اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

ناسیونالیسم پایه و اساس نژادپرستی، راسیسم و فاشیسم است!: شورای هماهنگی علیه کشتار جمهوری اسلامی ( فریاد خاوران)

ناسيوناليسم فلسفه ای است برای مشروعيت بخشيدن به کشتن انسان به دست همنوعش. ايدئولوژی است که استثمار و به انقياد کشيدن انسان را موجه جلوه ميدهد. فلسفه ای است که ساخت، انباشت و بکارگيری سلاحهای کشتار جمعی و پاکسازی قومی را توجيه ميکند. ناسیونالیسم در پروسه تاریخی خود اکنون به درجه ای از زوال و اضمحلال رسیده، اما بعنوان سلاحی در دست صاحبان سرمایه بشریت را تهدید خواهد نمود. ناسیونالیسم و راسیسم، دو پدیده و آفریده های جامعه سرمایه داری هستند، هر روزه در متن تاریخ  تولید و باز تولید می شوند. کاهش رفاه عمومی برای توده های مردم در جوامع پیشرفته صنعتی و نابودی کامل آن در بخش های دیگری از جهان، نشانه های زنده این تحول هستند. از آنجا که نظام کارمزدی انسانها را مجبور میکند تا برای ادامه بقاء، نیروی کار خود را، درست مثل هر کالای دیگری در بازار بفروشند، انسان ها، گریزی از این ندارند تا به تبع مناسبات میان کالاها همنوعان خود را بدیده رقیبان خود بنگرند و در لباس کارگران و بیکاران در مقابل هم قرار گیرند. بر اساس منطق سرمایه وجود هر انسانی تهدیدی است برای دیگری. و این درست همان چیزی است که راسیسم و ناسیونالیسم بر آن پای می فشارند.

stop-racism

fascism-5ناسیونالیسم پایه و اساس نژادپرستی، راسیسم و فاشیسم است!

شورای هماهنگی علیه کشتار جمهوری اسلامی ( فریاد خاوران)

ناسيوناليسم با ساختن مليت ها، ساختار جامعه را طوری بازسازی کرده است که امکان رقابت سرمايه را در مکانهای متفاوت جغرافيای سياسی فراهم آورده است. تقدس خون، خاک و زبان، کهنه پرستی، منزه جلوه دادن ملیت «خود»، اهريمن سازی از ملیتهای دیگر، اشاعه تنفر ملتی از ملتی دیگر از ويژه گيهای فکری ناسيوناليسم است. برای اشاره به محصول ناسيوناليسم ميتوان به وقايع افغانستان، يوگسلاوی در دهه نود ميلادی، نسل کشی رواندا و کشتار در فلسطين و اسرائيل و وقايع چچن اشاره کرد. بلوک غرب به جنگهای بین ملتهای آذربايجان و ارمنستان، چچن و يوگسلاوی احتياج داشتند تا هژمونی خود را بر دنيا تثبيت کنند. تا بهره کشی انسان از انسان را موجه جلوه دهد و نابرابری اجتماعی را ازلی و ابدی قلمداد کند.

ناسيوناليسم فلسفه ای است برای مشروعيت بخشيدن به کشتن انسان به دست همنوعش. ايدئولوژی است که استثمار و به انقياد کشيدن انسان را موجه جلوه ميدهد. فلسفه ای است که ساخت، انباشت و بکارگيری سلاحهای کشتار جمعی و پاکسازی قومی را توجيه ميکند. ناسیونالیسم در پروسه تاریخی خود اکنون به درجه ای از زوال و اضمحلال رسیده، اما بعنوان سلاحی در دست صاحبان سرمایه بشریت را تهدید خواهد نمود. ناسیونالیسم و راسیسم، دو پدیده و آفریده های جامعه سرمایه داری هستند، هر روزه در متن تاریخ  تولید و باز تولید می شوند. کاهش رفاه عمومی برای توده های مردم در جوامع پیشرفته صنعتی و نابودی کامل آن در بخش های دیگری از جهان، نشانه های زنده این تحول هستند.

از آنجا که نظام کارمزدی انسانها را مجبور میکند تا برای ادامه بقاء، نیروی کار خود را، درست مثل هر کالای دیگری در بازار بفروشند، انسان ها، گریزی از این ندارند تا به تبع مناسبات میان کالاها همنوعان خود را بدیده رقیبان خود بنگرند و در لباس کارگران و بیکاران در مقابل هم قرار گیرند. بر اساس منطق سرمایه وجود هر انسانی تهدیدی است برای دیگری. و این درست همان چیزی است که راسیسم و ناسیونالیسم بر آن پای می فشارند.

راسیسم و فاشیسم ایده و نظرنیستند،

راسیسم و فاشیسم جنایت علیه انسانیت اند!

نوامبر 2016

شورای هماهنگی علیه کشتار جمهوری اسلامی ( فریاد خاوران)

shorahamkari@gmail.com

انجمن حق زنان

مادران پارک لاله – استکهلم

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران ایران – سوئد

کمیته همبستگی کارگران ایران و سوئد

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: