اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

اخبار و گزارشات کارگری 4 و 5 آذر 1395، بایکوت خبری تحصن دانشجویان دختر دانشگاه تهران

اخبار و گزارشات کارگری 5 آذر 1395

 kargari-akhbar-va-gozareshat

لایحه اصلاح قانون کار احمدی نژاد – روحانی نه!

تغییرقانون کار بنفع کارگران آری!

– عدم پرداخت ماه ها حقوق وحق بیمه کارگران کارخانه قفل کار
حق سنوات کارگران بازنشسته این واحد تولیدی هم پرداخت نشده است
– افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارکنان دولت نهایی شد
– وزارت بهداشت چتر درمان کارگران را سوراخ نکند
– بیلان مالی صندوق ذخیره مشخص نشد/ لزوم مشارکت معلمان در مدیریت منابع مالی
– رضارخشان:آقای روحانی، معیار شما در شرمسار خواندن وقایع چیست؟
-60درصد کارگران کارخانجات متال و فلزات سنگین ایران ازمشکلات اسکلتی عضلانی رنج می برند
– اعتصاب کارکنان شرکت هواپیمایی لوفت هانزا تا روز شنبه تمدید شد

dastmozddastmozd e adelaneh

عدم پرداخت ماه ها حقوق وحق بیمه کارگران کارخانه قفل کار

حق سنوات کارگران بازنشسته این واحد تولیدی هم پرداخت نشده است

کارگران کارخانه قفل کار می‌گویند که کارفرمای آن‌ها هنوز بابت مطالبات مربوط به 16 ماه دستمزد و حق بیمه پرداخت نشده با آن‌ها تسویه حساب نکرده است.

به گزارش5آذرایلنا،تعدادی از کارگران قفل کار افزودند: به‌صورت مشخص حدود 24 کارگر در این واحد تولیدی با سوابق بالای 15 سال مشغول کارند که میانگین حجم معوقات مزدی آنها تا 16 ماه می‌رسد.

این کارگران می گویند: در مقابل این طلب مزدی از کارفرما هرماه به صورت علی الحساب مبالغی در حدود 200 تا 500 هزار تومان دریافت کرده اند.

به گفته کارگران این کارخانه؛  تولیدات شرکت قفل کار در زمینه تولید قفل و یراق آلات درب‌های چوبی در شهرک صنعتی البرز قزوین فعالیت دارد، هم اکنون به دلیل  تامین نشدن منبع مالی کارخانه برای تهیه مواد اولیه تولید  به حداقل کاهش یافته است.

به گفته کارگران این کارخانه  تعداد ی از کارگر بازنشسته قفل کار  نیز که از چند سال قبل به مرور بازنشسته شده‌اند هنوز نتوانسته‌اند سنوات پایان اشتغال خود را از کارفرما دریافت کنند.

این کارگر همچنین در زمینه معوقات بیمه‌ای کارگران گفت: تقریبا از مرداد ماه سال 93 بیمه کارگران قفل کار  به تامین اجتماعی واریز نشده به همین دلیل دفترجه‌های بیمه‌ای کارگران فاقد اعتبار است.

این کارگر که به نمایندگی از سایر کارگران سخن می‌گفت در خصوص سایر بدهی‌های کارخانه قفل کار اظهار داشت: این واحد علاوه بر بدهی حدود 2 میلیارد و 300 میلیونی به تامین اجتماعی بابت وام‌های بانکی نیز مبالغ زیادی بدهکار است.

از قرار معلوم این کارگران که بیش از 15 سال سابقه کار در این کارخانه را دارد، به دلیل مشکلات معیشتی بیش از این نمی‌توانند منتظر پرداخت دستمزدشان بماند و به همین دلیل از مسئولان دولتی در استان قزوین از جمله استانداری خواستار رسیدگی به وضعیت خود شده‌اند.

 

افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارکنان دولت نهایی شد

آخرین اطلاعات دریافتی در رابطه با  اعداد و ارقام بودجه ۱۳۹۶ از نهایی شدن افزایش ۱۰درصدی حقوق کارکنان در سال آینده حکایت دارد.

به گزارش5آذر ایسنا، لایحه بودجه سال ۱۳۹۶  درحالی  تا ۱۴ آذر ماه به مجلس ارائه خواهد شد که با اتمام بررسی تبصره ها و احکام آن قرار است که هیات دولت  روز یکشنبه ۷ آذر در رابطه با اعداد و ارقام آن به طور نهایی تصمیم گیری  کند. این در حالی است که بر اساس اعلام منابع مطلع از موضوع، میزان افزایش حقوق برای کارکنان در سال آینده به عنوان یکی از مبناهای اصلی در تعیین بودجه جاری تا ۱۰  درصد نهایی شده است.

رشد ۱۰ درصدی حقوق کارکنان برای سال بعد در حالی در لایحه پیشنهادی دولت به مجلس ثبت شده که این موضوع در بین نمایندگان مورد بررسی خواهد گرفت، اما به طور معمول رقم پیشنهادی دولت مورد تصویب قرار می‌گیرد.

روند تعیین میزان افزایش حقوق در دولت یازدهم در سه سال اخیر نشان می‌دهد که دولت در بودجه سال ۱۳۹۳  رقم ۱۸ درصدی را پیشنهاد داده بود که با توجه به اینکه باید این شاخص متناسب با نرخ تورم تعیین شود، چون در آن زمان تورم ۳۰ درصدی بر اقتصاد حاکم بود، این رقم مورد پذیرش نمایندگان قرار نگرفت و در نهایت دو درصد به آن اضافه و میزان افزایش حقوق سال ۱۳۹۳ به عنوان اولین بودجه پیشنهادی دولت یازدهم ۲۰ درصد تصویب شد.

اما برای سال ۱۳۹۴ درشرایطی که تورم در سال ۱۳۹۳  تا حدود ۱۷ درصد کاهش پیدا کرده بود، پیشنهاد افزایش ۱۴ درصدی در لایحه بودجه به مجلس رفت که  باوجود برخی انتقادات که نسبت به این رقم مطرح میَ‌شد، در نهایت مورد تایید نهایی نمایندگان قرار گرفت.  آن زمان رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد که شرایط درآمدی موجود این اجازه را به دولت نمی‌دهد که بیش‌ از این برای افزایش حقوق اقدام کند. نوبخت گفته بود که دلمان می‌خواهد تا حقوق کارکنان را تا ۵۰ درصد افزایش دهیم، اما نمی‌توانیم.

به هر صورت برای سال جاری نیز با ادامه روند کاهشی تورم، افزایش ۱۲ درصدی حقوق در  لایحه بودجه سال ۱۳۹۵  قرار گرفت که البته دولت برای حرکت در مسیر هماهنگی نظام پرداخت‌ها، حقوق برخی بخش‌ها مانند بازنشستگان و کارکنانی که کمتر از یک میلیون تومان دریافتی داشته‌اند را تا ارقام بالاتری وحتی ۲۵ درصد افزایش داد.

برای سال  ۱۳۹۶ نیز با اینکه در حال حاضر تورم حدود ۷.۵ درصد اعلام شده، اما با گمانه‌زنی ‌هایی که برای افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارکنان وجود داشت، این رقم نیز نهایی شده و برای کلیه کارکنان در سال آینده اعمال می‌شود. این نرخ در حالی خواهد بود که در بودجه های دولت یازدهم این اولین باری است که میزان افزایش حقوق بالاتر از نرخ تورم تعیین می شود.

 

وزارت بهداشت چتر درمان کارگران را سوراخ نکند

یک کارشناس مسائل اقتصادی معتقد است که وزارت بهداشت نباید به بهانه ادغام و یکسان سازی بخشی از خدمات درمانی، چتر بیمه‌های فراگیر درمانی کارگران را سوراخ کند.

فریبرز رییس دانا، در رابطه با طرح ادغام بیمه ها گفت: هر طرح اجتماعی مهمی مثل طرح ادغام بیمه هاٰی درمانی جنبه های متفاوت اجتماعی و اقتصادی دارد و این جنبه ها باید بررسی کارشناسی شود و این در حالی است که در خصوص طرح سلامت بررسی جامع نبوده است و همه جنبه های مرتبط با آن دیده نشده است.

او افزود : از طرف دیگر این طرح ها باید مبتنی بر حضور، اظهار نظر ، نقد مردمی و کارشناسی باشد. به ویژه از سوی کسانی مانند کارگران که طبق قانون هم در اموال سازمان تامین اجتماعی سهیم هستند و هم مصرف کننده اصلی این فعالیت ها هستند.

رییس دانا با اشاره به اینکه طرح سلامت هیچ کدام از این مسیر ها را طی نکرده است، گفت: ناکارآمدی پیشنهاد غیر قانونی ادغام درمان تامین اجتماعی درست مانند لایحه معیوب اصلاحیه قانون کار است.

وی بابیان اینکه دولت در هیچکدام از این دو دعوای قانونی نیز از هیچ کارگر یا نماینده کارگری و نظریه پردازی کمک نگرفته است، گفت: این وضعیت در حالی است که اگر قرارباشد در لایحه یا طرحی راجع به سود، سرمایه و امنیت سرمایه داران تصمیم‌گیری بشود، قطعا نویسندگان آن به شکل مرتب از اتاق های بازرگانی و انجمن های صنفی و اقتصاد دانان این حوزه کمک گرفته می شود.

این کارشناس مسائل اقتصادی اظهار داشت : طرح جامع سلامت، ارزشهای خوبی در آن بود و آثاری نیز گذاشت اما اجرای غلط آن در نهایت باعث شد تا با بالا رفتن تعرفه های خدمات دارویی و درمانی، پاشنه آشیل نظام درمانی کشور بیش از گذشته شکننده شود.

وی در توضیح نارسایی های خدمات درمانی موجود در کشور گفت: واقعیت این است که جریان سوداگری به پزشکی نفوذ کرده و در نتیجه اکنون به نظام سلامت کشور با نگاه ماشین پول سازی نگریسته می‌شود.

وی ادامه داد: نتیجه این وضعیت این است که از زمان وصل شدن اعتبارات صندوق‌های بیمه‌ای به طرح تحول سلامت، از یکسو قمیت‌ تعرفه‌های پزشکی توسط تعیین کنندگان افزایش نجومی داشته است که نتیجه آن افزایش صف‌های بیماران نیازمند خدمات درمانی دولتی است.

او با بیان اینکه « برآیند و بیلان طرح جامعه سلامت مثبت نیست» افزود : برای اینکه آثار منفی مربوط به صف و گرانی ها خودشان را نشان دادند.

رئیس دانا گفت : سوداگران درمان با قطعیت وارد این رشته شده است اگر دولت و سرمایه داران می خواهند با این پدیده جوری رقابت کنند،حق مردم و کاگران را بدهند باید قطع تر و محکم تر برخورد کنند.

این کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره تجربه شخصی خود از مراجعه به یک بیمارستان خصوصی و دولتی گفت :برای یک بیماری که داشتم مجبور شدم به بیمارستان خصوصی بروم  و باوجود پرداختی نسبتا سنگینی که داشتم اما احساس کردم که کادر درمانی و پزشکی با مراجعه کنندگان رفتاری کالایی دارند.

وی ادامه داد: بعد از این ماجرا برای یک کسالت دیگر به یک بیمارستان دولتی مراجعه کردم و مشاهده کردم با وجود پرداخت هزینه ‌ای به مراتب کمتر، پرستاران، پزشکان و سایر کارکنان با بیماران رفتار مناسبی داشتند.

او افزود: قطع یقین استمرار خدمات درمانی مراکز دولتی برای جامعه بسیار حائز اهمیت است و ماهیت وجودی این قبیل سرمایه‌گذاری‌ها از ساخت سد‌های پرهزینه‌ای که امروز باعث از بین رفتن تالاب‌ها و دریاچه‌ها و محیط زیست شده بیشتر است.

این کارشناس اقتصادی گفت: به طور حتم توده آگاه مردم متوجه ضرورت حفظ و توسعه کمی و کیفی خدمات درمانی عمومی بوده و هست اما نکته قابل تامل این است که روند اجرای طرح تحول سلامت تا چه اندازه می‌توان در راستای حفظ و استمرار خدماتی درمانی رایگان ارزیابی کرد.

رئیس دانا با انتقاد از وزیر بهداشت گفت: وقتی مدیران وزارت بهداشت و درمان در مواجه با منتقدانی که نسبت به روند تعرفه‌گذاری خدمات درمانی و توزیع اعتبارات نظام سلامت میان بخش های مختلف اعتراض دارند از ابزار سفسطه و موضعگیری ایدئولوژیک استفاده می‌کنند، معلوم است که یک جایی دل در گرو سوداگری دارند.

او بابیان اینکه به همین دلیل است که طرح جامعه سلامت ناقص و ابتر از کار در آمده است، افزود : مجریان این طرح به جای آنکه درصدد مهار و کنترل بالا بردن تعرفه‌های دارویی و درمانی باشند تنها سنگ ادغام درمان تامین اجتماعی و دست‌اندازی به اموال کارگران را به سینه خود می‌کوبند و حتی به صاحبان صندوق های مختلف درمانی اجازه کشیدن کوچکترین سرکی را هم نمی دهند.

منبع:ایلنا-5آذر

 

 

بیلان مالی صندوق ذخیره مشخص نشد/ لزوم مشارکت معلمان در مدیریت منابع مالی

یک فعال معلمان می گوید: معلمان باید خودشان در مدیریت صندوق ذخیره فرهنگیان و نظارت بر گردش مالی آن نقش فعال داشته باشند.

رضا مسلمی، فعال معلمان همدان با انتقاد از عملکرد چندساله صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: معلمان باید در مدیریت صندوق ذخیره فرهنگیان نقش فعال داشته باشند.

وی افزود: مفهوم این مشارکت فعال این است که بایستی اعضای هیات مدیره و هیات امنای صندوق در مجامع عمومی و توسط خود معلمان انتخاب شوند.

این عضو کانون صنفی معلمان همدان در ادامه در تشریح کاستی های مدیریتی صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: در دوران وزارت فانی، مدیریت صندوق در ابتدای کار خود در جلسه ای که با نمایندگان تشکل های صنفی معلمان سراسر کشور داشت، از وضعیت صندوق ذخیره در دولت احمدی نژاد بسیار انتقاد کرد و تصریح کرد که دارایی های صندوق مشخص نیست، این در حالیست که پس از آن، در دوران سه ساله وزارت فانی نیز هیچگاه بیلان مالی صندوق مشخص نشد.

مسلمی با بیان این که دولت باید در قبال معلمان هم پاسخگو باشد و هم شفاف عمل کند، تصریح کرد: وقتی در ماههای اخیر زمزمه های سوء استفاده های مالی در صندوق ذخیره فرهنگیان رسانه ای شد، دولت اول انکار کرد و بعد در نهایت با فشار رسانه ها، باز هم با حفظ عدم شفافیت با مساله برخورد کرد و گفت: جابجایی های مالی، وام های معوقه است و به این ترتیب است که باز هم معلمان پاسخ قانع کننده ای نگرفتند.

عضو شورای هماهنگی کانون های صنفی فرهنگیان سراسر کشور در ادامه افزود: وزیر پیشین آموزش و پرورش بدون این که در مورد تخلفات مالی صندوق توضیحات قانع کننده ای بدهد، برکنار شد و ابهامات معلمان همچنان پابرجا ماند.

مسلمی اظهار داشت: دولت اعلام کرده است این که دستگاهی وامی داده و آن فرد در پرداخت وام، معوقه داشته و تبدیل به بدهی شده، برخی رسانه ها آن را فساد مالی معرفی می کنند، این اظهارات در حالی بیان می شود که اگر معلمی قصد دریافت یک وام 5 میلیون تومانی داشته باشد، انواع و اقسام ضمانت ها را می گیرند تا نسبت به بازپرداخت وام مطمئن باشند، حال باید پرسید چطور به همین راحتی وام های میلیاردی از منابع مالی معلمان بدون اخذ ضمانت های معتبر به افرادی داده می شود که بعد تبدیل به معوقه بشود.

این فعال معلمان در پایان با تاکید مجدد بر لزوم شفاف سازی  گفت: امیدواریم این هیات تحقیق و تفحص مجلس که با هدف تحقیق در ارتباط صندوق ذخیره فرهنگیان شروع به کار کرده، منجر به شفاف سازی برای معلمان شود.

برگرفته از ایلنا

rezarakhshan1[1]

رضارخشان:آقای روحانی» معیار شما در شرمسار خواندن وقایع چیست؟

در حالیکه اینروزها خبر لغو سخنرانی علی مطهری از طرف دادستان مشهد، سر تیتر خبرهای روز بشمار می رود اما درین میان توئیت اقای روحانی که لغو سخنرانی اقای مطهری را مایه شرمساری دانسته بود بیشتر توجه مرا به خود جلب کرده است.ازین لحاظ که اتفاقهای بغرنج تری در کشور رخ داده است اما از دید اقای روحانی مایه شرمساری محسوب نمی شود تا لغو یک سخنرانی معمولی که نه قرار بود از آن معجزه ای ساتع شود ونه مشکلات وگره های مملکتی را باز کند.معمولا توجیه اقایان هم درین جور مواقع ،حمله به ازادی بیان وازین جور چیزاست که البته بیشتر به شوخی می ماند تا بیان واقعیت.اما اقای روحانی، ایا لغو سخنرانی اقای مطهری بیشتر مایه شرمساریست یا وجود این همه فساد،اختلاس ،رانت ویا حقوهای نجومی ؟آن مهمتر بود یا 8هزار میلیارد تومان بقول خودتان معوقات بانکی وبقول بعضی ها اختلاس از صندوق فرهنگیان کشور ،آنهم توسط سی نفر خورده شده و پس نمی دهند ؟این درحالیست که جامعه فرهنگیان کشور دچار مشکلات معیشتی عمده ای هستند وکسی هم صدایشان را نمی شنود .یا خیل عظیم ارتش بیکاران در کشور؟یا رتبه 118 ایران درجهان در زمینه رفاه آجتماعی؟ شرمندگی آن بیشتر بود یا در زیر خط فقر زندگی کردن بیش از 50درصد از مردم ایران؟یا اوضاع رقت انگیز کارگران ؟یا پایین رفتن سن فحشا؟کودکان کار ؟راستی اوضاع فعلی شرکتها وکارخانجات کشور از دید شما ورای این واژه است؟یعنی اوضاع شرکت نیشکر هفت تپه و ایران خودرو و سایپا و ده ها موسسه تولیدی روبراه است؟آیا سیلی خوردن مادر دست فروش فومنی در حضور فرزندش از دست ماموران شهرداری مایه شرمساری نیست؟ویا خیلی از رخدادها وحوادث نگران کننده در زمینه های اقتصادی وا جتماعی وغیره که ربط مستقیمی به عملکرد دستگاه دولت دارد در چه تعریفی از دید شما می گنجد؟

اقای روحانی ،من نمی دانم معیار شما در شرمسار خواندن وقایع چگونه است؟اما واقعیت اینست که در زندگی روز مره مردم ، گرفتاریها و مصائب فراوانی وجود دارد که بیشتر مایه شرمساریست تا لغو سخنرانی علی مطهری .

رضارخشان

4/9/1395

 

60 درصد کارگران کارخانجات متال و فلزات سنگین ایران ازمشکلات اسکلتی عضلانی رنج می برند

دکتر فرشاد اخوتیان گفت:یکی از مشکلاتی که اختلالات اسکلتی عضلانی در کشور ما ایجاد کرده در تولیدات است و با بررسی هایی که انجام شده در کارخانجات متال و فلزات سنگین مشاهده شده که حدود ۶۰ درصد کارگران آن کارخانه ها دارای مشکلات اسکلتی عضلانی بوده و این مشکلات در ارتباط با وزن سنگین و ساعات کاری آنها است.

به گزارش5آذرمهر،دبیر علمی سمینارتخصصی فیزیوتراپی در اختلالات اسکلتی عضلانی، بروز اختلالات اسکلتی عضلانی را یکی از علل ترک شغل افراد عنوان کرد.

دکتر فرشاد اخوتیان در سمینار تخصصی فیزیوتراپی در اختلالات اسکلتی عضلانی، اظهار داشت: با توجه به افزایش اختلالات اسکلتی عضلانی در کشور انجمن فیزیوتراپی ایران تصمیم به برگزاری این سمینار گر فت.

وی افزود: در یک تحقیقی که در آمریکا انجام شده بین ۲۹ تا ۳۵ درصد مشکلاتی که باعث ترک شغل افراد می شود اختلالات اسکلتی عضلانی است و این هزینه در سال ۲۰۰۷ حدود یک و نیم ییلیون دلار برآورد شده است.

اخوتیان ادامه داد یکی از مشکلاتی که اختلالات اسکلتی عضلانی در کشور ما ایجاد کرده در تولیدات است و با بررسی هایی که انجام شده در کارخانجات متال و فلزات سنگین مشاهده شده که حدود ۶۰ درصد کارگران آن کارخانه ها دارای مشکلات اسکلتی عضلانی بوده و این مشکلات در ارتباط با وزن سنگین و ساعات کاری آنها است.

وی افزود : انجمن فیزیوتراپی بر ان است تا با بررسی جدید ترین روش ها و ابزار های تشخیص و درمان اختلالات اسکلتی عضلانی در این سمینار بتواند اهمیت جایگاه فیزیوتراپی در نظام سلامت کشور را مورد توجه قرار دهد

.

اعتصاب کارکنان شرکت هواپیمایی لوفت هانزا تا روز شنبه تمدید شد

خلبانان شرکت هواپیمایی لوفت هانزا اعلام کردند که روز شنبه نیز به اعتصاب خود ادامه خواهند داد.

روز جمعه و در سومین روز از این اعتصاب ۸۰۰ پرواز این شرکت هواپیمایی آلمانی لغو شدند و قرار است در روز شنبه نیز ۱۳۷ پرواز مسافت بلند لغو شوند.

لغو پروازهای روز جمعه و شنبه باعث شد ۱۳۰ هزار نفر دیگر به مسافران سرگردان این شرکت هواپیمایی اضافه شود.

به گزارش25نوامبر یورونیوز،اتحادیه خلبانان می گوید، با توجه به سوددهی لوفت هانزا، دستمزد خلبانان این شرکت باید ۳.۷ درصد افزایش یابد.

یورگ هندورگ، سخنگوی اتحادیه خلبانان می گوید: «بله، این اعتصاب منجر به خسارتهای مالی می شود اما هدف از اعتصاب، اعمال فشار به مدیریت است. از آنجا که این اعتصاب مسافران زیادی را نیز تحت تاثیر قرار داده، بسیار مطلوب خواهد بود تا به این اختلافات به شیوه ای متفاوت پایان داده شود. اما برای این کار نیاز به سازش است و سازش نیز تنها زمانی ممکن است که یک طرف این اختلاف آماده باشد تا قدمی بسوی طرف مقابل بردارد».

از زمان آغاز این اعتصاب در روز چهارشنبه تا کنون در مجموع ۲۷۵۵ پرواز لغو شدند و برنامه سفر ۳۴۵ هزار مسافر به ناچار تغییر کرده است.

خلبانان خواستار افزایش ۳.۶۶ درصدی حقوق خود در سال هستند و می گویند پنج سال گذشته نیز باید لحاظ شود. شرکت لوفتهانزا اما موافق افزایش ۲.۵ درصدی است.

مسئولان شرکت لوفت هانزا زیان روزانه ای که اعتصاب خلبانان متوجه این شرکت می کند را ۱۰ میلیون یورو برآورد می کنند.

 

پنجم آذرماه1395

akhbarkargari2468@gmail.com

 

***

 اخبار و گزارشات کارگری4 آذر 1395

 kargari-akhbar-va-gozareshat

پرونده قضایی کارگران معترض مختومه باید گردد

 روز از بازداشت داوود رفیعی گذشت-15!
– تنزل قانون کار از حقوق عمومی به حقوق خصوصی
– دلنوشته محمد عبدی ،برادر  همکار عزیزمان اسماعیل عبدی بعد از اولین ملاقات در زندان
– مراجعه اعتراضی جمعی از کارگران عضو پروژه سپیدار دو و سه به تعاونی مسکن اداره مرکزی شرکت واحد اتوبوسرانی
– نامه سرگشاده جمعیت مامایی جهت برپایی تجمع اعتراضی نسبت به عدم تحقق وعده های وزارت خانه های بهداشت وکار!
– تجمع مردم معترض به قطع گاز مقابل اداره گاز ناحیه بابل+ فیلم
– حجت عرب خویی کارگر شرکت آلومینیوم پارس بر اثر سقوط درب جان باخت
– کشته وزخمی شدن 5کارگرمعدن درحادثه سقوط خودروی حاملشان!
– اعتصاب کارکان شرکت لوفت هانزا برای افزایش دستمزد ادامه دارد!
– راهپیمایی دهها هزار بلژیکی دراعتراض به سیاست ریاضت اقتصادی دولت!
حادثه در یک نیروگاه در چین ۴۰ قربانی گرفت

kargar e zendani azad bayad gardad

15روز از بازداشت داوودرفیعی گذشت!

گزارش دریافتی:در كمال تعجب و بعد از گذشت ١٥ روز از بازداشت داوود رفيعي،از كارگران اخراجي كارخانه خودروسازي پارس خودرو-زيرمجموعه خودروسازي سايپا- در عين بي خبري از وضعيت اين كارگر،او همچنان در زندان اوين بسرميبرد!!.

دو كارگر وهمكار بازداشت شده داوود رفيعي ،با سپردن وثيقه موقتا آزاد شده اند.

– داوود رفيعي نه به اتهام اقدام عليه امنيت و نه هيچ اتهام ديگري در زندان نيست،داوود رفيعي با شكايت كارخانه خودروسازي سايپا در زندان حبس شده و جالب أنكه نيروي انتظامي با حضور وكيل اين كارخانه اقدام به بازداشت او كرده است!!

تنزل قانون کار از حقوق عمومی به حقوق خصوصی

به لایحه اصلاحیه قانون کار انتقادات مختلفی با رویکردهای متفاوت وارد شده، اما در این میان مهم‌ترین نقدی که به این لایحه وارد می‌شود این است که حقوق کارگران تضعیف شده و بیشتر جانب کارفرما در آن نگه داشته شده است.

  از لحاظ حقوقی، قانون کار باید در حیطه حقوق عمومی تعریف شود. درحقیقت حقوق کار زیرشاخه‌یی از حقوق عمومی است که همواره در برابر قدرت کارفرمایان حمایت دولت را از کارگران می‌طلبد. اما این لایحه، قانون کار را از حقوق عمومی به حقوق خصوصی تنزل داده است. در این ساختار، کارفرمایان قدرت بیشتری دارند و حقوق کارگر تضعیف می‌شود.

در لایحه اصلاحیه قانون کار تغییراتی ایجاد شده است که برخی از این تغییرات در مواد مهمی از قانون فعلی اعمال شده و در مواد کم‌اهمیت‌تر قانون هم نهاد‌های جدیدی تعریف شده که سبب شده درنهایت حقوق کارگران تضعیف شود. به عنوان نمونه در ماده 45 لایحه اصلاحیه قانون کار «برداشت از مزد کارگر توسط کارفرما» تسهیل شده است. بر این اساس، بند (ز) به ماده 45 قانون کار افزوده شده که «اعلام موافقت کتبی کارگر به کارفرما برای کسر حقوق در قبال سایر دیون و تعهدات کارگر» در آن عنوان شده است. این نگرانی وجود دارد که کارگران به دلیل ترس از اخراج، به درخواست‌های غیرمعقول کارفرمایان که در حیطه وظایف آنها هم نیست پاسخ دهند. چنین مواردی هم در حوزه مشاغل مختلف وجود دارد به عنوان نمونه در فروشگاه‌ها گاهی مشاهده می‌شود نوع قرارداد فروش است اما بر اساس یک آیین‌نامه داخلی بین طرفین، وظایفی همچون نظافت هم برای کارگر تعریف می‌شود و انجام ندادن این امور گرچه در حیطه وظایف قانونی کارگر نیست، اما طبق این بند می‌تواند منجر به کسر حقوق کارگر شود. بر این اساس، بند (ز) ماده 45 لایحه اصلاحیه قانون کار باعث فشار کاری مضاعف کارگران در کارگاه‌ها و خطر پایین آمدن حقوق حتی کمتر از حداقل قانونی می‌شود.

یکی دیگر از مواردی که می‌توان به آن انتقاد کرد، ماده 112 لایحه اصلاحیه قانون کار است که به موجب آن شرایط کارآموزی تغییر کرده و شرط سنی حذف شده است. در بند (ب) ماده 112 قانون کار آمده بود که سن کارگر کارآموز نباید کمتر از 15 سال و بیشتر از 18 سال باشد اما در لایحه جدید شرط سنی در بند (ب) ماده 112 حذف شده است. این نگرانی وجود دارد که با حذف شرط سنی، کارفرمایان افراد بالای 18 سال را هم به عنوان کارآموز با دستمزدی کمتر به کار بگیرند و منجر به گسترش به کارگیری نیروی کار ارزان و حتی کمتر از حداقل دستمزد شود و قدرت کارگران در بازار کاسته شود و از آنجایی که این افراد به عنوان کارآموز مشغول به کار هستند، با خروج آنها از کار، ممکن است بیمه بیکاری هم به آنها تعلق نگیرد. این شرایط یادآور همان طرح «استاد-شاگردی» است که در دولت قبل هم مطرح شد و اعتراضات زیادی به همراه داشت. با حذف شرایط سنی کارآموزی در لایحه اصلاحیه قانون کار همچنین شرایطی برقرار می‌شود.

یکی دیگر از مواردی که در لایحه اصلاحیه قانون کار به آن نقد وارد است، افزوده شدن بند جدیدی ذیل شرایط تعیین حداقل دستمزد کارگران است. براساس قانون کار، حداقل حقوق کارگران بر اساس دو بند تعیین می‌شد که مبنای آن درصد تورم اعلامی از سوی مراجع ذی‌صلاح قانونی، همچنین تامین حداقل معیشت یک خانواده بود که البته معیار دوم همواره نادیده گرفته می‌شد. حال بر اساس لایحه اصلاحیه قانون کار بر این دو معیار، متغیر دیگری تحت عنوان «شرایط اقتصادی کشور» افزوده شده است. با توجه به اینکه شرایط اقتصادی کشور، یک مفهوم انتزاعی است تا انضمامی، افزوده شدن این متغیر، این امکان را فرهم می‌آورد که کارفرما برای پایین آوردن دستمزد کارگران، مواردی همچون تحریم، بحران اقتصادی و… را بهانه قرار دهد. درحقیقت با افزوده شدن این فاکتور، دو فاکتور پیشین به راحتی نادیده گرفته می‌شوند. ضمن اینکه هنوز مشخص نیست مرجع اعلام آمار رسمی تورم چه نهادی است و خود این مساله موجب باز شدن دست کارفرمایان در غیر واقعی کردن دستمزد دارد.

مورد دیگری که در رابطه با لایحه اصلاحیه قانون کار به آن باید اعتراض کرد، تبصره ماده 22 است که در آن عنوان سازمان تامین اجتماعی به صندوق‌های بیمه‌یی ذی‌ربط تغییر کرده است. با توجه به طرح‌هایی که در وزارتخانه‌های دیگر نظیر وزارت بهداشت دنبال می‌شود تا بیمه‌های تامین اجتماعی متوقف شود و به سمت شرکت‌های بیمه‌یی خصوصی حرکت کنیم، چنین رویکردی می‌تواند منجر به خصوصی‌سازی تامین اجتماعی در کشور شود. در ماده 22 هم می‌بینیم که عنوان صندوق بیمه تامین اجتماعی حذف شده است. بنابراین به نظر می‌رسد این موضوع در کنار بحث ایجاد صندوق‌های خصوصی قابل فهم است. اینگونه پیش‌بینی می‌شود که دولت در نظر دارد صندوق‌های جدیدی در این زمینه ایجاد کند که این تعدد نهادها جلوی ارائه خدمات واحد و فراگیر را می‌گیرد.

همچنین در ماده 27 تبصره یک حذف شده و نهادی به عنوان کمیته انضباطی کارگاه تعریف شده است و اگر کارگاه فاقد کمیته انضباطی باشد، مورد به شورای حل اختلاف ارجاع داده خواهد شد. با توجه به اینکه ترکیب این کمیته انضباطی مشخص نیست، افزوده شدن چنین نهادی می‌تواند حقوق کارگران را تضییع کند و نوعی تهدید بالای سر آنها قرار دهد. بر اساس این ماده، دست کمیته انضباطی برای فسخ قرارداد کارگران باز گذاشته شده است که این مورد امنیت شغلی کارگران را از بین خواهد برد.

نقد دیگری که به لایحه اصلاحیه قانون کار وارد می‌شود، ماده 17 است که تبصره‌یی بر آن افزوده شده و بر این مبنا « اخراج معترضان» تسهیل شده است. براساس قانون کار فعلی، در صورتی که کارگری حبس می‌شد، تا انتهای حبس وضعیت کاری او به حالت تعلیق در می‌آمد اما پس از اتمام حبس می‌توانست به کار خود بازگردد، اما در اصلاحیه قانون کار، کارفرما پس از سه ماه می‌تواند با پرداخت سنوات کارگر قرارداد او را فسخ کند.

ماده دیگری که درحقیقت سفره‌یی را برای کارفرمایان پهن کرده، ماده 24 است که بر اساس آن در رابطه با پرداخت سنوات کارگران عنوان شده کارفرما می‌تواند حق سنوات کارگران را به صورت ماهانه، سالانه، فصلی یا در پایان کار پرداخت کند. به نظر می‌رسد در این رابطه تصمیم بر آن نبوده که موضع شفافی درخصوص پرداخت سنوات کارگران اتخاذ شود. به عبارت دیگر این ماده نشان می‌دهد اراده عمومی و جدی بر حذف سنوات کارگران یا به حداقل رساندن آن بوده است. ضمن اینکه جزئیات این پرداخت هم مشخص نیست و معلوم نشده آیا به سنواتی که در سال‌های بعد پرداخت می‌شود، سودی تعلق خواهد گرفت یا خیر. بنابراین این ماده با اشکالات متعدد امتیاز دیگری به کارفرما داده و درحقیقت سنوات را به حالت بلوکه درآورده است.

علاوه بر این، در ماده 76 از عبارت «حبس قابل خرید» برای کارگران استفاده شده که این امر به خودی خود مخالف سیاست‌های کیفری و قوانین کیفری کشور است. عنوان قابل خرید هم نشان می‌دهد این حبس می‌تواند برای کارگران تبعات مالی و کسر از حقوق را به همراه داشته باشد. این رویکرد وقتی قوه قضاییه صحبت از حبس‌زدایی به میان می‌آورد، نوعی تناقض را نشان می‌دهد ضمن اینکه حبس کارگران بر اساس اهداف کیفر در سیاست‌های جنایی به هیچ‌وجه پذیرفته نیست.

در همین حال در ماده 167 لایحه اصلاحیه قانون کار ترکیب شورای عالی کار مشخص شده که در آن درمجموع 9 نفر از دولت و کارفرمایان حضور دارند و تنها 3نفر از نمایندگان کارگران این ترکیب را تشکیل می‌دهند. بنابراین مشخص است که وزنه اصلی در شورای عالی کار به کدام سمت است. این ترکیب می‌تواند در آینده تصمیم‌گیری‌های مهم کارگران نظیر تعیین حداقل دستمزد را تحت تاثیر قرار دهد.

نویسنده: فرشاد اسماعيلي،پژوهشگر حقوق کار و تامین اجتماعی

منبع:اقتصادآنلاین-4آذر

دلنوشته محمد عبدی ،برادر  همکار عزیزمان اسماعیل عبدی بعد از اولین ملاقات در زندان

اولین دیدار

سلام

امروز بدیدن جان جانان رفتم حالش خوب بود و مثل همیشه خنده برلب هوا اونجا سرد بود و برفی.

 از دیدن ما خوشحال شد گفتیم و خندیدیم انگار نه انگار که اون کجاست و ما کجا.!

اصلا خم به ابرو نمیاره چراشو کسی نمیدونه.!

آرش صادقی رو هم دیدیم ک شده بود پوست و استخوان و فقط به احترام و ادب خانواده که اومده بودن اونجا سرپا ایستاده بود و خنده از لبش نمیوفتاد جالبه اونم خم به ابرو نمیاورد ولی چراشو کسی نمیدونه.!

یک شخصی میان سال حدود ۵۰سال ترک زبان که اسمش خاطرم نیست از اول ملاقات فقط زیر چشمی مارو به خانوادش نشون میداد داداش که فهمید داره اینکارو میکنه ماجرارو تعریف کرد اون هم بندی جان جانان بود و‌بخاطر این مارو زیر نظر داشت که سواد خوندن و نوشتن نداشت و آقا اسماعیل داشت بهش خوندن و نوشتن یاد میداد ولی چرا اونجا و توی زندان؟؟؟

کسی چراشو نمیدونه.!

جان جانان از اسب افتاده ولی از اصل نمیوفته

راستی تا یادم نرفته ب ز معروف رو هم دیدیم همون بابک زنجانی خودمون چه جالبه کسانی که پر کننده جیب اشخاص و آقا زاده ها هم بودن اونجا هستن چراشو کسی نمیدونه.!

به امید آزادی

محمد عبدی برادر اسماعیل عبدی

مراجعه اعتراضی جمعی از کارگران عضو پروژه سپیدار دو و سه به تعاونی مسکن اداره مرکزی شرکت واحد اتوبوسرانی

در حالیکه میبایست واحدهای مسکونی کارگران و رانندگان عضو پروژه سپیدار دو و سه در پایان سال نود یک تحویل اعضا می گردید؛ احداث این پروژه از سال نود متوقف شده است و در سال نود و دو با دعوی حقوقی ما بین پیمان کار و هیات مدیره تعاونی مسکن، روند ساخت پروژه با بن بست مواجه شد. و در طول این سالیان هر گاه کارگران پیگیر ادامه ساخت پروژه می شدند مدیر عامل شرکت واحد پیمان سنندجی و تعاونی مسکن دعوی حقوقی با پیمانکار را عامل این تاخیر می دانستند و مرتب وعده می دادند که پس از تعیین تکلیف قضایی به سرعت ساخت پروژه را ادامه می دهند حتی کشاورزیان مدیر عامل وقت و ریس هیات مدیره فعلی تعاونی مسکن اظهار می داشت پس از تعیین تکلیف قضایی پرونده پروژه هشت ماهه پروژه را احداث خواهد کرد. تا اینکه در هفته های گذشته پس از صدور رای دادگاه به نفع تعاونی مسکن پروژه تحویل تعاونی شد. و دادورز اجرای احکام مهلتی ده روزه به پیمانکار داد تا لوازم خود را از پروژه خارج کند؛ مدیریت و تعاونی که حالا می بایست به وعده خود عمل کرده و با برگزاری جلسه ای با حضور همه اعضا روند ساخت پروژه را شرح می دادند با وجود اینکه تشکیل جلسه با اعضای عضو پروژه ارتباطی با خروج لوازم پیمانکار از پروژه نداشت عدم خروج لوازم پیمانکار از پروژه را بهانه قرار دادند و گفتند جلسه را ده روز بعد تشکیل می دهند؛ ده روزی که فرصت خواسته بود به اتمام رسید و دو هفته نیز از گفته خودشان سپری شد اما خبری از جلسه با کارگران عضو پروژه نبود. بنابراین جمعی از کارگران عضو پروژه تصمیم گرفتند چهارشنبه سوم آذر به تعاونی مسکن مراجعه و موضوع را پیگیری کنند.

مدیر عامل تعاونی علی مهدوی خواه ابتدا عدم خروج لوازم پیمانکار از پروژه را بهانه قرار داد که با توضیحاتی که اعضا دادند که تشکیل جلسه و ادامه ساخت ارتباطی با خروج لوازم پیمانکار قبلی ندارد؛ وی خلع سلاح شد. سپس اعلام کرد ما اول باید نظر سنجی کنیم ببینیم اعضا با فروش پروژه موافقند (البته همگان می دانند که با فروش پروژه نفع مدیریت و هیات مدیره تعاونی خیلی بیشتر است چون خودشان همه کاره اند و هر جور بخواهند می برند و می دوزند) و یا ادامه ساخت که همه اعضا حاضر اعلام کردند؛ با فروش مخالفند. ایشان سپس اعلام کرد که تعاونی پولی برای ادامه ساخت ندارد و اعضا خودشان باید نفری هفتاد هشتاد میلیون پرداخت کنند (با عنوان این مطلب قصد داشت تلویحا اعضا را به فروش پروژه موافق کند) کارگران حاضر نیز اعلام کردند که مبلغی که به تعاونی پرداخت کرده اند بیشتر از هزینه ساخت پروژه بوده و نه مبلغی دارند و نه حاضرند مبالغی اضافه پرداخت کنند. همچنین گفتند بر اساس بر آوردها بخشی از هزینه ساخت پروژه نزد تعاونی باقیست و باید کار ساخت را از سر گیرند همچنین پیمانکار قبلی بر اساس رای دادگاه محکوم به پرداخت خسارت شده و زمینی نیز در کنار پروژه سپیدار داشته که به عنوان ضمانت حسن انجام کار نزد تعاونی گذارده شده و قسمت های تجاری پروژه نیز که برای پیمانکار قبلی بوده و با این محکومیت تعاونی می تواند خسارات خود و اعضا و هزینه ادامه ساخت پروژه را از این اموال پیمانکار تامین کند. اینبار تعاونی اعلام کرد که درست است تعاونی میتواند خسارات تاخیر در ساخت پروژه را در روند قضایی یک یا دو ساله از پیمانکار و اموالش که نزد تعاونی مسکن است دریافت کند ولی امروز چون پولی وجود ندارد باید خود کارگران پول ادامه ساخت پروژه را پرداخت کنند که کارگران شدیدا مخالفت کردند و پیشنهاد دادند که شرکت واحد و شهرداری هزینه ادامه ساخت را تامین کند و برای میسر شدن این مهم، تاریخی را برای مراجعه دسته جمعی به شهرداری مقرر کردند که متعاقبا از طریق کانال تلگرام سندیکا نیز روز مراجعه به شهرداری اطلاع رسانی خواهد شد.

نکته قابل تامل در گفت و شنودهای مابین تعاونی مسکن و کارگران عضو پروژه سپیدار دو سه این است تعاونی مسکن از کارگران خواست که مبالغی بسیار بیشتر از آنچه تا حالا پرداخت کرده اند برای ادامه ساخت پروژه بپردازند. خوب اگر قرار بود کارگران پرداخت مبلغ اضافه بر قراردادشان به تعاونی را بپردازند؛ در سال نود دو که این مبلغ حدود نفری پنج میلیون بود به پیمانکار پرداخت می کردند و سه سال به دلیل دعوی حقوقی تعاونی با پیمانکار ادامه ساخت پروژه متوقف نمی شد و خیلی پیش از این واحد مسکونی شان را تحویل می گرفتند تا مجبور نباشند در این سال ها اجاره نشین باشند و مبالغ زیادی اجاره مسکن پرداخت کنند.

واقعا مدیریت و تعاونی مسکن کارگران را چه فرض کرده اند!

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

نامه سرگشاده جمعیت مامایی جهت برپایی تجمع اعتراضی نسبت به عدم تحقق وعده های وزارت خانه های بهداشت وکار!

 رییس جمعیت مامایی ایران با ارسال نامه ای به وزیر کشور خواستار صدور مجوز تجمع صنفی در اعتراض به عدم حل مشکلات متعدد قشر ماما از سوی وزارت بهداشت و کارشد.

به گزارش4آذر بهداشت نیوز، در این نامه سرگشاده از بی توجهی وزارت بهداشت جهت تعیین تکلیف تعرفه مامایی،پرداخت حق الزحمه ماماها به پزشکان زنان،عدم توجه به این صنف در طرح تحول سلامت و واگذاری بعضی از امور مامایی به بهورزان گلایه شده است.

معصومه آباد در این نامه ضمن انتقاد از سازمان های بیمه گر که از پرداخت هزینه نسخ دارویی و پاراکلینیک تجویز شده قانونی توسط ماماها سرباز میزنند خاطرنشان کردبا این اقدام، زنان بیمه شده متقاضی خدمات پر اهمیت مامایی، مجبور به پرداخت هزینه های دارویی از سبد خانوار و بصورت آزاد هستند.

در بخش دیگر این نامه عدم اجرای مصوبه سازمان مدیریت و برنامه ریزی مربوط به استخدام ۴۰۰۰ ماما و قطع بدون دلیل پرداخت ۱۵ درصدی تعرفه زایمان به ماماهای شاغل در بلوکهای زایمانی از جمله دلایل دیگر نارضایتی این قشر اعلام شده است.

گفتنی است اعتراض بخشهای مختلف حوزه سلامت به عدم توجه مسولین ذیربط نسبت به حل مشکلات و کاستی های خود طی روزهای اخیر افزایش یافته است. چند روز پیش نیز انجمن داروسازان در اقدامی مشابه با ارسال نامه ای به وزارت کشور خواستار صدور مجوز تجمع در مقابل ادارات بیمه سلامت کرده بودند، امری که با مخالفت وزارت کشور منتفی گردید.

تجمع مردم معترض به قطع گاز مقابل اداره گاز ناحیه بابل+ فیلم

در پی برودت هوا و بارش سنگین برف در استان مازندران و قطع گاز در شهرستان های آمل و بابل، مردم معترض به قطع گاز، مقابل اداره گاز ناحیه بابل تحمع کردند. معترضین خواستار دریافت نفت سفید برای گرم کردن خانه هایشان هستند.

لینک فیلم:

http://91.98.102.166:8081/FileRepository/Fanoos//2016/11/24/636155837365395732.webm

حجت عرب خویی کارگر شرکت آلومینیوم پارس بر اثر سقوط درب جان باخت

اتحادیه آزاد کارگران ایران: ساعت 5/30 بعد از ظهر امروز حجت عرب خویی کارگر قسمت تراشکاری شرکت آلومینیوم پارس که برای انجام کاری به قسمت جوشکاری کارخانه مراجعه کرده بود بر اثر سقوط درب این قسمت که بدلیل وزش باد رخ داد جان باخت.

حجت عرب خویی 32 ساله، مستاجر، متاهل و دارای یک فرزند دختر سه ساله است که حدود هفت سال سابقه کار در این کارخانه داشت. بنا بر اظهار کارگران شرکت آلومینیوم پارس  دری که بر روی حجت سقوط کرد به طول 5 و ارتفاع 4 متر بود که باعث مرگ وی در همان لحظات اولیه حادثه شد.

سوانح کاری منجر به فوت کارگران در محیطهای کار که هر روزه در جای جای کشور ابعاد هر چه وسیع تری پیدا میکند در شرایطی است که صاحبان سرمایه در سایه تعرض هر روزه دولت تدبیر و امید سرمایه داران به آخرین ذره های حقوق انسانی ما کارگران، بیش از پیش از تامین ایمنی محیطهای کار سلب مسئولیت میکنند بطوری که در کارخانه مهمی همچون شرکت  آلومینیوم پارس با وزش بادی، درب سنگین و بزرگی، سقوط و باعث مرگ حجت عرب خویی میشود.

اتحادیه آزاد کارگران ایران، با ابراز همدردی عمیق با خانواده و همکاران حجت عرب خویی و تسلیت به این عزیزان و با تاکید بر محاکمه مسئولین این حادثه در شرکت آلومینیوم پارس، مسئولیت  مرگ دلخراش حجت و دیگر کارگرانی را که هر روزه بدلیل عدم رعایت ایمنی در محیطهای کار جان میدهند، مستقیما بر عهده کسانی میداند که طی 37 سال گذشته با تعرض هر روزه به بدیهی ترین حقوق انسانی ما کارگران، باعث پدید آمدن وضعیتی شده اند که امروزه محیطهای کار به قتلگاه کارگران تبدیل شده است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – 3 آذر ماه 1395

کشته وزخمی شدن 5کارگرمعدن درحادثه سقوط خودروی حاملشان!

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌ شرقی گفت: سقوط خودروی پیکان به دره، در مسیر روستایی امند به سمت روستای سرکش خاروانا، دو کشته و سه مصدوم بر جای گذاشت. خودروی سانحه دیده پیکان حامل پنج نفر از کارگران معدن بودند.

به گزارش4آذرایسنا،روزبه رجائی غفوری اظهار کرد: ساعت 11 امروز پنج‌شنبه طی تماس مردمی با مرکز اورژانس تبریز مبنی بر واژگونی و سقوط یک خودرو به دره در راه روستایی صعب العبور، بلافاصله  سه دستگاه آمبولانس و تیم نجات هلال احمر به همراه بالگرد اورژانس تبریز عازم محل شدند.

وی گفت: با توجه به عدم پوشش تلفن همراه در این نقطه و عدم ارتباط مداوم با محل حادثه حدود 15 دقیقه بالگرد از طریق هوایی محل سانحه را رصد کرد.

رجائی غفوری افزود: در این ماموریت نفس گیر که سه ساعت به طول انجامید، با ذکاوت تیم اورژانس هوایی و شخص خلبان یک مصدوم بدحال از محل سانحه به بیمارستان امام رضاتبریز انتقال یافت و دو مصدوم با آمبولانس‌های اورژانس به بیمارستان امام رضا انتقال یافتند.

رجائی غفوری افزود: دو مصدوم حادثه نیز به دلیل شدت جراحات وارده در دم جان باخته بودند.

اعتصاب کارکان شرکت لوفت هانزا برای افزایش دستمزد ادامه دارد!

با اعلام خبر ادامه اعتصاب خلبان های شرکت هواپیمایی لوفت هانزا تا روز جمعه فشارها بر مدیران این شرکت برای اقدامی اجرایی جهت از سر گیری پروازها افزایش یافته است.

به گزارش24نوامبریورونیوز،اتحادیه خلبان ها می گوید، طی سالهای اخیر شرکت لوفت هانزا درآمد خوبی داشته اما سهمی از آن نصیب خلبانان نشده است و بر همین اساس خواهان افزایش دستمزد و مزایای خود هستند.

در پی اعتصاب خلبانان، این شرکت ناچار به لغو ۸۷۶ پرواز از سه هزار پرواز پیش بینی شده خود در روز چهارشنبه شد.

روز پنجشنبه ۹۱۸ پرواز لغو شد و پیش بینی شده است که روز جمعه نیز ۸۳۰ پرواز لوفت هانزا انجام نگیرد.

این چهاردهمین اعتصاب کارکنان این شرکت هواپیمایی از سال ۲۰۱۴ میلادی است.

مسئولان این شرکت هواپیمایی آلمانی پیش بینی می کنند این اعتصاب بین ۷ تا ۹ میلیون یورو خسارت برای این این شرکت در پی داشته باشد.

هری هومستر، یکی از مسئولان اجرایی فرودگاه فرانکفورت می گوید: «با ادامه اعتصاب ها در کوتاه مدت رفتار مشتریان نیز تغییر می کند و با هر اعتصاب حدود ۱۰ میلیون یورو خسارت می بینیم».

این شرکت هواپیمایی طی سال جاری میلادی ۱۲ درصد از ارزش سهام خود را از دست داده است.

راهپیمایی دهها هزار بلژیکی دراعتراض به سیاست ریاضت اقتصادی دولت!

هزاران تن از کارکنان بخش بهداشت و تأمین اجتماعی بلژیک روز پنج شنبه در اعتراض به سیاست های ریاضتی دولت این کشور تظاهرات کردند. راهپیمایان در خیابان های بروکسل که شمارشان به بیست هزار نفر می رسید، به ویژه خواستار ایجاد شغل و افزایش دستمزد و مخالف کاهش مرخصی های خود بودند.

به گزارش24نوامبریورونیوز،یک پرستار معترض می گوید: «وقتی ما شرایط کار را مثلا در سرای سالمندان می نگریم، می بینیم که حقوق بسیار کم است. با این تدابیر ریاضتی که وزیر می خواهد وضع کند، تنها کاری که ما می توانیم بکنیم آن است که به خیابان بیاییم و اعتراض کنیم».

دنی دوبوا رئیس اتحادیه کارکنان راه آهن نیز می گوید: «در قراردادهای جدید می خواهند حقوق را کم کنند و به این صورت شرایط کار سخت می شود. این عادی نیست که در یک سرای سالمندان، یک کارگر برای شانزده نفر کار کند، صبح ها رختخواب شان را درست کند و آنها را آماده کند».

نمایندگان کارکنان بخش بهداشت بلژیک پنج سال است که در حال مبارزه برای قانع کردن دولت به امضای توافقی در زمینه افزایش دستمزدها و بهبود شرایط کار هستند. اما بر خلاف خواسته آنها، دولت در صدد کاهش مرخصی آنهاست.

درست پیش از راهپیمایی روز پنج شنبه نمایندگان اصناف بلژیک با دولت این کشور بر سر آغاز گفتگوها به توافق رسیدند.

دولت بروکسل برای کاستن از بدهی های رو به افزایش در پی کاهش هزینه های خود در بخش هایی همچون خدمات بیمارستانی و فرهنگ است.

حادثه در یک نیروگاه در چین ۴۰ قربانی گرفت

در پی وقوع حادثه در یک نیروگاه در چین دست کم ۴۰ نفر جان خود را از دست دادند. یکی از سکوهای در حال ساخت در برج خنک کننده این نیروگاه ساعت ۷ صبح به وقت محلی فروریخت.

به گزارش24نوامبریورونیوز،رسانه های چین گزارش کرده اند که احتمال دارد شمار قربانیان افزایش پیدا کند چون این امکان وجود دارد که افراد بیشتری در زیر آوار گرفتار مانده باشند.

این اتفاق در شهر فنگ چنگ در استان جیانگشی رخ داد که در شرق چین واقع است.

عملیات جستجو برای مجروحان احتمالی توسط نیروهای نجات و سگهای آموزش دیده آغاز شده است.

وقوع حوادث مرتبط با کار در چین به دلیل استانداردهای ایمنی پایین، نسبتا بالا است. دولت چین در پاسخ به انتقادها قول داده است که ایمنی کار را افزایش دهد.

سال گذشته چند انفجار در انبارهای مواد شیمایی در شهر بندری تیانجین ۱۷۰ قربانی به جا گذاشت.

چهارم آذرماه1395

akhbarkargari2468@gmail.com

***

kargari,daneshjooeedaneshjooee!

بایکوت خبری تحصن دانشجویان دختر دانشگاه تهران

بیدارزنی: شب گذشته؛ دوم آذر سومین شب تحصن دانشجویان خوابگاه چمران بود. این تجمعات گرچه با قطع برق و بی‌توجهی مسئولین به مسائل خوابگاه آغاز شد اما با سه مطالبه‌ی مشخص، از سوی دانشجویان در حال پیگیری است. مطالباتی که بار دیگر صحبت از کلافگی دانشجویان از برخوردهای قیم مآبانه، همراه با تبعیض جنسیتی با ایشان دارد. سه ردیف مطالبه‌ی اصلی این دانشجویان به شرح زیر است:

  • مسئله‌ی هزینه‌های خوابگاه و ضعف امکانات رفاهی: در پی سیاست‌های تجاری‌سازی دانشگاه‌ها، طرحی با عنوان درجه‌بندی خوابگاه‌ها، از سوی وزارت علوم در سال جاری اجرا شد. در این رابطه، یزدانمهر؛ رئیس صندوق رفاه در مصاحبه‌ای با باشگاه خبرنگاران جوان که در مورخ ۱۰ فروردین ۹۵ انتشار یافته بود اعلام کرد: «بحث رتبه‌بندی خوابگاه‌های دانشگاهی از ابتدا جزو برنامه‌های ما بوده و هم‌اکنون حدود ۱ هزار و ۱۶ خوابگاه دولتی در کشور وجود دارد که از همه این خوابگاه‌ها اجاره‌بهای یکسانی دریافت و این خلاف عدالت محسوب می‌شود.»

همچنین تقی زاده معاون تسهیلات صندوق رفاه دانشجویان با اشاره به اینکه طرح رتبه‌بندی خوابگاه‌ها موجب تعدیل سازی در قیمت اجاره‌بهای خوابگاه‌های دانشجویی می‌شود خاطرنشان کرده بود: «هر چه امکانات خوابگاه‌ها اعم از دسترسی دانشجو به مکان‌های آموزشی، رفاهی، خریدی و … بهتر باشد قیمت اجاره‌بهای آن بالاتر از خوابگاهی خواهد بود که فاقد این امکانات است.»

جز موارد بالا که اشاراتی مبهم به معیارهای رتبه‌بندی خوابگاه‌های دانشجویی داشتند‌، هیچ گزارش دیگری مبنی بر آمارها و شاخص‌های دقیق، قابل تشخیص و قابل انطباق منتشر نشده است.

از این رو امکان هیچ‌گونه اعتراض یا درخواست تجدید نظر برای دانشجویانی که خوابگاهِ محل سکونتشان درجه یک اعلام و با افزایش ناگهانی اجاره‌بها مواجه شده‌اند؛ وجود ندارد و هیچ طریقی برای پیگیری و اصلاح قیمت مصوب باقی نمی‌ماند.

در پی اعمال همین سیاست؛ خوابگاه چمران که از امکانات رفاهی نامطلوبی (نظیر یک سرویس بهداشتی به ازای هر ۲۰ نفر و یک سینک ظرف شویی برای هر ۴۰) به‌عنوان خوابگاه درجه‌ی ۲ انتخاب شد و دانشجویان در آغاز سال تحصیلی با افزایش هزینه‌های خوابگاه روبه رو شدند.

مشکلاتی نظیر سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی فرسوده، قطع طولانی برق در شب و مسئله‌ی کیفیت نامناسب غذای سلف خوابگاه، مسائلی است که دانشجویان هر روز با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند؛ اما این بار تنها مسائل رفاهی از این دست محل اعتراض نبود بلکه صحبت از سطحی دیگر از مصائب دانشجویان خوابگاهی دختر بود.

  • ساعت رفت و آمد: «من اگه بخوام یک شام بیرون بخورم به ساعت ۹:۳۰ نمی‌رسم. یا کلاس خارج از دانشگاهم باعث میشه تاخیر بخورم.»، «من عصرها کلاس زبان میرم. چند وقت پیش تماس با خانواده گرفته بودند. مادرم گفته کلاس میره. راهکار هم دادند که تایم کلاساشو عوض کنه چون اگه زیاد بشه تاخیراش را گزارش میدیم بالا. تا جایی که قادر بودن مادر بنده رو نگران کردند. به عقیده‌ی مسئولین من به‌عنوان یک شخص ۲۱ ساله توانایی پاسخگویی علت‌های تأخیرهایم را ندارم.»، «تئاتر کار می‌کردم و اجرا تا ۱۰ طول میکشه. سه بار هم بیشتر نمیشه تعهد داد. برم تو خیابون بخوابم؟»

گفته‌های سه دانشجوی خوابگاهی را گفتیم که بنا به گفته‌ی مسئولین دانشگاه، به‌واسطه‌ی یک بخش‌نامه‌ی کشوری می‌بایست تا قبل از ساعت ۹:۳۰ به خوابگاه برگردند؛ و بعد از آن نیز اجازه‌ی خروج ندارند تا ساعت ۶ صبح. در صورت تأخیر هم با خانواده‌ی فرد تماس گرفته می‌شود و در رابطه‌ی فرد و خانواده‌اش ورود می‌کنند.

یک فعال صنفی می‌گوید: «مسئله ما هرگز اثبات این نکته نیست که دانشجویان طبیعتاً به فعالیت‌های علمی و تحصیلی اشتغال دارند و از این حیث تأخیر آنان پذیرفتنی است، یا ما خواستار پذیرفته شدن آنیم. ما خواهان به رسمیت شناخته شدن حق هر دانشجوی دختر -به‌عنوان یک انسان واجد قوه اراده و تعقل- برای تنظیم ساعات ورود و خروج خود به هر دلیل مرتبط با زندگی شخصی وی هستیم. بسیاری از دختران ساکن خوابگاه به سبب خارج شدن از چتر نظارتی و حمایتی خانواده خود، امکان جدیدی برای کسب تجربه، اعمال اختیار برای تعیین زمان و مکان و چگونگی فعالیت‌های شخصی خود کسب کرده‌اند. از این رو تماس‌های مسئولین خوابگاه با خانواده‌ی آن‌ها نقشی جز دخالت و دست درازی مستقیم در حریم خصوصی رابطه آنان با خانواده خویش ندارد و اساسا چنین نقش نظارتی و قیم مآبانه‌ای بر مبنای هیچ اخلاق و عقلانیتی، واجد رسمیت و مشروعیت نیست.»

از طرف دیگر این تماس‌ها نه فقط به شرح ماوقع، بلکه غالبا به بزرگنمایی و گزارش غلوآمیز درباره‌ی تأخیر دانشجو می‌پردازند. در این شرایط، هر نوع ارتباطی که میان فرزند و والدین حاکم باشد، نگرانی بی‌مورد خانواده را موجب می‌گردد.

وی در ادامه می‌گوید: برای ما ساکنین چمران، تنها به اجرا درآمدن یا نیامدن، زینتی بودن یا نبودن قانون «لغو اسکان در صورت تاخیر یا غیبت بیش از ۳ بار» مورد بحث نیست؛ بلکه آنچه موضوع و ریشه‌ی اصلی مخالفت صریح ماست، مجوزی است که دانشگاه به خود می‌دهد تا با دانشجویان دختر به مثابه زندانیان رفتار کند، پایگاه نظارتی در خوابگاه ایجاد کند و از ابزارهای گوناگون خود برای تثبیت این قدرت نامشروع استفاده کند. ابزارهایی مانند تماس‌های تحقیرآمیز؛ که با ایجاد فضای ارعاب، بی‌هیچ هزینه‌ای دانشجویان را به‌وسیله محدودیتی که خود به سبب ترس و فرایندهای سرکوب بر خود روا می‌دارند، کنترل می‌کند.

  • حجاب اجباری در خوابگاه: مطالبه‌ی دیگری که دانشجویان در شب گذشته مطرح کردند پایان دادن به اجباری شدن حجاب در مجموعه است. طرحی که به گفته‌ی ایشان تجاوز به حریم خصوصی‌شان است. دانشجویان خواستار برداشتن بنر توهین‌آمیز عفاف و حجاب از مقابل درب گیت ورودی خوابگاه شدند.

جمعی از فعالین صنفی چمران در بیانیه‌ای این چنین مسئولین وضع موجود را خطاب قرار دادند: صاحب‌منصبان دانشگاهی، آنجا که سخن از ستم و تبعیض است، جهل بی‌درنگ با چهره‌ها و زیورهای گوناگون پا در میان می‌گذارد؛ گاه صورتک خیرخواهی بر چهره دارد و گاه پرچم‌دار اخلاقی نمایشی است… و دریغ در این بار تبعیض برای ما نه در فضای غیر متعهد و ناآگاه، بلکه در اتمسفری به جریان در آمده که داعیه‌دار دانش و فرهیختگی است.

حضرات و جنابان، در روزگار ما بر هیچ انسان دانا و آگاهی پوشیده نیست که زنان و مردان در احساس، شعور، توانایی عقلی و ارده‌ی انسانی، بی‌شک برابرند و بنا بر این اصل عقل سلیم حکم می‌کند حقوق انسانی دو جنس یکسانی باشد و هیچ وجودی اجازه‌ی محدود نمودن و پایمال کردن حقوق مسلم دیگری را نداشته باشد.

روسا بزرگان و فرمانفرمایان دانشگاهی، زمانی که تنها برای دختران و زنان قانونی مصوب و محدودیتی اعمال می‌کنید، سخن گفتن از تامین امنیت و سلامت توجیهی بیش نیست. چرا که هر زن بر این اساس که از عقل و ادراکی برابر با همتایان مذکر خود بهره مند است؛ توان درک موقعیت و تصمیم‌گیری در مورد امور مربوط به خود را دارد و دخالت بی‌دلیل خوابگاه و دانشگاه در زندگی شخص وی جز زیر سوال بردن استقلال آزادی عمل و عزت نفس وی نمی‌تواند هدفی در پی داشته باشد.مشکلات و مسائل دانشجویان خوابگاه چمران دانشگاه تهران که به تحصن در خوابگاه انجامید؛ مشکلات مختص این دانشگاه نیست. بلکه دانشجویان دختر سایر دانشگاه‌ها نیز از این برخوردهای توهین‌آمیز رنج می‌برند و آنجا که روزنه‌ای برای فریاد می‌یابند به این فشارهای روانی اعتراض می‌کنند.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: