اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

اخبار و گزارشات کارگری 9 شهریور 1395، زنده باد کارگران اعتصابی آفریقای جنوبی- پس از سه هفته اعتصاب کارگران اعتصابی در آفریقابی جنوبی پیروز شدند: نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران – خارج کشور، و فایل صوتی زندگینامه شاهرخ زمانی

اخبار و گزارشات کارگری 9 شهریور 1395

 kargari, akhbar va gozareshat

پرونده قضایی کارگران معترض مختومه باید گردد

– نهمین روزاعتراض کارگران پتروشیمی رازی
رفع ممنوع الورودی10کارگرمعترض بدنبال حمایت همکارانشان
24 شهریور جلسه نظارت بر پرونده دبیرکل کانون صنفی معلمان برگزار می شود
– بهنام ابراهیم زاده:صدای حق طلبانه ام را به گوش جهانیان برسانید
– محاکمه جعفر عظیم زاده و شاپور احسانی راد در دادگاه کیفری 2 شهرستان ساوه را قویا محکوم می کنیم
– عدم پرداخت ماه ها حقوق وحق بیمه کارگران کارخانه پی وی سی سمنان
– تجمع معلمان حق التدرسی های آموزش و پرورش کلاله مقابل فرمانداری
– تجمع اهالی روستای  کمندان شهرستان ازنا مقابل مجلس
– مصدومیت13کارگر بازارچه مرزی شیخ صله بدنبال واژگونی سرویس رفت وآمدشان(نیسان وانت)
– مرگ دو کارگرچاه کن در سیرجان بر اثر گازگرفتگی
مرگ یک کارگر در جیرفت حین کندن چاه کشاورزی
درگذشت بختیار معروفی
 eteraz4

نهمین روزاعتراض کارگران پتروشیمی رازی

kargari,eteraz_1

رفع ممنوع الورودی10کارگرمعترض بدنبال حمایت همکارانشان

عصر روز گذشته(8شهریورماه) بنابه تصمیم مدیریت این ده کارگرمعترض پتروشیمی رازی وارد مجتمع شدند و به دنبال آنها، کارگرانی که تا آن لحظه در حمایت از آنها بیرون مجتمع ایستاده بودند نیز وارد محل کار خود شدند.

با وجود بازگشت همه معترضان به داخل محیط کار،اعتراضات کارگران مجتمع پتروشیمی رازی امروز (نهم شهریور)، همچنان ادامه دارد.

به گزارش9شهریورایلنا، در حالی‌که اعتراضات کارگران مجتمع پتروشیمی رازی همچنان ادامه دارد، کارگرانی که روز گذشته ممنوع‌الورود شده بودند، وارد مجتمع شدند.

عصر روز گذشته، بنابه تصمیم مدیریت این ده کارگرمعترض پتروشیمی رازی وارد مجتمع شدند و به دنبال آنها، کارگرانی که تا آن لحظه در حمایت از آنها بیرون مجتمع ایستاده بودند نیز وارد محل کار خود شدند.

از قرار معلوم، با وجود بازگشت همه معترضان به داخل محیط کار،اعتراضات کارگران مجتمع پتروشیمی رازی امروز (نهم شهریور)، همچنان ادامه دارد.

این کارگران که از اول شهریور ماه در اعتراض به عدم اجرای طرح طبقه بندی مشاغل اعتراضات خود را آغاز کرده‌اند، امروز نیز در دفترهای کار خود نشسته و به نشانه اعتراض فقط کارهای اضطراری را انجام می‌دهند.

برپایه این اظهارات در روزهای قبل اقدام اعتراضی این کارگران هیچگونه خللی در روند کارهای اصلی واحد مانند: دانه بندی، غربالگری، جوشکاری، پمپ روغن و… وارد نکرده بود.

بنابهمین گزارش،حدود 300 نفر از کارگران این مجتمع نسبت به عدم اجرای صحیح طرح طبقه بندی مشاغل اعتراض دارند.

معترضان از جمله کارگرانی هستند که در بخش تعمیرات نیروگاه حرارتی زیر مجموعه پتروشیمی رازی مشغول کارند و ازاینکه تاکنون وعده‌های کارفرما در خصوص برطرف شدن ایرادات طرح طبقه بندی مشاغل عملیاتی نشده است، ناراضی هستند.

یکی از معترضان در  تشریح علت نارضایتی از اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در این مجتمع اظهار داشت: با اجرای طرح طبقه بندی مشاغل در سال 92 اعتراضاتی صورت می‌گیرد و همان زمان عوامل مدیریت در مقام کارفرما وعده می‌دهند که نارسایی‌های پیش آمده را برطرف خواهند کرد.

وی ادامه داد: اما با گذشت چند  سال از ماجرا هنوز هیچ تغییری در جهت برطرف کردن نواقص طرح طبقه بندی مشاغل ایجاد نشده است و در همین رابطه از سوی کارگران شکایتی در اداره کار سربندر طرح شده است که به دلیل عدم حضور نماینده کارفرما تاکنون بی‌نتیجه بوده است.

24 شهریور جلسه نظارت بر پرونده دبیرکل کانون صنفی معلمان برگزار می شود

سمانه اسدخانی وکیل اسماعیل عبدی در گفتگو با حقوق معلم و کارگر از تعیین وقت نظارت بر پرونده موکلش در 24 شهریور در شعبه 36 تجدید نظر دادگاه انقلاب خبر داد.

وی انتقال یک روزه ی پرونده عبدی به شعبه 15 (شعبه بدوی) را عجیب دانست و الحاقیه ی ضابط قضایی و بررسی مسائل مطروحه در این الحاقیه را دلیل احتمالی برگزاری وقت نظارت برشمرد و افزود امیدوار است که نتیجه دادگاه به تبرئه دبیرکل کانون صنفی معلمان بیانجامد.

اسماعیل عبدی شانزده روز پس از اعتصاب غذا با نظر قاضی و سپردن قرار وثیقه 300 میلیونی عبدی در 25 اردیبهشت 95 آزاد شد. سپس در 12 خرداد جلسه دادگاه تجدید نظر وی برگزار شد که تا کنون رای این دادگاه صادر نشده است.

بهنام ابراهیم زاده:صدای حق طلبانه ام را به گوش جهانیان برسانید

بهنام ابراهیم زاده فعال کارگری امروز دوشنبه 8شهریور به علت عدم تمدید مرخصی به زندان رجایی شهر بازگشته است . این فعال کارگری در پیام صوتی که از طریق تلگرام ضبط شده و پخش گردیده، ازاینکه دزدان و فاسدان و غارتگران و کسانی که میلیون ،میلیون از جیب مردم میدزدند باید آزادانه مانور بدهند و آزاد باشند و کسانی که مثل ما دنبال عدالت هستند و افشاگری کردند و منتقد بودیم انتقاد کرده است، وابراز کرده است که تنها به علت فعالیت کارگری که کرده ام باید زندان باشم و از اینکه فرزندش بیماراست و شرایط جسمانی خودش و مادرش خوب نیست ابراز تاسف کرده است که به اجبار به زندان باید برگردد و اعلام کرد تا مادامی که هستم لحظه ای آرام نخواهم نشست وکوتاه نخواهم آمد و دست از مبارزه نخواهم شست و ازتمامی فعالین و شخصیت های سیاسی ورسانه ای و کسانی که دستی درفضای مجازی دارند خواست تا صدای او باشند و صدای این کارگر حق طلب رابه گوش جهانیان برساند . بهنام ابراهیم زاده بعد از پایان حبس 5ساله در زندان مجددا به۷ سال و ۱۰ ماه و ۱۵ روز حبس تعزیری و چهارصدوپنجاه هزار تومان جریمه دیگر محکوم گردیده است. اتهام او “اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی و خارجی” و فعالیت تبلیغی علیه نظام درج شده است.

منبع: https://www.facebook.com/davood.syndica?fref=ts

محاکمه جعفر عظیم زاده و شاپور احسانی راد در دادگاه کیفری 2 شهرستان ساوه را قویا محکوم می کنیم

صبح امروز دوشنبه هشتم شهریور ماه بر اساس ابلاغیه شعبه 101 دادگاه کیفری 2 شهرستان ساوه، جعفر عظیم زاده و شاپور احسانی راد از اعضای هیات مدیره اتحادیه ازاد کارگران ایران به همراه وکیل خود محمد علی جداری فروغی در این شعبه حاضر شدند.

شاکی پرونده های جعفر عظیم زاده و شاپور احسانی راد در دو دادگاه کیفری و امنیتی شهرستان ساوه، کارفرمای کارخانه نورد و لوله صفا می باشد. در دادگاه شعبه 101 کیفری 2 ساوه که صبح امروز این دو فعال کارگری در آن حضور پیدا کرده بودند وکیل کارخانه نورد و لوله صفا نیز شرکت داشت و آنان با اتهامات بر هم زدن نظم عمومی، جعل عنوان از طریق مشاوره به کارگران اعتصابی این کارخانه و تشویش اذهان عمومی با مصادیق تشکیل و مدیریت اتحادیه آزاد کارگران ایران، تحریک کارگران کارخانه نورد و لوله صفا به اعتصاب و فعالیتهای صنفی از قبیل دادن مشاوره به کارگران اعتصابی و مصاحبه ها و نوشتارهای آنان در مورد مسائل کارگری به محاکمه کشیده شدند.

در این جلسه ی محاکمه هر دو عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران با تشریح وضعیت فلاکتبار کارگران و همراهی دولتهای مختلف و وزارت کار با کارفرمایان در تحمیل بی حقوقی بر آنان، با قاطعیت از حقانیت و قانونی بودن فعالیتهای اتحادیه دفاع و بر حق برخورداری کارگران از تشکلهای مستقل صنفی در محل کار و در بعد سراسری تاکید کردند. در این جلسه،  وکیل کارخانه نورد و لوله صفا تلاش کرد با نام بردن از اعتراضات بر حق کارگران نورد لوله صفا به عنوان شورش  و وارد کردن اتهاماتی از قبیل تخریب و آتش سوزی در کارخانه به کارگران  و ربط دادن آنها به شاپور احسانی راد و جعفر عظیم زاده اقدام به سیاه نمایی از فعالیتهای بر حق این دو فعال کارگری بکند که با پاسخهای قاطعانه ای از سوی محمد علی جداری فروغی مواجه شد.

در پایان این جلسه ی محاکمه که از ساعت 10 صبح امروز تا ساعت 12 ظهر ادامه داشت قاضی دادگاه ادامه این محاکمه را به جلسه دیگری موکول کرد. علاوه بر تشکیل پرونده و محاکمه این دو فعال کارگری در شعبه 101 کیفری 2 ساوه با اتهامات بر هم زدن نظم عمومی، جعل عنوان از طریق مشاوره به کارگران اعتصابی نورد و لوله صفا و تشویش اذهان عمومی ، پرونده دیگری نیز بر علیه آنان با اتهامات اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی در شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان ساوه گشوده شده و طبق ابلاغیه این دادگاه جعفر عظیم زاده و شاپور احسانی راد قرار است در روز 14 شهریور ماه جاری در این دادگاه مورد محاکمه قرار بگیرند

شاپور احسانی راد  و جعفر عظیم زاده در پی اعتصاب کارگران نورد و لوله صفا در اواخر اردیبهشت ماه سال 94 ، در ارتباط با این اعتصاب دستگیر و هر کدام به ترتیب پس از 26 و 18 روز بازداشت در سلول انفرادی و بازجوئی های متعدد از سوی مامورین امنیتی با قرار وثیقه 200 میلیون تومانی آزاد شدند. تشکیل دو پرونده کیفری و امنیتی بر علیه این دو فعال کارگری در شهرستان ساوه، در حالی صورت گرفته است که جعفر عظیم زاده با حکم شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران با همان اتهامات مشابه دو دادگاه کیفری و انقلاب شهرستان ساوه به شش سال زندان محکوم شده است و در حال حاضر پس از گذراندن نزدیک به هشت ماه از مدت این محکومیت در زندان اوین، بدنبال اعتصاب غذای 63 روزه اش در بیرون از زندان بسر میبرد.

محاکمه این دو عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران  با اتهامات متعدد امنیتی در پی اعتصاب غذای جعفر عظیم زاده و اسماعیل عبدی و شکل گیری جنبشی عظیم بر علیه امنیتی کردن اعتراضات صنفی کارگران و معلمان، چیزی جز دهان کجی به افکار عمومی و میلیونها کارگر و معلم از سوی دستگاههای امنیتی و قضائی نیست.

اتحادیه آزاد کارگران ایران با محکوم کردن اعمال سیاست سرکوب  و  وارد کردن اتهامات امنیتی بر فعالیتهای صنفی که از زمان روی کار آمدن دولت روحانی بطور گسترده ای از طریق شکایت کارفرمایان از کارگران در سراسرکشور به پیش برده میشود اعلام میدارد نه تنها بکارگیری اشکال مختلف سرکوب و برخوردهای امنیتی با اعتراضات صنفی، ذره ای از عزم و اراده ما کارگران برای دفاع از حقوق انسانی مان نخواهد کاست بلکه روز بروز بر عمق و دامنه اعتراضات ما و نفرت و انزجارمان از وضعیت موجود خواهد  افزود. تشکل، تجمع، اعتصاب و سازماندهی اعتراضات سراسری  حق مسلم و خدشه ناپذیر ماست و هیچ قدرتی نمیتواند توام با تحمیل بی حقوقی و فقر و فلاکت روز افزون بر ما کارگران، مانع اعتراضات بر حق ما بشود.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – هشتم شهریور ماه 1395

عدم پرداخت ماه ها حقوق وحق بیمه کارگران کارخانه پی وی سی سمنان

منابع کارگری از پرداخت نشدن 4 تا 9 ماهه دستمزد حدود 100 کارگر کارخانه «پی وی سی سمنان» خبر می‌دهند.

 به گزارش9شهریورایلنا،تعدادی از کارگران پی وی سی سمنان افزودند: به‌صورت مشخص حدود 70 نفر از کارگران قدیمی این واحد صنعتی از آبان  ماه سال 94حقوقی دریافت نکرده‌اند ومابقی 30 کارگری که از ابتدای سال جاری  در کارخانه مشغول کار شده اند نیز بابت 4 ماه دستمزد از کارفرما طلبکارند.

کارگران با بیان اینکه این معوقات حاصل بی‌نظمی در پرداخت به موقع مطالبات مزدی است در ادامه افزودند: با وجود آنکه کارگران این واحد هر 45 روز تا دو ماه یکبار حقوق دریافت می‌کنند ولی دریافتی‌های آنان مربوط به معوقات حقوقی سالهای گذشته است.

در این رابطه به نقل از کارگران پی وی سی گفته می‌شود که آخرین مزدی که کارگران کارخانه پی وی سی سمنان دریافت کرده‌اند مربوط به آبان ماه سال 94 بود که تازه آنهم با 9 ماه تاخیر در تاریخ 22 تیرماه  سال جاری پرداخت شد.

همچنین کارگران درباره معوقات بیمه‌ای خود نیز می‌گویند، با وجود آنکه کارفرما هر ماه مبالغی را از حقوق کارگران این واحد برای پرداخت حق بیمه آنان کسر می‌کند اما آن را به موقع به تأمین اجتماعی پرداخت نمی‌کند و به همین دلیل  در حال حاضر 4 ماه است که دفترچه‌ بیمه آنها و اعضای خانواده هایشان  فاقد اعتبار شده است.

کارگران با بیان اینکه به صورت مشخص تعویق حقوق آنان ناشی ازمشکلات مالی کارخانه  است در ادامه گفتند: سال گذشته این واحد تولیدی وضعیت مالی خوبی  داشت اما آنچه حاصل شد کارفرما خرج بدهی های مالی کارخانه می کند.

به گفته کارگران این کارخانه وضعیت موجود در حالی ادامه دارد  که کارگران شاغل در کارخانه که تا پایان  شهریورماه جاری با کارفرما قرار داد کار دارند نگران از دست دادن شغلشان هستند.

به گفته کارگران پی وی سی،کارفرمای کارخانه به برخی مسئولان استانی وشهرستان اعلام کرده است درصورتی که مشکلات این واحد صنعتی رفع نشود ناچار است برای کاهش هزینه های کارخانه تعدادی از کارگران را اخراج کند.

کارگران در خاتمه تصریح کردند با وجود آنکه مسئولان اداره کار، سازمان تأمین اجتماعی و استانداری استان سمنان از مشکلات کارگران وکارخانه پی وی سی اطلاع دارند اما تا این در وضعیت آنها تغییری حاصل نشده است.

تجمع معلمان حق التدرسی های آموزش و پرورش کلاله مقابل فرمانداری

تعدادی ازمعلمان حق التدرسی های آموزش و پرورش کلاله در روز افتتاح متمرکز پروژه های شهرستان با تجمع در مقابل فرمانداری کلاله خواستار مشخص شدن وضعیت خود بودند.

به گزارش8شهریور کلاله خبر، تعدادی از حق التدریسی های آموزش و پرورش شهرستان کلاله در حاشیه افتتاح متمرکز پروژه های شهرستان کلاله با تجمع در مقابل فرمانداری از محمود ربیعی معاون استاندار گلستان خواستار مشخص شدن وضعیت خود شدند.

اما پس از این ماجرا و با حضور محمد رضا وطنی مدیرکل آموزش و پرورش گلستان نیز افراد یاد شده از وی خواستار مشخص شدن وضعیت خود شدند که وطنی در پاسخ به آنها زمان مشخص شدن وضعیت انها را اول آبان ماه اعلام کرد.

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش گلستان شرط بکارگیری این افراد نیازسنجی است و براساس نیازسنجی از این افراد به عنوان حق التدریسی استفاده می شود.

گفتنی است آموزش و پرورش شهرستان کلاله دارای حدودا 40 حق التدریسی است که طبق قرارداد سال گذشته فی مابین مدت قرارداد آنها یکساله بوده و طبق اخبار واصله از منابع موثق، آموزش و پرورش در قبال بکارگیری مجدد و استخدام آنها هیچ تعهدی را متقبل نشده است.

تجمع اهالی روستای  کمندان شهرستان ازنا مقابل مجلس

امروز9شهریور،جمعی از اهالی روستای کمندان شهرستان ازنا در استان لرستان  در اعتراض به عدم تکیمل ساخت سد مخزنی در این  منطقه در مقابل ساختمان مجلس تجمع کردند.

به گزارش9شهریورتسنیم،در این تجمع اهالی روستای کمندان شهرستان ازنا پلاکاردی در مقابل درب وروری مجلس نصب کرده بودند که بر روی آن نوشته شده بود:

«13سال از آغاز ساخت سد مخزنی کمندان ازنا گذشته است و 13 سال بلاتکلیفی مردم در کسب و کار و ممانعت از ساخت‌ و ساز مسکن برای جوانان متأهل روستا به همراه داشته است.»

در طول این سالها مردم منطقه از هرگونه وام یا خدمات دولتی با داشتن 1000 نفر جمعیت محروم بوده‌اند و اراضی دیم نیز از سوی سازمان منابع طبیعی تصرف گردیده است که نتیجه آن بایر ماندن زمینها و بیکاری کشاورزان را به همراه داشته است، خواهان رسیدگی مسئولان به این موضوع شدند.

مصدومیت13کارگر بازارچه مرزی شیخ صله بدنبال واژگونی سرویس رفت وآمدشان(نیسان وانت)

عصر روزگذشته(8شهریور) واژگونی نیسان وانت در محور تازه آباد به شیخ صله 13کارگر بازارچه مرزی شیخ صله  را راهی مراکز درمانی کرد .

به گزارش8شهریور شاخ شمیران، یک نیسان وانت که حامل کارگران بازارچه مرزی شیخ صله بود در هنگام بازگشت از بازارچه در نزدیکی روستای نگره با ترکیدن لاستیک آن واژگون می شود و تعداد13 نفر از مسافران این خودرو به مرکز درمانی نگره انتقال داده می شوند.

 سرپرست شبکه بهداشت و درمان ثلاث باباجانی ، اظهار داشت : مصدومین بعد از این تصادف به مرکز درمانی نگره انتقال می یابند.

 دکتر پویان احمدی گفت : همزمان 2 آمبولانس اوژانس به مرکز درمانی نگره اعزام می شوند و و تعدادی از مصدومینی که وضعیت نامناسب تری داشتند با آمبولانس و بقیه مصدومین توسط بستگان آنها به مرکز بهداری تازه آباد انتقال داده شدند .

 دکتر احمدی افزود : با توجه به وضعیت نامناسبت 2 تن از مصدومین ، آنها به بیمارستان طالقانی در استان کرمانشاه انتقال داده شدند و 4 مصدمین دیگر این حادثه نیز به بیمارستان جوانرود ارجاع داده شدند .

 سرپرست شبکه بهداشت و درمان ثلاث باباجانی خاطرنشان کرد : بقیه مصدومین ترخیص شدند.

 

مرگ دو کارگرچاه کن در سیرجان بر اثر گازگرفتگی

فرمانده انتظامی «سیرجان» از مرگ دو جوان بر اثر ریزش چاه ، در منزلی مسکونی خبر داد.

به گزارش8شهریوررکنا،سرهنگ محمدرضا ایران نژاد گفت: عصر روز یکشنبه7شهریورماه در پی تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110، مبنی بر حادثه منجر به فوت دو جوان در چاهی در منزل مسکونی یکی از اهالی روستای نصرت آباد از توابع شهرستان سیرجان ، بلافاصله تیمی از عوامل انتظامی به همراه دیگر نیروهای امدادی به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: در بررسی های کارشناسی در محل و گفته های صاحب خانه مشخص شد دو جوان در حال حفر چاه منزل مسکونی بود که به دلیل نزدیکی به چاه فاضلاب قدیمی، چاه سوراخ شده و ورود فاضلاب به چاه جدید موجب گاز گرفتگی افراد شده و آن ها را به دام انداخته است.

فرمانده انتظامی سیرجان ادامه داد: با تلاش تیم های امدادی حاضر در محل افراد حادثه دیده از عمق 5 متری این چاه به بیرون کشیده شدند که متاسفانه بر اثر گازگرفتگی و خفگی جان خود را از دست داده بودند.

وی تصریح کرد: مرگ این دو جوان توسط تیم اورژانس 115 که در محل حضور داشتند تأیید و اجساد آن ها با هماهنگی مقام قضایی به سردخانه انتقال یافت.

سرهنگ ایران نژاد در پایان ضمن توصیه و هشدار به کارگران از آنها خواست قبل از شروع کارهای فنی و ساختمانی نکات ایمنی را مدنظر قرار دهند.

مرگ یک کارگر در جیرفت حین کندن چاه کشاورزی

یک کارگر در «جیرفت» حین کندن چاه کشاورزی به علت ریزش سنگ به داخل چاه در عمق 30 متری زمین جان خود را از دست داد.

به گزارش9شهریوررکنا،سرهنگ»ماشاالله مولایی» فرمانده انتظامی شهرستان جیرفت در تشریح این خبر گفت: روز گذشته در پی اعلام خبری به مرکز فوریتهای پلیسی 110 مبنی بر مرگ کارگری در داخل یک حلقه چاه در اطراف شهرستان جیرفت (روستای چمن )، بلافاصله مأموران انتظامی به همراه نیروهای امدادی به محل اعزام شدند.

» ملائی » افزود: با حضور مأموران در محل مشخص شد مردی30 ساله حین حفر چاه در زمین کشاورزی بر اثر ریزش سنگ از دهانه چاه به پایین، در عمق 30 متری زمین دچار حادثه شده است.

این مقام انتظامی با ابراز تأسف از بروز این حادثه ناگوار خاطر نشان کرد: با تلاش اهالی روستا و افراد حاضر در محل، این فرد کارگر از عمق چاه به بیرون کشیده شد که متاسفانه بر اثر شدت جراحات وارده، قبل از رسیدن به مراکز درمانی جان خود را از دست داد.

درگذشت بختیار معروفی

با خبر شدیم که روز شنبه ششم شهریورماه، «بختیار معروفی» در شهر سقز، در اثر سکته مغزی در بیمارستان این شهر در سن 48 سالگی در گذشته است.

او از دوستان و علاقه مندان به کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری بود. مراسم خاکسپاری زنده یاد بختیار معروفی با شرکت جمع کثیری از مردم سقز و روستاهای اطراف در گورستان «آیچی» انجام شد. ما درگذشت بختیار معروفی را به خانواده و بستگان و دوستان این عزیز، تسلیت می گوییم. یادش گرامی باد!

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری – 8 / 6 / 1395

نهم شهریورماه1395

akhbarkargari2468@gmail.com

******

nahadhay-e- hambastegi

زنده باد کارگران اعتصابی آفریقای جنوبی

پس از سه هفته اعتصاب کارگران اعتصابی در آفریقابی جنوبی پیروز شدند.

کارگران پتروشیمی آفریقای جنوبی پس از سه هفته اعتصاب توانستند به افزایش مزد مورد نظر خود دست پیدا کنند.

15 هزار كارگرعضو اتحاديه شيمي، انرژي، كاغذ، چوب، چاپ و اتحاديه متحد كارگران از روز ٢٨ ژوئيه با درخواست ٩ درصد اضافه دستمزد دست به اعتصاب زدند.

خواسته اصلی کارگران اعتصابی، 9 درصد افزایش حقوق بود و شرکت ملی پتروشیمی توافق کرده است که 7 درصد امسال و 1.5 در صد سال بعد به دستمزد این کارگران افزوده شود. کارگران موفق شدند که ساعت کاری کارگران را نیز در هر شیفت کاهش دهند.

زنده باد اتحاد و مبارزه کارگران

نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران – خارج کشور

آگوست 2016

nhkommittehamahangi@gmail.com

http://nahadha.blogspot.com/

******

shahrokh.,.,

فایل صوتی زندگینامه شاهرخ زمانی 

http://nashriye.com/?p=1365

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

این وب‌گاه برای کاهشِ هرزنامه‌ها از Akismet استفاده می‌کند. در موردِ نحوهٔ پردازشِ داده‌هایِ دیدگاهتان بیشتر بدانید.

اطلاعات

این ویودی در 31 اوت 2016 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , , , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: