرداخت نشدن حق بیمه

کارگران معدن سه چاهون بافق از ایجاد تاخیر در پرداخت حق بیمه و کاهش احتمالی ساعات کاری خود ابراز نگرانی کردند.

به گزارش15آذرایلنا، کارگران معدن سه چاهون بافق یزد از نحوه عملکرد پیمانکار خود نارضایتی دارند.

از قرار معلوم، در روزهای گذشته از سوی کارفرما زمزه‌هایی در جهت کاهش شیفت کاری کارگران انجام داده که همین مساله بر نگرانی این کارگران افزوده است.

در عین حال کارگران  این معدن می گویند: علاوه بر این با مشکلاتی دیگری از جمله تاخیر در پرداخت به موقع حق بیمه‌ها و مشکل تمدید نشدن دفترچه‌های بیمه روبرو هستیم.

در عین حال گفته می‌شود که کارگران این واحد معدنی خواهان توزیع عادلانه‌تر فرصت‌های شغلی میان افراد بومی و غیر بومی هستند.

همچنین از مسئله تامین آب آشامیدنی به عنوان یکی دیگر از مشکلات صنفی این کارگران نامبرده شده است.

از قرار معلوم وضعیت نامشخص مزایای مربوط به پایه سنواتی نیز یکی دیگر از دغدغه‌های این کارگران است.

درهمین رابطه:

بلاتکلیفی شغلی350کارگر معدن سه چاهون متعلق به شرکت سنگ آهن مرکزی بافق

پیمانکار معدن سه چاهون در اقدامی ناباورانه عصر دیروز سوئیچ تمامی دامپتراک های شرکت را برداشت تا ازاین طریق جلوی کار کردن کارگران و رانندگان را بگیرد.

شرکت کاوشگران نصر بافق وظیفه بارگیری سنگ آهن و انتقال آن به سنگ شکن را بعهده دارد که با تعطیلی شیفت خود و بلاتکلیفی 350 کارگر سنگ شکن، این معدن را نیز تعطیل کرد.

کارگران شرکت کاوشگران نصر بافق شب گذشته در اعتراض به این عمل رییس شرکت با خبرنگاران شهرستان به گفتگو نشستند.

یکی از نمایندگان کارگران این شرکت گفت: عصر امروز هنگامی که خود را برای فعالیت در معدن مهیا می کردیم متوجه شدیم تمام سوئیچ های دامپتراک ها برداشته شده است.

وی افزود: از زمانی که در این شرکت کار می کنیم با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کرده ایم.

وی عنوان کرد: یکی ازمهمترین وظایف کارفرما بیمه نمودن کارگر است اما تامین اجتماعی دفترچه را به دلیل بدهی های این شرکت به سازمان، اعتبار نمی کند.

این کارگرافزود،برای پرداخت حقوق همواره با مشکل روبرو هستیم و همیشه با وعده و وعیدها همراه است. حقوق دهی از طریق کارت شجره به کارگر پرداخت می شود.

وی متذکر شد: پیرامون کارت حقوق خود هیچ اختیاری نداشته و نداریم خودبخود حساب مسدود می شود بعضا پول به حساب است اما هنگام خرید پیام عدم موجودی ارسال می شود.

به حساب یکنفر سیصد کارت صادر شده است.

نماینده کارگران با بیان اینکه کسی جوابگوی حق خواهی ما نیست اظهار کرد: می گوییم مشکلمان را به فرمانداری ارجاع می دهیم می گویند بچه بافقی چنین جربزه ای ندارد.

کارگر معترض تصریح کرد:نیروهای دفتر شرکت همگی غیر بومی هستند انگار قطع الرجال در شهر هست.

وی با بیان مشکلات موجود از جمله نبود آب آشامیدنی اظهار کرد:۸۰۰ هزار تومان از حقوق کارگر ساده به دلیل کارهای نادرست خودشان کسرشده است می گویند نیرو زیاد است و آنان را به سمت چغارت هدایت می کنند حراست این شرکت نیز می گوید نیروها در همان معدن کار کنند در طی این پاس دادن ها ۴ روز بیمه حقوق کارگر تضعیف می شود.

وی با بیان اینکه ۳۵۰ کارگر در این شرکت مشغول به فعالیت هستند گفت: با اضافه شدن حقوق در سال، پرداختی بیمه نیز اضافه می شود اما کارهای این شرکت برعکس است و پرداختی بیمه کاهش یافته است.

یکی دیگر از کارگران دراین رابطه گفت: سنوات و عیدی نداریم یک کارگر ساده فضای سبز ماهیانه یک میلیون و یکصد و هشتاد هزار تومان حقوق می گیرد اما راننده بولدوزر شرکت کاوشگران دریافتی حقوقش یک میلیون و هشتاد هزار تومان است.

در ادامه یکی ازخبرنگاران حاضر در این گفتگو تماس تلفنی با مدیر شرکت داشت که وی در پاسخ گفت:فردا مشخص می شود.

به شما نباید جواب بدهم هر کسی خواست برود سر کار.

فرداهماهنگ می کنیم.

جعفری در پاسخ به این سوال که آیا از این اقدام شما حراست شرکت سنگ آهن مرکزی مطلع است بیان کرد:بماند.

و یکباره تماس تلفنی ازسوی مدیر شرکت کاوشگران قطع شد.

در ادامه و به منظور پیگیری رفع این مشکل یکی ازخبرنگاران تماسی تلفنی با زاده رحمانی فرماندار بافق داشت که وی در پاسخ گفت: صبح شنبه با حضور مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی و مدیر شرکت کاوشگران مشکلات بررسی می شود و چنانچه موضوع حل و فصل نگردد نمایندگان کارگران روز یکشنبه با بنده ملاقات خواهند داشت تا در راستای حل مشکل آنان اقدامات لازم انجام شود

.

تعطیلی کارخانه قند قهستان به دلیل تقلب بانک صادرات/ کشت خربزه و هندوانه بجای تولید قند/ اقتصاد 14 هزار خانواده از هم پاشید

سرپرست کارخانه قند قهستان گفت: بانک صادرات با تقلب و تخلف در قرارداد، وام تکلیفی کارخانه با مبلغ حدود یک میلیارد و 900 میلیون تومان با سود 12 درصد را به یک وام پلکانی با سود 19 درصد مشارکتی تبدیل کرده است.

به گزارش خاورستان،نورالدین عظیمی سرپرست کارخانه قند قهستان اظهارکرد: کارخانه قند سه سال است که تعطیل شده است.

وی افزود: این کارخانه درگیری های حقوقی زیادی دارد که تاکنون حدود 60 درصد این مشکلات حل شده است.

سرپرست کارخانه قند قهستان با اشاره به اینکه مهم ترین و بزرگترین مشکل کارخانه قند قهستان درگیری با انک صادرات است بیان کرد: در سال 86 برای کارخانه وام تکلیفی با مبلغ حدود یک میلیارد و 900 میلیون تومان با سود 12 درصد گرفته می شود، اما متاسفانه بانک با تنظیم یک قرارداد تخلفی موضوع قرارداد را به یک وام پلکانی با سود 19 درصد مشارکتی تبدیل می کند.

عظیمی تصریح کرد: با تنظیم این قرارداد تقلبی و سوری، این وام که با سود 12 درصد حدود 2 میلیارد و 400 میلیون تومان می شد، به 7 میلیارد و 500 میلیون تومان افزایش یافته است.

وی ادامه داد: جای تعجب بود که چگونه دو میلیارد تومان به هفت میلیارد تومان تبدیل شده، در این خصوص بانک آنقدر جسور بود که قرارداد وام را به ما نشان نمی داد و مسئولان بانک گفته بودند که کسی نمی تواند از پس ما برآید و ما هر کار که بخواهیم انجام خواهیم داد.

سرپرست کارخانه قند قهستان گفت: حدود دو ماه است که ما از موضوع تخلف بانک صادرات با خبر شده ایم و با ترفندهایی تعدادی از اسناد را از بانک صادرات شعبه اسدیه گرفتیم که تخلف بانک اثبات شد و پس از این موضوع بانک مسئول شعبه را هم به خاطر این اقدامش جابجا کرد.

عظیمی اذعان کرد: در این خصوص به مراجع قضایی هم شکایت کرده ایم که بانک صادرات محکوم شده است.

وی تاکید کرد: تا زمانی که مشکل ما با بانک صادرات که زمان بر هم هست، حل نشود، قطعا کسی در این کارخانه سرمایه گذاری نمی کند.

وی افزود: این کارخانه یک سند دارد که بانک برای همین وام، تمام آن را گرو گرفته و کارخانه را توقیف کرده است و به همین دلیل تاکنون نتوانسته ایم ثبت روزانه رسمی، مالکیت کارخانه و هیئت مدیره را انجام دهیم.

سرپرست کارخانه قند قهستان افزود: در واقع بانک صادرات از سه سال قبل این کارخانه را خوابانده و امیدوار بود که با زورگیری، این کارخانه را از آن خود کند اما خوشبختانه مکر آنها برملا شد و کارخانه از مرگ حتمی نجات پیدا کرد.

عظیمی تصریح کرد: چند ماه قبل که از بانک صادرت خواستیم تا برای حل مشکلات کارخانه قند کارگروهی تشکیل شود، مسئولان بانک گفتند که هیئت مدیره حسن نیت نشان دهد تا ما هم برای حل مشکلات اقدام کنیم، در این خصوص هیئت مدیره از جیب شخصی خود 200 میلیون تومان نقد و دو فقره چک 170 میلیون تومان را به منظور حسن نیت به بانک داد، ولی متاسفانه بانک هیچ اقدامی برای حل مشکلات نکرد و چک ها را برگشت زد و به این صورت سرمان کلاه گذاشت.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت اشتغال این کارخانه 300 نفر است که 200 نفر کارگر فصلی هستند گفت: نیروهای رسمی این کارخانه حدود 110 نفر هستند که به دلیل تعطیلی کارخانه از بیمه بیکاری استفاده می کنند و هم اکنون 35 نفر نیرو شامل نگهبان، نیروهای فنی و کشاورزی در کارخانه مشغولند.

سرپرست کارخانه قند قهستان گفت: طی این سه سال کارخانه هیچ تولیدی نداشته است و فقط با زمین های کشاورزی و یک حلقه چاه آب، محصولاتی از جمله کشت خربزه و هندوانه به عنوان کار جانبی انجام شده است.

عظیمی  تصریح کرد: از نظر فنی تعمیرات دستگاه های کارخانه انجام شده و در بخش کشاورزی هم دو کشت نشائی و پاییزه که آزمایش شده و جواب هم داده ، در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: بدلیل تعمیرات و سایر هزینه ها، حدود 6 ماه است که حقوق کارگران معوق مانده است.

سرپرست کارخانه قند قهستان در خصوص زمان راه اندازی کارخانه اظهارکرد: بخش فنی این کارخانه در دهه فجر سال 94 با حضور مسئولان افتتاح شد اما در خصوص راه اندازی و تولید نمی توان زمانی تعیین کرد و در واقع هر وقت که بتوانیم از پس بانک صادرات برآییم و بانک پایش را از روی گلوی این کارخانه بردارد، راه اندازی خواهد شد.

عظیمی گفت: بانک صادرات نه تنها کارخانه قند را بلکه 3 هزار و 500 کشاورز پیمانکار و دامداران مرزنشین را هم به خاطر نبود علوفه و تفاله در یک منطقه محروم و خشکسال با موقعیت استراتژیک سیاسی و امنیتی بدبخت کرده است.

وی تاکید کرد: اگر بانک بخواهد به همین روال ادامه دهد مجبور خواهیم شد 3 هزار و 500 کشاورز پیمانکار، 300 سهامدار، 300 کارگر، 10 هزار بهره بردار دام سبک و سنگین و … را که زندگی آنها از هم پاشیده است را برای حق خواهی به مقابل بانک بفرستیم.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – با گرامیداشت 16 آذر، همبستگی و همراهی خود را با بیانیه فراگیر دانشجویان کشور اعلام میداریم

در آستانه 16 آذر روز دانشجو،  جنبش دانشجوئی ایران با درایتی کم نظیر و در صفی متحد و یکپارچه، بار دیگر با قامتی استوار رویکرد ظلم ستیزانه و آزادیخواهانه ی خود را در برابر وضعیت موجود، طی بیانیه ای مبسوط و فراگیر در مقابل حکومت گران گذاشته است.

این بیانیه، کیفرخواست فرزندان جوان، مسئول و آگاه ما کارگران و عموم مردم زحمتکش ایران از کل شرایط و ساختاری است که طی نزدیک به چهار دهه گذشته،  همه ی  بنیانها و بدیهی ترین ملزومات دوام و بقا یک جامعه انسانی، از امنیت شغلی  تا تامین حداقلی از معاش و بهداشت و درمان و مسکن تا احساس خوشبختی و بهروزی و امنیت و آسایش را از بین برده و هرگونه فریاد آزادیخواهی و عدالت طلبی را با زندان و سرکوب پاسخ داده است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران با گرامیداشت 16 آذر روز دانشجو، به همه دانشجویان و تشکلهای صنفی آنان در سراسر کشور درود می فرستد و با اعلام همبستگی و همراهی با جنبش دانشجوئی و بیانیه فراگیر  آنان، مصرانه نسبت به پایان دادن به فضای امنیتی در دانشگاهها و حق دانشجویان سراسر کشور برای برگزاری آزادنه مراسم روز 16 آذر پای می فشارد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – 15 آذر ماه 1395

انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه: از بیانیه فراگیر دانشجویان قاطعانه حمایت کنیم

بیانیه دانشجویان سراسر کشور به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو، همچون سایر بیانیه هایشان به مناسبت های مختلف و یا در حمایت از بخش های معترض دیگر جامعه بویژه کارگران و معلمان حاوی نکات برجسته و مطالبات اساسی ای است که سالهاست از زبان بخش های مختلف طبقه کارگر و دیگر انسانهای حق طلب و آزادیخواه فریاد زده می شوند.

این یک واقعیت عینی است که بخش عظیمی از دانشجویان از خانواده های کارگری، معلمی و دیگر مزدبگیران محروم جامعه هستند که هم اکنون به خاطر شرایط فوق العاده بد معیشتی در تحمل بار سنگین محرومیت و نداری و بی امکانی سهیم هستند و علاوه بر این خود را کارگران و مزدبگیرانی در آینده می دانند که اگر سکوت کنند، سیمای دردمند امروز پدران و مادرانشان تصویری از فردایشان خواهد بود و بخش دیگر آنها گرچه مشکلات مالی ندارند، اما در قید و بندهای اجتماعی گرفتار و در عین حال معترض هستند.

در این بیانیه خواست برخورداری از زندگی راحت، آموزش رایگان و عمومی، برداشته شدن فضای پلیسی و امنیتی در دانشگاه ها، ممنوعیت امنیتی کردن فعالیت های صنفی، آزادی پوشش و برچیده شدن قوانین تبعیض آمیز جنسیتی، ممنوعیت بکارگیری دانشجویان با دستمزدهای ناچیز تحت عنوان دوره های کارآموزی و غیره مطالبه شده است که مخصوصا در مدت یک سال گذشته جزء مطالبات و شعارهای اصلی کارگران و معلمان در اعتراضات و تجمعات بوده اند. از این رو این بیانیه شایسته قاطعانه ترین و سراسری ترین حمایت ها می باشد.

زنده باد اتحاد کارگران، معلمان و دانشجویان

انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه

حمایت جمعی از فعالان صنفی معلمان از بیانیه فراگیر (صنفی / آموزشی) دانشجویان ایران

جمعی از فعالان صنفی معلمان حمایت خود را از بیانیه فراگیر صنفی دانشجویان اعلام کرده اند.

این معلمان با امضای یک نامه در فضای مجازی گفته اند که از مطالبات صنفی دانشجویان حمایت می کنند.

متن نامه معلمان به این شرح است:

دانشجویان آگاه و عدالتخواه:

16 آذر ، روز دانشجو را به شما تبریک می گوییم . ما به عنوان جمعی از فعالان صنفی جنبش معلمان ایران از بیانیه “فراگیر دانشجویان ایران به مناسبت روز دانشجو” حمایت می کنیم و معتقدیم این کنش شما به عنوان یک حرکت جدی، در راستای استقلال دانشگاه و از جمله مطالبات صنفی و آموزشی شما است؛ زیرا باور داریم بین مسئله و مطالبات مدرسه و دانشگاه پیوندی عمیق وجود دارد . از سویی می دانیم شرایط فعلی در دانشگاه تنها به سود اقلیتی برخوردار است و نگران آینده دانش آموزان و فرزندان خود هستیم. شما به درستی در بیانیه خود بر حقوق پایه دانشجویان و از رهگذر آن به حقوق اساسی جامعه در حوزه آموزش تاکید نموده اید و این رمز فراگیر شدن خواسته های بر حق شماست.

ما معتقدیم که حل معضل آموزش کشورمان، در سطح عمومی و عالی، وابسته به مشارکت واقعی دانش آموزان، دانشجویان، معلمان و اساتید در ساختار آموزشی است .از این منظر، بر حق تشکل‌یابی مستقل در حوزه مدرسه و دانشگاه تاکید می کنیم. همچنین اعلام می کنیم با سیاست‌های خصوصی‌سازی و پولی سازی آموزش، که نتیجه غالب شدن تفکر سودمحور است مخالفیم.سیاستهایی که نتیجه آن محرومیت دانش اموزان و دانشجویان طبقات فرودست از اموزش کیفی و رایگان است.

در همین راستا به تمام معلمان ایران، دانشجویان رشته های دبیری دانشگاه های فرهنگیان، اساتید دانشگاه و کنشگران مستقل مدنی و تشکل های صنفی و آموزشی و مدنی نسبت به حمایت از بیانیه فراگیر دانشجویان فراخوان می‌دهیم و تاکید می‌کنیم که درک و حل مطالبات برحق دانشجویان بدون درک و حل مطالبات برابری خواهانه معلمان، کارگران، پرستاران و زنان و سایر اقشار جامعه در حوزه های مختلف میسر نخواهد شد؛ چرا که این مطالبات، خواسته‌های اکثریت جامعه است؛ اکثریتی که خواهان برخورداری از یک زندگی شرافتمندانه و انسانی هستند.

جمعی از بازنشستگان و معلمان ایران

برگرفته ازسایت حقوق معلم و کارگر

تجمع بازنشستگان آموزش وپرورش یزد

عصر یکشنبه 14آذر،جمعی از بازنشستگان آموزش و پرورش یزد با اجتماع در کانون بازنشستگان این استان خواستار رسیدگی به مشکلات و مطالباتشان شدند.

به گزارش 14آذرایرنا، بازنشستگان شرکت کننده در این اجتماع برخورداری از بیمه کامل و جامع خدمات درمانی، اجرای کامل قانون مدیریت خدمات کشوری، اجرای قانون نظام هماهنگ حقوق پیشکسوتان و همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان را مورد تاکید قرار دادند.

این سومین اجتماع فرهنگیان بازنشسته استان یزد برای پیگیری مطالباتشان در سالجاری است که در کانون بازنشستگان یزد برگزار شد.

استان یزد حدود 10 هزار بازنشسته آموزش و پرورش دارد .

تجمع اعتراضی خریداران خانه های بنیاد مسکن در فرمانداری تفت

روزگذشته(14آذر)،جمعی از خریداران خانه های بنیاد مسکن محله حسینی تفت در فرمانداری تفت تجمع و به اعتراض پرداختند.

به گزارش 14آذرصبح تفت، جمعی از خریداران خانه های 42 واحدی بنیاد مسکن محله حسینی تفت در اعتراض به وضعیت این خانه ها روز گذشته در محل فرمانداری تفت، تجمع و به اعتراض پرداختند.

یکی از این خریداران در رابطه با علت تجمع و اعتراض گفت: این واحد ها قرار بوده است با  قیمت حدودی 100 تا 120 میلیون تومان تحویل داده شوند اما اکنون بنیاد مسکن درخواستی مبنی بر پرداخت 140 تومان دارد که حتی قیمت بازار هم این اندازه نیست.

وی با بیان اینکه این خانه ها نهایتا 80 درصد پیشرفت دارند و مابقی باید توسط خریدار تامین شود، افزود: دیوارکشی حیاط و تمام نازک کاری داخل باید توسط خود خریدار انجام شود.

وی گفت: در خواست ما این است که بنیاد مسکن همان قیمت اولیه اعلام شده را دریافت کنند و مبلغ مازاد بر آن را درخواست نکند.

مرگ کارگر دریانورد شرکت ملی نفتکش

منابع خبری از مرگ یک کارگر دریانورد شاغل در شرکت ملی نفتکش خبر می‌دهند.

به گزارش15آذرایلنا،بستگان و همکاران این کارگر دریانورد ، هویت وی را «علی چشم دهمام» عنوان کرده‌ و گفته‌اند که مرگ وی در روز جمعه (دوزادهم آذر ماه) اتفاق افتاده است.

براساس این اطلاعات ظاهرا مرحوم چشم‌دهمام به عنوان مهندس سوم در یکی از کشتی‌های شرکت ملی نفتکش مشغول کار بوده است.

از قرار معلوم این حادثه در یک کشتی نفتکش که هم اکنون در حال تردد از کره جنوبی به سمت ایران  است، اتفاق افتاده است.

خانواده علی چشم دهام نیز با تایید خبر فوت وی گفته‌اند که از چرایی و چگونگی این حادثه اطلاعی ندارند و منتظرند تا کشتی مورد نظر به ایران برسد.

گفته می‌شود که این کشتی نفکتش قرار است روز پنجشنبه (18 آذرماه) در ساحل ایران پهلو بگیرد.

پانزدهم آذرماه1395

akhbarkargari2468@gmail.com

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: