اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

سکوی عظیم سیاست از میانمان رفت: متن سخنان گنادی زیوگانف در باره درگذشت»فیدل کاسترو»، برگردان: ناهید مذکوری

کاسترو در این جهان به سختی زیست و تنها بدلیل شجاعت وی و پشتیبای هم میهنانش براهش ادامه داد. وی استعداد عالی خویش را از طریق دولت و حکومت, قبل از هر چیز برای فرهنگ و تعلیم و تربیت و بهداشت در خدمت به کودکان و زنان و سالمندان و مسائل اجتماعی استفاده نمود فیدل کاسترو  برای همیشه در قلب انسانهای سیاره ما خواهد بود زیو گانف چنین ادامه داد:بارها به سخنرانی های چند ساعته کاسترو که با دیگران تفاوت خاصی داشت گوش فرا داده بودم, و در این باره به جرات می توان گفت که وی انسان با فرهنگ و وطن پرستی بود و زندگی پر ارزشی کرد. این را من مطمئن هستم که او برای همگیمان نمونه ترین انسان خواهد بود.

fidel-castro-hasta-siempre

سکوی عظیم سیاست از میانمان رفت

gonadi zoganof

متن سخنان گنادی زیوگانف در باره درگذشت»فیدل کاسترو»

برگردان: ناهید مذکوری

گنادی زیوگانف صدرکمیته مرکزی حزب کمونیست و رئیس فراکسیون حزب کمونیست در مجلس دومای روسیه در سوگ رهبر انقلاب کوبا  فیدل کاسترو وی را پایه گذار سیاست اخلاقی بشریت دانست ودر مورد وی چنین سخن راند:اوحامی سیاستی که در درجه اول به انسانهای معمولی وزندگی شایسته ای برای کارگران وجهانیان با تفکر چپ باشد ,بود.

سخنان گنادی زیوگانف رهبر حزب کمونیست  فدراسیون روسیه ورئیس فراکسیون حزب کمونیست در مجلس دومای روسیه فدراتیو :یکی از بزرگترین سیاستمداران دولتی که پایه های واقعی انسانی زندگی زحمتکشان و خوشبختی جهانیان را خواهان بود, از میانمان رفت.

به نظر من فیدل کاسترو وکوبا یکی از بزرگترین اتوریته هائی خواهند بود که نه تنها در آمریکای لاتین بلکه در دنیای انسانیت نقش ایفا خواهند نمود. من و کاسترو  بارها با یکدیگر ملاقات داشتیم و همیشه از استعداد و ذکاوتش در حیرت می شدم که چگونه از یک طرف فشار کوسه ماهی ای چون کشور آمریکا را که در 90 میلی فلوریدا قرار دارد با مردانگی و قهرمانی تحمل می کند ؟ با اینکه بارها به ترور وی دست زدند.

کاسترو در این جهان به سختی زیست و تنها بدلیل شجاعت وی و پشتیبای هم میهنانش براهش ادامه داد. وی استعداد عالی خویش را از طریق دولت و حکومت, قبل از هر چیز برای فرهنگ و تعلیم و تربیت و بهداشت در خدمت به کودکان و زنان و سالمندان و مسائل اجتماعی استفاده نمود

فیدل کاسترو  برای همیشه در قلب انسانهای سیاره ما خواهد بود زیو گانف چنین ادامه داد:بارها به سخنرانی های چند ساعته کاسترو که با دیگران تفاوت خاصی داشت گوش فرا داده بودم, و در این باره به جرات می توان گفت که وی انسان با فرهنگ و وطن پرستی بود و زندگی پر ارزشی کرد. این را من مطمئن هستم که او برای همگیمان نمونه ترین انسان خواهد بود.

وی در اولین دیدارش با کشور ما که آن زمان شوروی بود و به گمانم حدود 30 روز بود تمامی شوروی را سفر نمود و از آنچه دیده بود خوشحال بود.این سفر الهام بخش وی در ساختمان جامعه سوسیالیستی گردید .

من براین عقیده ام که کشور روسیه می باید به کوبائی که از آن سخن رفت و در سخترین شرایط از روسیه دفاع نموده  باحداکثر امکانات کمک نماید. فراموش نکنیم که امید به استحکام یک حکومت همیشه بستگی به پشتیبانی کشور های دوست و همسایه دارد.

برگردان: ناهید مذکوری 26/11/2016

برگرفته ازسایت حزب کمونیست فدراتیوروسیه

https://kprf.ru/party-live/cknews/160415.html

 

 

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

این وب‌گاه برای کاهشِ هرزنامه‌ها از Akismet استفاده می‌کند. در موردِ نحوهٔ پردازشِ داده‌هایِ دیدگاهتان بیشتر بدانید.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: