اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

ایالات متحده در سوریه به شکل مضحکی عمل می کند. جیمی کارتر را باید به میدان بازگرداند!: ترجمه حمید محوی

 واشنگتن با نقض کامل حقوقی در جایگاه جنایتکار جنگی قرار می گیرد و با این خواست که دولت قانونی و برگزیده را سرنگون سازد و متعاقباً یک دوست دست نشانده را که مطابق خواست هایش عمل کند جایگزین سازد… پروفسور میشل شوسودوسکی در تحلیلش توضیح می دهد که «بچه های ما» یعنی مشاوران نظامی غربی، مأموران اطلاعاتی و مزدورانی که از طریق شرکت های امنیتی خصوصی به خدمت گرفته شده اند… من می گویم، جیمی کارتر را بازگردانید. مردی اخلاقی و هوشمند. او هزار بار از تمام نامزدهای ریاست جمهوری حاضر در مسابقۀ انتخاباتی بهتر است. در 90 سالگی مقابله با سرطان تلاشی بیهوده بنظر می رسد، ولی کارتر بهترین انتخاب است.

ایالات متحده در سوریه به شکل مضحکی عمل می کند. جیمی کارتر را باید به میدان بازگرداند!

Paul Craig Roberts 

نوشتۀ دکتر پل کرک رابرتس Dr. Paul Craig Roberts

Mondialisation.ca, 28 octobre 2015

مرکز مطالعات جهانی سازی

hamid movi,

ترجمه توسط حمید محوی

وقتی مچ دولت آمریکا در سوریه باز شد، به شکل مضحکی عمل کرد. ابتدا با تحریف حرکات روسیه علیه دولت اسلامی در سوریه، واشنگتن در واقع تأیید کرد که تروریست هائی که برای سرنگونی دولت برگزیدۀ سوریه وارد سوریه شده اند «مأموران خود ما» هستند.

در یک مصاحبه با فاکس نیوز [Fox « News »] یکی از مقامات عالی رتبۀ دولت آمریکا اعلام کرد : « پوتین آگاهانه نیروهای ما را هدف گرفته است. بچه های ما برای نجات جانشان می جنگند».

پروفسور میشل شوسودوسکی در تحلیلش توضیح می دهد که «بچه های ما» یعنی مشاوران نظامی غربی، مأموران اطلاعاتی و مزدورانی که از طریق شرکت های امنیتی خصوصی به خدمت گرفته شده اند.

یکی از کارمندان وزارت دفاع به فاکس نیوز گفت که روس ها « در خواستشان برای جنگ علیه دولت اسلامی کاملاً ریاکار و پنهان کار هستند ». به باور رژیم اوباما، کل سدها حملۀ موشکی و هوائی علیه دولت اسلامی به روی تروریست های میانه رو متمرکز شده که توسط ایالات متحده تشکل یافته — پنج نفر — و به همین گونه علیه سدها مشاور غربی صورت می گیرد.

روشن است که مقام عالی رتبۀ وزارت دفاع فراموش کرده است که ژنرال لیود آستین  Lloyd Austin

که در مقام فرماندۀ فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا می باشد، اخیراً به کمیتۀ نیروهای نظامی در سنای ایالات متحده اعلام کرده بود بیش از 4 یا 5 نفر بیشتر از تروریست های میانه رو که توسط ایالات متحده تشکل یافته بودند در منطقه باقی نمانده است. اوباما نیز ولخرجی 500 میلیون دلاری که از صندوق مالیات دهندگان آمریکائی برای تشکیل « تروریست های میانه رو » پرداخت شده بود تا دولت سوریه را سرنگون کنند، متوقف گردید. آنهائی که این بودجه را دریافت می کردند، پول را گرفتند و ناپدید شدند.

باورکردنی نیست که حتی افراد بی صلاحیتی که برای فاکس نیوز کار می کنند، واقعاً به این نتیجه رسیده باشند که گوئی روس ها سدها حملۀ هوائی به انضمام حمله با موشک کروز را علیه 4 یا 5 تروریست میانه رو و مشاوران نظامی شان به اجرا گذاشته اند. ولی حماقت و ناآگاهی فاکس نیوز بی حد و مرز است. ( ناامید کننده ترین موضوعی که من در زندگی ام دیده ام، آگاهی به امر است که میلیون ها بی شعور در آمریکا جلوی فاکس نیوز می نشینند و به شکل روزمره به شستشوی مغزی خودشان آری می گویند.)

این است داستانی که مقامات عالی رتبۀ آمریکائی در اذهان ساده اندیش تزریق می کنند و یا فاکس نیوز را برای چنین عملیاتی خریداری می کنند.

حقیقتی که هرگز از فاکس نیوز نخواهیم شنید این است که واشنگتن با نقض قانون از دولت اسلامی برای سرنگون سازی دولت قانونی و برگزیده ای استفاده می کند که مایل نیست به یکی از عروسک های خیمه شب بازی ایالات متحده تبدیل شود.

بطور مشخص، واشنگتن با نقض کامل حقوقی در جایگاه جنایتکار جنگی قرار می گیرد و با این خواست که دولت قانونی و برگزیده را سرنگون سازد و متعاقباً یک دوست دست نشانده را که مطابق خواست هایش عمل کند جایگزین سازد.

رئیس جمهور ولادیمیر پوتین اعلام کرد که روسیه از این پس جنایات جنگی واشنگتن در آن بخش از مناطق جهان که  به مخاطره افتادن منافع ملی روسیه می انجامد را تحمل نخواهد کرد. روسیه به درخواست دولت قانونی سوریه برای مبارزه علیه دولت اسلامی به حملۀ هوائی دست زده و در حالی از بین بردن آنها می باشد. این موضوع موجب تأسف جنایتکاران جنگی واشنگتن شده است. مقام بلند پایۀ وزارت دفاع آمریکا در فاکس نیوز چنین اظهار داشت که نقش روسیه در سوریه کمک به ایالات متحده برای سرنگون سازی اسد می باشد. فکر می کنم که کارمند بلند پایۀ واشنگتن آنچه را که پوتین اعلام کرده نشنیده است.

پرسشی را که باید به شکل نا امید کننده ای مطرح کنیم، یعنی پرسشی که هیچ گاه نباید از رسانه های چاپی و یا تلویزیون در ایالات متحده یا NPR رادیوی ملی انتظار داشته باشیم. این پرسش چنین است که : براستی دولت آمریکا با این دروغ پردازی های دائمی در مورد روسیه در پی چیست و چه هدفی را دنبال می کند ؟ آیا جنگ طلبان واشنگتن می خواهند به جنگ جهانی سوم دامن بزنند؟

روشن است که نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، البته هیلاری کلینتون و تمام جعلق های جمهوری خواه قاطعانه برای به پا کردن جنگ جهانی سوم تصمیم گرفته اند. رأی آمریکائی ها برای جنگ جهانی سوم را در انتخابات آینده حتماً تماشا کنید.

دولت ایالات متحده دیگر هیچ اعتباری در خارج از مرزهایش ندارد و همان گونه که آمار نشان می دهد در داخل نیز از اعتبار خیلی کمی برخوردار است. آمار نشان داده است که 62 درسد رأی دهندگان آمریکائی خواهان ایجاد حزب سوم هستند و امیدوارند که این حزب سوم بتواند واقعاً نمایندۀ مردم باشد و نه نیم دوجین گروه از منافع که به یمن دیوان عالی جمهوری خواهان، کل دولت آمریکا را خریداری کرده اند…

به همین علت بسیاری از رأی دهندگان برنی ساندرس Bernie Sanders و دونالد ترامپ Donald Trump را ستایش می کنند، حتی اگر هیچکدامشان واقعاً ندانند که چه باید کرد، و این دو تنها نامزدهائی هستند که علیه نظام سیاسی برخاسته اند که چرخ هایش تنها برای منافع عده ای ناچیز می گردد. اگر از دیکتاتورها می گوئیم و اگر از محرومیت حقوق شهروندی حرف می زنیم، باید بدانیم که رأی دهندگان آمریکائی محروم ترین افرادی در تاریخ بشریت هستند. می گویند که ایالات متحده یک نظام دموکراتیک است ولی در رفتار دولت هیچ نشانی از دموکراسی نمی بینیم. بررسی های جدی و معتبر نشان داده است که رأی دهندگان آمریکائی به هیچ عنوان روی رفتار و کردار و تصمیم گیری های دولت آمریکا تأثیری ندارد. دولت آمریکا به همان اندازه که هر دیکتاتور دیگری، اگر دیکتاتورترین نباشد، از مردم جدا به سر می برد. و واقعاً به شکل نامید کننده ای به آزاد سازی خودمان نیازمند هستیم !

همان گونه که اخیراً رئیس جمهور قدیمی جیمی کارتر اظهار داشت که در آمریکا دیگر دموکراسی وجود ندارد، بلکه الیگارشی حاکم می باشد.

کارتر در بسیاری از موارد نظریاتش صحیح بوده ولی هرگز از سوی نظام بزهکار آمریکائی بازنشاسی نشده، در این مورد نیز کارتر یک بار دیگر حقیقت را می گوید.

من می گویم، جیمی کارتر را بازگردانید. مردی اخلاقی و هوشمند. او هزار بار از تمام نامزدهای ریاست جمهوری حاضر در مسابقۀ انتخاباتی بهتر است. در 90 سالگی مقابله با سرطان تلاشی بیهوده بنظر می رسد، ولی کارتر بهترین انتخاب است.

Paul Craig Roberts

مراجع :

http://www.foxnews.com/politics/2015/10/14/official-russia-deliberately-targeting-us-backed-forces-in-syria/

http://www.cbsnews.com/news/us-program-isis-fighters-syria-general-lloyd-austin-congress/

http://www.globalresearch.ca/washington-accuses-putin-of-targeting-our-guys-including-cia-operatives-and-western-military-advisers-inside-syria-instead-of-isis-terroris ts/5482475

 

لینک متن اصلی در مرکز مطالعات جهانی سازی :

http://www.mondialisation.ca/les-usa-sont-en-train-de-se-ridiculiser-en-syrie-ramenez-jimmy-carter/5485210

 

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

اطلاعات

این ویودی در 30 اکتبر 2015 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: