اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

پاسخ به مقالۀ « اندر فوائد بمب اتم » نوشتۀ فرامرز دادرس کارشناس اطلاعاتی فرانسه: حمید محوی٬ دیالکتیک رویدادهای مناطق جنگی در سوریه و عراق تصفیۀ قومی در طرح خاور میانۀ بزرگ: حمید محوی٬امارات اسلامی 15 مسیحی آشوری را در سوریه ربوده و به قتل رساند٬ و گزارش های مشابه: ترجمه های حمید محوی

گاهنامۀ هنر  و مبارزه

28 فوریه 2015

usa, bombing

پاسخ به مقالۀ « اندر فوائد بمب اتم »

نوشتۀ فرامرز دادرس کارشناس اطلاعاتی فرانسه (1)

منتشر شده در سایت مشعل 22 فوریه 2015

hamid mohvi

نوشتۀ حمید محوی

فرامرز دادرس در داوری هایش پیرامون سخنرانی اخیر فرانسوا هولاند و موضوع سلاح اتمی و فوائد آن نتیجه گیری هائی می کند که از دیدگاه من جای تردید دارد.

فرامرز دادرس در مورد جنگ های امپریالیستی در خاور دور و افغانستان… می گوید :

«در سال 1954 میلادی، فرانسویان با سر شکستگی از ویتنام گریختند، بیست و یک سال بعد در 1975 میلادی، نوبت فرار آمریکایی ها از ویتنام بود. شوروی ها با بمب اتمی خود نتوانستند در افغانستان پیروز شوند و فرار را بر قرار ترجیح دادند.»

و نتیجه می گیرد که : «پس از حمله اتمی آمریکا به هیروشیما و ناکازاکی همه جنگ های بزرگ و کوچکی که در جها ن اتفاق افتاده اند با ارتش ها و اسلحه های کلاسیک انجام شده اند.»

علاوه بر این برای اثبات نظریه اش موضوع تروریست ها مطرح می کند و می گوید

«اگر بمب اتم جادویی کارساز بود چرا اروپا و آمریکا در برابر گروه های تروریستی به بن بست رسیده اند ؟ چرا هم اکنون در برابر روسیه در اوکراین کاری از دستشان ساخته نیست؟»

اجازه دهید این موضوع را کمی باز کنیم. در رسانه ها، متأسفانه در رسانه های آلترناتیو دائماً می شنویم که « آمریکا در باتلاق گیر کرده است »، « آمریکا شکست خورد »، « آمریکا سراسیمه شده به وحشت افتاده »، و یا مثل اینجا « آمریکا فرار را بر قرار ترجیح داد »…

ولی آمریکا در هیچ جنگی شکست نخورده است. و امروز نیز حتی بودجۀ نظامی روسیه یک دهم آمریکا است و با این حساب که ارتش روسیه به عنوان یک ارتش دفاعی مطرح می باشد. بودجۀ نظامی ایالات متحدۀ آمریکا معادل بودجۀ نظامی تمام کشوهای دیگر در تمام جهان است، با این حساب که در عملیات های نظامی به ارتش های کشورهای همپیمانش نیز مأموریت هائی را واگذار می کند. شکست فرانسه در دین بین فو نیز شکست سیاست ها و قدرت امپریالیستی نبود. در دین بین فو فرانسوی ها، بر اساس آنسی کلوپدی لاروس حدود 20000 نفر کشته دادند و کمی بیش از همین تعداد هم زخمی شدند، علاوه بر این غالباً از لژیون خارجی فرانسه بودند و بیشتر آنها از آفریقائی ها و بربرهای الجزائری و مراکشی ها و سنگالی ها و جنایت کاران معمولی تشکیل شده بودند که معمولاً از سراسر دنیا به این لژیون پناهنده می شوند و به ازای دفاع از منافع فرانسه و به بهای بخطر انداختن جانشان، از حقوق و آزادی برخوردار می شوند. یعنی موردی استثنائی در جنگ های امپریالیستی که در مقایسه با نتایج جنگ برای مردم کره ناچیز بنظر می رسد. و امّا،  آمریکا ویتنام را به خاک سیاه نشاند تا تصمیم به ترک این کشور بگیرد، و نتایج اسفناک بمباران های شیمیائی هنوز هم در ویتنام و کامبوج و لائوس قربانی می گیرد، این قربانیان را کودکان دی اکسین یا کودکان هیولائی می نامند. ولی امروز همان ویتنام به همکار تجاری آمریکا تبدیل شده است.  شوروی نیز در افغانستان با افغانستان روبرو نبود بلکه با پیاده نظام ناتو یعنی همین تروریست هائی که در حال حاضر لیبی و عراق و سوریه را تخریب کرده اند و به آدمکشی و جنایت اشتغال دارند روبرو بود.

البته نیمی از گزارش فرامرز دادرس صحیح بنظر می رسد، ولی تنها نیمی از آن درست است : ««پس از حمله اتمی آمریکا به هیروشیما و ناکازاکی همه جنگ های بزرگ و کوچکی که در جها ن اتفاق افتاده اند با ارتش ها و اسلحه های کلاسیک انجام شده اند.»

ولی همانطور که گفتیم این موضوع همۀ داستان را تعریف نمی کند. بقیۀ داستان چنین است که هیروشیما و ناکازاکی و به همین گونه بمباران آلمان حاصل چرخشی تازه در استراتژی امپریالیسم آنگلوساکسون بود که ونسان رنوآر به روشنی در «ویدئو : اسرار و رسوائی سلاح های اورانیوم ضعیف شده» به شکل استراتژی صفر کشته معرفی کرده است، یعنی حمله به غیر نظامیان که در رسانه های حاکم به شکل «خسارت جانبی» نیز معرفی می کنند. به این معنا که دشمن را از بین ببرند بی آن که تلفات بدهند.

علاوه بر این، امپریالیست ها دائماً در جنگ های معاصر از بمب های اتمی تاکتیک یعنی اورانیوم ضعیف شده استفاده کرده اند، و این سلاح ها را نمی توانیم به عنوان سلاح کلاسیک تلقی کنیم. به طور کلی، همان گونه که میشل شوسودوسکی در مقالاتش توضیح داده است، در استراتژی نوین ایالات متحده، تفکیک سلاح اتمی و غیر اتمی (کلاسیک) از بین رفته است، و فرماندهان نظامی حتی بی آن که تأیید رئیس جمهور را کسب کنند، در صحنۀ نبردها و جنگ ها می توانند بر اساس نیازهایشان از جعبۀ جنگ افزارهای اتمی و کلاسیک برداشت کنند.

نکته ای را که فرامرز دادرس در نظر نمی گیرد این است که پس از هیروشیما و ناکازاکی، البته امپریالیست ها برای تجاوزاتشان جنگ افزارهای کلاسیک استفاده کرده اند، ولی نکتۀ مهم اینجاست که جنگ افزارهای کلاسیک همیشه به پشتیبانی توپخانۀ اتمی عمل کرده است. به عبارت دیگر پیروزی ارتش کلاسیک کشورهای دارندۀ سلاح اتمی به دلیل همان پشتیبانی اتمی یا حرف آخر بوده و هست و خواهد بود.

فرامرز دادرس می پرسد : ««اگر بمب اتم جادویی کارساز بود چرا اروپا و آمریکا در برابر گروه های تروریستی به بن بست رسیده اند ؟»

موضوع فوائد بمب اتمی و به همینگونه در رابطه با پرسش بالا، فکر می کنم دکترین نظامی روسیه که اخیراً بخش هائی از آن را منتشر کردیم کمی بیشتر ما را به حقیقت نزدیک می سازد. دکترین نظامی نوین روسیه می گوید :

[« مسکو ، 26 دسامبر 2014 – ریانوستی| صدای روسیه :

در دکترین جدید نظامی روسیه که به تأیید رئیس جمهور ولادیمیر پوتین رسیده، چنین نوشته شده است که  در صورتی که روسیه و یا هم پیمانانش مورد حمله قرار گیرند، روسیه پاسخ گوئی هسته ای را برای خود حفظ خواهد کرد. روز جمعه در سایت ریاست جمهوری مفاد دکترین نظامی روسیه اعلام گردید :

« در صورتی که روسیه یا کشورهای هم پیمانش با سلاح های هسته ای یا با سلاح های کشتار جمعی مورد حمله قرار گیرند، و یا در صورت تجاوز گسترده به وسیلۀ سلاح های کلاسیک بطوری که حیات دولت را بخطر بیاندازد، روسیه حق استفاده از سلاح های هسته ای خود را حفظ خواهد کرد.» ] (به لینک زیر مراجعه کنید)

 دکترین دفاعی روسیه : روسیه حق پاسخ گوئی هسته ای را برای خود حفظ می کند

کمی دورتر در همین مقاله می خوانیم  : [«به گفتۀ این منبع آگاه سلاح های هسته ای نمی تواند به عنوان عنصر بازدارندۀ مطلق مطرح باشد. تهدیدات جدید نظامی از نوع جنگ مخلوط از عناصر مختلف واکنش دیگری را ضروری می سازد و ساخت و ساز بازدارندگی غیر هسته ای یکی از این شیوه های واکنش است. اصطلاح « بازدارندگی غیر هسته ای » در مادۀ 8 دکترین نظامی نوشته شده است و اقدامات سیاسی، دیپلماتیک، نظامی و فنی به هدف پیشگیری از تجاوز علیه روسیه فهرست شده است.»]

به عبارت دیگر برای کشتن موش از توپخانۀ سنگین کاری ساخته نیست. در نتیجه «سلاح هسته ای نمی تواند به عنوان عنصر بازدارندۀ مطلق مطرح باشد»، و «تهدیدات جدید نظامی» نیز اشاره به جنگ های چریکی و تروریستی از نوع نیکاراگوئه، لیبی و سوریه و عراق و افغانستان …دارد.  و یا به شکل انقلاب های رنگی یا ایجاد هرج و مرج با استفاده از رسانه های نوین… روشن است که مقابله با تروریسم و جنگ های چریکی نمی تواند با سلاح اتمی صورت بگیرد.

گرچه حتی در صورتی که حملات تروریستی بتواند به شکل جدی حیات کشور دارندۀ سلاح اتمی مثل روسیه را به مخاطره بیاندازد، در این صورت کشورهای پشتیبان تروریست ها می توانند منتظر پاسخ جهنمی باشند.

ولی روشن نیست که فرامز دادرس بر چه اساسی فکر می کند که اروپائی ها و امریکائی ها « در برابر گروه های تروریستی به بن بست رسیده اند ؟». کدام بن بست ؟ این تروریست ها ساخت خودشان هستند و موضوع تازه ای نیز نیست. سقوط دو هواپیمای بریتانیائی توسط دفاع هوائی عراق که برای دولت اسلامی (داعش) اسلحه حمل می کرد (مراجعه شود به  پارلمان عراق از لندن بخاطر پشتیبانی از داعش توضیح خواست) مربوط است به 25 فوریه یعنی سه روز پیش، و یعنی دو روز پیش از سقوط تل حمیس منطقۀ اشغالی تحت کنترل تروریست های ساخت اروپا و آمریکا (یعنی داعش) به دست مبارزان کرد.

در نتیجه تروریست ها برای اروپا و آمریکا بن بست نیستند بلکه کاملاً بر عکس، آنها طبیعتاً به جعبۀ ابزار سیاست های امپریالیستی پنتاگون تعلق دارند. بن بستی اگر وجود دارد، گرهی اگر وجود دارد، این گره را باید در برخورد قدرت ها بخاطر منافع غیر قانونی شان جستجو کنیم. (…)

1) فرامرز دادرس . اندر فوائد بمب اتمی. سایت مشعل. 22 فوریه 2015

http://mashal.org/blog/%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%85%D8%A8-%D8%A7%D8%AA%D9%85

 usa, explos_018

 ***********************

گاهنامۀ هنر و مبارزه

28 فوریه 2015

 

دیالکتیک رویدادهای مناطق جنگی در سوریه و عراق

تصفیۀ قومی در طرح خاور میانۀ بزرگ

hamid mohvi

نوشتۀ حمید محوی

soldier,shooting

روزنامۀ انترنتی اسپوتنیک 27 فوریه 2015 در ساعت 42،17 اعلام کرد که نیروهای کرد سوری ضربۀ جانانه ای در شهر تل حمیس واقع در شمال شرقی سوریه در نزدیکی مرز عراق  به جهاد طلبان دولت اسلامی وارد آورده اند. عملیات کردها روز 21 فوریه اغاز شد و روز 27 فوریه با تصرف کامل منطقه به انضمام 94 دهکده و مزرعه به اتمام رسید. در این نبردها 211 جهاد طلب کشته شدند و کردها نیز 8 نقر تلفات دادند.

 مبارزان کرد پس از ورود به تل حمیس 27 فوریه 2015. تصویر از اسپوتنیک

48 دقیقه بعد اسپوتنیک خبر کشتار مسیحیان را منتشر کرد، این گزارش  در گاهنامۀ هنر و مبارزه نیز منتشر شد : امارات اسلامی 15 مسیحی آشوری را در سوریه ربوده و به قتل رساند

می توانیم حدس بزنیم که کشتار گروگان های مسیحی طی همین نبردها توسط پیاده نظام ناتو یعنی جهاد طلبان دولت اسلامی به عنوان عمل تلافی جویانه  صورت گرفته است. طی همین نبردها نیز بوده که به آثار باستانی در موصل نیز حمله کردند و با تخریب آثار باستانی احتمالاً در پی ایجاد جنجال تبلیغاتی بودند : (به لینک زیر مراجعه کنید)

   عراق : جهاد طلبان دولت اسلامی مجسمه های دوران پیش از اسلام را تخریب کردند

وضعیت به شکلی است که هر نظریه ای می تواند حائز اهمیت باشد. طرح خاورمیانۀ بزرگ و تصفیۀ قومی یک طرح غربی است و کشتار مسیحیان نیز به همین طرح تعلق دارد. در اینجا روی این موضوع پافشاری نمی کنم، زیرا در مقالاتی که از شبکۀ ولتر و منتقدانی مانند آندره شامی منتشر کرده ام این موضوع به تفصیل مطرح شده است.

هرج و مرج سازنده و تخریب منطقه نیز نظریۀ قابل قبولی بنظر می رسد. پیروزی کردها و عقب نشینی جهاد طلبان و ارسال اسلحه و پول (و روان گردان) از سوی غرب و همپیمانانش در خلیج فارس برای جهاد طلبان دولت اسلامی…در واقع معجونی است که امپریالیست ها راه اندازی کرده اند که باید سال ها به طول بیانجامد. گرچه برخی منتقدان مانند تی یری میسان بر این باور هستند که ایالات متحده طرح خاورمیانۀ بزرگ را رها کرده است. با این وجود کنار گذاشتن طرح خاور میانۀ بزرگ یا کوچک، در صورتی که درست باشد،  به این معنا نیست که امپریالیست ها خاورمیانه را با تمام منابع گرانبها و بی بدیلش و با تمام اهمیتی که برای محاصرۀ روسیه و چین توسط ناتو می تواند داشته باشد، به حال خود رها کرده اند. و علاوه بر این حذف «طرح خاورمیانۀ بزرگ» باز هم به این معنا نیست که اقداماتی که تا کنون در زمینه انجام گرفته فوراً متوقف شده و یا پیامدهای آن به شکل ناگهانی خنثی شده است. و چه بسا که این طرح دوباره فعال گردد. هرج و مرج…البته سازنده و خالی کردن مناطق از سکنه.

یکی دیگر از رویدادهائی که پس از آغاز حملات کرد ها به تل حمیس روی داد، سقوط دو هواپیمای بریتانیائی بود که گویا نیروی هوائی عراق آنها را مورد اصابت قرار داده است و این دو هواپیما به گزارش شبکۀ ولتر و به نقل از مقامات عراقی (1) حامل جنگ افزار برای تروریست های دولت اسلامی یعنی پیاده نظام ملکۀ الیزابت بوده اند.

در همین بازۀ زمانی 21 فوریه 27 فوریه، یعنی آغاز عملیات نظامی کردهای سوریه علیه پیاده نظام ناتو است که آتلانتیست ها یک گروه دیگر از پیاده نظامش را که مجاهدین خلق ضد ایران باشد به میدان می آورند، یعنی در سومین روز حمله، روز 24 فوریه تا گفتگوهای هسته ای را به بهانۀ آزمایش های مخفی در حومۀ تهران و به شادی اسرائیلی ها به بن بست بکشانند. و دقت داشته باشیم که یکی از معانی به اصطلاح افشاگری این گروه مضمحل و تروریست که تنها با پشتیبانی های پنتاگون روی پایش ایستاده، این است که در طرح بمباران ایران، حومۀ تهران را فراموش نکنید. بی گمان بر همگان روشن است، حتی برای خود اعضای این گروه مضمحل که چنین افشاگری هائی در واقع نمایش تخیلی ابتذال آمیز خالی از هر گونه خلاقیت والاگرایانه  صادره از پنتاگون چیزی بیشتری نیست.

 علاوه بر این در همین بازۀ زمانی است که ایران در رزم آیش پیامبر اعظم 9 ماکت ناو هواپیمابر ایالات متحده را در تنگۀ هرمز به اعماق آب های آلودۀ خلیج فارس می فرستد. این جنجال تبلیغاتی بی گمان از مدت ها پیش تدارک دیده شده بوده، زیرا ساختن چنین ماکتی کار یکی دو هفته نبوده و ایرانی ها بخوبی از سرنوشت گفتگوها آگاهی داشتند و این نمایش را نیز از مدت ها پیش آماده کرده بودند.

 Air plane

ارتش ایران ماکت ناو هواپیمابر ایالات متحده را غرق کرد

رزم آیش پیامبر اعظم نه تنها در رابطه با گفتگوهای کشورهای 6 و ایران پیرامون موضوع به اصطلاح هسته ای ایران معنی دار بود بلکه در رابطه با استقرار و گسترش پیاده نظام ناتو نیز معنی دار بود. و به این معنا که ایران در مورد حضور دولت اسلامی نیز کوتاه نخواهد آمد. در واقع در هر صورت این طرح اولترا لیبرالیسم آنگلوساکسون است که به پیش می رود. از سوی دیگر تثبیت وضعیت تنش آمیز به جمهوری اسلامی و دستگاه دین اسلام در ایران اجازه می دهد تا در نبود توانائی برای پاسخگوئی به نیازهای ملت ایران، نقطۀ اتکائی در این هرج و مرج داشته باشد.

1) پارلمان عراق از لندن بخاطر پشتیبانی از داعش توضیح خواست

 ******************

گاهنامۀ هنر و مبارزه

28 فوریه 2015

پیشگفتار مترجم : برای درک عمیق رویداد اسفناک اخیر، به خوانندگان اکیداً توصیه می کنیم مقالۀ آندره شامی که با عنوان «بگذارید مسیحیان در شرق زندگی کنند» منتشر شده است را مطالعه کنند. لینک این مقاله به همراه تعدادی از گزارشان مشابه در پایان متن نوشته شده است. 

27 فوریه 2015

امارات اسلامی 15 مسیحی آشوری را در سوریه ربوده و به قتل رساند

یکی از نمایندگان سازمان مسیحی (Christian Aid Program Northern Iraq) تأیید کرد که گروهی از مسیحیان ربوده شده به قتل رسیده اند.

© Sputnik. Andrei Stenin

L’EI enlève 90 chrétiens dans le nord-est de la Syrie

 

روزنامۀ آلمانی زایت Die Zeit گزارش داد که جهاد طلبان گروه دولت اسلامی ( یا امارات اسلامی) 15 مسیحی آشوری را که روز دوشنبۀ گذشته در منطقۀ حسکه ربوده بودند به قتل رساندند.

نمایندۀ انجمن مسیحی برای برنامۀ کمک به پناهندگان مسیحی در شمال عراق، سازمان مسیحی که در شمال عراق مستقر شده است، اطلاعات مرتبط به قتل گروگان ها را با مراجعه به نمایندۀ حقوق بشر در منطقۀ حسکه تأیید کرد، با این وجود تعداد قربانیان را مشخص نکرد.

افراط گرایان دولت اسلامی روز 23 فوریه بین 200 تا 300 مسیخی که بسیاری از آنها زن و کودک و افراد سالمند بوده اند را از چندین روستای آشوری در شمال سرقی سوریه در منطقۀ خابور ربودند. بیش از هزار نفر از ساکنان دهکده هائی که مورد حمله قرار گرفته بودند به شهرهای مجاور که زیر کنترل و حفاطت ارتش سوریه و داوطلبان کرد است پناهنده شدند. اسقف سوری ژک بنان هیندو Jacques Behnan Hindo کمی بعد اعلام کرد که تعداد گروگان ها 250 نفر بوده، گرچه سازمان دموکراتیک آشوری 300 نفر را اعلام کرده بود.

گسترش گروه جهاد طلبان دولت اسلامی که در گذشته امارات اسلامی در عراق و شام نامیده می شد، در سال 2014 به یکی از مسائل مهم بین المللی تبدیل شد. دولت اسلامی، یکی از خشن ترین سازمان های تروریستی است که در ژوئیۀ 2014 پس از تصرف مناطقی از سوریه و عراق خلیفآ اسلامی اعلام کرد. سازمان سیا تعداد این گروه را که یکی از شبکه های القاعده می باشد 30000 نفر اعلام کرده، پیوسته به حملات خود ادامه می دهد و تا کنون هزاران غیر نظامی از دم تیغ آنها گذشته و صدها هزار نفر نیز آواره و پناهنده شده اند. جهاد طلبان چندین هزار نفر را گروگان گرفته اند.

 

منبع :

http ://fr.sputniknews.com/international/20150227/1014941889.html#ixzz3SzUihmoy

ترجمه توسط حمید محوی

گزارش های مشابه در گاهنامۀ هنر و مبارزه

امارات اسلامی 21 مسیحی مصری را در لیبی به قتل رساند

http://g-honar-v-mobarze.blogfa.com/post/838

آندره شامی . بگذارید مسیحیان در شرق زندگی کنند

بگذارید مسیحیان در شرق زندگی کنند

http://g-honar-v-mobarze.blogfa.com/post/618

حمید محوی. آیا از این پس ایرانیان باید دین اسلام را در کشورشان به عنوان دین ممنوعه اعلام کنند.

isis Barbariesmite

آیا از این پس ایرانیان باید دین اسلام را در کشورشان به عنوان دین ممنوعه اعلام کنند ؟

http://g-honar-v-mobarze.blogfa.com/post/614

 

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

اطلاعات

این ویودی در 28 فوریه 2015 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: