اشتراک eshtrak

خبری سیاسی فرهنگی! مسئولیت هر مقاله بعهده نویسنده آنست!

اخبار کارگری ایران

nahadhay-e-hambastegikharej1nahaadhay e khaarej e keshvar

ازخواسته ها وتظاهرات معلمان کشوردر۱۰اسفند حمایت کنیم!

معلمان ایران ، همانند دیگر اقشار حقوق بگیر، زیر ضربات بحران اقتصادی و تورم لگام گسیخته قدرت خرید خود را بشدت از دست داده اند و در شرایط روز به روز دشوار تری به سر میبرند. آنها مجبورند برای بقای خود چند شغلی شده و ساعاتی طولانی از شبانه روز به کار های متفرقه در کنار معلمی دست بیازند. کمبود روز افزون امکانات در دسترس آنها ، بی توجهی مقامات دولتی که باعث بحرانی جدی در نظام آموزشی ایران شده است ، بارها معلمان را به اعتراض واداشته است . پاسخ دولت جمهوری اسلامی مثل همیشه سر کوب بیرحمانه بوده است . هر ماه خبر از دستگیری و ضرب و شتم معلمان معترض میرسد.

ماه گذشته کانون صنفی معلمان ایران (تهران) با صدور فراخوانی از هموطنان دعوت نموده تا از آزادی معلمان دربند حمایت نمایند.  در قسمتی از متن این فراخوان آمده است » بیش از پنج سال از محبوس شدن رسول بداقی و حدود چهار سال از آغاز زندانی شدن محمود باقری دیگر معلم شریف کشورمان می‌گذرد. پنج سال است که رسول بداقی بدون حتی یک روز مرخصی در زندان به سرمی برد.»

از طرف دیگر طی روز های سه شنبه و چهارشنبه ۳۰ دی و اول بهمن ماه معلمان سراسر کشور در اعتراض به وضعیت نامناسب زندگی و منزلت و امنیت شغلی خود دست به اعتصاب سراسری زدند. این اعتصاب به صورت خودجوش انجام گردید و در تمامی استان های کشور و تمامی شهر ها و روستا های کوچک وبزرگ کشور مورد حمایت همکاران فرهنگی قرار گرفت .

در ادامه این اقدامات معلمان و فرهنگیان کشوربر آن شده اند تا روز یکشنبه۱۰اسفند۹۳ دست به تظاهرات در سراسر کشور زده و نیز دراعتراض به نابسامانی‌های آموزش و پرورش و بی توجهی به مطالبات خود در مقابل مجلس شورای اسلامی تحصن کنند.

نهادهای همبستگی با جنبش کارگری درایران – خارج از کشور ، از این تظاهرات و خواسته های به حق معلمان زحمتکش ایران حمایت کرده و خواستار آزادی بی قید و شرط معلمان زندانی و همه فعالان کارگری و جنبشهای اجتماعی است .

نهادهای همبستگی با جنبش کارگری درایران – خارج از کشور

 

nhkommittehamahangi@gmail.com

http://nahadha.blogspot.com/

جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۳ برابر با ۲۷ فوريه ۲۰۱۵

************

کارگران معدن طزره دست از کار کشیدند

صبح امروز (۹ اسفند ماه) کارگران معدن طزره، از معادن زغال سنگ البرز شرقی در اعتراض به پرداخت نشدن بیش از ۲ ماه حقوق و و همچنین دریافت نکردن حق عیدی دست از کار کشیده و در محوطه معدن تجمع کردند.

منابع کارگری ایلنا گزارش روز شنبه گزارش داده‌اند در تجمع امروز حدود ۵۰۰ نفر از مجموع ۱۴۰۰ کارگر این واحد معدنی در اعتراض به وصول نشدن مطالبات چند ماهه‌شان دست از کار کشیدند و در محوطه معدن تجمع کردند.

کارگران معدن طزره می‌گویند طی یک سال گذشته هر ماه ما چند تجمع صنفی در محوطه معدن و خارج از آن در اعتراض به معوقات حقوقی‌شان انجام داده‌اند اما کارفرما به این اعتراضات بی‌تفاوت است و واکنش خاصی از خود نشان نمی‌دهد.

به گفته این کارگران علاوه بر تعویق بیش از دو ماه حقوق در ماهای دی و بهمن، پرداخت نشدن حقوق اسفند ماه و عیدی، در آستانه سال جدید کارگران را نگران تامین مخارج نوروز کرده است.

کارگران می‌گویند همچنین حق بیمه ۱۴۰۰ کارگر این واحد معدنی با تاخیر چند ماهه به تامین اجتماعی پرداخت می‌شود و در حال حاضر ۲ماه است که حق بیمه کارگران معادن البرز شرقی پرداخت نشده و به تبع آن دفترچه‌های درمانی تعدادی از خانواده‌های کارگری فاقد اعتبار شده است.

«با این وضعیت اعتراض های صنفی معلمان گسترده تر می شود»

اعتراضات صنفی معلمان نسبت به اختصاص نیافتن بودجه مناسب برای آموزش و پرورش در سال ۹۴ همچنان ادامه دارد.

کنشگران صنفی جامعه فرهنگیان معتقدند بودجهٔ اختصاص یافته برای وزارت آموزش پرورش در سال آینده در شرایطی که این وزارتخانه با ۵ هزار میلیارد تومان کسری بودجه مواجه است، نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای بدنهٔ این وزارتخانه یعنی کادر آموزشی باشد.

به گزارش ایلنا «محمدرضا نیک‌نژاد» عضو کانون صنفی معلمان ایران ضمن انتقاد از بودجهٔ اختصاص یافته به وزارت آموزش و پرورش در سال ۹۴، ضمن بیان این که «این بودجه به هیچ وجه جوابگوی تامین نیازهای بدنهٔ این وزارتخانه نیست» گفت: با وجود اینکه بودجه آموزش و پرورش برای سال ۹۴، ۲۲ درصد افزایش پیدا کرده است اما این افزایش بودجه حداقلی است و به هیچ وجه تناسبی با میزان بودجه‌ای که این وزارتخانه نیاز دارد ندارد.

این در حالی است که به گفتهٔ این فعال صنفی، برخی از دستگاه‌ها تا ۷۰ درصد افزایش بودجه داشته‌اند.

نیک‌نژاد اضافه کرد: در سال گذشته آموزش و پرورش ۵ هزار میلیارد تومان کسری بودجه داشته که باید به آن توجه شود. اما اختصاص بودجهٔ حداقلی برای آموزش و پرورش در سال آینده نشان می‌دهد که عملا قرار نیست کسری بودجهٔ این وزارتخانه جبران شود.

به گفتهٔ این کنش‌گر صنفی، کمیسیون تلفیق مجلس پس از اعتراض سوم اسفند ماه که طی آن معلمان در برخی از شهرهای کشور در اعتراض به برآورده نشدن مطالبات صنفی‌شان از حضور در کلاس‌های درس امتناع کرده بودند، وعده داد ۴ هزار میلیارد تومان به این بودجه (۲۲درصدی) اضافه کند.

خبری که به گفتهٔ نیک‌نژاد، هنوز در حد وعده باقی مانده است و حتی اگر عملی شود مشخص نیست سهم کادر آموزشی از این بودجه چقدر است.

*****************

بیانیه 118

بهنام ابراهیم زاده همچنان تحت فشار و شکنجه قرار دارد!!!

بهنام ابراهیم زاده را 27 بهمن از بند 209 اوین به زندان رجایی شهر برگرداندند و بعد از بند قرنطینه به حسنیه که به محل نگهداری زندانیان تبدیل شده است منتقل کردند ، اما تقریبا» تمامی وسائل و لباس های بهنام را دزدیدند ویا شکسته و خراب کردند و مسئولین هیچ جوابی نمیدهند و به خواسته های او توجه نمی کنند. از طرفی بهنام  که بر اثر شکنجه های وارده و نگهداری در زندانهای ضد انسانی ، سلولهای انفرادی ، بر اثر سوء تغذیه به دلیل کمبود غذا یا نامناسب بودن مواد غذایی و همچنین بر اثر اعتصابات غذایی برای اعتراض به بی عدالتی ها و اعمال ضد انسانی مسئولان و ماموران مانند بسیاری از زندانیان دچار بیماری های مختلف از جمله آرتروز گردن ، عفونت کلیه و … شده است و اکنون که در حسینه او را زندانی کردند بر اثر سرمای شدید حسینه بیماری های او شدت یافته و دردناک شده اند ، بهنام از این وضعیت و سرمای حسینه در رنج است. در واقع نگهداری او در حسینه ترفند و برنامه جدید سربازان گمنام امام زمان است جهت شکنجه و تنبیه بهنام به خاطر ادامه مبارزه و اعتراضات او به نا عدالتی و اعمال ضد انسانی در جمهوری اسلامی است.

کارگران و مردم آزادیخواه،

در این مبارزه یک طرف حکومت سرمایه داری جمهوری اسلامی قرار دارد و در مقابلش کارگران زندانی و زندانیان سیاسی است، حکومت سرمایه داری جمهوری اسلامی می خواهد توسط ماموران و شکنجه گران ما را وادار به تمکین در مقابل هر گونه اعمال دیکتاتوری سرمایه داری به شکل ولایت فقیه نماید از این جهت است ، زندانیان سیاسی را در زندان نیز رها نکرده و آنها را هر روز با روش های گوناگون شکنجه می کنند و بر علیه شان پرونده های جدید با اتهامات واهی و دروغین می سازند، اگر ما در مقابل اعمال ضد انسانی ماموران و در مجموع حکومت جمهوری اسلامی سرمایه داری ایستادگی نکنیم و از زندانیان سیاسی ازجمله بهنام ابراهیم زاده دفاع نکنیم ، جمهوری اسلامی هر روز بیشتر از قبل به هستی و سفره خانواده کارگری  و آزادی های انسانی حمله خواهد کرد، با هر چه بیشتر متشکل شدن در تشکل های صنفی و سیاسی خود به مقابله با این حکومت ضد انسانی بر خیزیم.

ما از کارگران و مردم آزادیخواه ، همچنین از تشکل ها و نهاد های مردمی داخل و خارج می خواهیم به حمایت های خود از زندانیان سیاسی بخصوص بهنام ادامه داده و برای نجات او به اقدامات اعتراضی عملی خود بیافزایند .

 

کمیته حمایت از شاهرخ زمانی

7/12/1393

www.chzamani.blogspot.com
freeshahrookh@gmail.com

 ****************

بیکاری 70 درصد کارگران ساختمانی در خراسان رضوی

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی خراسان رضوی گفت: وجود اتباع خارجی به ویژه افغان‌ها معضل بزرگ کارگران ساختمانی استان است.

محمدرضا داوری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به میزان پایین ساخت‌و‌ساز در سال جاری، اظهار کرد: حدود 70 درصد از کارگران ساختمانی در سال جاری بیکار بوده‌ که دلیل اصلی آن نیز وجود اتباع خارجی است.

وی تصریح کرد: در حالی که بیشتر کارگران ایرانی توان تامین مایحتاج زندگی خود را ندارند کارگران افغانی استادکار و پیمانکار شده‌اند که دلیل آن عدم کنترل فعالیت‌ اتباع خارجی در کشور است.

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی خراسان رضوی آمار کارگران ساختمانی استان را 76 هزار نفر اعلام کرد و ادامه داد: در این میان 43 هزار نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و پرونده‌ 16 هزار نفر نیز به بیمه ارسال شده که در سال آینده بیمه خواهند شد.

بیکاری ۱۰۰ هزار کارگر در صنعت نساجی طی ده سال گذشته

رئیس هیات مدیره انجمن صنایع نساجی ایران، از ببکاری ۱۰۰ هزار نفر به علت تعطیلی کارخانجات نساجی در ده سال گذشته خبر داد.

محمد مروج حسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در کاشان، نقدینگی، بالا بودن نرخ بهره بانکی و نقل و انتقال پول را مهم‌ترین مشکل صنعت نساجی کشور عنوان کرد.

وی، وجود تحریم‌ها علیه کشورمان را باعث افزایش هزینه صادرات دانست و گفت: اگر با مشکل تحریم مواجه نبودیم هزینه صادرات برای صادرکنندگان ۱۷ درصد ارزان‌تر تمام می‌شد.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع نساجی ایران، کمبود پنبه را از دیگر مشکلات صنعت نساجی اعلام کرد و گفت: با وجود اینکه یکی از تولیدکننگان عمده پنبه دنیا بودیم درحال حاضر فقط ۲۵ درصد پنبه در داخل تولید می‌شود و مجبوریم مابقی را از کشورهای ازبکستان، ترکمنستان و تاجیکستان وارد کنیم.

مروج حسینی، حجم صادرات غیر نفتی کشورمان را بالغ بر ۴۰ میلیارد دلار عنوان کرد یادآور شد: در نساجی حدود ۱. ۲ دهم میلیارد دلار صادرات داریم که ۵۰ درصد صادرات کشورمان کف پوش‌ها که عمده آن فرش ماشینی است.

بیانیه 119

سر نوشت زند انیان سیاسی در ابهام است!!!

حکومت دیکتاتوری سرمایه داری به شکل جمهوری اسلامی برای نجات خود از بحرانهای مختلف و فزاینده و روند فروپاشی عنقریب و همچنبن برای زهر چشم و انتقام گیری از کارگران و معلمان و دیگر جنبش های اجتماعی که هر روز با گسترش اعتراضات خود خواب این حاکمان را بر آشفته می کنند.

هر روز با ترفند های جدید به آزار و اذیت مداوم  مردم و زندانیان سیاسی می پردازد، و از این طریق می خواهد مردم را بترساند ، این حکومت ضد انسانی سرمایه داری با حمله هر روزه به سفر ه خالی کارگران و معلمان و مردم زحمت کش و همچنین با تحمیل پرونده سازیهای مجدد با اتهامات واهی و دروغین و محاکمات جدید به زندانیان و افزایش اعدام ها و عدم  پذیرش مسئولیت جنایات خود و عدم اعلام رسمی عملکرد های خود و پنهان کردن زندانیان در محلهای نامعلوم  می خواهد ضعف ها، ترس ها ، روند فروپاشی و دلواپسی های  خود را در مقابل رقبای خارجی شان و طبقه کارگر و مردم آزادیخواه لاپوشانی کند.

این حکومت دزدان و اختلاس گران برای حفظ حاکمیت مافیای قدرت و ثروت و جبران امتیازات داده شده به دیگر حکومت های سرمایه داری، اقدام به سرکوبهای گسترده علیه مردم و فعالین جنبش های محتلف اجتماعی می کند در چنین روندی است که از پذیرش مسئولیت و اعلام رسمی اعمال خود سر باز زده و در مقابل مردم دست به انتشار اخبار غیر رسمی و ناموثق می زند، بعنوان نمونه هنوز در رابطه با اعدام 6 نفر (سامان نسیم، علی و حبیب افشاری، سیروان نژاوی ، ابراهیم  شاپوری و یونس آقایان) طی دو هفته گذشته رسما» سکوت اختیار کرده است و اخبار تایید نشده ای در رابطه با انها وجود دارد که هنوز اعدام نشده اند و در محل نا معلومی نگهداری می شوند!

جمهوری اسلامی تلاش دارد رمزآلود بودن اعمال خود را هر روز بیشتر کند تا چنین بر خورد نا مشخص و شبهه آلود را به صورت یک سنت در جامع جا باندازد ، تا بتواند در اینده با استفاده از چنین فضای مبهمی ضمن تحمیل سر در گمی به فعالین ، مبارزان و مردم هر عکس العملی را دچار شک و شبهه نماید .

لازم است با گسترش اعتراضات خود اجازه ندهیم چنین نقشه ای را پیش ببرد ، با اعتراضات گسترده و در خواست های مکرار از نهاد های جهانی باید جمهوری اسلامی را وادار به پذیرش مسئولیت ها و اعلام رسمی اعمالش  نماییم ، به این حکومت ضد انسانی اجازه ندهیم اعدام ها را ادامه بدهد و با عدم پذیرش مسئولیت آنها و با پنهان کردن اعدام ها یا ایجاد شک و شبهه در رابطه با اعدام شده ها و … پنهان کردن و عدم  پذیرش مسئولیت را به روند عادی تبدیل کند.

 

کارگران ، معلمان، انقلابیون و مردم آزادیخواه !!

با نوشتن نامه ها و طومارها، و کمک به خانواده زندانیان در اعتراضات و تجمع در مقابل دادگاها و زندانها و … و در خواست از جوامع جهانی جهت مشخص شدن وضعیت زندانیان، بخصوص 6 زندانی نام برده جمهوری اسلامی را وادار به پذیرش مسئولیت و اعلام رسمی جنایاتش کنیم. وبا افشا گریها و اعتراضات گسترده به موضوع محل نا معلوم  در مورد زندانیان پایان بدهیم . چنین کارهای را فقط با سازمان یابی و سازماندهی در تشکل های سیاسی و صنفی خود می توانیم پیش ببریم .

کمیته حمایت از شاهرخ زمانی

8/12/1393

 

www.chzamani.blogspot.com
freeshahrookh@gmail.com

 

 

موضوع زیر در خواست و انتقادی است  که دوستان ما در ایران دارند و از ما خواستند به سایت ها گفته شود 

ما از تمامی سایت های انقلابی و مردمی می خواهیم در تکثیر و توزیع اخبار و نوشته های کمیته حمایت از شاهرخ زمانی هر چه بیشتر تلاش و کوشش کنند ، متاسفانه می شود که برخی از سایت ها از انتشار مطالب و اخبار انتشاری از جانب کمیته حمایت از شاهرخ زمانی سر باز می زنند و البته هیچ دلیلی هم برای مخالفت خود ابراز نمی کنند، ما انتظار چنین اعمالی را از سایت های انقلابی و مردمی نداشته و آن را غیر قالبل قبول می دانیم.

 

 

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

اطلاعات

این ویودی در 28 فوریه 2015 بدست در اشتراک - eshtrak فرستاده شده و با , برچسب خورده.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: